Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2008/2009, prvi kolokvij, programiranje 2
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
komaPMF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (10:23:41)
Postovi: (E6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 8 - 13
Lokacija: Over the roof

PostPostano: 22:05 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

neka mi netko kaže da će stvarno biti onako- oni koji žele ostati na predavanjima/vježbama,ostat će, a predavanja/vježbe će se održavati. a onda ostali neka nadoknađuju. ili još bolje- ne, jer su svojevoljno odlučili ne sudjelovati u studentskim obavezama :twisted:
neka mi netko kaže da će stvarno biti onako- oni koji žele ostati na predavanjima/vježbama,ostat će, a predavanja/vježbe će se održavati. a onda ostali neka nadoknađuju. ili još bolje- ne, jer su svojevoljno odlučili ne sudjelovati u studentskim obavezama Twisted Evil



_________________
Granice mogućega možemo odrediti samo onda ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:31 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod mene je uvijek tako (tko ne zeli biti na vjezbama - ne mora), a odradjivat cu iskljucivo nastavu za koju mi Dekan (onog kojeg matematicari jos uvijek priznaju za "svog" :P) explicite kaze:
a) da ne radim [b]i[/b]
b) da trebam odraditi.
8)

Jos jednom: svakog studenta koji mi pokusa onemoguciti nastavu cu prijaviti disciplinskoj komisiji sa zahtjevom za ostrom kaznom. :evil:

A nadam se i da studenti koji zele pratiti nastavu nece samo plasljivo gledati "kolege" kako im otimaju nastavu na koju imaju pravo. :D
Kod mene je uvijek tako (tko ne zeli biti na vjezbama - ne mora), a odradjivat cu iskljucivo nastavu za koju mi Dekan (onog kojeg matematicari jos uvijek priznaju za "svog" Razz) explicite kaze:
a) da ne radim i
b) da trebam odraditi.
Cool

Jos jednom: svakog studenta koji mi pokusa onemoguciti nastavu cu prijaviti disciplinskoj komisiji sa zahtjevom za ostrom kaznom. Evil or Very Mad

A nadam se i da studenti koji zele pratiti nastavu nece samo plasljivo gledati "kolege" kako im otimaju nastavu na koju imaju pravo. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
whateveryouwant
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2008. (18:27:38)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 5 - 13

PostPostano: 22:59 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Jos jednom: svakog studenta koji mi pokusa onemoguciti nastavu cu prijaviti disciplinskoj komisiji sa zahtjevom za ostrom kaznom. :evil:

A nadam se i da studenti koji zele pratiti nastavu nece samo plasljivo gledati "kolege" kako im otimaju nastavu na koju imaju pravo. :D[/quote]

a sto je sa studentima koji generalno nisu za prosvjed, ali se zele solidalizirati s kolegama koji vec 10 dana prosvjeduju?
nije mi jasno sto zelis reci, da bi trebali izbacit iz predavaone kolege koji nesto pokusaju? ne pada mi na pamet i nije mi jasno zasto bi se trebalo prijavit disciplinskoj nekog tko iskoristava svoje pravo na protest?!
ja sam generalno zadovoljan ustrojem naseg fakulteta (osim programiranja :evil: ali to je druga tema) medjutim ne pada mi na pamet sprecavat da se izraze oni koji nisu zadovoljni.
vsego (napisa):


Jos jednom: svakog studenta koji mi pokusa onemoguciti nastavu cu prijaviti disciplinskoj komisiji sa zahtjevom za ostrom kaznom. Evil or Very Mad

A nadam se i da studenti koji zele pratiti nastavu nece samo plasljivo gledati "kolege" kako im otimaju nastavu na koju imaju pravo. Very Happy


a sto je sa studentima koji generalno nisu za prosvjed, ali se zele solidalizirati s kolegama koji vec 10 dana prosvjeduju?
nije mi jasno sto zelis reci, da bi trebali izbacit iz predavaone kolege koji nesto pokusaju? ne pada mi na pamet i nije mi jasno zasto bi se trebalo prijavit disciplinskoj nekog tko iskoristava svoje pravo na protest?!
ja sam generalno zadovoljan ustrojem naseg fakulteta (osim programiranja Evil or Very Mad ali to je druga tema) medjutim ne pada mi na pamet sprecavat da se izraze oni koji nisu zadovoljni.




Zadnja promjena: whateveryouwant; 23:02 čet, 30. 4. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:01 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="whateveryouwant"]
nije mi jasno sto zelis reci, da bi trebali izbacit iz predavaone kolege koji nesto pokusaju? ne pada mi na pamet i nije mi jasno zasto bi se trebalo prijavit disciplinskoj nekog tko iskoristava svoje pravo na protest. .[/quote]

za sve postoji i vrijeme i mjesto. ;)
whateveryouwant (napisa):

nije mi jasno sto zelis reci, da bi trebali izbacit iz predavaone kolege koji nesto pokusaju? ne pada mi na pamet i nije mi jasno zasto bi se trebalo prijavit disciplinskoj nekog tko iskoristava svoje pravo na protest. .


za sve postoji i vrijeme i mjesto. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:21 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="whateveryouwant"]a sto je sa studentima koji generalno nisu za prosvjed, ali se zele solidalizirati s kolegama koji vec 10 dana prosvjeduju?[/quote]

Neka se solidariziraju; tko im brani? :zbunjen: Neka lijepo izadju iz predavaonice, zagrle se i secu po ulici s transparentima. 8)

[quote="whateveryouwant"]nije mi jasno sto zelis reci, da bi trebali izbacit iz predavaone kolege koji nesto pokusaju?[/quote]

Izbaciti? :shock: Gdje sam ja to napisao? :grebgreb:

[quote="whateveryouwant"]ne pada mi na pamet i nije mi jasno zasto bi se trebalo prijavit disciplinskoj nekog tko iskoristava svoje pravo na protest?![/quote]

Ajde ti meni lijepo pokazi gdje pise da netko ima pravo na ometanje nastave na sveucilistu. :roll: Idi i protestiraj po trgovima, ulicama i gdje vec... ali upasti na nastavu i remetiti ju, protivno je disciplinskom pravilniku, kao sto sam vec napisao (i citirao). :)
whateveryouwant (napisa):
a sto je sa studentima koji generalno nisu za prosvjed, ali se zele solidalizirati s kolegama koji vec 10 dana prosvjeduju?


Neka se solidariziraju; tko im brani? Zbunjen Neka lijepo izadju iz predavaonice, zagrle se i secu po ulici s transparentima. Cool

whateveryouwant (napisa):
nije mi jasno sto zelis reci, da bi trebali izbacit iz predavaone kolege koji nesto pokusaju?


Izbaciti? Shocked Gdje sam ja to napisao? Kotacici rade 100 na sat

whateveryouwant (napisa):
ne pada mi na pamet i nije mi jasno zasto bi se trebalo prijavit disciplinskoj nekog tko iskoristava svoje pravo na protest?!


Ajde ti meni lijepo pokazi gdje pise da netko ima pravo na ometanje nastave na sveucilistu. Rolling Eyes Idi i protestiraj po trgovima, ulicama i gdje vec... ali upasti na nastavu i remetiti ju, protivno je disciplinskom pravilniku, kao sto sam vec napisao (i citirao). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
whateveryouwant
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2008. (18:27:38)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 5 - 13

PostPostano: 23:37 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Neka se solidariziraju; tko im brani? :zbunjen: Neka lijepo izadju iz predavaonice, zagrle se i secu po ulici s transparentima. 8)

Izbaciti? :shock: Gdje sam ja to napisao? :grebgreb:

Ajde ti meni lijepo pokazi gdje pise da netko ima pravo na ometanje nastave na sveucilistu. :roll: Idi i protestiraj po trgovima, ulicama i gdje vec... ali upasti na nastavu i remetiti ju, protivno je disciplinskom pravilniku, kao sto sam vec napisao (i citirao). :)[/quote]

hm.. onda mora da su na filozofskom asistenti potpuni idioti kad se nisu dosjetili disciplinskih prijava.. :zbunjen:
mogli su u dan i pol napisat svakom po dve prijave, izbacit ljude s faxa i nastavit drzat nastavu. problem rijesen. jel tak?

pod solidarizirat nisam mislio zagrlit se s njima :roll: već poduprijeti njihovo djelovanje, a jako se dobro zna šta to znači.

added.
i potpuno ozbiljno sad pitam, što si mislio pod [quote="vsego"]
A nadam se i da studenti koji zele pratiti nastavu nece samo plasljivo gledati "kolege" kako im otimaju nastavu na koju imaju pravo.[/quote]
tek toliko da imam jedan dobar savjet, ako se nesto od toga zaista i dogodi, da znam kako da reagiram.. ono da ne popusim disciplinsku bezveze i to..
vsego (napisa):


Neka se solidariziraju; tko im brani? Zbunjen Neka lijepo izadju iz predavaonice, zagrle se i secu po ulici s transparentima. Cool

Izbaciti? Shocked Gdje sam ja to napisao? Kotacici rade 100 na sat

Ajde ti meni lijepo pokazi gdje pise da netko ima pravo na ometanje nastave na sveucilistu. Rolling Eyes Idi i protestiraj po trgovima, ulicama i gdje vec... ali upasti na nastavu i remetiti ju, protivno je disciplinskom pravilniku, kao sto sam vec napisao (i citirao). Smile


hm.. onda mora da su na filozofskom asistenti potpuni idioti kad se nisu dosjetili disciplinskih prijava.. Zbunjen
mogli su u dan i pol napisat svakom po dve prijave, izbacit ljude s faxa i nastavit drzat nastavu. problem rijesen. jel tak?

pod solidarizirat nisam mislio zagrlit se s njima Rolling Eyes već poduprijeti njihovo djelovanje, a jako se dobro zna šta to znači.

added.
i potpuno ozbiljno sad pitam, što si mislio pod
vsego (napisa):

A nadam se i da studenti koji zele pratiti nastavu nece samo plasljivo gledati "kolege" kako im otimaju nastavu na koju imaju pravo.

tek toliko da imam jedan dobar savjet, ako se nesto od toga zaista i dogodi, da znam kako da reagiram.. ono da ne popusim disciplinsku bezveze i to..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ambrozije
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2008. (19:18:04)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 0:02 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da se vratimo na pitanja postavljana naglas: dosad sam pisao tri kolokvija i uvijek mi se cinilo da je bilo puno previse pitanja. cini mi se da, ako bi se pitanja morala postaviti pred svima, bi na pocetku bilo par pitanja i nakon toga bismo mogli u miru rjesavati zadatke (osim sto isto pitanje ne bi bilo postavljeno dva puta, ljudi bi pazili i da ne pitaju svasta), a svi bi culi i iste odgovore
da se vratimo na pitanja postavljana naglas: dosad sam pisao tri kolokvija i uvijek mi se cinilo da je bilo puno previse pitanja. cini mi se da, ako bi se pitanja morala postaviti pred svima, bi na pocetku bilo par pitanja i nakon toga bismo mogli u miru rjesavati zadatke (osim sto isto pitanje ne bi bilo postavljeno dva puta, ljudi bi pazili i da ne pitaju svasta), a svi bi culi i iste odgovore


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 3:59 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne mogu virovat da ste i taj nesritni sendvič stavili na tapet :rofl: :rofl:

Mene osobno ne tangira uopće kad ljudi jedu, piju, dižu noge na stolicu, postavljaju pitanja u vezi kolokvija, al` mi smeta kad nakon njega razbijajaju glavu zamjerajući ovo ovome, ono onome, šta bi bilo da je bilo i sl.

Al` svaka čast. Triba se moć sitit [b]sendviča[/b] :rofl:


Usput se isričavam što mi se u postu miješa književni i dijalekt. Nadam se da to neće utjecati na asistente koji će ovo možda pročitati, a ispravljaju vaše kolokvije :D
Ne mogu virovat da ste i taj nesritni sendvič stavili na tapet Rolling On the Floor Laughing Rolling On the Floor Laughing

Mene osobno ne tangira uopće kad ljudi jedu, piju, dižu noge na stolicu, postavljaju pitanja u vezi kolokvija, al` mi smeta kad nakon njega razbijajaju glavu zamjerajući ovo ovome, ono onome, šta bi bilo da je bilo i sl.

Al` svaka čast. Triba se moć sitit sendviča Rolling On the Floor Laughing


Usput se isričavam što mi se u postu miješa književni i dijalekt. Nadam se da to neće utjecati na asistente koji će ovo možda pročitati, a ispravljaju vaše kolokvije Very Happy



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 11:16 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Takvih kao ti je jako malo... a i nije ti neki bed ak i nećeš imat 5 (što čisto sumnjam da nećeš, jer ima pregršt bodova za osvojit), sve stigneš nadoknadit... i rekoh već, puno više se cijeni ideja, nego što se gleda na ; i slične greške... :D[/quote]

Ma meni je ocijena apsolutno nebitna. Ili cu proc ili cu past. A s obzirom kako je prosao ovaj kolokvij imat cu 10 bodova max. (zahvaljujuci prvom zadatku). Ostala 3 zadatka nisam ni bas shvatio sta se od mene trazi i kako to postici(al tu je vjerojatno problem u meni). Da sam pisao na kompu, definitivno bih bolje prosao. Ak nista drugo, probas compailirati pa vidis di je greska.
Proslogodisnji kolokvij je bio barem 2x laksi. Sva 4 zadatka sam znao sta se od mene trazi a prva 3 sam tocno rijesio skoro iz prve.

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="whateveryouwant"]KAD SMO, kaaad na vjezbama radili rekurzije sa zabama?? nesto na tu temu? ne.[/quote]

Neznam kod koga si imao vjezbe ali u grupi (SRI.12-14h) asistenr (venovako) je jasno i glasno rekao da ce se zaba u nekakvom obliku SIGURNO pojaviti. No slazem se da je za razliku od proslogodisnjeg ovaj bio puuuno tezi.

[size=9][color=#999999]Added after 7 minutes:[/color][/size]

[quote="vsego"]Tocno tako; uostalom, u samom zadatku pise da "funkcija treba vratiti smjer (0 za gore lijevo, 1 za gore desno, 2 za dolje lijevo i 3 za dolje desno)", a pise i da se "zaba moze kretati samo dijagonalno, prema vrhovima jezera". 8) Kao sto napisah: traze se sume 4 poludijagonale i gledas koja je najveca. :)[/quote]

E da je tako bilo napisano, imao bih 15 bodova vise. :grrr:
Luuka (napisa):
Takvih kao ti je jako malo... a i nije ti neki bed ak i nećeš imat 5 (što čisto sumnjam da nećeš, jer ima pregršt bodova za osvojit), sve stigneš nadoknadit... i rekoh već, puno više se cijeni ideja, nego što se gleda na ; i slične greške... Very Happy


Ma meni je ocijena apsolutno nebitna. Ili cu proc ili cu past. A s obzirom kako je prosao ovaj kolokvij imat cu 10 bodova max. (zahvaljujuci prvom zadatku). Ostala 3 zadatka nisam ni bas shvatio sta se od mene trazi i kako to postici(al tu je vjerojatno problem u meni). Da sam pisao na kompu, definitivno bih bolje prosao. Ak nista drugo, probas compailirati pa vidis di je greska.
Proslogodisnji kolokvij je bio barem 2x laksi. Sva 4 zadatka sam znao sta se od mene trazi a prva 3 sam tocno rijesio skoro iz prve.

Added after 2 minutes:

whateveryouwant (napisa):
KAD SMO, kaaad na vjezbama radili rekurzije sa zabama?? nesto na tu temu? ne.


Neznam kod koga si imao vjezbe ali u grupi (SRI.12-14h) asistenr (venovako) je jasno i glasno rekao da ce se zaba u nekakvom obliku SIGURNO pojaviti. No slazem se da je za razliku od proslogodisnjeg ovaj bio puuuno tezi.

Added after 7 minutes:

vsego (napisa):
Tocno tako; uostalom, u samom zadatku pise da "funkcija treba vratiti smjer (0 za gore lijevo, 1 za gore desno, 2 za dolje lijevo i 3 za dolje desno)", a pise i da se "zaba moze kretati samo dijagonalno, prema vrhovima jezera". Cool Kao sto napisah: traze se sume 4 poludijagonale i gledas koja je najveca. Smile


E da je tako bilo napisano, imao bih 15 bodova vise. Grrrrr....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 11:59 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja uvijek glasam protiv.
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Anarchy_symbol_neat.png/35px-Anarchy_symbol_neat.png[/img]
ja uvijek glasam protiv.



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sing
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (21:01:13)
Postovi: (30)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1
Lokacija: tu (ili tamo)

PostPostano: 12:09 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="whateveryouwant"]ovo je bolesno, pretesko i sadisticki. to su moji komentari. niti jedan kolegij na ovom fakultetu do sada, a zavrsavam drugu godinu nema toliko odstupanje u tezini vjezbi i kolokvija. da, prosao sam programiranje jedan, da prosao sam i prakticni kolokvij iz prve i da, danas sam sjedio dva sata i buljio u preostala tri zadatka osim prvog i cudio se. ljut sam ogorcen i izfrsutriran jer na MATEMATICI razmisljam o odlasku s fakulteta zbog programiranja.
KAD SMO, kaaad na vjezbama radili rekurzije sa zabama?? nesto na tu temu? ne. radili smo jednostavne primjere kakve smo i ocekivali u kolokviju. malo zasoljene, ali rjesive. najbolji komentar dala je cijenjena profesorica koja nas je cuvala u 101, ja sam je tada vidio prvi put u zivotu, pa ne znam ime, medjutim gledala je u 4. zadatak i uz lagani podsmjeh konstatirala da kolega koji je radio cetvrti zadatak ce imati lijep vikend jer nece imati previse posla s ispravljanjem. zalosno tuzno i gotovo bolesno.



[/quote]

I studenti i nastavnici imaju pravo na zastitu od nekorektnog ponasanja. U tom smislu:
- ako kolega i dalje stoji iza onog sto je napisao, pozivam ga da to ISTO napise kao sluzbeni prigovor u propisanom roku, potkrijepi dokazima i potpise se;
- ako je promijenio misljenje, trazim da se u istom roku korektno isprica "prozvanima".
Svatko od nas treba odgovarati za svoje postupke.

Voditelj kolegija
whateveryouwant (napisa):
ovo je bolesno, pretesko i sadisticki. to su moji komentari. niti jedan kolegij na ovom fakultetu do sada, a zavrsavam drugu godinu nema toliko odstupanje u tezini vjezbi i kolokvija. da, prosao sam programiranje jedan, da prosao sam i prakticni kolokvij iz prve i da, danas sam sjedio dva sata i buljio u preostala tri zadatka osim prvog i cudio se. ljut sam ogorcen i izfrsutriran jer na MATEMATICI razmisljam o odlasku s fakulteta zbog programiranja.
KAD SMO, kaaad na vjezbama radili rekurzije sa zabama?? nesto na tu temu? ne. radili smo jednostavne primjere kakve smo i ocekivali u kolokviju. malo zasoljene, ali rjesive. najbolji komentar dala je cijenjena profesorica koja nas je cuvala u 101, ja sam je tada vidio prvi put u zivotu, pa ne znam ime, medjutim gledala je u 4. zadatak i uz lagani podsmjeh konstatirala da kolega koji je radio cetvrti zadatak ce imati lijep vikend jer nece imati previse posla s ispravljanjem. zalosno tuzno i gotovo bolesno.





I studenti i nastavnici imaju pravo na zastitu od nekorektnog ponasanja. U tom smislu:
- ako kolega i dalje stoji iza onog sto je napisao, pozivam ga da to ISTO napise kao sluzbeni prigovor u propisanom roku, potkrijepi dokazima i potpise se;
- ako je promijenio misljenje, trazim da se u istom roku korektno isprica "prozvanima".
Svatko od nas treba odgovarati za svoje postupke.

Voditelj kolegija



_________________
Sasa Singer
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
komaPMF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (10:23:41)
Postovi: (E6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 8 - 13
Lokacija: Over the roof

PostPostano: 14:01 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]


Usput se isričavam što mi se u postu miješa književni i dijalekt. Nadam se da to neće utjecati na asistente koji će ovo možda pročitati, a ispravljaju vaše kolokvije :D[/quote]


hahaha ovo je zakon :rotfl3: svaka ti čast :lol:
dajte ljudi, pretvorili ste ovo programiranje u ubojito oružje. mislim, stvarno... zadaci su, ako ništa drugo, bili zanimljivo sročeni. smatram da ih apsolutno nije bilo teško shvatiti, iako je trebalo malo vremena potrošiti na shvaćanje. ali isto toliko vremena bismo potrošili da su zadaci bili sročeni matrično- opet bi trebali razmišljati što, kako i zašto. nije da kažem da je kolokvij bio lagan, i znam da nisam to riješila nešto bajno, moglo je i bolje...ali, nije bilo nerješivo, to znam. da sam više radila, bilo bi bolje. zadaci su u skladu s težinom i količinom gradiva napravljenog na vježbama. svaka čast asistentima. ostalo je bilo na nama. ovo vrijedi i za sljedeći kolokvij- sve je na nama
Masiela (napisa):



Usput se isričavam što mi se u postu miješa književni i dijalekt. Nadam se da to neće utjecati na asistente koji će ovo možda pročitati, a ispravljaju vaše kolokvije Very Happy



hahaha ovo je zakon Rolling on the Floor, Laughing svaka ti čast Laughing
dajte ljudi, pretvorili ste ovo programiranje u ubojito oružje. mislim, stvarno... zadaci su, ako ništa drugo, bili zanimljivo sročeni. smatram da ih apsolutno nije bilo teško shvatiti, iako je trebalo malo vremena potrošiti na shvaćanje. ali isto toliko vremena bismo potrošili da su zadaci bili sročeni matrično- opet bi trebali razmišljati što, kako i zašto. nije da kažem da je kolokvij bio lagan, i znam da nisam to riješila nešto bajno, moglo je i bolje...ali, nije bilo nerješivo, to znam. da sam više radila, bilo bi bolje. zadaci su u skladu s težinom i količinom gradiva napravljenog na vježbama. svaka čast asistentima. ostalo je bilo na nama. ovo vrijedi i za sljedeći kolokvij- sve je na nama



_________________
Granice mogućega možemo odrediti samo onda ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 14:47 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

:zaba: :zabica: :kermit: :minikermit: :karma: :weee: :veselje:
Zaba Zabica Kermit The Frog Kermit sa skracenim jezikom karma++ Weeeeeee!!!!!!!!!!! Veseljeeeee!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 16:57 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kak vam se sam da..............
kak vam se sam da..............



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 17:05 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a neda mi se, i meni su ove rasprave smiješne, al mi je komp uključen i nemogu ne vidjet ova prepucavanja, ...a onda ne mogu ne pridonjet.... :)

ja samo jedva čekam rezultate...
a neda mi se, i meni su ove rasprave smiješne, al mi je komp uključen i nemogu ne vidjet ova prepucavanja, ...a onda ne mogu ne pridonjet.... Smile

ja samo jedva čekam rezultate...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
whateveryouwant
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2008. (18:27:38)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 5 - 13

PostPostano: 19:03 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sing"]
I studenti i nastavnici imaju pravo na zastitu od nekorektnog ponasanja. U tom smislu:
- ako kolega i dalje stoji iza onog sto je napisao, pozivam ga da to ISTO napise kao sluzbeni prigovor u propisanom roku, potkrijepi dokazima i potpise se;
- ako je promijenio misljenje, trazim da se u istom roku korektno isprica "prozvanima".
Svatko od nas treba odgovarati za svoje postupke.

Voditelj kolegija[/quote]

nemam obicaj na kolokvij izlaziti s diktafonom i /ili kamerom, tako da nemam nikakve fizicke "dokaze" niti podupirem kolege koji ovdje pisu da su ih stvari kao sto su jedenje sendvica ometale. niti me omelo niti sam zelio ovdje voditi diskusiju o tome sto ja mislim o takvoj izjavi. uputio sam da je do nje doslo što je cijenjena profesorica dijelom i potvrdila.
u tom smislu, ne vidim razlog za ispriku.
budući sam logiran carnetovim accountom izdanim na PMF- MO ne sumnjam da jednoznacno mozete utvrditi moj identitet; pa ako je rijec o moralnoj zadovoljstini, neka me cijenjena profesorica tuži za klevetu.

osobna procjena je da cu od daljnjeg djelovanja u obliku nekih prigovora na nivou kolegija imati više štete nego koristi (pogotovo nakon izjava da će se protestiranje kakvo je Sveuciliste proglasilo legitimnim kod nas sankcionirati disciplinskim prijavama) pa ću se od istog zbog vlastitog dobra suzdržati.

added. ispričavam se svima na forumu zbog osebujnijeg izričaja- riječi poput "bolesno", "sadistički" i "nakaradno". radi se o mom mišljenju, koje nije nužno trebalo biti istaknuto na forumu ovog tipa. naravno, te kvalifikacije nisu bile usmjerene prema nikojoj osobi, kao što se iz postova može i vidjeti.
sing (napisa):

I studenti i nastavnici imaju pravo na zastitu od nekorektnog ponasanja. U tom smislu:
- ako kolega i dalje stoji iza onog sto je napisao, pozivam ga da to ISTO napise kao sluzbeni prigovor u propisanom roku, potkrijepi dokazima i potpise se;
- ako je promijenio misljenje, trazim da se u istom roku korektno isprica "prozvanima".
Svatko od nas treba odgovarati za svoje postupke.

Voditelj kolegija


nemam obicaj na kolokvij izlaziti s diktafonom i /ili kamerom, tako da nemam nikakve fizicke "dokaze" niti podupirem kolege koji ovdje pisu da su ih stvari kao sto su jedenje sendvica ometale. niti me omelo niti sam zelio ovdje voditi diskusiju o tome sto ja mislim o takvoj izjavi. uputio sam da je do nje doslo što je cijenjena profesorica dijelom i potvrdila.
u tom smislu, ne vidim razlog za ispriku.
budući sam logiran carnetovim accountom izdanim na PMF- MO ne sumnjam da jednoznacno mozete utvrditi moj identitet; pa ako je rijec o moralnoj zadovoljstini, neka me cijenjena profesorica tuži za klevetu.

osobna procjena je da cu od daljnjeg djelovanja u obliku nekih prigovora na nivou kolegija imati više štete nego koristi (pogotovo nakon izjava da će se protestiranje kakvo je Sveuciliste proglasilo legitimnim kod nas sankcionirati disciplinskim prijavama) pa ću se od istog zbog vlastitog dobra suzdržati.

added. ispričavam se svima na forumu zbog osebujnijeg izričaja- riječi poput "bolesno", "sadistički" i "nakaradno". radi se o mom mišljenju, koje nije nužno trebalo biti istaknuto na forumu ovog tipa. naravno, te kvalifikacije nisu bile usmjerene prema nikojoj osobi, kao što se iz postova može i vidjeti.




Zadnja promjena: whateveryouwant; 19:15 pet, 1. 5. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:14 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="whateveryouwant"]osobna procjena je da cu od daljnjeg djelovanja u obliku nekih prigovora na nivou kolegija imati više štete nego koristi (pogotovo nakon izjava da će se protestiranje kakvo je Sveuciliste proglasilo legitimnim kod nas sankcionirati disciplinskim prijavama) pa ću se od istog zbog vlastitog dobra suzdržati.[/quote]

Ovo su kombinacija lazi i to - IMO - u svrhu klevete. :evil:

1. Sveuciliste ovakvo protestiranje nije proglasilo legitimnim; dapace, donesena je odluka (na razini Rektorskog zbora, dakle svih HR sveucilista) da nastavu treba odmah nastaviti, pa je blokada itekako [b]NE[/b]legitimna (i) u smislu u kojem navodis.

2. Nigdje nije receno da ce se sankcionirati one koji prigovore na za to predvidjeni nacin (pisani prigovor u danom roku), nego sam rekao da cu prijaviti disciplinskoj sve koji mi dodju ometati nastavu, sto [b]je[/b] protivno (vec linkanom) "Pravilniku o stegovnoj odgovornosti studenata".

Na ostatak se necu obazirati, jer je prof. Singer jasno dao do znanja kako mozete prigovoriti ako smatrate da Vam prigovor stoji (podsjecam: on nije duzan niti pratiti niti odgovarati na prigovore ovdje). :?
whateveryouwant (napisa):
osobna procjena je da cu od daljnjeg djelovanja u obliku nekih prigovora na nivou kolegija imati više štete nego koristi (pogotovo nakon izjava da će se protestiranje kakvo je Sveuciliste proglasilo legitimnim kod nas sankcionirati disciplinskim prijavama) pa ću se od istog zbog vlastitog dobra suzdržati.


Ovo su kombinacija lazi i to - IMO - u svrhu klevete. Evil or Very Mad

1. Sveuciliste ovakvo protestiranje nije proglasilo legitimnim; dapace, donesena je odluka (na razini Rektorskog zbora, dakle svih HR sveucilista) da nastavu treba odmah nastaviti, pa je blokada itekako NElegitimna (i) u smislu u kojem navodis.

2. Nigdje nije receno da ce se sankcionirati one koji prigovore na za to predvidjeni nacin (pisani prigovor u danom roku), nego sam rekao da cu prijaviti disciplinskoj sve koji mi dodju ometati nastavu, sto je protivno (vec linkanom) "Pravilniku o stegovnoj odgovornosti studenata".

Na ostatak se necu obazirati, jer je prof. Singer jasno dao do znanja kako mozete prigovoriti ako smatrate da Vam prigovor stoji (podsjecam: on nije duzan niti pratiti niti odgovarati na prigovore ovdje). Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
maxic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2009. (20:11:13)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 23 - 4

PostPostano: 21:47 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Budući da nema smisla sada iznositi svoje mišljenje o cijeloj situaciji vezanoj uz prosvjede, reći ću samo da se mi na PMF-MO-u nemamo šta žaliti vezano uz sustav školarina. Besplatne školarine su po meni neprihvatljive za našu napaćenu državu.
Stoga, ako netko bude prosvjedovao u ponedjeljak, samo neka prosvjeduje, ali ako bude mene ometao, biće belaja. Ja želim ići na predavanje i ne želim izostajati, molim lijepo.
Budući da nema smisla sada iznositi svoje mišljenje o cijeloj situaciji vezanoj uz prosvjede, reći ću samo da se mi na PMF-MO-u nemamo šta žaliti vezano uz sustav školarina. Besplatne školarine su po meni neprihvatljive za našu napaćenu državu.
Stoga, ako netko bude prosvjedovao u ponedjeljak, samo neka prosvjeduje, ali ako bude mene ometao, biće belaja. Ja želim ići na predavanje i ne želim izostajati, molim lijepo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 7:16 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

joj ljudi, pa pustite filozofe da prosvjeduju, mi moramo radit :P
oko solidarizacije sa prosvjedima:
whateveryouwant, jesi se potpiso u onu peticiju što je bila na faksu?
blokada nastave, pa kakve su to gluposti? oni tam niko nije ništ normalan!! s tom blokadom samo sebe udaraju nogom u stomak. jedno je nešto zahtjevati, nešto sasvim drugo je kad se to radi na takav način
čekaj, oni misle doć kod nas u ponedjeljak i tražit od nas da mi iziđemo sa predavanja? kak je jedna moja prijateljica rekla, ma šta oni meni imaju govorit šta da radim? nek mi se gube s očiju.
blokada nastave nije način.

da se zna, podržavam besplatno školovanje za svakog sposobnog.
joj ljudi, pa pustite filozofe da prosvjeduju, mi moramo radit Razz
oko solidarizacije sa prosvjedima:
whateveryouwant, jesi se potpiso u onu peticiju što je bila na faksu?
blokada nastave, pa kakve su to gluposti? oni tam niko nije ništ normalan!! s tom blokadom samo sebe udaraju nogom u stomak. jedno je nešto zahtjevati, nešto sasvim drugo je kad se to radi na takav način
čekaj, oni misle doć kod nas u ponedjeljak i tražit od nas da mi iziđemo sa predavanja? kak je jedna moja prijateljica rekla, ma šta oni meni imaju govorit šta da radim? nek mi se gube s očiju.
blokada nastave nije način.

da se zna, podržavam besplatno školovanje za svakog sposobnog.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 10:19 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="whateveryouwant"]osobna procjena je da cu od daljnjeg djelovanja u obliku nekih prigovora na nivou kolegija imati više štete nego koristi[/quote]IME, ne i na matematici.

Bez mijesanja u sendvice, zvakanja, ismijavanja i "tezinu" kolokvija; sjecam se da sam prije nekoliko godina imao prigovor na kriterij ocjenjivanja jednog asistenta iz LA. Ispalo je, ako me pamcenje dobro sluzi, da su se zadatak krenuo ocjenjivati po jednom kriteriju, pa kada je postalo razvidno da ce 95% ljudi imati 0-5 bodova (od 20) na tom zadatku - pila naopako. Naravno, prvih 15ak ljudi je fasovalo, islo se zaliti direktno prof. Bakicu te nam je zadatak uredno priznat, svakom po zaslugama. Slicna situacija je bila i iz EM prije istih tih par godina, gdje sam opet isao direktno do voditelja kolegija s asistentom za kojeg sam smatrao da me ostetio, ispricao mu situaciju te smo sve rijesili na obostrano zadovoljstvo (hell, lazem, na moje ekskluzivno zadovoljstvo!).

Mala crtica iz moje math povijesti, no point je isti - mislis da si ostecen, mislis da si nepravedno ocijenjen ili da je kolokvij bio u nesrazmjeru s ispredavanim - vrata voditelja kolegija i nadleznih profesora su ti poznata, idi tamo i ubij ih ljepotom. Nesumnjivo ce te, ako nista, poslusati, a opet IME, najcesce i izaci u susret. OTOH, onakvi izljevi pod pseudonimima na nesluzbenom forumu nece ti nikako pomoci...

Prakticki, citam svake godine isto i uvijek se zapitam - nema li dovoljno altruisticnih geekova (nije pejorativ) koji s lakocom savladavaju zadato gradivo koji bi bili u stanju, makar i bez altruizma (citaj, za simbolicnu naknadu) odrzati masovne instrukcije tjedan-dva prije kolokvija (referenca na prilicno uspjesan model FER-a)?

Locirajte geeka, svako neka tutne po 50kn (karikirano), a 30-40 ljudi ce zasigurno profitirati od 4-5 sati intenzivnog programiranja. Ovaj kolegij je vjerojatno najmanje prolazan na prvoj godini, pa ne sumnjam da ce vam netko s fakulteta (opet lijepa rijec, remember?) izaci u susret i dati dovoljno veliku predavaonu u neko antisocijalno vrijeme.
whateveryouwant (napisa):
osobna procjena je da cu od daljnjeg djelovanja u obliku nekih prigovora na nivou kolegija imati više štete nego koristi
IME, ne i na matematici.

Bez mijesanja u sendvice, zvakanja, ismijavanja i "tezinu" kolokvija; sjecam se da sam prije nekoliko godina imao prigovor na kriterij ocjenjivanja jednog asistenta iz LA. Ispalo je, ako me pamcenje dobro sluzi, da su se zadatak krenuo ocjenjivati po jednom kriteriju, pa kada je postalo razvidno da ce 95% ljudi imati 0-5 bodova (od 20) na tom zadatku - pila naopako. Naravno, prvih 15ak ljudi je fasovalo, islo se zaliti direktno prof. Bakicu te nam je zadatak uredno priznat, svakom po zaslugama. Slicna situacija je bila i iz EM prije istih tih par godina, gdje sam opet isao direktno do voditelja kolegija s asistentom za kojeg sam smatrao da me ostetio, ispricao mu situaciju te smo sve rijesili na obostrano zadovoljstvo (hell, lazem, na moje ekskluzivno zadovoljstvo!).

Mala crtica iz moje math povijesti, no point je isti - mislis da si ostecen, mislis da si nepravedno ocijenjen ili da je kolokvij bio u nesrazmjeru s ispredavanim - vrata voditelja kolegija i nadleznih profesora su ti poznata, idi tamo i ubij ih ljepotom. Nesumnjivo ce te, ako nista, poslusati, a opet IME, najcesce i izaci u susret. OTOH, onakvi izljevi pod pseudonimima na nesluzbenom forumu nece ti nikako pomoci...

Prakticki, citam svake godine isto i uvijek se zapitam - nema li dovoljno altruisticnih geekova (nije pejorativ) koji s lakocom savladavaju zadato gradivo koji bi bili u stanju, makar i bez altruizma (citaj, za simbolicnu naknadu) odrzati masovne instrukcije tjedan-dva prije kolokvija (referenca na prilicno uspjesan model FER-a)?

Locirajte geeka, svako neka tutne po 50kn (karikirano), a 30-40 ljudi ce zasigurno profitirati od 4-5 sati intenzivnog programiranja. Ovaj kolegij je vjerojatno najmanje prolazan na prvoj godini, pa ne sumnjam da ce vam netko s fakulteta (opet lijepa rijec, remember?) izaci u susret i dati dovoljno veliku predavaonu u neko antisocijalno vrijeme.



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 5 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan