Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bezuvjetan upis - utopija ili jedino riješenje? (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:14 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]formulacija "prije ustrojavanja preddiplomskih i poslijediplomskih studija sukladno odredbama ovoga Zakona" ne spominje diplomske studije -- to je rupa... ne znam kako je bas iskoristiti, ali je rupa.[/quote]

Mi smo istovremeno ustrojili preddiplomski i diplomski studij, a mislim da su i ostali faxevi tako (mozda je to cak bio zahtjev Ministarstva, ne sjecam se vise). :?

[quote="Sredjeni text"](2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili doktorski studij prije ustrojavanja preddiplomskih i poslijediplomskih studija sukladno odredbama ovoga Zakona imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga Zakona.[/quote]

Sto su "uvjeti koji su važili prilikom upisa"? :-k Nije li to nas tadasnji Statut koji kaze da "ako padnes, upadas u novi studij"? :-k

Sto predstavnici na Pravu i FFZg-u kazu na sve ovo? :-k
cinik (napisa):
formulacija "prije ustrojavanja preddiplomskih i poslijediplomskih studija sukladno odredbama ovoga Zakona" ne spominje diplomske studije – to je rupa... ne znam kako je bas iskoristiti, ali je rupa.


Mi smo istovremeno ustrojili preddiplomski i diplomski studij, a mislim da su i ostali faxevi tako (mozda je to cak bio zahtjev Ministarstva, ne sjecam se vise). Confused

Sredjeni text (napisa):
(2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili doktorski studij prije ustrojavanja preddiplomskih i poslijediplomskih studija sukladno odredbama ovoga Zakona imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga Zakona.


Sto su "uvjeti koji su važili prilikom upisa"? Think Nije li to nas tadasnji Statut koji kaze da "ako padnes, upadas u novi studij"? Think

Sto predstavnici na Pravu i FFZg-u kazu na sve ovo? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 12:38 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je to istina da je prije 26 mjeseci u statutu to pisalo onda samo mogu reći da je to napisano protuzakonito. Nema smisla da se vraćamo na to i da idemo u krug...

A čak i kad bi bilo što s onima koji su upisali prije toga?

Ali napominjem ako to piše u statutu to nije u skladu sa zakonom... Čak i kad bi se pokušali izvući na dopunu tj. izmjenu morati ću napomenuti da u trenutku upisa Taj članak nije bio promijenjen pa stoga i ne vrijedi izmijenjeni tekst za mene... te izmjene su uglavnom stupile na snagu 28.7. Upisi su bili oko tjedan dana prije toga.

Kako god da se okrene pravno gledajući PMF-MO pokušava izgleda svjesno prekršiti zakon... Tako se eto meni čini. Naravno da to nitko nije niti razmišljao dok se nekoga nije počelo ticati pa su se sad studenti masovno bacili na posao i pogledali koja su njihova prava tako da bi ovo moglo narasti... Uglavnom na većini fakulteta koji nisu izašli studentima u susret se planiraju različite akcije kao i prosvijedi...
Ako je to istina da je prije 26 mjeseci u statutu to pisalo onda samo mogu reći da je to napisano protuzakonito. Nema smisla da se vraćamo na to i da idemo u krug...

A čak i kad bi bilo što s onima koji su upisali prije toga?

Ali napominjem ako to piše u statutu to nije u skladu sa zakonom... Čak i kad bi se pokušali izvući na dopunu tj. izmjenu morati ću napomenuti da u trenutku upisa Taj članak nije bio promijenjen pa stoga i ne vrijedi izmijenjeni tekst za mene... te izmjene su uglavnom stupile na snagu 28.7. Upisi su bili oko tjedan dana prije toga.

Kako god da se okrene pravno gledajući PMF-MO pokušava izgleda svjesno prekršiti zakon... Tako se eto meni čini. Naravno da to nitko nije niti razmišljao dok se nekoga nije počelo ticati pa su se sad studenti masovno bacili na posao i pogledali koja su njihova prava tako da bi ovo moglo narasti... Uglavnom na većini fakulteta koji nisu izašli studentima u susret se planiraju različite akcije kao i prosvijedi...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 12:40 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vesgo"]]Mi smo istovremeno ustrojili preddiplomski i diplomski studij, a mislim da su i ostali faxevi tako (mozda je to cak bio zahtjev Ministarstva, ne sjecam se vise). :?
[/quote]
Da, ali kada pises zakon pazis na te detalje. :)

Bitniji mi je bio point da ovi ne znaju nazivlje ni ideje zakona, a o njemu odlucju. Ovo je jednostavan dokaz toga, a ne lapsus.

[quote="vsego"]Sto su "uvjeti koji su važili prilikom upisa"? :-k Nije li to nas tadasnji Statut koji kaze da "ako padnes, upadas u novi studij"? :-k
[/quote]

Ako se dobro sjecam, ta odredba je iz PZO (prijelaznih i zavrsnih odredbi) i odnosila se na moguca pravila studija rezima prije tog statuta.

Takodjer -- ta odredba nije dio pravila "starog" nego "prastarog" studija. Zakon o visokom skolstvu '93. je propisivao drukcije uvjete nego su do tada vrijedili, ali je zahtjevao opcu asimilaciju.

Opca asmiliacija je inace princip kada se prelazi medju slicnim rezimima, ali ne u ovom slucaju. Ne znam tocno zasto -- bilo bi svima lakse da u zakonu pise da se ljudi moraju adaptirati, ali eto... Nitko ne bi bio u dilemi sto ce s njime/njome biti.



'ave fun!



Sinisa
vesgo (napisa):
]Mi smo istovremeno ustrojili preddiplomski i diplomski studij, a mislim da su i ostali faxevi tako (mozda je to cak bio zahtjev Ministarstva, ne sjecam se vise). Confused

Da, ali kada pises zakon pazis na te detalje. Smile

Bitniji mi je bio point da ovi ne znaju nazivlje ni ideje zakona, a o njemu odlucju. Ovo je jednostavan dokaz toga, a ne lapsus.

vsego (napisa):
Sto su "uvjeti koji su važili prilikom upisa"? Think Nije li to nas tadasnji Statut koji kaze da "ako padnes, upadas u novi studij"? Think


Ako se dobro sjecam, ta odredba je iz PZO (prijelaznih i zavrsnih odredbi) i odnosila se na moguca pravila studija rezima prije tog statuta.

Takodjer – ta odredba nije dio pravila "starog" nego "prastarog" studija. Zakon o visokom skolstvu '93. je propisivao drukcije uvjete nego su do tada vrijedili, ali je zahtjevao opcu asimilaciju.

Opca asmiliacija je inace princip kada se prelazi medju slicnim rezimima, ali ne u ovom slucaju. Ne znam tocno zasto – bilo bi svima lakse da u zakonu pise da se ljudi moraju adaptirati, ali eto... Nitko ne bi bio u dilemi sto ce s njime/njome biti.



'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:31 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][quote="vesgo"]]Mi smo istovremeno ustrojili preddiplomski i diplomski studij, a mislim da su i ostali faxevi tako (mozda je to cak bio zahtjev Ministarstva, ne sjecam se vise). :?[/quote]
Da, ali kada pises zakon pazis na te detalje. :)
Bitniji mi je bio point da ovi ne znaju nazivlje ni ideje zakona, a o njemu odlucju. Ovo je jednostavan dokaz toga, a ne lapsus.[/quote]

Shvatih to; moja poanta je bila da se "rupa" vjerojatno ne moze iskoristiti. ;)

[quote="cinik"][quote="vsego"]Sto su "uvjeti koji su važili prilikom upisa"? :-k Nije li to nas tadasnji Statut koji kaze da "ako padnes, upadas u novi studij"? :-k[/quote]
Ako se dobro sjecam, ta odredba je iz PZO (prijelaznih i zavrsnih odredbi) i odnosila se na moguca pravila studija rezima prije tog statuta.[/quote]

Ne, to je dio "VIII. 4. UPIS U VIŠU GODINU". :)

[quote="cinik"]Takodjer -- ta odredba nije dio pravila "starog" nego "prastarog" studija. Zakon o visokom skolstvu '93. je propisivao drukcije uvjete nego su do tada vrijedili, ali je zahtjevao opcu asimilaciju.[/quote]

Sad te ne pratim. :-s Ja pricam o Statutu PMF-MO iz 2001. a ti? :-k

Ako sam dobro pronasao stari zakon:

[quote="[url=http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1996/1187.htm]Pročišćeni tekst zakona o visokim učilištima[/url], 9. srpnja 1996."]Članak 63.

(1) Student stječe pravo upisa u višu godinu studija ako je ispunio sve obveze utvrđene nastavnim programom u skladu sa statutom i drugim općim aktima visokog učilišta.

(2) Student može uz potporu Ministarstva ponovno upisati istu godinu studija samo jedanput.

(3) Visoko učilište može odobriti studentu upis pojedinih predmeta iz više godine studija, u skladu sa statutom i drugim općim aktima visokog učilišta.

[color=red](4) Prava i obveze studenta koji nije stekao uvjete za upis u sljedeću godinu utvrđuje visoko učilište statutom ili drugim općim aktom.[/color]

(5) Student dodiplomskog umjetničkog studija ne može ponovno upisati prvu godinu studija ako u toj godini nije položio glavni predmet studija.[/quote]

Ja i dalje mislim da je nas stari Statut bio u skladu s tada aktualnim zakonom. 8)
cinik (napisa):
vesgo (napisa):
]Mi smo istovremeno ustrojili preddiplomski i diplomski studij, a mislim da su i ostali faxevi tako (mozda je to cak bio zahtjev Ministarstva, ne sjecam se vise). Confused

Da, ali kada pises zakon pazis na te detalje. Smile
Bitniji mi je bio point da ovi ne znaju nazivlje ni ideje zakona, a o njemu odlucju. Ovo je jednostavan dokaz toga, a ne lapsus.


Shvatih to; moja poanta je bila da se "rupa" vjerojatno ne moze iskoristiti. Wink

cinik (napisa):
vsego (napisa):
Sto su "uvjeti koji su važili prilikom upisa"? Think Nije li to nas tadasnji Statut koji kaze da "ako padnes, upadas u novi studij"? Think

Ako se dobro sjecam, ta odredba je iz PZO (prijelaznih i zavrsnih odredbi) i odnosila se na moguca pravila studija rezima prije tog statuta.


Ne, to je dio "VIII. 4. UPIS U VIŠU GODINU". Smile

cinik (napisa):
Takodjer – ta odredba nije dio pravila "starog" nego "prastarog" studija. Zakon o visokom skolstvu '93. je propisivao drukcije uvjete nego su do tada vrijedili, ali je zahtjevao opcu asimilaciju.


Sad te ne pratim. Eh? Ja pricam o Statutu PMF-MO iz 2001. a ti? Think

Ako sam dobro pronasao stari zakon:

Pročišćeni tekst zakona o visokim učilištima, 9. srpnja 1996. (napisa):
Članak 63.

(1) Student stječe pravo upisa u višu godinu studija ako je ispunio sve obveze utvrđene nastavnim programom u skladu sa statutom i drugim općim aktima visokog učilišta.

(2) Student može uz potporu Ministarstva ponovno upisati istu godinu studija samo jedanput.

(3) Visoko učilište može odobriti studentu upis pojedinih predmeta iz više godine studija, u skladu sa statutom i drugim općim aktima visokog učilišta.

(4) Prava i obveze studenta koji nije stekao uvjete za upis u sljedeću godinu utvrđuje visoko učilište statutom ili drugim općim aktom.

(5) Student dodiplomskog umjetničkog studija ne može ponovno upisati prvu godinu studija ako u toj godini nije položio glavni predmet studija.


Ja i dalje mislim da je nas stari Statut bio u skladu s tada aktualnim zakonom. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 14:46 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Sad te ne pratim. :-s Ja pricam o Statutu PMF-MO iz 2001. a ti? :-k
[/quote]
Okej, ajmo samo o tim statutarnim pitanjima.

Izmjena nastavnog programa nije zamjena studijskog programa (analogija: zamjena Debian/Ubuntu ili izmjena Debian GNU/Linux -> Debian GNU/HURD (uoci razinu azurnosti i debagiranosti)).

Ova formulacija ("doslo do izmjene nastavnog programa") znaci to da ako se u ponovljenoj godini (pri ponovljenom upisu kolegija) promijenio predavac ili satnica Analize 3, a mozda i radi Lebesgueov umjesto Riemanovog integrala, da se onda slusa polaze Lebesgueov integral kod Veljana u Analizi 3, sa satnicom 42+3.14 (smatram da je ova promjena satnice bila najvjerojatniji dogadjaj). I dalje na studiju dipl. ing. matematike.

Sada student prelazi na novij studij. To sto je on skoro svugdje lokalno monomorfan starom studiju, to je drugi par rukava spram promjene nastavnog programa.

[quote="vsego"]
Ako sam dobro pronasao stari zakon:

[quote="[url=http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1996/1187.htm]Pročišćeni tekst zakona o visokim učilištima[/url], 9. srpnja 1996."]Članak 63.

(1) Student stječe pravo upisa u višu godinu studija ako je ispunio sve obveze utvrđene nastavnim programom u skladu sa statutom i drugim općim aktima visokog učilišta.

(2) Student može uz potporu Ministarstva ponovno upisati istu godinu studija samo jedanput.

(3) Visoko učilište može odobriti studentu upis pojedinih predmeta iz više godine studija, u skladu sa statutom i drugim općim aktima visokog učilišta.

[color=red](4) Prava i obveze studenta koji nije stekao uvjete za upis u sljedeću godinu utvrđuje visoko učilište statutom ili drugim općim aktom.[/color]
[/quote]

Ja i dalje mislim da je nas stari Statut bio u skladu s tada aktualnim zakonom. 8)[/quote]
Hmph... nadje se nekih drugih nesuglasica tog statuta i Zakona, ali o tome se vec puno reklo i nista postiglo, pa necu u tu temu.

Ali sto se tice ovoga, stari zakon je ipak bio slican, ali u bitnome razlicit od novog zakona (opet sam ja fulao u sjecanju teksta nevazeceg propisa). Naime, tamo na dnu tog zakona pise:

[quote="[url=http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1996/1187.htm]Pročišćeni tekst zakona o visokim učilištima[/url], 9. srpnja 1996."]
Članak 170.

[color=red](1) Studenti koji su započeli studij prije stupanja na snagu Zakona o visokim učilištima ("Narodne novine", br. 96/93.), [b]a savlađuju program bez ponavljanja godine,[/b] imaju pravo završiti studij po programima i uvjetima koji su bili na snazi kada su upisali prvu godinu studija.[/color]

(2) Ministarstvo će za svaku školsku godinu posebnom odlukom utvrditi uvjete studiranja za sudionike domovinskoga rata.

(3) Odredbe ovoga Zakona o dopuštenom broju polaganja ispita primjenjivat će se od 1994/95. školske godine za sve studente koji su te i sljedećih godina prvi put upisali studij. [/quote]

Naravno, to je zato sto je taj zakon ogranicavao broj izlazenja na ispite i raspored ispitnih rokova i na tome se stalo.

Ovaj novi zakon je zahtjevao potpunu reformu, pa si je zato dozvolio onakvu formulaciju.

Sto hocu reci: da, stari propisi su davali ove i one mogucnosti, no trenutno je na snazi ZOZDVO koji ne dozvoljava da studenti padnu u bolonju. To sto se to dogadja je protuzakonito i trebalo bi tuziti odgovorne institucije kada to ne cine.

Kazna za to je 30,000kn do 100,000 kn (vjerojatno po slucaju studenta), clanak 113a, stavak 1. tocka 6., odgovorna osoba financijski odgovara svotom od 5 do 10k kn. Takodjer, odgovornu osobu se moze suspendirati na period od 3 mjeseca do godine dana, te na isti period zatvoriti pravnu osobu (sto od sljedece godine znaci cijelo sveuciliste :) ).

No, ono sto je najperverznije jest da postupak za to pokrece ministarstvo ili netko ovlasten od ministarstva (i nitko drugi).

Ono sto je zanimljivo jest da ne mogu nigdje u propisima naci bilo kakvu formu kaznene odgovornosti koju bi ministarstvo snosilo ako potice (forsira)
krsenje zakona.

Dakle, tekst zakona je jasan, ali je dobra volja fakulteta da kontra svih mogucnosti i zdravog razuma zakon provode. Zabavno, zar ne?


'ave fun!


Sinisa
vsego (napisa):

Sad te ne pratim. Eh? Ja pricam o Statutu PMF-MO iz 2001. a ti? Think

Okej, ajmo samo o tim statutarnim pitanjima.

Izmjena nastavnog programa nije zamjena studijskog programa (analogija: zamjena Debian/Ubuntu ili izmjena Debian GNU/Linux → Debian GNU/HURD (uoci razinu azurnosti i debagiranosti)).

Ova formulacija ("doslo do izmjene nastavnog programa") znaci to da ako se u ponovljenoj godini (pri ponovljenom upisu kolegija) promijenio predavac ili satnica Analize 3, a mozda i radi Lebesgueov umjesto Riemanovog integrala, da se onda slusa polaze Lebesgueov integral kod Veljana u Analizi 3, sa satnicom 42+3.14 (smatram da je ova promjena satnice bila najvjerojatniji dogadjaj). I dalje na studiju dipl. ing. matematike.

Sada student prelazi na novij studij. To sto je on skoro svugdje lokalno monomorfan starom studiju, to je drugi par rukava spram promjene nastavnog programa.

vsego (napisa):

Ako sam dobro pronasao stari zakon:

Pročišćeni tekst zakona o visokim učilištima, 9. srpnja 1996. (napisa):
Članak 63.

(1) Student stječe pravo upisa u višu godinu studija ako je ispunio sve obveze utvrđene nastavnim programom u skladu sa statutom i drugim općim aktima visokog učilišta.

(2) Student može uz potporu Ministarstva ponovno upisati istu godinu studija samo jedanput.

(3) Visoko učilište može odobriti studentu upis pojedinih predmeta iz više godine studija, u skladu sa statutom i drugim općim aktima visokog učilišta.

(4) Prava i obveze studenta koji nije stekao uvjete za upis u sljedeću godinu utvrđuje visoko učilište statutom ili drugim općim aktom.


Ja i dalje mislim da je nas stari Statut bio u skladu s tada aktualnim zakonom. Cool

Hmph... nadje se nekih drugih nesuglasica tog statuta i Zakona, ali o tome se vec puno reklo i nista postiglo, pa necu u tu temu.

Ali sto se tice ovoga, stari zakon je ipak bio slican, ali u bitnome razlicit od novog zakona (opet sam ja fulao u sjecanju teksta nevazeceg propisa). Naime, tamo na dnu tog zakona pise:

Pročišćeni tekst zakona o visokim učilištima, 9. srpnja 1996. (napisa):

Članak 170.

(1) Studenti koji su započeli studij prije stupanja na snagu Zakona o visokim učilištima ("Narodne novine", br. 96/93.), a savlađuju program bez ponavljanja godine, imaju pravo završiti studij po programima i uvjetima koji su bili na snazi kada su upisali prvu godinu studija.

(2) Ministarstvo će za svaku školsku godinu posebnom odlukom utvrditi uvjete studiranja za sudionike domovinskoga rata.

(3) Odredbe ovoga Zakona o dopuštenom broju polaganja ispita primjenjivat će se od 1994/95. školske godine za sve studente koji su te i sljedećih godina prvi put upisali studij.


Naravno, to je zato sto je taj zakon ogranicavao broj izlazenja na ispite i raspored ispitnih rokova i na tome se stalo.

Ovaj novi zakon je zahtjevao potpunu reformu, pa si je zato dozvolio onakvu formulaciju.

Sto hocu reci: da, stari propisi su davali ove i one mogucnosti, no trenutno je na snazi ZOZDVO koji ne dozvoljava da studenti padnu u bolonju. To sto se to dogadja je protuzakonito i trebalo bi tuziti odgovorne institucije kada to ne cine.

Kazna za to je 30,000kn do 100,000 kn (vjerojatno po slucaju studenta), clanak 113a, stavak 1. tocka 6., odgovorna osoba financijski odgovara svotom od 5 do 10k kn. Takodjer, odgovornu osobu se moze suspendirati na period od 3 mjeseca do godine dana, te na isti period zatvoriti pravnu osobu (sto od sljedece godine znaci cijelo sveuciliste Smile ).

No, ono sto je najperverznije jest da postupak za to pokrece ministarstvo ili netko ovlasten od ministarstva (i nitko drugi).

Ono sto je zanimljivo jest da ne mogu nigdje u propisima naci bilo kakvu formu kaznene odgovornosti koju bi ministarstvo snosilo ako potice (forsira)
krsenje zakona.

Dakle, tekst zakona je jasan, ali je dobra volja fakulteta da kontra svih mogucnosti i zdravog razuma zakon provode. Zabavno, zar ne?


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:15 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]Sto hocu reci: da, stari propisi su davali ove i one mogucnosti, no trenutno je na snazi ZOZDVO koji ne dozvoljava da studenti padnu u bolonju. To sto se to dogadja je protuzakonito i trebalo bi tuziti odgovorne institucije kada to ne cine.[/quote]

Ali sadasnji zakon kaze da za stare studente vrijede stara pravila igre, sto valjda znaci stari zakon koji se pak poziva na statute, sto bi u nasem slucaju bio nas stari Statut. :| Gdje grijesim (ako grijesim)? :-k

[quote="cinik"]Dakle, tekst zakona je jasan, ali je dobra volja fakulteta da kontra svih mogucnosti i zdravog razuma zakon provode. Zabavno, zar ne?[/quote]

Na stranu etika... ispada da fakultetu (pravno) ne mozes nista. :)
cinik (napisa):
Sto hocu reci: da, stari propisi su davali ove i one mogucnosti, no trenutno je na snazi ZOZDVO koji ne dozvoljava da studenti padnu u bolonju. To sto se to dogadja je protuzakonito i trebalo bi tuziti odgovorne institucije kada to ne cine.


Ali sadasnji zakon kaze da za stare studente vrijede stara pravila igre, sto valjda znaci stari zakon koji se pak poziva na statute, sto bi u nasem slucaju bio nas stari Statut. Neutral Gdje grijesim (ako grijesim)? Think

cinik (napisa):
Dakle, tekst zakona je jasan, ali je dobra volja fakulteta da kontra svih mogucnosti i zdravog razuma zakon provode. Zabavno, zar ne?


Na stranu etika... ispada da fakultetu (pravno) ne mozes nista. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 17:08 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanimljivo mi je kako studentski predstavnici uporno ignoriraju ovaj topic....
zanimljivo mi je kako studentski predstavnici uporno ignoriraju ovaj topic....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 17:54 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]zanimljivo mi je kako studentski predstavnici uporno ignoriraju ovaj topic....[/quote]

nitko ga ne ignorira. dapace :-) citam ovaj topic od pocetka i moram reci da se slazem sa cinikom. nemam sto za dodati, a sumnjam da imaju i ostali predstavnici ista vise za dodati.
Vl4do (napisa):
zanimljivo mi je kako studentski predstavnici uporno ignoriraju ovaj topic....


nitko ga ne ignorira. dapace Smile citam ovaj topic od pocetka i moram reci da se slazem sa cinikom. nemam sto za dodati, a sumnjam da imaju i ostali predstavnici ista vise za dodati.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 17:57 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"][quote="Vl4do"]zanimljivo mi je kako studentski predstavnici uporno ignoriraju ovaj topic....[/quote]

nitko ga ne ignorira. dapace :-) citam ovaj topic od pocetka i moram reci da se slazem sa cinikom. nemam sto za dodati, a sumnjam da imaju i ostali predstavnici ista vise za dodati.[/quote]

ispricavam se onda :) istina, nisam mislio na citanje, vec na neki komentar ili reakciju, al ajd dobro :)

nego, da li su predstavnici razmisljali ikad nesto napraviti oko ove teme? ili stajete na moralnoj potpori ?
HijenA (napisa):
Vl4do (napisa):
zanimljivo mi je kako studentski predstavnici uporno ignoriraju ovaj topic....


nitko ga ne ignorira. dapace Smile citam ovaj topic od pocetka i moram reci da se slazem sa cinikom. nemam sto za dodati, a sumnjam da imaju i ostali predstavnici ista vise za dodati.


ispricavam se onda Smile istina, nisam mislio na citanje, vec na neki komentar ili reakciju, al ajd dobro Smile

nego, da li su predstavnici razmisljali ikad nesto napraviti oko ove teme? ili stajete na moralnoj potpori ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 18:02 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="cinik"]Sto hocu reci: da, stari propisi su davali ove i one mogucnosti, no trenutno je na snazi ZOZDVO koji ne dozvoljava da studenti padnu u bolonju. To sto se to dogadja je protuzakonito i trebalo bi tuziti odgovorne institucije kada to ne cine.[/quote]

Ali sadasnji zakon kaze da za stare studente vrijede stara pravila igre, sto valjda znaci stari zakon koji se pak poziva na statute, sto bi u nasem slucaju bio nas stari Statut. :| Gdje grijesim (ako grijesim)? :-k
[/quote]

Nisi shvatio onu analogiju. Odredbe statuta se odnose na prijelaze tipa sa Debiana na Ubuntu (GNU/Linuxa oba), a ovo je prelazak sa Debian GNU/Linux-a na Debian GNU/HURD -- gubi se binary kompatibilnost (osim hakirane), dobiva se beskonacno bugova i tako dalje.

[b]Nastavni[/b] program je nesto drugo spram [b]studijskog[/b] programa.

Nastavni program je raspored kolegija po godinama, raspored predavaca po kolegijima, raspored sati. Ranije sam napisao, ali sada vise nisam siguran da li je sadrzaj kolegija predmet nastavnog programa. Mislim da neke manje perturbacije jesu u domeni nastavnog programa, ako je to specijalno dozvoljeno.

Opci sadrzaj kolegija, opci raspored studija, titula, mogucnosti i slicno su predmet studijskog programa. Studijski program se podesava na visim razinama -- Senat i MZOS i slicno.
Nastavni program se uredjuje na fakultetu ili cak odsjeku.

Studijski program za dipl. ing. matematike nije izmijenjen nego se vise ne upisuje. Studijski program za bakalara matematike postoji. Prelazak sa studijskog programa dipl. ing. matematike na studijski program bakalara matematike nije samo promjena nastavnog programa.

Mozda je najbolji opis ovo. Neka je N skup svih mogucih nastavnih programa za studij S. Svakoj akademskoj godini pridruzi se (iako se kojiput po inerciji uzima) uredjeni par (S,n), gdje je n neki element iz N. Neka je n' iz N razlicit od n. Kazemo da je doslo do promjene nastavnog programa ako je godine k bio pridruzen par (S,n), a godine k+1 par (S,n').
Neka je T neki studijski program i M skup svih mogucih nastavnih programa za T. Tada ako netko prelazi sa (S,n) na (T,m) (gdje je m iz M) kazemo da je promijenio studijski program ili, krace, da je promijenio studij.

Sto kaze stari statut: ako je doslo do promjene nastavnog programa (S,n), (S,n'), tada je student duzan pomiriti se s time.

Sto kaze zakon: ako student je student upisan na studijski program S, bilo kojeg nastavnog plana, sveuciliste mu je duzno omoguciti da nastavi studijski program S dok god bi ga po starim pravilima imao pravo studirati.

No, sve su rasprave uzaludne kada nema mehanizma da sprijecimo takvo ocito kresnje zakona.


'ave fun!



Sinisa
vsego (napisa):
cinik (napisa):
Sto hocu reci: da, stari propisi su davali ove i one mogucnosti, no trenutno je na snazi ZOZDVO koji ne dozvoljava da studenti padnu u bolonju. To sto se to dogadja je protuzakonito i trebalo bi tuziti odgovorne institucije kada to ne cine.


Ali sadasnji zakon kaze da za stare studente vrijede stara pravila igre, sto valjda znaci stari zakon koji se pak poziva na statute, sto bi u nasem slucaju bio nas stari Statut. Neutral Gdje grijesim (ako grijesim)? Think


Nisi shvatio onu analogiju. Odredbe statuta se odnose na prijelaze tipa sa Debiana na Ubuntu (GNU/Linuxa oba), a ovo je prelazak sa Debian GNU/Linux-a na Debian GNU/HURD – gubi se binary kompatibilnost (osim hakirane), dobiva se beskonacno bugova i tako dalje.

Nastavni program je nesto drugo spram studijskog programa.

Nastavni program je raspored kolegija po godinama, raspored predavaca po kolegijima, raspored sati. Ranije sam napisao, ali sada vise nisam siguran da li je sadrzaj kolegija predmet nastavnog programa. Mislim da neke manje perturbacije jesu u domeni nastavnog programa, ako je to specijalno dozvoljeno.

Opci sadrzaj kolegija, opci raspored studija, titula, mogucnosti i slicno su predmet studijskog programa. Studijski program se podesava na visim razinama – Senat i MZOS i slicno.
Nastavni program se uredjuje na fakultetu ili cak odsjeku.

Studijski program za dipl. ing. matematike nije izmijenjen nego se vise ne upisuje. Studijski program za bakalara matematike postoji. Prelazak sa studijskog programa dipl. ing. matematike na studijski program bakalara matematike nije samo promjena nastavnog programa.

Mozda je najbolji opis ovo. Neka je N skup svih mogucih nastavnih programa za studij S. Svakoj akademskoj godini pridruzi se (iako se kojiput po inerciji uzima) uredjeni par (S,n), gdje je n neki element iz N. Neka je n' iz N razlicit od n. Kazemo da je doslo do promjene nastavnog programa ako je godine k bio pridruzen par (S,n), a godine k+1 par (S,n').
Neka je T neki studijski program i M skup svih mogucih nastavnih programa za T. Tada ako netko prelazi sa (S,n) na (T,m) (gdje je m iz M) kazemo da je promijenio studijski program ili, krace, da je promijenio studij.

Sto kaze stari statut: ako je doslo do promjene nastavnog programa (S,n), (S,n'), tada je student duzan pomiriti se s time.

Sto kaze zakon: ako student je student upisan na studijski program S, bilo kojeg nastavnog plana, sveuciliste mu je duzno omoguciti da nastavi studijski program S dok god bi ga po starim pravilima imao pravo studirati.

No, sve su rasprave uzaludne kada nema mehanizma da sprijecimo takvo ocito kresnje zakona.


'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 18:05 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]
No, sve su rasprave uzaludne kada nema mehanizma da sprijecimo takvo ocito kresnje zakona.
[/quote]

misliš?
mislim da podcjenjuješ negativnu medijsku pozornost koja bi se dala stvoriti oko ovoga svega :)

osobno sam ovaj tjedan razgovarao sa prof. Mornarom, prodekanom za nastavu (ujedno i buduci dekan) na FERu i moram priznati, da kad smo im dosli s idejom o prosvjedu i s nekim argumentima i brojkama da su poceli razmisljati kolko bi ljudi profitiralo smanjenjem uvjeta....
cinik (napisa):

No, sve su rasprave uzaludne kada nema mehanizma da sprijecimo takvo ocito kresnje zakona.


misliš?
mislim da podcjenjuješ negativnu medijsku pozornost koja bi se dala stvoriti oko ovoga svega Smile

osobno sam ovaj tjedan razgovarao sa prof. Mornarom, prodekanom za nastavu (ujedno i buduci dekan) na FERu i moram priznati, da kad smo im dosli s idejom o prosvjedu i s nekim argumentima i brojkama da su poceli razmisljati kolko bi ljudi profitiralo smanjenjem uvjeta....




Zadnja promjena: Vl4do; 18:08 sub, 16. 9. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 18:07 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, ovo nije bildanje broja postova, pa molim da me se ne sarmira oko toga.

Kolega Vl4do, ako nisi uocio kombinaciju mog avatara, gdje drzim sluzbeni govor pod zastavom Sveucilista, i potpisa, gdje pise sentaor (sa dodatkom: "da, pise 'n'."), onda zasluzujes objasnjenje.

Ne obnasam funkciju studentskog predstvanika u Vijecu MO-a, ali obnasam funkciju studentskog predstavnika na razini Vijeca prirodoslovnog podrucja (u koje MO definitivno spada) i Senata Sveucilista u Zagrebu, koje je vrhovno tijelo Sveucilista.

Mislim da se moze reci da netko od studentskih predstavnika gleda ovu raspravu. :)



'ave fun!



Sinisa
Ne, ovo nije bildanje broja postova, pa molim da me se ne sarmira oko toga.

Kolega Vl4do, ako nisi uocio kombinaciju mog avatara, gdje drzim sluzbeni govor pod zastavom Sveucilista, i potpisa, gdje pise sentaor (sa dodatkom: "da, pise 'n'."), onda zasluzujes objasnjenje.

Ne obnasam funkciju studentskog predstvanika u Vijecu MO-a, ali obnasam funkciju studentskog predstavnika na razini Vijeca prirodoslovnog podrucja (u koje MO definitivno spada) i Senata Sveucilista u Zagrebu, koje je vrhovno tijelo Sveucilista.

Mislim da se moze reci da netko od studentskih predstavnika gleda ovu raspravu. Smile



'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 18:11 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]
Mislim da se moze reci da netko od studentskih predstavnika gleda ovu raspravu. :)
[/quote]

nisam upoznat tko je sta na PMFu tako da se ispricavam :)

nego, reci mi.... sta ti mislis kakve bi nam bile opcije da se pokusamo izboriti za svoja prava u ovom slucaju?
cinik (napisa):

Mislim da se moze reci da netko od studentskih predstavnika gleda ovu raspravu. Smile


nisam upoznat tko je sta na PMFu tako da se ispricavam Smile

nego, reci mi.... sta ti mislis kakve bi nam bile opcije da se pokusamo izboriti za svoja prava u ovom slucaju?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 18:11 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]
misliš?
mislim da podcjenjuješ negativnu medijsku pozornost koja bi se dala stvoriti oko ovoga svega :)[/quote]

Mislim da ti tu pozornost precjenjujes. Mediji to ne znaju iskoristiti, jer se vrlo lako moze zamutiti informacije tko tu pije a tko placa. Ministarstvo sumnjam da ce ponoviti (JEDNOM JE REKLO!) da svjesno krsi zakon -- Ministarstvo ce reci kako je bolonja dobro uspjela, kako to treba poticati, kako su dali novce po upisanom studentu na bolonji, kako su povecali financiranje za 30% (pa Sveuciliste ima 2% manje novca nego prosle godine, a 3% je inflacija).

Sveuciliste tu nece nista poduzeti -- jer ako nesto poduzme ili placa kazne ili placa paralelne studije. Ovako ne placa nista.
Ministarstvo tu nece nistap poduzeti -- jer ako nesto poduzme ili mora platiti sto Sveuciliste placa kazne (pa je to prelijevanje novca sa MZOS-a na neko drugo ministarstvo) ili placa paralelne studije, a to znaci da treba dati neke novce, a to im bas nije praksa.


'ave fun!


Sinisa
Vl4do (napisa):

misliš?
mislim da podcjenjuješ negativnu medijsku pozornost koja bi se dala stvoriti oko ovoga svega Smile


Mislim da ti tu pozornost precjenjujes. Mediji to ne znaju iskoristiti, jer se vrlo lako moze zamutiti informacije tko tu pije a tko placa. Ministarstvo sumnjam da ce ponoviti (JEDNOM JE REKLO!) da svjesno krsi zakon – Ministarstvo ce reci kako je bolonja dobro uspjela, kako to treba poticati, kako su dali novce po upisanom studentu na bolonji, kako su povecali financiranje za 30% (pa Sveuciliste ima 2% manje novca nego prosle godine, a 3% je inflacija).

Sveuciliste tu nece nista poduzeti – jer ako nesto poduzme ili placa kazne ili placa paralelne studije. Ovako ne placa nista.
Ministarstvo tu nece nistap poduzeti – jer ako nesto poduzme ili mora platiti sto Sveuciliste placa kazne (pa je to prelijevanje novca sa MZOS-a na neko drugo ministarstvo) ili placa paralelne studije, a to znaci da treba dati neke novce, a to im bas nije praksa.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 18:15 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]
Mislim da ti tu pozornost precjenjujes. Mediji to ne znaju iskoristiti, jer se vrlo lako moze zamutiti informacije tko tu pije a tko placa. Ministarstvo sumnjam da ce ponoviti (JEDNOM JE REKLO!) da svjesno krsi zakon -- Ministarstvo ce reci kako je bolonja dobro uspjela, kako to treba poticati, kako su dali novce po upisanom studentu na bolonji, kako su povecali financiranje za 30% (pa Sveuciliste ima 2% manje novca nego prosle godine, a 3% je inflacija).

Sveuciliste tu nece nista poduzeti -- jer ako nesto poduzme ili placa kazne ili placa paralelne studije. Ovako ne placa nista.
Ministarstvo tu nece nistap poduzeti -- jer ako nesto poduzme ili mora platiti sto Sveuciliste placa kazne (pa je to prelijevanje novca sa MZOS-a na neko drugo ministarstvo) ili placa paralelne studije, a to znaci da treba dati neke novce, a to im bas nije praksa.
[/quote]

potpuno se slazem s tobom... ja sam recimo uvijek za neko argumentirano rjesenje koje bi ukljucivalo dijalog recimo stud. predst. i prodekana za nastavu ali ne znam je li takvo sto moguce ili da li je netko to probao?
ali ako sve to zakaze, treba probat i ovako... prosvjedi + medijska pozornost....
cinik (napisa):

Mislim da ti tu pozornost precjenjujes. Mediji to ne znaju iskoristiti, jer se vrlo lako moze zamutiti informacije tko tu pije a tko placa. Ministarstvo sumnjam da ce ponoviti (JEDNOM JE REKLO!) da svjesno krsi zakon – Ministarstvo ce reci kako je bolonja dobro uspjela, kako to treba poticati, kako su dali novce po upisanom studentu na bolonji, kako su povecali financiranje za 30% (pa Sveuciliste ima 2% manje novca nego prosle godine, a 3% je inflacija).

Sveuciliste tu nece nista poduzeti – jer ako nesto poduzme ili placa kazne ili placa paralelne studije. Ovako ne placa nista.
Ministarstvo tu nece nistap poduzeti – jer ako nesto poduzme ili mora platiti sto Sveuciliste placa kazne (pa je to prelijevanje novca sa MZOS-a na neko drugo ministarstvo) ili placa paralelne studije, a to znaci da treba dati neke novce, a to im bas nije praksa.


potpuno se slazem s tobom... ja sam recimo uvijek za neko argumentirano rjesenje koje bi ukljucivalo dijalog recimo stud. predst. i prodekana za nastavu ali ne znam je li takvo sto moguce ili da li je netko to probao?
ali ako sve to zakaze, treba probat i ovako... prosvjedi + medijska pozornost....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 18:20 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vlado studentski predstavnici su mi se javili & wheels are in motion...

Siguran sam da se može nešto poduzeti u vezi s ovim, a definitivno najbolje riješenje bio bi neki kompromis. Vidjet ćemo koliko je fakultet spreman pregovarati...
Vlado studentski predstavnici su mi se javili & wheels are in motion...

Siguran sam da se može nešto poduzeti u vezi s ovim, a definitivno najbolje riješenje bio bi neki kompromis. Vidjet ćemo koliko je fakultet spreman pregovarati...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 18:48 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ti vec sad mogu reci: postoji vrlo mala sansa da fakultet pregovara u vezi ovog. a mogucnost da se uvazi prigovor je jos manja....glavni protuargument je nedostatak prostora i strucnog osoblja (asistenti i profesori). u svakom slucaju, buniti se je zdravo. ali ne vjerujem da ce imati puno odjeka. pogotovo zato sto, kao sto hans navede, ne postoji zakonski mehanizam za takvo sto.
ja ti vec sad mogu reci: postoji vrlo mala sansa da fakultet pregovara u vezi ovog. a mogucnost da se uvazi prigovor je jos manja....glavni protuargument je nedostatak prostora i strucnog osoblja (asistenti i profesori). u svakom slucaju, buniti se je zdravo. ali ne vjerujem da ce imati puno odjeka. pogotovo zato sto, kao sto hans navede, ne postoji zakonski mehanizam za takvo sto.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 18:54 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

bit će i to... mora postojati način... pa makar preko primorca...
bit će i to... mora postojati način... pa makar preko primorca...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 18:57 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]ja ti vec sad mogu reci: postoji vrlo mala sansa da fakultet pregovara u vezi ovog. a mogucnost da se uvazi prigovor je jos manja....glavni protuargument je nedostatak prostora i strucnog osoblja (asistenti i profesori). u svakom slucaju, buniti se je zdravo. ali ne vjerujem da ce imati puno odjeka. pogotovo zato sto, kao sto hans navede, ne postoji zakonski mehanizam za takvo sto.[/quote]

zbilja je zalosno da se krsi zakon i nasa prava i da nam je fakultet koji studiramo spreman tako okrenuti ledja samo zato sto "nema mjesta i osoblja"..... jako zalosno
HijenA (napisa):
ja ti vec sad mogu reci: postoji vrlo mala sansa da fakultet pregovara u vezi ovog. a mogucnost da se uvazi prigovor je jos manja....glavni protuargument je nedostatak prostora i strucnog osoblja (asistenti i profesori). u svakom slucaju, buniti se je zdravo. ali ne vjerujem da ce imati puno odjeka. pogotovo zato sto, kao sto hans navede, ne postoji zakonski mehanizam za takvo sto.


zbilja je zalosno da se krsi zakon i nasa prava i da nam je fakultet koji studiramo spreman tako okrenuti ledja samo zato sto "nema mjesta i osoblja"..... jako zalosno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ta2a
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2004. (12:59:54)
Postovi: (B4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 18:59 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa dobro onda, nek nas puste na treću godinu i s kojim ispitom manje, tako neće trebati održavati dvije druge godine. a ako se ne varam - nije li poanta bolonje da se nastava održava manjim grupama? pa i ovako bolonjaca ima puno, šta će tek bit ako još hrpu ljudi sruše??
pa dobro onda, nek nas puste na treću godinu i s kojim ispitom manje, tako neće trebati održavati dvije druge godine. a ako se ne varam - nije li poanta bolonje da se nastava održava manjim grupama? pa i ovako bolonjaca ima puno, šta će tek bit ako još hrpu ljudi sruše??



_________________
Nema kina do Fakina!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sljedeće
Stranica 2 / 12.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan