Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2.domaća zadaća
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 17:47 sub, 15. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="luna5"]
meni je isto zadatak osmisliti unos podataka tipa char, s tim da mi je implementacije cvor->(prvo dijete, brat) pomocu pointera
probala sam nerekurzivnu verziju, nije mi jasno sto ne funkcionira
[/quote]

u while petlji u svakoj scanf funkciji gdje učitavaš znak moraš stavit razmak ispred %c:

[code:1]scanf(" %c",&l);[/code:1]

možda ti se tu već sve pošemeri kad učitavaš čvorove?
ostatak koda nisam ni gledo... ( al mi se sve skup čini malo prekomlicirano )
luna5 (napisa):

meni je isto zadatak osmisliti unos podataka tipa char, s tim da mi je implementacije cvor→(prvo dijete, brat) pomocu pointera
probala sam nerekurzivnu verziju, nije mi jasno sto ne funkcionira


u while petlji u svakoj scanf funkciji gdje učitavaš znak moraš stavit razmak ispred %c:

Kod:
scanf(" %c",&l);


možda ti se tu već sve pošemeri kad učitavaš čvorove?
ostatak koda nisam ni gledo... ( al mi se sve skup čini malo prekomlicirano )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:16 sub, 15. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mogu prikazat hrpu kao "lanac" ? da mi svaki cvor ima samo jedno dijete i td. ? manevriranje bi mi bilo olaksano a i dalje je to hrpa
Jel mogu prikazat hrpu kao "lanac" ? da mi svaki cvor ima samo jedno dijete i td. ? manevriranje bi mi bilo olaksano a i dalje je to hrpa



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 19:43 sub, 15. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]Jel mogu prikazat hrpu kao "lanac" ? da mi svaki cvor ima samo jedno dijete i td. ? manevriranje bi mi bilo olaksano a i dalje je to hrpa[/quote]

Ak je nešto vezano za zadaću, ne bih preporučio da tak nešto radiš, jer onda hrpa gubi svoju funkcionalnost i smisao. Pa bi neki asistenti mogli skidati bodove na tome.
Ak nije vezano za zadaću, onda radi što hoćeš, a takva struktura već postoji ( sortirana lista ).
ante003 (napisa):
Jel mogu prikazat hrpu kao "lanac" ? da mi svaki cvor ima samo jedno dijete i td. ? manevriranje bi mi bilo olaksano a i dalje je to hrpa


Ak je nešto vezano za zadaću, ne bih preporučio da tak nešto radiš, jer onda hrpa gubi svoju funkcionalnost i smisao. Pa bi neki asistenti mogli skidati bodove na tome.
Ak nije vezano za zadaću, onda radi što hoćeš, a takva struktura već postoji ( sortirana lista ).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 20:27 sub, 15. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]...a i dalje je to hrpa[/quote]
Nije. Hrpa je po (našoj) definiciji potpuno binarno stablo (uz još nešto). ;)
ante003 (napisa):
...a i dalje je to hrpa

Nije. Hrpa je po (našoj) definiciji potpuno binarno stablo (uz još nešto). Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:29 sub, 15. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

sjetio se 10 sek nakon postanja da nece vise bit hrpa, a posto neznam kako obrisat post nisam nista mjenjao :)
sjetio se 10 sek nakon postanja da nece vise bit hrpa, a posto neznam kako obrisat post nisam nista mjenjao Smile



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
luna5
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2011. (00:11:50)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:32 ned, 16. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"][quote="luna5"]
meni je isto zadatak osmisliti unos podataka tipa char, s tim da mi je implementacije cvor->(prvo dijete, brat) pomocu pointera
probala sam nerekurzivnu verziju, nije mi jasno sto ne funkcionira
[/quote]

u while petlji u svakoj scanf funkciji gdje učitavaš znak moraš stavit razmak ispred %c:

[code:1]scanf(" %c",&l);[/code:1]

možda ti se tu već sve pošemeri kad učitavaš čvorove?
ostatak koda nisam ni gledo... ( al mi se sve skup čini malo prekomlicirano )[/quote]
hvala :)
sad radi, no mislim da mi ova fje stvara problem !? :roll:
[code:1]
node INSERT_SIBLING(labeltype l,node i, TREE *T)
{
node n;
if(i==NULL)
{
printf("Cvor ne pripada stablu");
exit(1);
}
else
if(i->parent==NULL)
{
printf("Cvor je korijen");
exit(1);
}
else
{
n=(celltype*)malloc(sizeof(celltype));
n->label=l;
n->first_child=NULL;
n->next_sib=NULL;
n->parent=i->parent;
if(i->next_sib==NULL)
i->next_sib=n;
else
{
n->next_sib=i->next_sib;
i->next_sib=n;
}
}
return n;
}[/code:1]
Cobs (napisa):
luna5 (napisa):

meni je isto zadatak osmisliti unos podataka tipa char, s tim da mi je implementacije cvor→(prvo dijete, brat) pomocu pointera
probala sam nerekurzivnu verziju, nije mi jasno sto ne funkcionira


u while petlji u svakoj scanf funkciji gdje učitavaš znak moraš stavit razmak ispred %c:

Kod:
scanf(" %c",&l);


možda ti se tu već sve pošemeri kad učitavaš čvorove?
ostatak koda nisam ni gledo... ( al mi se sve skup čini malo prekomlicirano )

hvala Smile
sad radi, no mislim da mi ova fje stvara problem !? Rolling Eyes
Kod:

node INSERT_SIBLING(labeltype l,node i, TREE *T)
{
     node n;
     if(i==NULL)
       {
        printf("Cvor ne pripada stablu");
        exit(1);
     }
     else
        if(i->parent==NULL)
        {
        printf("Cvor je korijen");
        exit(1);
        }
        else
        {   
            n=(celltype*)malloc(sizeof(celltype));
            n->label=l;
            n->first_child=NULL;
            n->next_sib=NULL;
            n->parent=i->parent;
            if(i->next_sib==NULL)
              i->next_sib=n;
            else
            {
                n->next_sib=i->next_sib;
                i->next_sib=n;
            }
        }
        return n;
}


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
king_oberon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2008. (17:02:03)
Postovi: (22)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 14:39 ned, 16. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Err... ovako:

Zadaću moram napraviti pomoću implementacija za atp mapping pomoću sortiranog polja, i to sve imam, i sve štima.. ALI..

U domeni i kodomeni mi je tip podataka char, i sad recimo da moram upisivati domene i kodomene, i moj program mora biti u mogućnosti raditi razne naredbe(upiši ime i broj od tog imena, nađi broj od.., obriši broj od .., itd...

E sad, problem na koji sam naišao je taj da ja za ulazni podatak trebam odabrati naredbu, znači tipa, ako ja u kompajler upišem "BROJ OD", on mi tad treba ponuditi da upišem neko ime, i broj od te osobe... će reći da mi je cjelokupni ulazni podatak "BROJ OD mirko JE 098 765 4321" recimo. Isto tako i naredba "NAĐI BROJ OD mirko", ili "OBRIŠI BROJ OD mirko"...

Ima li itko ideju kako da postignem to da ja ako upišem u kompajler "BROJ OD __ JE __ " da to meni bude naredba..? ja nemam! :/
Err... ovako:

Zadaću moram napraviti pomoću implementacija za atp mapping pomoću sortiranog polja, i to sve imam, i sve štima.. ALI..

U domeni i kodomeni mi je tip podataka char, i sad recimo da moram upisivati domene i kodomene, i moj program mora biti u mogućnosti raditi razne naredbe(upiši ime i broj od tog imena, nađi broj od.., obriši broj od .., itd...

E sad, problem na koji sam naišao je taj da ja za ulazni podatak trebam odabrati naredbu, znači tipa, ako ja u kompajler upišem "BROJ OD", on mi tad treba ponuditi da upišem neko ime, i broj od te osobe... će reći da mi je cjelokupni ulazni podatak "BROJ OD mirko JE 098 765 4321" recimo. Isto tako i naredba "NAĐI BROJ OD mirko", ili "OBRIŠI BROJ OD mirko"...

Ima li itko ideju kako da postignem to da ja ako upišem u kompajler "BROJ OD __ JE __ " da to meni bude naredba..? ja nemam! Ehm?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 15:21 ned, 16. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1]Elementi domene su uredjeni parovi oblika (a, b), za a, b∈{0, 1, 2, …, n}. Kodomena je skup {0, 1, 2, …, n}. Svako ovakvo preslikavanje f je zapravo jedna binarna operacija * na skupu {0, 1, 2, …, n} (stavimo a * b = f(a,b)). Napišite potprograme koji odredjuju je li ta operacija komutativna, asocijativna, te postoji li jedinični element (to je element e za kojeg vrijedi a*e=e*a=a za sve a).


Ulazni podaci: broj n, te nekoliko redaka oblika a b c. Svaki takav redak postavlja da je f(a,b)=c (to jest da je a*b=c). Zadnji redak je oblika -1 -1 -1 i njega treba ignorirati.
Izlazni podaci: ispišite koja svojstva ima funkcija (tj. binarna operacija) definirana u ulaznim podacima.
Na primjer, za ulazne podatke:
2
2 2 2
2 0 0
2 1 1
0 2 0
0 0 1
0 1 2
1 2 1
1 0 2
1 1 0
-1 -1 -1
treba ispisati:
komutativna je
asocijativna je
ima jedinicni element: 2[/code:1]

Nije važno koji atp imam... mene buni zadatak... rješio sam ga na način koji sam ja shvatio... npr...

[code:1]1
0 0 1
0 1 0
1 0 0
1 1 1
Komutativna je.
Asocijativna je.
Ima jedinični element: 1[/code:1]

[code:1]1
0 0 1
0 1 0
1 0 0
1 1 1
Nije komutativna.
Nije asocijativna
Nema jedinični element.[/code:1]

Jesam ja to dobro shvatio? Jel postoji neka poveznica između ta 3 svojstva? Jasno mi je da funkcija ne može imati jedinični element ako nije komutativna...
Kod:
Elementi domene su uredjeni parovi oblika (a, b), za a, b∈{0, 1, 2, …, n}. Kodomena je skup {0, 1, 2, …, n}. Svako ovakvo preslikavanje f je zapravo jedna binarna operacija * na skupu {0, 1, 2, …, n} (stavimo a * b = f(a,b)). Napišite potprograme koji odredjuju je li ta operacija komutativna, asocijativna, te postoji li jedinični element (to je element e za kojeg vrijedi a*e=e*a=a za sve a).


Ulazni podaci: broj n, te nekoliko redaka oblika a b c. Svaki takav redak postavlja da je f(a,b)=c (to jest da je a*b=c). Zadnji redak je oblika -1 -1 -1 i njega treba ignorirati.
Izlazni podaci: ispišite koja svojstva ima funkcija (tj. binarna operacija) definirana u ulaznim podacima.
Na primjer, za ulazne podatke:
2
2 2 2
2 0 0
2 1 1
0 2 0
0 0 1
0 1 2
1 2 1
1 0 2
1 1 0
-1 -1 -1
treba ispisati:
komutativna je
asocijativna je
ima jedinicni element: 2


Nije važno koji atp imam... mene buni zadatak... rješio sam ga na način koji sam ja shvatio... npr...

Kod:
1
0 0 1
0 1 0
1 0 0
1 1 1
Komutativna je.
Asocijativna je.
Ima jedinični element: 1


Kod:
1
0 0 1
0 1 0
1 0 0
1 1 1
Nije komutativna.
Nije asocijativna
Nema jedinični element.


Jesam ja to dobro shvatio? Jel postoji neka poveznica između ta 3 svojstva? Jasno mi je da funkcija ne može imati jedinični element ako nije komutativna...



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kratki89
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (23:36:13)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zemlja i okolica

PostPostano: 21:31 ned, 16. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam pitanje u vezi svoje zadaće koja glasi:

Sažmite m uzlazno sortiranih listi pomoću hrpe. Hrpa je prikazana pomoću pointera, a lista je vezana lista i veze su prikazane pomoću kursora. Pretpostavimo da lista sadrži elemente tipa char. Ne trebate implementirati sve funkcije iz atp LIST, nego samo one koje su vam potrebne u zadatku. Pretpostavite da ukupno ima najviše 10 lista, svaka ima najviše po 20 elemenata.
Pitanje: ako je lista vezana lista koje veze su onda prikazane pomoću kursora, tj. za što koristimo kursor ako se vezana lista implementira pomoću pointera (bar tako piše u skripti)
imam pitanje u vezi svoje zadaće koja glasi:

Sažmite m uzlazno sortiranih listi pomoću hrpe. Hrpa je prikazana pomoću pointera, a lista je vezana lista i veze su prikazane pomoću kursora. Pretpostavimo da lista sadrži elemente tipa char. Ne trebate implementirati sve funkcije iz atp LIST, nego samo one koje su vam potrebne u zadatku. Pretpostavite da ukupno ima najviše 10 lista, svaka ima najviše po 20 elemenata.
Pitanje: ako je lista vezana lista koje veze su onda prikazane pomoću kursora, tj. za što koristimo kursor ako se vezana lista implementira pomoću pointera (bar tako piše u skripti)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 21:39 ned, 16. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kratki89"]imam pitanje u vezi svoje zadaće koja glasi:

Sažmite m uzlazno sortiranih listi pomoću hrpe. Hrpa je prikazana pomoću pointera, a lista je vezana lista i veze su prikazane pomoću kursora. Pretpostavimo da lista sadrži elemente tipa char. Ne trebate implementirati sve funkcije iz atp LIST, nego samo one koje su vam potrebne u zadatku. Pretpostavite da ukupno ima najviše 10 lista, svaka ima najviše po 20 elemenata.
Pitanje: ako je lista vezana lista koje veze su onda prikazane pomoću kursora, tj. za što koristimo kursor ako se vezana lista implementira pomoću pointera (bar tako piše u skripti)[/quote]
pa ti mozes implementirati listu na vise nacina a ne samo preko pointera.
U skripti imas na 8 stranici implementaciju pomocu polja recimo a na 10 pomocu pointera.
kratki89 (napisa):
imam pitanje u vezi svoje zadaće koja glasi:

Sažmite m uzlazno sortiranih listi pomoću hrpe. Hrpa je prikazana pomoću pointera, a lista je vezana lista i veze su prikazane pomoću kursora. Pretpostavimo da lista sadrži elemente tipa char. Ne trebate implementirati sve funkcije iz atp LIST, nego samo one koje su vam potrebne u zadatku. Pretpostavite da ukupno ima najviše 10 lista, svaka ima najviše po 20 elemenata.
Pitanje: ako je lista vezana lista koje veze su onda prikazane pomoću kursora, tj. za što koristimo kursor ako se vezana lista implementira pomoću pointera (bar tako piše u skripti)

pa ti mozes implementirati listu na vise nacina a ne samo preko pointera.
U skripti imas na 8 stranici implementaciju pomocu polja recimo a na 10 pomocu pointera.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kratki89
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (23:36:13)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zemlja i okolica

PostPostano: 22:07 ned, 16. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

znam da se lista može implementirati pomoću polja, ali piše [b]vezana lista[/b], a u skripti piše da se implementacija liste pomoću pointera obično zove vezana lista. bojim se napraviti pomoću polja pa da mi uzmu bodove jer se trebalo pomoću pointera, nedoumica još traje... :(
znam da se lista može implementirati pomoću polja, ali piše vezana lista, a u skripti piše da se implementacija liste pomoću pointera obično zove vezana lista. bojim se napraviti pomoću polja pa da mi uzmu bodove jer se trebalo pomoću pointera, nedoumica još traje... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 2:10 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="luna5"]
hvala :)
sad radi, no mislim da mi ova fje stvara problem !? :roll:
[code:1]
node INSERT_SIBLING(labeltype l,node i, TREE *T)
{
...
}[/code:1][/quote]

meni se čini ok... na čem radiš zadaću? devcpp - u?
ako je tako stavi si ispred svake linije:
[code:1]exit(1);[/code:1]
ovu liniju:
[code:1]system("pause");[/code:1]

( inače će devcpp samo iskočiti iz programa, pa nećeš vidjet ispis, tj. razlog izlaska iz programa )
luna5 (napisa):

hvala Smile
sad radi, no mislim da mi ova fje stvara problem !? Rolling Eyes
Kod:

node INSERT_SIBLING(labeltype l,node i, TREE *T)
{
    ...
}


meni se čini ok... na čem radiš zadaću? devcpp - u?
ako je tako stavi si ispred svake linije:
Kod:
exit(1);

ovu liniju:
Kod:
system("pause");


( inače će devcpp samo iskočiti iz programa, pa nećeš vidjet ispis, tj. razlog izlaska iz programa )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tricky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 03. 2006. (23:22:39)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:41 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel zna možda netko:

implementacija dictionarya preko zatvorenog hasha
jel zna možda netko:

implementacija dictionarya preko zatvorenog hasha


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 16:01 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kratki89"]znam da se lista može implementirati pomoću polja, ali piše [b]vezana lista[/b], a u skripti piše da se implementacija liste pomoću pointera obično zove vezana lista. bojim se napraviti pomoću polja pa da mi uzmu bodove jer se trebalo pomoću pointera, nedoumica još traje... :([/quote]
vezana lista može biti vezana pomoću pointera i pomoću kursora(možda pomoću još nečeg,ali ja neznam,nismo do sada radili),tebi je pomoću kursora..tak i meni,i to stvara puuuno problema,bilo bi mi lakše da su pointeri,to smo bar na programiranju detaljnije radili!

p.s.tak i u skripti piše,da su to dvije različite stvari,a i radili smo 2,3 primjera sa vezanom listom pomoću kursora na kojima se vidi da su to razl.stvari!
i nemoj pomoću polja,to je pak treća stvar!
kratki89 (napisa):
znam da se lista može implementirati pomoću polja, ali piše vezana lista, a u skripti piše da se implementacija liste pomoću pointera obično zove vezana lista. bojim se napraviti pomoću polja pa da mi uzmu bodove jer se trebalo pomoću pointera, nedoumica još traje... Sad

vezana lista može biti vezana pomoću pointera i pomoću kursora(možda pomoću još nečeg,ali ja neznam,nismo do sada radili),tebi je pomoću kursora..tak i meni,i to stvara puuuno problema,bilo bi mi lakše da su pointeri,to smo bar na programiranju detaljnije radili!

p.s.tak i u skripti piše,da su to dvije različite stvari,a i radili smo 2,3 primjera sa vezanom listom pomoću kursora na kojima se vidi da su to razl.stvari!
i nemoj pomoću polja,to je pak treća stvar!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 16:51 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel postoji razlika u ponašanju ova 2 ASSIGNA? (ako da... koja???)

[code:1]scanf("%[^\n]", &s1); //upisujem BUREK
scanf("%[^\n]", &s2); //upisujem SIR

ASSIGN(&M,s1,s2);
ASSIGN(&M,"BUREK","SIR");[/code:1]
Jel postoji razlika u ponašanju ova 2 ASSIGNA? (ako da... koja???)

Kod:
scanf("%[^\n]", &s1); //upisujem BUREK
scanf("%[^\n]", &s2); //upisujem SIR

ASSIGN(&M,s1,s2);
ASSIGN(&M,"BUREK","SIR");



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 17:19 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"]Jel postoji razlika u ponašanju ova 2 ASSIGNA? (ako da... koja???)

[code:1]scanf("%[^\n]", &s1); //upisujem BUREK
scanf("%[^\n]", &s2); //upisujem SIR

ASSIGN(&M,s1,s2);
ASSIGN(&M,"BUREK","SIR");[/code:1][/quote]
u prvom saljes varijable a u drugom neki odredeni string
ali ono sto ce funkcija radit ostaje isto.
kakt00s (napisa):
Jel postoji razlika u ponašanju ova 2 ASSIGNA? (ako da... koja???)

Kod:
scanf("%[^\n]", &s1); //upisujem BUREK
scanf("%[^\n]", &s2); //upisujem SIR

ASSIGN(&M,s1,s2);
ASSIGN(&M,"BUREK","SIR");

u prvom saljes varijable a u drugom neki odredeni string
ali ono sto ce funkcija radit ostaje isto.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 17:57 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"]Jel postoji razlika u ponašanju ova 2 ASSIGNA? (ako da... koja???)

[code:1]scanf("%[^\n]", &s1); //upisujem BUREK
scanf("%[^\n]", &s2); //upisujem SIR

ASSIGN(&M,s1,s2);
ASSIGN(&M,"BUREK","SIR");[/code:1][/quote]

umm,da nije možda 'BUREK' a ne "BUREK"?
ako ti se buni,pretp.da je zbog tog?
kakt00s (napisa):
Jel postoji razlika u ponašanju ova 2 ASSIGNA? (ako da... koja???)

Kod:
scanf("%[^\n]", &s1); //upisujem BUREK
scanf("%[^\n]", &s2); //upisujem SIR

ASSIGN(&M,s1,s2);
ASSIGN(&M,"BUREK","SIR");


umm,da nije možda 'BUREK' a ne "BUREK"?
ako ti se buni,pretp.da je zbog tog?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 18:05 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote=".anchy."][quote="kakt00s"]Jel postoji razlika u ponašanju ova 2 ASSIGNA? (ako da... koja???)

[code:1]scanf("%[^\n]", &s1); //upisujem BUREK
scanf("%[^\n]", &s2); //upisujem SIR

ASSIGN(&M,s1,s2);
ASSIGN(&M,"BUREK","SIR");[/code:1][/quote]

umm,da nije možda 'BUREK' a ne "BUREK"?
ako ti se buni,pretp.da je zbog tog?[/quote]

Nope... već kad upisujem stringove ručno (npr.... "BUREK", "PITA",...)
onda sve lijepo šljaka.

Ali kad pokušam učitavat stringove sa scanf, onda svaki put cijeli MAPPING prešprica sa posljednjim upisanim stringom (tj. svi elementi MAPPINGA su jednaki zadnjem upisanom)
.anchy. (napisa):
kakt00s (napisa):
Jel postoji razlika u ponašanju ova 2 ASSIGNA? (ako da... koja???)

Kod:
scanf("%[^\n]", &s1); //upisujem BUREK
scanf("%[^\n]", &s2); //upisujem SIR

ASSIGN(&M,s1,s2);
ASSIGN(&M,"BUREK","SIR");


umm,da nije možda 'BUREK' a ne "BUREK"?
ako ti se buni,pretp.da je zbog tog?


Nope... već kad upisujem stringove ručno (npr.... "BUREK", "PITA",...)
onda sve lijepo šljaka.

Ali kad pokušam učitavat stringove sa scanf, onda svaki put cijeli MAPPING prešprica sa posljednjim upisanim stringom (tj. svi elementi MAPPINGA su jednaki zadnjem upisanom)



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 18:35 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

neznam..možda da staviš razmak ispred % u drugom učitavanju,možda je to? makar sumnjam,mislim da je u funkciji problem?
neznam..možda da staviš razmak ispred % u drugom učitavanju,možda je to? makar sumnjam,mislim da je u funkciji problem?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 20:07 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Provjeravao... u funkciju ulaze dobre vrijednosti...

i funkcija radi savršeno kada ubacujem podatke na način ASSIGN(&M,"riječ1","riječ2")

...ali ne kad učitavam stringove pa pozovem ASSIGN(&M,string1,string2)

P.S. Ako je netko voljan pomoći (ako ima malo više vremena) nek se javi u PM... pweeeezzzz

[size=9][color=#999999]Added after 42 minutes:[/color][/size]

Pmli, inbox ti je pun. :)
Provjeravao... u funkciju ulaze dobre vrijednosti...

i funkcija radi savršeno kada ubacujem podatke na način ASSIGN(&M,"riječ1","riječ2")

...ali ne kad učitavam stringove pa pozovem ASSIGN(&M,string1,string2)

P.S. Ako je netko voljan pomoći (ako ima malo više vremena) nek se javi u PM... pweeeezzzz

Added after 42 minutes:

Pmli, inbox ti je pun. Smile



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 2 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan