Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kraj civilizacije?
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 8:24 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Blockflöte"]Uzgred, ja mislim da bi se naši izvori energije trebali svesti na pedaliranje agreagtima.
Zašto je tomu tako?
Otvorit će se radnih mjesta. Gro radnih mjesta
...[/quote]

Errr... Gro radnih mjesta znaci i gro placa... :-s Imas li ideju koliki bi ti racun za struju bio? :-k

Na kraju bi struja ispala povlastica bogatih, a siromasna (preciznije, ne-bogata) vecina bi zavrsila k'o neandertalci... :([/quote]

e, al ja sam mislila da bi se to moglo ovako realizirati: gradjanska duznost je pedalirati, ne znam, pola sata dnevno po 5 dana u tjednu. i ljudi to rade besplatno. ima nas puno! naravno, nezaposleni smiju pedalirati vise - koliko god imaju vremena - i postojao bi fond za nezaposlene koji marljivo pedaliraju. i recimo, pedaliranje je obavezno od... neke godine u zivotu. ne znam tocno koje. sto vi mislite? adolescencija je okej, mada neki tesko prihvacaju tu odgovornost (ali to bi bila besplatna teretana, dakle je OKEJ i za tinejdzere). i naravno, "radno vrijeme" bi bilo klizno. mozes slobodno pedalirati odjednom 2-3 ure, moze se kako se hoce :) samo da se odradi ono obavezno. zatim, umjesto novcanih kazni bi uveli pedaliranje. pa to je ionako zdravo! imali bi mnogo zdravih ljudi! ameri ce smrsavit a africke zemlje ce izvozit struju i uvozit klopu! i zamislite svijet u kojem je npr. indija svjetska sila samo zato sto je onako mnogoljudna :)

:fly: doduse, ja uopce nemam pojam koliko je pedaliranja potrebno za odredenu kolicinu el. energije... tako da stvarno ne znam bi li ovo
proizvelo dovoljno ICEGA :-k
vsego (napisa):
Blockflöte (napisa):
Uzgred, ja mislim da bi se naši izvori energije trebali svesti na pedaliranje agreagtima.
Zašto je tomu tako?
Otvorit će se radnih mjesta. Gro radnih mjesta
...


Errr... Gro radnih mjesta znaci i gro placa... Eh? Imas li ideju koliki bi ti racun za struju bio? Think

Na kraju bi struja ispala povlastica bogatih, a siromasna (preciznije, ne-bogata) vecina bi zavrsila k'o neandertalci... Sad


e, al ja sam mislila da bi se to moglo ovako realizirati: gradjanska duznost je pedalirati, ne znam, pola sata dnevno po 5 dana u tjednu. i ljudi to rade besplatno. ima nas puno! naravno, nezaposleni smiju pedalirati vise - koliko god imaju vremena - i postojao bi fond za nezaposlene koji marljivo pedaliraju. i recimo, pedaliranje je obavezno od... neke godine u zivotu. ne znam tocno koje. sto vi mislite? adolescencija je okej, mada neki tesko prihvacaju tu odgovornost (ali to bi bila besplatna teretana, dakle je OKEJ i za tinejdzere). i naravno, "radno vrijeme" bi bilo klizno. mozes slobodno pedalirati odjednom 2-3 ure, moze se kako se hoce Smile samo da se odradi ono obavezno. zatim, umjesto novcanih kazni bi uveli pedaliranje. pa to je ionako zdravo! imali bi mnogo zdravih ljudi! ameri ce smrsavit a africke zemlje ce izvozit struju i uvozit klopu! i zamislite svijet u kojem je npr. indija svjetska sila samo zato sto je onako mnogoljudna Smile

Ja letim, ja letim... Ja vise ne letim... doduse, ja uopce nemam pojam koliko je pedaliranja potrebno za odredenu kolicinu el. energije... tako da stvarno ne znam bi li ovo
proizvelo dovoljno ICEGA Think



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:29 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ili da jednostavno instaliramo hrckove i kolutove u automobile ? :D
Ili da jednostavno instaliramo hrckove i kolutove u automobile ? Very Happy



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 10:31 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Ili da jednostavno instaliramo hrcke i kolutove u automobile ? :D[/quote]

:roll: nisu hrcki krivi sto smo [color=red][b]mi[/b][/color] naftu potrosili. okej, istina da oni vole trcat u kolutofima ali ne vjerujem da bi bas bili zadovoljni kao radna snaga. razradi mi taktiku pa cemo razmislit :) ehda, a trebalo bi ti i ludo puno hrcaka(toliko puno da je upitno bi li se isplatilo s obzirom na kolicinu hrane koja im je potrebna) ...a hrcaki su jezivi kad ih je vise... nikad ne znas kad ce se medusobno pojest :puppydogeyes: not a pretty sight :|
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Ili da jednostavno instaliramo hrcke i kolutove u automobile ? Very Happy


Rolling Eyes nisu hrcki krivi sto smo mi naftu potrosili. okej, istina da oni vole trcat u kolutofima ali ne vjerujem da bi bas bili zadovoljni kao radna snaga. razradi mi taktiku pa cemo razmislit Smile ehda, a trebalo bi ti i ludo puno hrcaka(toliko puno da je upitno bi li se isplatilo s obzirom na kolicinu hrane koja im je potrebna) ...a hrcaki su jezivi kad ih je vise... nikad ne znas kad ce se medusobno pojest #Puppy dog not a pretty sight Neutral



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:48 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]:roll: nisu hrcki krivi sto smo [color=red][b]mi[/b][/color] naftu potrosili. okej, istina da oni vole trcat u kolutofima ali ne vjerujem da bi bas bili zadovoljni kao radna snaga. razradi mi taktiku pa cemo razmislit :) ehda, a trebalo bi ti i ludo puno hrcaka(toliko puno da je upitno bi li se isplatilo s obzirom na kolicinu hrane koja im je potrebna) ...a hrcaki su jezivi kad ih je vise... nikad ne znas kad ce se medusobno pojest :puppydogeyes: not a pretty sight :|[/quote]
:shock: nitam ja ni mitlio stavit hrcakove kao roblje u yugice ovoga svijeta :shock: cisto, omoguciti im da utrose svoju energiju u drustveno korisne aktivnosti, tipa pokretanje tramvaja i autobusa :D
A i nemoramo bas hrcakove staviti unutra :shock: dobro, stakori ne vrte kolutove :lol: al vrtimisi vole da vrte i pogotovo to vole kad ih puno ima :D
koryanshea (napisa):
Rolling Eyes nisu hrcki krivi sto smo mi naftu potrosili. okej, istina da oni vole trcat u kolutofima ali ne vjerujem da bi bas bili zadovoljni kao radna snaga. razradi mi taktiku pa cemo razmislit Smile ehda, a trebalo bi ti i ludo puno hrcaka(toliko puno da je upitno bi li se isplatilo s obzirom na kolicinu hrane koja im je potrebna) ...a hrcaki su jezivi kad ih je vise... nikad ne znas kad ce se medusobno pojest #Puppy dog not a pretty sight Neutral

Shocked nitam ja ni mitlio stavit hrcakove kao roblje u yugice ovoga svijeta Shocked cisto, omoguciti im da utrose svoju energiju u drustveno korisne aktivnosti, tipa pokretanje tramvaja i autobusa Very Happy
A i nemoramo bas hrcakove staviti unutra Shocked dobro, stakori ne vrte kolutove Laughing al vrtimisi vole da vrte i pogotovo to vole kad ih puno ima Very Happy



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 11:49 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]dobro, stakori ne vrte kolutove :lol:[/quote]
ponekad i stakci vole trcat :) a posto su malo veci mozda bi to dalo vise rezultata :) e vidis stvarno, bilo bi zgodno kad bi stakori trcali. onda im ne bi bilo dosadno pa ne bi radili stetu po svijetu :| bajdvej sestra je uspila razbit :shock: pistolj na vodu... jos malo nafte uludo baceno :( a ja opet moram smisljat nove metode odgoja jer neman ni kinte za novi pistolj :roll:

ma ne, znam ja kako cemo mi to rijesit. mi cemo zavrsit kao kardasijanci: u panici od ostanka bez nafte cemo jako razvit tehnologiju i postat cemo meduplanetarni osvajaci :) i jednog dana ce pripadnici neke druge rase u nevjerici gledat povjesnicara koji ce im reci - oni su nekoc bili miroljubiva rasa (okej, to nikad nismo bili :P ) i bili su orijentirani ka umjetnosti (right :roll: )i ... blabla... ali onda im je ponestalo resursa! :rotfl: :rotfl:
ehda... je li john titor ista komentirao vezano za tu naftu? :)
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
dobro, stakori ne vrte kolutove Laughing

ponekad i stakci vole trcat Smile a posto su malo veci mozda bi to dalo vise rezultata Smile e vidis stvarno, bilo bi zgodno kad bi stakori trcali. onda im ne bi bilo dosadno pa ne bi radili stetu po svijetu Neutral bajdvej sestra je uspila razbit Shocked pistolj na vodu... jos malo nafte uludo baceno Sad a ja opet moram smisljat nove metode odgoja jer neman ni kinte za novi pistolj Rolling Eyes

ma ne, znam ja kako cemo mi to rijesit. mi cemo zavrsit kao kardasijanci: u panici od ostanka bez nafte cemo jako razvit tehnologiju i postat cemo meduplanetarni osvajaci Smile i jednog dana ce pripadnici neke druge rase u nevjerici gledat povjesnicara koji ce im reci - oni su nekoc bili miroljubiva rasa (okej, to nikad nismo bili Razz ) i bili su orijentirani ka umjetnosti (right Rolling Eyes )i ... blabla... ali onda im je ponestalo resursa! Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha
ehda... je li john titor ista komentirao vezano za tu naftu? Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:38 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]O pumpanju nafte[/quote]

tebi samo jedno pitanje:
da li vi zbilja mislite da je nafta pod zemljom u jednom bazenu kojeg netko napikne sa cijevi i cucla naftu van??!?! (krcko je donekle dobro napisao, ali ja ovo volim raspisivati :g:)

tragicno je sto to NIGDJE ne kazu :(
ja imam srecu pa znam o cem se radi: (i to nema veze sa mojom maturalnom iz nafte - cak ni profa iz kemije koja je nekoc radila u industriji i zbilja svasta znala, nije znala ovo:)
naime, nafta se nalazi U STIJENI, kao vise manje njen sastavni dio....
mislim, pa dajte probajte zamisliti bilo kakav bazencic 10 kilometara pod zemljom - pa bio bi spljosten dok kazes keks, upravo zbog pritiska odozgora....

dakle, imate stijenu za koju su ispitivanjem ustanovili da ima nafte... onda se gleda koliko bi ta stijena mogla biti velika pa to podrucje PROZOVU naftnim bazenom
onda unutra roknu sistem cijevi za busenje dok ne dodju do nivoa dovoljnog da nafta sama krene van - jer u cijevi nema pritiska.... pa nafta 'procuri' iz stijene... (defakto tlak 'cijedi' stijenu)

neto ce reci - prica gluposti - ja cu se ceriti i reci da mi je otac radio na busotini i zna kako stvari funkcioniraju :g:

ehda, i ti bi GURAO naftu nazad???
samo izmisli STROJ koji bi uspio postici dovoljan pritisak da ugura ISTA u tu stijenu
strojevi koji se btw zovu agregati su mocne mrcine kojih se prikljuci preko 10 na jednu prosjecnu hrvatsku kopnenu busotinu, i zvijeri deru, a jedino sto rade je tjeraju smece van... i povecavaju/smanjuju pritisak da nafta procuri...
i sad, te zvjeri pokrepavaju (u smislu da nemre vise jer joj je preveliki pritisak i masina se zgasi) jedna po jedna, jer nisu dovoljno mocne... (ili je netko malo mrdnuo nesto sto nije smio i ostane ih svega 3-4 raditi...) a NISTA ne guraju u stijenu...
pa sad ti izmisli stroj (koji, vidi vraga ide na naftu) koji bi to uspio izvesti....

voda?
I don't think so...
vodu koriste da izbace plak (ili slican naziv, sad zaboravih)
i naftu koju ta voda eventualno pobere skupljaju u bazenima (nafta nije tako lako topljiva u vodi - sjeti se ekoloskih katastrofa po moru) i poberu s povrsine...

ali, ako zelite, mogu ja pitati oca za detalje... ipak sam pricu cula prije 5-6 godina....

[quote="Morpheus"]Pesticidi su nista vise do odredenih kemijskih spojeva.Da dobijes te kemijske spojeve ne treba ti nafta vec doktorat s nekog kem.faks :wink:[/quote]

oprosti ali ti pojma nemas

mislis da ti je JEDAN PAPIR (a to diploma je) dovoljan za proizvesti BILOSTA?!??!?!

znas, trebaju ti TVARI koje ce regirati i nastajati SPOJEVI
a da bi dobio TVARI treba ti sirovina - a to je nafta u puno slucajeva
ako uspijes ISTA dobiti iz NICEGA - mozda si bas TI pravi kandidat za neku Nobelovu nagradu i nas spasitelj :PP

no, mozda ti ne bi bilo lose ponoviti organsku kemiju :roll:
Morpheus (napisa):
O pumpanju nafte


tebi samo jedno pitanje:
da li vi zbilja mislite da je nafta pod zemljom u jednom bazenu kojeg netko napikne sa cijevi i cucla naftu van??!?! (krcko je donekle dobro napisao, ali ja ovo volim raspisivati Mr. Green)

tragicno je sto to NIGDJE ne kazu Sad
ja imam srecu pa znam o cem se radi: (i to nema veze sa mojom maturalnom iz nafte - cak ni profa iz kemije koja je nekoc radila u industriji i zbilja svasta znala, nije znala ovo:)
naime, nafta se nalazi U STIJENI, kao vise manje njen sastavni dio....
mislim, pa dajte probajte zamisliti bilo kakav bazencic 10 kilometara pod zemljom - pa bio bi spljosten dok kazes keks, upravo zbog pritiska odozgora....

dakle, imate stijenu za koju su ispitivanjem ustanovili da ima nafte... onda se gleda koliko bi ta stijena mogla biti velika pa to podrucje PROZOVU naftnim bazenom
onda unutra roknu sistem cijevi za busenje dok ne dodju do nivoa dovoljnog da nafta sama krene van - jer u cijevi nema pritiska.... pa nafta 'procuri' iz stijene... (defakto tlak 'cijedi' stijenu)

neto ce reci - prica gluposti - ja cu se ceriti i reci da mi je otac radio na busotini i zna kako stvari funkcioniraju Mr. Green

ehda, i ti bi GURAO naftu nazad???
samo izmisli STROJ koji bi uspio postici dovoljan pritisak da ugura ISTA u tu stijenu
strojevi koji se btw zovu agregati su mocne mrcine kojih se prikljuci preko 10 na jednu prosjecnu hrvatsku kopnenu busotinu, i zvijeri deru, a jedino sto rade je tjeraju smece van... i povecavaju/smanjuju pritisak da nafta procuri...
i sad, te zvjeri pokrepavaju (u smislu da nemre vise jer joj je preveliki pritisak i masina se zgasi) jedna po jedna, jer nisu dovoljno mocne... (ili je netko malo mrdnuo nesto sto nije smio i ostane ih svega 3-4 raditi...) a NISTA ne guraju u stijenu...
pa sad ti izmisli stroj (koji, vidi vraga ide na naftu) koji bi to uspio izvesti....

voda?
I don't think so...
vodu koriste da izbace plak (ili slican naziv, sad zaboravih)
i naftu koju ta voda eventualno pobere skupljaju u bazenima (nafta nije tako lako topljiva u vodi - sjeti se ekoloskih katastrofa po moru) i poberu s povrsine...

ali, ako zelite, mogu ja pitati oca za detalje... ipak sam pricu cula prije 5-6 godina....

Morpheus (napisa):
Pesticidi su nista vise do odredenih kemijskih spojeva.Da dobijes te kemijske spojeve ne treba ti nafta vec doktorat s nekog kem.faks Wink


oprosti ali ti pojma nemas

mislis da ti je JEDAN PAPIR (a to diploma je) dovoljan za proizvesti BILOSTA?!??!?!

znas, trebaju ti TVARI koje ce regirati i nastajati SPOJEVI
a da bi dobio TVARI treba ti sirovina - a to je nafta u puno slucajeva
ako uspijes ISTA dobiti iz NICEGA - mozda si bas TI pravi kandidat za neku Nobelovu nagradu i nas spasitelj Weeee-heeee!!!

no, mozda ti ne bi bilo lose ponoviti organsku kemiju Rolling Eyes



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:40 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="Morpheus"]Pesticidi su nista vise do odredenih kemijskih spojeva.Da dobijes te kemijske spojeve ne treba ti nafta vec doktorat s nekog kem.faks :wink:[/quote]

oprosti ali ti pojma nemas

mislis da ti je JEDAN PAPIR (a to diploma je) dovoljan za proizvesti BILOSTA?!??!?![/quote]

Nesi, ne [color=red]flejmat[/color]. Naravno da od doktorata nemres nis napravit, ali od [b]doktora[/b] bi se moglo :idea: Prvo ih treba dovoljnu kolicinu natrpat u neku rupu u zemlji. Prekrit necim sto ce sprijeciti dovod zraka, izloziti pritisku i temperaturi... nako 50-tak milijuna godina imali bi naftu :black:
Nesi (napisa):
Morpheus (napisa):
Pesticidi su nista vise do odredenih kemijskih spojeva.Da dobijes te kemijske spojeve ne treba ti nafta vec doktorat s nekog kem.faks Wink


oprosti ali ti pojma nemas

mislis da ti je JEDAN PAPIR (a to diploma je) dovoljan za proizvesti BILOSTA?!??!?!


Nesi, ne flejmat. Naravno da od doktorata nemres nis napravit, ali od doktora bi se moglo Idea Prvo ih treba dovoljnu kolicinu natrpat u neku rupu u zemlji. Prekrit necim sto ce sprijeciti dovod zraka, izloziti pritisku i temperaturi... nako 50-tak milijuna godina imali bi naftu #Black smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 23:55 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Sirius"]
svejedno trebas sa nečime podmazati te pedale
[/quote]

Sojino ulje :D

:twisted: :twisted: :twisted:

[quote="vsego"]
Imas li ideju koliki bi ti racun za struju bio?
[/quote]

Gro.

Koryanshea je dala dobar prijedlog.


[quote="Zub"]
Ili da jednostavno instaliramo hrckove i kolutove u automobile ?
[/quote]

Koliko hrčaka je potrebno da se pokrene jedan automobil?Ili promjeni žarulja? :)

[quote="Nesi"]
Svašta +
a da bi dobio TVARI treba ti sirovinaTM - a to je nafta u puno slucajeva
[/quote]

My point exactly.

[quote="krcko"]
Prekrit necim sto ce sprijeciti dovod zraka, izloziti pritisku i temperaturi... nako 50-tak milijuna godina imali bi naftu
[/quote]

Vatrostalna toupperware zdjela, ispitni rokovi :) i ne znam, ljetna žega...

Ma mislim da se ovi uvjeti mogu ostvariti i samo sa studentima i ispitnim rokovima. :) Izloženi smo pritisku, ne dišemo i vruće nam je, a nakon 50milijuna godina, kad je sve gotovo smo masna crna tekućina.

Kakve ja asocijacije imam :?
Sirius (napisa):

svejedno trebas sa nečime podmazati te pedale


Sojino ulje Very Happy

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

vsego (napisa):

Imas li ideju koliki bi ti racun za struju bio?


Gro.

Koryanshea je dala dobar prijedlog.


Zub (napisa):

Ili da jednostavno instaliramo hrckove i kolutove u automobile ?


Koliko hrčaka je potrebno da se pokrene jedan automobil?Ili promjeni žarulja? Smile

Nesi (napisa):

Svašta +
a da bi dobio TVARI treba ti sirovinaTM - a to je nafta u puno slucajeva


My point exactly.

krcko (napisa):

Prekrit necim sto ce sprijeciti dovod zraka, izloziti pritisku i temperaturi... nako 50-tak milijuna godina imali bi naftu


Vatrostalna toupperware zdjela, ispitni rokovi Smile i ne znam, ljetna žega...

Ma mislim da se ovi uvjeti mogu ostvariti i samo sa studentima i ispitnim rokovima. Smile Izloženi smo pritisku, ne dišemo i vruće nam je, a nakon 50milijuna godina, kad je sve gotovo smo masna crna tekućina.

Kakve ja asocijacije imam Confused



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:58 sub, 25. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]e, al ja sam mislila da bi se to moglo ovako realizirati: gradjanska duznost je pedalirati, ne znam, pola sata dnevno po 5 dana u tjednu. i ljudi to rade besplatno...[/quote]

:banana:

[quote="ZZNPD"]Ili da jednostavno instaliramo hrcke i kolutove u automobile ?[/quote]

Tu se slazem s kory! :thumbup: :D

Sad cu ja opet s kreditima... Uvesti obvezu da svako kucanstvo ima tolko_i_tolko solarnih ploca (u zgradama ih stavljas na vrh zgrade i kupuje cijelo stubiste odjednom pa je jeftinije, a i cijela susjedstva mogu skupa). I drzava kreditira kupnju toga jer je to i njoj u interesu. Ono, mozda ne da pokriju cijelu potrosnju struje kucanstva, ali propisati da mora pokrivati _barem_ neki postotak potrosnje.

[quote="Steel all-rights-reserved disclamer"][b]Ja stavljam copyright na ovu ideju i tuzit cu plagijatore do groba![/b] :lol: I ja bi svoj milijuncek zaradio kad dodje vrijeme za to...

Isto tak, vrlo je vjerojatno da ce se puno ljudi voziti biciklima => postavljati pet sest ili vise dinama na prednje i zadnje kotace koji pune mali spremnik koji mozete nositi na bicu. Naravno, ne uvesti to kao obavezu, nego cisto ja napravim malu firmicu koja ce to proizvoditi i dilati. Prakticno, kupis u ducanu prisarafis i radis struju, a malo veci otpor pri voznji je zanemariv. I tak ja otvorim malu firmicu koja to proizvodi i [i]ojro[/i](franc.) po [i]ojro[/i] milijuncek... :banana:

Sad to mozda izgleda da ce se napraviti malo struje, ali kad nestasica stisne, svaki amper ce biti vazan.[/quote]

P.S. Sad se sjetih plastike iz racunala. Ne tako davno je bila neki dokumentarac na telki o otpadu i izmedju ostalog i nekom Japancu i njegovoj firmi koji skuplja stare kompove i sortira plastiku iz njih i nudi kao sirovinu proizvidjacima... Mislim da cemo pocet reciklirati sve i sva. :)

P.P.S. Hmm... nakon svih ovih postova ja jos uvijek ne znam procjenit jel ce doci do kraja il ne. :klik-klak: Mislim da imamo znanost i potencijal da se snadjemo i odrzimo (naravno uz puno racionalniju i odgovorniju potrosnju), ali opet s tim kakvo je stanje s slobodom, objektivnoscu i iskrenoscu medija tamo preko bare rastu mi izgledi za ratne scenarije iz pocetnih postova. Makar od njih nece bit koristi kad nafta napokon potpuno nestane. :roll:

[b]Ljudi, dok jos ima nafte, CARPE DIEM, ali odgovorno![/b]

---------------------------

[quote="Ja Morpheusu"][color=darkred]Molim te probaj s malo manje napadackim tonon iznositi demante i sumnje u tudja misljenja. Mi se ovdje ne svadjamo ( :-s ), vec raspravljamo. Hvala! :D[/color][/quote]

[color=darkred]+[/color]

[quote="Nesi"]...prosli post...[/quote]

[color=darkred]=[/color]

[color=darkred]Da se ponovim, ovaj put Nesi ( :PP ;) ):

Molim te probaj s malo manje napadackim tonon iznositi demante i sumnje u tudja misljenja. Mi se ovdje ne svadjamo ( :-s ), vec raspravljamo. Hvala! :D

.............

Morph, di si? Nemoj pobjeci, nece ti nitko nista zbog malo galame... :D[/color]
koryanshea (napisa):
e, al ja sam mislila da bi se to moglo ovako realizirati: gradjanska duznost je pedalirati, ne znam, pola sata dnevno po 5 dana u tjednu. i ljudi to rade besplatno...


Dancing banana

ZZNPD (napisa):
Ili da jednostavno instaliramo hrcke i kolutove u automobile ?


Tu se slazem s kory! Thumb up! Very Happy

Sad cu ja opet s kreditima... Uvesti obvezu da svako kucanstvo ima tolko_i_tolko solarnih ploca (u zgradama ih stavljas na vrh zgrade i kupuje cijelo stubiste odjednom pa je jeftinije, a i cijela susjedstva mogu skupa). I drzava kreditira kupnju toga jer je to i njoj u interesu. Ono, mozda ne da pokriju cijelu potrosnju struje kucanstva, ali propisati da mora pokrivati _barem_ neki postotak potrosnje.

Steel all-rights-reserved disclamer (napisa):
Ja stavljam copyright na ovu ideju i tuzit cu plagijatore do groba! Laughing I ja bi svoj milijuncek zaradio kad dodje vrijeme za to...

Isto tak, vrlo je vjerojatno da ce se puno ljudi voziti biciklima => postavljati pet sest ili vise dinama na prednje i zadnje kotace koji pune mali spremnik koji mozete nositi na bicu. Naravno, ne uvesti to kao obavezu, nego cisto ja napravim malu firmicu koja ce to proizvoditi i dilati. Prakticno, kupis u ducanu prisarafis i radis struju, a malo veci otpor pri voznji je zanemariv. I tak ja otvorim malu firmicu koja to proizvodi i ojro(franc.) po ojro milijuncek... Dancing banana

Sad to mozda izgleda da ce se napraviti malo struje, ali kad nestasica stisne, svaki amper ce biti vazan.


P.S. Sad se sjetih plastike iz racunala. Ne tako davno je bila neki dokumentarac na telki o otpadu i izmedju ostalog i nekom Japancu i njegovoj firmi koji skuplja stare kompove i sortira plastiku iz njih i nudi kao sirovinu proizvidjacima... Mislim da cemo pocet reciklirati sve i sva. Smile

P.P.S. Hmm... nakon svih ovih postova ja jos uvijek ne znam procjenit jel ce doci do kraja il ne. Klackanjeeeee! Mislim da imamo znanost i potencijal da se snadjemo i odrzimo (naravno uz puno racionalniju i odgovorniju potrosnju), ali opet s tim kakvo je stanje s slobodom, objektivnoscu i iskrenoscu medija tamo preko bare rastu mi izgledi za ratne scenarije iz pocetnih postova. Makar od njih nece bit koristi kad nafta napokon potpuno nestane. Rolling Eyes

Ljudi, dok jos ima nafte, CARPE DIEM, ali odgovorno!

---------------------------

Ja Morpheusu (napisa):
Molim te probaj s malo manje napadackim tonon iznositi demante i sumnje u tudja misljenja. Mi se ovdje ne svadjamo ( Eh? ), vec raspravljamo. Hvala! Very Happy


+

Nesi (napisa):
...prosli post...


=

Da se ponovim, ovaj put Nesi ( Weeee-heeee!!! Wink ):

Molim te probaj s malo manje napadackim tonon iznositi demante i sumnje u tudja misljenja. Mi se ovdje ne svadjamo ( Eh? ), vec raspravljamo. Hvala! Very Happy

.............

Morph, di si? Nemoj pobjeci, nece ti nitko nista zbog malo galame... Very Happy



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies


Zadnja promjena: steelworker; 22:59 sub, 25. 9. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 8:28 sub, 25. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="koryanshea"]e, al ja sam mislila da bi se to moglo ovako realizirati: gradjanska duznost je pedalirati, ne znam, pola sata dnevno po 5 dana u tjednu. i ljudi to rade besplatno...[/quote]
Sad cu ja opet s kreditima... Uvesti obvezu da svako kucanstvo ima tolko_i_tolko solarnih ploca (...)
[quote="Steel all-rights-reserved disclamer"][b]Ja stavljam copyright na ovu ideju i tuzit cu plagijatore do groba![/b] :lol: I ja bi svoj milijuncek zaradio kad dodje vrijeme za to...

Isto tak, vrlo je vjerojatno da ce se puno ljudi voziti biciklima => postavljati pet sest ili vise dinama na prednje i zadnje kotace koji pune mali spremnik koji mozete nositi na bicu. Naravno, ne uvesti to kao obavezu, nego cisto ja napravim malu firmicu koja ce to proizvoditi i dilati. (...)[/quote][/quote]

cek cek cek cek! necemo tako ;) sad bi on i solarne celije i tvornicu dinama :shock: a gdje su flautina prava, koji je predlozio pedaliranje, i moja prava, jer sam razradila taktiku? :) ono, mozes ti vodit posao u proizvodnji dinama al firma je nasa :twisted:
steelworker (napisa):
koryanshea (napisa):
e, al ja sam mislila da bi se to moglo ovako realizirati: gradjanska duznost je pedalirati, ne znam, pola sata dnevno po 5 dana u tjednu. i ljudi to rade besplatno...

Sad cu ja opet s kreditima... Uvesti obvezu da svako kucanstvo ima tolko_i_tolko solarnih ploca (...)
Steel all-rights-reserved disclamer (napisa):
Ja stavljam copyright na ovu ideju i tuzit cu plagijatore do groba! Laughing I ja bi svoj milijuncek zaradio kad dodje vrijeme za to...

Isto tak, vrlo je vjerojatno da ce se puno ljudi voziti biciklima ⇒ postavljati pet sest ili vise dinama na prednje i zadnje kotace koji pune mali spremnik koji mozete nositi na bicu. Naravno, ne uvesti to kao obavezu, nego cisto ja napravim malu firmicu koja ce to proizvoditi i dilati. (...)


cek cek cek cek! necemo tako Wink sad bi on i solarne celije i tvornicu dinama Shocked a gdje su flautina prava, koji je predlozio pedaliranje, i moja prava, jer sam razradila taktiku? Smile ono, mozes ti vodit posao u proizvodnji dinama al firma je nasa Twisted Evil



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 22:56 sub, 25. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]cek cek cek cek! necemo tako ;) sad bi on i solarne celije i tvornicu dinama :shock: a gdje su flautina prava, koji je predlozio pedaliranje, i moja prava, jer sam razradila taktiku? :) ono, mozes ti vodit posao u proizvodnji dinama al firma je nasa :twisted:[/quote]

Kory, pa sve se da dogovoriti... :vidivamo: ;)

Ovak, skupi se nasa mala grupica, udruzimo mozgice i osnujemo firmicu. Kad za par godina prerastemo u ogromnu korporaciju koja drma vlade okolo, onda uvodimo obavezne solarne celije i pedaliranje. Dinamo je kapital s kojim pocinjemo. Obicno oni koji daju pocetni kapital traze ogromni udjel. Ja sam tak dobar da necu :lilangel: - dijelimo sve na jednake dijelove. ;)

We shall rule the world, he, he, he, he, he [color=gray](onaj smijeh kojim se smije [i]Skeletor[/i] u [i]He-Man[/i]-u, a ako se toga ne sjecate onda onaj podli pogled Braina iz Pinky and the Brain, Brain[size=9], Brain[/size][size=7], Brain...[/size]). [/color]:twisted:


BeeGee (Bill Gates) ce biti ribizl prema nama... 8)
A mi cemo bit lubenice, mozda ne tako ekskluzivne kao ribizl, ali barem nitko nece biti gladan... :lilangel:
koryanshea (napisa):
cek cek cek cek! necemo tako Wink sad bi on i solarne celije i tvornicu dinama Shocked a gdje su flautina prava, koji je predlozio pedaliranje, i moja prava, jer sam razradila taktiku? Smile ono, mozes ti vodit posao u proizvodnji dinama al firma je nasa Twisted Evil


Kory, pa sve se da dogovoriti... Gledaj dobro sta ti pokazujem Wink

Ovak, skupi se nasa mala grupica, udruzimo mozgice i osnujemo firmicu. Kad za par godina prerastemo u ogromnu korporaciju koja drma vlade okolo, onda uvodimo obavezne solarne celije i pedaliranje. Dinamo je kapital s kojim pocinjemo. Obicno oni koji daju pocetni kapital traze ogromni udjel. Ja sam tak dobar da necu #Lil angel - dijelimo sve na jednake dijelove. Wink

We shall rule the world, he, he, he, he, he (onaj smijeh kojim se smije Skeletor u He-Man-u, a ako se toga ne sjecate onda onaj podli pogled Braina iz Pinky and the Brain, Brain, Brain, Brain...). Twisted Evil


BeeGee (Bill Gates) ce biti ribizl prema nama... Cool
A mi cemo bit lubenice, mozda ne tako ekskluzivne kao ribizl, ali barem nitko nece biti gladan... #Lil angel



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 0:54 ned, 26. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Koryanshea&Steel"]
...razrada moje IdejeTM...
[/quote]

Očigledno nisam svjestan svoje umne snage ( :idea: :idea: :idea: :idea: :!::!::!::!:)

Anyway ja sam spreman preuzeti tešku zadaću glavnog direktora i čelnika upravnog odbora. Budući da je to radno mjesto najzahtjevnije razvidno je da mu se samim tim osigura adekvatna financijska potpora.

Kory, ti razvijaj planove za socijalekonomsku politku i prilagodbu postojećih državnoupravnih sustava u skladu s našim proizvodima. I, naravno proizvodnim kapacitetima, što nas vodi do:

Steel, ti ssi šef marketinga i koordinator proizvodnih pogona. Za proizvodnju nečega što se zove Dinamo vjerojatno nećemo patiti od manjka sponzora, pogotovo ako se ljude uvjeri u profitnu isplativost takve industrije.

Nadam se da nikom neće smetati što ovako preuzimam glavnu riječ, ali ipak sam ja s najvećom plaćom ovdje.:D

Također

[quote="Steel"]
We shall rule the world, he, he, he, he, he
[/quote]

tj. [size=24]I[/size], za šire mase ću rull the world, he, he, he, he, he...

:fly:

Joj, ne ide mi ovo mind control uvjeravanje... :? Ah, well. back to the real world!

[quote="Steel"]
P.S. Sad se sjetih plastike iz racunala. Ne tako davno je bila neki dokumentarac na telki o otpadu i izmedju ostalog i nekom Japancu i njegovoj firmi koji skuplja stare kompove i sortira plastiku iz njih i nudi kao sirovinu proizvidjacima... Mislim da cemo pocet reciklirati sve i sva.
[/quote]

Jedna od bitnih pogrešaka u našem društvu je to nenormalno trošenje svih mogućih resursa, bespovratno. Pogledajmo samo prirodne sustave okolo nas, koji su milijunima godina funkcionirali na principu [i]reciklaže[/i] prije nego što smo se mi pojavili i onda odjedanput poćeli k'o ma'niti sve trošit i bacat u smeće. Reciklaža je jedini pravi način obnove resursa.
Koryanshea&Steel (napisa):

...razrada moje IdejeTM...


Očigledno nisam svjestan svoje umne snage ( Idea Idea Idea Idea ExclamationExclamationExclamationExclamation)

Anyway ja sam spreman preuzeti tešku zadaću glavnog direktora i čelnika upravnog odbora. Budući da je to radno mjesto najzahtjevnije razvidno je da mu se samim tim osigura adekvatna financijska potpora.

Kory, ti razvijaj planove za socijalekonomsku politku i prilagodbu postojećih državnoupravnih sustava u skladu s našim proizvodima. I, naravno proizvodnim kapacitetima, što nas vodi do:

Steel, ti ssi šef marketinga i koordinator proizvodnih pogona. Za proizvodnju nečega što se zove Dinamo vjerojatno nećemo patiti od manjka sponzora, pogotovo ako se ljude uvjeri u profitnu isplativost takve industrije.

Nadam se da nikom neće smetati što ovako preuzimam glavnu riječ, ali ipak sam ja s najvećom plaćom ovdje.Very Happy

Također

Steel (napisa):

We shall rule the world, he, he, he, he, he


tj. I, za šire mase ću rull the world, he, he, he, he, he...

Ja letim, ja letim... Ja vise ne letim...

Joj, ne ide mi ovo mind control uvjeravanje... Confused Ah, well. back to the real world!

Steel (napisa):

P.S. Sad se sjetih plastike iz racunala. Ne tako davno je bila neki dokumentarac na telki o otpadu i izmedju ostalog i nekom Japancu i njegovoj firmi koji skuplja stare kompove i sortira plastiku iz njih i nudi kao sirovinu proizvidjacima... Mislim da cemo pocet reciklirati sve i sva.


Jedna od bitnih pogrešaka u našem društvu je to nenormalno trošenje svih mogućih resursa, bespovratno. Pogledajmo samo prirodne sustave okolo nas, koji su milijunima godina funkcionirali na principu reciklaže prije nego što smo se mi pojavili i onda odjedanput poćeli k'o ma'niti sve trošit i bacat u smeće. Reciklaža je jedini pravi način obnove resursa.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:29 ned, 26. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]Reciklaža je jedini pravi način obnove resursa.[/quote]
to, i replikatori :trekkie: :D
Blockflöte (napisa):
Reciklaža je jedini pravi način obnove resursa.

to, i replikatori Trekkie Very Happy



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
John Titor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2004. (01:02:43)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 3:14 ned, 26. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

You know...where I come from, a small but sufficient amount of Star Trek literature, a collection or two survived through the years, and triggered foundings of a few cults in north-east of europe, and one consequently in the northwest of america. Their microsocieties strive to reach utopian models from the science fiction books. Actually, many of them spoke strongly in advantage of this mision i was sent on.

Personally I find the books interesting and enjoyed very much reading them, but never could quite comprehend their fanatism.

Though I agree, recycling and replicating :) would be the best ways to renew resources. If only both we and you had replicators :).(I guess I'm a trekkie myself:)).
You know...where I come from, a small but sufficient amount of Star Trek literature, a collection or two survived through the years, and triggered foundings of a few cults in north-east of europe, and one consequently in the northwest of america. Their microsocieties strive to reach utopian models from the science fiction books. Actually, many of them spoke strongly in advantage of this mision i was sent on.

Personally I find the books interesting and enjoyed very much reading them, but never could quite comprehend their fanatism.

Though I agree, recycling and replicating Smile would be the best ways to renew resources. If only both we and you had replicators Smile.(I guess I'm a trekkie myself:)).



_________________
-He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past.- Cane
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 10:27 ned, 26. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

waaaaaaaaaa ljudi, john titor himself nas je posjetio! :) koja cast!

[quote="Steelworker"]Kory, pa sve se da dogovoriti... :vidivamo: ;)[/quote]naravno :) ja sam uvik za dogovaranje! ali to cemo morat obavit prije nego ista napravimo :) to me tata naucio :) nikad nemoj dogovaranje o duznosti/lovi/moci i slicnom ostavit za kasnije, onda se svi polakome i nikome nije pravo :prodike: :) nije da sam pohlepna, ali ako sam vec sudjelovala u spasavanju svijeta ima da imam sto jest :)
[quote]dijelimo sve na jednake dijelove. ;)[/quote]oh... okej :)
[quote="steel"]We shall rule the world, he, he, he, he, he[/quote]
[quote="flöte"]tj. [size=16][b]I[/b][/size], za šire mase ću rull the world, he, he, he, he, he... [/quote]a jeste lakomi :) enivej, steel vuce inspiraciju od skeletora, flöte ne znam za tebe, ali mene ste podsjetili na jedan prekrasan monolog male Bubbles iz Powerpuff girls, kad se nezgodno udarila u glavu i umislila da je Mooojo JOJO![quote="Bubbles"]I'm not Bubbles, Bubbles is [b]not[/b] my name, for the name Bubbles is not the correct name to address me by becouse it is [b]not my name[/b]! If you were to adress me by the name Moooooojo Jojo, that would be [b]correct[/b]! For my name [b]is[/b] Moooooojo Jojo and I will only be adressed by that name, which is Moooooojo Jojo and, furthermore, it is not [b]we[/b] who will rule the world, it is [b]I[/b], I being Moooojo Jojo, who is not Bubbles, shall rule this world [b]alone[/b]! Which is to say, without anybody else and without anybody else shall I rule this world! And when this world is ruled by only one person, not a collective group, that one person, who shall be ruling the world, will be none other than [b]me[/b], Mooojo JOJO! HAHAHAHAHAHAHAHA![/quote]jos to spojite s onim njenim slatkim glasicem koji se trudi bit opak... auf :kermit:[quote="Lord Sirius"]to, i replikatori :trekkie: [/quote]flöte, vidis ovo!? vec je KRAJNJE VRIJEME da nam napravis tog smajlija :) ne bi to bilo, vidis, samo za meeeeene, to bi bio dar citavoj forumskoj populaciji :) [quote="Steel"]BeeGee (Bill Gates) ce biti ribizl prema nama... 8)
A mi cemo bit lubenice, mozda ne tako ekskluzivne kao ribizl, ali barem nitko nece biti gladan... :lilangel:[/quote]hahaha :) da, tako je, nitko nece bit gladan. mozemo se jos nesto dogovorit? dogovorit cemo se za neki maximum love koji smijemo zaradit... sve preko toga da damo u dobrotvorne svrhe...inace bismo ispali jednako zli kao i BG koji cuva svoje milijardice... dovoljna mu je JEDNA da mu svi potomci do istrebljenja ljudske rase imaju sto jesti!
waaaaaaaaaa ljudi, john titor himself nas je posjetio! Smile koja cast!

Steelworker (napisa):
Kory, pa sve se da dogovoriti... Gledaj dobro sta ti pokazujem Wink
naravno Smile ja sam uvik za dogovaranje! ali to cemo morat obavit prije nego ista napravimo Smile to me tata naucio Smile nikad nemoj dogovaranje o duznosti/lovi/moci i slicnom ostavit za kasnije, onda se svi polakome i nikome nije pravo Drzim prodike Smile nije da sam pohlepna, ali ako sam vec sudjelovala u spasavanju svijeta ima da imam sto jest Smile
Citat:
dijelimo sve na jednake dijelove. Wink
oh... okej Smile
steel (napisa):
We shall rule the world, he, he, he, he, he

flöte (napisa):
tj. I, za šire mase ću rull the world, he, he, he, he, he...
a jeste lakomi Smile enivej, steel vuce inspiraciju od skeletora, flöte ne znam za tebe, ali mene ste podsjetili na jedan prekrasan monolog male Bubbles iz Powerpuff girls, kad se nezgodno udarila u glavu i umislila da je Mooojo JOJO!
Bubbles (napisa):
I'm not Bubbles, Bubbles is not my name, for the name Bubbles is not the correct name to address me by becouse it is not my name! If you were to adress me by the name Moooooojo Jojo, that would be correct! For my name is Moooooojo Jojo and I will only be adressed by that name, which is Moooooojo Jojo and, furthermore, it is not we who will rule the world, it is I, I being Moooojo Jojo, who is not Bubbles, shall rule this world alone! Which is to say, without anybody else and without anybody else shall I rule this world! And when this world is ruled by only one person, not a collective group, that one person, who shall be ruling the world, will be none other than me, Mooojo JOJO! HAHAHAHAHAHAHAHA!
jos to spojite s onim njenim slatkim glasicem koji se trudi bit opak... auf Kermit The Frog
Lord Sirius (napisa):
to, i replikatori Trekkie
flöte, vidis ovo!? vec je KRAJNJE VRIJEME da nam napravis tog smajlija Smile ne bi to bilo, vidis, samo za meeeeene, to bi bio dar citavoj forumskoj populaciji Smile
Steel (napisa):
BeeGee (Bill Gates) ce biti ribizl prema nama... Cool
A mi cemo bit lubenice, mozda ne tako ekskluzivne kao ribizl, ali barem nitko nece biti gladan... #Lil angel
hahaha Smile da, tako je, nitko nece bit gladan. mozemo se jos nesto dogovorit? dogovorit cemo se za neki maximum love koji smijemo zaradit... sve preko toga da damo u dobrotvorne svrhe...inace bismo ispali jednako zli kao i BG koji cuva svoje milijardice... dovoljna mu je JEDNA da mu svi potomci do istrebljenja ljudske rase imaju sto jesti!



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 0:03 pon, 27. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Htio sam, krenuo sam, odustao sam... :( :oops:

Ivchee, napravit ću to! Kad tad. Trenutačno sam lagano zaokupljen svime i svačime i kanda pokušavam spremit ispit, tak da se strpite svi malo.

:D I ja sam se sjetio smajlija čim je Sirius stavio :trekkie:. Znam, pitat ćeš zašto se nisam ranije sjetio...

[quote="koryanshea"]
a jeste lakomi enivej, steel vuce inspiraciju od skeletora, flöte ne znam za tebe, ali mene ste podsjetili na jedan prekrasan monolog male Bubbles iz Powerpuff girls, kad se nezgodno udarila u glavu i umislila da je Mooojo JOJO!
[/quote]

Ma ko sam ja da nalazim drugih uzora do skeletora! :shock: :)

Ako ću ikad biti evil ruler of the world, moj image bit će upravo onaj skeletora!

[quote="koryanshea"]
hahaha da, tako je, nitko nece bit gladan. mozemo se jos nesto dogovorit? dogovorit cemo se za neki maximum love koji smijemo zaradit... sve preko toga da damo u dobrotvorne svrhe...inace bismo ispali jednako zli kao i BG koji cuva svoje milijardice... dovoljna mu je JEDNA da mu svi potomci do istrebljenja ljudske rase imaju sto jesti!
[/quote]

Promotrimo bolje navedene nam(meni) uzore:

Skeletor - Dobrotvorne svrhe : 0 bodova.

[quote="koryanshea"]
naucio nikad nemoj dogovaranje o duznosti/lovi/moci i slicnom ostavit za kasnije, onda se svi polakome i nikome nije pravo nije da sam pohlepna, ali ako sam vec sudjelovala u spasavanju svijeta ima da imam sto jest
[/quote]

Mislim da će najisplativije od svega biti uzgajati neke žitarice, kao što su soja, kukuruz i of course žito. Fermentacijom njih i postojećih stajskih gnojiva moći će se dobiti određena količina goriva i maziva za naše bicikle, tako da ćemo imati i ekskluzivu na ono malo plinski pogonjenih strojeva.

Plus: moći ćemo jesti sav kukuruz kad nam se god prohtije :) njam i onda kad nam dokipi, kolinje i u forumaškoj tradiciji koju radosno asimiliram, ćevapi :)

[quote="John titor"]
I guess I'm a trekkie myself:)
[/quote]

Of course you're a trekkie! Isn't everybody?!:?

Lik očito ima i universal translator.

[quote="steel"]
A mi cemo bit lubenice, mozda ne tako ekskluzivne kao ribizl, ali barem nitko nece biti gladan...
[/quote]

Just had a thought... Jel može dinje? Dinje su, briem hranjivije i [size=7]masivnije[/size]i puno ih ima...! I ja više volim dinje. Jel može dinje?

P.S. Titor, imaš odličan avatar.
Htio sam, krenuo sam, odustao sam... Sad Embarassed

Ivchee, napravit ću to! Kad tad. Trenutačno sam lagano zaokupljen svime i svačime i kanda pokušavam spremit ispit, tak da se strpite svi malo.

Very Happy I ja sam se sjetio smajlija čim je Sirius stavio Trekkie. Znam, pitat ćeš zašto se nisam ranije sjetio...

koryanshea (napisa):

a jeste lakomi enivej, steel vuce inspiraciju od skeletora, flöte ne znam za tebe, ali mene ste podsjetili na jedan prekrasan monolog male Bubbles iz Powerpuff girls, kad se nezgodno udarila u glavu i umislila da je Mooojo JOJO!


Ma ko sam ja da nalazim drugih uzora do skeletora! Shocked Smile

Ako ću ikad biti evil ruler of the world, moj image bit će upravo onaj skeletora!

koryanshea (napisa):

hahaha da, tako je, nitko nece bit gladan. mozemo se jos nesto dogovorit? dogovorit cemo se za neki maximum love koji smijemo zaradit... sve preko toga da damo u dobrotvorne svrhe...inace bismo ispali jednako zli kao i BG koji cuva svoje milijardice... dovoljna mu je JEDNA da mu svi potomci do istrebljenja ljudske rase imaju sto jesti!


Promotrimo bolje navedene nam(meni) uzore:

Skeletor - Dobrotvorne svrhe : 0 bodova.

koryanshea (napisa):

naucio nikad nemoj dogovaranje o duznosti/lovi/moci i slicnom ostavit za kasnije, onda se svi polakome i nikome nije pravo nije da sam pohlepna, ali ako sam vec sudjelovala u spasavanju svijeta ima da imam sto jest


Mislim da će najisplativije od svega biti uzgajati neke žitarice, kao što su soja, kukuruz i of course žito. Fermentacijom njih i postojećih stajskih gnojiva moći će se dobiti određena količina goriva i maziva za naše bicikle, tako da ćemo imati i ekskluzivu na ono malo plinski pogonjenih strojeva.

Plus: moći ćemo jesti sav kukuruz kad nam se god prohtije Smile njam i onda kad nam dokipi, kolinje i u forumaškoj tradiciji koju radosno asimiliram, ćevapi Smile

John titor (napisa):

I guess I'm a trekkie myself:)


Of course you're a trekkie! Isn't everybody?!Confused

Lik očito ima i universal translator.

steel (napisa):

A mi cemo bit lubenice, mozda ne tako ekskluzivne kao ribizl, ali barem nitko nece biti gladan...


Just had a thought... Jel može dinje? Dinje su, briem hranjivije i masivnijei puno ih ima...! I ja više volim dinje. Jel može dinje?

P.S. Titor, imaš odličan avatar.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 2:18 pon, 27. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="John Titor"]You know...where I come from, a small but sufficient amount of Star Trek literature, a collection or two survived through the years, and triggered foundings of a few cults in north-east of europe, and one consequently in the northwest of america. Their microsocieties strive to reach utopian models from the science fiction books.[/quote]
ovo me nekako podsjeca na jednu epizodu simpsona ili futurame :)
John Titor (napisa):
You know...where I come from, a small but sufficient amount of Star Trek literature, a collection or two survived through the years, and triggered foundings of a few cults in north-east of europe, and one consequently in the northwest of america. Their microsocieties strive to reach utopian models from the science fiction books.

ovo me nekako podsjeca na jednu epizodu simpsona ili futurame Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 3:11 pon, 27. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Sirius"]
ovo me nekako podsjeca na jednu epizodu simpsona ili futurame
[/quote]

Ta ti je dobra :D :lol:

Valjda kak su simpsoni bili večeras...pa čovjek povuko inspiraciju.
Sirius (napisa):

ovo me nekako podsjeca na jednu epizodu simpsona ili futurame


Ta ti je dobra Very Happy Laughing

Valjda kak su simpsoni bili večeras...pa čovjek povuko inspiraciju.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 22:29 uto, 28. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Honey ,I'm home. :D :D (iliti evo mene opet)
Ni me bilo dosta dugo,ispiti i to :( .
Kao prvo,ispričavam se :oops: .Nisam namjerno.Istina je da sam bio dosta,kako se kaze,khm..,nepristojan.I opet nisam namjerno.

E sad opet o nafti. Ja se jednostavno ne slazem da bi nestanak nafte donio kraj civilizaciji.Pogledajte recimo antički Rim(minus gladijatorske borbe i carske orgije :lol: ).Bez nafte(ili čak struje ili bilo čega) uspjeli su odrzat visok stupanj civilizacije.
Hrana ne ovisi o nafti.Pesticidi ce postati nepotrebni razvitkom genetike.
Gnojidba se moze vrsiti kao i prije-prirodno. I dalje stojim iza toga da za proizvodnju gnojiva i pesticida ne treba nafta,al eto nit ce za hranu trebat gnojiva il pesticidi.Osim toga ako pogledate podatke koji govore koliko amerikanci bace hrane,bez uporabe pesticida moze se i danas.

E sad, ako ljudska rasa ne moze stvorit drugačiji nacin za podmazivanje strojeva,mozda se fakat trebamo vratit u srednji vijek.
Jos jedna korisna stvarčica je biodizel,dobijes ga od uljane repice,stavis ga u auto i ... :o auto ide.U ispusnim dimovima nema nikakvih stetnih metala.Genetikom se napravi da repica naraste do 30kila i rijesen problem automobila :wink: :D .(zadnja recenica je sala)

S obzirom koliko ljudi radi na pronalazenju novih energija danas,meni uopće nije frka zbog malih zaliha nafte.
Da ljudi nisu prilagodljivi i inovativni ne bismo bili tamo gdje jesmo sada.Have more faith in humans.
Honey ,I'm home. Very Happy Very Happy (iliti evo mene opet)
Ni me bilo dosta dugo,ispiti i to Sad .
Kao prvo,ispričavam se Embarassed .Nisam namjerno.Istina je da sam bio dosta,kako se kaze,khm..,nepristojan.I opet nisam namjerno.

E sad opet o nafti. Ja se jednostavno ne slazem da bi nestanak nafte donio kraj civilizaciji.Pogledajte recimo antički Rim(minus gladijatorske borbe i carske orgije Laughing ).Bez nafte(ili čak struje ili bilo čega) uspjeli su odrzat visok stupanj civilizacije.
Hrana ne ovisi o nafti.Pesticidi ce postati nepotrebni razvitkom genetike.
Gnojidba se moze vrsiti kao i prije-prirodno. I dalje stojim iza toga da za proizvodnju gnojiva i pesticida ne treba nafta,al eto nit ce za hranu trebat gnojiva il pesticidi.Osim toga ako pogledate podatke koji govore koliko amerikanci bace hrane,bez uporabe pesticida moze se i danas.

E sad, ako ljudska rasa ne moze stvorit drugačiji nacin za podmazivanje strojeva,mozda se fakat trebamo vratit u srednji vijek.
Jos jedna korisna stvarčica je biodizel,dobijes ga od uljane repice,stavis ga u auto i ... Surprised auto ide.U ispusnim dimovima nema nikakvih stetnih metala.Genetikom se napravi da repica naraste do 30kila i rijesen problem automobila Wink Very Happy .(zadnja recenica je sala)

S obzirom koliko ljudi radi na pronalazenju novih energija danas,meni uopće nije frka zbog malih zaliha nafte.
Da ljudi nisu prilagodljivi i inovativni ne bismo bili tamo gdje jesmo sada.Have more faith in humans.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:11 uto, 28. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]E sad opet o nafti. Ja se jednostavno ne slazem da bi nestanak nafte donio kraj civilizaciji.Pogledajte recimo antički Rim(minus gladijatorske borbe i carske orgije :lol: )[/quote]

:shock: Pa to je jedino zbog cega bi se isplatilo vratiti u Rimsko doba :wink:

Slazem se da bi se neki oblik civilizacije zadrzao, ali ne sa 6.5*10^9 ljudi. Smanji sadasnju svjetsku populaciju na onu iz doba Rimljana. Sto mislis koliko bi Hrvata ostalo?

Zapravo, jedino sto vidim kao alternativu nafti su genetske tehnologije. Vjerojatno ce se u buducnosti na taj nacin dobivati sirovine za kemijsku industriju. No mislim da smo jos daleko od razine koja bi nam omogucila da napravimo nesto slicno kloroformu (nanostroj koji od vode i CO2 proizvodi ugljikohidrate i kisik, a energiju crpi direktno iz Sunca).

Negdje sam vidio zanimljiv dokaz da ce kraj vjerojatno nastupiti uskoro. Broj ljudi raste eksponencijalno. Jasno je da tako ne moze unedogled, nego mora doci do naglog pada. Sad, kako znamo da ce taj pad nastupiti uskoro? Ako pogledate graf funkcije e^x odrezan recimo na x=100, vecina povrsine je blizu reza. Prema tome, najveci broj ljudi koji su ikad zivjeli nije daleko od katastrofe. Ako nasumce izaberemo jednog od tih ljudi nije bas vjerojatno da je negdje na pocetku :twisted:

[quote="Morpheus"]Have more faith in humans.[/quote]

Nepopravljivi optimist. Kvaris mi end-of-the-world raspolozenje :lol:
Morpheus (napisa):
E sad opet o nafti. Ja se jednostavno ne slazem da bi nestanak nafte donio kraj civilizaciji.Pogledajte recimo antički Rim(minus gladijatorske borbe i carske orgije Laughing )


Shocked Pa to je jedino zbog cega bi se isplatilo vratiti u Rimsko doba Wink

Slazem se da bi se neki oblik civilizacije zadrzao, ali ne sa 6.5*10^9 ljudi. Smanji sadasnju svjetsku populaciju na onu iz doba Rimljana. Sto mislis koliko bi Hrvata ostalo?

Zapravo, jedino sto vidim kao alternativu nafti su genetske tehnologije. Vjerojatno ce se u buducnosti na taj nacin dobivati sirovine za kemijsku industriju. No mislim da smo jos daleko od razine koja bi nam omogucila da napravimo nesto slicno kloroformu (nanostroj koji od vode i CO2 proizvodi ugljikohidrate i kisik, a energiju crpi direktno iz Sunca).

Negdje sam vidio zanimljiv dokaz da ce kraj vjerojatno nastupiti uskoro. Broj ljudi raste eksponencijalno. Jasno je da tako ne moze unedogled, nego mora doci do naglog pada. Sad, kako znamo da ce taj pad nastupiti uskoro? Ako pogledate graf funkcije e^x odrezan recimo na x=100, vecina povrsine je blizu reza. Prema tome, najveci broj ljudi koji su ikad zivjeli nije daleko od katastrofe. Ako nasumce izaberemo jednog od tih ljudi nije bas vjerojatno da je negdje na pocetku Twisted Evil

Morpheus (napisa):
Have more faith in humans.


Nepopravljivi optimist. Kvaris mi end-of-the-world raspolozenje Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 5 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan