Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kraj civilizacije?
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 21:45 uto, 21. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aaaa, ne budem komentirao tude prehrambene navike :roll: ,samo cu malo vratit pricu na naftu.

Ne kuzim u cemu je frka.Nafta je najvaznija za gorivo za razna prometala,i u industriji(od čijeg se dima btw. sve vise blizimo efektu staklenika 8) :changes: :black: ),dok je struja ta koja nam najvise pomaze u zivotu :idea: :robot: :zvrrr: :kuckkuck: (ne izostavimo najvazniji u nasim zivotima :D TV i :microwave: )

A i automobili danas idu na struju i to do solidnih 70 km na sat.Tko zna, da se svi voze u takvim autima da li bi bilo smoga i nesreća(i da li bi bilo potrebe za 0.0promila).

Ne plasim se ja nestanka nafte,nek nestane vec jednom,pun mi kufer Busha i Iraka,ja se plasim ludaka poput ovih u Rusiji :!:

(I ne vidim u cemu je problem s dinom i gospodarima,oboje su zakon i predstavljaju sam vrh SF,fantasy knjizevnosti :D (o kojoj ce buduce generacije ucit u skolama,makar se moja profa iz hrvatskog ne slagala s tim :wink: :D ))
Aaaa, ne budem komentirao tude prehrambene navike Rolling Eyes ,samo cu malo vratit pricu na naftu.

Ne kuzim u cemu je frka.Nafta je najvaznija za gorivo za razna prometala,i u industriji(od čijeg se dima btw. sve vise blizimo efektu staklenika Cool #CHanges #Black smile ),dok je struja ta koja nam najvise pomaze u zivotu Idea #Robot Javi se, ponekad me nazovi,... Cekam Blue Screen of Death (ne izostavimo najvazniji u nasim zivotima Very Happy TV i #Microwave )

A i automobili danas idu na struju i to do solidnih 70 km na sat.Tko zna, da se svi voze u takvim autima da li bi bilo smoga i nesreća(i da li bi bilo potrebe za 0.0promila).

Ne plasim se ja nestanka nafte,nek nestane vec jednom,pun mi kufer Busha i Iraka,ja se plasim ludaka poput ovih u Rusiji Exclamation

(I ne vidim u cemu je problem s dinom i gospodarima,oboje su zakon i predstavljaju sam vrh SF,fantasy knjizevnosti Very Happy (o kojoj ce buduce generacije ucit u skolama,makar se moja profa iz hrvatskog ne slagala s tim Wink Very Happy ))


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 23:35 uto, 21. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]I ne vidim u cemu je problem s dinom i gospodarima, oboje su zakon i predstavljaju sam vrh SF,fantasy knjizevnosti :D (o kojoj ce buduce generacije ucit u skolama,makar se moja profa iz hrvatskog ne slagala s tim :wink: :D )[/quote]

:OT:
Najbezbolniji prelaz na SF bi im bio da umjesto standardne Orwellove "Životinjske farme" ubace "1984". Dvije dobre stvari izlaze iz toga - uči se SF u školi :D i izbjegava se zaluđenost rialitij šouovima imena "Big Brother" (a to po onoj knjizi dobilo ime - kako lame, knjiga je bolja - zamisli taj scenarij :lol: )
Morpheus (napisa):
I ne vidim u cemu je problem s dinom i gospodarima, oboje su zakon i predstavljaju sam vrh SF,fantasy knjizevnosti Very Happy (o kojoj ce buduce generacije ucit u skolama,makar se moja profa iz hrvatskog ne slagala s tim Wink Very Happy )


Off-topic
Najbezbolniji prelaz na SF bi im bio da umjesto standardne Orwellove "Životinjske farme" ubace "1984". Dvije dobre stvari izlaze iz toga - uči se SF u školi Very Happy i izbjegava se zaluđenost rialitij šouovima imena "Big Brother" (a to po onoj knjizi dobilo ime - kako lame, knjiga je bolja - zamisli taj scenarij Laughing )



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:51 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Probati cu se vratiti na temu.

A i da potrošimo ostatak nafte u iducih recimo...35 godina...da li je tu i uračunata ona američka nafta koju amerikanci ljubomorno cuvaju i ne koriste? mislim da nije..A i siguran sam da na burzi nafte računaju cijene samo od bliskoistočnih dobavljača, jer amerikanci sigurno nece u blizoj buducnosti odluciti izvoziti svoju naftu.

Tako da mislim da imamo ipak puno vise od 35 godina. Kada se bliskoistocna nafta potrosi, amerika ce sigurno nabiti cijenu na naftu, jer ce drzati monopol, ali dotad, mozda se jos neki izvor nafte otkrije.
Probati cu se vratiti na temu.

A i da potrošimo ostatak nafte u iducih recimo...35 godina...da li je tu i uračunata ona američka nafta koju amerikanci ljubomorno cuvaju i ne koriste? mislim da nije..A i siguran sam da na burzi nafte računaju cijene samo od bliskoistočnih dobavljača, jer amerikanci sigurno nece u blizoj buducnosti odluciti izvoziti svoju naftu.

Tako da mislim da imamo ipak puno vise od 35 godina. Kada se bliskoistocna nafta potrosi, amerika ce sigurno nabiti cijenu na naftu, jer ce drzati monopol, ali dotad, mozda se jos neki izvor nafte otkrije.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:47 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]Tako da mislim da imamo ipak puno vise od 35 godina. Kada se bliskoistocna nafta potrosi, amerika ce sigurno nabiti cijenu na naftu, jer ce drzati monopol, ali dotad, mozda se jos neki izvor nafte otkrije.[/quote]

A meni se cini da ce ju ljubomorno cuvati za interne potrebe. :evil:
Lord Sirius (napisa):
Tako da mislim da imamo ipak puno vise od 35 godina. Kada se bliskoistocna nafta potrosi, amerika ce sigurno nabiti cijenu na naftu, jer ce drzati monopol, ali dotad, mozda se jos neki izvor nafte otkrije.


A meni se cini da ce ju ljubomorno cuvati za interne potrebe. Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:23 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]da li je tu i uračunata ona američka nafta koju amerikanci ljubomorno cuvaju i ne koriste?[/quote]

To je fama. Ameri su peak vlastite proizvodnje nafte imali u 70-tim godinama proslog stoljeca. Sada isto kao ostatak svijeta uvoze naftu jer svoje nemaju dovoljno. Koliko je meni poznato zabrane busenja imaju samo na vrlo ogranicenim podrucjima i to zbog ekoloskih razloga.
Lord Sirius (napisa):
da li je tu i uračunata ona američka nafta koju amerikanci ljubomorno cuvaju i ne koriste?


To je fama. Ameri su peak vlastite proizvodnje nafte imali u 70-tim godinama proslog stoljeca. Sada isto kao ostatak svijeta uvoze naftu jer svoje nemaju dovoljno. Koliko je meni poznato zabrane busenja imaju samo na vrlo ogranicenim podrucjima i to zbog ekoloskih razloga.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 23:53 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja znam Ameri skladiste uvezenu naftu u iskoristenim bazenim nafte u zemlji,dok trose onu koju crpe i dio te koju su uvezli.

Ali te im zalihe nece puno pomoć s obzirom koliko njihovi auti gutaju :roll: .

Treba se ugledat na japance i njihove superdupernikadnekasnibrzi vlak :D i sto vise koristit takav nacin prijevoza i nema beda kad nestane nafta.
BTW. i ovo ozbiljno mislim-nasi tramvaji su korak u pravom smjeru(mali korak,al je ipak korak :wink: )
Koliko ja znam Ameri skladiste uvezenu naftu u iskoristenim bazenim nafte u zemlji,dok trose onu koju crpe i dio te koju su uvezli.

Ali te im zalihe nece puno pomoć s obzirom koliko njihovi auti gutaju Rolling Eyes .

Treba se ugledat na japance i njihove superdupernikadnekasnibrzi vlak Very Happy i sto vise koristit takav nacin prijevoza i nema beda kad nestane nafta.
BTW. i ovo ozbiljno mislim-nasi tramvaji su korak u pravom smjeru(mali korak,al je ipak korak Wink )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:25 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
To je fama. Ameri su peak vlastite proizvodnje nafte imali u 70-tim godinama proslog stoljeca. Sada isto kao ostatak svijeta uvoze naftu jer svoje nemaju dovoljno. Koliko je meni poznato zabrane busenja imaju samo na vrlo ogranicenim podrucjima i to zbog ekoloskih razloga.[/quote]
hm..pa sto nije da oni uopce ne kopaju svoju naftu, zato niti nemaju proizvodnju nafte, a uvoze jer im je to puno jeftinije nego plaćati svoje radnike i skupocjene strojeve?
krcko (napisa):

To je fama. Ameri su peak vlastite proizvodnje nafte imali u 70-tim godinama proslog stoljeca. Sada isto kao ostatak svijeta uvoze naftu jer svoje nemaju dovoljno. Koliko je meni poznato zabrane busenja imaju samo na vrlo ogranicenim podrucjima i to zbog ekoloskih razloga.

hm..pa sto nije da oni uopce ne kopaju svoju naftu, zato niti nemaju proizvodnju nafte, a uvoze jer im je to puno jeftinije nego plaćati svoje radnike i skupocjene strojeve?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:03 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]Koliko ja znam Ameri skladiste uvezenu naftu u iskoristenim bazenim nafte u zemlji,dok trose onu koju crpe i dio te koju su uvezli.[/quote]

Gdje si to cuo, molim te? :shock: Tehnologija vadjenja nafte svodi se na zabijanje cijevi u zemlju i cekanja da nafta pocne teci. Ako nije pod pritiskom jedino sto preostaje je pumpati ogromne kolicine vode dolje, ali onda izlazi razrijedjena nafta. U svakom slucaju, vracanje nafte u zemlju otprilike je jednako racionalno kao prolijevanje u more.

[quote="Lord Sirius"]hm..pa sto nije da oni uopce ne kopaju svoju naftu, zato niti nemaju proizvodnju nafte, a uvoze jer im je to puno jeftinije nego plaćati svoje radnike i skupocjene strojeve?[/quote]

AFAIK, ne. Trose i vlastitu naftu ali nije im puno ostalo. Njihova proizvodnja znatno je manja od potreba.

[quote="Morpheus"]Ne kuzim u cemu je frka.Nafta je najvaznija za gorivo za razna prometala,i u industriji(od čijeg se dima btw. sve vise blizimo efektu staklenika 8) :changes: :black: ),dok je struja ta koja nam najvise pomaze u zivotu :idea: :robot: :zvrrr: :kuckkuck: (ne izostavimo najvazniji u nasim zivotima :D TV i :microwave: )[/quote]

Daj pogledaj malo oko sebe. Od cega je napravljena tastatura po kojoj kuckas? Kako je uzgojena hrana koju imas u frizideru? Kako je stigla do frizidera? Od cega je napravljen frizider? Najkrace receno, bez nafte cemo umrijet od gladi. A sto se tice struje, sto mislis kako ugljen stize u Plomin? Bez nafte stizao bi parobrodom, sto naravno zagadjuje puno vise nego motori s unutrasnjim sagorijevanjem.
Morpheus (napisa):
Koliko ja znam Ameri skladiste uvezenu naftu u iskoristenim bazenim nafte u zemlji,dok trose onu koju crpe i dio te koju su uvezli.


Gdje si to cuo, molim te? Shocked Tehnologija vadjenja nafte svodi se na zabijanje cijevi u zemlju i cekanja da nafta pocne teci. Ako nije pod pritiskom jedino sto preostaje je pumpati ogromne kolicine vode dolje, ali onda izlazi razrijedjena nafta. U svakom slucaju, vracanje nafte u zemlju otprilike je jednako racionalno kao prolijevanje u more.

Lord Sirius (napisa):
hm..pa sto nije da oni uopce ne kopaju svoju naftu, zato niti nemaju proizvodnju nafte, a uvoze jer im je to puno jeftinije nego plaćati svoje radnike i skupocjene strojeve?


AFAIK, ne. Trose i vlastitu naftu ali nije im puno ostalo. Njihova proizvodnja znatno je manja od potreba.

Morpheus (napisa):
Ne kuzim u cemu je frka.Nafta je najvaznija za gorivo za razna prometala,i u industriji(od čijeg se dima btw. sve vise blizimo efektu staklenika Cool #CHanges #Black smile ),dok je struja ta koja nam najvise pomaze u zivotu Idea #Robot Javi se, ponekad me nazovi,... Cekam Blue Screen of Death (ne izostavimo najvazniji u nasim zivotima Very Happy TV i #Microwave )


Daj pogledaj malo oko sebe. Od cega je napravljena tastatura po kojoj kuckas? Kako je uzgojena hrana koju imas u frizideru? Kako je stigla do frizidera? Od cega je napravljen frizider? Najkrace receno, bez nafte cemo umrijet od gladi. A sto se tice struje, sto mislis kako ugljen stize u Plomin? Bez nafte stizao bi parobrodom, sto naravno zagadjuje puno vise nego motori s unutrasnjim sagorijevanjem.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 12:40 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

O cemu ti brijes :?: U plastici ima derivata nafte koliko u svijeci dinamita. :roll:

A ak ti svoju hranu gnojis naftom, to je tvoj problem.I ne pili o umjetnim gnojivima,stari mi je radio u tvornici gnojiva.Nafta nema veze s tim.
I sta ima frizider s tim,ajd navedi jednu stvar u frizideru za koju se mozes zakunit da ima nesto od nafte u sebi i koja ne moze bit zamijenjena necim drugim.
Ja se za hranu ne brinem,to sto ti ne znas posadit krumpir, je opet ,vidi :twisted: ,tvoj problem.

P.S.Jedna mala nuklearna elektrana KRŠKO je zaduzen za POLA energetske opskrbe hrvaske pa si slobodno zadrzi ugljen za rostilj.


P.P.S A sta mislis sta rade oni strojevi na busotinama nego stavaraju tlak u podzemnim bazenim?


[/quote]
O cemu ti brijes Question U plastici ima derivata nafte koliko u svijeci dinamita. Rolling Eyes

A ak ti svoju hranu gnojis naftom, to je tvoj problem.I ne pili o umjetnim gnojivima,stari mi je radio u tvornici gnojiva.Nafta nema veze s tim.
I sta ima frizider s tim,ajd navedi jednu stvar u frizideru za koju se mozes zakunit da ima nesto od nafte u sebi i koja ne moze bit zamijenjena necim drugim.
Ja se za hranu ne brinem,to sto ti ne znas posadit krumpir, je opet ,vidi Twisted Evil ,tvoj problem.

P.S.Jedna mala nuklearna elektrana KRŠKO je zaduzen za POLA energetske opskrbe hrvaske pa si slobodno zadrzi ugljen za rostilj.


P.P.S A sta mislis sta rade oni strojevi na busotinama nego stavaraju tlak u podzemnim bazenim?


[/quote]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:26 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]O cemu ti brijes :?: U plastici ima derivata nafte koliko u svijeci dinamita. :roll:[/quote]

[url=http://www.priweb.org/ed/pgws/uses/plastic.html]Klik[/url]. Btw, dinamita u obicnim svijecama nema, ali pogodi cega [url=http://www.priweb.org/ed/pgws/uses/candle.html]ima[/url] :lol:

[quote="Morpheus"]I ne pili o umjetnim gnojivima,stari mi je radio u tvornici gnojiva.Nafta nema veze s tim.[/quote]

[url=http://www.priweb.org/ed/pgws/uses/fertilizer.html]Klik klik[/url]. Nisu sam gnojiva nego i pesticidi.

[quote="Morpheus"]I sta ima frizider s tim,ajd navedi jednu stvar u frizideru za koju se mozes zakunit da ima nesto od nafte u sebi i koja ne moze bit zamijenjena necim drugim.[/quote]

Fakat mi je zao sto [url=http://www.priweb.org/ed/pgws/uses/uses_home.html]ovdje[/url] frizider nije link :D OK, priznajem, frizider bi se mozda mogao napraviti i bez plastike. No jesi li ikad vidio neki takav?

Kad smo vec kod klikanja, zaboravio sam spomenuti [url=http://www.priweb.org/ed/pgws/uses/vitamins.html]lijekove[/url].

Sad jos malo o rezervi koju Ameri navodno cuvaju. Jeste li mozda mislili na [url=http://science.howstuffworks.com/question478.htm]ovo[/url]? Primijetite da uz sadasnju potrosnju imaju rezervu ravno za 30 dana. I Morpheus, ajde pls odgovori gdje si cuo da pumpaju naftu nazad u iscrpljene busotine? :lol:
Morpheus (napisa):
O cemu ti brijes Question U plastici ima derivata nafte koliko u svijeci dinamita. Rolling Eyes


Klik. Btw, dinamita u obicnim svijecama nema, ali pogodi cega ima Laughing

Morpheus (napisa):
I ne pili o umjetnim gnojivima,stari mi je radio u tvornici gnojiva.Nafta nema veze s tim.


Klik klik. Nisu sam gnojiva nego i pesticidi.

Morpheus (napisa):
I sta ima frizider s tim,ajd navedi jednu stvar u frizideru za koju se mozes zakunit da ima nesto od nafte u sebi i koja ne moze bit zamijenjena necim drugim.


Fakat mi je zao sto ovdje frizider nije link Very Happy OK, priznajem, frizider bi se mozda mogao napraviti i bez plastike. No jesi li ikad vidio neki takav?

Kad smo vec kod klikanja, zaboravio sam spomenuti lijekove.

Sad jos malo o rezervi koju Ameri navodno cuvaju. Jeste li mozda mislili na ovo? Primijetite da uz sadasnju potrosnju imaju rezervu ravno za 30 dana. I Morpheus, ajde pls odgovori gdje si cuo da pumpaju naftu nazad u iscrpljene busotine? Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 18:13 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

O pumpanju nafte nazada u zemlju sam cuo u 3 razredu srednje-zemljopis(i to je jedna od rijetkih stvari koju sam zapamtio,i sto se toga tice uopce cuo na tom satu kojeg ocito nisam fan).Sad jel je il nije istina iskreno bas me boli briga,
i meni se ne da natezat s tim,napiso sam da sam to cuo,a ne da sam to vidio na discovery kanalu.

Svijece se prave od voska :roll:.

Pesticidi su nista vise do odredenih kemijskih spojeva.Da dobijes te kemijske spojeve ne treba ti nafta vec doktorat s nekog kem.faks :wink:

I lijekovi ????????? :shock:

Ajd priznajem da je i meni nategnuta prica o pumpanju nafte i mislim da si tu i u pravu,ali ako lijekovi imaju veze s naftom,ja se okrecem alternativnoj medicini
O pumpanju nafte nazada u zemlju sam cuo u 3 razredu srednje-zemljopis(i to je jedna od rijetkih stvari koju sam zapamtio,i sto se toga tice uopce cuo na tom satu kojeg ocito nisam fan).Sad jel je il nije istina iskreno bas me boli briga,
i meni se ne da natezat s tim,napiso sam da sam to cuo,a ne da sam to vidio na discovery kanalu.

Svijece se prave od voska Rolling Eyes.

Pesticidi su nista vise do odredenih kemijskih spojeva.Da dobijes te kemijske spojeve ne treba ti nafta vec doktorat s nekog kem.faks Wink

I lijekovi ????????? Shocked

Ajd priznajem da je i meni nategnuta prica o pumpanju nafte i mislim da si tu i u pravu,ali ako lijekovi imaju veze s naftom,ja se okrecem alternativnoj medicini


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 18:48 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]...

I lijekovi ????????? :shock:

Ajd priznajem da je i meni nategnuta prica o pumpanju nafte i mislim da si tu i u pravu,ali ako lijekovi imaju veze s naftom,ja se okrecem alternativnoj medicini[/quote]

Nevjerni Tomo! :PP

Cak da i Americani na neku caroliju pumpaju naftu pumpaju u [i]natrag[/i] u zemlju, koliko god da je napumpaju to je jos uvijek konacno. KO-NA-CNO! Tome ce doci kraj i onda debela Amerika baj-baj! [color=gray]Mogli bi haiku sloziti od ovoga... :lol:[/color]

A i mislim, mi nismo u Americi, tak da imaju oni zalihe ili ne mi te nafte necemo vidjeti. Tak da nam to nece nis pomoc. Pa cak i da svi ti mali proizvodi koje koristimo svaki dan nisu od nafte, kaj mislis kak bi oni dolazili do nas iz Tajvana, Kine i ... Kaj cemo raditi kontenjer brodove na nuklearni pogon.

Mi si trebamo gradit tramFaje, trolejbuse, vlakice, tvornice za obucu :lol: i infrastrukturu za to, a ne autoceste koje ce za 50 godina biti jedino biti ogromna igralista za nogomet za nasu djecicu.

[quote="Krckov klik, klik"]...Some medicines, such as penicillin, are made by organisms, but most are manufactured from chemicals,...[/quote]

A ja bas nasao biti alergican na penicilin. :cry:

Pa s cim cu se ja lijeciti... :pavati:

-------------------

Bas sam se neceg sjetio. Ima li kod nuklearnih reaktora neceg nezamjenjivog sto mora biti od [i]oil-product[/i]-a? Valjda ne... :pray:

A kod solarnih ploca? :nonono:

---------------------


[color=darkred]I Morpheus, vidim da si se smirio u posljednjem postu, ali eto moram ja prigovorit. Molim te probaj s malo manje napadackim tonon iznositi demante i sumnje u tudja misljenja. Mi se ovdje ne svadjamo ( :-s ), vec raspravljamo. Hvala! :D[/color]
Morpheus (napisa):
...

I lijekovi ????????? Shocked

Ajd priznajem da je i meni nategnuta prica o pumpanju nafte i mislim da si tu i u pravu,ali ako lijekovi imaju veze s naftom,ja se okrecem alternativnoj medicini


Nevjerni Tomo! Weeee-heeee!!!

Cak da i Americani na neku caroliju pumpaju naftu pumpaju u natrag u zemlju, koliko god da je napumpaju to je jos uvijek konacno. KO-NA-CNO! Tome ce doci kraj i onda debela Amerika baj-baj! Mogli bi haiku sloziti od ovoga... Laughing

A i mislim, mi nismo u Americi, tak da imaju oni zalihe ili ne mi te nafte necemo vidjeti. Tak da nam to nece nis pomoc. Pa cak i da svi ti mali proizvodi koje koristimo svaki dan nisu od nafte, kaj mislis kak bi oni dolazili do nas iz Tajvana, Kine i ... Kaj cemo raditi kontenjer brodove na nuklearni pogon.

Mi si trebamo gradit tramFaje, trolejbuse, vlakice, tvornice za obucu Laughing i infrastrukturu za to, a ne autoceste koje ce za 50 godina biti jedino biti ogromna igralista za nogomet za nasu djecicu.

Krckov klik, klik (napisa):
...Some medicines, such as penicillin, are made by organisms, but most are manufactured from chemicals,...


A ja bas nasao biti alergican na penicilin. Crying or Very sad

Pa s cim cu se ja lijeciti... Zijeeeeeev...

-------------------

Bas sam se neceg sjetio. Ima li kod nuklearnih reaktora neceg nezamjenjivog sto mora biti od oil-product-a? Valjda ne... Pray

A kod solarnih ploca? Ne, ne, ne, samo to neee

---------------------


I Morpheus, vidim da si se smirio u posljednjem postu, ali eto moram ja prigovorit. Molim te probaj s malo manje napadackim tonon iznositi demante i sumnje u tudja misljenja. Mi se ovdje ne svadjamo ( Eh? ), vec raspravljamo. Hvala! Very Happy



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:46 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jeste čuli da se cijena nafte penje (nepovratno?)? :twisted:

Mislim da si moram u tom slučaju nabavit' konja, ili još bolje, da ih počnem uzgajat'.
Jeste čuli da se cijena nafte penje (nepovratno?)? Twisted Evil

Mislim da si moram u tom slučaju nabavit' konja, ili još bolje, da ih počnem uzgajat'.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:52 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]
P.S.Jedna mala nuklearna elektrana KRŠKO je zaduzen za POLA energetske opskrbe hrvaske pa si slobodno zadrzi ugljen za rostilj.
[/quote]
a koliko se ulja potroši na podmazivanje svih strojeva u NEK...
Morpheus (napisa):

P.S.Jedna mala nuklearna elektrana KRŠKO je zaduzen za POLA energetske opskrbe hrvaske pa si slobodno zadrzi ugljen za rostilj.

a koliko se ulja potroši na podmazivanje svih strojeva u NEK...



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:55 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]
Mislim da si moram u tom slučaju nabavit' konja, ili još bolje, da ih počnem uzgajat'.[/quote]
Radije deve uzgajaj. Nisu jednako brze kao konji, ali puno izdržljivije su!
Crni (napisa):

Mislim da si moram u tom slučaju nabavit' konja, ili još bolje, da ih počnem uzgajat'.

Radije deve uzgajaj. Nisu jednako brze kao konji, ali puno izdržljivije su!



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 2:12 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]
Pesticidi su nista vise do odredenih kemijskih spojeva.Da dobijes te kemijske spojeve ne treba ti nafta vec doktorat s nekog kem.faks
[/quote]

Sve ste već rekli pa ću se samo osvrnut na ovo. Gle, da bi dobio određene kemijske spojeve, treba ti sirovina iz kojih ćeš ih dobit pa ti onda treba neka sirovina koja će pokretat pogon kojim ćeš ih dobit i još ti treba sirovina koja će reagirat s drugom sirovinom i treba ti sve skupa gro sirovina od kojih je nafta glavni zastupnik.

Mislim da bi očima javnosti trebalo malo više prikazati stvarnu ranjivost znanosti i ovisnost o nekim kritičnim čimbenicima. U nekim stvarima prerade sirovinaTM čovjek se stvarno ne može načuditi primitivnoj osnovi tog postupka
Morpheus (napisa):

Pesticidi su nista vise do odredenih kemijskih spojeva.Da dobijes te kemijske spojeve ne treba ti nafta vec doktorat s nekog kem.faks


Sve ste već rekli pa ću se samo osvrnut na ovo. Gle, da bi dobio određene kemijske spojeve, treba ti sirovina iz kojih ćeš ih dobit pa ti onda treba neka sirovina koja će pokretat pogon kojim ćeš ih dobit i još ti treba sirovina koja će reagirat s drugom sirovinom i treba ti sve skupa gro sirovina od kojih je nafta glavni zastupnik.

Mislim da bi očima javnosti trebalo malo više prikazati stvarnu ranjivost znanosti i ovisnost o nekim kritičnim čimbenicima. U nekim stvarima prerade sirovinaTM čovjek se stvarno ne može načuditi primitivnoj osnovi tog postupka



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 2:15 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uzgred, ja mislim da bi se naši izvori energije trebali svesti na pedaliranje agreagtima.

Zašto je tomu tako?

Otvorit će se radnih mjesta. Gro radnih mjesta

Bit ćemo svi gro zdraviji i gro fit

Bit će dovoljno struje za sve i gro električnih viškova, tak da ćemo se bez problema moći laserskom tehnologijom obraniti od invazije vanzemaljske rase.

Gro će se ukinuti sprave za vježbanje. TV-prodaja shall cease to exist.

Svatko će imati besplatan bicikl. Gro.
Uzgred, ja mislim da bi se naši izvori energije trebali svesti na pedaliranje agreagtima.

Zašto je tomu tako?

Otvorit će se radnih mjesta. Gro radnih mjesta

Bit ćemo svi gro zdraviji i gro fit

Bit će dovoljno struje za sve i gro električnih viškova, tak da ćemo se bez problema moći laserskom tehnologijom obraniti od invazije vanzemaljske rase.

Gro će se ukinuti sprave za vježbanje. TV-prodaja shall cease to exist.

Svatko će imati besplatan bicikl. Gro.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 2:19 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]
(I ne vidim u cemu je problem s dinom i gospodarima,oboje su zakon i predstavljaju sam vrh SF,fantasy knjizevnosti (o kojoj ce buduce generacije ucit u skolama,makar se moja profa iz hrvatskog ne slagala s tim ))
[/quote]

Mene to fascinira. SF&F je grana književnosti koja se toliko ravila i razgranala,a opet se u high society književnim krugovima nekako prešutno proglašava šundom. Kao da je nastao paralelni svijet književnosti. I općenito mada ima djela tamo kvalitetnih da ti pamet stane i stilski i gramatički i rječito odlično napisanih, opet se svi profesori hrvatskog s kojima sam se ja susreo sa skepsom osvrću na cijeli taj žanr. Kaj je njima svima? to je eto jedan od najboljih primjera ljudske zadojenosti.

:OT:
Morpheus (napisa):

(I ne vidim u cemu je problem s dinom i gospodarima,oboje su zakon i predstavljaju sam vrh SF,fantasy knjizevnosti (o kojoj ce buduce generacije ucit u skolama,makar se moja profa iz hrvatskog ne slagala s tim ))


Mene to fascinira. SF&F je grana književnosti koja se toliko ravila i razgranala,a opet se u high society književnim krugovima nekako prešutno proglašava šundom. Kao da je nastao paralelni svijet književnosti. I općenito mada ima djela tamo kvalitetnih da ti pamet stane i stilski i gramatički i rječito odlično napisanih, opet se svi profesori hrvatskog s kojima sam se ja susreo sa skepsom osvrću na cijeli taj žanr. Kaj je njima svima? to je eto jedan od najboljih primjera ljudske zadojenosti.

Off-topic



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 3:40 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]Uzgred, ja mislim da bi se naši izvori energije trebali svesti na pedaliranje agreagtima.
[/quote]
svejedno trebas sa nečime podmazati te pedale :twisted: :twisted:

[quote="Blockflöte"]Mene to fascinira. SF&F je grana književnosti koja se toliko ravila i razgranala,a opet se u high society književnim krugovima nekako prešutno proglašava šundom. Kao da je nastao paralelni svijet književnosti. I općenito mada ima djela tamo kvalitetnih da ti pamet stane i stilski i gramatički i rječito odlično napisanih, opet se svi profesori hrvatskog s kojima sam se ja susreo sa skepsom osvrću na cijeli taj žanr. Kaj je njima svima? to je eto jedan od najboljih primjera ljudske zadojenosti.[/quote]

Iskreno, mene vise brine sto pisci poput Toma Clancya ili Anne Rice grabe enormne iznose novaca za svoja djela, te da ljudi ne vide razliku između kvalitetnog i nekvalitetnog.

To što profesori hrvatskog ili cijelokupni high literary society ne priznaju sf&f kao znanost te netreba zabrinjavati. Mnogi klasicno učeni i trenirani glazbenici ne priznaju rock&roll kao glazbu, ali ga svejedno svi nekako, prije ili kasnije, otkriju...

no, svijet na mladima ostaje, tako da ce se nedvojbeno to kroz vrijeme promjeniti
Blockflöte (napisa):
Uzgred, ja mislim da bi se naši izvori energije trebali svesti na pedaliranje agreagtima.

svejedno trebas sa nečime podmazati te pedale Twisted Evil Twisted Evil

Blockflöte (napisa):
Mene to fascinira. SF&F je grana književnosti koja se toliko ravila i razgranala,a opet se u high society književnim krugovima nekako prešutno proglašava šundom. Kao da je nastao paralelni svijet književnosti. I općenito mada ima djela tamo kvalitetnih da ti pamet stane i stilski i gramatički i rječito odlično napisanih, opet se svi profesori hrvatskog s kojima sam se ja susreo sa skepsom osvrću na cijeli taj žanr. Kaj je njima svima? to je eto jedan od najboljih primjera ljudske zadojenosti.


Iskreno, mene vise brine sto pisci poput Toma Clancya ili Anne Rice grabe enormne iznose novaca za svoja djela, te da ljudi ne vide razliku između kvalitetnog i nekvalitetnog.

To što profesori hrvatskog ili cijelokupni high literary society ne priznaju sf&f kao znanost te netreba zabrinjavati. Mnogi klasicno učeni i trenirani glazbenici ne priznaju rock&roll kao glazbu, ali ga svejedno svi nekako, prije ili kasnije, otkriju...

no, svijet na mladima ostaje, tako da ce se nedvojbeno to kroz vrijeme promjeniti



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:12 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]Uzgred, ja mislim da bi se naši izvori energije trebali svesti na pedaliranje agreagtima.
Zašto je tomu tako?
Otvorit će se radnih mjesta. Gro radnih mjesta
...[/quote]

Errr... Gro radnih mjesta znaci i gro placa... :-s Imas li ideju koliki bi ti racun za struju bio? :-k

Na kraju bi struja ispala povlastica bogatih, a siromasna (preciznije, ne-bogata) vecina bi zavrsila k'o neandertalci... :( Eventualno bi sami pedalirali, ali to bi bilo jako naporno i nespretno, a mislim i da bi izgledalo pomalo smijeshno [ [url=http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=19980123]clicky[/url] ]. :?

:idea: Lorde, pedale bi mogli podmazati svinjskom mascu, ne? :D
Blockflöte (napisa):
Uzgred, ja mislim da bi se naši izvori energije trebali svesti na pedaliranje agreagtima.
Zašto je tomu tako?
Otvorit će se radnih mjesta. Gro radnih mjesta
...


Errr... Gro radnih mjesta znaci i gro placa... Eh? Imas li ideju koliki bi ti racun za struju bio? Think

Na kraju bi struja ispala povlastica bogatih, a siromasna (preciznije, ne-bogata) vecina bi zavrsila k'o neandertalci... Sad Eventualno bi sami pedalirali, ali to bi bilo jako naporno i nespretno, a mislim i da bi izgledalo pomalo smijeshno [ clicky ]. Confused

Idea Lorde, pedale bi mogli podmazati svinjskom mascu, ne? Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 4 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan