Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadaci i seminari PA1 2007/08 (zadatak)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Paralelni algoritmi 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 1:30 pon, 10. 12. 2007    Naslov: Zadaci i seminari PA1 2007/08 Citirajte i odgovorite

Molim sve kolege koji su odlucili polagati kolegij da se e-mailom izjasne zele li pisati program ili odrzati seminar, kako bismo znali imamo li dovoljno seminarskih tema, tj. koliko je programskih zadataka potrebno pripremiti.

O seminarima je sve receno na predavanjima i vjezbama; ako je ostalo nejasnoca, tu su konzultacije i e-mail.

Sto se tice zadataka, imate pravo na najvise jedno predomisljanje (tipa: ja bih ipak seminar :roll:), ali prije Nove godine.

Zadatke trebate izraditi kao prave paralelne aplikacije, koristeci MPI biblioteku. Mozete ih pisati u C-u, C++-u ili Fortran-u, pod *nixom ili Windowsima, jedino je bitno da su apsolutno portabilni, tj. da se kompajliraju i rade na recentnom OS-u, pod dostupnim kompajlerom i MPI-2 distribucijom 8-)

Zadatke predajete tako da se e-mailom dogovorimo o terminu i mjestu obrane (nije bas svako racunalo niti mreza istih MPI-friendly).
Dakle, morate pokazati da se vas program kompajlira, da se uspjesno pokrece na razlicitim konfiguracijama (lokalno, na vise umrezenih strojeva itd.), te objasniti (na izvornom kodu) kako i zasto cini to sto cini.

Nacelna je ideja da zadatke dovrsite do pocetka ljetnog semestra.

Da, smijete se konzultirati sa svima, a narocito s vasim nastavnicima i demostratorima ;-)
[size=7](* konzultacije znaju biti korisna stvar *)[/size]

Slijedi update o tome kako cete i kad preuzeti zadatke... (to ce svakako biti ovaj tjedan, najkasnije na sljedecim vjezbama).
Molim sve kolege koji su odlucili polagati kolegij da se e-mailom izjasne zele li pisati program ili odrzati seminar, kako bismo znali imamo li dovoljno seminarskih tema, tj. koliko je programskih zadataka potrebno pripremiti.

O seminarima je sve receno na predavanjima i vjezbama; ako je ostalo nejasnoca, tu su konzultacije i e-mail.

Sto se tice zadataka, imate pravo na najvise jedno predomisljanje (tipa: ja bih ipak seminar Rolling Eyes), ali prije Nove godine.

Zadatke trebate izraditi kao prave paralelne aplikacije, koristeci MPI biblioteku. Mozete ih pisati u C-u, C++-u ili Fortran-u, pod *nixom ili Windowsima, jedino je bitno da su apsolutno portabilni, tj. da se kompajliraju i rade na recentnom OS-u, pod dostupnim kompajlerom i MPI-2 distribucijom Cool

Zadatke predajete tako da se e-mailom dogovorimo o terminu i mjestu obrane (nije bas svako racunalo niti mreza istih MPI-friendly).
Dakle, morate pokazati da se vas program kompajlira, da se uspjesno pokrece na razlicitim konfiguracijama (lokalno, na vise umrezenih strojeva itd.), te objasniti (na izvornom kodu) kako i zasto cini to sto cini.

Nacelna je ideja da zadatke dovrsite do pocetka ljetnog semestra.

Da, smijete se konzultirati sa svima, a narocito s vasim nastavnicima i demostratorima Wink
(* konzultacije znaju biti korisna stvar *)

Slijedi update o tome kako cete i kad preuzeti zadatke... (to ce svakako biti ovaj tjedan, najkasnije na sljedecim vjezbama).




Zadnja promjena: venovako; 10:49 pet, 4. 7. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 23:54 uto, 11. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obecani update:

Zadaci ce biti podjeljeni na sljedecim vjezbama.
Obecani update:

Zadaci ce biti podjeljeni na sljedecim vjezbama.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 1:41 ned, 16. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lov na zadatke je otvoren!

http://www.fsb.hr/~venovako/nastava/PMF-MO/ParAlg12/PA-1Z.zip

Procedura ne moze biti jednostavnija:
Odaberete zadatak koji netko vec nije odabrao, te na ovom topicu javite vase i njegovo ime.
Ima 5 zadataka (koliko je za sad ostalo zainteresiranih).
Ako se ukaze potreba, biti ce ih jos, ali samo do praznika...

Sezona je vrlo kratka, pa djelujte brzo!
Lov na zadatke je otvoren!

http://www.fsb.hr/~venovako/nastava/PMF-MO/ParAlg12/PA-1Z.zip

Procedura ne moze biti jednostavnija:
Odaberete zadatak koji netko vec nije odabrao, te na ovom topicu javite vase i njegovo ime.
Ima 5 zadataka (koliko je za sad ostalo zainteresiranih).
Ako se ukaze potreba, biti ce ih jos, ali samo do praznika...

Sezona je vrlo kratka, pa djelujte brzo!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zabica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 09. 2005. (14:04:33)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 17:30 ned, 16. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ivana urban - cannonov algoritam
ivana urban - cannonov algoritam



_________________
..cilj je svakog misaonog djelovanja pretvaranje cuda u nesto razumljivo..kaze Einstein..Smile.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 23:23 ned, 16. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Super! Jos 4 zadatka i 7 dana...
Super! Jos 4 zadatka i 7 dana...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Daya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2006. (02:00:09)
Postovi: (2F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 11:23 pon, 17. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dajana Graf - Invertiranje trokutaste matrice
Dajana Graf - Invertiranje trokutaste matrice


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:09 sri, 19. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima, ako ne zelimo polagati kolegij, mozemo li svakako dobiti potpis? Postoje li uvjeti za potpis?
Mene zanima, ako ne zelimo polagati kolegij, mozemo li svakako dobiti potpis? Postoje li uvjeti za potpis?


[Vrh]
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 21:16 sri, 19. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cisto nacelno: Cemu sluzi potpis iz kolegija koji ne namjeravate polagati?
Cisto nacelno: Cemu sluzi potpis iz kolegija koji ne namjeravate polagati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 5:09 čet, 20. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

IIRC, studenti su duzni dobiti potpis iz jednog ili dva kolegija vise nego su duzni poloziti. :o Bar je tako nekako bilo u moje vrijeme (ako mi se, pod stare dane, nisu pomijesali loncici :djed:).
IIRC, studenti su duzni dobiti potpis iz jednog ili dva kolegija vise nego su duzni poloziti. Surprised Bar je tako nekako bilo u moje vrijeme (ako mi se, pod stare dane, nisu pomijesali loncici Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 11:50 čet, 20. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego: Ne bih znao, nitko takav uvjet nije postavljao kad sam prijavljivao diplomski pred nesto vise od godinu i po (doduse, imao sam vise potpisa nego polozenih kolegija, ali to su bili oni "drustveno-humanisticki" koji su u medjuvremenu ukinuti).

@Gost: Ako se niste prijavili na kolegij, kako je bilo receno nebrojeno puta, potpis necete dobiti. Ako se pak jeste, onda mi se javite mailom pa cemo vidjeti sto s vama.
@vsego: Ne bih znao, nitko takav uvjet nije postavljao kad sam prijavljivao diplomski pred nesto vise od godinu i po (doduse, imao sam vise potpisa nego polozenih kolegija, ali to su bili oni "drustveno-humanisticki" koji su u medjuvremenu ukinuti).

@Gost: Ako se niste prijavili na kolegij, kako je bilo receno nebrojeno puta, potpis necete dobiti. Ako se pak jeste, onda mi se javite mailom pa cemo vidjeti sto s vama.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:14 čet, 20. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Studentu koji dobije potpis treba omoguciti polaganje kolegija... ne znam tocno u kojem roku... mislim da barem cijelu iducu akademsku godinu (zainteresirani to vjerojatno mogu naci u Statutu Sveucilista). :)
Studentu koji dobije potpis treba omoguciti polaganje kolegija... ne znam tocno u kojem roku... mislim da barem cijelu iducu akademsku godinu (zainteresirani to vjerojatno mogu naci u Statutu Sveucilista). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:20 čet, 20. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo o broju odslusanih kolegija te broju polozenih (od tih koji su odslusani) ovisi o tome na kojem se smjeru nalazis

konkretno, za racunarstvo je potrebno upisati i odslusati 3+4 izborna predmeta (po 6 bodova, tj skupiti 42 boda), a potrebno je poloziti kolegija u protuvrijednosti od 36 bodova kako bi se pristuplo diplomskom, dakle 1 kolegij od onih koje je trebalo upisati nije potrebno polagati kako bi se moglo pristupiti diplomskom ispitu

ako upises vise od predvidjenog broja i iz svega imas potpise, onda samo treba izbrojati koliko bodova treba za diplomu :)
a to je nesto sto ovisi o smjeru
ovo o broju odslusanih kolegija te broju polozenih (od tih koji su odslusani) ovisi o tome na kojem se smjeru nalazis

konkretno, za racunarstvo je potrebno upisati i odslusati 3+4 izborna predmeta (po 6 bodova, tj skupiti 42 boda), a potrebno je poloziti kolegija u protuvrijednosti od 36 bodova kako bi se pristuplo diplomskom, dakle 1 kolegij od onih koje je trebalo upisati nije potrebno polagati kako bi se moglo pristupiti diplomskom ispitu

ako upises vise od predvidjenog broja i iz svega imas potpise, onda samo treba izbrojati koliko bodova treba za diplomu Smile
a to je nesto sto ovisi o smjeru


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 22:55 čet, 20. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadatak: Transponiranje 2-HC
Student: Daniel Zibar
Zadatak: Transponiranje 2-HC
Student: Daniel Zibar


[Vrh]
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 12:59 pet, 21. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Marko Haberl - Trodijagonalni sustav
Marko Haberl - Trodijagonalni sustav


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ibuljat
Gost





PostPostano: 13:18 pet, 21. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ivan Buljat: Csanky
Ivan Buljat: Csanky


[Vrh]
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 13:52 pet, 21. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[size=16][b]Obzirom da ima prijavljenih studenata koji se jos nisu odlucili, a skup zadataka je (uvjetno, vidi nize) iscrpljen, molim da se izjasne zele li jos zadatak ili ne. Ako zele, slozit cu novi skup zadataka za odabir. Ako vise ne zele, mogu odabrati seminar ili javiti da ne zele polagati ispit. Ali izjasnite se![/b][/size]

@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.
Obzirom da ima prijavljenih studenata koji se jos nisu odlucili, a skup zadataka je (uvjetno, vidi nize) iscrpljen, molim da se izjasne zele li jos zadatak ili ne. Ako zele, slozit cu novi skup zadataka za odabir. Ako vise ne zele, mogu odabrati seminar ili javiti da ne zele polagati ispit. Ali izjasnite se!

@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nikolaK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2007. (12:58:50)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 14:09 pet, 21. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nikola Kenji
seminar: Parallel algorithms for certain matrix computations
Nikola Kenji
seminar: Parallel algorithms for certain matrix computations


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:34 pet, 21. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. [b]Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.[/b][/quote]
Nema problema, i ispričavam se, malo sam se zaletio.

D.Z.
venovako (napisa):
@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.

Nema problema, i ispričavam se, malo sam se zaletio.

D.Z.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 17:19 pet, 21. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Darko Doko
seminar: Block Householder transformation for Parallel QR Factorization
Darko Doko
seminar: Block Householder transformation for Parallel QR Factorization


[Vrh]
Gost






PostPostano: 17:50 pet, 21. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"][size=16][b]Obzirom da ima prijavljenih studenata koji se jos nisu odlucili, a skup zadataka je (uvjetno, vidi nize) iscrpljen, molim da se izjasne zele li jos zadatak ili ne. Ako zele, slozit cu novi skup zadataka za odabir. Ako vise ne zele, mogu odabrati seminar ili javiti da ne zele polagati ispit. Ali izjasnite se![/b][/size]

@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.[/quote]

Student: Ivan Rogosic
Zadatak: ?

Dakle, prijavih se za zadatak, ali ne inzistiram na zadatku kojeg je odabrao kolega.

Nadam se da nece biti problem dodati jos poneki zadatak. :)
venovako (napisa):
Obzirom da ima prijavljenih studenata koji se jos nisu odlucili, a skup zadataka je (uvjetno, vidi nize) iscrpljen, molim da se izjasne zele li jos zadatak ili ne. Ako zele, slozit cu novi skup zadataka za odabir. Ako vise ne zele, mogu odabrati seminar ili javiti da ne zele polagati ispit. Ali izjasnite se!

@Danijel Zibar: Kolega, vi se niste prethodno prijavili za zadatak, kako je u prvom postu ovog topica (i nekoliko puta na nastavi) eksplicirano. Nacelno to ne bi bio problem da ne suzujete izbor kolegama koji se jesu. Stoga, vama ovaj zadatak ostaje ukoliko netko od prijavljenih studenata ne bude inzistirao bas na tom zadatku, inace cete dobiti novi skup zadataka da ponovite izbor.


Student: Ivan Rogosic
Zadatak: ?

Dakle, prijavih se za zadatak, ali ne inzistiram na zadatku kojeg je odabrao kolega.

Nadam se da nece biti problem dodati jos poneki zadatak. Smile


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Paralelni algoritmi 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan