Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bezuvjetan upis - utopija ili jedino riješenje? (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 19:00 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]
ali ako sve to zakaze, treba probat i ovako... prosvjedi + medijska pozornost....[/quote]
Sto mozemo postici? Jedino izvedivo je promjena zakona, a to bi bilo smijesno. Da se promijene odredbe zakona da se ozakoni jedini izvedivi cin. Izvedivo, ali korisno.

Ne postoje sanse da se stvore novci za paralelne programe.

Ne postoje sanse da fakulteti snose odgovornost (financijsku) za to.

Ne postoje sanse da se ministarstvo pokrene u tom smjeru -- ono pokusava ne trositi nista, a svako "pravedno" rjesenje je skupo.

Ono sto se ja pitam -- koliko je nepravedno da ljudi koji ne uspiju odgurati ovaj program, a bolonjski je zamisljen kao onaj koji gura studente da odguraju program, u svojem padanju zavrse u tom novom sistemu?

Mozda je ovo nepopularan stav, ali me zbilja zanima argument protiv.


'ave fun!


Sinisa
Vl4do (napisa):

ali ako sve to zakaze, treba probat i ovako... prosvjedi + medijska pozornost....

Sto mozemo postici? Jedino izvedivo je promjena zakona, a to bi bilo smijesno. Da se promijene odredbe zakona da se ozakoni jedini izvedivi cin. Izvedivo, ali korisno.

Ne postoje sanse da se stvore novci za paralelne programe.

Ne postoje sanse da fakulteti snose odgovornost (financijsku) za to.

Ne postoje sanse da se ministarstvo pokrene u tom smjeru – ono pokusava ne trositi nista, a svako "pravedno" rjesenje je skupo.

Ono sto se ja pitam – koliko je nepravedno da ljudi koji ne uspiju odgurati ovaj program, a bolonjski je zamisljen kao onaj koji gura studente da odguraju program, u svojem padanju zavrse u tom novom sistemu?

Mozda je ovo nepopularan stav, ali me zbilja zanima argument protiv.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 19:00 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ta2a"]pa dobro onda, nek nas puste na treću godinu i s kojim ispitom manje, tako neće trebati održavati dvije druge godine. a ako se ne varam - nije li poanta bolonje da se nastava održava manjim grupama? pa i ovako bolonjaca ima puno, šta će tek bit ako još hrpu ljudi sruše??[/quote]

bas je to nas cilj s prosvjedima na FERu.... spustite uvjet....
ta2a (napisa):
pa dobro onda, nek nas puste na treću godinu i s kojim ispitom manje, tako neće trebati održavati dvije druge godine. a ako se ne varam - nije li poanta bolonje da se nastava održava manjim grupama? pa i ovako bolonjaca ima puno, šta će tek bit ako još hrpu ljudi sruše??


bas je to nas cilj s prosvjedima na FERu.... spustite uvjet....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 19:03 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]
Ono sto se ja pitam -- koliko je nepravedno da ljudi koji ne uspiju odgurati ovaj program, a bolonjski je zamisljen kao onaj koji gura studente da odguraju program, u svojem padanju zavrse u tom novom sistemu?
[/quote]

govoris o pravednosti u topicu u kojem smo zakljucili da se svjesno krsi zakon i da se to lomi na ledjima studenata ali da sve "bitne" ustanove, pa tako i nas fakultet boli briga za to? :?

to bi bilo pravedno kad bi studij bio tako zamisljen... ali nije... i studij se u prosjeku ne polazi u roku.... nema niceg sramotnog u padu godine, ali ovime se to kaznjava vise nego sto bi trebalo
cinik (napisa):

Ono sto se ja pitam – koliko je nepravedno da ljudi koji ne uspiju odgurati ovaj program, a bolonjski je zamisljen kao onaj koji gura studente da odguraju program, u svojem padanju zavrse u tom novom sistemu?


govoris o pravednosti u topicu u kojem smo zakljucili da se svjesno krsi zakon i da se to lomi na ledjima studenata ali da sve "bitne" ustanove, pa tako i nas fakultet boli briga za to? Confused

to bi bilo pravedno kad bi studij bio tako zamisljen... ali nije... i studij se u prosjeku ne polazi u roku.... nema niceg sramotnog u padu godine, ali ovime se to kaznjava vise nego sto bi trebalo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 19:08 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko je nepravedno? PUNO :D

Meni je to noćna mora pa ako mi se tako nešto nametne očito da je nepravedno :)
koliko je nepravedno? PUNO Very Happy

Meni je to noćna mora pa ako mi se tako nešto nametne očito da je nepravedno Smile



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:27 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][b]Nastavni[/b] program je nesto drugo spram [b]studijskog[/b] programa.
Nastavni program je raspored kolegija po godinama, raspored predavaca po kolegijima, raspored sati. Ranije sam napisao, ali sada vise nisam siguran da li je sadrzaj kolegija predmet nastavnog programa. Mislim da neke manje perturbacije jesu u domeni nastavnog programa, ako je to specijalno dozvoljeno.
Opci sadrzaj kolegija, opci raspored studija, titula, mogucnosti i slicno su predmet studijskog programa. Studijski program se podesava na visim razinama -- Senat i MZOS i slicno.[/quote]

Ja cu se opet vratiti na nas stari Statut:

[quote="Famozni clanak 88 starog Statuta"]Prekinuti studij nastavlja se upisom u naredni semestar prema nastavnom planu za akademsku godinu u kojoj se studij nastavlja.

Ako je u tijeku prekida studija ili za vrijeme ponavljanja godine došlo do promjene nastavnog programa, student mora upisati godinu po novom nastavnom programu, a i zaostali ispiti polažu se po novom programu. [color=red]Ako nekog od nepoloženih kolegija nema u novom programu[/color], ispit iz takvog kolegija student može polagati u roku od jedne godine nakon promjene nastavnog programa. Ukoliko u tom roku student ne položi takav ispit, Vijeće voditelja nastave će, na temelju položenih ispita odrediti kolegij u novom nastavnom programu kojeg student treba položiti umjesto onog zaostalog.[/quote]

Prihvacam da je upotreba rijeci "nastavni" mozda pogresna i da je mozda trebalo pisati "studijski" program, ali poprilicno je jasno o cemu je ovdje rijec - ako u novom programu nema nekog kolegija... a to se (prema tvojim objasnjenjima) moze desiti samo s novim [b]studijskim[/b] programom. :?

Uostalom, u nastavni program spada - sam si rekao - i raspored sati :arrow: on se [b]nuzno[/b] mijenja svaku godinu, pa je opet bedasto reci "ako je [...] došlo do promjene nastavnog programa". ;)

Pitanje je, naravno, kako bi neki sud gledao na to, ali ne mozes reci da je situacija cista protiv Fakulteta. :ccc:

Usput, sjednica FV je ovu srijedu, treci dan upisa. :shock: Ne znam moze li se uopce tamo izglasati promjena uvjeta (sto cemo s onima koji u ta tri dana upadnu u Bolonju, a po novoj odluci ne bi?), ali sam poprilicno siguran da se ona tamo i tada nece izglasati. :) Trebali ste se ovoga u proljece uhvatiti, a ne sada. :roll:

Ja sam protiv promjene uvjeta jer ne zelim za dvije godine imati pun fakultet apsolvenata s gomilom zaostataka, medju njima cak i neki koji nisu uspjeli pocistiti niti najlakse kolegije druge godine. :ccc: Netko ne kuzi SPA i RP1, ali ce "slusati" RP4 (tj. C++)?! :nuts2: I sto kad istekne rok od ukupno 6 godina? :-k Hocemo li te [b]apsolvente[/b] rusiti na [b]drugu[/b] (ili cak prvu) godinu [b]preddiplomskog[/b] studija? :-k Nemojmo se zavaravati - velika vecina bi se opustila kad ne bi bilo uvjeta i time bi vam samo napravili medvjedju uslugu. :(

[size=3]Znam da ce me ovo kostati sarme...[/size]
cinik (napisa):
Nastavni program je nesto drugo spram studijskog programa.
Nastavni program je raspored kolegija po godinama, raspored predavaca po kolegijima, raspored sati. Ranije sam napisao, ali sada vise nisam siguran da li je sadrzaj kolegija predmet nastavnog programa. Mislim da neke manje perturbacije jesu u domeni nastavnog programa, ako je to specijalno dozvoljeno.
Opci sadrzaj kolegija, opci raspored studija, titula, mogucnosti i slicno su predmet studijskog programa. Studijski program se podesava na visim razinama – Senat i MZOS i slicno.


Ja cu se opet vratiti na nas stari Statut:

Famozni clanak 88 starog Statuta (napisa):
Prekinuti studij nastavlja se upisom u naredni semestar prema nastavnom planu za akademsku godinu u kojoj se studij nastavlja.

Ako je u tijeku prekida studija ili za vrijeme ponavljanja godine došlo do promjene nastavnog programa, student mora upisati godinu po novom nastavnom programu, a i zaostali ispiti polažu se po novom programu. Ako nekog od nepoloženih kolegija nema u novom programu, ispit iz takvog kolegija student može polagati u roku od jedne godine nakon promjene nastavnog programa. Ukoliko u tom roku student ne položi takav ispit, Vijeće voditelja nastave će, na temelju položenih ispita odrediti kolegij u novom nastavnom programu kojeg student treba položiti umjesto onog zaostalog.


Prihvacam da je upotreba rijeci "nastavni" mozda pogresna i da je mozda trebalo pisati "studijski" program, ali poprilicno je jasno o cemu je ovdje rijec - ako u novom programu nema nekog kolegija... a to se (prema tvojim objasnjenjima) moze desiti samo s novim studijskim programom. Confused

Uostalom, u nastavni program spada - sam si rekao - i raspored sati Arrow on se nuzno mijenja svaku godinu, pa je opet bedasto reci "ako je [...] došlo do promjene nastavnog programa". Wink

Pitanje je, naravno, kako bi neki sud gledao na to, ali ne mozes reci da je situacija cista protiv Fakulteta. Ccc.... Sram te bilo...

Usput, sjednica FV je ovu srijedu, treci dan upisa. Shocked Ne znam moze li se uopce tamo izglasati promjena uvjeta (sto cemo s onima koji u ta tri dana upadnu u Bolonju, a po novoj odluci ne bi?), ali sam poprilicno siguran da se ona tamo i tada nece izglasati. Smile Trebali ste se ovoga u proljece uhvatiti, a ne sada. Rolling Eyes

Ja sam protiv promjene uvjeta jer ne zelim za dvije godine imati pun fakultet apsolvenata s gomilom zaostataka, medju njima cak i neki koji nisu uspjeli pocistiti niti najlakse kolegije druge godine. Ccc.... Sram te bilo... Netko ne kuzi SPA i RP1, ali ce "slusati" RP4 (tj. C++)?! Nuts I sto kad istekne rok od ukupno 6 godina? Think Hocemo li te apsolvente rusiti na drugu (ili cak prvu) godinu preddiplomskog studija? Think Nemojmo se zavaravati - velika vecina bi se opustila kad ne bi bilo uvjeta i time bi vam samo napravili medvjedju uslugu. Sad

Znam da ce me ovo kostati sarme...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 1:18 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da se meni desi da sad padnem na bolonju definitivno mi ne bi napravili medvjeđu uslugu... mislim fali ti ispit za uvjet npr. za treću... pa nije to tako strašno pobogu...

najbolje od svega mi je da smo se mi prije trebali sjetiti... Bilo bi bolje da, ali još uvijek ne mislim da to što se netko sjeti malo kasnije dovoljan razlog da se ilegalne stvari i dalje provode...
Da se meni desi da sad padnem na bolonju definitivno mi ne bi napravili medvjeđu uslugu... mislim fali ti ispit za uvjet npr. za treću... pa nije to tako strašno pobogu...

najbolje od svega mi je da smo se mi prije trebali sjetiti... Bilo bi bolje da, ali još uvijek ne mislim da to što se netko sjeti malo kasnije dovoljan razlog da se ilegalne stvari i dalje provode...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 1:40 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Usput, sjednica FV je ovu srijedu, treci dan upisa. :shock: Ne znam moze li se uopce tamo izglasati promjena uvjeta (sto cemo s onima koji u ta tri dana upadnu u Bolonju, a po novoj odluci ne bi?), ali sam poprilicno siguran da se ona tamo i tada nece izglasati. :) Trebali ste se ovoga u proljece uhvatiti, a ne sada. :roll:
[/quote]
Istina! Istina!!
[quote="vsego"]
Ja sam protiv promjene uvjeta jer ne zelim za dvije godine imati pun fakultet apsolvenata s gomilom zaostataka, medju njima cak i neki koji nisu uspjeli pocistiti niti najlakse kolegije druge godine. :ccc: Netko ne kuzi SPA i RP1, ali ce "slusati" RP4 (tj. C++)?! :nuts2: [/quote]
Pa cisto sumnjam da bi netko upisivao racunarstvo, ako mu neide RP1 i SPA. Pa valjda bi skuzio da bi mu bilo jos teze.

[quote="vsego"]
I sto kad istekne rok od ukupno 6 godina? :-k Hocemo li te [b]apsolvente[/b] rusiti na [b]drugu[/b] (ili cak prvu) godinu [b]preddiplomskog[/b] studija? :-k Nemojmo se zavaravati - velika vecina bi se opustila kad ne bi bilo uvjeta i time bi vam samo napravili medvjedju uslugu. :(
[/quote]

Istina je da bi se svi opustili kad bi znali da nemorju imat uvjet, nema dileme u tome. Ali mislim da bi se trebalo ici u susret ljudima kojima fali jedan ispit do uvjeta. Npr. ja znam jednu osobu kojoj fali 2 boda do uvjeta, sad ako neuspije dati taj jos jedan ispit, past ce godinu i upast u bolonju zbog 2 boda. To mi se fakat ne cini fer. Znam da ce vsego reci da su ljudi padali godine i za bod, istina, ali tada nisu padali u potpuno novi program. Jer ja sam malo racunao kak nekom moze falit 2 boda i doso do zakljucka da je ta osoba dala analizu 3, a to nije tek samo tako za odbacit. Mislim da bi se trebalo ici u susret ljudima kojima fali jedan ispit do uvjete. Sad je dilema opet, ako je netko dao sve ispite koje nose 6 bodova i RP1, tada toj osobi fali jedan veliki, tj. ili UVIS ili modeliranje. A opet moze biti slucaj da je netko dao taj jedan veliki i fali mu jedan samo od 6 bodova, cini se malo nepravedno, jer modeliranje ili UVIS vrijedi tko 2 "mala" ispita. Ali jedan ispit je jedan ispit. Mozda bi se trebalo onda tu gledat induvidualno, jer nekom mozda bas fale 2 mala ispita. Neznam dal sam ovo dobro sve srocio, ali mislim da ce te shvatit kaj zelim reci.
vsego (napisa):

Usput, sjednica FV je ovu srijedu, treci dan upisa. Shocked Ne znam moze li se uopce tamo izglasati promjena uvjeta (sto cemo s onima koji u ta tri dana upadnu u Bolonju, a po novoj odluci ne bi?), ali sam poprilicno siguran da se ona tamo i tada nece izglasati. Smile Trebali ste se ovoga u proljece uhvatiti, a ne sada. Rolling Eyes

Istina! Istina!!
vsego (napisa):

Ja sam protiv promjene uvjeta jer ne zelim za dvije godine imati pun fakultet apsolvenata s gomilom zaostataka, medju njima cak i neki koji nisu uspjeli pocistiti niti najlakse kolegije druge godine. Ccc.... Sram te bilo... Netko ne kuzi SPA i RP1, ali ce "slusati" RP4 (tj. C++)?! Nuts

Pa cisto sumnjam da bi netko upisivao racunarstvo, ako mu neide RP1 i SPA. Pa valjda bi skuzio da bi mu bilo jos teze.

vsego (napisa):

I sto kad istekne rok od ukupno 6 godina? Think Hocemo li te apsolvente rusiti na drugu (ili cak prvu) godinu preddiplomskog studija? Think Nemojmo se zavaravati - velika vecina bi se opustila kad ne bi bilo uvjeta i time bi vam samo napravili medvjedju uslugu. Sad


Istina je da bi se svi opustili kad bi znali da nemorju imat uvjet, nema dileme u tome. Ali mislim da bi se trebalo ici u susret ljudima kojima fali jedan ispit do uvjeta. Npr. ja znam jednu osobu kojoj fali 2 boda do uvjeta, sad ako neuspije dati taj jos jedan ispit, past ce godinu i upast u bolonju zbog 2 boda. To mi se fakat ne cini fer. Znam da ce vsego reci da su ljudi padali godine i za bod, istina, ali tada nisu padali u potpuno novi program. Jer ja sam malo racunao kak nekom moze falit 2 boda i doso do zakljucka da je ta osoba dala analizu 3, a to nije tek samo tako za odbacit. Mislim da bi se trebalo ici u susret ljudima kojima fali jedan ispit do uvjete. Sad je dilema opet, ako je netko dao sve ispite koje nose 6 bodova i RP1, tada toj osobi fali jedan veliki, tj. ili UVIS ili modeliranje. A opet moze biti slucaj da je netko dao taj jedan veliki i fali mu jedan samo od 6 bodova, cini se malo nepravedno, jer modeliranje ili UVIS vrijedi tko 2 "mala" ispita. Ali jedan ispit je jedan ispit. Mozda bi se trebalo onda tu gledat induvidualno, jer nekom mozda bas fale 2 mala ispita. Neznam dal sam ovo dobro sve srocio, ali mislim da ce te shvatit kaj zelim reci.



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 2:55 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Prihvacam da je upotreba rijeci "nastavni" mozda pogresna i da je mozda trebalo pisati "studijski" program, ali poprilicno je jasno o cemu je ovdje rijec - ako u novom programu nema nekog kolegija... a to se (prema tvojim objasnjenjima) moze desiti samo s novim [b]studijskim[/b] programom. :?
[/quote]

Ne! Poanta je bila da se radilo o nastavnom programu koji se mijenjao. Npr., kada sam bio 3. godina postojala su dva kolegija (Odabrana poglavlja geometrije i Riemannova geometrija) koja sam oba odslusao, ali ti vise ne postoje. To je promjena nastavnog programa.

Covjek upisuje studijski program, ne nastavni program. Covjek slusa nastavu na studiju (studijskom programu) u skladu sa studijskim programom i nastavnim programom. Nastavni program ne moze kontradiktirati studijski program. Covjek po zavrsetku studijskog programa dobiva titulu i privilegije odradjenog tog studija (studijskog programa). Covjek ne moze zavrsiti nastavni program.

[quote="vsego"]Pitanje je, naravno, kako bi neki sud gledao na to, ali ne mozes reci da je situacija cista protiv Fakulteta. :ccc:
[/quote]

Objasnjavam ti da se one odredbe [b]nikako[/b] ne mogu primjeniti na ovo pitanje. Situacija jest cista protiv institucije. Zakon je eksplicitan, odredbe su eksplicitne - studiras studij koji si upisao dok ne izgubis prava studiranja tog studija po pravilima tog studija. Tuzno i neprovedivo, ali istinito.


'ave fun!


Siniisa
vsego (napisa):

Prihvacam da je upotreba rijeci "nastavni" mozda pogresna i da je mozda trebalo pisati "studijski" program, ali poprilicno je jasno o cemu je ovdje rijec - ako u novom programu nema nekog kolegija... a to se (prema tvojim objasnjenjima) moze desiti samo s novim studijskim programom. Confused


Ne! Poanta je bila da se radilo o nastavnom programu koji se mijenjao. Npr., kada sam bio 3. godina postojala su dva kolegija (Odabrana poglavlja geometrije i Riemannova geometrija) koja sam oba odslusao, ali ti vise ne postoje. To je promjena nastavnog programa.

Covjek upisuje studijski program, ne nastavni program. Covjek slusa nastavu na studiju (studijskom programu) u skladu sa studijskim programom i nastavnim programom. Nastavni program ne moze kontradiktirati studijski program. Covjek po zavrsetku studijskog programa dobiva titulu i privilegije odradjenog tog studija (studijskog programa). Covjek ne moze zavrsiti nastavni program.

vsego (napisa):
Pitanje je, naravno, kako bi neki sud gledao na to, ali ne mozes reci da je situacija cista protiv Fakulteta. Ccc.... Sram te bilo...


Objasnjavam ti da se one odredbe nikako ne mogu primjeniti na ovo pitanje. Situacija jest cista protiv institucije. Zakon je eksplicitan, odredbe su eksplicitne - studiras studij koji si upisao dok ne izgubis prava studiranja tog studija po pravilima tog studija. Tuzno i neprovedivo, ali istinito.


'ave fun!


Siniisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:08 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]Ali mislim da bi se trebalo ici u susret ljudima kojima fali jedan ispit do uvjeta. Npr. ja znam jednu osobu kojoj fali 2 boda do uvjeta, sad ako neuspije dati taj jos jedan ispit, past ce godinu i upast u bolonju zbog 2 boda. To mi se fakat ne cini fer. Znam da ce vsego reci da su ljudi padali godine i za bod, istina, ali tada nisu padali u potpuno novi program.[/quote]

Ne, vsego ce ti reci da imamo dvije mogucnosti:
- uvjetni upis :arrow: [b]uvijek[/b] ce nekome faliti bod ili dva
- bezuvjetni upis :arrow: o ovome sam se vec izjasnio

I sto je tako nefer u padanju studenta koji u [b]dva roka[/b] ne uspije dati 2 boda? :-k

P.S. Primjer sa SPA, RP1 i RP4 sam naveo zato jer bolje znam racunarske kolegije nego matematicke. ;) Siguran sam da slican primjer mozes dobiti i s obaveznim matematickim kolegijima. 8)

@cinik: I see your point i necu dalje inzistirati. ;)
filipnet (napisa):
Ali mislim da bi se trebalo ici u susret ljudima kojima fali jedan ispit do uvjeta. Npr. ja znam jednu osobu kojoj fali 2 boda do uvjeta, sad ako neuspije dati taj jos jedan ispit, past ce godinu i upast u bolonju zbog 2 boda. To mi se fakat ne cini fer. Znam da ce vsego reci da su ljudi padali godine i za bod, istina, ali tada nisu padali u potpuno novi program.


Ne, vsego ce ti reci da imamo dvije mogucnosti:
- uvjetni upis Arrow uvijek ce nekome faliti bod ili dva
- bezuvjetni upis Arrow o ovome sam se vec izjasnio

I sto je tako nefer u padanju studenta koji u dva roka ne uspije dati 2 boda? Think

P.S. Primjer sa SPA, RP1 i RP4 sam naveo zato jer bolje znam racunarske kolegije nego matematicke. Wink Siguran sam da slican primjer mozes dobiti i s obaveznim matematickim kolegijima. Cool

@cinik: I see your point i necu dalje inzistirati. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 7:31 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
I sto je tako nefer u padanju studenta koji u [b]dva roka[/b] ne uspije dati 2 boda? :-k
[/quote]

ako pada po zakonu na svoj program ništa.... ako ga se ruši na bolonju, protiv zakona, sve
vsego (napisa):

I sto je tako nefer u padanju studenta koji u dva roka ne uspije dati 2 boda? Think


ako pada po zakonu na svoj program ništa.... ako ga se ruši na bolonju, protiv zakona, sve


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ta2a
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2004. (12:59:54)
Postovi: (B4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 8:15 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ja sam protiv promjene uvjeta jer ne zelim za dvije godine imati pun fakultet apsolvenata s gomilom zaostataka, medju njima cak i neki koji nisu uspjeli pocistiti niti najlakse kolegije druge godine.[/quote]

pa ne mora se maknuti uvjet potpuno, neka se samo smanji za koji ispit i neka bude kao i dosad obavezna čista prva za treću i druga za četvrtu. :pray: tako neće biti toliko puno zaostataka.
a posebno mi nije jasno kako će faks rušiti ljude na bolonju iduće godine - šta ako netko nije dao uvjet za četvrtu, a ima čistu drugu? po bolonji su druga i treća sadašnja druga, a ako mu je druga čista baš i nema šta za slušati :-k
vsego (napisa):
Ja sam protiv promjene uvjeta jer ne zelim za dvije godine imati pun fakultet apsolvenata s gomilom zaostataka, medju njima cak i neki koji nisu uspjeli pocistiti niti najlakse kolegije druge godine.


pa ne mora se maknuti uvjet potpuno, neka se samo smanji za koji ispit i neka bude kao i dosad obavezna čista prva za treću i druga za četvrtu. Pray tako neće biti toliko puno zaostataka.
a posebno mi nije jasno kako će faks rušiti ljude na bolonju iduće godine - šta ako netko nije dao uvjet za četvrtu, a ima čistu drugu? po bolonji su druga i treća sadašnja druga, a ako mu je druga čista baš i nema šta za slušati Think



_________________
Nema kina do Fakina!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 10:45 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Ne, vsego ce ti reci da imamo dvije mogucnosti:
- uvjetni upis :arrow: [b]uvijek[/b] ce nekome faliti bod ili dva
- bezuvjetni upis :arrow: o ovome sam se vec izjasnio

[/quote]

To, uvjetni upis bi bio sjajan.
Ja sam protiv bezuvjetnog 3. godinu, jer stvarno mislim da bi bilo neposteno da se sada upisu ljudi kojima fali npr. 3 ili vise ispita do uvjeta. Naspram ljudima koji su radili cijelu godinu i nakraju im fali samo jedan ispit do uvjeta. Kad kazem na kraju, mislim na kraju svih rokova. Znam da ovim komentarom mozda necu biti najpopularniji medu svojim kolegama studentima, ali kaj se moze.

[quote="ta2a"]
a posebno mi nije jasno kako će faks rušiti ljude na bolonju iduće godine - šta ako netko nije dao uvjet za četvrtu, a ima čistu drugu? po bolonji su druga i treća sadašnja druga, a ako mu je druga čista baš i nema šta za slušati
[/quote]
Za 4. mislim da treba stavit da se mora ocistit 2. i da nema uvjeta onda za 4.
vsego (napisa):


Ne, vsego ce ti reci da imamo dvije mogucnosti:
- uvjetni upis Arrow uvijek ce nekome faliti bod ili dva
- bezuvjetni upis Arrow o ovome sam se vec izjasnio



To, uvjetni upis bi bio sjajan.
Ja sam protiv bezuvjetnog 3. godinu, jer stvarno mislim da bi bilo neposteno da se sada upisu ljudi kojima fali npr. 3 ili vise ispita do uvjeta. Naspram ljudima koji su radili cijelu godinu i nakraju im fali samo jedan ispit do uvjeta. Kad kazem na kraju, mislim na kraju svih rokova. Znam da ovim komentarom mozda necu biti najpopularniji medu svojim kolegama studentima, ali kaj se moze.

ta2a (napisa):

a posebno mi nije jasno kako će faks rušiti ljude na bolonju iduće godine - šta ako netko nije dao uvjet za četvrtu, a ima čistu drugu? po bolonji su druga i treća sadašnja druga, a ako mu je druga čista baš i nema šta za slušati

Za 4. mislim da treba stavit da se mora ocistit 2. i da nema uvjeta onda za 4.



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 10:53 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]
To, uvjetni upis bi bio sjajan.
Ja sam protiv bezuvjetnog 3. godinu, jer stvarno mislim da bi bilo neposteno da se sada upisu ljudi kojima fali npr. 3 ili vise ispita do uvjeta. Naspram ljudima koji su radili cijelu godinu i nakraju im fali samo jedan ispit do uvjeta. Kad kazem na kraju, mislim na kraju svih rokova. Znam da ovim komentarom mozda necu biti najpopularniji medu svojim kolegama studentima, ali kaj se moze.
[/quote]

ja cu se sloziti s ovim.... 1 ispit do uvjeta je okej...
filipnet (napisa):

To, uvjetni upis bi bio sjajan.
Ja sam protiv bezuvjetnog 3. godinu, jer stvarno mislim da bi bilo neposteno da se sada upisu ljudi kojima fali npr. 3 ili vise ispita do uvjeta. Naspram ljudima koji su radili cijelu godinu i nakraju im fali samo jedan ispit do uvjeta. Kad kazem na kraju, mislim na kraju svih rokova. Znam da ovim komentarom mozda necu biti najpopularniji medu svojim kolegama studentima, ali kaj se moze.


ja cu se sloziti s ovim.... 1 ispit do uvjeta je okej...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 11:04 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako se to radi na ostalim fakultetima... to bezuvjetno nisam niti mislio da nema baš nikakvog uvjeta... Sada bi se mogao malo spustiti uvjet, a onda kao što je filipnet rekao staviš da je jedini uvjet čista godina ispod... Sasvim razuman zahtjev s obzirom na situaciju... I tko se još ide upisivati u tjednu koji slijedi ako još nije dao godinu? Za 2-3 bisera bi se onda mogao i obaviti ponovni upis. Sve se može kad se hoće, a treba se htjeti.

@cinik
Svaka čast čovječe. Stvarno si se potrudio i uvjerio sve nevjernike :D
Now that guy did his research! 8)
Tako se to radi na ostalim fakultetima... to bezuvjetno nisam niti mislio da nema baš nikakvog uvjeta... Sada bi se mogao malo spustiti uvjet, a onda kao što je filipnet rekao staviš da je jedini uvjet čista godina ispod... Sasvim razuman zahtjev s obzirom na situaciju... I tko se još ide upisivati u tjednu koji slijedi ako još nije dao godinu? Za 2-3 bisera bi se onda mogao i obaviti ponovni upis. Sve se može kad se hoće, a treba se htjeti.

@cinik
Svaka čast čovječe. Stvarno si se potrudio i uvjerio sve nevjernike Very Happy
Now that guy did his research! Cool



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:08 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedini nacin da se uopce nesto desi je da vasi predstavnici izadju pred FV s [b]konkretnim[/b] prijedlogom. :) Sto je prijedlog "blazi" (tj. sto se manje odstupanje od uvjeta trazi), bolje sanse ima za prolaz. 8)

Ratne 1995. uvjeti za upis druge su bili smanjeni s 45 na 35 bodova (sto je prouzrocilo da se 1996. jedan moj poznanik umalo vratio s druge na prvu :lol:). Dakle, za "manju" promjenu uvjeta bi se mozda i naslo podrske u Vijecu, no treba biti [b]konkretan[/b] prijedlog. :tso:

Sve ovo ide pod "mozda", jer je malo nes(p)retno mijenjati uvjete kad vec upisi pocnu, a i nemam nikakvu predodzbu o tome sto o ovome misle ostali clanovi Vijeca. :neznam: Znam da bih ja prihvatio iskljucivo [b]dobro argumentirani prijedlog[/b] (argumentiran pred Vijecem) za manjom promjenom. :)

@D4rk0: To sto vise necu piliti cinika, ne znaci da sam "uvjeren". :PP
Jedini nacin da se uopce nesto desi je da vasi predstavnici izadju pred FV s konkretnim prijedlogom. Smile Sto je prijedlog "blazi" (tj. sto se manje odstupanje od uvjeta trazi), bolje sanse ima za prolaz. Cool

Ratne 1995. uvjeti za upis druge su bili smanjeni s 45 na 35 bodova (sto je prouzrocilo da se 1996. jedan moj poznanik umalo vratio s druge na prvu Laughing). Dakle, za "manju" promjenu uvjeta bi se mozda i naslo podrske u Vijecu, no treba biti konkretan prijedlog. Trudim Se Objasniti...

Sve ovo ide pod "mozda", jer je malo nes(p)retno mijenjati uvjete kad vec upisi pocnu, a i nemam nikakvu predodzbu o tome sto o ovome misle ostali clanovi Vijeca. Ja to stvarno ne znam Znam da bih ja prihvatio iskljucivo dobro argumentirani prijedlog (argumentiran pred Vijecem) za manjom promjenom. Smile

@D4rk0: To sto vise necu piliti cinika, ne znaci da sam "uvjeren". Weeee-heeee!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 12:29 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Jedini nacin da se uopce nesto desi je da vasi predstavnici izadju pred FV s [b]konkretnim[/b] prijedlogom. :) Sto je prijedlog "blazi" (tj. sto se manje odstupanje od uvjeta trazi), bolje sanse ima za prolaz. 8)

Ratne 1995. uvjeti za upis druge su bili smanjeni s 45 na 35 bodova (sto je prouzrocilo da se 1996. jedan moj poznanik umalo vratio s druge na prvu :lol:). Dakle, za "manju" promjenu uvjeta bi se mozda i naslo podrske u Vijecu, no treba biti [b]konkretan[/b] prijedlog. :tso:

Sve ovo ide pod "mozda", jer je malo nes(p)retno mijenjati uvjete kad vec upisi pocnu, a i nemam nikakvu predodzbu o tome sto o ovome misle ostali clanovi Vijeca. :neznam: Znam da bih ja prihvatio iskljucivo [b]dobro argumentirani prijedlog[/b] (argumentiran pred Vijecem) za manjom promjenom. :)
[/quote]

evo argumenti.....

imaš dvije strane u ovoj prici...
fakultet i studente...
fakultet ocito ne moze postivati doticni zakon jer nema kapaciteta za to...
na drugoj su strani studenti koje se zbog toga prisiljava da padnu na Bolonju....
moj argument za snižavanje uvjeta jest ovaj.... očito će biti ljudi koji će prenjeti predmete na 3. godinu.... dakle iovak ionak će morati biti organizirani ispiti za njih.... imajući to na umu, spustimo bodovni prag za jedan (najveći) ispit, dakle na 50-12 = 38 bodova i omogucimo kakvo takvo kompromisno rjesenje ..... uvedite klauzulu da ljud koji tako zele preci na visu godinu moraju imati ociscenu onu prije... time se zadovoljavaju obje strane... fakultet ne mora organizirati nista dodatno jer iovak ionak ce se ispiti morati organizirati za ljude koji su prenjeli ispite, a studentima se daje prilika da se nekako izvuku od dohvata bolonje.... i za kraj svi sretni i zadovoljni plešu u kolu uz zvuk jednog muzickog djela iz opere Ero s onoga svijeta, "što na nebu sja visoko" :)

molio bih tvoje misljenje o ovom prijedlogu i probaj da bude nepristrano..... i savjet na koji nacin bi se jedan takav prijedlog uopce iznjeo vijecu....


e da.... ujedno imam jedno pitanje koje bi pomoglo u dodatnoj arguemntaciji moguceg prijedloga pred vijecem....
da li je prolaznost 2. godine manja nego 3. godine u globalu (dakle svi smjerovi) ?
vsego (napisa):
Jedini nacin da se uopce nesto desi je da vasi predstavnici izadju pred FV s konkretnim prijedlogom. Smile Sto je prijedlog "blazi" (tj. sto se manje odstupanje od uvjeta trazi), bolje sanse ima za prolaz. Cool

Ratne 1995. uvjeti za upis druge su bili smanjeni s 45 na 35 bodova (sto je prouzrocilo da se 1996. jedan moj poznanik umalo vratio s druge na prvu Laughing). Dakle, za "manju" promjenu uvjeta bi se mozda i naslo podrske u Vijecu, no treba biti konkretan prijedlog. Trudim Se Objasniti...

Sve ovo ide pod "mozda", jer je malo nes(p)retno mijenjati uvjete kad vec upisi pocnu, a i nemam nikakvu predodzbu o tome sto o ovome misle ostali clanovi Vijeca. Ja to stvarno ne znam Znam da bih ja prihvatio iskljucivo dobro argumentirani prijedlog (argumentiran pred Vijecem) za manjom promjenom. Smile


evo argumenti.....

imaš dvije strane u ovoj prici...
fakultet i studente...
fakultet ocito ne moze postivati doticni zakon jer nema kapaciteta za to...
na drugoj su strani studenti koje se zbog toga prisiljava da padnu na Bolonju....
moj argument za snižavanje uvjeta jest ovaj.... očito će biti ljudi koji će prenjeti predmete na 3. godinu.... dakle iovak ionak će morati biti organizirani ispiti za njih.... imajući to na umu, spustimo bodovni prag za jedan (najveći) ispit, dakle na 50-12 = 38 bodova i omogucimo kakvo takvo kompromisno rjesenje ..... uvedite klauzulu da ljud koji tako zele preci na visu godinu moraju imati ociscenu onu prije... time se zadovoljavaju obje strane... fakultet ne mora organizirati nista dodatno jer iovak ionak ce se ispiti morati organizirati za ljude koji su prenjeli ispite, a studentima se daje prilika da se nekako izvuku od dohvata bolonje.... i za kraj svi sretni i zadovoljni plešu u kolu uz zvuk jednog muzickog djela iz opere Ero s onoga svijeta, "što na nebu sja visoko" Smile

molio bih tvoje misljenje o ovom prijedlogu i probaj da bude nepristrano..... i savjet na koji nacin bi se jedan takav prijedlog uopce iznjeo vijecu....


e da.... ujedno imam jedno pitanje koje bi pomoglo u dodatnoj arguemntaciji moguceg prijedloga pred vijecem....
da li je prolaznost 2. godine manja nego 3. godine u globalu (dakle svi smjerovi) ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 12:54 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili da sada daju jos jedan ispitni rok, poslije dekanskog, tj. daju jos jedan dekanski rok, od 4.09. do 8.09., tako bi studenti dobili jos jednu sansu da skupe uvjet, time se nebi smanjivao bodovni prag za uvjet. Studenti bi bili koliko toliko zadovoljni sto su dobili jos jednu sansu, a faks bi ostao na svome da nisu spustali kriterije, nego su samo malo pomogli da ih studenti ispune.
ili da sada daju jos jedan ispitni rok, poslije dekanskog, tj. daju jos jedan dekanski rok, od 4.09. do 8.09., tako bi studenti dobili jos jednu sansu da skupe uvjet, time se nebi smanjivao bodovni prag za uvjet. Studenti bi bili koliko toliko zadovoljni sto su dobili jos jednu sansu, a faks bi ostao na svome da nisu spustali kriterije, nego su samo malo pomogli da ih studenti ispune.



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:01 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Darko & Vlado:
ajmo skratiti pricu...
sjecate se tko nam je jos uvijek dekan?
super
onda lijepo odite k njemu sutra i kampirajte dok ga ne uhvatite i zamolite ga da dodjete pred Vijece argumentirano iznijeti svoj prijedlog
ne trebaju vam studentski predstavnici za tako nesto - treba samo odredjen skup koherentno slozenih recenica....
slobodno se mozete pozvati na mene i reci da je moj prijedlog da dodjete osobno (ili jedan od vas), jer ste u cijeloj prici do grla i nema smisla da se igramo pokvarenog telefona (na stranu sto se moja misljenja razlikuju, a i moram skupiti svoj uvjet ;) )
tako cete najbolje znati at least kako (zasad) celna osoba dise....

vjerujem da ce pitanje biti zasto se tek sad povlaci pitanje.... odgovor valjda znate... vi ste pitanje povukli...

pisem zasad je je prof. Pandzic v.d. dekana, i mandat mu traje do 1.10. i nakon toga je dekan prof. Muic.... ali mislim da ce ovu sjednicu voditi prof. Pandzic...

da, bez Vijeca se ne bude nista napravilo, ako zelite nesto napraviti - napravite to sad

inace, bitan vam je predstavnik 2. godine, jer se uglavnom radi o ljudima koji pokusavaju upisati trecu, a ne mogu i prijeti im pad na bolognu.... ostali predstavnici mogu eventualno biti moralna podrska... ili samo iznijeti svoje argumente za i protiv...

teoretski studentski predstavnik bi trebao/mogao obaviti taj posao... ali mu posao kao prvo treba dati, a kao drugo dati mu SVE potrebne argumente... u tom smislu mi se cini daleko prakticnije da dodje neki od vas dvojice osobno i izlozi cijelu situaciju.. da se ne bi desilo da netko ima pitanje, a odgovor ne znamo jer predstavnik samo glumi postara...
naglasavam ovaj scenarij zato sto je sredina ispitnog roka, i zato sto je sjednica u srijedu... so - vrlo malo vremena za hvatati konce nekome tko je tek sa pola oka u toku... ako i toliko...
@Darko & Vlado:
ajmo skratiti pricu...
sjecate se tko nam je jos uvijek dekan?
super
onda lijepo odite k njemu sutra i kampirajte dok ga ne uhvatite i zamolite ga da dodjete pred Vijece argumentirano iznijeti svoj prijedlog
ne trebaju vam studentski predstavnici za tako nesto - treba samo odredjen skup koherentno slozenih recenica....
slobodno se mozete pozvati na mene i reci da je moj prijedlog da dodjete osobno (ili jedan od vas), jer ste u cijeloj prici do grla i nema smisla da se igramo pokvarenog telefona (na stranu sto se moja misljenja razlikuju, a i moram skupiti svoj uvjet Wink )
tako cete najbolje znati at least kako (zasad) celna osoba dise....

vjerujem da ce pitanje biti zasto se tek sad povlaci pitanje.... odgovor valjda znate... vi ste pitanje povukli...

pisem zasad je je prof. Pandzic v.d. dekana, i mandat mu traje do 1.10. i nakon toga je dekan prof. Muic.... ali mislim da ce ovu sjednicu voditi prof. Pandzic...

da, bez Vijeca se ne bude nista napravilo, ako zelite nesto napraviti - napravite to sad

inace, bitan vam je predstavnik 2. godine, jer se uglavnom radi o ljudima koji pokusavaju upisati trecu, a ne mogu i prijeti im pad na bolognu.... ostali predstavnici mogu eventualno biti moralna podrska... ili samo iznijeti svoje argumente za i protiv...

teoretski studentski predstavnik bi trebao/mogao obaviti taj posao... ali mu posao kao prvo treba dati, a kao drugo dati mu SVE potrebne argumente... u tom smislu mi se cini daleko prakticnije da dodje neki od vas dvojice osobno i izlozi cijelu situaciju.. da se ne bi desilo da netko ima pitanje, a odgovor ne znamo jer predstavnik samo glumi postara...
naglasavam ovaj scenarij zato sto je sredina ispitnog roka, i zato sto je sjednica u srijedu... so - vrlo malo vremena za hvatati konce nekome tko je tek sa pola oka u toku... ako i toliko...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:10 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]molio bih tvoje misljenje o ovom prijedlogu i probaj da bude nepristrano.....[/quote]

[b]Necije misljenje[/b] ne moze biti [b]nepristrano[/b]. :lol:

Moje misljenje je da je 12 bodova preveliki zahtjev i da nece "proci", no moze biti dobar pocetak. :-s Naime, ako vecina u Vijecu bude dijelila moj stav (da je ideja ok, ali je 12 bodova previse), onda ce odrediti manju granicu i spustiti kriterije za toliko koliko se dogovore. 8)

[quote="Vl4do"]i savjet na koji nacin bi se jedan takav prijedlog uopce iznjeo vijecu....[/quote]

Imas nekoliko problema:
1. Sve sto ide na Vijece, prvo se raspravlja na Kolegiju koji je [b]prosao[/b] (proslu srijedu) :(
2. Studenti nepredstavnici nemaju pravo sudjelovanja u radu FV; jedini nacin da se to "zaobidje" je da vas Dekan pozove kao goste. :-s Time dobijate mogucnost rasprave, ali ne i glas(ov)anja. :|
3. Trebas doci s potpunim prijedlogom, dakle "Zbog toga, toga i toga, molimo Vijece da razmotri prijedlog za spustanje bodovne granice za upis u trecu godinu za toliko-i-toliko bodova" :)

[quote="Vl4do"]e da.... ujedno imam jedno pitanje koje bi pomoglo u dodatnoj arguemntaciji moguceg prijedloga pred vijecem....
da li je prolaznost 2. godine manja nego 3. godine u globalu (dakle svi smjerovi) ?[/quote]

Ako je prolaznost broj studenata koji upisuju iducu godinu, onda prolaznost 2. godine ne moze biti manja nego prolaznost 3. godine. :grebgreb:

IMO, daleko korisniji argument bi bio [b]koliko[/b] studenata se ovako "spašava". :) No, ne znam mozes li to uopce saznati, osim da ti se ti studenti sami jave. 8)
Vl4do (napisa):
molio bih tvoje misljenje o ovom prijedlogu i probaj da bude nepristrano.....


Necije misljenje ne moze biti nepristrano. Laughing

Moje misljenje je da je 12 bodova preveliki zahtjev i da nece "proci", no moze biti dobar pocetak. Eh? Naime, ako vecina u Vijecu bude dijelila moj stav (da je ideja ok, ali je 12 bodova previse), onda ce odrediti manju granicu i spustiti kriterije za toliko koliko se dogovore. Cool

Vl4do (napisa):
i savjet na koji nacin bi se jedan takav prijedlog uopce iznjeo vijecu....


Imas nekoliko problema:
1. Sve sto ide na Vijece, prvo se raspravlja na Kolegiju koji je prosao (proslu srijedu) Sad
2. Studenti nepredstavnici nemaju pravo sudjelovanja u radu FV; jedini nacin da se to "zaobidje" je da vas Dekan pozove kao goste. Eh? Time dobijate mogucnost rasprave, ali ne i glas(ov)anja. Neutral
3. Trebas doci s potpunim prijedlogom, dakle "Zbog toga, toga i toga, molimo Vijece da razmotri prijedlog za spustanje bodovne granice za upis u trecu godinu za toliko-i-toliko bodova" Smile

Vl4do (napisa):
e da.... ujedno imam jedno pitanje koje bi pomoglo u dodatnoj arguemntaciji moguceg prijedloga pred vijecem....
da li je prolaznost 2. godine manja nego 3. godine u globalu (dakle svi smjerovi) ?


Ako je prolaznost broj studenata koji upisuju iducu godinu, onda prolaznost 2. godine ne moze biti manja nego prolaznost 3. godine. Kotacici rade 100 na sat

IMO, daleko korisniji argument bi bio koliko studenata se ovako "spašava". Smile No, ne znam mozes li to uopce saznati, osim da ti se ti studenti sami jave. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 13:12 ned, 17. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ako je prolaznost broj studenata koji upisuju iducu godinu, onda prolaznost 2. godine ne moze biti manja nego prolaznost 3. godine. :grebgreb:

IMO, daleko korisniji argument bi bio [b]koliko[/b] studenata se ovako "spašava". :) No, ne znam mozes li to uopce saznati, osim da ti se ti studenti sami jave. 8)[/quote]

zasto ne? na feru je druga godina najteza i prolaznost je najmanja....

sta ne bi mogli taj podatak izvaditi iz baze u referadi? nama su izvadili za sat vremena taj podatak na FERu za 1, 2, 3 ispita manje....
vsego (napisa):

Ako je prolaznost broj studenata koji upisuju iducu godinu, onda prolaznost 2. godine ne moze biti manja nego prolaznost 3. godine. Kotacici rade 100 na sat

IMO, daleko korisniji argument bi bio koliko studenata se ovako "spašava". Smile No, ne znam mozes li to uopce saznati, osim da ti se ti studenti sami jave. Cool


zasto ne? na feru je druga godina najteza i prolaznost je najmanja....

sta ne bi mogli taj podatak izvaditi iz baze u referadi? nama su izvadili za sat vremena taj podatak na FERu za 1, 2, 3 ispita manje....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sljedeće
Stranica 3 / 12.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan