Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

predavanja
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
linus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2011. (16:59:13)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: subnet mask

PostPostano: 15:47 čet, 10. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[bg=white][i]Prvo predavanje nakon kolokvija:
Završetak RISC procesora, skroz do performanse[/i][/bg]


prema ovome, dakle, poglavlje Performanse nije ukljuceno? znam da su bila proslih godina pitanja o performansama jos na prvom kol pa mi je cudno da ove nece bit niti na drugom
Prvo predavanje nakon kolokvija:
Završetak RISC procesora, skroz do performanse



prema ovome, dakle, poglavlje Performanse nije ukljuceno? znam da su bila proslih godina pitanja o performansama jos na prvom kol pa mi je cudno da ove nece bit niti na drugom


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 15:51 čet, 10. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="linus"][bg=white][i]Prvo predavanje nakon kolokvija:
Završetak RISC procesora, skroz do performanse[/i][/bg]


prema ovome, dakle, poglavlje Performanse nije ukljuceno? znam da su bila proslih godina pitanja o performansama jos na prvom kol pa mi je cudno da ove nece bit niti na drugom[/quote]

performansa ti je kaj dodatno treba pročitat:
Poglavlje 4: Performansa računala str. 93 – 106
linus (napisa):
Prvo predavanje nakon kolokvija:
Završetak RISC procesora, skroz do performanse



prema ovome, dakle, poglavlje Performanse nije ukljuceno? znam da su bila proslih godina pitanja o performansama jos na prvom kol pa mi je cudno da ove nece bit niti na drugom


performansa ti je kaj dodatno treba pročitat:
Poglavlje 4: Performansa računala str. 93 – 106



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:58 pet, 11. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na kojim stranicama u knjizi se nalaze druga predavanja vezana za protočnost?
Na kojim stranicama u knjizi se nalaze druga predavanja vezana za protočnost?


[Vrh]
linus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2011. (16:59:13)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: subnet mask

PostPostano: 18:09 pet, 11. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima neka protocnost 429-468

Buduci da smo radili upravljacku jedinicu na predavanjima, je li to samo 6. poglavlje: [b]6. Upravljacka jedinica[/b] u knjizi ili je to i 7. poglavlje: [b]7. Sklopovska i mikroprogramska izvedba upravljacke jedinice[/b]?
Ima neka protocnost 429-468

Buduci da smo radili upravljacku jedinicu na predavanjima, je li to samo 6. poglavlje: 6. Upravljacka jedinica u knjizi ili je to i 7. poglavlje: 7. Sklopovska i mikroprogramska izvedba upravljacke jedinice?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:38 pet, 11. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

da to sam i ja nasao, da li netko zna je to ta protocnost kaj smo radili ili su bitne prezentacije iz kojih je to radjeno?
da to sam i ja nasao, da li netko zna je to ta protocnost kaj smo radili ili su bitne prezentacije iz kojih je to radjeno?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 21:59 pet, 11. 1. 2013    Naslov: marina marina Citirajte i odgovorite

Na predavanjima smo obradili protočnost (str.429.-468.) s tim da je profesor puno više govorio o prvoj polovini ove cjeline nego zadnjim stranicama..ali to vjerojatno ne znači da se ne može pojavit pitanje baš sa zadnje stranice.....
Na predavanjima smo obradili protočnost (str.429.-468.) s tim da je profesor puno više govorio o prvoj polovini ove cjeline nego zadnjim stranicama..ali to vjerojatno ne znači da se ne može pojavit pitanje baš sa zadnje stranice.....


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:01 sub, 12. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

E hvala puno!
E hvala puno!


[Vrh]
britko
Gost





PostPostano: 16:44 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

protočnost -> one sve fformule, definicija protočnog segmenta, protočne strukture, protočni instrukcijski segmenti (IF, ID, EX, ME, WR), Gantov dijagram i kada se mogu narušiti idealni uvjeti u protočnom segmentu (usred hazarda, npr. dijeljenje s nulom -> prekidi i takve stvari), ali o hazardima NIJE NIŠTA KONKRETNO PRIČAO NA PREDAVANJIMA OSIM OVOGA ŠTO SAM NAVEO.
protočnost -> one sve fformule, definicija protočnog segmenta, protočne strukture, protočni instrukcijski segmenti (IF, ID, EX, ME, WR), Gantov dijagram i kada se mogu narušiti idealni uvjeti u protočnom segmentu (usred hazarda, npr. dijeljenje s nulom -> prekidi i takve stvari), ali o hazardima NIJE NIŠTA KONKRETNO PRIČAO NA PREDAVANJIMA OSIM OVOGA ŠTO SAM NAVEO.


[Vrh]
ankovacic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2009. (19:28:17)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 18:26 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Upozoravam samo: Primjer 10.2 (Priručna memorija -Performansa priručne memorije, str. 319) smo obradili na predavanjima, pa bi bilo dobro da ga proučite- naime profesor je rekao da u kolokvij neće doć numerički zadaci (vrlo vjerojatno) koje on nije obradio na predavanjima, ovaj primjer je on obradio na predavanjima, dok je na predavanjima bilo svega 15 ljudi pa vjerujem da većina nije upoznata s tim da je i ovaj primjer obrađen...
Upozoravam samo: Primjer 10.2 (Priručna memorija -Performansa priručne memorije, str. 319) smo obradili na predavanjima, pa bi bilo dobro da ga proučite- naime profesor je rekao da u kolokvij neće doć numerički zadaci (vrlo vjerojatno) koje on nije obradio na predavanjima, ovaj primjer je on obradio na predavanjima, dok je na predavanjima bilo svega 15 ljudi pa vjerujem da većina nije upoznata s tim da je i ovaj primjer obrađen...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:54 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima netko mozda formule ispisane za protocnos (npr. 1 zadatak od prosle godine) ili rjesenje tog istog zadataka pa da mi posalje? spasio bi me :)
Hvala !
ima netko mozda formule ispisane za protocnos (npr. 1 zadatak od prosle godine) ili rjesenje tog istog zadataka pa da mi posalje? spasio bi me Smile
Hvala !


[Vrh]
Gost






PostPostano: 21:17 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li bi mi netko mogao objasniti kako tocno na sintaksu se odrazava uvjet zadataka (tip zadatka: asembler) kada kaze da se agrumenti funkcije salju stogom. Znam teorijski dio stoga iz knjige, ali neznam kako se onda ponasati kod pisanja funkcije. Kako "izvuci" trazene podatke iz stoga?
Da li bi mi netko mogao objasniti kako tocno na sintaksu se odrazava uvjet zadataka (tip zadatka: asembler) kada kaze da se agrumenti funkcije salju stogom. Znam teorijski dio stoga iz knjige, ali neznam kako se onda ponasati kod pisanja funkcije. Kako "izvuci" trazene podatke iz stoga?


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 21:59 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Da li bi mi netko mogao objasniti kako tocno na sintaksu se odrazava uvjet zadataka (tip zadatka: asembler) kada kaze da se agrumenti funkcije salju stogom. Znam teorijski dio stoga iz knjige, ali neznam kako se onda ponasati kod pisanja funkcije. Kako "izvuci" trazene podatke iz stoga?[/quote]
Pogledaj zadatke koji su pod funkcijama... Imaš ih ukupno tri. Mislim da je drugi sa prenošenjem preko stoga.
Da bi to vidio i shvatio najbolje je pokrenut program i gledat korak po korak što se dešava na stogu. Isto kako imaš view memory tako isto imaš i view stack gdje možeš lijepo gledati kako i šta se događa.
Bojim se da ti nitko neće moći objasniti što se točno događa preko postova koliko ti možeš sam vidjeti na primjeru...
Još jedna stvar, za slučaj da ne znaš, trebaš ići sa F7 a ne sa F8 da ti ne obradi funkciju u "jednom koraku".
Anonymous (napisa):
Da li bi mi netko mogao objasniti kako tocno na sintaksu se odrazava uvjet zadataka (tip zadatka: asembler) kada kaze da se agrumenti funkcije salju stogom. Znam teorijski dio stoga iz knjige, ali neznam kako se onda ponasati kod pisanja funkcije. Kako "izvuci" trazene podatke iz stoga?

Pogledaj zadatke koji su pod funkcijama... Imaš ih ukupno tri. Mislim da je drugi sa prenošenjem preko stoga.
Da bi to vidio i shvatio najbolje je pokrenut program i gledat korak po korak što se dešava na stogu. Isto kako imaš view memory tako isto imaš i view stack gdje možeš lijepo gledati kako i šta se događa.
Bojim se da ti nitko neće moći objasniti što se točno događa preko postova koliko ti možeš sam vidjeti na primjeru...
Još jedna stvar, za slučaj da ne znaš, trebaš ići sa F7 a ne sa F8 da ti ne obradi funkciju u "jednom koraku".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Loo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 06. 2012. (16:02:07)
Postovi: (D0)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
84 = 85 - 1

PostPostano: 22:46 ned, 13. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://brale.math.hr/nastava/gr/materijali/kolokviji/2009/k2-p.pdf

6.zadatak. što točno znači sekvencijalno spremanje vezanih lista?
na uzastopne adrese u memoriji? malo mi se blesavo čini pisati adresu sljedećeg iza svakog broja ako su na uzastopnim adresama.
tj. zbog toga ni ne bi mogli biti na uzastopnim adresama.
ili da zanemarimo ovaj dio "vezana" i jednostavno zapišemo brojeve jedan iza drugog, počeviši od adrese u A1, odnosno A2?

EDIT: isprike, krivi topic. odgovoreno je već na ovo pitanje pod 2.kolokvij
http://brale.math.hr/nastava/gr/materijali/kolokviji/2009/k2-p.pdf

6.zadatak. što točno znači sekvencijalno spremanje vezanih lista?
na uzastopne adrese u memoriji? malo mi se blesavo čini pisati adresu sljedećeg iza svakog broja ako su na uzastopnim adresama.
tj. zbog toga ni ne bi mogli biti na uzastopnim adresama.
ili da zanemarimo ovaj dio "vezana" i jednostavno zapišemo brojeve jedan iza drugog, počeviši od adrese u A1, odnosno A2?

EDIT: isprike, krivi topic. odgovoreno je već na ovo pitanje pod 2.kolokvij


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 15:36 čet, 17. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li itko zna di se mogu nać novi slideovi?
Je li itko zna di se mogu nać novi slideovi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 11:49 sub, 19. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Je li itko zna di se mogu nać novi slideovi?[/quote]

Mislim da novi slideovi nece biti dostupni, odnosno da ih profesor nece objaviti na sluzbenim stranicama. Za ucenje imate sluzbenu knjigu
Megy Poe (napisa):
Je li itko zna di se mogu nać novi slideovi?


Mislim da novi slideovi nece biti dostupni, odnosno da ih profesor nece objaviti na sluzbenim stranicama. Za ucenje imate sluzbenu knjigu



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 22:54 uto, 22. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="Megy Poe"]Je li itko zna di se mogu nać novi slideovi?[/quote]

Mislim da novi slideovi nece biti dostupni, odnosno da ih profesor nece objaviti na sluzbenim stranicama. Za ucenje imate sluzbenu knjigu[/quote]

To je super imam knjigu ali knjiga ima 542 strane..a ja ne mogu dolaziti na predavanja a čula sam da tamo na slideovima piše koje dijelove knjige treba učiti..
GauSs_ (napisa):
Megy Poe (napisa):
Je li itko zna di se mogu nać novi slideovi?


Mislim da novi slideovi nece biti dostupni, odnosno da ih profesor nece objaviti na sluzbenim stranicama. Za ucenje imate sluzbenu knjigu


To je super imam knjigu ali knjiga ima 542 strane..a ja ne mogu dolaziti na predavanja a čula sam da tamo na slideovima piše koje dijelove knjige treba učiti..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SHaberl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 07. 2012. (09:50:27)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:27 uto, 12. 11. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što ulazi od teorije u 1.kolokvij?
Što je obrađeno na zadnjem predavanju?

Hvala
Što ulazi od teorije u 1.kolokvij?
Što je obrađeno na zadnjem predavanju?

Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 15:51 uto, 12. 11. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SHaberl"]Što ulazi od teorije u 1.kolokvij?
Što je obrađeno na zadnjem predavanju?

Hvala[/quote]

Naredbe za RISC procesor smo zadnje radili, a što ulazi u kolokvij će profesor reći u četvrtak.
SHaberl (napisa):
Što ulazi od teorije u 1.kolokvij?
Što je obrađeno na zadnjem predavanju?

Hvala


Naredbe za RISC procesor smo zadnje radili, a što ulazi u kolokvij će profesor reći u četvrtak.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 19:30 sri, 13. 11. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Par pitanja u vezi Turingovog stroja.

Definicija s vježbi: [tex]( Q, S, T, F, b, q_0, \delta )[/tex]
Definicija s predavanja (knjige): [tex]( Q, S, T, P, b, q_0, q_f, \delta )[/tex]

Dakle, definicija iz knjige govori samo o jednom konačnom/završnom stanju stroja tj. [tex]q_f[/tex], a iz pdf-a (vježbe) o skupu završnih stanja tj. [tex]F[/tex] i ova definicija iz knjige navodi i skup [tex]P[/tex] (skup naredbi za pomak glave). Ako nas "netko" pita, smijemo koristiti bilo koju definiciju ili da se za kolokvij držimo ove iz knjige?

A u samim zadacima, jel smijemo onda imati više završnih stanja ili samo jedno?

I ako nam neka "čelija" ne treba, da stavimo nekakvu zvjezdicu umjesto naredbe ili da ju ostavimo prazno?

Npr. (ovdje nam [tex] ( \_ , q_0 ) [/tex] i [tex]( 0 , q_0 ) [/tex] ne trebaju)
[url]http://img855.imageshack.us/img855/4872/qzmu.jpg[/url]
Par pitanja u vezi Turingovog stroja.

Definicija s vježbi: [tex]( Q, S, T, F, b, q_0, \delta )[/tex]
Definicija s predavanja (knjige): [tex]( Q, S, T, P, b, q_0, q_f, \delta )[/tex]

Dakle, definicija iz knjige govori samo o jednom konačnom/završnom stanju stroja tj. [tex]q_f[/tex], a iz pdf-a (vježbe) o skupu završnih stanja tj. [tex]F[/tex] i ova definicija iz knjige navodi i skup [tex]P[/tex] (skup naredbi za pomak glave). Ako nas "netko" pita, smijemo koristiti bilo koju definiciju ili da se za kolokvij držimo ove iz knjige?

A u samim zadacima, jel smijemo onda imati više završnih stanja ili samo jedno?

I ako nam neka "čelija" ne treba, da stavimo nekakvu zvjezdicu umjesto naredbe ili da ju ostavimo prazno?

Npr. (ovdje nam [tex] ( \_ , q_0 ) [/tex] i [tex]( 0 , q_0 ) [/tex] ne trebaju)
http://img855.imageshack.us/img855/4872/qzmu.jpg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 9:10 čet, 14. 11. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shirohige"]Par pitanja u vezi Turingovog stroja.

Definicija s vježbi: [tex]( Q, S, T, F, b, q_0, \delta )[/tex]
Definicija s predavanja (knjige): [tex]( Q, S, T, P, b, q_0, q_f, \delta )[/tex]

Dakle, definicija iz knjige govori samo o jednom konačnom/završnom stanju stroja tj. [tex]q_f[/tex], a iz pdf-a (vježbe) o skupu završnih stanja tj. [tex]F[/tex] i ova definicija iz knjige navodi i skup [tex]P[/tex] (skup naredbi za pomak glave). Ako nas "netko" pita, smijemo koristiti bilo koju definiciju ili da se za kolokvij držimo ove iz knjige?
[/quote]

bilo koju

[quote="Shirohige"]
A u samim zadacima, jel smijemo onda imati više završnih stanja ili samo jedno?
[/quote]

Vise

[quote="Shirohige"]
I ako nam neka "čelija" ne treba, da stavimo nekakvu zvjezdicu umjesto naredbe ili da ju ostavimo prazno?

Npr. (ovdje nam [tex] ( \_ , q_0 ) [/tex] i [tex]( 0 , q_0 ) [/tex] ne trebaju)
[url]http://img855.imageshack.us/img855/4872/qzmu.jpg[/url][/quote]

Ostavite prazno
Shirohige (napisa):
Par pitanja u vezi Turingovog stroja.

Definicija s vježbi: [tex]( Q, S, T, F, b, q_0, \delta )[/tex]
Definicija s predavanja (knjige): [tex]( Q, S, T, P, b, q_0, q_f, \delta )[/tex]

Dakle, definicija iz knjige govori samo o jednom konačnom/završnom stanju stroja tj. [tex]q_f[/tex], a iz pdf-a (vježbe) o skupu završnih stanja tj. [tex]F[/tex] i ova definicija iz knjige navodi i skup [tex]P[/tex] (skup naredbi za pomak glave). Ako nas "netko" pita, smijemo koristiti bilo koju definiciju ili da se za kolokvij držimo ove iz knjige?


bilo koju

Shirohige (napisa):

A u samim zadacima, jel smijemo onda imati više završnih stanja ili samo jedno?


Vise

Shirohige (napisa):

I ako nam neka "čelija" ne treba, da stavimo nekakvu zvjezdicu umjesto naredbe ili da ju ostavimo prazno?

Npr. (ovdje nam [tex] ( \_ , q_0 ) [/tex] i [tex]( 0 , q_0 ) [/tex] ne trebaju)
http://img855.imageshack.us/img855/4872/qzmu.jpg


Ostavite prazno



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 2 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan