Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gej prajd?
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Astrea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2003. (20:33:45)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:53 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Upravo tako Astrea.[/quote]
Da, ali ti si me krivo interpretirala....pod onim da svatko ima pravo na izbor, mislila sam izbor sex. opredjeljenja, izbor odjece koju ce nositi, frizure kako ce se cesljati...a i ti imas na izbor da ih gledas, podrzavas ili ne...nema potrebe da nekome nameces svoj stav ili ga argumentiras na nacin kako to radis...
Ivančica (napisa):
Upravo tako Astrea.

Da, ali ti si me krivo interpretirala....pod onim da svatko ima pravo na izbor, mislila sam izbor sex. opredjeljenja, izbor odjece koju ce nositi, frizure kako ce se cesljati...a i ti imas na izbor da ih gledas, podrzavas ili ne...nema potrebe da nekome nameces svoj stav ili ga argumentiras na nacin kako to radis...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 9:20 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dudo"][quote="steelworker"][color=black]Pa ja sam samo 31%. [b]Moraš se upustit![/b] I da jesi kvalificirala si se! :lol: :lol: :lol:[/color][/quote][color=red]cuj, ne bi htio ispast neki pravopisni demon,al mislim da ti se ove zadnje dvije rijec pisu spojeno. pazi samo na plave iksice koji su neka pravopisna anomalija... valjda postoji neki demon pravopisne anomalije...ako tko zna molitvu otklinjanja, slobodno mi je pisne u pm...[/color][/quote][color=black]Je u pravu si, to mi je tipfeler. :lol: Astrea je te dvije riječi spojene kvalificirala, sad mi moramo reć jel su te njene dvije riječi spojene dovoljno dobre da ih primamo na turnir. Ja velim da su i više nego dovoljno dobre. Ali ja bi i cijelu Astreicu na turniru. [b]Dakle Astreica, kvalificirala si se i sebe jesi.[/b] :banana: Sad još Dudo treba reć jel on smatra jel si se kvalificirala jesi ili nisi i onda si se be [size=8](opet tipfeler i još sam ovaj be napisal niotkud :lol: )[/size] možeš upustiti u valjanje i rolanje po podu s nama... :turn-l: (bit će i drugog, ali to sam si, a i ti si si [size=8](kvrgu, opet tipfeler)[/size] valjda najviše poželjel/a (jer je najzanimljivije :lol:, ak znaš kaj trebaš raditi...))
Kvrgu, opet imam tipfelere gore. Ne slušaju me prstići... :lol: :wink: [/color]
dudo (napisa):
steelworker (napisa):
Pa ja sam samo 31%. Moraš se upustit! I da jesi kvalificirala si se! Laughing Laughing Laughing
cuj, ne bi htio ispast neki pravopisni demon,al mislim da ti se ove zadnje dvije rijec pisu spojeno. pazi samo na plave iksice koji su neka pravopisna anomalija... valjda postoji neki demon pravopisne anomalije...ako tko zna molitvu otklinjanja, slobodno mi je pisne u pm...
Je u pravu si, to mi je tipfeler. Laughing Astrea je te dvije riječi spojene kvalificirala, sad mi moramo reć jel su te njene dvije riječi spojene dovoljno dobre da ih primamo na turnir. Ja velim da su i više nego dovoljno dobre. Ali ja bi i cijelu Astreicu na turniru. Dakle Astreica, kvalificirala si se i sebe jesi. Dancing banana Sad još Dudo treba reć jel on smatra jel si se kvalificirala jesi ili nisi i onda si se be (opet tipfeler i još sam ovaj be napisal niotkud Laughing ) možeš upustiti u valjanje i rolanje po podu s nama... #Turn-l (bit će i drugog, ali to sam si, a i ti si si (kvrgu, opet tipfeler) valjda najviše poželjel/a (jer je najzanimljivije Laughing, ak znaš kaj trebaš raditi...))
Kvrgu, opet imam tipfelere gore. Ne slušaju me prstići... Laughing Wink



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:54 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Astrea"]Da, ali ti si me krivo interpretirala....pod onim da svatko ima pravo na izbor, mislila sam izbor sex. opredjeljenja, izbor odjece koju ce nositi, frizure kako ce se cesljati...a i ti imas na izbor da ih gledas, podrzavas ili ne...nema potrebe da nekome nameces svoj stav ili ga argumentiras na nacin kako to radis...[/quote]


Čekaj malo, Astra! Ako oni imaju pravo na izbor na sex. opredjeljenje, češljanje, oblačenje, onda i ja mogu izabrati da ih ne gledam. A kako to mogu napraviti kad je danas normalno da na svakom koraku vidiš parove kako se hvataju, a uskoro bi tako mogli gledati i homoseksualne parove. Svuda ih ima - na ulici, kinu, tramvaju, kafićima, trgovima, faksu... zar da se zatvorim u stan i ne gledam kroz prozor da ih ne vidim.
A i oni se upravo za to bore: da smiju izići na ulicu, da se smiju pokazati, a da ih ne napadaju. A ako ja iziđem van, onda, htjela, ne htjela, moram gledati jer ne mogu žmirečki hodati gradom. A na faks moram doći :cry:

Zar nemam pravo?
Astrea (napisa):
Da, ali ti si me krivo interpretirala....pod onim da svatko ima pravo na izbor, mislila sam izbor sex. opredjeljenja, izbor odjece koju ce nositi, frizure kako ce se cesljati...a i ti imas na izbor da ih gledas, podrzavas ili ne...nema potrebe da nekome nameces svoj stav ili ga argumentiras na nacin kako to radis...



Čekaj malo, Astra! Ako oni imaju pravo na izbor na sex. opredjeljenje, češljanje, oblačenje, onda i ja mogu izabrati da ih ne gledam. A kako to mogu napraviti kad je danas normalno da na svakom koraku vidiš parove kako se hvataju, a uskoro bi tako mogli gledati i homoseksualne parove. Svuda ih ima - na ulici, kinu, tramvaju, kafićima, trgovima, faksu... zar da se zatvorim u stan i ne gledam kroz prozor da ih ne vidim.
A i oni se upravo za to bore: da smiju izići na ulicu, da se smiju pokazati, a da ih ne napadaju. A ako ja iziđem van, onda, htjela, ne htjela, moram gledati jer ne mogu žmirečki hodati gradom. A na faks moram doći Crying or Very sad

Zar nemam pravo?



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:08 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Čekaj malo, Astra! Ako oni imaju pravo na izbor na sex. opredjeljenje, češljanje, oblačenje, onda i ja mogu izabrati da ih ne gledam. [/quote]

tocno, ali to nema veze s njima, vec s tobom

[quote="Ivančica"]A kako to mogu napraviti kad je danas normalno da na svakom koraku vidiš parove kako se hvataju, a uskoro bi tako mogli gledati i homoseksualne parove. [/quote]

onda isto tako ja mogu reci da se meni gade svi parovi koji se hvataju po gradu, i da se svi oni trebaju maknuti sa ulica jer meni smetaju (da se razumijemo, meni nitko ne smeta dok ne zadire u moju slobodu)
mislim, jel tebi jasno sta ti ocekujes od ljudi?

[quote="Ivančica"]Svuda ih ima - na ulici, kinu, tramvaju, kafićima, trgovima, faksu... zar da se zatvorim u stan i ne gledam kroz prozor da ih ne vidim. [/quote]

tocno
ako nejde drugacije
ako nisi u stanju prihvatiti to je netko drugaciji od tebe, da postoji, onda se bolje sakrij da te nitko ne vidi

kad se ti budes hvatala sa nekim po gradu, sjeti se sto si mislila o drugim parovima
i nemoj sada reci da ti smetaju samo homo parovi, jer, znas, njih ipak ima daleko manje i jedino sto ja dozivjeh je da se dvije cure drze za ruke... a ovi, hetero parovi, nema cega nema da izvode po ulicama
ako ce se, dakle, braniti jednim parovima da nesto rade, zasto bi drugi parovi bili povlasteniji?
i oni su ljudi... zar ne?

[quote="Ivančica"]A i oni se upravo za to bore: da smiju izići na ulicu, da se smiju pokazati, a da ih ne napadaju. A ako ja iziđem van, onda, htjela, ne htjela, moram gledati jer ne mogu žmirečki hodati gradom. A na faks moram doći :cry: [/quote]

ne moras gledati
nauci ignorirati stvari koje ti smetaju
recimo, jel svakom prosjaku na cesti dajes novce?
jel svakom tko te zica kunu, das kunu?
vjerujem da ne, da si ih naucila ignorirati, zivjeti s tim
tako ces i s ovime... jer nije to nista drugacije
jel normalno gledas hetero parove?
sto je toliko 'cudno' u homo parovima ?
cuj, nitko tebe ne tjera da ih gledas, okreni se na drugu stranu, a nemoj 'buljiti' u njih ako se npr dvije cure poljube.... jel 'buljis' u svaki hetero par koji se poljubi na ulici? vjerujem da ne...
a nekada je i to bio skandal, pa su se ljudi prilagodili... prilagodit ce se i ovome.... sve je to evolucija...

[quote="Ivančica"]Zar nemam pravo?[/quote]
ne


uostalom, niti jedan iole korektan par ne bi trebao javno raditi stvari koje nisu u skladu sa dobrim ukusom
nisam dozivjela nijedan nekorektan homo par...
a od hetero parova dozivjeh svasta, i mnoge stvari koje su jako daleko od dobrog ukusa

prema tome, ako se od jednih ocekuje suzdrzavanje, onda se i svi ostai trebaju suzdrzavati... ista pravila trebaju vrijediti za sve...

isto tako, povodeci se za jednom diskriminacijom, moze doci do toga da ce ljudi biti manje vrijedni ako budu nosili bijele a ne roze carape.... :?
jer, i to je jedna krajnost

moj zakljucak, ako se donese neki zakon da je intima zabranjena na javnom mjestu, onda to treba vrijediti za sve, bez iznimaka...
Ivančica (napisa):
Čekaj malo, Astra! Ako oni imaju pravo na izbor na sex. opredjeljenje, češljanje, oblačenje, onda i ja mogu izabrati da ih ne gledam.


tocno, ali to nema veze s njima, vec s tobom

Ivančica (napisa):
A kako to mogu napraviti kad je danas normalno da na svakom koraku vidiš parove kako se hvataju, a uskoro bi tako mogli gledati i homoseksualne parove.


onda isto tako ja mogu reci da se meni gade svi parovi koji se hvataju po gradu, i da se svi oni trebaju maknuti sa ulica jer meni smetaju (da se razumijemo, meni nitko ne smeta dok ne zadire u moju slobodu)
mislim, jel tebi jasno sta ti ocekujes od ljudi?

Ivančica (napisa):
Svuda ih ima - na ulici, kinu, tramvaju, kafićima, trgovima, faksu... zar da se zatvorim u stan i ne gledam kroz prozor da ih ne vidim.


tocno
ako nejde drugacije
ako nisi u stanju prihvatiti to je netko drugaciji od tebe, da postoji, onda se bolje sakrij da te nitko ne vidi

kad se ti budes hvatala sa nekim po gradu, sjeti se sto si mislila o drugim parovima
i nemoj sada reci da ti smetaju samo homo parovi, jer, znas, njih ipak ima daleko manje i jedino sto ja dozivjeh je da se dvije cure drze za ruke... a ovi, hetero parovi, nema cega nema da izvode po ulicama
ako ce se, dakle, braniti jednim parovima da nesto rade, zasto bi drugi parovi bili povlasteniji?
i oni su ljudi... zar ne?

Ivančica (napisa):
A i oni se upravo za to bore: da smiju izići na ulicu, da se smiju pokazati, a da ih ne napadaju. A ako ja iziđem van, onda, htjela, ne htjela, moram gledati jer ne mogu žmirečki hodati gradom. A na faks moram doći Crying or Very sad


ne moras gledati
nauci ignorirati stvari koje ti smetaju
recimo, jel svakom prosjaku na cesti dajes novce?
jel svakom tko te zica kunu, das kunu?
vjerujem da ne, da si ih naucila ignorirati, zivjeti s tim
tako ces i s ovime... jer nije to nista drugacije
jel normalno gledas hetero parove?
sto je toliko 'cudno' u homo parovima ?
cuj, nitko tebe ne tjera da ih gledas, okreni se na drugu stranu, a nemoj 'buljiti' u njih ako se npr dvije cure poljube.... jel 'buljis' u svaki hetero par koji se poljubi na ulici? vjerujem da ne...
a nekada je i to bio skandal, pa su se ljudi prilagodili... prilagodit ce se i ovome.... sve je to evolucija...

Ivančica (napisa):
Zar nemam pravo?

ne


uostalom, niti jedan iole korektan par ne bi trebao javno raditi stvari koje nisu u skladu sa dobrim ukusom
nisam dozivjela nijedan nekorektan homo par...
a od hetero parova dozivjeh svasta, i mnoge stvari koje su jako daleko od dobrog ukusa

prema tome, ako se od jednih ocekuje suzdrzavanje, onda se i svi ostai trebaju suzdrzavati... ista pravila trebaju vrijediti za sve...

isto tako, povodeci se za jednom diskriminacijom, moze doci do toga da ce ljudi biti manje vrijedni ako budu nosili bijele a ne roze carape.... Confused
jer, i to je jedna krajnost

moj zakljucak, ako se donese neki zakon da je intima zabranjena na javnom mjestu, onda to treba vrijediti za sve, bez iznimaka...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 23:20 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nesi, Nesi... šta se petljaš tamo di ti nije mjesto? Ovaj post je bio namijenjen Astrei a ne tebi. To je bio odgovor njoj i pitanje njoj.

Što se tiče hetero parova - o njima i govorim, jer homoseksualne i nisam tako često viđala.
Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.
Nažalost, morat ću to prihvatiti, ali nije mi nimalo drago. A što se tiče prosjaka, njima ne dajem novac jer imam neugodna iskustva... (izvan radnog vremena, većina njih su turbo bogati, a ostali ne žele mijenjati stil života jer na ovaj način ne moraju ništa raditi a dobivaju pare. Onaj kome stvarno treba taj neće na taj način tražiti - on će npr. svirati ili tražiti neki posao)

I, molim te, suzdrži se napadačkih komentara, kao da je sve krivo i netočno što ja kažem. Ovo nije tema o SZu i PBu.
Nesi, Nesi... šta se petljaš tamo di ti nije mjesto? Ovaj post je bio namijenjen Astrei a ne tebi. To je bio odgovor njoj i pitanje njoj.

Što se tiče hetero parova - o njima i govorim, jer homoseksualne i nisam tako često viđala.
Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.
Nažalost, morat ću to prihvatiti, ali nije mi nimalo drago. A što se tiče prosjaka, njima ne dajem novac jer imam neugodna iskustva... (izvan radnog vremena, većina njih su turbo bogati, a ostali ne žele mijenjati stil života jer na ovaj način ne moraju ništa raditi a dobivaju pare. Onaj kome stvarno treba taj neće na taj način tražiti - on će npr. svirati ili tražiti neki posao)

I, molim te, suzdrži se napadačkih komentara, kao da je sve krivo i netočno što ja kažem. Ovo nije tema o SZu i PBu.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 23:31 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Zar nemam pravo?[/quote][color=black]Ne, nisi u pravu. Hodaj tak da ne zabadaš svoj nos u tuđa posla. Ak vidiš da nekaj rade ne moraš gledat u njih i sve bu OK. ... AAA, sad bi nekaj napisal, al bi izašel iz granica akademskog ponašanja! ... Ivančice daj, mislim daj se ne pravi bedasta. Kaj ti bi ih sve makla z ulice? To nije kršenje njihovih prava. Ak se želim ljubiti na ulici onda ću se ljubiti na ulici, a ak to tebi ne paše onda me nemoj gledat. Imaš slobodu izbora birati hoćeš me gledat ili ne, a ne slobodu izbora dal ja smijem bit na ulici ili ne.[/color]
[color=red][b]Meni smetaju glupi komercijalni akcići na telki i u kinima, pa ih onda ne gledam. A pazi, upalim telku i vidim ih :blueshock: , i gle tu ti je sad onaj ključni trenutak (me pratiš?)! Dakle, kaj sad radiš, vidiš ih, ne želiš ih gledat, i veliš si [i]ja ih ne želim gledat[/i] i onda ih ne gledaš. Razumiješ. Ne gledaš ih. Bu ti ponovil. Naći, vidiš ih, i ne želiš ih gledat i ONDA IH NE GLEDAŠ. Npr. počneš gledat nekaj drugo, ili čisto pogledaš u drugu stranu (ja npr. prebacim na drugi kanal na telki). Znam da je to teško, radije ti dođe da ih gledaš i da misliš [i]gle kaj rade kak ih nije sram! Užas! Promiskuiteti, bezbožnici, demoni...[/i] Ali vidiš njihovo je pravo da to rade. I oni te ne tjeraju da ih gledaš, ti se tjeraš, zato samo okreneš glavu. OK? Smo to prošli? Trebam ponovit? Mislim, nema beda. Ma zapravo imaš broj mog moba, slobodno me zoveš kad vidiš tak nekog na ulici i zapneš i neznaš kaj dalje. Nazovi me i ja ću ti sve polako objasnit korak po korak kaj da radiš. OK? Tu sam, bum ti pomogel. ne moraš ih gledat. To se može postić. Dobro? Imaš koje pitanje? Pitaj, slobodno, tu smo bumo ti odgovorili. Evo na kraju da još ponovim ono glavno. Naći ideš ulicom, vidiš ih (skužiš da nekaj rade), i onda gledaš nekam drugdje, ne misliš o tome kak su oni razvratnici i ne znam kaj, ne, nego ih pustiš na miru i gledaš dalje svoja posla, oni tebe ne diraju i onda ti ne diraš njih. OK? Ima nejasnoća? Možda taj pojam ne gledanja u njih? Ili ne razmišljanja o njima kaoužasnima i kak bi ih ti iskorjenila? Mislim ja ti to mogu ovak teoretski objasnit, ali ključ je u praksi i onda ti to sama moraš malo isprobat. Dakle vidš ih na ulici i onda vježbaj da NE počneš odmah razmišljat kak su oni užasni i kak ti se gade, nego baš te briga za njih i radiš dalje kaj si radila. Znaš to ti je zove tolerancija. Hmm... šteta kaj nema tog kolegija među društvenim izbornima. Al nije velki bed, samo trebaš htjet i uz malo volje buš uspjela. Velim ti ak zapneš tak na ulici i ne znaš kak dalje (žmirit, gledat u nebo, vrištat na njih, prijavit ih policiji, držat im propovjedi) nazovi me nema beda, ja bum ti polako govoril korak po korak kaj da delaš. OK?[/b][/color]
[color=black]Eto tak da možeš mirnije hodati ulicama. Ak trebam još koji put objasnit, napiši, pa budem. Možda da pogledaš u [i]Iskorak[/i], možda oni drže neka predavanja o tome ili netko daje instrukcije.

P.S. I daj probaj te username-ove točno pisat, tj. ne ih namjerno (jer ti je dotična/i prigovorio) krivo pisat. Hmm...? Bi mogla? Naći samo otipkaš ono kaj piše tam u lijevom stupcu ispod [i]Author[/i]. Isto, doslovno isto otipkaš, nije teško. Ak ne kužiš, ja sam ti u petak od 10h do 20 h u PR3, pa dođi i budem ti demonstriral kak se to radi. Ozbać nema beda, nije mi teško.
Bok people! Uživajte!

P.P.S. Sad sam se sjetil, evo ti jedna mala vježba:

Gle ovaj smajli, ljube se, u usta, javno.
:hotpusa:
I KAJ SAD? PANIKA? MAKNUT SMAJLIJA? RAZBIT MONITOR? ŽALIT SE NA FORUM ZBOG PROMISKUITETA? Ne, nego [b]NE GLEDAŠ TOG SMAJLIJA![/b] Probaj, uz malo vježbe buš uspjela. Držim ti fige.[/color]
Ivančica (napisa):
Zar nemam pravo?
Ne, nisi u pravu. Hodaj tak da ne zabadaš svoj nos u tuđa posla. Ak vidiš da nekaj rade ne moraš gledat u njih i sve bu OK. ... AAA, sad bi nekaj napisal, al bi izašel iz granica akademskog ponašanja! ... Ivančice daj, mislim daj se ne pravi bedasta. Kaj ti bi ih sve makla z ulice? To nije kršenje njihovih prava. Ak se želim ljubiti na ulici onda ću se ljubiti na ulici, a ak to tebi ne paše onda me nemoj gledat. Imaš slobodu izbora birati hoćeš me gledat ili ne, a ne slobodu izbora dal ja smijem bit na ulici ili ne.
Meni smetaju glupi komercijalni akcići na telki i u kinima, pa ih onda ne gledam. A pazi, upalim telku i vidim ih Disaster!!! , i gle tu ti je sad onaj ključni trenutak (me pratiš?)! Dakle, kaj sad radiš, vidiš ih, ne želiš ih gledat, i veliš si ja ih ne želim gledat i onda ih ne gledaš. Razumiješ. Ne gledaš ih. Bu ti ponovil. Naći, vidiš ih, i ne želiš ih gledat i ONDA IH NE GLEDAŠ. Npr. počneš gledat nekaj drugo, ili čisto pogledaš u drugu stranu (ja npr. prebacim na drugi kanal na telki). Znam da je to teško, radije ti dođe da ih gledaš i da misliš gle kaj rade kak ih nije sram! Užas! Promiskuiteti, bezbožnici, demoni... Ali vidiš njihovo je pravo da to rade. I oni te ne tjeraju da ih gledaš, ti se tjeraš, zato samo okreneš glavu. OK? Smo to prošli? Trebam ponovit? Mislim, nema beda. Ma zapravo imaš broj mog moba, slobodno me zoveš kad vidiš tak nekog na ulici i zapneš i neznaš kaj dalje. Nazovi me i ja ću ti sve polako objasnit korak po korak kaj da radiš. OK? Tu sam, bum ti pomogel. ne moraš ih gledat. To se može postić. Dobro? Imaš koje pitanje? Pitaj, slobodno, tu smo bumo ti odgovorili. Evo na kraju da još ponovim ono glavno. Naći ideš ulicom, vidiš ih (skužiš da nekaj rade), i onda gledaš nekam drugdje, ne misliš o tome kak su oni razvratnici i ne znam kaj, ne, nego ih pustiš na miru i gledaš dalje svoja posla, oni tebe ne diraju i onda ti ne diraš njih. OK? Ima nejasnoća? Možda taj pojam ne gledanja u njih? Ili ne razmišljanja o njima kaoužasnima i kak bi ih ti iskorjenila? Mislim ja ti to mogu ovak teoretski objasnit, ali ključ je u praksi i onda ti to sama moraš malo isprobat. Dakle vidš ih na ulici i onda vježbaj da NE počneš odmah razmišljat kak su oni užasni i kak ti se gade, nego baš te briga za njih i radiš dalje kaj si radila. Znaš to ti je zove tolerancija. Hmm... šteta kaj nema tog kolegija među društvenim izbornima. Al nije velki bed, samo trebaš htjet i uz malo volje buš uspjela. Velim ti ak zapneš tak na ulici i ne znaš kak dalje (žmirit, gledat u nebo, vrištat na njih, prijavit ih policiji, držat im propovjedi) nazovi me nema beda, ja bum ti polako govoril korak po korak kaj da delaš. OK?
Eto tak da možeš mirnije hodati ulicama. Ak trebam još koji put objasnit, napiši, pa budem. Možda da pogledaš u Iskorak, možda oni drže neka predavanja o tome ili netko daje instrukcije.

P.S. I daj probaj te username-ove točno pisat, tj. ne ih namjerno (jer ti je dotična/i prigovorio) krivo pisat. Hmm...? Bi mogla? Naći samo otipkaš ono kaj piše tam u lijevom stupcu ispod Author. Isto, doslovno isto otipkaš, nije teško. Ak ne kužiš, ja sam ti u petak od 10h do 20 h u PR3, pa dođi i budem ti demonstriral kak se to radi. Ozbać nema beda, nije mi teško.
Bok people! Uživajte!

P.P.S. Sad sam se sjetil, evo ti jedna mala vježba:

Gle ovaj smajli, ljube se, u usta, javno.
Malo zesca romantika na Forumu
I KAJ SAD? PANIKA? MAKNUT SMAJLIJA? RAZBIT MONITOR? ŽALIT SE NA FORUM ZBOG PROMISKUITETA? Ne, nego NE GLEDAŠ TOG SMAJLIJA! Probaj, uz malo vježbe buš uspjela. Držim ti fige.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies


Zadnja promjena: steelworker; 23:50 sri, 2. 7. 2003; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 23:43 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.[/quote][color=black]Tko kaže da se mora nastavljati s evolucijom i raditi što onda radi. Uvijek ostaje alternativa - izumrjeti. Ne bi ja da ti izumreš, samo netolerancija, ali za evoluciju treba vremena. No ona polako, ali sigurno. :D [/color]
[quote="Ivančica"]I, molim te, suzdrži se napadačkih komentara, [b]kao[/b] da je sve krivo i netočno što ja kažem. Ovo nije tema o SZu i PBu.[/quote][color=black]Kakvih sad napadačkih komentara, daj ne izmišljaj.
Hmm... zlobnici bi rekli da je onaj kao tamo viška, ali je, u pravu si, ponekad kažeš nešto što nije krivo. :shocked!: [/color]
Ivančica (napisa):
Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.
Tko kaže da se mora nastavljati s evolucijom i raditi što onda radi. Uvijek ostaje alternativa - izumrjeti. Ne bi ja da ti izumreš, samo netolerancija, ali za evoluciju treba vremena. No ona polako, ali sigurno. Very Happy
Ivančica (napisa):
I, molim te, suzdrži se napadačkih komentara, kao da je sve krivo i netočno što ja kažem. Ovo nije tema o SZu i PBu.
Kakvih sad napadačkih komentara, daj ne izmišljaj.
Hmm... zlobnici bi rekli da je onaj kao tamo viška, ali je, u pravu si, ponekad kažeš nešto što nije krivo. #Shocked



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:45 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Nesi, Nesi... šta se petljaš tamo di ti nije mjesto? Ovaj post je bio namijenjen Astrei a ne tebi. To je bio odgovor njoj i pitanje njoj. [/quote]


tvoj post se nalazi na javnom Forumu, kojem smo obje useri, i svaki user i guest ima pravo odgovoriti na njega, pa tako i ja, ako ti to smeta, nemoj citati
ako zelis, pisi pmove, pa ti nitko pitanje nece niti citati, niti na njih replyati (osim onih kojima ih posaljes, ofkors)

[quote="Ivančica"]Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti. [/quote]


valjda si svjesna da nitko nece pitati niti mene, niti tebe, niti nikoga ponaosob?

[quote="Ivančica"]I, molim te, suzdrži se napadačkih komentara, kao da je sve krivo i netočno što ja kažem. Ovo nije tema o SZu i PBu.[/quote]

1. ne mijesaj teme
2. moji komentari nisu napadacki, i daj ne zivi stalno u svijetu da te svi zele napadati, koliko ja vidim, ovdje se diskutira, ili bar pokusava, a koliko vidim na gotovo nijedno moje pitanje nisi odgovorila... i jedina si koja drzis stranu protiv homo parova i njihovih (ljudskih) prava pa je normalno, da kada si vec na 'suprotnoj' strani, da se tebi postavljaju pitanja, jer ostali se vise manje slazu sa vecinoim toga...
3. ti iznosis svoje napadacko misljenje o istrebljivanju homo parova (ok, u relativno blazoj verziji, ovo je rezimirano, i nemoj se sad kacit na to) ja iznosim svoje misljenje koje je kontra tvoga i branim (kao i vecina drugih forumasa) njihova prava, kao sto bih branila i svoja, simple as that

iz Deklaracije o pravima čovjeka:
čl. 1. sva ljudska bića radjaju se slobodna i jednaka
čl 2. Svakom pripadaju sva prava i slobode proglasšne u ovoj Deklaraciji bez ikakvih razlika u pogledu rase, boje, spola, jezika, vjeroispovjesti, [b]političkog ili drugog uvjerenja[/b], nacionalnog ili društvenog porijekla, imovine, rođenja ili drugih okolnosti.
Ivančica (napisa):
Nesi, Nesi... šta se petljaš tamo di ti nije mjesto? Ovaj post je bio namijenjen Astrei a ne tebi. To je bio odgovor njoj i pitanje njoj.



tvoj post se nalazi na javnom Forumu, kojem smo obje useri, i svaki user i guest ima pravo odgovoriti na njega, pa tako i ja, ako ti to smeta, nemoj citati
ako zelis, pisi pmove, pa ti nitko pitanje nece niti citati, niti na njih replyati (osim onih kojima ih posaljes, ofkors)

Ivančica (napisa):
Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.



valjda si svjesna da nitko nece pitati niti mene, niti tebe, niti nikoga ponaosob?

Ivančica (napisa):
I, molim te, suzdrži se napadačkih komentara, kao da je sve krivo i netočno što ja kažem. Ovo nije tema o SZu i PBu.


1. ne mijesaj teme
2. moji komentari nisu napadacki, i daj ne zivi stalno u svijetu da te svi zele napadati, koliko ja vidim, ovdje se diskutira, ili bar pokusava, a koliko vidim na gotovo nijedno moje pitanje nisi odgovorila... i jedina si koja drzis stranu protiv homo parova i njihovih (ljudskih) prava pa je normalno, da kada si vec na 'suprotnoj' strani, da se tebi postavljaju pitanja, jer ostali se vise manje slazu sa vecinoim toga...
3. ti iznosis svoje napadacko misljenje o istrebljivanju homo parova (ok, u relativno blazoj verziji, ovo je rezimirano, i nemoj se sad kacit na to) ja iznosim svoje misljenje koje je kontra tvoga i branim (kao i vecina drugih forumasa) njihova prava, kao sto bih branila i svoja, simple as that

iz Deklaracije o pravima čovjeka:
čl. 1. sva ljudska bića radjaju se slobodna i jednaka
čl 2. Svakom pripadaju sva prava i slobode proglasšne u ovoj Deklaraciji bez ikakvih razlika u pogledu rase, boje, spola, jezika, vjeroispovjesti, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili društvenog porijekla, imovine, rođenja ili drugih okolnosti.



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:57 sri, 2. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite



[quote="Ivančica"]Nesi, Nesi... šta se petljaš tamo di ti nije mjesto? Ovaj post je bio namijenjen Astrei a ne tebi. To je bio odgovor njoj i pitanje njoj.[/quote]

[color=blue]U tom slucaju...[/color] :pm:

:evil: [color=blue]Ako tebi smeta necije petljanje u [b][u][size=18]javnu[/size][/u][/b] raspravu, onda ne sudjeluj u istoj. :evil: A moderiranje prepusti moderatorima i meni.[/color] :evil:

[quote="Ivančica"]Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.[/quote]

Nemoj, nitko ti ne brani da izbjegnes sudjelovanje. Kao sto i ti nemas pravo nama braniti ako zelimo sudjelovati. :evil:



[quote="Ivančica"]I, molim te, suzdrži se napadačkih komentara, kao da je sve krivo i netočno što ja kažem. Ovo nije tema o SZu i PBu.[/quote]

[color=blue]Ti si ovdje najveci flejmer... :evil: Kao sto ti imas pravo reci sto mislis (iako se nitko od ostalih sudionika - koliko ja vidim - ne slaze s tobom), tako imaju i drugi. [b]Nije na tebi da im oduzimas to pravo![/b] Bonton u ruke i prihvati nacelo Foruma da svi korisnici imaju pravo raspravljati dok god je u skladu s Pravilima.[/color] :evil:

:evil: [color=blue]A tebi se odstupanje od Pravila najvise toleriralo (pogotovo flejmanje) i ti to obilato koristis.[/color] :evil:

I, da, ovaj post [b]jesam[/b] napisao kao Admin. Pa ti salji dopise... :evil:


Ivančica (napisa):
Nesi, Nesi... šta se petljaš tamo di ti nije mjesto? Ovaj post je bio namijenjen Astrei a ne tebi. To je bio odgovor njoj i pitanje njoj.


U tom slucaju... Poziv za preseljenje u Private Message

Evil or Very Mad Ako tebi smeta necije petljanje u javnu raspravu, onda ne sudjeluj u istoj. Evil or Very Mad A moderiranje prepusti moderatorima i meni. Evil or Very Mad

Ivančica (napisa):
Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.


Nemoj, nitko ti ne brani da izbjegnes sudjelovanje. Kao sto i ti nemas pravo nama braniti ako zelimo sudjelovati. Evil or Very Mad



Ivančica (napisa):
I, molim te, suzdrži se napadačkih komentara, kao da je sve krivo i netočno što ja kažem. Ovo nije tema o SZu i PBu.


Ti si ovdje najveci flejmer... Evil or Very Mad Kao sto ti imas pravo reci sto mislis (iako se nitko od ostalih sudionika - koliko ja vidim - ne slaze s tobom), tako imaju i drugi. Nije na tebi da im oduzimas to pravo! Bonton u ruke i prihvati nacelo Foruma da svi korisnici imaju pravo raspravljati dok god je u skladu s Pravilima. Evil or Very Mad

Evil or Very Mad A tebi se odstupanje od Pravila najvise toleriralo (pogotovo flejmanje) i ti to obilato koristis. Evil or Very Mad

I, da, ovaj post jesam napisao kao Admin. Pa ti salji dopise... Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:07 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kak me nije dugo bilo, malo ću sad ovak uletit na burek, iako ne pročitah sve po redu.
Dakle, ljubakanje na cesti se u našem društvu smatra nepristojnim. Uzmite bilo koji bon-ton i uvjerite se u to, ukoliko meni ne vjerujete na riječ.
Dakle, ljubakanje homića (žena-žena, muško-muško) je također nepristojno (sad manje ili više, nećemo ulaziti, bar ja neću, vi kako oćete).
Postavlja se pitanje: smeta li to ljudima ili ne. Odgovor je: smeta. (meni ne smeta, da ne bi bilo zabune, ali velikoj većini ponositih hrvata to smeta).
Pošto smeta, treba li to zabraniti?
Odgovor je ne.
Iako što to ljudima smeta, ljudi sasvim normalno mogu živjeti i sa tim i bez toga, a to što ljudima smeta nije dovoljan razlog da se nešto zakonski zabrani. Zato i postoji bonton. Tek ono što ljudima jako smeta (tj. direktno ometa ljude u njihovim bogom/čovjekom danim pravima) se zakonski regulira. Tako, npr. ubojstvo je zabranjeno i to zato što oduzima ljudima njihovo pravo na život.
Ljubakanje na sred ceste nikome ne ugrožava nikakva prava.

Pitanje homoseksualnog braka je više pravno nego moralno pitanje, pošto postoji deklaracija o ljudskim pravima, koju je prihvatila i ova zemlja i obvezala se da će je poštovati. Pošto u danom dokumentu nigdje ne stoji da pravo na brak imaju samo muško-ženski odnosi, nego svakoja dva čovjeka, nema razloga da se to brani.
Kak me nije dugo bilo, malo ću sad ovak uletit na burek, iako ne pročitah sve po redu.
Dakle, ljubakanje na cesti se u našem društvu smatra nepristojnim. Uzmite bilo koji bon-ton i uvjerite se u to, ukoliko meni ne vjerujete na riječ.
Dakle, ljubakanje homića (žena-žena, muško-muško) je također nepristojno (sad manje ili više, nećemo ulaziti, bar ja neću, vi kako oćete).
Postavlja se pitanje: smeta li to ljudima ili ne. Odgovor je: smeta. (meni ne smeta, da ne bi bilo zabune, ali velikoj većini ponositih hrvata to smeta).
Pošto smeta, treba li to zabraniti?
Odgovor je ne.
Iako što to ljudima smeta, ljudi sasvim normalno mogu živjeti i sa tim i bez toga, a to što ljudima smeta nije dovoljan razlog da se nešto zakonski zabrani. Zato i postoji bonton. Tek ono što ljudima jako smeta (tj. direktno ometa ljude u njihovim bogom/čovjekom danim pravima) se zakonski regulira. Tako, npr. ubojstvo je zabranjeno i to zato što oduzima ljudima njihovo pravo na život.
Ljubakanje na sred ceste nikome ne ugrožava nikakva prava.

Pitanje homoseksualnog braka je više pravno nego moralno pitanje, pošto postoji deklaracija o ljudskim pravima, koju je prihvatila i ova zemlja i obvezala se da će je poštovati. Pošto u danom dokumentu nigdje ne stoji da pravo na brak imaju samo muško-ženski odnosi, nego svakoja dva čovjeka, nema razloga da se to brani.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:25 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam se javljao jer je uglavnom sve receno, ali me zanima samo nesto.

[quote="Ivančica"]Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.
Nažalost, morat ću to prihvatiti, ali nije mi nimalo drago.[/quote]

Zasto?

Sto je zlo u dvoje zaljubljenih koji se drze za ruke ili poljube?

Zasto bi to trebalo zabraniti?

Zasto ti to nanosi bol?
Nisam se javljao jer je uglavnom sve receno, ali me zanima samo nesto.

Ivančica (napisa):
Da, moje je mišljenje da treba promijeniti doživljavanje bilo kakvih parova na ulici. Ako je to evolucija, onda ju ja ne želim nastaviti.
Nažalost, morat ću to prihvatiti, ali nije mi nimalo drago.


Zasto?

Sto je zlo u dvoje zaljubljenih koji se drze za ruke ili poljube?

Zasto bi to trebalo zabraniti?

Zasto ti to nanosi bol?



_________________
'I have a dream that one day this nation will rise up and live out the true meaning of its creed: "We hold these truths to be self-evident: that all men are created equal."' -- MLK
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Astrea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2003. (20:33:45)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:59 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
Ako oni imaju pravo na izbor na sex. opredjeljenje, češljanje, oblačenje, onda i ja mogu izabrati da ih ne gledam. [/quote]
Da, upravo to.

[quote="Ivančica"]
A kako to mogu napraviti kad je danas normalno da na svakom koraku vidiš parove kako se hvataju, a uskoro bi tako mogli gledati i homoseksualne parove. Svuda ih ima - na ulici, kinu, tramvaju, kafićima, trgovima, faksu... zar da se zatvorim u stan i ne gledam kroz prozor da ih ne vidim. [/quote]

Pa jesi li se kad bunila jer se netko (hetero par) ljubi na cesti, na faxu...hm...ispada ko da se ti nisi nikad nigdje u javnosti poljubila... :? :?
aha.... :) :) ...mozda je onima koji se ljube na cesti (ok, znam da oni to ni ne vide :lol: ) cudno da ih netko gleda...ono, stav: kaj mene ima tko gledat kak se ja ljubim...ako vec idemo u krajnosti

Stvarno, kako kaze Nesi, mnogi hetero parovi na cesti rade puno degutantnije stvari od drzanja za ruke ili ljubljenja....pa zasto bi mi onda smetalo da se i dva decka (dvije cure) drze za ruku?

Iako smatram da je Ivancica nacelno protiv homo parova...pa cak i da ih ne vidi na cesti...jer nece oni nestat ako se zatvore u kucu i nitko ih ne vidi...to je samo prikrivanje stvarnosti (bijeg od istine)




[quote="steelworker "]Ali ja bi i cijelu Astreicu na turniru. [/quote]
:lol: :lol: ne, doci cu u dijelovima ... mislim, pa tko bi riskirao u komadu ...

na kraju javna :* svima
Ivančica (napisa):

Ako oni imaju pravo na izbor na sex. opredjeljenje, češljanje, oblačenje, onda i ja mogu izabrati da ih ne gledam.

Da, upravo to.

Ivančica (napisa):

A kako to mogu napraviti kad je danas normalno da na svakom koraku vidiš parove kako se hvataju, a uskoro bi tako mogli gledati i homoseksualne parove. Svuda ih ima - na ulici, kinu, tramvaju, kafićima, trgovima, faksu... zar da se zatvorim u stan i ne gledam kroz prozor da ih ne vidim.


Pa jesi li se kad bunila jer se netko (hetero par) ljubi na cesti, na faxu...hm...ispada ko da se ti nisi nikad nigdje u javnosti poljubila... Confused Confused
aha.... Smile Smile ...mozda je onima koji se ljube na cesti (ok, znam da oni to ni ne vide Laughing ) cudno da ih netko gleda...ono, stav: kaj mene ima tko gledat kak se ja ljubim...ako vec idemo u krajnosti

Stvarno, kako kaze Nesi, mnogi hetero parovi na cesti rade puno degutantnije stvari od drzanja za ruke ili ljubljenja....pa zasto bi mi onda smetalo da se i dva decka (dvije cure) drze za ruku?

Iako smatram da je Ivancica nacelno protiv homo parova...pa cak i da ih ne vidi na cesti...jer nece oni nestat ako se zatvore u kucu i nitko ih ne vidi...to je samo prikrivanje stvarnosti (bijeg od istine)




steelworker (napisa):
Ali ja bi i cijelu Astreicu na turniru.

Laughing Laughing ne, doci cu u dijelovima ... mislim, pa tko bi riskirao u komadu ...

na kraju javna Kiss svima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 12:45 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Joj, ljudi! Pa nisam baš tako čangrizava. Nisam niti mislila na normalnu šetnju i držanje za ručice, koju pusu, ali kad si netko pregledava krajnike, kad se ne može odlijepiti... e, to već nije pristojno. Da si budemo jasni, nemam ja ništa protiv da se ljudi vole, ali postoji bitna granica između ljubavi i sexa. A u većine ljudi sastavni dio sexa je predigra... o tome ja pričam.

Nesi, zašto stalno ponavljaš da nisam odgovorila na sva pitanja? Pa nisam na ispitivanju. Nisam dužna odgovarati. Rekla sam što sam htjela, a sve ostalo što nisam, znam zašto nisam.

Ma, želim vam da budete sretni u tom svom svijetu apsolutne slobode i prava na izbor, ali uistinu!
Ja ga ne prihvaćam jer smatram da nije dobar, da kvari ljude, da zbog toga imamo puno problema u društvu, obitelji... no, vrijeme će pokazati tko je bio u pravu. Možda budemo još živi da to doživimo, a možda to dožive naša djeca. Ja osobno ne želim da moje dijete odrasta u takvom okruženju.

Mislim da je problem većine ljudi što isključivo misle na sebe i na sada, a za ono što dolazi, za one koje dolazi boli ih uho.

Mislim da sam sve što sam htjela rekla... budite pozdravljeni... možda se još čujemo... tj. pišemo...
Joj, ljudi! Pa nisam baš tako čangrizava. Nisam niti mislila na normalnu šetnju i držanje za ručice, koju pusu, ali kad si netko pregledava krajnike, kad se ne može odlijepiti... e, to već nije pristojno. Da si budemo jasni, nemam ja ništa protiv da se ljudi vole, ali postoji bitna granica između ljubavi i sexa. A u većine ljudi sastavni dio sexa je predigra... o tome ja pričam.

Nesi, zašto stalno ponavljaš da nisam odgovorila na sva pitanja? Pa nisam na ispitivanju. Nisam dužna odgovarati. Rekla sam što sam htjela, a sve ostalo što nisam, znam zašto nisam.

Ma, želim vam da budete sretni u tom svom svijetu apsolutne slobode i prava na izbor, ali uistinu!
Ja ga ne prihvaćam jer smatram da nije dobar, da kvari ljude, da zbog toga imamo puno problema u društvu, obitelji... no, vrijeme će pokazati tko je bio u pravu. Možda budemo još živi da to doživimo, a možda to dožive naša djeca. Ja osobno ne želim da moje dijete odrasta u takvom okruženju.

Mislim da je problem većine ljudi što isključivo misle na sebe i na sada, a za ono što dolazi, za one koje dolazi boli ih uho.

Mislim da sam sve što sam htjela rekla... budite pozdravljeni... možda se još čujemo... tj. pišemo...



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:13 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Joj, ljudi! Pa nisam baš tako čangrizava. Nisam niti mislila na normalnu šetnju i držanje za ručice, koju pusu, ali kad si netko pregledava krajnike, kad se ne može odlijepiti... e, to već nije pristojno. [/quote]

to nije pristojno niti za jedan par, ali ti si explicitno napala homo parove, a zapravo su u velikoj vecini hetero koji to rade javno
podsjecam tema je bila gej prajd...

[quote="Ivančica"]Da si budemo jasni, nemam ja ništa protiv da se ljudi vole, ali postoji bitna granica između ljubavi i sexa. A u većine ljudi sastavni dio sexa je predigra... o tome ja pričam. [/quote]

sada, ali to nisi pricala prije....
sjeti se da si od pocetka govorila kako je totalno neprirodno da se dvoje istospolnih vole i da to treba blago receno iskorijeniti

[quote="Ivančica tam negdje na pocetku topica"]Eto, tu piše da je čovjek zajednica muškarca i žene i po meni je sve ostalo neprirodno.
<drugi dio>
Ali onda i ja imam pravo tražiti ne gledanje takvih ljudi na ulici kao nešto sasvim normalno, što za mene nije.
<cut>
Ma, ne branim ja njima egzistenciju, ali se zalažem za svoju slobodu da ih ne gledam kako se hvataju. [/quote]

tvoje rijeci
btw, mislim da sam ti bas povodom ovoga zadnjeg ja ponesto napsiala, no ti si flejmala.....

ovi citati samo govore da _imas_ nesto protiv da se (homo) ljudi vole...
a u ovom drugom dijelu si se referencirala na homo a ne hetero parove (rece da je neprirodno, a to je tebi za homo parove), na sto je poslije skrenuo razgovor...

btw, 'hvatanje' nije 'pregledavanje krajnika'
prema tome, mozda ipak pises cangrizavije nego sto jesi....
i drzanje za ruke je neki oblik hvatanja... pogotovo ako bjezi :)

[quote="Ivančica"]Nesi, zašto stalno ponavljaš da nisam odgovorila na sva pitanja? Pa nisam na ispitivanju. Nisam dužna odgovarati. Rekla sam što sam htjela, a sve ostalo što nisam, znam zašto nisam. [/quote]

znaci, onda je ova rasprava s tobom totalno bekorisna jer znas, ako netko postavi pitanje (pogotovo ako je pitanje ponovljeno vise puta i od razlicitih ljudi), pristojno je odgovoriti....

[quote="Ivančica"]Mislim da je problem većine ljudi što isključivo misle na sebe i na sada, a za ono što dolazi, za one koje dolazi boli ih uho. [/quote]

tocno
potpuno se slazem s tobom
samo, malo bolje pogledaj i shvati da si ti ta koja misli samo na sebe i sada.... bar takav dojam ostavljas.... buducnost je u toleranciji, bas zato sto se razlike medju ljudima svakim danom sve vise ocituju....
sjeti se prava crnaca.....

vratimo se na Deklaraciju:
Član 7. Svi su pred zakonom jednaki i imaju pravo bez ikakve razlike na podjednaku zaštitu zakona. [b]Svi imaju pravo na jednaku zaštitu protiv bilo kakve diskriminacije[/b] kojom se krši Deklaracija i protiv svakog podsticanja na ovakvu diskriminaciju.
Ivančica (napisa):
Joj, ljudi! Pa nisam baš tako čangrizava. Nisam niti mislila na normalnu šetnju i držanje za ručice, koju pusu, ali kad si netko pregledava krajnike, kad se ne može odlijepiti... e, to već nije pristojno.


to nije pristojno niti za jedan par, ali ti si explicitno napala homo parove, a zapravo su u velikoj vecini hetero koji to rade javno
podsjecam tema je bila gej prajd...

Ivančica (napisa):
Da si budemo jasni, nemam ja ništa protiv da se ljudi vole, ali postoji bitna granica između ljubavi i sexa. A u većine ljudi sastavni dio sexa je predigra... o tome ja pričam.


sada, ali to nisi pricala prije....
sjeti se da si od pocetka govorila kako je totalno neprirodno da se dvoje istospolnih vole i da to treba blago receno iskorijeniti

Ivančica tam negdje na pocetku topica (napisa):
Eto, tu piše da je čovjek zajednica muškarca i žene i po meni je sve ostalo neprirodno.
<drugi dio>
Ali onda i ja imam pravo tražiti ne gledanje takvih ljudi na ulici kao nešto sasvim normalno, što za mene nije.
<cut>
Ma, ne branim ja njima egzistenciju, ali se zalažem za svoju slobodu da ih ne gledam kako se hvataju.


tvoje rijeci
btw, mislim da sam ti bas povodom ovoga zadnjeg ja ponesto napsiala, no ti si flejmala.....

ovi citati samo govore da _imas_ nesto protiv da se (homo) ljudi vole...
a u ovom drugom dijelu si se referencirala na homo a ne hetero parove (rece da je neprirodno, a to je tebi za homo parove), na sto je poslije skrenuo razgovor...

btw, 'hvatanje' nije 'pregledavanje krajnika'
prema tome, mozda ipak pises cangrizavije nego sto jesi....
i drzanje za ruke je neki oblik hvatanja... pogotovo ako bjezi Smile

Ivančica (napisa):
Nesi, zašto stalno ponavljaš da nisam odgovorila na sva pitanja? Pa nisam na ispitivanju. Nisam dužna odgovarati. Rekla sam što sam htjela, a sve ostalo što nisam, znam zašto nisam.


znaci, onda je ova rasprava s tobom totalno bekorisna jer znas, ako netko postavi pitanje (pogotovo ako je pitanje ponovljeno vise puta i od razlicitih ljudi), pristojno je odgovoriti....

Ivančica (napisa):
Mislim da je problem većine ljudi što isključivo misle na sebe i na sada, a za ono što dolazi, za one koje dolazi boli ih uho.


tocno
potpuno se slazem s tobom
samo, malo bolje pogledaj i shvati da si ti ta koja misli samo na sebe i sada.... bar takav dojam ostavljas.... buducnost je u toleranciji, bas zato sto se razlike medju ljudima svakim danom sve vise ocituju....
sjeti se prava crnaca.....

vratimo se na Deklaraciju:
Član 7. Svi su pred zakonom jednaki i imaju pravo bez ikakve razlike na podjednaku zaštitu zakona. Svi imaju pravo na jednaku zaštitu protiv bilo kakve diskriminacije kojom se krši Deklaracija i protiv svakog podsticanja na ovakvu diskriminaciju.



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 14:04 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Nisam niti mislila na normalnu šetnju i držanje za ručice, koju pusu, ali kad si netko pregledava krajnike, kad se ne može odlijepiti... e, to već nije pristojno.[/quote][color=black]Yeah right! Meni je nepristojno kada pušiš u mojoj blizini i najradije bi te (svakog pušača kaj mi puši pod nosom) natjeral da pojedeš tu cigaretu (and I would rip you limb by limb... i uzel bi buzdovan i akademski se ponašal s njime prema tebi), ALI TO NE RADIM. Zakaj? Imaš pravo da pušiš (na mjestima za pušenje di se ja nažalost nađem). Makar pušenje nije isto kao i ljubljenje/sex jer pušenjem ti mene truješ, a oni sa svojim ljubljenjem, seksom,... NE.[/color][quote="Ivančica"]Da si budemo jasni, nemam ja ništa protiv da se ljudi vole, ali postoji bitna granica između ljubavi i sexa. A u većine ljudi sastavni dio sexa je predigra... o tome ja pričam.[/quote][color=black]Kaj sad imaš nekaj protiv seksa? Kaj opet moram ponevljat, gore sam ti lijepo debelim crvenim slovima sve opisal. Dakle, NE GLEDAŠ! Kužiš? Si probala vježbicu sa onim smajlijem koju sam ti dao? Probaj Ivančice, probaj ne gledati, tj. ignorirati ako netko prakticira svoje slobode koje se tebi ne sviđaju, nemoj odmah razbijati glavu s tim kako bi ih istrijebila, probaj ignorirati. Živi svoj život, nemoj drugima određivati kako da žive svoj. Misliš da bi to mogla? Hmm...?[/color][quote="Ivančica"]Nesi, zašto stalno ponavljaš da nisam odgovorila na sva pitanja? Pa nisam na ispitivanju. Nisam dužna odgovarati. Rekla sam što sam htjela, a sve ostalo što nisam, znam zašto nisam.[/quote][color=black]Zato kaj izbjegavaš ključne argumente koji ti se daju kao kontraprimjeri i negacije tvojih tvrdnji.[/color][quote="Ivančica"]Ma, želim vam da budete sretni u tom svom svijetu apsolutne slobode i prava na izbor, ali uistinu!
Ja ga ne prihvaćam jer smatram da nije dobar, da kvari ljude, da zbog toga imamo puno problema u društvu, obitelji... no, vrijeme će pokazati tko je bio u pravu. Možda budemo još živi da to doživimo, a možda to dožive naša djeca. Ja osobno ne želim da moje dijete odrasta u takvom okruženju.[/quote][color=black]Ak si tak slaba da se ne znaš i ne možeš kontrolirat onda buš imala problema sa tom slobodom, no to ne znači da možeš drugima zabraniti da imaju slobode.[/color]
Ivančica (napisa):
Nisam niti mislila na normalnu šetnju i držanje za ručice, koju pusu, ali kad si netko pregledava krajnike, kad se ne može odlijepiti... e, to već nije pristojno.
Yeah right! Meni je nepristojno kada pušiš u mojoj blizini i najradije bi te (svakog pušača kaj mi puši pod nosom) natjeral da pojedeš tu cigaretu (and I would rip you limb by limb... i uzel bi buzdovan i akademski se ponašal s njime prema tebi), ALI TO NE RADIM. Zakaj? Imaš pravo da pušiš (na mjestima za pušenje di se ja nažalost nađem). Makar pušenje nije isto kao i ljubljenje/sex jer pušenjem ti mene truješ, a oni sa svojim ljubljenjem, seksom,... NE.
Ivančica (napisa):
Da si budemo jasni, nemam ja ništa protiv da se ljudi vole, ali postoji bitna granica između ljubavi i sexa. A u većine ljudi sastavni dio sexa je predigra... o tome ja pričam.
Kaj sad imaš nekaj protiv seksa? Kaj opet moram ponevljat, gore sam ti lijepo debelim crvenim slovima sve opisal. Dakle, NE GLEDAŠ! Kužiš? Si probala vježbicu sa onim smajlijem koju sam ti dao? Probaj Ivančice, probaj ne gledati, tj. ignorirati ako netko prakticira svoje slobode koje se tebi ne sviđaju, nemoj odmah razbijati glavu s tim kako bi ih istrijebila, probaj ignorirati. Živi svoj život, nemoj drugima određivati kako da žive svoj. Misliš da bi to mogla? Hmm...?
Ivančica (napisa):
Nesi, zašto stalno ponavljaš da nisam odgovorila na sva pitanja? Pa nisam na ispitivanju. Nisam dužna odgovarati. Rekla sam što sam htjela, a sve ostalo što nisam, znam zašto nisam.
Zato kaj izbjegavaš ključne argumente koji ti se daju kao kontraprimjeri i negacije tvojih tvrdnji.
Ivančica (napisa):
Ma, želim vam da budete sretni u tom svom svijetu apsolutne slobode i prava na izbor, ali uistinu!
Ja ga ne prihvaćam jer smatram da nije dobar, da kvari ljude, da zbog toga imamo puno problema u društvu, obitelji... no, vrijeme će pokazati tko je bio u pravu. Možda budemo još živi da to doživimo, a možda to dožive naša djeca. Ja osobno ne želim da moje dijete odrasta u takvom okruženju.
Ak si tak slaba da se ne znaš i ne možeš kontrolirat onda buš imala problema sa tom slobodom, no to ne znači da možeš drugima zabraniti da imaju slobode.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
megnut inc.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (23:23:30)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb, hrvatska, balkan-ili-blizu, europa, planeta zamlja

PostPostano: 16:01 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]no, vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.[/quote]

to ti je omiljena recenica. al je, medjutim, ocita i nepotrebna. ako njome mislis argumentirati svoj stav, pogotovo.

i mislim da nema niceg neukusnog u zvaljarenju, pipanju, pa reko bih ni sexanju nasred ulice. jer mislim da je to prirodno :twisted: , a mislim da je tesko osporiti prirodnost tako necega. druga stvar je sto nas razne institucije tisucljecima vec uvjeravaju da to "nije ukusno". ma nema niceg ukusnijeg, kazem.
jes, to je lagano utopisticko gledanje na stvari, al naglasavam da utopija nije ono neostvarivo nego on sto JOS nije ostvareno 8) pa cemo svi hodat goli po ulicama itd. :D
Citat:
no, vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.


to ti je omiljena recenica. al je, medjutim, ocita i nepotrebna. ako njome mislis argumentirati svoj stav, pogotovo.

i mislim da nema niceg neukusnog u zvaljarenju, pipanju, pa reko bih ni sexanju nasred ulice. jer mislim da je to prirodno Twisted Evil , a mislim da je tesko osporiti prirodnost tako necega. druga stvar je sto nas razne institucije tisucljecima vec uvjeravaju da to "nije ukusno". ma nema niceg ukusnijeg, kazem.
jes, to je lagano utopisticko gledanje na stvari, al naglasavam da utopija nije ono neostvarivo nego on sto JOS nije ostvareno Cool pa cemo svi hodat goli po ulicama itd. Very Happy



_________________
Military intelligence is a contradiction in terms.
-------------Groucho Marx------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 19:26 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Član 16.

(1) Punoljetni muškarci i žene, bez ikakvih ograničenja u pogledu rase, državljanstva ili vjere, imaju pravo da sklope brak i da osnuju obitelj. Oni su ravnopravni prilikom sklapanja braka, zavrijeme njegovog trajanja i prilikom njegovog razvoda.
(2) Brak se sklapa samo uz slobodan i potpun pristanak onih koji namjeravaju stupiti u brak.
(3) obitelj je prirodna i osnovna društvena jedinica i ima pravo na zaštitu društva i države.


Član 18.

Svako ima pravo na slobodu misli, svijesti i vjere; to pravo uključuje slobodu promjeniti svoju vjeru ili vjerovanje i slobodu da se, bilo pojedinačni ili u zajednici s drugima, javno ili privatno, ispoljava vjera ili uvjerovanje učenjem, vršenjem, obredima i održavanjem.

Član 19.

Svako ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja, ovo pravo obuhvaća slobodu mišljenja bez tuđeg mišljenja a isto tako i traženje, primanje i saopćavanje obavještenja i ideja bilo kojim sredstvima i bez obzira na granice.



Ali nigdje ne nađoh član koji se odnosi na sexualno opredjeljenje...rasa, državljanstvo ili vjera, jedine su stvari na koje se opća deklaracija o pravima čovjeka poziva.
Član 16.

(1) Punoljetni muškarci i žene, bez ikakvih ograničenja u pogledu rase, državljanstva ili vjere, imaju pravo da sklope brak i da osnuju obitelj. Oni su ravnopravni prilikom sklapanja braka, zavrijeme njegovog trajanja i prilikom njegovog razvoda.
(2) Brak se sklapa samo uz slobodan i potpun pristanak onih koji namjeravaju stupiti u brak.
(3) obitelj je prirodna i osnovna društvena jedinica i ima pravo na zaštitu društva i države.


Član 18.

Svako ima pravo na slobodu misli, svijesti i vjere; to pravo uključuje slobodu promjeniti svoju vjeru ili vjerovanje i slobodu da se, bilo pojedinačni ili u zajednici s drugima, javno ili privatno, ispoljava vjera ili uvjerovanje učenjem, vršenjem, obredima i održavanjem.

Član 19.

Svako ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja, ovo pravo obuhvaća slobodu mišljenja bez tuđeg mišljenja a isto tako i traženje, primanje i saopćavanje obavještenja i ideja bilo kojim sredstvima i bez obzira na granice.



Ali nigdje ne nađoh član koji se odnosi na sexualno opredjeljenje...rasa, državljanstvo ili vjera, jedine su stvari na koje se opća deklaracija o pravima čovjeka poziva.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:05 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Član 16.
(1) Punoljetni [b]muškarci i žene[/b], bez ikakvih ograničenja u pogledu rase, državljanstva ili vjere, imaju pravo da sklope brak i da osnuju obitelj. Oni su ravnopravni prilikom sklapanja braka, zavrijeme njegovog trajanja i prilikom njegovog razvoda.
(2) Brak se sklapa samo uz slobodan i potpun pristanak onih koji namjeravaju stupiti u brak.
(3) obitelj je prirodna i osnovna društvena jedinica i ima pravo na zaštitu društva i države. [/quote]

da li je igdje napisano da je brak [b]jednog [/b]muskarca i [b]jedne [/b]zene ono o cemu se govori?
ono, pise [b]muskarci i zene[/b], ali nigdje ne navodi explicitno da se radi jedan ovaj jedan onaj, dakle, mijesano nije iskljuceno :)

[quote="Ivančica"]Član 18.
Član 19. [/quote]

ovo je nebitno za ono o cemu ide rasprava... to je pitanje vjere, koje falabogu ovdje nije potegnuto...

[quote="Ivančica"]Ali nigdje ne nađoh član koji se odnosi na sexualno opredjeljenje...rasa, državljanstvo ili vjera, jedine su stvari na koje se opća deklaracija o pravima čovjeka poziva.[/quote]

nije trebalo daleko citati...
a uostalom to vec i citirah u [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=5816#5816]ovom postu[/url]

čl 2. Svakom pripadaju sva prava i slobode proglašene u ovoj Deklaraciji bez ikakvih razlika u pogledu rase, boje, spola, jezika, vjeroispovjesti, [b]političkog ili drugog uvjerenja[/b], nacionalnog ili društvenog porijekla, imovine, rođenja ili drugih okolnosti.

naime, sinonim sex. orjentacije je uvjerenje, opredjeljenje... kako god to vec zelis zvati....
Ivančica (napisa):
Član 16.
(1) Punoljetni muškarci i žene, bez ikakvih ograničenja u pogledu rase, državljanstva ili vjere, imaju pravo da sklope brak i da osnuju obitelj. Oni su ravnopravni prilikom sklapanja braka, zavrijeme njegovog trajanja i prilikom njegovog razvoda.
(2) Brak se sklapa samo uz slobodan i potpun pristanak onih koji namjeravaju stupiti u brak.
(3) obitelj je prirodna i osnovna društvena jedinica i ima pravo na zaštitu društva i države.


da li je igdje napisano da je brak jednog muskarca i jedne zene ono o cemu se govori?
ono, pise muskarci i zene, ali nigdje ne navodi explicitno da se radi jedan ovaj jedan onaj, dakle, mijesano nije iskljuceno Smile

Ivančica (napisa):
Član 18.
Član 19.


ovo je nebitno za ono o cemu ide rasprava... to je pitanje vjere, koje falabogu ovdje nije potegnuto...

Ivančica (napisa):
Ali nigdje ne nađoh član koji se odnosi na sexualno opredjeljenje...rasa, državljanstvo ili vjera, jedine su stvari na koje se opća deklaracija o pravima čovjeka poziva.


nije trebalo daleko citati...
a uostalom to vec i citirah u ovom postu

čl 2. Svakom pripadaju sva prava i slobode proglašene u ovoj Deklaraciji bez ikakvih razlika u pogledu rase, boje, spola, jezika, vjeroispovjesti, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili društvenog porijekla, imovine, rođenja ili drugih okolnosti.

naime, sinonim sex. orjentacije je uvjerenje, opredjeljenje... kako god to vec zelis zvati....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 23:11 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Član 16.

(1) [b]Punoljetni muškarci i žene, bez ikakvih ograničenja u pogledu rase, državljanstva ili vjere, imaju pravo da sklope brak i da osnuju obitelj.[/b] Oni su ravnopravni prilikom sklapanja braka, zavrijeme njegovog trajanja i prilikom njegovog razvoda.

...

Ali nigdje ne nađoh član koji se odnosi na sexualno opredjeljenje...rasa, državljanstvo ili vjera, jedine su stvari na koje se opća deklaracija o pravima čovjeka poziva.[/quote][color=black]Ako želimo doslovno interpretirati kaj piše u onom podebljanom, onda bi mogli reć da piše da oni imaju pravo da sklope brak, ali nigdje ne piše da baš muško i žensko moraju sklopiti brak, piše da oni mogu sklapati brakove. Baš zbog te množine koja tamo piše: [/color][i]Punoljetni muškarci i žene[/i][color=black]. Evo imaš dva muškarca koja žele sklopiti brak. Oni spadaju u taj skup punoljetnih muškaraca i žena. I time imaju pravo da sklope brak. Kužiš?

Dobro, sad bi se moglo reć da su onda mogli napisat ponoljetne osobe i da tim što piše [/color][i]Punoljetni muškarci i žene[/i] [color=black]misle na brakove između osoba suprotnog spola. Ali baš mene briga kaj su oni misli. Ja vidim kaj su napisali. :verycool: Ko im je kriv kad ne znaju preciznije napisati.

BTW, ono sa življenjem svog života i puštanjem drugih na miru i ne nametanjem svoje volje u pogledu kak oni trebaju voditi svoje živote ne bi komentirala Ivančice. To ti izgleda jako strano? Ili nemoguće?[/color]
Ivančica (napisa):
Član 16.

(1) Punoljetni muškarci i žene, bez ikakvih ograničenja u pogledu rase, državljanstva ili vjere, imaju pravo da sklope brak i da osnuju obitelj. Oni su ravnopravni prilikom sklapanja braka, zavrijeme njegovog trajanja i prilikom njegovog razvoda.

...

Ali nigdje ne nađoh član koji se odnosi na sexualno opredjeljenje...rasa, državljanstvo ili vjera, jedine su stvari na koje se opća deklaracija o pravima čovjeka poziva.
Ako želimo doslovno interpretirati kaj piše u onom podebljanom, onda bi mogli reć da piše da oni imaju pravo da sklope brak, ali nigdje ne piše da baš muško i žensko moraju sklopiti brak, piše da oni mogu sklapati brakove. Baš zbog te množine koja tamo piše: Punoljetni muškarci i žene. Evo imaš dva muškarca koja žele sklopiti brak. Oni spadaju u taj skup punoljetnih muškaraca i žena. I time imaju pravo da sklope brak. Kužiš?

Dobro, sad bi se moglo reć da su onda mogli napisat ponoljetne osobe i da tim što piše
Punoljetni muškarci i žene misle na brakove između osoba suprotnog spola. Ali baš mene briga kaj su oni misli. Ja vidim kaj su napisali. Very cool Ko im je kriv kad ne znaju preciznije napisati.

BTW, ono sa življenjem svog života i puštanjem drugih na miru i ne nametanjem svoje volje u pogledu kak oni trebaju voditi svoje živote ne bi komentirala Ivančice. To ti izgleda jako strano? Ili nemoguće?



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:38 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vrijeme za :?:, biram "Sto bi bilo kad bi bilo":

Ukoliko bi se dozvolilo da dvije osobe istog spola mogle sklopiti brak, kako bi to ugrozilo ili narusilo brakove osoba razlicitog spola?

:?:

P.S.: Ukoliko bukvalno tumacimo:

[quote="Ivancica"]1) Punoljetni muškarci i žene, bez ikakvih ograničenja u pogledu rase, državljanstva ili vjere, imaju pravo da sklope brak i da osnuju obitelj. Oni su ravnopravni prilikom sklapanja braka, zavrijeme njegovog trajanja i prilikom njegovog razvoda.[/quote]

to znaci da je prema povelji ljudskih prava poligamija specificno navedena kao jedno od njih. Naime da nije, pisalo bi: "Punoljetni muskar[b]ac[/b] i zen[b]a[/b], bez ikakvih ogranicenja....".

Enjoy :)
Vrijeme za Question, biram "Sto bi bilo kad bi bilo":

Ukoliko bi se dozvolilo da dvije osobe istog spola mogle sklopiti brak, kako bi to ugrozilo ili narusilo brakove osoba razlicitog spola?

Question

P.S.: Ukoliko bukvalno tumacimo:

Ivancica (napisa):
1) Punoljetni muškarci i žene, bez ikakvih ograničenja u pogledu rase, državljanstva ili vjere, imaju pravo da sklope brak i da osnuju obitelj. Oni su ravnopravni prilikom sklapanja braka, zavrijeme njegovog trajanja i prilikom njegovog razvoda.


to znaci da je prema povelji ljudskih prava poligamija specificno navedena kao jedno od njih. Naime da nije, pisalo bi: "Punoljetni muskarac i zena, bez ikakvih ogranicenja....".

Enjoy Smile



_________________
'I have a dream that one day this nation will rise up and live out the true meaning of its creed: "We hold these truths to be self-evident: that all men are created equal."' -- MLK
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 4 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan