Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Teorijska pitanja (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
N.B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (18:04:12)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 1 - 4

PostPostano: 14:34 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

bilo bi korisno saznati kada počinju usmeni.. pa ako tko sazna neka javi. hvala!
bilo bi korisno saznati kada počinju usmeni.. pa ako tko sazna neka javi. hvala!



_________________
It is not enough to have a good mind; the main thing is to use it well.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:33 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Usmeni pocinju u utorak, 25.1. kod prof. Pazanina i kod mene. Bit ce popis termina na vratima ureda na koji cete se upisivati.
Usmeni pocinju u utorak, 25.1. kod prof. Pazanina i kod mene. Bit ce popis termina na vratima ureda na koji cete se upisivati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 0:38 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Usmeni pocinju u utorak, 25.1. kod prof. Pazanina i kod mene. Bit ce popis termina na vratima ureda na koji cete se upisivati.[/quote]

kaj to znaci da cemo mi sami birat termin usmenog?
krcko (napisa):
Usmeni pocinju u utorak, 25.1. kod prof. Pazanina i kod mene. Bit ce popis termina na vratima ureda na koji cete se upisivati.


kaj to znaci da cemo mi sami birat termin usmenog?



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sstudentica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2010. (13:18:02)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 0:39 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kada ce biti rezultati kolokvija?
a kada ce biti rezultati kolokvija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Togepi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2010. (14:31:41)
Postovi: (2B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 8:48 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Usmeni pocinju u utorak, 25.1. kod prof. Pazanina i kod mene. Bit ce popis termina na vratima ureda na koji cete se upisivati.[/quote]
Kada će se pojavit taj popis? Čim dođu rezultati na internet ili tek nakon žalbi?
krcko (napisa):
Usmeni pocinju u utorak, 25.1. kod prof. Pazanina i kod mene. Bit ce popis termina na vratima ureda na koji cete se upisivati.

Kada će se pojavit taj popis? Čim dođu rezultati na internet ili tek nakon žalbi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:17 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod prof. Pazanina vjerojatno u ponedjeljak. Ja cu nastojati napraviti i objesiti raspored za sljedeci tjedan sutra (u cetvrtak). Cekam termine nekih sastanaka, ako ih ne dobijem raspored cu objesiti u ponedjeljak.
Kod prof. Pazanina vjerojatno u ponedjeljak. Ja cu nastojati napraviti i objesiti raspored za sljedeci tjedan sutra (u cetvrtak). Cekam termine nekih sastanaka, ako ih ne dobijem raspored cu objesiti u ponedjeljak.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gea_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2010. (00:31:15)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 13:28 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Kod prof. Pazanina vjerojatno u ponedjeljak. Ja cu nastojati napraviti i objesiti raspored za sljedeci tjedan sutra (u cetvrtak). Cekam termine nekih sastanaka, ako ih ne dobijem raspored cu objesiti u ponedjeljak.[/quote]

Jesam li danas dosla prerano, ili ce popis biti onda u ponedjeljak?
krcko (napisa):
Kod prof. Pazanina vjerojatno u ponedjeljak. Ja cu nastojati napraviti i objesiti raspored za sljedeci tjedan sutra (u cetvrtak). Cekam termine nekih sastanaka, ako ih ne dobijem raspored cu objesiti u ponedjeljak.


Jesam li danas dosla prerano, ili ce popis biti onda u ponedjeljak?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivanaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2010. (22:26:06)
Postovi: (35)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 19 - 6

PostPostano: 13:41 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dosla si prerano, sad vec ima popis.
Dosla si prerano, sad vec ima popis.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 13:53 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

zašto nema popisa na webu?
zašto nema popisa na webu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gea_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2010. (00:31:15)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 14:44 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="satja"]zašto nema popisa na webu?[/quote]
Koliko sam shvatila, sam se moras upisati na papiru kada zelis, a 'popis' je samo popis termina.
satja (napisa):
zašto nema popisa na webu?

Koliko sam shvatila, sam se moras upisati na papiru kada zelis, a 'popis' je samo popis termina.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:57 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eh ta potpisivanja.. :evil: opet cu morat odgovarati prvi dan jer ce se svi zivi potpisati da odgovaraju sto kasnije, pa ce mi se poklopiti linearna sa em :(
Eh ta potpisivanja.. Evil or Very Mad opet cu morat odgovarati prvi dan jer ce se svi zivi potpisati da odgovaraju sto kasnije, pa ce mi se poklopiti linearna sa em Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
snoops
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2011. (21:49:54)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:22 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Eh ta potpisivanja.. :evil: opet cu morat odgovarati prvi dan jer ce se svi zivi potpisati da odgovaraju sto kasnije, pa ce mi se poklopiti linearna sa em :([/quote]

danas se prvi popunio ponedjeljak, a i utorak je vec pri kraju, ocito se ljudi zele sto prije rjesit
Tomislav (napisa):
Eh ta potpisivanja.. Evil or Very Mad opet cu morat odgovarati prvi dan jer ce se svi zivi potpisati da odgovaraju sto kasnije, pa ce mi se poklopiti linearna sa em Sad


danas se prvi popunio ponedjeljak, a i utorak je vec pri kraju, ocito se ljudi zele sto prije rjesit


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 15:26 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="snoops"][quote="Tomislav"]Eh ta potpisivanja.. :evil: opet cu morat odgovarati prvi dan jer ce se svi zivi potpisati da odgovaraju sto kasnije, pa ce mi se poklopiti linearna sa em :([/quote]

danas se prvi popunio ponedjeljak, a i utorak je vec pri kraju, ocito se ljudi zele sto prije rjesit[/quote]

:shock: E pa to je stvarno iznenadjenje :)
snoops (napisa):
Tomislav (napisa):
Eh ta potpisivanja.. Evil or Very Mad opet cu morat odgovarati prvi dan jer ce se svi zivi potpisati da odgovaraju sto kasnije, pa ce mi se poklopiti linearna sa em Sad


danas se prvi popunio ponedjeljak, a i utorak je vec pri kraju, ocito se ljudi zele sto prije rjesit


Shocked E pa to je stvarno iznenadjenje Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 15:40 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel moze netko rec koji su sve termini?
jel moze netko rec koji su sve termini?



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:59 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U ponedjeljak nisu predvidjeni termini za Elementarnu, nego samo za Diskretnu matematiku. Pazite da se ne upisete u krivi raspored!

Ovo su termini za Elementarnu kod mene:
utorak, 25.1. u 12, 13, 15 i 16 sati
srijeda, 26.1. u 9 i 10 sati
cetvrtak, 27.1. u 12, 13 i 15 sati
petak, 28.1. u 9 i 10 sati
U ponedjeljak nisu predvidjeni termini za Elementarnu, nego samo za Diskretnu matematiku. Pazite da se ne upisete u krivi raspored!

Ovo su termini za Elementarnu kod mene:
utorak, 25.1. u 12, 13, 15 i 16 sati
srijeda, 26.1. u 9 i 10 sati
cetvrtak, 27.1. u 12, 13 i 15 sati
petak, 28.1. u 9 i 10 sati



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Togepi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2010. (14:31:41)
Postovi: (2B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 19:11 pet, 21. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima dal ovo ovdje rečeno vrijedi i za grupu prof. Pažanina, tj. dal će i on nas ispitivati samo pitanja s onog papira ako smo zadovolnji s ocjenom koju imamo prije usmeng?
+Da li se i kod njega zapisuje ili on sam piše popis?
Hvala
Mene zanima dal ovo ovdje rečeno vrijedi i za grupu prof. Pažanina, tj. dal će i on nas ispitivati samo pitanja s onog papira ako smo zadovolnji s ocjenom koju imamo prije usmeng?
+Da li se i kod njega zapisuje ili on sam piše popis?
Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gea_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2010. (00:31:15)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 19:44 pon, 24. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije baš za ovu temu, ali postoji li itko voljan zamijeniti se za termin usmenog kod profesora Krcadinca? Ja sam upisana sutra u 16:00 , a kako imam usmeni iz linearne u 14:00 ne znam kako bih to izvela sve :D
Nije baš za ovu temu, ali postoji li itko voljan zamijeniti se za termin usmenog kod profesora Krcadinca? Ja sam upisana sutra u 16:00 , a kako imam usmeni iz linearne u 14:00 ne znam kako bih to izvela sve Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Darija.x
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2008. (18:31:47)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Velika Gorica

PostPostano: 22:20 pon, 24. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

bila bi jako zahvalna kada bi netko ispisao (ili čak linkao ako ima gdje) 6. pitanje za usmeni - Teorem da klase ekvivalencije čine particiju i dokaz.
nažalost nemam taj teorem i dokaz napisan pa bih vam bila jako zahvalna :)
ono što još nisam našla da smo zapisali dokaz teorema da je funkcija bijekcija akko ima inverznu funkciju :/ jedino što imam zapisano je jedna od onih tri lema koje smo zapisali, kojom dokazujemo svojstvo bijektivnosti funkcije f, da li je možda to dovoljno ili konkretno mora biti taj specifičan dokaz koji se traži :) :roll:
bila bi jako zahvalna kada bi netko ispisao (ili čak linkao ako ima gdje) 6. pitanje za usmeni - Teorem da klase ekvivalencije čine particiju i dokaz.
nažalost nemam taj teorem i dokaz napisan pa bih vam bila jako zahvalna Smile
ono što još nisam našla da smo zapisali dokaz teorema da je funkcija bijekcija akko ima inverznu funkciju Ehm? jedino što imam zapisano je jedna od onih tri lema koje smo zapisali, kojom dokazujemo svojstvo bijektivnosti funkcije f, da li je možda to dovoljno ili konkretno mora biti taj specifičan dokaz koji se traži Smile Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
pupi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2009. (11:03:15)
Postovi: (92)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5

PostPostano: 22:36 pon, 24. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo valjda je ovo dobro za 6. :

Prvo imamo napomenu da je klasa ekvivalencije neprazna jer ~ je relacija ekvivalencije => ~ je refleksivna => a~a => [a]!=0, za svaki a element A.

Zatim propoziciju:
Neka je A!=0 proizvoljan skup i ~ relacija ekvivalencije na A te x,y elementi od A. Tada vrijedi
a) Ako x nije u relaciji s y onda je presjek [x] i [y] prazan (to dokažeš da prepostaviš suprotno , onda postoji neki c element tog presjeka i raspises dalje i dodjes do kontradikcije jer x nije u relaciji s y).

b) Ako je x u relaciji s y onda je [x]=[y] (to dokažeš tako da dokažeš obje inkluzije [x] podskup od [y] i obrnuto , uzmes neki element iz jednog i koristis definiciju i tranzitivnost relacije).


Označimo sa Q skup svih različitih klasa ekvivalencija koje ~ definira na A.

Elementi od Q su neprazni (po napomeni) podskupovi skupa A koji su u parovima disjunktni (prema propoziciji) i njihova je unija jednaka čitavom A.
Q predstavlja jednu particiju skupa A koju zovemo kvocijentni skup skupa A u odnosu na relaciju ~.
Prema tome svaka relacija ekvivalencije na skupu A definira particiju skupa A na klase ekvivalencije.
Evo valjda je ovo dobro za 6. :

Prvo imamo napomenu da je klasa ekvivalencije neprazna jer ~ je relacija ekvivalencije ⇒ ~ je refleksivna ⇒ a~a ⇒ [a]!=0, za svaki a element A.

Zatim propoziciju:
Neka je A!=0 proizvoljan skup i ~ relacija ekvivalencije na A te x,y elementi od A. Tada vrijedi
a) Ako x nije u relaciji s y onda je presjek [x] i [y] prazan (to dokažeš da prepostaviš suprotno , onda postoji neki c element tog presjeka i raspises dalje i dodjes do kontradikcije jer x nije u relaciji s y).

b) Ako je x u relaciji s y onda je [x]=[y] (to dokažeš tako da dokažeš obje inkluzije [x] podskup od [y] i obrnuto , uzmes neki element iz jednog i koristis definiciju i tranzitivnost relacije).


Označimo sa Q skup svih različitih klasa ekvivalencija koje ~ definira na A.

Elementi od Q su neprazni (po napomeni) podskupovi skupa A koji su u parovima disjunktni (prema propoziciji) i njihova je unija jednaka čitavom A.
Q predstavlja jednu particiju skupa A koju zovemo kvocijentni skup skupa A u odnosu na relaciju ~.
Prema tome svaka relacija ekvivalencije na skupu A definira particiju skupa A na klase ekvivalencije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Darija.x
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2008. (18:31:47)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Velika Gorica

PostPostano: 22:46 pon, 24. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala pupi :wink: :)
hvala pupi Wink Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 2 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan