Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

upis u ljetni semestar 2009. (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 12:36 sub, 7. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Alisa"]Da li će se u ponedjeljak na VVS raspravljeti i o inžinjerskom smjeru? Jer dosta nas ima sličan problem, naime svi imamo prethodnike za Bioinformatiku (EM2) ali ju ne možemo upisati na studomatu jer nismo u zimskom semestru upisali Mat.mod. u biologiji (za koji je prethodnik bio MA2, koji nismo imali položen). Odnosno da li treba posebno kontaktirati studentske predstavnike mailom da im se napomene da i to ispitaju na VVS??[/quote]
Uhmm... :grebgreb: Nekužim baš u čemu je problem... vi ste se na početku akademske godine odlučivali za [b]jedan[/b] od četiri ponuđena [b]modula[/b] fizika, biologija, kemija i računarstvo... U indeks vam je zapisan onaj kolegij iz izabranog modula koji se održava tijekom zimskog semestra dok drugi nije bio upisan jer se od ove godine prvi puta provodi semestralan upis međutim iako vam nije bio upisan vi ste se obavezali upisati ga jer ste kao što rekoh već prije upisali modul... sada samo upisujete drugi dio modula...

Dakle Bioinformatika vam i nemože biti ponuđena jer ste odmah na početku godine odlučili da nećete upisati izborni modul Biologija već neki drugi i time jedino što možete upisati tijekom ljetnog semestra je drugi dio tog modula :roll:... il sam nešto fulo...
Alisa (napisa):
Da li će se u ponedjeljak na VVS raspravljeti i o inžinjerskom smjeru? Jer dosta nas ima sličan problem, naime svi imamo prethodnike za Bioinformatiku (EM2) ali ju ne možemo upisati na studomatu jer nismo u zimskom semestru upisali Mat.mod. u biologiji (za koji je prethodnik bio MA2, koji nismo imali položen). Odnosno da li treba posebno kontaktirati studentske predstavnike mailom da im se napomene da i to ispitaju na VVS??

Uhmm... Kotacici rade 100 na sat Nekužim baš u čemu je problem... vi ste se na početku akademske godine odlučivali za jedan od četiri ponuđena modula fizika, biologija, kemija i računarstvo... U indeks vam je zapisan onaj kolegij iz izabranog modula koji se održava tijekom zimskog semestra dok drugi nije bio upisan jer se od ove godine prvi puta provodi semestralan upis međutim iako vam nije bio upisan vi ste se obavezali upisati ga jer ste kao što rekoh već prije upisali modul... sada samo upisujete drugi dio modula...

Dakle Bioinformatika vam i nemože biti ponuđena jer ste odmah na početku godine odlučili da nećete upisati izborni modul Biologija već neki drugi i time jedino što možete upisati tijekom ljetnog semestra je drugi dio tog modula Rolling Eyes... il sam nešto fulo...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 13:26 sub, 7. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Blizzard, mislim da na početku godine nisu imali uvjet za nijedan modul jer nisu imali uvjet za nijedan kolegij iz tih modula koji se slušao u zimskom semestru. A sad imaju uvjet za Bioinf.
Blizzard, mislim da na početku godine nisu imali uvjet za nijedan modul jer nisu imali uvjet za nijedan kolegij iz tih modula koji se slušao u zimskom semestru. A sad imaju uvjet za Bioinf.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Alisa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2008. (15:34:59)
Postovi: (4E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 16:59 sub, 7. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]Blizzard, mislim da na početku godine nisu imali uvjet za nijedan modul jer nisu imali uvjet za nijedan kolegij iz tih modula koji se slušao u zimskom semestru. A sad imaju uvjet za Bioinf.[/quote]

Tako je. Na početku godine nismo imali uvjete za nijedan modul, a sada imamo uvjete za Bioinformatiku.
[quote="Masiela"]Blizzard, mislim da na početku godine nisu imali uvjet za nijedan modul jer nisu imali uvjet za nijedan kolegij iz tih modula koji se slušao u zimskom semestru. A sad imaju uvjet za Bioinf.[/quote]

Tako je. Na početku godine nismo imali uvjete za nijedan modul, a sada imamo uvjete za Bioinformatiku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:08 sub, 7. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"]Dakle Bioinformatika vam i nemože biti ponuđena jer ste odmah na početku godine odlučili da nećete upisati izborni modul Biologija već neki drugi i time jedino što možete upisati tijekom ljetnog semestra je drugi dio tog modula :roll:... il sam nešto fulo...[/quote]

Mislim da jesi. Time sto su izabrali modul nisu rekli da [b]nece[/b] Bioinformatiku, nego samo da [b]hoce[/b] oba kolegija iz izabranog izbornog modula. Rekao bih da drugi kolegij iz izabranog modula moraju upisati, a ako imaju lufta do 35 ECTS-a mogu uz to jos i Bioinformatiku. Pod pretpostavkom da kolegij ima dovoljno kapaciteta primiti sve studente. Oni koji su izabrali cijeli modul imaju prednost, naravno.

Dodatna kvaka 22 je sto po programu studenti moraju [b]poloziti cijeli modul[/b] (odnosno 2 od 4 na nastavnickom preddiplomskom). Ako polozite prvi kolegij iz jednog modula i drugi kolegij iz drugog modula nemate uvjete za prvostupnika.
Blizzard (napisa):
Dakle Bioinformatika vam i nemože biti ponuđena jer ste odmah na početku godine odlučili da nećete upisati izborni modul Biologija već neki drugi i time jedino što možete upisati tijekom ljetnog semestra je drugi dio tog modula Rolling Eyes... il sam nešto fulo...


Mislim da jesi. Time sto su izabrali modul nisu rekli da nece Bioinformatiku, nego samo da hoce oba kolegija iz izabranog izbornog modula. Rekao bih da drugi kolegij iz izabranog modula moraju upisati, a ako imaju lufta do 35 ECTS-a mogu uz to jos i Bioinformatiku. Pod pretpostavkom da kolegij ima dovoljno kapaciteta primiti sve studente. Oni koji su izabrali cijeli modul imaju prednost, naravno.

Dodatna kvaka 22 je sto po programu studenti moraju poloziti cijeli modul (odnosno 2 od 4 na nastavnickom preddiplomskom). Ako polozite prvi kolegij iz jednog modula i drugi kolegij iz drugog modula nemate uvjete za prvostupnika.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 10:52 ned, 8. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Mislim da jesi. Time sto su izabrali modul nisu rekli da [b]nece[/b] Bioinformatiku, nego samo da [b]hoce[/b] oba kolegija iz izabranog izbornog modula. Rekao bih da drugi kolegij iz izabranog modula moraju upisati, a ako imaju lufta do 35 ECTS-a mogu uz to jos i Bioinformatiku. Pod pretpostavkom da kolegij ima dovoljno kapaciteta primiti sve studente. Oni koji su izabrali cijeli modul imaju prednost, naravno.[/quote]
Da istina u pravu ste... Ima jedna osoba koja mi je slala mail i koja je htjela baš rastavljat modul u smislu položit jedan kolegij iz npr. modula Računarstvo i drugi iz modula Biologija pa da se to prizna kao cijeli modul što mi je bilo jako čudno i mislim da nedolazi u obzir pa sam sve strpo u isti koš... isprika moja greška...

[quote="Alisa"][quote="Masiela"]Blizzard, mislim da na početku godine nisu imali uvjet za nijedan modul jer nisu imali uvjet za nijedan kolegij iz tih modula koji se slušao u zimskom semestru. A sad imaju uvjet za Bioinf.[/quote]

Tako je. Na početku godine nismo imali uvjete za nijedan modul, a sada imamo uvjete za Bioinformatiku.[/quote]
Aha :wink:... ok, drago mi je da smo to razjasnili... Kao što je gore rečeno vi Bioinformatiku možete upisati ukoliko naravno ima mjesta a najvjerojatnije ima no bez obzira na sve onda sljedeće godine (citaj sljedeći zimski semestar) kada skupite uvijete za MMUB morate položiti i MMUB ili možete upisati neki potpuno drugi modul a Bioinformatika vam se onda prizna kao kolegij za nadopunu znanja... Uglavnom morate položiti oba kolegija iz jednog modula a to što bi vi željeli pola modula polagati sada a pola sljedeće godine meni ne predstavlja nikakav problem, nikakvo nepoštenje u odnosu na druge itd. ... i dok postoji itko tko bi htio to položiti na taj način ja ću to apsolutno podržati svojim glasom jer naprosto nevidim probleme (moguće da ih ima, ali ja ih nevidim) koje bi to moglo izazvati u budućnosti...

Ovo je po mom mišljenju ipak više "problemčić" semestralnog upisa jer takve stvari nebi nikome pale na pamet prije godinu dana kada bi odmah na početku svakome tko je upisao modul bila upisana oba kolegija u indeks a oni koji nisu mogli upisati modul nebi upisali ništa :roll:... i iskreno se nesjećam takvih slučajeva izuzev možda da je netko eksplicitno tražio upis dodatnog kolegija iz nekog modula kao kolegij za nadopunu znanja, ispravite me ako ih je bilo...
krcko (napisa):
Mislim da jesi. Time sto su izabrali modul nisu rekli da nece Bioinformatiku, nego samo da hoce oba kolegija iz izabranog izbornog modula. Rekao bih da drugi kolegij iz izabranog modula moraju upisati, a ako imaju lufta do 35 ECTS-a mogu uz to jos i Bioinformatiku. Pod pretpostavkom da kolegij ima dovoljno kapaciteta primiti sve studente. Oni koji su izabrali cijeli modul imaju prednost, naravno.

Da istina u pravu ste... Ima jedna osoba koja mi je slala mail i koja je htjela baš rastavljat modul u smislu položit jedan kolegij iz npr. modula Računarstvo i drugi iz modula Biologija pa da se to prizna kao cijeli modul što mi je bilo jako čudno i mislim da nedolazi u obzir pa sam sve strpo u isti koš... isprika moja greška...

Alisa (napisa):
Masiela (napisa):
Blizzard, mislim da na početku godine nisu imali uvjet za nijedan modul jer nisu imali uvjet za nijedan kolegij iz tih modula koji se slušao u zimskom semestru. A sad imaju uvjet za Bioinf.


Tako je. Na početku godine nismo imali uvjete za nijedan modul, a sada imamo uvjete za Bioinformatiku.

Aha Wink... ok, drago mi je da smo to razjasnili... Kao što je gore rečeno vi Bioinformatiku možete upisati ukoliko naravno ima mjesta a najvjerojatnije ima no bez obzira na sve onda sljedeće godine (citaj sljedeći zimski semestar) kada skupite uvijete za MMUB morate položiti i MMUB ili možete upisati neki potpuno drugi modul a Bioinformatika vam se onda prizna kao kolegij za nadopunu znanja... Uglavnom morate položiti oba kolegija iz jednog modula a to što bi vi željeli pola modula polagati sada a pola sljedeće godine meni ne predstavlja nikakav problem, nikakvo nepoštenje u odnosu na druge itd. ... i dok postoji itko tko bi htio to položiti na taj način ja ću to apsolutno podržati svojim glasom jer naprosto nevidim probleme (moguće da ih ima, ali ja ih nevidim) koje bi to moglo izazvati u budućnosti...

Ovo je po mom mišljenju ipak više "problemčić" semestralnog upisa jer takve stvari nebi nikome pale na pamet prije godinu dana kada bi odmah na početku svakome tko je upisao modul bila upisana oba kolegija u indeks a oni koji nisu mogli upisati modul nebi upisali ništa Rolling Eyes... i iskreno se nesjećam takvih slučajeva izuzev možda da je netko eksplicitno tražio upis dodatnog kolegija iz nekog modula kao kolegij za nadopunu znanja, ispravite me ako ih je bilo...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:19 ned, 8. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se, do na dvije stvari. Prvo, almo ipak pricekati zakljucak VVS-a prije nego sto studentima kazemo da sigurno mogu upisati Bioinformatiku. Drugo, ne razumijem sto to znaci "kolegij za nadopunu znanja". Ako znas za bilo koji dokument u kojem je to objasnjeno, pls uputi me.
Slazem se, do na dvije stvari. Prvo, almo ipak pricekati zakljucak VVS-a prije nego sto studentima kazemo da sigurno mogu upisati Bioinformatiku. Drugo, ne razumijem sto to znaci "kolegij za nadopunu znanja". Ako znas za bilo koji dokument u kojem je to objasnjeno, pls uputi me.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:31 ned, 8. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li postoji dokument, ne znam, al pojam datira jos od kad sam ja bila na VVSu :)

Bolonjci imaju limit od 35 ECTSa semestralno + razni uvjeti + striktno odredjen popis izbornih kolegija etc.

Studentu koji pise molbu se moze odobriti upis nekog kolegija izvan svih tih uvjeta, u formi 'kolegij za nadopunu znanja' s time da se kolegij ne broji pod izborne kolegije, mislim da se cak ne broji pod opterecenje u smislu 'treba u 2 godine poloziti xy ectsa' (i mislim da s takvim kolegijima je moguce cak i probiti 35 ectsa, al to me nemoj drzat za rijec), i na kraju se upise u diplomu, ali mislim da cak nejde u prosjek al za ovo posljednje nisam sigurna.

Anyway, point je da se ljudima koji su znatizeljni omoguci da slusaju svasta i da im to na kraju pise u diplomi, ali da ne mogu izvrdati svoje obaveze i limite nametnute studijem :)

Npr, primjer za kojeg ja znam je da je cura sa ing smjera htjela upisati matematicki kolegij koji se drzi samo na prof smjeru i taj joj se vodi kao kolegij za nadopunu znanja.

Sorry, nemam tocnije informacije, to je bilo kad sam ja vec bila na odlasku, a nisam nikad pokupila tocnu formulaciju... Mozda bi Franka mogla imati tocnu frazu i dobar opis :D
Da li postoji dokument, ne znam, al pojam datira jos od kad sam ja bila na VVSu Smile

Bolonjci imaju limit od 35 ECTSa semestralno + razni uvjeti + striktno odredjen popis izbornih kolegija etc.

Studentu koji pise molbu se moze odobriti upis nekog kolegija izvan svih tih uvjeta, u formi 'kolegij za nadopunu znanja' s time da se kolegij ne broji pod izborne kolegije, mislim da se cak ne broji pod opterecenje u smislu 'treba u 2 godine poloziti xy ectsa' (i mislim da s takvim kolegijima je moguce cak i probiti 35 ectsa, al to me nemoj drzat za rijec), i na kraju se upise u diplomu, ali mislim da cak nejde u prosjek al za ovo posljednje nisam sigurna.

Anyway, point je da se ljudima koji su znatizeljni omoguci da slusaju svasta i da im to na kraju pise u diplomi, ali da ne mogu izvrdati svoje obaveze i limite nametnute studijem Smile

Npr, primjer za kojeg ja znam je da je cura sa ing smjera htjela upisati matematicki kolegij koji se drzi samo na prof smjeru i taj joj se vodi kao kolegij za nadopunu znanja.

Sorry, nemam tocnije informacije, to je bilo kad sam ja vec bila na odlasku, a nisam nikad pokupila tocnu formulaciju... Mozda bi Franka mogla imati tocnu frazu i dobar opis Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 19:58 ned, 8. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ono što ja znam da smo mogli (uz redovno upisanih 30 obaveznih ects-a) na 3. godini, a i sad na diplomskom upisati 1 izborni extra bez molbe ako se nalazi na našem smjeru (bilo inžinjerski, bilo smjer diplomskog).
Za to je dovoljno zamoliti u referadi da se predmet dodatno upiše, unesu ga u kompjutor, a sami si ga nadopišemo u indeks.
I tada je (bilo) dovoljno položiti jedan od 2 upisana izborna, a tko je položio oba, birao je koji će mu se predmet navoditi kao "kolegij za nadopunu znanja" u diplomi.
Isto tako bi se navodio i npr. neki predmet s Filozofskog ili bilo kojeg drugog faxa upisan uz molbu.
Molba (i 100kn) je bilo potrebno samo ako predmet nije sa smjera koji smo upisali.
Ono što ja znam da smo mogli (uz redovno upisanih 30 obaveznih ects-a) na 3. godini, a i sad na diplomskom upisati 1 izborni extra bez molbe ako se nalazi na našem smjeru (bilo inžinjerski, bilo smjer diplomskog).
Za to je dovoljno zamoliti u referadi da se predmet dodatno upiše, unesu ga u kompjutor, a sami si ga nadopišemo u indeks.
I tada je (bilo) dovoljno položiti jedan od 2 upisana izborna, a tko je položio oba, birao je koji će mu se predmet navoditi kao "kolegij za nadopunu znanja" u diplomi.
Isto tako bi se navodio i npr. neki predmet s Filozofskog ili bilo kojeg drugog faxa upisan uz molbu.
Molba (i 100kn) je bilo potrebno samo ako predmet nije sa smjera koji smo upisali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 7:08 pon, 9. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Krcko:

"Kolegij za nadopunu znanja" je, mislim, nas interni naziv koji uporiste ima u statutu Sveucilista (clanak 56, stavak 2, tocka 5), te u nasem statutu (ista stvar, prepisana iz statuta Sveucilista, kao clanak 81, stavak 1, tocka 3). :)

Ideja je u tome da student moze upisati manje-vise sve sto zeli (ako zadovoljava preduvjete), pa tako i kolegije koji sa studijem koji student studira nemaju veze (pa ih nije bas smisleno brojati). :) ECTS od tih kolegija se ne broje u nikakva opterecenja i mislim da ne ulaze u prosjek ocjena, ali bivaju izlistani u diploma supplementu. :D

Kao posljedicu toga, ne mozes ispolagati 180 ECTS najlaksih kolegija diljem Sveucilista i traziti preddiplomu, ali mozes upisati nesto sto ti je korisno za buducnost, mada tvoj fakultet smatra da to nema veze s tvojim "fahom". 8) Primjer: kolegica koja je zavrsila Molekularnu biologiju i kod nas polagala Programiranja, jer je htjela u supplementu imati i da zna programirati. :) Danas radi na doktoratu iz molekularne biologije u sklopu kojeg i programira (rece da smo ju dobro naucili :D).

Slicno, "kolegiji za nadopunu znanja" su i svi kolegiji "kvaziparcijale". :-s Tek kad student upise diplomski studij na kojem mu se taj kolegij moze brojati, on trazi priznavanje tih kolegija i onda mu oni postaju "normalni" kolegiji. :) Ako student ne upise (odgovarajuci) diplomski studij, ti kolegiji ostaju stavke u supplementu, no ne broje se kao dio ECTSa potrebnih za preddiplomu (a, mislim, niti kao dio prosjeka, no tu nisam siguran). :)

Mozda stvar bude formalizirana u onom fantomskom pravilniku o studiranju koji je u pripremi vec... koliko ono godina? ;)
@Krcko:

"Kolegij za nadopunu znanja" je, mislim, nas interni naziv koji uporiste ima u statutu Sveucilista (clanak 56, stavak 2, tocka 5), te u nasem statutu (ista stvar, prepisana iz statuta Sveucilista, kao clanak 81, stavak 1, tocka 3). Smile

Ideja je u tome da student moze upisati manje-vise sve sto zeli (ako zadovoljava preduvjete), pa tako i kolegije koji sa studijem koji student studira nemaju veze (pa ih nije bas smisleno brojati). Smile ECTS od tih kolegija se ne broje u nikakva opterecenja i mislim da ne ulaze u prosjek ocjena, ali bivaju izlistani u diploma supplementu. Very Happy

Kao posljedicu toga, ne mozes ispolagati 180 ECTS najlaksih kolegija diljem Sveucilista i traziti preddiplomu, ali mozes upisati nesto sto ti je korisno za buducnost, mada tvoj fakultet smatra da to nema veze s tvojim "fahom". Cool Primjer: kolegica koja je zavrsila Molekularnu biologiju i kod nas polagala Programiranja, jer je htjela u supplementu imati i da zna programirati. Smile Danas radi na doktoratu iz molekularne biologije u sklopu kojeg i programira (rece da smo ju dobro naucili Very Happy).

Slicno, "kolegiji za nadopunu znanja" su i svi kolegiji "kvaziparcijale". Eh? Tek kad student upise diplomski studij na kojem mu se taj kolegij moze brojati, on trazi priznavanje tih kolegija i onda mu oni postaju "normalni" kolegiji. Smile Ako student ne upise (odgovarajuci) diplomski studij, ti kolegiji ostaju stavke u supplementu, no ne broje se kao dio ECTSa potrebnih za preddiplomu (a, mislim, niti kao dio prosjeka, no tu nisam siguran). Smile

Mozda stvar bude formalizirana u onom fantomskom pravilniku o studiranju koji je u pripremi vec... koliko ono godina? Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 9:31 pon, 9. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Slazem se, do na dvije stvari. Prvo, almo ipak pricekati zakljucak VVS-a prije nego sto studentima kazemo da sigurno mogu upisati Bioinformatiku. Drugo, ne razumijem sto to znaci "kolegij za nadopunu znanja". Ako znas za bilo koji dokument u kojem je to objasnjeno, pls uputi me. [/quote]
Nažalost neznam dali postoji dokument koji to formalno i striktno definira međutim, kao što su gore već rekli @Nesi, @marijap i @vsego a sa svime time se u potpunosti slažem i nemam što nadodati, koncept kolegija za nadopunu znanja postoji i ima uporište u statutu kako onom sveučilišnom tak i našem PMF-MOovskom... manje-više :P...

[quote="vsego"]Mozda stvar bude formalizirana u onom fantomskom pravilniku o studiranju koji je u pripremi vec... koliko ono godina?
[/quote]
Ako mislite o našem "pravilniku o studiranju" to neznam ali bilo bi lijepo kada bi se on završio i kada bi ovo bilo dodano a [url=http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/novosti2008/PRAVILNIK_O_STUDIRANJU_kona_na_LEKTORIRANA_verzija_PDF.pdf]sveučilišni pravilnik o studiranju [/url]postoji već neko vrijeme i moglo bi se reći da je relativno nov (8.7.2008 god :wink:) ... ali u njemu nema ništa što bi moglo razriješiti ili barem pomoći u razriješavanju ovakve situacije...
krcko (napisa):
Slazem se, do na dvije stvari. Prvo, almo ipak pricekati zakljucak VVS-a prije nego sto studentima kazemo da sigurno mogu upisati Bioinformatiku. Drugo, ne razumijem sto to znaci "kolegij za nadopunu znanja". Ako znas za bilo koji dokument u kojem je to objasnjeno, pls uputi me.

Nažalost neznam dali postoji dokument koji to formalno i striktno definira međutim, kao što su gore već rekli @Nesi, @marijap i @vsego a sa svime time se u potpunosti slažem i nemam što nadodati, koncept kolegija za nadopunu znanja postoji i ima uporište u statutu kako onom sveučilišnom tak i našem PMF-MOovskom... manje-više Razz...

vsego (napisa):
Mozda stvar bude formalizirana u onom fantomskom pravilniku o studiranju koji je u pripremi vec... koliko ono godina?

Ako mislite o našem "pravilniku o studiranju" to neznam ali bilo bi lijepo kada bi se on završio i kada bi ovo bilo dodano a sveučilišni pravilnik o studiranju postoji već neko vrijeme i moglo bi se reći da je relativno nov (8.7.2008 god Wink) ... ali u njemu nema ništa što bi moglo razriješiti ili barem pomoći u razriješavanju ovakve situacije...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:38 pon, 9. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

U Statutu (onom clanku koji je vsego citirao) pise da student ima pravo upisivati kolegije iz drugih studijskih programa. To se u pravilniku (onom sto je Blizzard citirao) zove "horizontalna mobilnost unutar sveucilista" i tamo je preciznije regulirano. U molbama studenti sitnagmu "kolegij za nadopunu znanja" koriste za izmuljavanje svih mogucih uvjeta: maksimuma od 35 ECST-a, prethodnika, razbijanje modula itd.

Ja cu odobriti upis kolegija s drugih studija onima koji zadovoljavaju uvjete bez obzira jesu li u molbi napisali da je to "za nadopunu znanja" ili nisu. Za diplomske studije smo donijeli precizne uvjete i drzat cu ih se (to smo nazvali "kvaziparcijala"). Za upis s drugog preddiplomskog gledati cu prethodnike i limit od 35 ECTS-a. Upis dodatnih kolegija iz vlastitog studija ne ide pod istu kapu, o tome cemo danas razgovarati na VVS-u.

Ne znam zasto se studentima koji su polozili kolegije s drugih studija ti ECTS bodovi ne bi brojali. Nema nikakvog straha da ce zavrsiti matematiku skupljajuci lagane ECTS-e na drugim studijima jer kao uvjet za zavrsetak preddiplomskog (nastavnickog) u programu pise ovo:

[quote][b]3.7. Način završetka studija[/b]
Studij završava uspješnim ispunjenjem svih programom predviđenih studijskih obaveza i uspješnim polaganjem ispita iz svih programom predviđenih obaveznih i izbornih predmeta, tj. ostvarenjem 180 ECTS bodova u skladu s programom studija. Na Preddiplomskom sveučilišnom studiju edukacije matematike ne predviđaju se završni ispit i završni rad.
[/quote]

Ako sakupite vise od 180 ECTS-a polazuci kolegije izvan programa koji vas zanimaju jos bolje, ali niste prvostupnici dok ne polozite [b]propisanih[/b] 180 ECTS-a.

Meni se cini da pojam "kolegij za nadopunu znanja" nije reguliran nicim, tj. da zapravo ne postoji.
U Statutu (onom clanku koji je vsego citirao) pise da student ima pravo upisivati kolegije iz drugih studijskih programa. To se u pravilniku (onom sto je Blizzard citirao) zove "horizontalna mobilnost unutar sveucilista" i tamo je preciznije regulirano. U molbama studenti sitnagmu "kolegij za nadopunu znanja" koriste za izmuljavanje svih mogucih uvjeta: maksimuma od 35 ECST-a, prethodnika, razbijanje modula itd.

Ja cu odobriti upis kolegija s drugih studija onima koji zadovoljavaju uvjete bez obzira jesu li u molbi napisali da je to "za nadopunu znanja" ili nisu. Za diplomske studije smo donijeli precizne uvjete i drzat cu ih se (to smo nazvali "kvaziparcijala"). Za upis s drugog preddiplomskog gledati cu prethodnike i limit od 35 ECTS-a. Upis dodatnih kolegija iz vlastitog studija ne ide pod istu kapu, o tome cemo danas razgovarati na VVS-u.

Ne znam zasto se studentima koji su polozili kolegije s drugih studija ti ECTS bodovi ne bi brojali. Nema nikakvog straha da ce zavrsiti matematiku skupljajuci lagane ECTS-e na drugim studijima jer kao uvjet za zavrsetak preddiplomskog (nastavnickog) u programu pise ovo:

Citat:
3.7. Način završetka studija
Studij završava uspješnim ispunjenjem svih programom predviđenih studijskih obaveza i uspješnim polaganjem ispita iz svih programom predviđenih obaveznih i izbornih predmeta, tj. ostvarenjem 180 ECTS bodova u skladu s programom studija. Na Preddiplomskom sveučilišnom studiju edukacije matematike ne predviđaju se završni ispit i završni rad.


Ako sakupite vise od 180 ECTS-a polazuci kolegije izvan programa koji vas zanimaju jos bolje, ali niste prvostupnici dok ne polozite propisanih 180 ECTS-a.

Meni se cini da pojam "kolegij za nadopunu znanja" nije reguliran nicim, tj. da zapravo ne postoji.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 17:16 pon, 9. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što napraviti u ovom slučaju ( http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=113275#113275 ) kad profesor nije obavješten? Tj. tko je zadužen za to i hoće li se riješiti do petka? :?
Što napraviti u ovom slučaju ( http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=113275#113275 ) kad profesor nije obavješten? Tj. tko je zadužen za to i hoće li se riješiti do petka? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
prove22
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2009. (18:57:32)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 21:13 pon, 9. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

i šta bijaše na vvs?
i šta bijaše na vvs?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 21:26 pon, 9. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="prove22"]i šta bijaše na vvs?[/quote]

stavljen je izvještaj pod njegovu temu... Izvještaji :D
prove22 (napisa):
i šta bijaše na vvs?


stavljen je izvještaj pod njegovu temu... Izvještaji Very Happy



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan