Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

usmeni kod prof. Čaklovića
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Uvod u optimizaciju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 19:47 ned, 5. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako si bila na predavanjima (to je sada stvarno davno), pa ako si jos uz to super dobrog pamcenja (ovo je fakat nategnuto), onda bi se sjetila da je profesor taj dio preuzeo od jednog poznatog matematicara, iz jedne ful poznate knjige -> Linear Programming: Foundations and Extensions, a poznati autor je profesor na Princetonu: Robert Vanderbei.
Jedan od razloga zasto je to (nas) profesor napravio, jest zato sto je spomenuta knjiga bila dostupna on-line na stranici R. Vanderbei-a (ali nazalost nije se mogla skinuti knjiga ili direktno isprintati :cry:).
Ne znam da li je jos uvijek dostupna, no ako upises u google ime profesora i naslov knjige, siguran sam da ces saznati :wink: . [size=5]ili mozda je jos bolje da odes na stranicu od R.Vanderbei-a ?![/size]
Ako si bila na predavanjima (to je sada stvarno davno), pa ako si jos uz to super dobrog pamcenja (ovo je fakat nategnuto), onda bi se sjetila da je profesor taj dio preuzeo od jednog poznatog matematicara, iz jedne ful poznate knjige → Linear Programming: Foundations and Extensions, a poznati autor je profesor na Princetonu: Robert Vanderbei.
Jedan od razloga zasto je to (nas) profesor napravio, jest zato sto je spomenuta knjiga bila dostupna on-line na stranici R. Vanderbei-a (ali nazalost nije se mogla skinuti knjiga ili direktno isprintati Crying or Very sad).
Ne znam da li je jos uvijek dostupna, no ako upises u google ime profesora i naslov knjige, siguran sam da ces saznati Wink . ili mozda je jos bolje da odes na stranicu od R.Vanderbei-a ?!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 21:28 ned, 5. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="akki"][quote="Lara"]Vidjela sam među pitanjima i sljedeća pitanja: matrične igra sa sumom nula te dualnost u teoriji igara. Ne mogu to naći u skripti, nemam ni baš cijelu isprintanu pa je možda i u tome stvar. Može li mi netko reći u kojem poglavlju ili još bolje na kojoj stranici skripte je ovo obrađeno?[/quote]

da li su se ta pitanja javljala i u zadnje vrijeme, ja ne mogu nać ništa slično[/quote]

Ja sam bio u trecem mjesecu, isto to nisam mogao naci (sad mi je jasno i zasto), ali nisam se time zamarao previse. Pitao me tm o separaciji za konuse, jos nesto i analizu osjetljivosti (koju isto nisam pogledao, samo sam okvirno znao o cemu se radi pa sam na licu mjesta smisljao), nakon toga me pitao neko pitanje na zakljucivanje koje nisam uspio zakljuciti :oops: no svejedno je bio zadovoljan usmenim. No zasto to pisem je da kazem da mene nije pitao ni jedno ni drugo - naravno nista ne znaci, ali povecava vjerojatnost da profesor to ne pita :)
akki (napisa):
Lara (napisa):
Vidjela sam među pitanjima i sljedeća pitanja: matrične igra sa sumom nula te dualnost u teoriji igara. Ne mogu to naći u skripti, nemam ni baš cijelu isprintanu pa je možda i u tome stvar. Može li mi netko reći u kojem poglavlju ili još bolje na kojoj stranici skripte je ovo obrađeno?


da li su se ta pitanja javljala i u zadnje vrijeme, ja ne mogu nać ništa slično


Ja sam bio u trecem mjesecu, isto to nisam mogao naci (sad mi je jasno i zasto), ali nisam se time zamarao previse. Pitao me tm o separaciji za konuse, jos nesto i analizu osjetljivosti (koju isto nisam pogledao, samo sam okvirno znao o cemu se radi pa sam na licu mjesta smisljao), nakon toga me pitao neko pitanje na zakljucivanje koje nisam uspio zakljuciti Embarassed no svejedno je bio zadovoljan usmenim. No zasto to pisem je da kazem da mene nije pitao ni jedno ni drugo - naravno nista ne znaci, ali povecava vjerojatnost da profesor to ne pita Smile



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
petrich
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2005. (22:23:35)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 20 - 2

PostPostano: 6:44 pon, 6. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="akki"][quote="Lara"]Vidjela sam među pitanjima i sljedeća pitanja: matrične igra sa sumom nula te dualnost u teoriji igara. Ne mogu to naći u skripti, nemam ni baš cijelu isprintanu pa je možda i u tome stvar. Može li mi netko reći u kojem poglavlju ili još bolje na kojoj stranici skripte je ovo obrađeno?[/quote]

da li su se ta pitanja javljala i u zadnje vrijeme, ja ne mogu nać ništa slično[/quote]

Pojavila su se kad sam ja bila na usmenom, na zadnjem roku, valjda.. :-k Uglavnom, sam reci profesoru da to niste radili i on će ti dat drugo pitanje... To naravno vrijedi samo za ta neka pitanja koja se zbilja nisu obradila nekih godina...
Naime, profesor je jednom studentu htio dat jedno od tih pitanja i pital ga je on jel se to radilo - ovaj mu je rekao ne i onda mu je dal nekaj drugo... :mig:
Isto tako preporučam da ako dobiš i neko pitanje koje se radilo, al koje nikak ne znaš - radije zamoli profesora da ti da neko drugo pitanje nego da niš ne napišeš... Prof je zbilja ok i vjerujem da će izaći u susret. :mig:
akki (napisa):
Lara (napisa):
Vidjela sam među pitanjima i sljedeća pitanja: matrične igra sa sumom nula te dualnost u teoriji igara. Ne mogu to naći u skripti, nemam ni baš cijelu isprintanu pa je možda i u tome stvar. Može li mi netko reći u kojem poglavlju ili još bolje na kojoj stranici skripte je ovo obrađeno?


da li su se ta pitanja javljala i u zadnje vrijeme, ja ne mogu nać ništa slično


Pojavila su se kad sam ja bila na usmenom, na zadnjem roku, valjda.. Think Uglavnom, sam reci profesoru da to niste radili i on će ti dat drugo pitanje... To naravno vrijedi samo za ta neka pitanja koja se zbilja nisu obradila nekih godina...
Naime, profesor je jednom studentu htio dat jedno od tih pitanja i pital ga je on jel se to radilo - ovaj mu je rekao ne i onda mu je dal nekaj drugo... Namigujem ti, a ti ne gledas...
Isto tako preporučam da ako dobiš i neko pitanje koje se radilo, al koje nikak ne znaš - radije zamoli profesora da ti da neko drugo pitanje nego da niš ne napišeš... Prof je zbilja ok i vjerujem da će izaći u susret. Namigujem ti, a ti ne gledas...



_________________
Pcelica Just buzzing by 2 say hi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
akki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2004. (14:55:35)
Postovi: (88)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3

PostPostano: 10:31 uto, 14. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam bila na usmenom pojavila su se slijedeća pitanja:

Tm Dualnosti
Tm o separaciji
(dečko je znao samo iskaze bez dokaza i to nije dovoljno za 2 !!!)

Incijalizacija problema linearne zadaće (Opisala sam prvi i optimalni plan, te iskazala i dokazala tm o postojanju dopustive točke početnog problema)
Sve o konačno generiranim konusima (Tu sam iznjela definicije, Tm o separaciji (Dokaz za spec. slučaj i za opći ovaj kombinatorni sa foruma), Tm o konačno generiranom konusu + dokaz iz vježbi (samo jedan smjer))

Imala sam 65+20 bodova sa pismenog, prof me pitao kako bi dokazala ovaj smjer koji je posljedica tm o separaciji, to nisam znala i to je bilo dovoljno za 2.
Na usmenom nitko nije dobio više od 2.
Eto za one koji žele veću ocjenu, bolje se možda udubit u neke kompliciranije stvari iz skripte, jer prof. kaže da su npr. ove gore stvari trivijalne.

Još sam čula i slijedeća pitanja:
Analiza osjetljivosti
Simpleks tabela
Tm o dekompoziciji
Kad sam bila na usmenom pojavila su se slijedeća pitanja:

Tm Dualnosti
Tm o separaciji
(dečko je znao samo iskaze bez dokaza i to nije dovoljno za 2 !!!)

Incijalizacija problema linearne zadaće (Opisala sam prvi i optimalni plan, te iskazala i dokazala tm o postojanju dopustive točke početnog problema)
Sve o konačno generiranim konusima (Tu sam iznjela definicije, Tm o separaciji (Dokaz za spec. slučaj i za opći ovaj kombinatorni sa foruma), Tm o konačno generiranom konusu + dokaz iz vježbi (samo jedan smjer))

Imala sam 65+20 bodova sa pismenog, prof me pitao kako bi dokazala ovaj smjer koji je posljedica tm o separaciji, to nisam znala i to je bilo dovoljno za 2.
Na usmenom nitko nije dobio više od 2.
Eto za one koji žele veću ocjenu, bolje se možda udubit u neke kompliciranije stvari iz skripte, jer prof. kaže da su npr. ove gore stvari trivijalne.

Još sam čula i slijedeća pitanja:
Analiza osjetljivosti
Simpleks tabela
Tm o dekompoziciji



_________________
Ja volim ovce
Rozi slonic Kad jednom probas letjeti
hodati ces zemljom, s pogledom prema gore,
tamo gdje si bio i kamo se čezneš vratiti....
Go go go!!! #Lil angel
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
snjezana
Gost





PostPostano: 15:07 pet, 30. 10. 2009    Naslov: komisija-usmeni Citirajte i odgovorite

kako izgleda komisijski usmeni? jel se isto pise ili se odgovara pred komisijom?

hvala
kako izgleda komisijski usmeni? jel se isto pise ili se odgovara pred komisijom?

hvala


[Vrh]
dube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2008. (19:20:52)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:29 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i mog doprinosa:

Algoritam za razdvajajucu hiperravninu
Teorem dualnosti
Kada primarni problem nema rjesenja

Ostala pitanja koja sam nacula:

Konacno generirani konus
Analiza osjetljivost(ali ona nakon simplex metode)
Farkasova lema
Evo i mog doprinosa:

Algoritam za razdvajajucu hiperravninu
Teorem dualnosti
Kada primarni problem nema rjesenja

Ostala pitanja koja sam nacula:

Konacno generirani konus
Analiza osjetljivost(ali ona nakon simplex metode)
Farkasova lema


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:09 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skup rjesenja ZLP
Analiza osjetljivosti
MUT


tm dualnosti
tm o dekompoziciji
recesivni konus+povezati sa zlp
Skup rjesenja ZLP
Analiza osjetljivosti
MUT


tm dualnosti
tm o dekompoziciji
recesivni konus+povezati sa zlp




Zadnja promjena: allllice; 19:28 pon, 25. 1. 2010; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2008. (19:20:52)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:02 pon, 25. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. Farkaseva lema njena uloga u dualnosti i iz leme izvesti kada sustav Ax=b ima riješenje.
2. Riječnik, primarni i dualni riječnik i primjena u analizi osjetljivosti.
3. Izvod GJT
1. Farkaseva lema njena uloga u dualnosti i iz leme izvesti kada sustav Ax=b ima riješenje.
2. Riječnik, primarni i dualni riječnik i primjena u analizi osjetljivosti.
3. Izvod GJT


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zebrica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2008. (09:22:46)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 20:19 pet, 29. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

imala sam danas usmeni, pa ukratko:
-dobila sam 4 pitanja i na njih pismeno odgovarala
pitanja: riječnik i izvod GJT preko riječnika
inicijalizacija
dokaz tm. o dekompoziciji poliedarskog skupa na politop i konus
matrična igra u obliku zadace linearnog programiranja

-to sam odgovorila pismeno, profesor je pogledo i pitao jos par detalja uz gore navedena pitanja

-koliko sam skužila usmeni nosi 50% ocjene

-uglavnom, profesor je super, za pismeni imate vremena...
ali jedina sam danas odgovarala tako da će drugi tjedan mozda biti malo drugacije, ali uglavnom dobite pitanja, odgovarate pismeno, ne treba biti detaljno jer ako nesto ne napisete to vas profesor pita

sretno svima
imala sam danas usmeni, pa ukratko:
-dobila sam 4 pitanja i na njih pismeno odgovarala
pitanja: riječnik i izvod GJT preko riječnika
inicijalizacija
dokaz tm. o dekompoziciji poliedarskog skupa na politop i konus
matrična igra u obliku zadace linearnog programiranja

-to sam odgovorila pismeno, profesor je pogledo i pitao jos par detalja uz gore navedena pitanja

-koliko sam skužila usmeni nosi 50% ocjene

-uglavnom, profesor je super, za pismeni imate vremena...
ali jedina sam danas odgovarala tako da će drugi tjedan mozda biti malo drugacije, ali uglavnom dobite pitanja, odgovarate pismeno, ne treba biti detaljno jer ako nesto ne napisete to vas profesor pita

sretno svima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 04. 2006. (13:57:24)
Postovi: (A8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 23 - 1

PostPostano: 13:33 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozete reci dojmove danasnjeg usmenog? koja su pitanja itd..

hvala puno :)
mozete reci dojmove danasnjeg usmenog? koja su pitanja itd..

hvala puno Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 15:48 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

dajte,ljudi,napišite nešto:)..
jel profesor ruši na usmenom i jel postoji druga šansa za ispit:)?
dajte,ljudi,napišite nešto:)..
jel profesor ruši na usmenom i jel postoji druga šansa za ispit:)?


[Vrh]
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 16:52 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

profesor je zakon :D
"malo" je zakasnio :D pa smo svi skupa pisali 2 pitanja na papiru: jedno zajedničko, jedno svakom posebno, to smo pisali jedno sat vremena premda je prof rekao pola sata... onda je prof čitao to kako je tko izlazio na ploču i postavljao još par pitanja...
dok san ja bila unutra ocjene su bile 5 3 4 3
pitanja: kako izgleda skup rješenja zlp, farkaseva lema, matrične igre, dualna zadaća, recesivni konus, dokazat da su vrhovi politopa ekstremne točke (il nešto u tom stilu :? ), teorem o separaciji, dokazat da je kon gen konus poliedarski i obratno... i to je otprilike ono čega se ja sjećam :)
i tako...opuštena atmosfera skroz :)
profesor je zakon Very Happy
"malo" je zakasnio Very Happy pa smo svi skupa pisali 2 pitanja na papiru: jedno zajedničko, jedno svakom posebno, to smo pisali jedno sat vremena premda je prof rekao pola sata... onda je prof čitao to kako je tko izlazio na ploču i postavljao još par pitanja...
dok san ja bila unutra ocjene su bile 5 3 4 3
pitanja: kako izgleda skup rješenja zlp, farkaseva lema, matrične igre, dualna zadaća, recesivni konus, dokazat da su vrhovi politopa ekstremne točke (il nešto u tom stilu Confused ), teorem o separaciji, dokazat da je kon gen konus poliedarski i obratno... i to je otprilike ono čega se ja sjećam Smile
i tako...opuštena atmosfera skroz Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 13:45 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako je bilo danas? pitanja?
dojmovi?
pliz

thx :)
kako je bilo danas? pitanja?
dojmovi?
pliz

thx Smile


[Vrh]
Gost






PostPostano: 14:11 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pita sve zamislivo

Teorem o separaciji
o dekompoziciji
o dualnosti
algoritam za razdvajajucu
uvjet optimalnosti
dualna simpleks tabela
gjt
kaznena funkcija
metoda unutrasnje tocke.... to sam ja danas cula

nemojte se bojat, samo hrabro i ako slucajno padnete ima popravni usmeni negdje iduci tjedan ak sam dobro cula...
sretno svima!!!!
Pita sve zamislivo

Teorem o separaciji
o dekompoziciji
o dualnosti
algoritam za razdvajajucu
uvjet optimalnosti
dualna simpleks tabela
gjt
kaznena funkcija
metoda unutrasnje tocke.... to sam ja danas cula

nemojte se bojat, samo hrabro i ako slucajno padnete ima popravni usmeni negdje iduci tjedan ak sam dobro cula...
sretno svima!!!!


[Vrh]
samuelson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2008. (17:52:30)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:37 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kada bi odprilike idući tjedan bio taj popravni usmeni? Početkom tjedna ili negdje pred kraj?
A kada bi odprilike idući tjedan bio taj popravni usmeni? Početkom tjedna ili negdje pred kraj?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:01 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

popravni usmeni bi trebao bit ne sljedeći nego onaj tjedan iza,barem je tako danas prof.rekao..
popravni usmeni bi trebao bit ne sljedeći nego onaj tjedan iza,barem je tako danas prof.rekao..


[Vrh]
bejb:)
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2007. (00:38:38)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:59 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

asistentica je danas rekla da je usmeni najvjerojatnije 8.2. od 10h...

[size=9][color=#999999]Added after 35 seconds:[/color][/size]

iako bi i ja bila najsretnija kad bi to bilo negdje krajem tjedna :)
asistentica je danas rekla da je usmeni najvjerojatnije 8.2. od 10h...

Added after 35 seconds:

iako bi i ja bila najsretnija kad bi to bilo negdje krajem tjedna Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
artapoelk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2007. (17:06:50)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 21:25 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne! u pon 8.2. je usmeni za one koji su pisali popravni kolokvij danas, a oni koji su ovaj tjedan odgovarali i pali, popravni usmeni ce najvjerojatnije biti 15.2!!!
ne! u pon 8.2. je usmeni za one koji su pisali popravni kolokvij danas, a oni koji su ovaj tjedan odgovarali i pali, popravni usmeni ce najvjerojatnije biti 15.2!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:28 ned, 7. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]kaznena funkcija
metoda unutrasnje tocke.... to sam ja danas cula
[/quote]
Jel se radila metoda unutrasnje tocke ove godine?
Anonymous (napisa):
kaznena funkcija
metoda unutrasnje tocke.... to sam ja danas cula

Jel se radila metoda unutrasnje tocke ove godine?


[Vrh]
ivvana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 09. 2009. (14:22:22)
Postovi: (2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:17 ned, 7. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da
da


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Uvod u optimizaciju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 4 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan