Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izborni kolegiji (Bolonja) (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zorica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 03. 2007. (18:34:42)
Postovi: (E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 11:49 pet, 28. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"] A zašto se neki ne održavaju? Nema profesora, nema interesa? [/quote]

Ne znam tko tocno donosi takve odluke ali mislim da nije zbog nedostatka interesa (jer se lani takodjer nisu odrzavali neki moduli a bili smo prva generacija po Bolonji i nisu mogli znati kakav ce biti interes za pojedine module).
Sjecam se da mi je lani voditelj smjera, profesor Marko Vrdoljak, rekao da nije ni bila ideja da se svake godine odrzavaju svi moduli vec da se izmjenjuju.
Luuka (napisa):
A zašto se neki ne održavaju? Nema profesora, nema interesa?


Ne znam tko tocno donosi takve odluke ali mislim da nije zbog nedostatka interesa (jer se lani takodjer nisu odrzavali neki moduli a bili smo prva generacija po Bolonji i nisu mogli znati kakav ce biti interes za pojedine module).
Sjecam se da mi je lani voditelj smjera, profesor Marko Vrdoljak, rekao da nije ni bila ideja da se svake godine odrzavaju svi moduli vec da se izmjenjuju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:57 pet, 28. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

To se zove problem kapaciteta, as in nema dovoljno niti prostora niti nastavnika da bi se sve odrzavalo. :)
To se zove problem kapaciteta, as in nema dovoljno niti prostora niti nastavnika da bi se sve odrzavalo. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 14:27 pet, 28. 8. 2009    Naslov: Re: Logika ili Markovljevi Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"]Zanima me je li mi pametnije uzeti Markovljeve ako mislim upisati diplomski na kojem je to obavezan predmet?
Naime, ovo je navodno jedan od lakših semestara i možda bi mi bilo dobro sada se toga riješiti, ali gledao sam izborne s diplomskih i ne čine mi se puno lakšima od Markovljevih... Možda neki i jesu ali morao bih uzeti tri izborna.
I što je od predznanja potrebno za Markovljeve?

Inače, da uzimam ono što me najviše zanima, uzeo bih Logiku*... Pa ću je i uzeti ako ne uzmem Markovljeve.
Čuo sam da je prije na stranicama profesora Vukovića bila kraća verzija skripte iz tog kolegija, može li mi netko to uploadati? :)

* Bonus pitanje: Pišu li se nazivi kolegija velikim (početnim) slovom? :D

Hvala. :D[/quote]

Što se tiče Markovljevih, ako te zanima vjerojatnost, onda bi ti bili super. Al čini mi se da sam ti jednom već to i rekao :P Što se predznanja tiče, uglavnom je bitna samo vjerojatnost, a na prvom predavanju se najbitnije stvari iz vjerojatnosti koje su tu potrebne i ponove. Što se tog tiče, nemaš brige :)

S druge strane, na logici nisam bio, ali po onom što sam čuo kolegij je istovremeno i zanimljiv i težak, a profesor odličan. Ako te zanima logika, onda savjetujem da ju uzmeš jer ćeš za Markovljeve imati vremena.

U svakom slučaju, mislim da tebi Markovljevi ne bi bili problem, tako da nemoj gledati na njih kao na "kolegij kojeg bi se bilo dobro riješiti u lakšem semestru" :)
Atomised (napisa):
Zanima me je li mi pametnije uzeti Markovljeve ako mislim upisati diplomski na kojem je to obavezan predmet?
Naime, ovo je navodno jedan od lakših semestara i možda bi mi bilo dobro sada se toga riješiti, ali gledao sam izborne s diplomskih i ne čine mi se puno lakšima od Markovljevih... Možda neki i jesu ali morao bih uzeti tri izborna.
I što je od predznanja potrebno za Markovljeve?

Inače, da uzimam ono što me najviše zanima, uzeo bih Logiku*... Pa ću je i uzeti ako ne uzmem Markovljeve.
Čuo sam da je prije na stranicama profesora Vukovića bila kraća verzija skripte iz tog kolegija, može li mi netko to uploadati? Smile

* Bonus pitanje: Pišu li se nazivi kolegija velikim (početnim) slovom? Very Happy

Hvala. Very Happy


Što se tiče Markovljevih, ako te zanima vjerojatnost, onda bi ti bili super. Al čini mi se da sam ti jednom već to i rekao Razz Što se predznanja tiče, uglavnom je bitna samo vjerojatnost, a na prvom predavanju se najbitnije stvari iz vjerojatnosti koje su tu potrebne i ponove. Što se tog tiče, nemaš brige Smile

S druge strane, na logici nisam bio, ali po onom što sam čuo kolegij je istovremeno i zanimljiv i težak, a profesor odličan. Ako te zanima logika, onda savjetujem da ju uzmeš jer ćeš za Markovljeve imati vremena.

U svakom slučaju, mislim da tebi Markovljevi ne bi bili problem, tako da nemoj gledati na njih kao na "kolegij kojeg bi se bilo dobro riješiti u lakšem semestru" Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 15:08 pet, 28. 8. 2009    Naslov: Re: Logika ili Markovljevi Citirajte i odgovorite

Okej, hvala. :D

Ma ne brinu mene "čista" vjerojatnost ni kombinatorika i to, više me brine analiza u vjerojatnosti, redovi i integrali i to. :D
Okej, hvala. Very Happy

Ma ne brinu mene "čista" vjerojatnost ni kombinatorika i to, više me brine analiza u vjerojatnosti, redovi i integrali i to. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anekalo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2007. (16:48:54)
Postovi: (55)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 12:01 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakva su vasa iskustva s kolegijem kriptografija i sigurnost mreža.

Hvala! :)
Kakva su vasa iskustva s kolegijem kriptografija i sigurnost mreža.

Hvala! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anekalo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2007. (16:48:54)
Postovi: (55)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 17:54 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

anyone?!
anyone?!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 18:13 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se kriptografije tiče: lagan i zabavan predmet. U moje vrijeme se rješavao preko domaćih zadaća (primjer [url=http://web.math.hr/~duje/kript.html]ovdje[/url] pri dnu stranice). Vrijedi iskoristiti priliku za vježbanje pisanja dokumenata u LaTeXu i učenje dodatnog programskog jezika, npr. Perla ili Pythona.

[size=9]EDIT: Da ne bi bilo zabune, ne mora se pisati domaće zadaće u LaTeXu. Samo kažem da je dobra prilika za vježbu. Isto tako, može se rješavati i ručno, ne mora se programirati.[/size]
Što se kriptografije tiče: lagan i zabavan predmet. U moje vrijeme se rješavao preko domaćih zadaća (primjer ovdje pri dnu stranice). Vrijedi iskoristiti priliku za vježbanje pisanja dokumenata u LaTeXu i učenje dodatnog programskog jezika, npr. Perla ili Pythona.

EDIT: Da ne bi bilo zabune, ne mora se pisati domaće zadaće u LaTeXu. Samo kažem da je dobra prilika za vježbu. Isto tako, može se rješavati i ručno, ne mora se programirati.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.


Zadnja promjena: Melkor; 18:37 sri, 2. 9. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anekalo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2007. (16:48:54)
Postovi: (55)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 18:36 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem rijesen :-)
Puno hvala!


A ima li tko iskustva s pedagoškim kolegijima društveno neprihvatljivo ponašanje i prevencija zlostavljananja i rizičnog ponašanja?!

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

Ili je možda zna za predavače tih kolegija: V. Bilić i T. Ljubin Golub.

:)
Problem rijesen Smile
Puno hvala!


A ima li tko iskustva s pedagoškim kolegijima društveno neprihvatljivo ponašanje i prevencija zlostavljananja i rizičnog ponašanja?!

Added after 3 minutes:

Ili je možda zna za predavače tih kolegija: V. Bilić i T. Ljubin Golub.

Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 18:47 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]U moje vrijeme se rješavao preko domaćih zadaća (primjer [url=http://web.math.hr/~duje/kript.html]ovdje[/url] pri dnu stranice).[/quote]
Bit ce slicno i ove godine.
Izvedbeni plan kolegija "Kriptografija i sigurnost mreža" se može vidjeti [url=http://web.math.hr/~duje/Kriptografija_izvedbeni.doc]ovdje[/url] (nastojat ću uskoro ažurirati web stranicu kolegija).

Web stranica kolegija [url=http://web.math.hr/~duje/kriptsig.html]Kriptografija i sigurnost mreža[/url].
Melkor (napisa):
U moje vrijeme se rješavao preko domaćih zadaća (primjer ovdje pri dnu stranice).

Bit ce slicno i ove godine.
Izvedbeni plan kolegija "Kriptografija i sigurnost mreža" se može vidjeti ovdje (nastojat ću uskoro ažurirati web stranicu kolegija).

Web stranica kolegija Kriptografija i sigurnost mreža.




Zadnja promjena: duje; 18:22 uto, 8. 9. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marie_1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2008. (09:18:38)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:52 čet, 3. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li itko zna da se ove godine odrzava kolegiji Fourierovi redovi i primjene, s obzirom da je prof.Sikic od ove godine na FER-u?
Da li itko zna da se ove godine odrzava kolegiji Fourierovi redovi i primjene, s obzirom da je prof.Sikic od ove godine na FER-u?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:23 čet, 3. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne održava se. Vidi red predavanja:
[url]http://www.math.hr/fgs.axd?id=2193[/url]
ne održava se. Vidi red predavanja:
http://www.math.hr/fgs.axd?id=2193



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 20:49 čet, 3. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="marie_1"]Da li itko zna da se ove godine odrzava kolegiji Fourierovi redovi i primjene, s obzirom da je prof.Sikic od ove godine na FER-u?[/quote]

Prof. H. Sikic (koji je drzao spomenuti kolegij) je i dalje s nama, a T. Sikic je presao na FER.

Treba imati u vidu da je ovo prva godina da ce se odrzavati 5 godina nastave istovremeno, pa kako bi se pokrili obvezni kolegiji dio izbornih se ne odrzava.
marie_1 (napisa):
Da li itko zna da se ove godine odrzava kolegiji Fourierovi redovi i primjene, s obzirom da je prof.Sikic od ove godine na FER-u?


Prof. H. Sikic (koji je drzao spomenuti kolegij) je i dalje s nama, a T. Sikic je presao na FER.

Treba imati u vidu da je ovo prva godina da ce se odrzavati 5 godina nastave istovremeno, pa kako bi se pokrili obvezni kolegiji dio izbornih se ne odrzava.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 20:41 čet, 28. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

trebala bih informacije o izbornim pedagoskim kolegijima Obrazovanje nastavnika u Europi i Komunikacija u odgoju i obrazovanju
thanks :)
trebala bih informacije o izbornim pedagoskim kolegijima Obrazovanje nastavnika u Europi i Komunikacija u odgoju i obrazovanju
thanks Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 16:29 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Izborni kolegij Citirajte i odgovorite

Pošto su upisi sada u 7. mjesecu, zanima me bi li mi netko rekao i objasnio kakav je izborni kolegij "Iterativne metode". O čemu se radi, kako se polaže, i tako to...
Pošto su upisi sada u 7. mjesecu, zanima me bi li mi netko rekao i objasnio kakav je izborni kolegij "Iterativne metode". O čemu se radi, kako se polaže, i tako to...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bubble
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2007. (00:21:29)
Postovi: (8C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 17:56 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Re: Izborni kolegij Citirajte i odgovorite

[quote="ToMeK"]Pošto su upisi sada u 7. mjesecu, zanima me bi li mi netko rekao i objasnio kakav je izborni kolegij "Iterativne metode". O čemu se radi, kako se polaže, i tako to...[/quote]
Najbolji od svega sto se nudi. :D

Rade se iterativne metode za rjesavanje sustava linearnih jdbi. Imas sustav A*x=b, zadanu matricu A i jednostupcanu matricu (:D) b, i pomocu tih metoda trazis aproksimaciju rjesenja x s tocnoscu koju si odredis (jer je najcesce bespotrebno i dugo racunati tocno rjesenje). Svaka metoda ima svoj algoritam koji je potrebno napisati u Matlabu i te gotove kodove smijes imati na svakom kolokviju (ah.. da sam barem znala to na prvom :cry: ). Ako ne znas, naucis raditi u Matlabu, pa je to isto veliki plus.
To je sto se tice vjezbi.

Predavanja prate vjezbe, malo ucis o matricama, malo o tim metodama. Profesor je najbolji (Vjeran Hari), prvi prof kojem se vidjelo da totalno uziva u tome sto predaje.

Imali smo dvije zadace koje su se pisale u Matlabu i koje je trebalo pred asistenticom obraniti. Nista tesko, ali smo se gotovi svi mucili time.
Ovako je bilo prosle godine, asistentica Nela Bosner, ali mi se cini da sam vidjela da je trudna (ako nije, ispricavam se :D), tako da ne znam oce li ovako biti i ove.

http://web.math.hr/~nela/im.html
Tu mozes naci pravila polaganja. Profesor je cesto spominjao neke seminare za vecu ocjenu, ali mislim da to nitko od nas nije radio.

Uglavnom, upisi to, nece ti biti zao. :)
ToMeK (napisa):
Pošto su upisi sada u 7. mjesecu, zanima me bi li mi netko rekao i objasnio kakav je izborni kolegij "Iterativne metode". O čemu se radi, kako se polaže, i tako to...

Najbolji od svega sto se nudi. Very Happy

Rade se iterativne metode za rjesavanje sustava linearnih jdbi. Imas sustav A*x=b, zadanu matricu A i jednostupcanu matricu (Very Happy) b, i pomocu tih metoda trazis aproksimaciju rjesenja x s tocnoscu koju si odredis (jer je najcesce bespotrebno i dugo racunati tocno rjesenje). Svaka metoda ima svoj algoritam koji je potrebno napisati u Matlabu i te gotove kodove smijes imati na svakom kolokviju (ah.. da sam barem znala to na prvom Crying or Very sad ). Ako ne znas, naucis raditi u Matlabu, pa je to isto veliki plus.
To je sto se tice vjezbi.

Predavanja prate vjezbe, malo ucis o matricama, malo o tim metodama. Profesor je najbolji (Vjeran Hari), prvi prof kojem se vidjelo da totalno uziva u tome sto predaje.

Imali smo dvije zadace koje su se pisale u Matlabu i koje je trebalo pred asistenticom obraniti. Nista tesko, ali smo se gotovi svi mucili time.
Ovako je bilo prosle godine, asistentica Nela Bosner, ali mi se cini da sam vidjela da je trudna (ako nije, ispricavam se Very Happy), tako da ne znam oce li ovako biti i ove.

http://web.math.hr/~nela/im.html
Tu mozes naci pravila polaganja. Profesor je cesto spominjao neke seminare za vecu ocjenu, ali mislim da to nitko od nas nije radio.

Uglavnom, upisi to, nece ti biti zao. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 22:07 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

markovljevi lanci su zakon :wink:
markovljevi lanci su zakon Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 17:32 ned, 20. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakva su iskustva sto se tice dolje navedenih kolegija? :)
Metodologija istraživanja odgoja i obrazovanja, S. Opic
Društveno neprihvatljivo ponašanje, V. Bilic
Inteligentni sustavi za poučavanje, ove godine se nije održavalo
Prevencija zlostavljanja i rizičnog ponašanja, T. Ljubin Golub
Kakva su iskustva sto se tice dolje navedenih kolegija? Smile
Metodologija istraživanja odgoja i obrazovanja, S. Opic
Društveno neprihvatljivo ponašanje, V. Bilic
Inteligentni sustavi za poučavanje, ove godine se nije održavalo
Prevencija zlostavljanja i rizičnog ponašanja, T. Ljubin Golub




Zadnja promjena: mischa; 19:55 ned, 20. 6. 2010; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 19:33 ned, 20. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije dvije godine je to bilo, ali...

[b]Društveno neprihvatljivo ponašanje[/b] - kolegij koji treba baciti u smeće. Naime, profesorica se odlučila za pristup da ne postoje predavanja. Ni seminari. Niti išta. Dala nam je nekakav popis literature i rekla "Odaberite si temu i obradite je. Na usmenom ćete mi pričati o tome. Za usmeni mi također na A4 papir pripremite nekoliko crtica o tome što pričate". :roll: Još smo se trebali grupirati, pa cijela grupa sprema isto. Kako ne slušaš što su druge grupe pričale, ne naučiš ništa o onome što su oni spremali. Bezveze do bola. Ovaj kolegij preporučam samo onima koji žele uz minimalan rad dobiti izvrsnu ocjenu. :roll: E da, profesorica se još jako naljutila kad je vidila da nam u indexima piše "doc. R.Marinković" i svima je prekrižila to doc. i pisala "prof." uz komentar da je ona profesor, a ne docent. :roll: Možda se nešto promjenilo u ove dvije godine...ne bih znao...

[b]Inteligentni tutorski sustavi[/b] - kolegij u režiji gore spomenute profesorice. Također bez predavanja. Dobiješ literaturu (profesorica napisala knjigu)=, odabereš si jedan dio iz toga i pričate se malo o tome.

[b]Prevencija zlostavljanja i rizičnog ponašanja[/b] - ako to drži mr. Šprajc Bilen iz Klaićeve, onda svakako preporučam upisati taj kolegij. Ja sam slušao "Psihopatologiju u djetinjstvu i adolescenciji" kod nje. Pretpostavljam da je to isti kolegij. Magistrica je jako dobra, kućna atmosfera, primjeri, savjeti....ma odlično!
Prije dvije godine je to bilo, ali...

Društveno neprihvatljivo ponašanje - kolegij koji treba baciti u smeće. Naime, profesorica se odlučila za pristup da ne postoje predavanja. Ni seminari. Niti išta. Dala nam je nekakav popis literature i rekla "Odaberite si temu i obradite je. Na usmenom ćete mi pričati o tome. Za usmeni mi također na A4 papir pripremite nekoliko crtica o tome što pričate". Rolling Eyes Još smo se trebali grupirati, pa cijela grupa sprema isto. Kako ne slušaš što su druge grupe pričale, ne naučiš ništa o onome što su oni spremali. Bezveze do bola. Ovaj kolegij preporučam samo onima koji žele uz minimalan rad dobiti izvrsnu ocjenu. Rolling Eyes E da, profesorica se još jako naljutila kad je vidila da nam u indexima piše "doc. R.Marinković" i svima je prekrižila to doc. i pisala "prof." uz komentar da je ona profesor, a ne docent. Rolling Eyes Možda se nešto promjenilo u ove dvije godine...ne bih znao...

Inteligentni tutorski sustavi - kolegij u režiji gore spomenute profesorice. Također bez predavanja. Dobiješ literaturu (profesorica napisala knjigu)=, odabereš si jedan dio iz toga i pričate se malo o tome.

Prevencija zlostavljanja i rizičnog ponašanja - ako to drži mr. Šprajc Bilen iz Klaićeve, onda svakako preporučam upisati taj kolegij. Ja sam slušao "Psihopatologiju u djetinjstvu i adolescenciji" kod nje. Pretpostavljam da je to isti kolegij. Magistrica je jako dobra, kućna atmosfera, primjeri, savjeti....ma odlično!



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 19:45 ned, 20. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"][b]Prevencija zlostavljanja i rizičnog ponašanja[/b] - ako to drži mr. Šprajc Bilen iz Klaićeve, onda svakako preporučam upisati taj kolegij. Ja sam slušao "Psihopatologiju u djetinjstvu i adolescenciji" kod nje. Pretpostavljam da je to isti kolegij. Magistrica je jako dobra, kućna atmosfera, primjeri, savjeti....ma odlično![/quote]
Aj dajte malo detaljnije o ovome. I ima li kakav prethodnik za uvjet?

Na ing. smjeru sam i malo mi fali nečeg nematematičkog pab upisala neku psihologiju/pedagogiju od koje bi kasnije mogla imat neku korist (u radu s djecom/mladima i/ili u djelovanju u nekoj udruzi).

Ne bi upisala nešto što predaje netko čudnih navika i prohtjeva, nit bi upisivala nešto beskorisno. A imam predrasudu da je kod nas većina toga takvo :/
kenny (napisa):
Prevencija zlostavljanja i rizičnog ponašanja - ako to drži mr. Šprajc Bilen iz Klaićeve, onda svakako preporučam upisati taj kolegij. Ja sam slušao "Psihopatologiju u djetinjstvu i adolescenciji" kod nje. Pretpostavljam da je to isti kolegij. Magistrica je jako dobra, kućna atmosfera, primjeri, savjeti....ma odlično!

Aj dajte malo detaljnije o ovome. I ima li kakav prethodnik za uvjet?

Na ing. smjeru sam i malo mi fali nečeg nematematičkog pab upisala neku psihologiju/pedagogiju od koje bi kasnije mogla imat neku korist (u radu s djecom/mladima i/ili u djelovanju u nekoj udruzi).

Ne bi upisala nešto što predaje netko čudnih navika i prohtjeva, nit bi upisivala nešto beskorisno. A imam predrasudu da je kod nas većina toga takvo Ehm?



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 20:03 ned, 20. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

sorry, trebala sam uz kolegije staviti i ime profesora koji ga drzi :oops: Svejedno, hvala na informaciji :)

Psihopatologiju u djetinjstvu i adolescenciji i Prevencija zlostavljanja i rizičnog ponašanja nisu isti kolegij.
Slusala sam i ja ove godine kolegij Psihopatologiju u djetinjstvu i adolescenciji kod prof. Sprajc Bilen i definitivno mi je bio najbolji psiholosko-pedagoski predmet. Profesorica je super, a i dosta je poucno sve sto smo obradjivali.
sorry, trebala sam uz kolegije staviti i ime profesora koji ga drzi Embarassed Svejedno, hvala na informaciji Smile

Psihopatologiju u djetinjstvu i adolescenciji i Prevencija zlostavljanja i rizičnog ponašanja nisu isti kolegij.
Slusala sam i ja ove godine kolegij Psihopatologiju u djetinjstvu i adolescenciji kod prof. Sprajc Bilen i definitivno mi je bio najbolji psiholosko-pedagoski predmet. Profesorica je super, a i dosta je poucno sve sto smo obradjivali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 4 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan