Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Upis kolegija za koji nije položen kolegij prethodnik?
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 14:35 pon, 5. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]
ne znam kako je bilo prije bolonje kod nas, je li diplomski bio sam u semestru ili kako[/quote]
Nije bio sam i morao si položiti sve ispite prije polaganja diplomskog ispita. S druge strane, nije bilo ponovnog upisivanja jednom odslušanih kolegija.
bozidarsevo (napisa):

ne znam kako je bilo prije bolonje kod nas, je li diplomski bio sam u semestru ili kako

Nije bio sam i morao si položiti sve ispite prije polaganja diplomskog ispita. S druge strane, nije bilo ponovnog upisivanja jednom odslušanih kolegija.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:01 pon, 5. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]vidim da ostali fakulteti na sveucilistu imaju samo diplomski od 30ECTSa u zadnjem semestru[/quote]

Koji fakulteti na Sveučilištu osim FER-a imaju diplomski od 30 ECTS-a?

Diplomski rad se prema [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=3332]Pravilniku[/url] upisuje u onom semestru u kojem se upisuju svi preostali nepoloženi, programom studija predviđeni kolegiji. Ti kolegiji mu nisu prethodnici. Studij završava polaganjem diplomskog ispita, a to ne može biti prije nego što su položeni svi kolegiji.
bozidarsevo (napisa):
vidim da ostali fakulteti na sveucilistu imaju samo diplomski od 30ECTSa u zadnjem semestru


Koji fakulteti na Sveučilištu osim FER-a imaju diplomski od 30 ECTS-a?

Diplomski rad se prema Pravilniku upisuje u onom semestru u kojem se upisuju svi preostali nepoloženi, programom studija predviđeni kolegiji. Ti kolegiji mu nisu prethodnici. Studij završava polaganjem diplomskog ispita, a to ne može biti prije nego što su položeni svi kolegiji.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 20:31 pon, 5. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]

Koji fakulteti na Sveučilištu osim FER-a imaju diplomski od 30 ECTS-a?
[/quote]
Ako me sjecanje ne vara iz mojih satnicarskih dana, mislim da npr. svi ostali odsjeci PMF-a, trenutno sam provjerila samo na webu biologije i oni zaista imaju zadnji semestar samo diplomski i vrijedi ili 30 ECTS ili imaju 24 boda diplomski rad i 6 bodova diplomski ispit:
[url]https://www.pmf.unizg.hr/biol/nastava[/url]
krcko (napisa):


Koji fakulteti na Sveučilištu osim FER-a imaju diplomski od 30 ECTS-a?

Ako me sjecanje ne vara iz mojih satnicarskih dana, mislim da npr. svi ostali odsjeci PMF-a, trenutno sam provjerila samo na webu biologije i oni zaista imaju zadnji semestar samo diplomski i vrijedi ili 30 ECTS ili imaju 24 boda diplomski rad i 6 bodova diplomski ispit:
https://www.pmf.unizg.hr/biol/nastava


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 21:04 pon, 5. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

bilo bi dobro da se u trenutku pisanja Pravilnika imalo na umu da je moguc scenarij gdje se ne poloze kolegiji koji se upisuju iz Diplomski rad pa ne bi bilo lose da se u takvom slucaju ponovni upis Diplomskog rada nista ne placa. Ili da se diplomski rad samo jednom moze upisat, nesto tako...

Ovako me pad kolegija od 5ECTSa u zadnjem semestru kosta(o) (5+10)*140kn = 2100kn :)
bilo bi dobro da se u trenutku pisanja Pravilnika imalo na umu da je moguc scenarij gdje se ne poloze kolegiji koji se upisuju iz Diplomski rad pa ne bi bilo lose da se u takvom slucaju ponovni upis Diplomskog rada nista ne placa. Ili da se diplomski rad samo jednom moze upisat, nesto tako...

Ovako me pad kolegija od 5ECTSa u zadnjem semestru kosta(o) (5+10)*140kn = 2100kn Smile



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:29 pon, 5. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imalo se na umu: to s plaćanjem je feature, a ne bug. Hoću reći da je u diskusijama koje su se tada vodile prevladao stav da u slučaju pada nekog drugog predmeta u zadnjem semestru trebaš ponovo upisati diplomski i platiti ponovni upis oba predmeta. Tada je vrijedio drugi model naplate participacije, ali u ovom slučaju jedina razlika je cijena ECTS-a od 133 kn umjesto sadašnjih 140 kn.
Imalo se na umu: to s plaćanjem je feature, a ne bug. Hoću reći da je u diskusijama koje su se tada vodile prevladao stav da u slučaju pada nekog drugog predmeta u zadnjem semestru trebaš ponovo upisati diplomski i platiti ponovni upis oba predmeta. Tada je vrijedio drugi model naplate participacije, ali u ovom slučaju jedina razlika je cijena ECTS-a od 133 kn umjesto sadašnjih 140 kn.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
indexnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2008. (13:41:53)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 8:52 uto, 6. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

geodetski fakultet također ima samo diplomski u zadnjem semestru...
geodetski fakultet također ima samo diplomski u zadnjem semestru...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuala
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2011. (14:26:29)
Postovi: (33)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 21:18 pon, 8. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo imam jedno pitanje u vezi kolegija prethodnika?Ako je kolegij A toliko bitan za svladavanje kolegija B zašto onda profesorski smjer ima pravo polagati Mjeru i integral bez položenih kolegija prethodnika?
Evo imam jedno pitanje u vezi kolegija prethodnika?Ako je kolegij A toliko bitan za svladavanje kolegija B zašto onda profesorski smjer ima pravo polagati Mjeru i integral bez položenih kolegija prethodnika?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:16 pon, 8. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema pravo. Postoje ekvivalenti prethodnika na nastavničkom smjeru bez kojih ne mogu upisati Mjeru i integral (i za sve ostale predmete također).
Nema pravo. Postoje ekvivalenti prethodnika na nastavničkom smjeru bez kojih ne mogu upisati Mjeru i integral (i za sve ostale predmete također).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nuala
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2011. (14:26:29)
Postovi: (33)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 22:40 pon, 8. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

A koji su to ekvivalenti za programiranje 2?Jer na PM su studenti upisivali programiranje 2,bez položenog programiranja1 i položili predmet,tako da baš i ne razumijem tu logiku da ne možemo položiti jedan bez drugog.
A koji su to ekvivalenti za programiranje 2?Jer na PM su studenti upisivali programiranje 2,bez položenog programiranja1 i položili predmet,tako da baš i ne razumijem tu logiku da ne možemo položiti jedan bez drugog.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:31 uto, 9. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja znam nitko nije upisao Prog2 bez položenog ili priznatog Prog1.
Ako znate za protuprimjer, molim javite mi e-mailom.

PM je diplomski studij primijenjene matematike?
Koliko ja znam nitko nije upisao Prog2 bez položenog ili priznatog Prog1.
Ako znate za protuprimjer, molim javite mi e-mailom.

PM je diplomski studij primijenjene matematike?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 12:50 pet, 19. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje iz ovog što sam shvatila ja ne mogu upisati diplomski rad u zimskom semestru?

Naime meni je situacija takva da ću ove godine očistiti sve ljetne semestre i ostat će mi dva iz zimskog i misla sam onda slj godine upisati na jesen ta dva predmeta i diplomski kako bi mogla diplomirati na zimu/proljeće
Pitanje iz ovog što sam shvatila ja ne mogu upisati diplomski rad u zimskom semestru?

Naime meni je situacija takva da ću ove godine očistiti sve ljetne semestre i ostat će mi dva iz zimskog i misla sam onda slj godine upisati na jesen ta dva predmeta i diplomski kako bi mogla diplomirati na zimu/proljeće


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:40 pet, 19. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne razumijem zašto ne bi mogla upisati diplomski rad u zimskom semestru. Iz opisa situacije meni se čini da možeš. Iz [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=3332]Pravilnika[/url]:

[quote]Student upisuje diplomski rad u onom semestru u kojem upisuje sve preostale nepoložene, programom predviđene kolegije studija.[/quote]
Ne razumijem zašto ne bi mogla upisati diplomski rad u zimskom semestru. Iz opisa situacije meni se čini da možeš. Iz Pravilnika:

Citat:
Student upisuje diplomski rad u onom semestru u kojem upisuje sve preostale nepoložene, programom predviđene kolegije studija.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan