Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Demonstrature
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2007. (12:13:18)
Postovi: (64)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 52 - 8

PostPostano: 16:49 sri, 31. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovaj petak NEMA demonstratura.
Josipa Cuka i Goran Drazic. za pitanja pm...
ovaj petak NEMA demonstratura.
Josipa Cuka i Goran Drazic. za pitanja pm...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shimija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 01. 2007. (18:33:54)
Postovi: (138)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
53 = 55 - 2
Lokacija: Spljit

PostPostano: 22:10 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas se pokrala greška na demonstraturama. Puno ljudi, puno pitanja pa što ćeš brže...a na kraju sporije.
Uglavnom,riječ je općenito o načinu određivanja kad je kompozicija neke dvije funkcije strogo montona ovisno o komponiranim funkcijama.

Općenito vrijedi da je kompozicija dvije rastuće ili dvije padajuće rastuća, dok je kompozicija rastuće i padajuće padajuća. Problem je kad nam komponirane f-je nisu monotone. Tada moramo razdvojiti na slučajeve ovisno o njihovoj monotonosti.

npr. imamo funkcije h : A -> B , g : B -> C i f=goh : A -> C.
i neka su A1 i A2(podskupi od A) redom intervali kad h raste odnosno pada,a B1 i B2(podskupi od B) redom intervali kad g raste odnosno pada. Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste.
U prvom slučaju x mora biti iz A2(jer h pada)) i h(x) iz B1(jer g raste; nije točno da gledamo da je x iz B1 jer je x iz A a B1 iz B pa su to različiti skupovi), tj. x je iz presjeka od A2 i h^(-1)(B1)
U drugom slučaju x mora biti iz A1 i h(x) iz B2, tj. x je iz presjeka od A1 i h^(-1)(B2)
Na kraju je rješenje unija ova dva slučaja.

Eto, nije ovo teško al se može isto falit. Nadan se da vas nismo previše zbunili,a ako da imaju još demonstrature u petak.
Danas se pokrala greška na demonstraturama. Puno ljudi, puno pitanja pa što ćeš brže...a na kraju sporije.
Uglavnom,riječ je općenito o načinu određivanja kad je kompozicija neke dvije funkcije strogo montona ovisno o komponiranim funkcijama.

Općenito vrijedi da je kompozicija dvije rastuće ili dvije padajuće rastuća, dok je kompozicija rastuće i padajuće padajuća. Problem je kad nam komponirane f-je nisu monotone. Tada moramo razdvojiti na slučajeve ovisno o njihovoj monotonosti.

npr. imamo funkcije h : A -> B , g : B -> C i f=goh : A -> C.
i neka su A1 i A2(podskupi od A) redom intervali kad h raste odnosno pada,a B1 i B2(podskupi od B) redom intervali kad g raste odnosno pada. Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste.
U prvom slučaju x mora biti iz A2(jer h pada)) i h(x) iz B1(jer g raste; nije točno da gledamo da je x iz B1 jer je x iz A a B1 iz B pa su to različiti skupovi), tj. x je iz presjeka od A2 i h^(-1)(B1)
U drugom slučaju x mora biti iz A1 i h(x) iz B2, tj. x je iz presjeka od A1 i h^(-1)(B2)
Na kraju je rješenje unija ova dva slučaja.

Eto, nije ovo teško al se može isto falit. Nadan se da vas nismo previše zbunili,a ako da imaju još demonstrature u petak.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:34 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="shimija"]Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste. [/quote]

I slučaj kad i g i h padaju ;)
shimija (napisa):
Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste.


I slučaj kad i g i h padaju Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
shimija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 01. 2007. (18:33:54)
Postovi: (138)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
53 = 55 - 2
Lokacija: Spljit

PostPostano: 22:46 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"][quote="shimija"]Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste. [/quote]

I slučaj kad i g i h padaju ;)[/quote]

taj slučaj ne može, jer x1>x2 => h(x1)<h(x2) => g(h(x1))>g(h(x2)) => f(x1)>f(x2) tj. f je rastuća a ja sam gledao kad kad je f padajuća
Luuka (napisa):
shimija (napisa):
Trebamo naći kad f,recimo, pada. Tada postoje dva slučaja: g raste a h pada i g pada a h raste.


I slučaj kad i g i h padaju Wink


taj slučaj ne može, jer x1>x2 ⇒ h(x1)<h(x2) ⇒ g(h(x1))>g(h(x2)) ⇒ f(x1)>f(x2) tj. f je rastuća a ja sam gledao kad kad je f padajuća


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:47 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

My bad :oops:
My bad Embarassed



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
shimija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 01. 2007. (18:33:54)
Postovi: (138)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
53 = 55 - 2
Lokacija: Spljit

PostPostano: 23:44 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

npr. nađimo intervale rasta f-je f : R -> R f(x)=|x^2-2x|.
definirajmo f-je: h : R -> R h(x)=x^2-2x i g : R -> R g(x)=|x|.
Sad je f=goh.
h raste na A1=<1, +besk.>, a pada na A2=<-besk.,1>
g raste na B1=<0, +besk.>, a pada na B2=<-besk.,0>
dobri su nam slučaji kad obe funkcije ili padaju ili rastu.
sad po onome šta san napisa je rješenje (A1 presjek h^(-1)(B1)) unija (A2 presjek h^(-1)(B2))

i sad se to samo izračuna :)
npr. nađimo intervale rasta f-je f : R -> R f(x)=|x^2-2x|.
definirajmo f-je: h : R -> R h(x)=x^2-2x i g : R -> R g(x)=|x|.
Sad je f=goh.
h raste na A1=<1, +besk.>, a pada na A2=<-besk.,1>
g raste na B1=<0, +besk.>, a pada na B2=<-besk.,0>
dobri su nam slučaji kad obe funkcije ili padaju ili rastu.
sad po onome šta san napisa je rješenje (A1 presjek h^(-1)(B1)) unija (A2 presjek h^(-1)(B2))

i sad se to samo izračuna Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gandalf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 08. 2007. (22:14:30)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 14:45 ned, 2. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za sve koji misle doći na demonstrature ovaj ponedjeljak, ako takvi uopće i postoje :-D, jedna obavijest: prostorija 109 bit će zauzeta radi diplomskog ispita, pa ćemo se naći ispred oglasne i onda dalje vidjeti gdje ćemo se smjestiti!
Za sve koji misle doći na demonstrature ovaj ponedjeljak, ako takvi uopće i postoje Very Happy, jedna obavijest: prostorija 109 bit će zauzeta radi diplomskog ispita, pa ćemo se naći ispred oglasne i onda dalje vidjeti gdje ćemo se smjestiti!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shimija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 01. 2007. (18:33:54)
Postovi: (138)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
53 = 55 - 2
Lokacija: Spljit

PostPostano: 20:29 pon, 17. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako dolaskon praznika vidno pada želja za znanjem,pretpostvljamo da neće biti zainteresiranih za demonstrature u srijedu od 12-14. Ukoliko takvih ipak ima molimo vas da nas obavijestite na vrijeme(privatnom porukom, osobno, mailom ili direktno na ovu temu) jer u protivnom nećemo doći.
pozdrav
Kako dolaskon praznika vidno pada želja za znanjem,pretpostvljamo da neće biti zainteresiranih za demonstrature u srijedu od 12-14. Ukoliko takvih ipak ima molimo vas da nas obavijestite na vrijeme(privatnom porukom, osobno, mailom ili direktno na ovu temu) jer u protivnom nećemo doći.
pozdrav


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2007. (12:13:18)
Postovi: (64)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 52 - 8

PostPostano: 16:27 sri, 19. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem se s kolegom shimijom pa cu ja svoj dolazak na demonstrature u petak 21.12. odgoditi na 13.00
znaci
DEMONSTRATURE U PETAK OD 13-14.
slazem se s kolegom shimijom pa cu ja svoj dolazak na demonstrature u petak 21.12. odgoditi na 13.00
znaci
DEMONSTRATURE U PETAK OD 13-14.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lucika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (17:52:27)
Postovi: (12F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 34 - 10

PostPostano: 20:29 pon, 17. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

kada će bit objavljen raspored demonstratura iz MA2, na oglasnoj ploči, forumu, bilo gdje...?
kada će bit objavljen raspored demonstratura iz MA2, na oglasnoj ploči, forumu, bilo gdje...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 20:52 pon, 17. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja nisam demos, al nadam se da se neće ljutit kaj odgovaram ;)

Demonstrature kreću od idućeg tjedna, počele bi možda i ovaj, al nije nađen Ilja kojem se trebao dat raspored.

Bit će objavljeno i na oglasnoj i na forumu :)
Ja nisam demos, al nadam se da se neće ljutit kaj odgovaram Wink

Demonstrature kreću od idućeg tjedna, počele bi možda i ovaj, al nije nađen Ilja kojem se trebao dat raspored.

Bit će objavljeno i na oglasnoj i na forumu Smile



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
zdjopa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2007. (21:28:11)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 16:31 uto, 18. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispricavamo se zbog toga, ali mi smo imali neke svoje obaveze pa nismo stigli to napraviti (nije Ilja kriv)!!!!! Mi smo se dogovorili za termine, tako da od sljedeceg tjedna pocinju demonstrature, a do kraja ovog ce se naci na forumu i oglasnoj ploci!!!!!!!!!
Molim vas prihvatite nase najdublje isprike!!!!!!!
Vasa draga demosica!!!!!!
Ispricavamo se zbog toga, ali mi smo imali neke svoje obaveze pa nismo stigli to napraviti (nije Ilja kriv)!!!!! Mi smo se dogovorili za termine, tako da od sljedeceg tjedna pocinju demonstrature, a do kraja ovog ce se naci na forumu i oglasnoj ploci!!!!!!!!!
Molim vas prihvatite nase najdublje isprike!!!!!!!
Vasa draga demosica!!!!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zdjopa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2007. (21:28:11)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 22:04 sri, 19. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dragi studenti, znam da ste bili jako tuzni ova tri tjedna bez demonstratura, pa da vas razveselim evo termina:
pon 16-18 Sonja Simpraga i Drazen Petrovic
sri 13-15 Mare Mistric i Marko Erceg
cet 13-15 Josipa Cuka i Goran Drazic
Znam da sam vam sad uljepsala dan!!!!!!! :)
Dragi studenti, znam da ste bili jako tuzni ova tri tjedna bez demonstratura, pa da vas razveselim evo termina:
pon 16-18 Sonja Simpraga i Drazen Petrovic
sri 13-15 Mare Mistric i Marko Erceg
cet 13-15 Josipa Cuka i Goran Drazic
Znam da sam vam sad uljepsala dan!!!!!!! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shimija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 01. 2007. (18:33:54)
Postovi: (138)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
53 = 55 - 2
Lokacija: Spljit

PostPostano: 19:17 pon, 24. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj tjedan će demonstrature koje su trebale biti u srijedu od 13 do 15 biti prebačene za petak od 12 do 14.
Znači u ovu srijedu [b]nema[/b] demonstratura ali ova obavijest vrijedi samo za ovaj tjedan. U buduće, ako ne bude nekih obavijesti, termin srijedom će biti stalan.

Mistrić i Erceg
Ovaj tjedan će demonstrature koje su trebale biti u srijedu od 13 do 15 biti prebačene za petak od 12 do 14.
Znači u ovu srijedu nema demonstratura ali ova obavijest vrijedi samo za ovaj tjedan. U buduće, ako ne bude nekih obavijesti, termin srijedom će biti stalan.

Mistrić i Erceg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gandalf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 08. 2007. (22:14:30)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 21:06 čet, 3. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sljedeći tjedan demonstrature koje su trebale biti održane u ponedjeljak prebacit ćemo iznimno ovaj put u petak [b]11.04.[/b] u [b]14:00[/b]. Sastanak kao i do sada ispred oglasne ploče.

Sonja i Dražen
Sljedeći tjedan demonstrature koje su trebale biti održane u ponedjeljak prebacit ćemo iznimno ovaj put u petak 11.04. u 14:00. Sastanak kao i do sada ispred oglasne ploče.

Sonja i Dražen


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sophia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2007. (16:29:18)
Postovi: (8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Orion nebulae

PostPostano: 12:21 pet, 11. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Copy paste! :D Sljedeci tjedan opet drzimo demonstrature u petak (18.4.) u 14h... A ubuduce (nakon kolokvija) povratak na stari termin (pon 16h)... (ovo shvatite kao bonus prije kolokvija:) :sunny:

Drazen& Sonja
Copy paste! Very Happy Sljedeci tjedan opet drzimo demonstrature u petak (18.4.) u 14h... A ubuduce (nakon kolokvija) povratak na stari termin (pon 16h)... (ovo shvatite kao bonus prije kolokvija:) Sunny

Drazen& Sonja



_________________
"Jeste vi culi za oglasnu plocu??"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2007. (12:13:18)
Postovi: (64)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 52 - 8

PostPostano: 16:37 uto, 15. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

postam umjesto kolege Ercega
VAZNO VAZNO!!!
demonstrature SUTRA 16. 4. odrzavaju se od 14-16 umjesto normalnog termina. eto tolko...
postam umjesto kolege Ercega
VAZNO VAZNO!!!
demonstrature SUTRA 16. 4. odrzavaju se od 14-16 umjesto normalnog termina. eto tolko...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shimija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 01. 2007. (18:33:54)
Postovi: (138)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
53 = 55 - 2
Lokacija: Spljit

PostPostano: 20:00 uto, 17. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovaj tjedan nema vježbi i predavanja iz dosta kolegija pa ne znam hoće li biti zainteresiranih za demonstrature. zato vas molim da ako bi netko dosao sutra od 13 do 15 da javi.
ako nekome taj termin ne odgovara, možemo probati naći neki drugi.
ovaj tjedan nema vježbi i predavanja iz dosta kolegija pa ne znam hoće li biti zainteresiranih za demonstrature. zato vas molim da ako bi netko dosao sutra od 13 do 15 da javi.
ako nekome taj termin ne odgovara, možemo probati naći neki drugi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2007. (12:13:18)
Postovi: (64)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 52 - 8

PostPostano: 15:24 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

isto vrijedi i za sutrasnji termin od 13.00-15.00, ako neko misli doc na te demonstrature nek se javi ovdje da ne dolazimo bezze na faks :)
hvala
isto vrijedi i za sutrasnji termin od 13.00-15.00, ako neko misli doc na te demonstrature nek se javi ovdje da ne dolazimo bezze na faks Smile
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan