Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

upis u 2007/2008 (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:04 sri, 26. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Upisi za predbolonjce traju nesto dulje, ali ne sjecam se tocno do kad. :)

Ref. sjednica... o tome pricajte na topicu od prosvjeda, a ne ovdje. :)
Upisi za predbolonjce traju nesto dulje, ali ne sjecam se tocno do kad. Smile

Ref. sjednica... o tome pricajte na topicu od prosvjeda, a ne ovdje. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
damirko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 03. 2007. (11:27:32)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 22:12 sri, 26. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala. Sad mogu odahnuti :)
Naviknuo sam platiti svoju porciju i doći po žig početkom 10. mjeseca pa nisam gledao :oops:
Danas pogledah i vidim za Bolonjce do 28.09., a sutra i preksutra sam na službenom putu pa sam već počeo paničariti da neću moći i narednu godinu biti u mogućnosti riješiti tih par ispita ako se jednog dana probudim s takvom željom :)

Šalu na stranu i malo pitanje ako je takvom pitanju ovdje mjesto: Gdje bih bio u Bolonjskom procesu sa svojih 228 ECTS bodova (tako mi je zbrojeno na studomatu)?
Puno hvala. Sad mogu odahnuti Smile
Naviknuo sam platiti svoju porciju i doći po žig početkom 10. mjeseca pa nisam gledao Embarassed
Danas pogledah i vidim za Bolonjce do 28.09., a sutra i preksutra sam na službenom putu pa sam već počeo paničariti da neću moći i narednu godinu biti u mogućnosti riješiti tih par ispita ako se jednog dana probudim s takvom željom Smile

Šalu na stranu i malo pitanje ako je takvom pitanju ovdje mjesto: Gdje bih bio u Bolonjskom procesu sa svojih 228 ECTS bodova (tako mi je zbrojeno na studomatu)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 22:15 sri, 26. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

za nas predbolonjce upisi traju do 12.10.
za nas predbolonjce upisi traju do 12.10.



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:33 sri, 26. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="damirko"]Puno hvala. Sad mogu odahnuti :)
Naviknuo sam platiti svoju porciju i doći po žig početkom 10. mjeseca pa nisam gledao :oops:
Danas pogledah i vidim za Bolonjce do 28.09., a sutra i preksutra sam na službenom putu pa sam već počeo paničariti da neću moći i narednu godinu biti u mogućnosti riješiti tih par ispita ako se jednog dana probudim s takvom željom :)

Šalu na stranu i malo pitanje ako je takvom pitanju ovdje mjesto: Gdje bih bio u Bolonjskom procesu sa svojih 228 ECTS bodova (tako mi je zbrojeno na studomatu)?[/quote]

dakle, prvo treba obaviti priznavanje kolegija, nakon toga gledati ECTSove bolonjskih kolegija i to zbrajati
isto tako, neovisno o broju ectsa bolonjskih kolegija treba vidjeti i koje kolegije jesi polozio - uvjet za preddiplomu je 180 ectsa na bolonjskim kolegijima (pri tome mislim na ono popriznavano) + polozeni svi obavezni bolonjski kolegiji

znaci, ako ti npr fali integral i mjera (koji je afair obavezni) - neces dobiti preddiplomu iako ces imati ispita koje ce ti popriznavati u trenu kad upises diplomski

postoji prica i da se nece gledati _svi_ obavezni, vec samo neki.... ali ima toliko prica na faxu da ih vise nitko ne zna sve...

tako da, jedino kad zbilja mozes pokusati saznati tocno je onomad kad ti to bude trebalo, jer informacije od sada uopce ne znaci da ce vrijediti iduce godine u ovo doba

tablica sa tim prijelazima bi trebala u nekom konacnom vremenu osvanuti negdje, danas je naime izglasana konacna verzija toga (do daljnjega) i onda po njoj mozes prebrojati

zasto ectsovi nisu isti za kolegije koji se isto zovu? zato sto u mnogo slucajeva to nisu ISTI kolegiji (vec postoji dovoljno dodirnih tocaka da se moze priznati kao ekvivalent), nemaju jednako opterecenje i tome slicno
damirko (napisa):
Puno hvala. Sad mogu odahnuti Smile
Naviknuo sam platiti svoju porciju i doći po žig početkom 10. mjeseca pa nisam gledao Embarassed
Danas pogledah i vidim za Bolonjce do 28.09., a sutra i preksutra sam na službenom putu pa sam već počeo paničariti da neću moći i narednu godinu biti u mogućnosti riješiti tih par ispita ako se jednog dana probudim s takvom željom Smile

Šalu na stranu i malo pitanje ako je takvom pitanju ovdje mjesto: Gdje bih bio u Bolonjskom procesu sa svojih 228 ECTS bodova (tako mi je zbrojeno na studomatu)?


dakle, prvo treba obaviti priznavanje kolegija, nakon toga gledati ECTSove bolonjskih kolegija i to zbrajati
isto tako, neovisno o broju ectsa bolonjskih kolegija treba vidjeti i koje kolegije jesi polozio - uvjet za preddiplomu je 180 ectsa na bolonjskim kolegijima (pri tome mislim na ono popriznavano) + polozeni svi obavezni bolonjski kolegiji

znaci, ako ti npr fali integral i mjera (koji je afair obavezni) - neces dobiti preddiplomu iako ces imati ispita koje ce ti popriznavati u trenu kad upises diplomski

postoji prica i da se nece gledati _svi_ obavezni, vec samo neki.... ali ima toliko prica na faxu da ih vise nitko ne zna sve...

tako da, jedino kad zbilja mozes pokusati saznati tocno je onomad kad ti to bude trebalo, jer informacije od sada uopce ne znaci da ce vrijediti iduce godine u ovo doba

tablica sa tim prijelazima bi trebala u nekom konacnom vremenu osvanuti negdje, danas je naime izglasana konacna verzija toga (do daljnjega) i onda po njoj mozes prebrojati

zasto ectsovi nisu isti za kolegije koji se isto zovu? zato sto u mnogo slucajeva to nisu ISTI kolegiji (vec postoji dovoljno dodirnih tocaka da se moze priznati kao ekvivalent), nemaju jednako opterecenje i tome slicno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:04 sub, 29. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li ja mogu bez ikakvih molbi upisati neke bolonjske kolegije ili trebam tražiti nekakvo posebno odobrenje? Studiram po starom programu.
Da li ja mogu bez ikakvih molbi upisati neke bolonjske kolegije ili trebam tražiti nekakvo posebno odobrenje? Studiram po starom programu.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 4:50 ned, 30. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

:referada:
Referada je tvoj prijatelj...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
damirko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 03. 2007. (11:27:32)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 23:22 uto, 2. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="damirko"]Puno hvala. Sad mogu odahnuti :)
Naviknuo sam platiti svoju porciju i doći po žig početkom 10. mjeseca pa nisam gledao :oops:
Danas pogledah i vidim za Bolonjce do 28.09., a sutra i preksutra sam na službenom putu pa sam već počeo paničariti da neću moći i narednu godinu biti u mogućnosti riješiti tih par ispita ako se jednog dana probudim s takvom željom :)

Šalu na stranu i malo pitanje ako je takvom pitanju ovdje mjesto: Gdje bih bio u Bolonjskom procesu sa svojih 228 ECTS bodova (tako mi je zbrojeno na studomatu)?[/quote]

dakle, prvo treba obaviti priznavanje kolegija, nakon toga gledati ECTSove bolonjskih kolegija i to zbrajati
isto tako, neovisno o broju ectsa bolonjskih kolegija treba vidjeti i koje kolegije jesi polozio - uvjet za preddiplomu je 180 ectsa na bolonjskim kolegijima (pri tome mislim na ono popriznavano) + polozeni svi obavezni bolonjski kolegiji
znaci, ako ti npr fali integral i mjera (koji je afair obavezni) - neces dobiti preddiplomu iako ces imati ispita koje ce ti popriznavati u trenu kad upises diplomski
postoji prica i da se nece gledati _svi_ obavezni, vec samo neki.... ali ima toliko prica na faxu da ih vise nitko ne zna sve...
tako da, jedino kad zbilja mozes pokusati saznati tocno je onomad kad ti to bude trebalo, jer informacije od sada uopce ne znaci da ce vrijediti iduce godine u ovo doba
tablica sa tim prijelazima bi trebala u nekom konacnom vremenu osvanuti negdje, danas je naime izglasana konacna verzija toga (do daljnjega) i onda po njoj mozes prebrojati
[/quote]
Da li je tablica negdje osvanula? Ja sam apsolvirao, sram me reći koje godine (bio skoro pa uzoran student :) ), zaposlio se i od tada pilam po poslu. Nažalost, u tih ohohohoho godina dolazim na faks jednom godišnje platiti. Žao mi je to ostaviti, a opet prioriteti su mi sad na poslovnom i obiteljskom planu i ne stižem se posvetiti dovršetku studija. Kako vidim da mi bodovi debelo premašuju uvjet za preddiplomu da li uopće ima kakvog temelja razmišljanje o "priznavanju preddiplome". Što bi to uopće značilo i koje zvanje bi se eventualno na taj način moglo steći?
Nesi (napisa):
damirko (napisa):
Puno hvala. Sad mogu odahnuti Smile
Naviknuo sam platiti svoju porciju i doći po žig početkom 10. mjeseca pa nisam gledao Embarassed
Danas pogledah i vidim za Bolonjce do 28.09., a sutra i preksutra sam na službenom putu pa sam već počeo paničariti da neću moći i narednu godinu biti u mogućnosti riješiti tih par ispita ako se jednog dana probudim s takvom željom Smile

Šalu na stranu i malo pitanje ako je takvom pitanju ovdje mjesto: Gdje bih bio u Bolonjskom procesu sa svojih 228 ECTS bodova (tako mi je zbrojeno na studomatu)?


dakle, prvo treba obaviti priznavanje kolegija, nakon toga gledati ECTSove bolonjskih kolegija i to zbrajati
isto tako, neovisno o broju ectsa bolonjskih kolegija treba vidjeti i koje kolegije jesi polozio - uvjet za preddiplomu je 180 ectsa na bolonjskim kolegijima (pri tome mislim na ono popriznavano) + polozeni svi obavezni bolonjski kolegiji
znaci, ako ti npr fali integral i mjera (koji je afair obavezni) - neces dobiti preddiplomu iako ces imati ispita koje ce ti popriznavati u trenu kad upises diplomski
postoji prica i da se nece gledati _svi_ obavezni, vec samo neki.... ali ima toliko prica na faxu da ih vise nitko ne zna sve...
tako da, jedino kad zbilja mozes pokusati saznati tocno je onomad kad ti to bude trebalo, jer informacije od sada uopce ne znaci da ce vrijediti iduce godine u ovo doba
tablica sa tim prijelazima bi trebala u nekom konacnom vremenu osvanuti negdje, danas je naime izglasana konacna verzija toga (do daljnjega) i onda po njoj mozes prebrojati

Da li je tablica negdje osvanula? Ja sam apsolvirao, sram me reći koje godine (bio skoro pa uzoran student Smile ), zaposlio se i od tada pilam po poslu. Nažalost, u tih ohohohoho godina dolazim na faks jednom godišnje platiti. Žao mi je to ostaviti, a opet prioriteti su mi sad na poslovnom i obiteljskom planu i ne stižem se posvetiti dovršetku studija. Kako vidim da mi bodovi debelo premašuju uvjet za preddiplomu da li uopće ima kakvog temelja razmišljanje o "priznavanju preddiplome". Što bi to uopće značilo i koje zvanje bi se eventualno na taj način moglo steći?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
inzagi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (19:38:47)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 10:45 sri, 3. 10. 2007    Naslov: ptianje Citirajte i odgovorite

Imam jedno pitanje u vezi upisa...
ako upisujem 4. godinu da li moram upisati diplomski seminar i ime profesora?
Imam jedno pitanje u vezi upisa...
ako upisujem 4. godinu da li moram upisati diplomski seminar i ime profesora?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 14:57 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Da li ja mogu bez ikakvih molbi upisati neke bolonjske kolegije ili trebam tražiti nekakvo posebno odobrenje? Studiram po starom programu.[/quote]

i? :D
goranm (napisa):
Da li ja mogu bez ikakvih molbi upisati neke bolonjske kolegije ili trebam tražiti nekakvo posebno odobrenje? Studiram po starom programu.


i? Very Happy



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 15:01 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Glupko_3.14"][quote="goranm"]Da li ja mogu bez ikakvih molbi upisati neke bolonjske kolegije ili trebam tražiti nekakvo posebno odobrenje? Studiram po starom programu.[/quote]

i? :D[/quote]
Prodekanica mi je rekla da moram prvo provjeriti sa ljudima koji se brinu za ISVU da li takvo što ISVU može progutati.

A ako može, rekla je da će odobriti upise takvih kolegija kao "kolegiji za dopunu znanja". Nisam shvatio o čemu se točno radi, ali mislim da ulaze u prosjek, a ne ulaze u onih [i]x[/i] bodova potrebnih iz izbornih kolegija da bi se moglo pristupiti diplomskom ispitu.

Do računarskog centra mislim ići sutra i pitati za ISVU pa ću javiti.
Glupko_3.14 (napisa):
goranm (napisa):
Da li ja mogu bez ikakvih molbi upisati neke bolonjske kolegije ili trebam tražiti nekakvo posebno odobrenje? Studiram po starom programu.


i? Very Happy

Prodekanica mi je rekla da moram prvo provjeriti sa ljudima koji se brinu za ISVU da li takvo što ISVU može progutati.

A ako može, rekla je da će odobriti upise takvih kolegija kao "kolegiji za dopunu znanja". Nisam shvatio o čemu se točno radi, ali mislim da ulaze u prosjek, a ne ulaze u onih x bodova potrebnih iz izbornih kolegija da bi se moglo pristupiti diplomskom ispitu.

Do računarskog centra mislim ići sutra i pitati za ISVU pa ću javiti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 15:21 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Joj, super, bas ti hvala, mene to isto zanima. Osim sto mi je tesko studirat po bolonji jer ne mogu napravit stvari na vrijeme. No dobro, izborni se mogu ponistit. :D
Joj, super, bas ti hvala, mene to isto zanima. Osim sto mi je tesko studirat po bolonji jer ne mogu napravit stvari na vrijeme. No dobro, izborni se mogu ponistit. Very Happy



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 17:10 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam isto pitala na referadi i samo su mi rekli da može i da se plaća molba 100 kuna.
ja sam isto pitala na referadi i samo su mi rekli da može i da se plaća molba 100 kuna.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 17:34 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo je mozda glupo pitanje ( :lol: ) , ali ako zelimo npr upisat dva kolegija, onda moramo pisat posebne molbe? i posebno ih platit? da, skrtarim na obrazovanju :PPP
ovo je mozda glupo pitanje ( Laughing ) , ali ako zelimo npr upisat dva kolegija, onda moramo pisat posebne molbe? i posebno ih platit? da, skrtarim na obrazovanju Imam lijepi jezik



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 17:38 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ignavia"]ovo je mozda glupo pitanje ( :lol: ) , ali ako zelimo npr upisat dva kolegija, onda moramo pisat posebne molbe? i posebno ih platit? da, skrtarim na obrazovanju :PPP[/quote]
mislim da je jedna molba s listom kolegija dosta;)
Ignavia (napisa):
ovo je mozda glupo pitanje ( Laughing ) , ali ako zelimo npr upisat dva kolegija, onda moramo pisat posebne molbe? i posebno ih platit? da, skrtarim na obrazovanju Imam lijepi jezik

mislim da je jedna molba s listom kolegija dosta;)



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:42 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]ja sam isto pitala na referadi i samo su mi rekli da može i da se plaća molba 100 kuna.[/quote]
Meni su u referadi rekli da ne mogu (pa sam otišao kod prodekanice) ?
koryanshea (napisa):
ja sam isto pitala na referadi i samo su mi rekli da može i da se plaća molba 100 kuna.

Meni su u referadi rekli da ne mogu (pa sam otišao kod prodekanice) ?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:06 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="damirko"]Da li je tablica negdje osvanula? Ja sam apsolvirao, sram me reći koje godine (bio skoro pa uzoran student :) ), zaposlio se i od tada pilam po poslu. Nažalost, u tih ohohohoho godina dolazim na faks jednom godišnje platiti. Žao mi je to ostaviti, a opet prioriteti su mi sad na poslovnom i obiteljskom planu i ne stižem se posvetiti dovršetku studija. Kako vidim da mi bodovi debelo premašuju uvjet za preddiplomu da li uopće ima kakvog temelja razmišljanje o "priznavanju preddiplome". Što bi to uopće značilo i koje zvanje bi se eventualno na taj način moglo steći?[/quote]

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=85984#85984

+ kako sam rekla, neki bolonjski kolegiji nemaju ekvivalente na starom studiju, tako da bi to bilo potrebno polagati...

ono sto mozda ne bi bilo lose, kad vec toliko dugo cekas, da pricekas jos neko vrijeme i vidis sto ce biti
trenutacno je [b]valjda[/b] na snazi svi bolonjski + 180 ECTSa (kad pisem ects mislim na ono sto nakon priznavanja ispada)
no, bili su razni prijedlozi, od poput 180 ECTSa + neki popis bolonjskih obaveznih (da se zaobidju oni koji nemaju ekv. na starom studiju) do poput 180 ECTSa
kako je moj osobni dojam da je princip jos nije ustaljen, bolje cekati
btw, da sad i predas zahtjev - mislim da ne mozes dobiti preddiplomu, jer jos nijedna generacija nije dosla do toga :arrow: jos jedan IMO doba rargument za cekati godinu dana
tada ce se, valjda, tocno znati sto se za sto priznaje i zasto, i moci ce ti, ako imas uvjete, dati papir odmah
sada ti ne mogu dati papir (rekoh - mislim, dapace, solidno sam uvjerena, al ne mogu garantirati), a uvjete mislim da ne mogu poostriti vise od toga da treba imati sve bolonjske kolegije + 180 ECTSa na preddiplomskom (gdje kolegij 'imas' tako sto se nadje ekv. u starom studiju) eventualno uvjet moze biti slabiji (da se one bez ekv. na starom studiju - zanemari)

naime, dosta kolegija ce se priznavati za diplomski.... tako da je vrlo veselo sto i kako se broji za preddiplomski....
damirko (napisa):
Da li je tablica negdje osvanula? Ja sam apsolvirao, sram me reći koje godine (bio skoro pa uzoran student Smile ), zaposlio se i od tada pilam po poslu. Nažalost, u tih ohohohoho godina dolazim na faks jednom godišnje platiti. Žao mi je to ostaviti, a opet prioriteti su mi sad na poslovnom i obiteljskom planu i ne stižem se posvetiti dovršetku studija. Kako vidim da mi bodovi debelo premašuju uvjet za preddiplomu da li uopće ima kakvog temelja razmišljanje o "priznavanju preddiplome". Što bi to uopće značilo i koje zvanje bi se eventualno na taj način moglo steći?


http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=85984#85984

+ kako sam rekla, neki bolonjski kolegiji nemaju ekvivalente na starom studiju, tako da bi to bilo potrebno polagati...

ono sto mozda ne bi bilo lose, kad vec toliko dugo cekas, da pricekas jos neko vrijeme i vidis sto ce biti
trenutacno je valjda na snazi svi bolonjski + 180 ECTSa (kad pisem ects mislim na ono sto nakon priznavanja ispada)
no, bili su razni prijedlozi, od poput 180 ECTSa + neki popis bolonjskih obaveznih (da se zaobidju oni koji nemaju ekv. na starom studiju) do poput 180 ECTSa
kako je moj osobni dojam da je princip jos nije ustaljen, bolje cekati
btw, da sad i predas zahtjev - mislim da ne mozes dobiti preddiplomu, jer jos nijedna generacija nije dosla do toga Arrow jos jedan IMO doba rargument za cekati godinu dana
tada ce se, valjda, tocno znati sto se za sto priznaje i zasto, i moci ce ti, ako imas uvjete, dati papir odmah
sada ti ne mogu dati papir (rekoh - mislim, dapace, solidno sam uvjerena, al ne mogu garantirati), a uvjete mislim da ne mogu poostriti vise od toga da treba imati sve bolonjske kolegije + 180 ECTSa na preddiplomskom (gdje kolegij 'imas' tako sto se nadje ekv. u starom studiju) eventualno uvjet moze biti slabiji (da se one bez ekv. na starom studiju - zanemari)

naime, dosta kolegija ce se priznavati za diplomski.... tako da je vrlo veselo sto i kako se broji za preddiplomski....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
damirko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 03. 2007. (11:27:32)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 20:52 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="damirko"]Da li je tablica negdje osvanula? Ja sam apsolvirao, sram me reći koje godine (bio skoro pa uzoran student :) ), zaposlio se i od tada pilam po poslu. Nažalost, u tih ohohohoho godina dolazim na faks jednom godišnje platiti. Žao mi je to ostaviti, a opet prioriteti su mi sad na poslovnom i obiteljskom planu i ne stižem se posvetiti dovršetku studija. Kako vidim da mi bodovi debelo premašuju uvjet za preddiplomu da li uopće ima kakvog temelja razmišljanje o "priznavanju preddiplome". Što bi to uopće značilo i koje zvanje bi se eventualno na taj način moglo steći?[/quote]

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=85984#85984

+ kako sam rekla, neki bolonjski kolegiji nemaju ekvivalente na starom studiju, tako da bi to bilo potrebno polagati...

ono sto mozda ne bi bilo lose, kad vec toliko dugo cekas, da pricekas jos neko vrijeme i vidis sto ce biti
trenutacno je [b]valjda[/b] na snazi svi bolonjski + 180 ECTSa (kad pisem ects mislim na ono sto nakon priznavanja ispada)
no, bili su razni prijedlozi, od poput 180 ECTSa + neki popis bolonjskih obaveznih (da se zaobidju oni koji nemaju ekv. na starom studiju) do poput 180 ECTSa
kako je moj osobni dojam da je princip jos nije ustaljen, bolje cekati
btw, da sad i predas zahtjev - mislim da ne mozes dobiti preddiplomu, jer jos nijedna generacija nije dosla do toga :arrow: jos jedan IMO doba rargument za cekati godinu dana
tada ce se, valjda, tocno znati sto se za sto priznaje i zasto, i moci ce ti, ako imas uvjete, dati papir odmah
sada ti ne mogu dati papir (rekoh - mislim, dapace, solidno sam uvjerena, al ne mogu garantirati), a uvjete mislim da ne mogu poostriti vise od toga da treba imati sve bolonjske kolegije + 180 ECTSa na preddiplomskom (gdje kolegij 'imas' tako sto se nadje ekv. u starom studiju) eventualno uvjet moze biti slabiji (da se one bez ekv. na starom studiju - zanemari)

naime, dosta kolegija ce se priznavati za diplomski.... tako da je vrlo veselo sto i kako se broji za preddiplomski....[/quote]

Zahvaljujem na informacijama. Danas opet iskrcao pozamašnu svoticu. Čekam dalje (možda nekim čudom i štogod izađem i položim). Iduće godine mi starija kćer kreće u školu pa bi bilo prigodno da tatko dobije barem preddiplomu. :) :oops:
Nesi (napisa):
damirko (napisa):
Da li je tablica negdje osvanula? Ja sam apsolvirao, sram me reći koje godine (bio skoro pa uzoran student Smile ), zaposlio se i od tada pilam po poslu. Nažalost, u tih ohohohoho godina dolazim na faks jednom godišnje platiti. Žao mi je to ostaviti, a opet prioriteti su mi sad na poslovnom i obiteljskom planu i ne stižem se posvetiti dovršetku studija. Kako vidim da mi bodovi debelo premašuju uvjet za preddiplomu da li uopće ima kakvog temelja razmišljanje o "priznavanju preddiplome". Što bi to uopće značilo i koje zvanje bi se eventualno na taj način moglo steći?


http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=85984#85984

+ kako sam rekla, neki bolonjski kolegiji nemaju ekvivalente na starom studiju, tako da bi to bilo potrebno polagati...

ono sto mozda ne bi bilo lose, kad vec toliko dugo cekas, da pricekas jos neko vrijeme i vidis sto ce biti
trenutacno je valjda na snazi svi bolonjski + 180 ECTSa (kad pisem ects mislim na ono sto nakon priznavanja ispada)
no, bili su razni prijedlozi, od poput 180 ECTSa + neki popis bolonjskih obaveznih (da se zaobidju oni koji nemaju ekv. na starom studiju) do poput 180 ECTSa
kako je moj osobni dojam da je princip jos nije ustaljen, bolje cekati
btw, da sad i predas zahtjev - mislim da ne mozes dobiti preddiplomu, jer jos nijedna generacija nije dosla do toga Arrow jos jedan IMO doba rargument za cekati godinu dana
tada ce se, valjda, tocno znati sto se za sto priznaje i zasto, i moci ce ti, ako imas uvjete, dati papir odmah
sada ti ne mogu dati papir (rekoh - mislim, dapace, solidno sam uvjerena, al ne mogu garantirati), a uvjete mislim da ne mogu poostriti vise od toga da treba imati sve bolonjske kolegije + 180 ECTSa na preddiplomskom (gdje kolegij 'imas' tako sto se nadje ekv. u starom studiju) eventualno uvjet moze biti slabiji (da se one bez ekv. na starom studiju - zanemari)

naime, dosta kolegija ce se priznavati za diplomski.... tako da je vrlo veselo sto i kako se broji za preddiplomski....


Zahvaljujem na informacijama. Danas opet iskrcao pozamašnu svoticu. Čekam dalje (možda nekim čudom i štogod izađem i položim). Iduće godine mi starija kćer kreće u školu pa bi bilo prigodno da tatko dobije barem preddiplomu. Smile Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:06 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="damirko"]Zahvaljujem na informacijama. Danas opet iskrcao pozamašnu svoticu. Čekam dalje (možda nekim čudom i štogod izađem i položim).[/quote]
Postoji zakonski rok s kojim do 30.9.2010. moraš diplomirati po starom programu ili te ruše na bolonju. A koliko sam shvatio, ti si apsolvent pa ti je vjerojatno svega nekoliko ispita ostalo pa mislim da ti se vjerojatno više isplati još tih par ispita položiti u 3 godine. ;)
damirko (napisa):
Zahvaljujem na informacijama. Danas opet iskrcao pozamašnu svoticu. Čekam dalje (možda nekim čudom i štogod izađem i položim).

Postoji zakonski rok s kojim do 30.9.2010. moraš diplomirati po starom programu ili te ruše na bolonju. A koliko sam shvatio, ti si apsolvent pa ti je vjerojatno svega nekoliko ispita ostalo pa mislim da ti se vjerojatno više isplati još tih par ispita položiti u 3 godine. Wink



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
damirko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 03. 2007. (11:27:32)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 6:59 čet, 4. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="damirko"]Zahvaljujem na informacijama. Danas opet iskrcao pozamašnu svoticu. Čekam dalje (možda nekim čudom i štogod izađem i položim).[/quote]
Postoji zakonski rok s kojim do 30.9.2010. moraš diplomirati po starom programu ili te ruše na bolonju. A koliko sam shvatio, ti si apsolvent pa ti je vjerojatno svega nekoliko ispita ostalo pa mislim da ti se vjerojatno više isplati još tih par ispita položiti u 3 godine. ;)[/quote]

Vjerojatno se više isplatilo i zadnjih xxx godina. Vektorski prostori 1, Matematička logika, Matematička teorija računarstva, Računarski praktikum 3, 4 i diplomski. Znači 5 komada + diplomski.
He, kažem, zaposlio se, nikad nitko nije inzistirao na papirnatoj potvrdi znanja (diplomi), a valjda sam nisam smatrao da bih bio puno pametniji da to položim. Radim već xxx godina u IT branši (softver) poprilično uspješno i uvijek postoje neki novi zanimljivi projekti na čijoj se reazlizaciji "potrošim". Da dan traje cca 30 sati mislim da bih se uspio natrag "ušaltati" u studij :wink:
goranm (napisa):
damirko (napisa):
Zahvaljujem na informacijama. Danas opet iskrcao pozamašnu svoticu. Čekam dalje (možda nekim čudom i štogod izađem i položim).

Postoji zakonski rok s kojim do 30.9.2010. moraš diplomirati po starom programu ili te ruše na bolonju. A koliko sam shvatio, ti si apsolvent pa ti je vjerojatno svega nekoliko ispita ostalo pa mislim da ti se vjerojatno više isplati još tih par ispita položiti u 3 godine. Wink


Vjerojatno se više isplatilo i zadnjih xxx godina. Vektorski prostori 1, Matematička logika, Matematička teorija računarstva, Računarski praktikum 3, 4 i diplomski. Znači 5 komada + diplomski.
He, kažem, zaposlio se, nikad nitko nije inzistirao na papirnatoj potvrdi znanja (diplomi), a valjda sam nisam smatrao da bih bio puno pametniji da to položim. Radim već xxx godina u IT branši (softver) poprilično uspješno i uvijek postoje neki novi zanimljivi projekti na čijoj se reazlizaciji "potrošim". Da dan traje cca 30 sati mislim da bih se uspio natrag "ušaltati" u studij Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 9:19 čet, 4. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]
Postoji zakonski rok s kojim do 30.9.2010. moraš diplomirati po starom programu ili te ruše na bolonju.[/quote]
uf dobro je :znoj: ja sam ulovio na oglasnoj ploči do 2010. i opće nisam mjesec pogledao. već sam se uplašio :sreca:
goranm (napisa):

Postoji zakonski rok s kojim do 30.9.2010. moraš diplomirati po starom programu ili te ruše na bolonju.

uf dobro je Kako je vruce... Zasto netko ne upali klimu? ja sam ulovio na oglasnoj ploči do 2010. i opće nisam mjesec pogledao. već sam se uplašio Trcim u krug od srece!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Sljedeće
Stranica 15 / 16.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan