Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Logika
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 11:08 pon, 18. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jaja"]zna li tko kad bi trebali biti usmeni i hoće li biti neki popis na profesorovim vratima da se zapisemo?[/quote]

Popis je na profesorovim vratima!! Termini su:

PON 25.01. 9, 10, 12 i 13h
UT 26.01. 9, 10, 12 i 13h
SRI 27.01. 9, 10, 12 i 13h

Stoji i obavijest da se termini trebaju popunjavati po redu. Ako se to ne bude postovalo profesor ce napraviti svoju listu.

1.godina diplomskog studija, smjer Racunarstvo i matematika u ponedjeljak u 12h pise 2. kolokvij iz Oblikovanja i analize algoritama, pa sam profesoru stavila obavijest da smo iz tog razloga zapisani u terminima utorka i srijede.
Jaja (napisa):
zna li tko kad bi trebali biti usmeni i hoće li biti neki popis na profesorovim vratima da se zapisemo?


Popis je na profesorovim vratima!! Termini su:

PON 25.01. 9, 10, 12 i 13h
UT 26.01. 9, 10, 12 i 13h
SRI 27.01. 9, 10, 12 i 13h

Stoji i obavijest da se termini trebaju popunjavati po redu. Ako se to ne bude postovalo profesor ce napraviti svoju listu.

1.godina diplomskog studija, smjer Racunarstvo i matematika u ponedjeljak u 12h pise 2. kolokvij iz Oblikovanja i analize algoritama, pa sam profesoru stavila obavijest da smo iz tog razloga zapisani u terminima utorka i srijede.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 14:54 sri, 20. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Kad je popravni?[/quote]

u utorak 26.1. u 9:00
Anonymous (napisa):
Kad je popravni?


u utorak 26.1. u 9:00



_________________
We strongly recommend using Firefox to fully enjoy this site.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:18 ned, 24. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

može li mi netko najjednostavnije objasniti kako se traži neka struktura kad kod glavnog testa ispitujemo npr. valjanost?
može li mi netko najjednostavnije objasniti kako se traži neka struktura kad kod glavnog testa ispitujemo npr. valjanost?


[Vrh]
Taurus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 02. 2008. (23:11:51)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 7
Lokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF)

PostPostano: 16:21 ned, 24. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]može li mi netko najjednostavnije objasniti kako se traži neka struktura kad kod glavnog testa ispitujemo npr. valjanost?[/quote]


Stuktura je uređeni par (M, Phi).

Za nosač M izabereš sve simbole a, b, ... koji su u toj grani koju možeš raspisati do kraja. Naravno pod granom mislim od korjena do zadnjeg čvora gdje nema kontradikcije. A simboli ovise o tome koje si ti uvodio, a, b, itd su samo primjer. Npr. M={a, b, c}

Za Phi od određenog relacijskog simbola (npr. P, R, Q, ..) uzmeš one simbole a, b, ... za koje je taj relacijski simbol istinit. Npr. ako imaš " P(a) T " tada uzmeš Phi(P)={a}, ako je " R(a, b) T " onda uzmeš Phi(R)={(a,b)}, itd. Ako je relacijski simbol (npr. Q) lažan za sve simbole a, b, ... onda slobodno definiraš Phi(Q)=prazan skup.

Ako uspiješ naći takvu strukturu, znači da na njoj formula nije istinita (zbog poč. pretp.) pa zaključiš da formula nije valjana.
Anonymous (napisa):
može li mi netko najjednostavnije objasniti kako se traži neka struktura kad kod glavnog testa ispitujemo npr. valjanost?



Stuktura je uređeni par (M, Phi).

Za nosač M izabereš sve simbole a, b, ... koji su u toj grani koju možeš raspisati do kraja. Naravno pod granom mislim od korjena do zadnjeg čvora gdje nema kontradikcije. A simboli ovise o tome koje si ti uvodio, a, b, itd su samo primjer. Npr. M={a, b, c}

Za Phi od određenog relacijskog simbola (npr. P, R, Q, ..) uzmeš one simbole a, b, ... za koje je taj relacijski simbol istinit. Npr. ako imaš " P(a) T " tada uzmeš Phi(P)={a}, ako je " R(a, b) T " onda uzmeš Phi(R)={(a,b)}, itd. Ako je relacijski simbol (npr. Q) lažan za sve simbole a, b, ... onda slobodno definiraš Phi(Q)=prazan skup.

Ako uspiješ naći takvu strukturu, znači da na njoj formula nije istinita (zbog poč. pretp.) pa zaključiš da formula nije valjana.



_________________
Moooooooooooooooooooooooo...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
babybodom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2009. (22:03:01)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3
Lokacija: zagreb

PostPostano: 14:15 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

je li sigurno to da je sutra u 9 popravni?
ovo sa terminima trecih kolokvija me totalno zbunilo
je li sigurno to da je sutra u 9 popravni?
ovo sa terminima trecih kolokvija me totalno zbunilo



_________________
may the noobishness be with you
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2009. (14:31:34)
Postovi: (69)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 11

PostPostano: 18:09 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako se da nekome napisati pitanja s usmenog i kakvi su dojmovi... to uvijek dobro dođe :wink:
ako se da nekome napisati pitanja s usmenog i kakvi su dojmovi... to uvijek dobro dođe Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 18:46 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mini"]ako se da nekome napisati pitanja s usmenog i kakvi su dojmovi... to uvijek dobro dođe :wink:[/quote]

well, danas su ljudi odgovarali uglavnom za 3-4 (kolko sam ja vidila) i pitanja su bila: tm potpunosti/adekvatnosti za sistem PD, lindenbaumova lema za logiku sudova, gödelov tm potpunosti, tm kompaktnosti, generalizirani tm potpunosti za teorije 1. reda, ono nešto o postojanju proširenja valuacije i ne znam šta sve još :D
od definicija je bilo svašta, evo samo par: struktura, valuacija, interpretacija, istinitost formule za neku int., konzistentan skup, čime je zadan alfabet teorije 1. reda...

a usmeni je skroz u redu, profesor te upozori ako nešto pogriješiš, daje hintove ako zapneš u dokazu, ali moraš dobro znat sve definicije i iskaze teorema. tko ne položi sad ili nije zadovoljan ocjenom, može odgovarati još jednom sljedeći tjedan, kolko sam skužila.

sretno ;)
mini (napisa):
ako se da nekome napisati pitanja s usmenog i kakvi su dojmovi... to uvijek dobro dođe Wink


well, danas su ljudi odgovarali uglavnom za 3-4 (kolko sam ja vidila) i pitanja su bila: tm potpunosti/adekvatnosti za sistem PD, lindenbaumova lema za logiku sudova, gödelov tm potpunosti, tm kompaktnosti, generalizirani tm potpunosti za teorije 1. reda, ono nešto o postojanju proširenja valuacije i ne znam šta sve još Very Happy
od definicija je bilo svašta, evo samo par: struktura, valuacija, interpretacija, istinitost formule za neku int., konzistentan skup, čime je zadan alfabet teorije 1. reda...

a usmeni je skroz u redu, profesor te upozori ako nešto pogriješiš, daje hintove ako zapneš u dokazu, ali moraš dobro znat sve definicije i iskaze teorema. tko ne položi sad ili nije zadovoljan ocjenom, može odgovarati još jednom sljedeći tjedan, kolko sam skužila.

sretno Wink



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Taurus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 02. 2008. (23:11:51)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 7
Lokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF)

PostPostano: 18:52 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mini"]ako se da nekome napisati pitanja s usmenog i kakvi su dojmovi... to uvijek dobro dođe :wink:[/quote]

Pogledaj si definicije i teoreme sa ovogodišnjih/prošlogodišnjih/pretprošlogodišnjih kolokvija. Uglavnom prof. pita sve važnije definicije i teoreme/leme s imenima. Bitno je da kod definicija znaš i "poddefinicije", odnosno da znaš šta je šta u tome što definiraš. A što se tiče terema pita dokaze čak i onih za koje ih nema u skripti, ali jako puno pomaže kada god zapneš i uglavnom kaže što da napraviš sljedeće ili te uputi preko nekog drugog teoreme/leme/prop.

Ja sam učio prema ovom popisu, ako se ne varam nije bilo ništa izvan toga :

1. Kolokvij
-----------
+ Riječ (Str. 17)
+ Konkatenacija (Str. 17)
+ Podriječ (Str. 17)
+ Formula logike sudova (Str. 18 )
+ Potformula (Str. 19)
+ Istinitost formule (Str. 21)
+ Relacija logičke posljedice (Str. 22)
+ Logički ekvivalentne formule (Str. 23)
+ Ispunjiva/oboriva (Str. 23)
+ Valjanja formula (tautologija) (Str. 23)
+ Antitautologija (Ste. 23)
+ KNF + DNF (Str. 28 )
+ Savršena KNF + DNF (Str. 30)
+ Dokaz u RS (Str. 51)
+ Izvod (Str. 52)
+ Konzistentan skup formula (Str. 60)
+ Potpun skup formula (Str. 65)

+ Teorem o normalnim formama (Str. 29)
+ Craigova interpolaciona lema za logiku sudova (Str. 31)
+ Teorem adekvatnosti za RS (Str. 51)
+ Teorem dedukcije za RS (Str. 53)
+ Svojstva konzistentnih skupova u RS (Str. 60-61)
+ Lindenbaumova lema
+ Generalizirani teorem potpunosti za logiku sudova (Str. 68 )
+ Jaki teorem potpunosti za RS (Str. 68 )
+ Teorem potpunosti za RS (Str. 68 )
+ Teorem kompaktnosti za RS (Str. 68 )
+ Propozicija o relaciji logičke posljedice koja je ekvivalentna s teoremom kompaktnosti (Str. 69)


2. Kolkovij
-----------
+ Stablo (Str. 89)
+ Označeno stablo (Str. 90)
+ Term (term neke teorije prvog reda) (Str. 131)
+ Formula logike prvog reda (Str. 132)
+ Term slobodan za neku varijablu (Str. 134)
+ Struktura (Str. 136)
+ Interpretacija (Str. 138 )
+ Istinitost formule za danu interpretaciju (Str. 138 )
+ Podstruktura/proširenje strukture (Str. 141)
+ Elementarno ekvivalentne strukture (Str. 141)
+ Izomorfizam struktura (Str. 141)
+ Preneksna normalna forma (Str. 153)
+ Teorija T prvog reda (Str. 179)
+ Konzistentan skup formula u teoriji T prvog reda (Str. 194)

+ Teorem adekvatnosti za sistem prirodne dedukcije (Str. 95)
+ Teorem potpunosti za sistem prirodne dedukcije (+dokaz) (Str. 98 )
+ Lema o proširenju valuacije na skup svih terma (Str. 137)
+ Teorem o zamjeni (Str. 143)
+ De Morganova pravila za kvantifikatore
+ Teorem o preneksnoj normalnoj formi (Str. 153)
+ Churchov teorem)
+ Teorem adekvatnosti za sistem RP (Str. 181)
+ Teorem dedukcije za teorije prvog reda (Str. 183)
+ Robinsonov teorem o konzistentnosti (Str. 188 )
+ Craigova interpolaciona lema za teorije prvog reda (Str. 188 )
+ Svojstva konzistentnosti u teoriji T (Str. 194/195)
+ Lindenbaumova lema za teorije prvog reda (Str. 196)
+ Generalizirani teorem potpunosti za teorije prvog reda (Str. 204)
+ Gődelov teorem potpunosti (Str. 205)
+ Teorem kompaktnosti za logiku prvog reda (Str. 205)
+ Lőwenheim–Skolemov teorem ”na dolje” (Str. 206)
+ Lőwenheim–Skolemov teorem ”na gore” (Str. 207)
mini (napisa):
ako se da nekome napisati pitanja s usmenog i kakvi su dojmovi... to uvijek dobro dođe Wink


Pogledaj si definicije i teoreme sa ovogodišnjih/prošlogodišnjih/pretprošlogodišnjih kolokvija. Uglavnom prof. pita sve važnije definicije i teoreme/leme s imenima. Bitno je da kod definicija znaš i "poddefinicije", odnosno da znaš šta je šta u tome što definiraš. A što se tiče terema pita dokaze čak i onih za koje ih nema u skripti, ali jako puno pomaže kada god zapneš i uglavnom kaže što da napraviš sljedeće ili te uputi preko nekog drugog teoreme/leme/prop.

Ja sam učio prema ovom popisu, ako se ne varam nije bilo ništa izvan toga :

1. Kolokvij
-----------
+ Riječ (Str. 17)
+ Konkatenacija (Str. 17)
+ Podriječ (Str. 17)
+ Formula logike sudova (Str. 18 )
+ Potformula (Str. 19)
+ Istinitost formule (Str. 21)
+ Relacija logičke posljedice (Str. 22)
+ Logički ekvivalentne formule (Str. 23)
+ Ispunjiva/oboriva (Str. 23)
+ Valjanja formula (tautologija) (Str. 23)
+ Antitautologija (Ste. 23)
+ KNF + DNF (Str. 28 )
+ Savršena KNF + DNF (Str. 30)
+ Dokaz u RS (Str. 51)
+ Izvod (Str. 52)
+ Konzistentan skup formula (Str. 60)
+ Potpun skup formula (Str. 65)

+ Teorem o normalnim formama (Str. 29)
+ Craigova interpolaciona lema za logiku sudova (Str. 31)
+ Teorem adekvatnosti za RS (Str. 51)
+ Teorem dedukcije za RS (Str. 53)
+ Svojstva konzistentnih skupova u RS (Str. 60-61)
+ Lindenbaumova lema
+ Generalizirani teorem potpunosti za logiku sudova (Str. 68 )
+ Jaki teorem potpunosti za RS (Str. 68 )
+ Teorem potpunosti za RS (Str. 68 )
+ Teorem kompaktnosti za RS (Str. 68 )
+ Propozicija o relaciji logičke posljedice koja je ekvivalentna s teoremom kompaktnosti (Str. 69)


2. Kolkovij
-----------
+ Stablo (Str. 89)
+ Označeno stablo (Str. 90)
+ Term (term neke teorije prvog reda) (Str. 131)
+ Formula logike prvog reda (Str. 132)
+ Term slobodan za neku varijablu (Str. 134)
+ Struktura (Str. 136)
+ Interpretacija (Str. 138 )
+ Istinitost formule za danu interpretaciju (Str. 138 )
+ Podstruktura/proširenje strukture (Str. 141)
+ Elementarno ekvivalentne strukture (Str. 141)
+ Izomorfizam struktura (Str. 141)
+ Preneksna normalna forma (Str. 153)
+ Teorija T prvog reda (Str. 179)
+ Konzistentan skup formula u teoriji T prvog reda (Str. 194)

+ Teorem adekvatnosti za sistem prirodne dedukcije (Str. 95)
+ Teorem potpunosti za sistem prirodne dedukcije (+dokaz) (Str. 98 )
+ Lema o proširenju valuacije na skup svih terma (Str. 137)
+ Teorem o zamjeni (Str. 143)
+ De Morganova pravila za kvantifikatore
+ Teorem o preneksnoj normalnoj formi (Str. 153)
+ Churchov teorem)
+ Teorem adekvatnosti za sistem RP (Str. 181)
+ Teorem dedukcije za teorije prvog reda (Str. 183)
+ Robinsonov teorem o konzistentnosti (Str. 188 )
+ Craigova interpolaciona lema za teorije prvog reda (Str. 188 )
+ Svojstva konzistentnosti u teoriji T (Str. 194/195)
+ Lindenbaumova lema za teorije prvog reda (Str. 196)
+ Generalizirani teorem potpunosti za teorije prvog reda (Str. 204)
+ Gődelov teorem potpunosti (Str. 205)
+ Teorem kompaktnosti za logiku prvog reda (Str. 205)
+ Lőwenheim–Skolemov teorem ”na dolje” (Str. 206)
+ Lőwenheim–Skolemov teorem ”na gore” (Str. 207)



_________________
Moooooooooooooooooooooooo...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 18:56 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

profesor je zahtjevan, ali korektan. na postavljeno pitanje se mora (čini mi se) odgovorit, on će pomoć ako ne ide ali neće tako lako krenut dalje... usmeni su prilično dugo trajali, preko 20-30 min po osobi... čini mi se da pita, hm, pa sve više-manje :D
al evo mogu napisat što je mene konkretno pitao - definiciju valjanosti, teorema i dokaza u RS. generalizirani teorem potpunosti, jaki teorem potpunosti i teorem potpunosti, isto za RS. prva dva i dokaz ''zanimljivijeg smjera''. kod logike prvog reda me pitao što je zatvorenje formule i da dokažem nešto za zatvorenje (kažem ''nešto'' jer nema toga u skripti a ne sjećam se točno, znam da je trebalo koristit aksiom A4 i generalizaciju tu i tamo). svojstva konzistentnih skupova. onda se vratio na RS i pitao me iskaz Craigove interpolacijske leme i onda na primjeru nje pokazat vezu semantike i sintakse logike sudova, tj iskazat u terminima izvoda i sl, jeli to ekvivalentno početnoj tvrdnji i zašto jest.
čini mi se da je ta veza bila pitanje za još par ljudi, ali na nekim drugim primjerima. znam još da je neke druge ljude dosta definicija pitao, onih za teoriju odnosno logiku prvog reda, one sigma-terme, sigma-formule itd i tražio je (navodno) potpunu preciznost kad su definicije u pitanju. iskaz i dokaz godelovog teorema potpunosti. ne znam više, za druge ljude, nek se oni jave ;) oni koji se nisu baš proslavili imaju drugu šansu, nisam zapamtila kad. sretno svima ;)
profesor je zahtjevan, ali korektan. na postavljeno pitanje se mora (čini mi se) odgovorit, on će pomoć ako ne ide ali neće tako lako krenut dalje... usmeni su prilično dugo trajali, preko 20-30 min po osobi... čini mi se da pita, hm, pa sve više-manje Very Happy
al evo mogu napisat što je mene konkretno pitao - definiciju valjanosti, teorema i dokaza u RS. generalizirani teorem potpunosti, jaki teorem potpunosti i teorem potpunosti, isto za RS. prva dva i dokaz ''zanimljivijeg smjera''. kod logike prvog reda me pitao što je zatvorenje formule i da dokažem nešto za zatvorenje (kažem ''nešto'' jer nema toga u skripti a ne sjećam se točno, znam da je trebalo koristit aksiom A4 i generalizaciju tu i tamo). svojstva konzistentnih skupova. onda se vratio na RS i pitao me iskaz Craigove interpolacijske leme i onda na primjeru nje pokazat vezu semantike i sintakse logike sudova, tj iskazat u terminima izvoda i sl, jeli to ekvivalentno početnoj tvrdnji i zašto jest.
čini mi se da je ta veza bila pitanje za još par ljudi, ali na nekim drugim primjerima. znam još da je neke druge ljude dosta definicija pitao, onih za teoriju odnosno logiku prvog reda, one sigma-terme, sigma-formule itd i tražio je (navodno) potpunu preciznost kad su definicije u pitanju. iskaz i dokaz godelovog teorema potpunosti. ne znam više, za druge ljude, nek se oni jave Wink oni koji se nisu baš proslavili imaju drugu šansu, nisam zapamtila kad. sretno svima Wink



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:00 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li popis i dalje na vratima, tj. može li se još uvijek upisati? Svaki put kad sam na faksu zaboravim, pa da znam mogu li se sutra upisati (ili moram slati mail). :D
Je li popis i dalje na vratima, tj. može li se još uvijek upisati? Svaki put kad sam na faksu zaboravim, pa da znam mogu li se sutra upisati (ili moram slati mail). Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 20:03 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam sigurna, ali mislim da ga je danas maknuo s vrata... možda samo privremeno da zna tko mu je na usmenom kad.. nemoj me uzet za sigurno, moje pamćenje čudno funkcionira :D
nisam sigurna, ali mislim da ga je danas maknuo s vrata... možda samo privremeno da zna tko mu je na usmenom kad.. nemoj me uzet za sigurno, moje pamćenje čudno funkcionira Very Happy



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:04 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BitterSweet"]nisam sigurna, ali mislim da ga je danas maknuo s vrata... možda samo privremeno da zna tko mu je na usmenom kad.. nemoj me uzet za sigurno, moje pamćenje čudno funkcionira :D[/quote]

Ok, hvala. :D
BitterSweet (napisa):
nisam sigurna, ali mislim da ga je danas maknuo s vrata... možda samo privremeno da zna tko mu je na usmenom kad.. nemoj me uzet za sigurno, moje pamćenje čudno funkcionira Very Happy


Ok, hvala. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Floki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 02. 2004. (19:25:17)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 20:23 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li je profesor možda nekima odmah ponudio ocjenu pa su mogli odgovarati za više ili uzeti ponuđenu?

Unaprijed hvala na odgovoru!
Da li je profesor možda nekima odmah ponudio ocjenu pa su mogli odgovarati za više ili uzeti ponuđenu?

Unaprijed hvala na odgovoru!



_________________
Ono što proturiječi srcu ne ulazi u glavu!!!
A.Schopenhauer
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 20:24 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ponudio je ocjenu, ali ne neku ocjenu koju bi ljudi uzeli :D evo meni je npr nudio 2, a imala sam 51 bod, znači ocjenu koju ionako ''imam'' po skali od 100
ponudio je ocjenu, ali ne neku ocjenu koju bi ljudi uzeli Very Happy evo meni je npr nudio 2, a imala sam 51 bod, znači ocjenu koju ionako ''imam'' po skali od 100



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Floki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 02. 2004. (19:25:17)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 20:37 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, hvala :)
Ok, hvala Smile



_________________
Ono što proturiječi srcu ne ulazi u glavu!!!
A.Schopenhauer
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kyra29
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2009. (17:23:47)
Postovi: (3F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 10 - 12

PostPostano: 21:00 uto, 26. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

u kojem slucaju profesor ponudi ocjenu? koji su uvjeti da se ponudi ocjena?
u kojem slucaju profesor ponudi ocjenu? koji su uvjeti da se ponudi ocjena?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
CrniVG
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 02. 2009. (22:44:19)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 21:50 uto, 26. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno preporuka svima da nauče :wink: , ali u slučaju da netko ima >40 bodova i teorijski dio dobro napisan (preko 50% bodova), profesor smatra da ta osoba zna za dovoljan i nudi tu ocjenu. Trojku i četvorku ne nudi, a ocjenu odličan će dobiti prva 3 na popisu (sa najviše bodova)
Naravno preporuka svima da nauče Wink , ali u slučaju da netko ima >40 bodova i teorijski dio dobro napisan (preko 50% bodova), profesor smatra da ta osoba zna za dovoljan i nudi tu ocjenu. Trojku i četvorku ne nudi, a ocjenu odličan će dobiti prva 3 na popisu (sa najviše bodova)



_________________
69 - jedini prost broj koji ima više od dva djelitelja
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
babybodom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2009. (22:03:01)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3
Lokacija: zagreb

PostPostano: 11:22 sri, 27. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto s nama koji smo popravni prosli?
trebamo se isto sad prijaviti za usmeni?
sto s nama koji smo popravni prosli?
trebamo se isto sad prijaviti za usmeni?



_________________
may the noobishness be with you
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Loretta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 03. 2005. (15:41:30)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 12:22 sri, 27. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se vec znaju rezultati popravnog? Di se to moze vidit?
Da li se vec znaju rezultati popravnog? Di se to moze vidit?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
CrniVG
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 02. 2009. (22:44:19)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 12:34 sri, 27. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu se vidjeti [url=http://spreadsheets.google.com/pub?key=t22-IKBaMC3JQlQFQQtXLmg&single=true&gid=6&output=html]ovdje[/url].
Mogu se vidjeti ovdje.



_________________
69 - jedini prost broj koji ima više od dva djelitelja
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan