Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

KMG usmeni 2010. (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jejo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:25:36)
Postovi: (102)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 5

PostPostano: 18:59 pon, 28. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel moze netko napisati pitanja koja je prof danas pitao? :)
jel moze netko napisati pitanja koja je prof danas pitao? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 20:04 pon, 28. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je 90% pitanja bilo ko i ova koja su već napisana na forumu ...
Mislim da je 90% pitanja bilo ko i ova koja su već napisana na forumu ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marlen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2007. (23:42:26)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 13 - 3
Lokacija: MedVEšČak

PostPostano: 13:37 uto, 29. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

današnja pitanja:

3. osne i centralne simetrije, dokaz tm. o 3 simetrale, Menelajev tm. i dokaz
4. translacije i rotacije, dvoomjeri
5. metode rj. konst. zadaća nabrojati + metoda presjeka + zadatak po volji, dvoomjeri + Papusov tm.
6. algebarska metoda + zad. po volji (jednakostranični trokut kojemu vrhovi leže na 3 paralelna pravca), inverzija (definicija, slika točke koja je unutar i slika točke koja je izvan kružnice inverzije + dokaz pomoću sukladnosti trokuta), teorem: ako kubna j-ba sa racionalnim koef. nema rj. u polju racionalnih brojeva, tada nema ni u jednom polju dobivenom kon. br. kvadratnih proširenja + dokaz
7. klizne simetrije + dokaz dva teorema iz tog poglavlja, slika pravca i kružnice pri inverziji + dokaz, parabola općenito + tm: pravac siječe parabolu u max 2 točke + dokaz

još su dvije cure odgovarale poslije

pitanja uglavnom ista ko dosad u malo izmjenjenom poretku,
jedna je osoba pala (vjerojatno zahvaljujući nesretnoj kombinaciji pitanja)

btw. 11. mjesto na listi za usmeni u četvrtak je oslobođeno! navalite! :)
današnja pitanja:

3. osne i centralne simetrije, dokaz tm. o 3 simetrale, Menelajev tm. i dokaz
4. translacije i rotacije, dvoomjeri
5. metode rj. konst. zadaća nabrojati + metoda presjeka + zadatak po volji, dvoomjeri + Papusov tm.
6. algebarska metoda + zad. po volji (jednakostranični trokut kojemu vrhovi leže na 3 paralelna pravca), inverzija (definicija, slika točke koja je unutar i slika točke koja je izvan kružnice inverzije + dokaz pomoću sukladnosti trokuta), teorem: ako kubna j-ba sa racionalnim koef. nema rj. u polju racionalnih brojeva, tada nema ni u jednom polju dobivenom kon. br. kvadratnih proširenja + dokaz
7. klizne simetrije + dokaz dva teorema iz tog poglavlja, slika pravca i kružnice pri inverziji + dokaz, parabola općenito + tm: pravac siječe parabolu u max 2 točke + dokaz

još su dvije cure odgovarale poslije

pitanja uglavnom ista ko dosad u malo izmjenjenom poretku,
jedna je osoba pala (vjerojatno zahvaljujući nesretnoj kombinaciji pitanja)

btw. 11. mjesto na listi za usmeni u četvrtak je oslobođeno! navalite! Smile



_________________
u Meni vLaDa LudiLO
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tricky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 03. 2006. (23:22:39)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:41 uto, 29. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel na kraju četvrtak zadnii dan za usmeni ili nije?
jel na kraju četvrtak zadnii dan za usmeni ili nije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marlen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2007. (23:42:26)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 13 - 3
Lokacija: MedVEšČak

PostPostano: 13:50 uto, 29. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

četvrtak nije zadnji dan za usmeni, ponuđen je i petak al on je vjerojatno popunjen.
ponedjeljak je isto ponuđen, al mislim da je pretežno namijenjen onima koji su/budu pali danas, sutra, preksutra.
spomenul je profesor sjednicu koju ima u ponedjeljak u podne i nije bil presretan dok je skužil da su se neki ljudi upisali na neponuđena mjesta, tj dopisali se, tak da ti dopisani odgovaraju među zadnjima, a ne 5.,6. il kak su se već upisali.
četvrtak nije zadnji dan za usmeni, ponuđen je i petak al on je vjerojatno popunjen.
ponedjeljak je isto ponuđen, al mislim da je pretežno namijenjen onima koji su/budu pali danas, sutra, preksutra.
spomenul je profesor sjednicu koju ima u ponedjeljak u podne i nije bil presretan dok je skužil da su se neki ljudi upisali na neponuđena mjesta, tj dopisali se, tak da ti dopisani odgovaraju među zadnjima, a ne 5.,6. il kak su se već upisali.



_________________
u Meni vLaDa LudiLO
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:05 uto, 29. 6. 2010    Naslov: zadatak? Citirajte i odgovorite

zanima me taj "zadatak po volji"...kakvi su primjeri takvih zadataka?
zanima me taj "zadatak po volji"...kakvi su primjeri takvih zadataka?


[Vrh]
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 14:16 uto, 29. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispričavam se osobi koja mi je poslala poruku dal ju mogu staviti na popis, ne znam kak, al obrisala sam poruku i nemam pojma kome trebam odgovoriti :( i koga zapisati itd. Sori.
Ugl. četvrtak je pun (osim tog jednog mjesta valjda) petak isto, za ponedjeljak ne znam, ali mislim da ako netko nije na popisu može doći tipa sutra, preksutra i javiti se profesoru i možda vas ugura za odgovaranje ...
Ispričavam se osobi koja mi je poslala poruku dal ju mogu staviti na popis, ne znam kak, al obrisala sam poruku i nemam pojma kome trebam odgovoriti Sad i koga zapisati itd. Sori.
Ugl. četvrtak je pun (osim tog jednog mjesta valjda) petak isto, za ponedjeljak ne znam, ali mislim da ako netko nije na popisu može doći tipa sutra, preksutra i javiti se profesoru i možda vas ugura za odgovaranje ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mali_zeleni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (12:12:05)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 1:06 sri, 30. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajd netko tko je bio na usmenom pa vidio da profesor pita nešto od
duplikacije kocke, neelementarnih rjesenja duplikacije kocke, konstrukcije kvadrata jednake povrsine kao i zadanog kruga i pribliznih rjesenja klasicnih zadaca kaže da li su potrebni dokazi ili kaj?

Da li profesor pita nešto tipa da dokažeš nešto što znaš ili ti kaže da mu dokažeš preko Hipijine kvadratrise?
Ajd netko tko je bio na usmenom pa vidio da profesor pita nešto od
duplikacije kocke, neelementarnih rjesenja duplikacije kocke, konstrukcije kvadrata jednake povrsine kao i zadanog kruga i pribliznih rjesenja klasicnih zadaca kaže da li su potrebni dokazi ili kaj?

Da li profesor pita nešto tipa da dokažeš nešto što znaš ili ti kaže da mu dokažeš preko Hipijine kvadratrise?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 1:19 sri, 30. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mali_zeleni"]Ajd netko tko je bio na usmenom pa vidio da profesor pita nešto od
duplikacije kocke, neelementarnih rjesenja duplikacije kocke, konstrukcije kvadrata jednake povrsine kao i zadanog kruga i pribliznih rjesenja klasicnih zadaca kaže da li su potrebni dokazi ili kaj?

Da li profesor pita nešto tipa da dokažeš nešto što znaš ili ti kaže da mu dokažeš preko Hipijine kvadratrise?[/quote]
trebas znat dokazat sve. trisekcija kuta i duplikacija kuta ide preko kubnih formula i daljnje igrancije s njima a trisekcija kako si i rekao preko Hpijinije formule.
jedino sto pita samo trisekciju ili duplikaciju. ne pita oboje jer je dosta slicno.
ali najbitnije je da pocnes pa ako zapnes ce ti pomoc i nece bit problema.
mali_zeleni (napisa):
Ajd netko tko je bio na usmenom pa vidio da profesor pita nešto od
duplikacije kocke, neelementarnih rjesenja duplikacije kocke, konstrukcije kvadrata jednake povrsine kao i zadanog kruga i pribliznih rjesenja klasicnih zadaca kaže da li su potrebni dokazi ili kaj?

Da li profesor pita nešto tipa da dokažeš nešto što znaš ili ti kaže da mu dokažeš preko Hipijine kvadratrise?

trebas znat dokazat sve. trisekcija kuta i duplikacija kuta ide preko kubnih formula i daljnje igrancije s njima a trisekcija kako si i rekao preko Hpijinije formule.
jedino sto pita samo trisekciju ili duplikaciju. ne pita oboje jer je dosta slicno.
ali najbitnije je da pocnes pa ako zapnes ce ti pomoc i nece bit problema.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:21 sri, 30. 6. 2010    Naslov: pitanja Citirajte i odgovorite

kakva su pitanja danas bila na usmenom?jer bilo kakvih ekstra pitanja koja nisu na popisu?dal je profesor spominjao što za ponedjeljak,kako ce organizirati usmene? :)
kakva su pitanja danas bila na usmenom?jer bilo kakvih ekstra pitanja koja nisu na popisu?dal je profesor spominjao što za ponedjeljak,kako ce organizirati usmene? Smile


[Vrh]
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 20:40 sri, 30. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pascalov tm, ostalo sve sto sam vec cula (bar do kada sam ja bila), prof je stvarno ok. Rekao je samo da ispituje u ponedjeljak, a da ce mozda morati ako bude potrebe i u utorak. Danas je bilo na popisu 10 ljudi, a pojavilo se 5 ili 6, osim ako su naknadno kansnije dolsi, sto ne vjerujem. Zasto? Ne znam.
Pascalov tm, ostalo sve sto sam vec cula (bar do kada sam ja bila), prof je stvarno ok. Rekao je samo da ispituje u ponedjeljak, a da ce mozda morati ako bude potrebe i u utorak. Danas je bilo na popisu 10 ljudi, a pojavilo se 5 ili 6, osim ako su naknadno kansnije dolsi, sto ne vjerujem. Zasto? Ne znam.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mali_zeleni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (12:12:05)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 9:36 čet, 1. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel bi mogao netko biti tako dobar pa objasniti dokaz teorema da pravac i elipsa imaju najviše 2 zajedničke točke?

Nisu mi jasna ona tri slučaja: kad p prolazi kroz F, kad siječe FF' i kad ne siječe FF'.

Ajd molim nekoga tko zna da mi pojasni sa što više detalja.

Zahvaljujem
Jel bi mogao netko biti tako dobar pa objasniti dokaz teorema da pravac i elipsa imaju najviše 2 zajedničke točke?

Nisu mi jasna ona tri slučaja: kad p prolazi kroz F, kad siječe FF' i kad ne siječe FF'.

Ajd molim nekoga tko zna da mi pojasni sa što više detalja.

Zahvaljujem


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
daisy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2009. (22:17:36)
Postovi: (72)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 11:49 čet, 1. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, prvi slucaj da tocka F se nalazi na nasem pravcu p.

uzmimo s jedne strane točke F neke dvije točke C i D takve da je jedna bliža točki F a jedna dalja. Sad izvedeš onu formulu za zbroj udaljenosti točaka C i D od F i F'. dakle imaš normalno, FC+CF' i to nam je manje od FC+CD+DF' ( zbog nejednakosti trokuta CDF') pa je zapravo FC+CF'<FD+DF'.
Sad neka nam je negdje sa strane zadana duljina 2a. Nju uzmemo u šestar i konstruiramo kružnicu sa središtem u tom našem fokusu F i gledamo presjeke s pravcem p ( s ista strane gdje su točke C i D). E sad se kao malo gibamo po tom polupravcu s početko u F. Na početku (zapravo u točki F) nam je zborj udaljenosti od fokusa jednak 2e, pa kako se mičemo, postaje sve veći i veći, i dođemo do onog presjeka kružnice i pravca p. iz toga nam slijedi da je 2e<2a. dakle, između točke F i točke presjeka postoji jedna i samo jedna(to voli da mu kazes) točka za koju je zbroj udaljenosti od fokusa jednak 2a. za drugi ti ide analogno, samo 2 puta koristiš nejednakost trokuta (ili 3, nisam sad više sigurna, nemam bilježnicu sa sobom, a to sam prošli tjedan odgovarala)...a treći slučaj, točno onako kako piše, par puta pitagora i to je to.zapravo nije ni bitan taj prvi dio, nego da objasniš ona tri podslučaja u tome, kada je GM <,> ili = 2a. nadam se da je bar malo jasno.. ja sam to znala pa nisam trebala dokazivat nego samo objašnjavat, al me je svejedno to dugo pitao jer nisam bila preprecizna s tim točkama..
ok, prvi slucaj da tocka F se nalazi na nasem pravcu p.

uzmimo s jedne strane točke F neke dvije točke C i D takve da je jedna bliža točki F a jedna dalja. Sad izvedeš onu formulu za zbroj udaljenosti točaka C i D od F i F'. dakle imaš normalno, FC+CF' i to nam je manje od FC+CD+DF' ( zbog nejednakosti trokuta CDF') pa je zapravo FC+CF'<FD+DF'.
Sad neka nam je negdje sa strane zadana duljina 2a. Nju uzmemo u šestar i konstruiramo kružnicu sa središtem u tom našem fokusu F i gledamo presjeke s pravcem p ( s ista strane gdje su točke C i D). E sad se kao malo gibamo po tom polupravcu s početko u F. Na početku (zapravo u točki F) nam je zborj udaljenosti od fokusa jednak 2e, pa kako se mičemo, postaje sve veći i veći, i dođemo do onog presjeka kružnice i pravca p. iz toga nam slijedi da je 2e<2a. dakle, između točke F i točke presjeka postoji jedna i samo jedna(to voli da mu kazes) točka za koju je zbroj udaljenosti od fokusa jednak 2a. za drugi ti ide analogno, samo 2 puta koristiš nejednakost trokuta (ili 3, nisam sad više sigurna, nemam bilježnicu sa sobom, a to sam prošli tjedan odgovarala)...a treći slučaj, točno onako kako piše, par puta pitagora i to je to.zapravo nije ni bitan taj prvi dio, nego da objasniš ona tri podslučaja u tome, kada je GM <,> ili = 2a. nadam se da je bar malo jasno.. ja sam to znala pa nisam trebala dokazivat nego samo objašnjavat, al me je svejedno to dugo pitao jer nisam bila preprecizna s tim točkama..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tricky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 03. 2006. (23:22:39)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:17 čet, 1. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kakva je danas bila situacija na usmenima? sta je sa ponedjeljkom i utorkom?
kakva je danas bila situacija na usmenima? sta je sa ponedjeljkom i utorkom?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mery
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2008. (21:57:21)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 18:54 čet, 1. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima li netko raspolozen da mi malo pojasni kvadraturu kruga i teorem o 3 simetrije :oops:
ima li netko raspolozen da mi malo pojasni kvadraturu kruga i teorem o 3 simetrije Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
daisy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2009. (22:17:36)
Postovi: (72)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 20:41 čet, 1. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

za kvadraturu kruga ne znam, tj nisam bas sigurna.

teorem o 3 simetrije:
ok, imas vjerojatno dokaz, pa onda sve pocetak kao tamo, imas tri pravca a,b,c koji prolaze kroz tocku O, na pravcu a uzmemo polupravac h i oznacimo poluravnine S i S'. sad kompozicija Sc*Sb*Sa preslikava h u h', S u S'', tocka O ostaje tocka O. onda nacrtas simetralu kuta (h, h') i to nam je kao pravac d. sad nam simetrija obzirom na taj pravac preslikava h u h', O ostaje opet O, samo nam je kao problem dal nam S ili S' preslikava u S''. ok, prvi slucaj, da S preslikava u S'', pa po aksiomu o zastavi ( dakle,da postoji točno jedna izometrija koja zadanu zastavu preslikava u drugu zadanu zastavu) su nam kompozicije Sc*Sb*Sa=Sd. a drugi slucaj je da nam S' preslikava u S''. onda cemo upotrijebiti Sa prvo pa Sd, jer ce nam Sa zamijeniti strane tih poluravnina. i onda nam Sc*Sb*Sa i Sd*Sa preslikavaju iste stvari pa su jednake. sad komponiraš sa Sa s desne trane i ostane ti Sc*Sb=Sd a to ne može biti jer su fiksni elementi desne strane pravac d (i sve točke na tom pravcu) a fiksni elementi lijeve strane je točka b presjek c tj točka O. pa je jedini slučaj onaj prvi i to je to.
za kvadraturu kruga ne znam, tj nisam bas sigurna.

teorem o 3 simetrije:
ok, imas vjerojatno dokaz, pa onda sve pocetak kao tamo, imas tri pravca a,b,c koji prolaze kroz tocku O, na pravcu a uzmemo polupravac h i oznacimo poluravnine S i S'. sad kompozicija Sc*Sb*Sa preslikava h u h', S u S'', tocka O ostaje tocka O. onda nacrtas simetralu kuta (h, h') i to nam je kao pravac d. sad nam simetrija obzirom na taj pravac preslikava h u h', O ostaje opet O, samo nam je kao problem dal nam S ili S' preslikava u S''. ok, prvi slucaj, da S preslikava u S'', pa po aksiomu o zastavi ( dakle,da postoji točno jedna izometrija koja zadanu zastavu preslikava u drugu zadanu zastavu) su nam kompozicije Sc*Sb*Sa=Sd. a drugi slucaj je da nam S' preslikava u S''. onda cemo upotrijebiti Sa prvo pa Sd, jer ce nam Sa zamijeniti strane tih poluravnina. i onda nam Sc*Sb*Sa i Sd*Sa preslikavaju iste stvari pa su jednake. sad komponiraš sa Sa s desne trane i ostane ti Sc*Sb=Sd a to ne može biti jer su fiksni elementi desne strane pravac d (i sve točke na tom pravcu) a fiksni elementi lijeve strane je točka b presjek c tj točka O. pa je jedini slučaj onaj prvi i to je to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mali_zeleni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (12:12:05)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 0:28 pet, 2. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

@daisy, nije mi još baš jasno ali hvala na pokušaju. Nije mi jasno zašto uopće gledamo te slučajeve kad pravac prolazi kroz F, kad siječe FF' itd. Zašto ne gledamo samo 3. slučaj?
@daisy, nije mi još baš jasno ali hvala na pokušaju. Nije mi jasno zašto uopće gledamo te slučajeve kad pravac prolazi kroz F, kad siječe FF' itd. Zašto ne gledamo samo 3. slučaj?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:12 pet, 2. 7. 2010    Naslov: pon, uto? Citirajte i odgovorite

dal netko zna što je sa usmenim u pon, uto? tenx
dal netko zna što je sa usmenim u pon, uto? tenx


[Vrh]
daisy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2009. (22:17:36)
Postovi: (72)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 13:40 pet, 2. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mali_zeleni"]@daisy, nije mi još baš jasno ali hvala na pokušaju. Nije mi jasno zašto uopće gledamo te slučajeve kad pravac prolazi kroz F, kad siječe FF' itd. Zašto ne gledamo samo 3. slučaj?[/quote]

razumijem te, rekao je i sam profesor da se prvi i zadnji slucaj mogu gledati kao jedan.. sorry sto nisam mogla pomoc :(
mali_zeleni (napisa):
@daisy, nije mi još baš jasno ali hvala na pokušaju. Nije mi jasno zašto uopće gledamo te slučajeve kad pravac prolazi kroz F, kad siječe FF' itd. Zašto ne gledamo samo 3. slučaj?


razumijem te, rekao je i sam profesor da se prvi i zadnji slucaj mogu gledati kao jedan.. sorry sto nisam mogla pomoc Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 14:35 pet, 2. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="daisy"][quote="mali_zeleni"]@daisy, nije mi još baš jasno ali hvala na pokušaju. Nije mi jasno zašto uopće gledamo te slučajeve kad pravac prolazi kroz F, kad siječe FF' itd. Zašto ne gledamo samo 3. slučaj?[/quote]

razumijem te, rekao je i sam profesor da se prvi i zadnji slucaj mogu gledati kao jedan.. sorry sto nisam mogla pomoc :([/quote]

mene je to na usmenom pitao, nisam znao :D
ali, kaže da je 1.slučaj poseban slučaj 3. slučaja :)
pa u biti da ima samo 2 slučaja
daisy (napisa):
mali_zeleni (napisa):
@daisy, nije mi još baš jasno ali hvala na pokušaju. Nije mi jasno zašto uopće gledamo te slučajeve kad pravac prolazi kroz F, kad siječe FF' itd. Zašto ne gledamo samo 3. slučaj?


razumijem te, rekao je i sam profesor da se prvi i zadnji slucaj mogu gledati kao jedan.. sorry sto nisam mogla pomoc Sad


mene je to na usmenom pitao, nisam znao Very Happy
ali, kaže da je 1.slučaj poseban slučaj 3. slučaja Smile
pa u biti da ima samo 2 slučaja


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 4 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan