Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Demonstrature iz Difrafa - 2012./13.
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 0:27 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se. U drugom semestru ću postupiti kao što sam naveo gore da se takvo nešto ne bi dogodilo. ;)
Za ovaj semestar mislim da za tim stvarno nema potrebe s obzirom na rasporede i termin demonstratura.
Slažem se. U drugom semestru ću postupiti kao što sam naveo gore da se takvo nešto ne bi dogodilo. Wink
Za ovaj semestar mislim da za tim stvarno nema potrebe s obzirom na rasporede i termin demonstratura.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:28 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos jedan od problema kojeg vidim u vezi s on-line demonstraturama, a kojeg nisam ranije htio spominjati, nego sam podmuklo cekao za konkretan primjer, je sljedeci:
[quote="Phoenix"]Nemam nijednu skicu, da objašnjavam uživo, crtao bih pa bi bilo jasnije.[/quote]
Skiciranje je jako bitno u analizi, a osim animacija (u stilu geogebre) u kojima se moze po koracima vidjeti postupak skiciranja, ne vjerujem da postoji adekvatna zamjena za skiciranje na ploci. :)
Jos jedan od problema kojeg vidim u vezi s on-line demonstraturama, a kojeg nisam ranije htio spominjati, nego sam podmuklo cekao za konkretan primjer, je sljedeci:
Phoenix (napisa):
Nemam nijednu skicu, da objašnjavam uživo, crtao bih pa bi bilo jasnije.

Skiciranje je jako bitno u analizi, a osim animacija (u stilu geogebre) u kojima se moze po koracima vidjeti postupak skiciranja, ne vjerujem da postoji adekvatna zamjena za skiciranje na ploci. Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 13:46 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa to i nije velika mana s obzirom da postoje razni programi kojima se može skicirati, a ako nekome baš silno treba skica ima demonstratora Petkovića pa neka njemu ide na demonstrature da mu skicira, ili pak asistentu.
Demonstrature na forumu imaju prednosti i mane, ali s obzirom da postoje i one u živo ne vidim u čemu je problem.
Pa to i nije velika mana s obzirom da postoje razni programi kojima se može skicirati, a ako nekome baš silno treba skica ima demonstratora Petkovića pa neka njemu ide na demonstrature da mu skicira, ili pak asistentu.
Demonstrature na forumu imaju prednosti i mane, ali s obzirom da postoje i one u živo ne vidim u čemu je problem.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:34 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Pa to i nije velika mana s obzirom da postoje razni programi kojima se može skicirati, a ako nekome baš silno treba skica ima demonstratora Petkovića pa neka njemu ide na demonstrature da mu skicira, ili pak asistentu.[/quote]
Naravno da postoje, ali niti jedan nije implementiran na forumu i nema mogucnosti da se usporedno objasnjava zasto radimo bas tu i tu skicu. Najbolje sto se na forumu moze napraviti je linkati jednu ili niz slika.
[quote]Demonstrature na forumu imaju prednosti i mane, ali s obzirom da postoje i one u živo ne vidim u čemu je problem.[/quote]
Problem je u tome sto mane nadmasuju prednosti. :wink:
Zenon (napisa):
Pa to i nije velika mana s obzirom da postoje razni programi kojima se može skicirati, a ako nekome baš silno treba skica ima demonstratora Petkovića pa neka njemu ide na demonstrature da mu skicira, ili pak asistentu.

Naravno da postoje, ali niti jedan nije implementiran na forumu i nema mogucnosti da se usporedno objasnjava zasto radimo bas tu i tu skicu. Najbolje sto se na forumu moze napraviti je linkati jednu ili niz slika.
Citat:
Demonstrature na forumu imaju prednosti i mane, ali s obzirom da postoje i one u živo ne vidim u čemu je problem.

Problem je u tome sto mane nadmasuju prednosti. Wink



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 14:42 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Problem je u tome sto mane nadmasuju prednosti. :wink:[/quote]

Ovo jednostavno nije istina. To bi bilo istina da su sve demonstraure u živo zamijenjene demonstraturama na forumu, ali to nije slučaj.
goranm (napisa):
Problem je u tome sto mane nadmasuju prednosti. Wink


Ovo jednostavno nije istina. To bi bilo istina da su sve demonstraure u živo zamijenjene demonstraturama na forumu, ali to nije slučaj.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:25 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]...a ako nekome baš silno treba skica ima demonstratora Petkovića pa neka njemu ide na demonstrature da mu skicira...[/quote]

kao što već rekoh, zato što postoje i žive demonstrature ne znači da mi njihov termin odgovara
Zenon (napisa):
...a ako nekome baš silno treba skica ima demonstratora Petkovića pa neka njemu ide na demonstrature da mu skicira...


kao što već rekoh, zato što postoje i žive demonstrature ne znači da mi njihov termin odgovara



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 15:39 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Ovo jednostavno nije istina. To bi bilo istina da su sve demonstraure u živo zamijenjene demonstraturama na forumu, ali to nije slučaj.[/quote]
Kako mislis nije istina? Pa imas crno na bijelo da neke stvari nije moguce provesti preko on-line demonstratura, barem ne u ovom obliku. Nije stvar u tome da postoji alternativni termin, nego da se _izgube_ dva [size=7]placena[/size] sata u kojima bi se gradivo moglo kvalitetnije objasniti nego na forumu. To sto "gubitak" nije 100% ne znaci da problem ne postoji.
Zenon (napisa):
Ovo jednostavno nije istina. To bi bilo istina da su sve demonstraure u živo zamijenjene demonstraturama na forumu, ali to nije slučaj.

Kako mislis nije istina? Pa imas crno na bijelo da neke stvari nije moguce provesti preko on-line demonstratura, barem ne u ovom obliku. Nije stvar u tome da postoji alternativni termin, nego da se _izgube_ dva placena sata u kojima bi se gradivo moglo kvalitetnije objasniti nego na forumu. To sto "gubitak" nije 100% ne znaci da problem ne postoji.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 15:47 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja vidim po rasporedu, termin živih demonstratura odgovara obje grupe. A sad ako si ti neka žnj godina na nekoj žnj parcijali, reci demosu da proba naći, ako je moguće, termin koji odgovara i tebi.

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

[quote="goranm"]Kako mislis nije istina? Pa imas crno na bijelo da neke stvari nije moguce provesti preko on-line demonstratura, barem ne u ovom obliku. Nije stvar u tome da postoji alternativni termin, nego da se _izgube_ dva [size=7]placena[/size] sata u kojima bi se gradivo moglo kvalitetnije objasniti nego na forumu. To sto "gubitak" nije 100% ne znaci da problem ne postoji.[/quote]

Isto tako neke stvari nije moguće provesti na živim demonstraturama pa hajmo onda ukinuti sve demonstrature i gotovo. Ne trebaju svima demonstrature i dva sata u predavaonici. Nekome samo treba ideja za neki zadatak i jednostavno je puno lakše postaviti pitanje na forum nego ići u predavaonicu i onda se nadmetati s 20 studenata kada će točno tvoje pitanje doći na red. Ovako postaviš pitanje na forumu i dobiješ odgovor puno bezbolnije po tom pitanju. Drugi student tada vidi taj odgovor na forumu pa također ne ode na demonstrature, jer ga je samo to jedno pitanjce mučilo.
To će smanjiti gužve na demonstraturama, a ako nekome baš nije jasno rješenje s foruma, uvijek može ići na konzultacije ili[b] DRUGE DEMONSTRATURE[/b]. Demonstrature na forumu su odlična alternativa i u puno slučajeva može uštedjeti puno vremena. Na studentu je da procjeni treba li ići na demonstrature u živo ili mu je forum dovoljan. Stvarno ne vidim čemu tolika drama.
Koliko ja vidim po rasporedu, termin živih demonstratura odgovara obje grupe. A sad ako si ti neka žnj godina na nekoj žnj parcijali, reci demosu da proba naći, ako je moguće, termin koji odgovara i tebi.

Added after 6 minutes:

goranm (napisa):
Kako mislis nije istina? Pa imas crno na bijelo da neke stvari nije moguce provesti preko on-line demonstratura, barem ne u ovom obliku. Nije stvar u tome da postoji alternativni termin, nego da se _izgube_ dva placena sata u kojima bi se gradivo moglo kvalitetnije objasniti nego na forumu. To sto "gubitak" nije 100% ne znaci da problem ne postoji.


Isto tako neke stvari nije moguće provesti na živim demonstraturama pa hajmo onda ukinuti sve demonstrature i gotovo. Ne trebaju svima demonstrature i dva sata u predavaonici. Nekome samo treba ideja za neki zadatak i jednostavno je puno lakše postaviti pitanje na forum nego ići u predavaonicu i onda se nadmetati s 20 studenata kada će točno tvoje pitanje doći na red. Ovako postaviš pitanje na forumu i dobiješ odgovor puno bezbolnije po tom pitanju. Drugi student tada vidi taj odgovor na forumu pa također ne ode na demonstrature, jer ga je samo to jedno pitanjce mučilo.
To će smanjiti gužve na demonstraturama, a ako nekome baš nije jasno rješenje s foruma, uvijek može ići na konzultacije ili DRUGE DEMONSTRATURE. Demonstrature na forumu su odlična alternativa i u puno slučajeva može uštedjeti puno vremena. Na studentu je da procjeni treba li ići na demonstrature u živo ili mu je forum dovoljan. Stvarno ne vidim čemu tolika drama.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 16:18 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Isto tako neke stvari nije moguće provesti na živim demonstraturama pa hajmo onda ukinuti sve demonstrature i gotovo.[/quote]
Nije isto. Sve sto se moze na forumu moze se i na demonstraturama. Obratno ne vrijedi. Nemojmo zanemariti da forum moze biti offline i po par dana i da zapravo nitko nije zaduzen od strane fakulteta da odrzava forum.
[quote]Ne trebaju svima demonstrature i dva sata u predavaonici. Nekome samo treba ideja za neki zadatak i jednostavno je puno lakše postaviti pitanje na forum nego ići u predavaonicu i onda se nadmetati s 20 studenata kada će točno tvoje pitanje doći na red. Ovako postaviš pitanje na forumu i dobiješ odgovor puno bezbolnije po tom pitanju. Drugi student tada vidi taj odgovor na forumu pa također ne ode na demonstrature, jer ga je samo to jedno pitanjce mučilo.[/quote]
Kako se to razlikuje od dosadasnjeg koristenja foruma? Sto se tice toga kako ce odredjeni student reagirati, nisi u poziciji da to prosudis. To sto ce mozda studentu x biti bezbolnije i jednostavnije nije argument, to je samo kvazi-scenarij koji se mozda i nece dogoditi.
[quote]Demonstrature na forumu su odlična alternativa i u puno slučajeva može uštedjeti puno vremena. Na studentu je da procjeni treba li ići na demonstrature u živo ili mu je forum dovoljan. Stvarno ne vidim čemu tolika drama.[/quote]
Drama je u tome sto ste placeni da obavite odredjen posao, a to podrazumijeva i odredjen stupanj kvalitete (bilo bi dobro da to bude najkvalitetnije moguce) sto forum jednostavno ne omogucuje.
[quote]To će smanjiti gužve na demonstraturama, a ako nekome baš nije jasno rješenje s foruma, uvijek može ići na konzultacije ili DRUGE DEMONSTRATURE. [/quote]
Zenone, nije stvar u tome da moze otici na druge demonstrature, nego da [b]ne moze[/b] otici na prve. Umjesto 4 sata demonstratura sada su efektivno dostupna samo 2 sata. Iskreno ne vjerujem da u ovom obliku on-line demonstrature mogu biti jednako kvalitetne kao one zive.
Zenon (napisa):
Isto tako neke stvari nije moguće provesti na živim demonstraturama pa hajmo onda ukinuti sve demonstrature i gotovo.

Nije isto. Sve sto se moze na forumu moze se i na demonstraturama. Obratno ne vrijedi. Nemojmo zanemariti da forum moze biti offline i po par dana i da zapravo nitko nije zaduzen od strane fakulteta da odrzava forum.
Citat:
Ne trebaju svima demonstrature i dva sata u predavaonici. Nekome samo treba ideja za neki zadatak i jednostavno je puno lakše postaviti pitanje na forum nego ići u predavaonicu i onda se nadmetati s 20 studenata kada će točno tvoje pitanje doći na red. Ovako postaviš pitanje na forumu i dobiješ odgovor puno bezbolnije po tom pitanju. Drugi student tada vidi taj odgovor na forumu pa također ne ode na demonstrature, jer ga je samo to jedno pitanjce mučilo.

Kako se to razlikuje od dosadasnjeg koristenja foruma? Sto se tice toga kako ce odredjeni student reagirati, nisi u poziciji da to prosudis. To sto ce mozda studentu x biti bezbolnije i jednostavnije nije argument, to je samo kvazi-scenarij koji se mozda i nece dogoditi.
Citat:
Demonstrature na forumu su odlična alternativa i u puno slučajeva može uštedjeti puno vremena. Na studentu je da procjeni treba li ići na demonstrature u živo ili mu je forum dovoljan. Stvarno ne vidim čemu tolika drama.

Drama je u tome sto ste placeni da obavite odredjen posao, a to podrazumijeva i odredjen stupanj kvalitete (bilo bi dobro da to bude najkvalitetnije moguce) sto forum jednostavno ne omogucuje.
Citat:
To će smanjiti gužve na demonstraturama, a ako nekome baš nije jasno rješenje s foruma, uvijek može ići na konzultacije ili DRUGE DEMONSTRATURE.

Zenone, nije stvar u tome da moze otici na druge demonstrature, nego da ne moze otici na prve. Umjesto 4 sata demonstratura sada su efektivno dostupna samo 2 sata. Iskreno ne vjerujem da u ovom obliku on-line demonstrature mogu biti jednako kvalitetne kao one zive.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 17:03 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa nekome, npr. meni uopće nisu potrebne kvalitetne demonstrature u živo i scenarij koji se po tebi možda neće dogoditi se meni događao cijeli drugi semestar. Jednostavno nisam išao na demonstrature nego svako eventualno pitanjce postavio na forumu.

Razlikuje se u tome što sada netko mora detaljno objasniti, a prije, ako mu se nije dalo, nije morao.

Ne vrijedi ni ta implikacija. Ti na živim demonstraturama ne možeš nacrtati lijepe i kompleksnije grafove na kakve pomoću foruma možeš dati link. Isto tako na forumu lako daš link na neko kvalitetno rješenje zadatka, kvalitetnije od onoga kojeg bi ti ponudio na demonstraturama.

Nije istina da forum jednostavno ne omogućuje. Mnogim studentima u mnogim situacijama on je i više nego dovoljan da saznaju i nauče ono što žele. Pogotovo ne što dalje idemo. Na prvoj ajde donekle i da, jer smo u ovom svijetu novi, ali sada je već sve druga priča.

Jesmo li u beskonačoj petlji? :?
Pa nekome, npr. meni uopće nisu potrebne kvalitetne demonstrature u živo i scenarij koji se po tebi možda neće dogoditi se meni događao cijeli drugi semestar. Jednostavno nisam išao na demonstrature nego svako eventualno pitanjce postavio na forumu.

Razlikuje se u tome što sada netko mora detaljno objasniti, a prije, ako mu se nije dalo, nije morao.

Ne vrijedi ni ta implikacija. Ti na živim demonstraturama ne možeš nacrtati lijepe i kompleksnije grafove na kakve pomoću foruma možeš dati link. Isto tako na forumu lako daš link na neko kvalitetno rješenje zadatka, kvalitetnije od onoga kojeg bi ti ponudio na demonstraturama.

Nije istina da forum jednostavno ne omogućuje. Mnogim studentima u mnogim situacijama on je i više nego dovoljan da saznaju i nauče ono što žele. Pogotovo ne što dalje idemo. Na prvoj ajde donekle i da, jer smo u ovom svijetu novi, ali sada je već sve druga priča.

Jesmo li u beskonačoj petlji? Confused



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:04 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Koliko ja vidim po rasporedu, termin živih demonstratura odgovara obje grupe. A sad ako si ti neka žnj godina na nekoj žnj parcijali, reci demosu da proba naći, ako je moguće, termin koji odgovara i tebi. [/quote]

prvo, dala sam argument za lošu stranu demonstr na forumu, nisam se ograničila samo na difraf
drugo, dala sam primjer onih studenata koji žele na žive ali ne mogu jer recimo rade ili idu u glazbene škole, na jezike...
meni demonst ne trebaju, ja sam diplomirala pa možemo reći da imam više iskustva s demonstraturama nego ti :D


baš se držiš svoga :D i da, vrtimo se u krug :lol:
da, ima dobrih strana sa ovom idejom demonstr na forumu ali to već postoji! zove se forum :P (nemoj sada skrenuti u ono "nitko ne garantira da će ti biti odgovoreno" jer ti je kontra na to - ako ti netko ne odgovori, odi na demonstrature!)

summa summarum, žive su bolje :)
Zenon (napisa):
Koliko ja vidim po rasporedu, termin živih demonstratura odgovara obje grupe. A sad ako si ti neka žnj godina na nekoj žnj parcijali, reci demosu da proba naći, ako je moguće, termin koji odgovara i tebi.


prvo, dala sam argument za lošu stranu demonstr na forumu, nisam se ograničila samo na difraf
drugo, dala sam primjer onih studenata koji žele na žive ali ne mogu jer recimo rade ili idu u glazbene škole, na jezike...
meni demonst ne trebaju, ja sam diplomirala pa možemo reći da imam više iskustva s demonstraturama nego ti Very Happy


baš se držiš svoga Very Happy i da, vrtimo se u krug Laughing
da, ima dobrih strana sa ovom idejom demonstr na forumu ali to već postoji! zove se forum Razz (nemoj sada skrenuti u ono "nitko ne garantira da će ti biti odgovoreno" jer ti je kontra na to - ako ti netko ne odgovori, odi na demonstrature!)

summa summarum, žive su bolje Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:07 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Jesmo li u beskonačoj petlji? :?[/quote]
Jesmo. Da obojica stojimo ispred ploce, umjesto da se dopisujemo preko foruma, lakse bih ti objasnio na sto mislim. :lol: :lol:
Zenon (napisa):
Jesmo li u beskonačoj petlji? Confused

Jesmo. Da obojica stojimo ispred ploce, umjesto da se dopisujemo preko foruma, lakse bih ti objasnio na sto mislim. Laughing Laughing



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:11 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]dala sam primjer onih studenata koji žele na žive ali ne mogu jer recimo rade ili idu u glazbene škole, na jezike...
[/quote]
Mislim da sada pak to stvarno nije demonstratorov problem. Student je taj koji bi si trebao posložiti prioritete.

[quote="tihana"]summa summarum, žive su bolje :)
[/quote]
Slažem se, ali su dovoljno dobre i ove na forumu. Meni se zapravo sviđa ta raznovrsnost i činjenica da mogu birati, a ne da moram ići na faks kada mi ne odgovara s 2 pitanja i onda, jer rulja želi rješavati kolokvije, natezati se s njima kada će se riješiti moja 2 zadatka koja nikoga ne zanimaju.

[quote="goranm"]Da obojica stojimo ispred ploce, umjesto da se dopisujemo preko foruma, lakse bih ti objasnio na sto mislim. :lol: :lol:
[/quote]
Da, to bi bilo odlično, samo da nisi pobjegao u Englesku! :twisted:
tihana (napisa):
dala sam primjer onih studenata koji žele na žive ali ne mogu jer recimo rade ili idu u glazbene škole, na jezike...

Mislim da sada pak to stvarno nije demonstratorov problem. Student je taj koji bi si trebao posložiti prioritete.

tihana (napisa):
summa summarum, žive su bolje Smile

Slažem se, ali su dovoljno dobre i ove na forumu. Meni se zapravo sviđa ta raznovrsnost i činjenica da mogu birati, a ne da moram ići na faks kada mi ne odgovara s 2 pitanja i onda, jer rulja želi rješavati kolokvije, natezati se s njima kada će se riješiti moja 2 zadatka koja nikoga ne zanimaju.

goranm (napisa):
Da obojica stojimo ispred ploce, umjesto da se dopisujemo preko foruma, lakse bih ti objasnio na sto mislim. Laughing Laughing

Da, to bi bilo odlično, samo da nisi pobjegao u Englesku! Twisted Evil



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:21 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"][quote="tihana"]dala sam primjer onih studenata koji žele na žive ali ne mogu jer recimo rade ili idu u glazbene škole, na jezike...
[/quote]
Mislim da sada pak to stvarno nije demonstratorov problem. Student je taj koji bi si trebao posložiti prioritete.[/quote]

ne baš. demonstrator odabire termin ali zato postoji više demosa iz ovakvih kolegija - da si student odabere one koje mu najviše odgovaraju. forumske demonstrature mi oduzimaju jednu mogućnost :?
Zenon (napisa):
tihana (napisa):
dala sam primjer onih studenata koji žele na žive ali ne mogu jer recimo rade ili idu u glazbene škole, na jezike...

Mislim da sada pak to stvarno nije demonstratorov problem. Student je taj koji bi si trebao posložiti prioritete.


ne baš. demonstrator odabire termin ali zato postoji više demosa iz ovakvih kolegija - da si student odabere one koje mu najviše odgovaraju. forumske demonstrature mi oduzimaju jednu mogućnost Confused



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:41 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"][quote="Zenon"][quote="tihana"]dala sam primjer onih studenata koji žele na žive ali ne mogu jer recimo rade ili idu u glazbene škole, na jezike...
[/quote]
Mislim da sada pak to stvarno nije demonstratorov problem. Student je taj koji bi si trebao posložiti prioritete.[/quote]

ne baš. demonstrator odabire termin ali zato postoji više demosa iz ovakvih kolegija - da si student odabere one koje mu najviše odgovaraju. forumske demonstrature mi oduzimaju jednu mogućnost :?[/quote]
Demonstrator je odabrao termin tako da paše čitavoj drugoj godini. Dakle, iz njegove perspektive svakom studentu ovo odgovara. A sad, ako je nekim studentima bitniji tečaj stranog jezika ili bilo koja druga slobodna aktivnost, to nije demonstratorova stvar. Ako ne možeš doći, to stvarno nije ničiji problem osim tvoj, a zapravo nije ni tvoj, jer nisi ništa platila za održavanje demonstratura.
tihana (napisa):
Zenon (napisa):
tihana (napisa):
dala sam primjer onih studenata koji žele na žive ali ne mogu jer recimo rade ili idu u glazbene škole, na jezike...

Mislim da sada pak to stvarno nije demonstratorov problem. Student je taj koji bi si trebao posložiti prioritete.


ne baš. demonstrator odabire termin ali zato postoji više demosa iz ovakvih kolegija - da si student odabere one koje mu najviše odgovaraju. forumske demonstrature mi oduzimaju jednu mogućnost Confused

Demonstrator je odabrao termin tako da paše čitavoj drugoj godini. Dakle, iz njegove perspektive svakom studentu ovo odgovara. A sad, ako je nekim studentima bitniji tečaj stranog jezika ili bilo koja druga slobodna aktivnost, to nije demonstratorova stvar. Ako ne možeš doći, to stvarno nije ničiji problem osim tvoj, a zapravo nije ni tvoj, jer nisi ništa platila za održavanje demonstratura.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:49 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]jer nisi ništa platila za održavanje demonstratura.[/quote]
Zapravo, njeni roditelji (kao i tvoji, a mozda i ona sama) su kroz porezna davanja platili za demonstrature. :wink:
Zenon (napisa):
jer nisi ništa platila za održavanje demonstratura.

Zapravo, njeni roditelji (kao i tvoji, a mozda i ona sama) su kroz porezna davanja platili za demonstrature. Wink



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:57 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="Zenon"]jer nisi ništa platila za održavanje demonstratura.[/quote]
Zapravo, njeni roditelji (kao i tvoji, a mozda i ona sama) su kroz porezna davanja platili za demonstrature. :wink:[/quote]
Molim te da mi pokažeš članak pravilnika ili zakon po kojem je naš fakultet obvezan financirati demonstrature. Ako mi ga pokažeš, u pravu si. U protivnom, fakultet te novce vadi iz svog i samo svog džepa i mi nemamo apsolutno nikakvo pravo buniti se.
goranm (napisa):
Zenon (napisa):
jer nisi ništa platila za održavanje demonstratura.

Zapravo, njeni roditelji (kao i tvoji, a mozda i ona sama) su kroz porezna davanja platili za demonstrature. Wink

Molim te da mi pokažeš članak pravilnika ili zakon po kojem je naš fakultet obvezan financirati demonstrature. Ako mi ga pokažeš, u pravu si. U protivnom, fakultet te novce vadi iz svog i samo svog džepa i mi nemamo apsolutno nikakvo pravo buniti se.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:15 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Molim te da mi pokažeš članak pravilnika ili zakon po kojem je naš fakultet obvezan financirati demonstrature. Ako mi ga pokažeš, u pravu si. U protivnom, fakultet te novce vadi iz svog i samo svog džepa i mi nemamo apsolutno nikakvo pravo buniti se.[/quote]
A sto mislis otkuda se fakultet financira?
Zenon (napisa):
Molim te da mi pokažeš članak pravilnika ili zakon po kojem je naš fakultet obvezan financirati demonstrature. Ako mi ga pokažeš, u pravu si. U protivnom, fakultet te novce vadi iz svog i samo svog džepa i mi nemamo apsolutno nikakvo pravo buniti se.

A sto mislis otkuda se fakultet financira?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 20:19 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

To nije bitno. Bitno je jesmo li platiti fakultetu da nam održava demonstrature ili nismo.
To nije bitno. Bitno je jesmo li platiti fakultetu da nam održava demonstrature ili nismo.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:21 ned, 23. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]To nije bitno. Bitno je jesmo li platiti fakultetu da nam održava demonstrature ili nismo.[/quote]
Na koji nacin nije bitno? Fakultet se financira iz drzavnog proracuna kojeg pune svi porezni obveznici, sto ukljucuje nase roditelje. Skolarina, ciji trosak u tvom slucaju je pokrilo Ministarstvo (a kojeg moze pokriti zbog spomenutih izdvajanja) placa demonstrature.
Zenon (napisa):
To nije bitno. Bitno je jesmo li platiti fakultetu da nam održava demonstrature ili nismo.

Na koji nacin nije bitno? Fakultet se financira iz drzavnog proracuna kojeg pune svi porezni obveznici, sto ukljucuje nase roditelje. Skolarina, ciji trosak u tvom slucaju je pokrilo Ministarstvo (a kojeg moze pokriti zbog spomenutih izdvajanja) placa demonstrature.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan