Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izvanredni diplomski studij na PMF-u
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 4:58 uto, 9. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo, [u]trebaš [/u]diplomirati na bilo kojem faksu (to ti je 60 mjeseci posla bez ikakvog prihoda, a, ponekad, jelda, to se protegne i na 72 ili 84 mjeseci bez ikakvog prihoda). Ako ono - [u]trebaš[/u], uspiješ prevesti u uspješni diplomski, onda stječeš pravo na stažiranje (hrvatski izričaj za to je: stručno osposobljavanje za rad) i traje 12 mjecesi. U radnu knjižicu ne dobiješ štambilj poslodavca da si kod njega boravila 12 mjeseci, nego dobiješ štambilj u knjižicu stažiranja. Naknada (možeš si to zamisliti kao neki džeparac) ti je 1600 kuna mjesečno (bez obzira što si ti grijala stolicu 60/72/84 mjeseca). Nakon stažiranja, polažeš stručni ispit pred stručnim povjerenstvom i dobiješ radnu licencu i bacaš se na tržište rada. A tamo ti je: :roll: Kolike su plaće..., pitaj mamu... pitaj tatu.
(i sad, ovo nema veze sa ovom temom, ali mi se baš piskara. Ima veze sa današnjim nadnevkom, 9. listopada. I sličicom ga je prigodno popratio Google. Na današnji dan, 9.10. 1892. rođen je veliki, veliki, Ivo Andrić, dobitnik Nobelove nagrade za književnost. Njegove misli su bezvremenske, uvijek aktualne. Evo npr. ova: "Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !". Ostale citate pročitaj ovdje: http://bs.wikiquote.org/wiki/Ivo_Andri%C4%87 )
Prvo, trebaš diplomirati na bilo kojem faksu (to ti je 60 mjeseci posla bez ikakvog prihoda, a, ponekad, jelda, to se protegne i na 72 ili 84 mjeseci bez ikakvog prihoda). Ako ono - trebaš, uspiješ prevesti u uspješni diplomski, onda stječeš pravo na stažiranje (hrvatski izričaj za to je: stručno osposobljavanje za rad) i traje 12 mjecesi. U radnu knjižicu ne dobiješ štambilj poslodavca da si kod njega boravila 12 mjeseci, nego dobiješ štambilj u knjižicu stažiranja. Naknada (možeš si to zamisliti kao neki džeparac) ti je 1600 kuna mjesečno (bez obzira što si ti grijala stolicu 60/72/84 mjeseca). Nakon stažiranja, polažeš stručni ispit pred stručnim povjerenstvom i dobiješ radnu licencu i bacaš se na tržište rada. A tamo ti je: Rolling Eyes Kolike su plaće..., pitaj mamu... pitaj tatu.
(i sad, ovo nema veze sa ovom temom, ali mi se baš piskara. Ima veze sa današnjim nadnevkom, 9. listopada. I sličicom ga je prigodno popratio Google. Na današnji dan, 9.10. 1892. rođen je veliki, veliki, Ivo Andrić, dobitnik Nobelove nagrade za književnost. Njegove misli su bezvremenske, uvijek aktualne. Evo npr. ova: "Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !". Ostale citate pročitaj ovdje: http://bs.wikiquote.org/wiki/Ivo_Andri%C4%87 )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:39 uto, 9. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lijepo od tebe sto se brines za mene, ali to sve znam.
I diplomirala sam i trazim posao. Buduci da ga ne nalazim, sad bi se htjela prijavit na to osposobljavanje.
Znam da nije idealno, znam da je 1600kn. Cekat cu jos malo, ako ne nadem nista bolje...mislim, ne vidim koja mi je druga opcija.
Ovako cu bar za godinu dana imat polozen strucni, sto je ipak solidan plus u ovim vremenima.
Lijepo od tebe sto se brines za mene, ali to sve znam.
I diplomirala sam i trazim posao. Buduci da ga ne nalazim, sad bi se htjela prijavit na to osposobljavanje.
Znam da nije idealno, znam da je 1600kn. Cekat cu jos malo, ako ne nadem nista bolje...mislim, ne vidim koja mi je druga opcija.
Ovako cu bar za godinu dana imat polozen strucni, sto je ipak solidan plus u ovim vremenima.



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan