Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vjezbe i timski rad
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:42 pet, 27. 2. 2004    Naslov: Vjezbe i timski rad Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]po mojoj procjeni je preko 40 ljudi u svakoj grupi... kak cemo mi raditi na tim kompovima :roll:
e, da, nastava iz RP1 se odrzava i u PR1 (podrum) i u PR2 (prizemlje)[/quote]

Zamisljeno je da radi po dvoje na kompu. Nedostatak mjesta mogao bi biti problem, ali ajmo pricekati da vidimo hoce li stvarno biti previse studenata. Inace, dolazak na vjezbe iz RP1 je obavezan. Zadaci koji ce se raditi se boduju, a bez dovoljno bodova nema izlaska na ispit.



[color=darkred][b]Admin (vsego) edit:[/b] Nastalo odvajanjem od topica [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1568]RASPORED za ljetni semestar[/url] s [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=37]Faxovskih opcenitosti[/url].[/color]
Nesi (napisa):
po mojoj procjeni je preko 40 ljudi u svakoj grupi... kak cemo mi raditi na tim kompovima Rolling Eyes
e, da, nastava iz RP1 se odrzava i u PR1 (podrum) i u PR2 (prizemlje)


Zamisljeno je da radi po dvoje na kompu. Nedostatak mjesta mogao bi biti problem, ali ajmo pricekati da vidimo hoce li stvarno biti previse studenata. Inace, dolazak na vjezbe iz RP1 je obavezan. Zadaci koji ce se raditi se boduju, a bez dovoljno bodova nema izlaska na ispit.



Admin (vsego) edit: Nastalo odvajanjem od topica RASPORED za ljetni semestar s Faxovskih opcenitosti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:36 pet, 27. 2. 2004    Naslov: Re: RASPORED za ljetni semestar Citirajte i odgovorite

[quote="Ajkula"]Mislim da si zaboravila u grupi A-LJ RP1 (p)
ali svejedno puno hvala :klapklap: :klapklap: :klapklap:[/quote]

ispravih, hvala :o)
u ponedjeljak od 16-18 su

[quote="krcko"][quote="Nesi"]po mojoj procjeni je preko 40 ljudi u svakoj grupi... kak cemo mi raditi na tim kompovima :roll:
e, da, nastava iz RP1 se odrzava i u PR1 (podrum) i u PR2 (prizemlje)[/quote]

Zamisljeno je da radi po dvoje na kompu. Nedostatak mjesta mogao bi biti problem, ali ajmo pricekati da vidimo hoce li stvarno biti previse studenata. Inace, dolazak na vjezbe iz RP1 je obavezan. Zadaci koji ce se raditi se boduju, a bez dovoljno bodova nema izlaska na ispit.[/quote]

cek, cek...
1. obavezno mi je doc
2. moram raditi zadatak
3. dvoje nas je na kompu?

tko je tu lud?!??!?!
ono, ne vjerujem da ce zadaci biti bas tako lagani da svakome treba max dva sata da ih napravi
ja ne mislim raditi umjeto nekoga niti isto ocekujem od nekoga, a vjerujem da se to i ocekuje
a glupo je da jedni zakidaju druge za vrijeme - ono - sporiji i brzi, i brzem treba sat i pol, a sporijem bi trebalo tri i pol sata, i naravno, sporiji nemre to stici...
ne kuzim koja je poanta takvih vjezbi... :roll:
ako si srednje i osnovne skole mogu dozvoliti imati racunalo po uceniku u grupi, nije mi jasno kako ovaj fakultet (koji je jedan od nekolicine koji bi kao trebao obrazovati i racunarsku stranu) jos nije to napravio kak spada... sta ce tek biti kad krene prolaziti jos vise ljudi i jos vise ih se upisivati?
sjedit ce po 5 ljudi za jendom kompomi svima ce sve biti jasno?
c'mon...

ako jedan mioc moze strpati 32 grupe za informatiku sa po 16tak ljudi u svakoj i jos imaju slobodno vrijeme (kad su ucione slobodne), i sve skupa je u dva turnusa, i svaka grupa ima jednom tjedno po dva sata (nije ona fora svaki drugi tjedan)
i imaju samo dvije ucione (to bi bilo 16 4satnih termina, no, kako se vidi, oni to uspjevaju)
nije mi jasno zasto se na ovom faxu ne moze dobro stvar organizirati

dakle, za rp1 bi trebalo recimo 11 grupa
termina po 4 sata u oba praktikuma ima tjedno 30
znaci, ostaje jos 19 termina po 4 sata
koliko vidim, na trecoj i cetvrtoj godini, nema nekog dijeljenja na grupe, a i da ima, u 19 termina stanu svi koji to upisu + jos ima mjesta za demonstrature

i zasto je onda toliki problem omoguciti da svatko radi kak spada, a ne da zvisi za ocjenu, jer je eto morao i kolega probati to rijesiti?
koliko sfatih, bodovi od zadataka se dobivaju odmah dokk ih se radi, prema tome, zbilja je moguce da za kompom sjedi dvoje ljudi kojima treba vise vremena, iz bilokojeg razloga, i jedno od njih zvisi za svoje bodove...
Ajkula (napisa):
Mislim da si zaboravila u grupi A-LJ RP1 (p)
ali svejedno puno hvala Toooooo, majstoreeeee! Toooooo, majstoreeeee! Toooooo, majstoreeeee!


ispravih, hvala Big nose
u ponedjeljak od 16-18 su

krcko (napisa):
Nesi (napisa):
po mojoj procjeni je preko 40 ljudi u svakoj grupi... kak cemo mi raditi na tim kompovima Rolling Eyes
e, da, nastava iz RP1 se odrzava i u PR1 (podrum) i u PR2 (prizemlje)


Zamisljeno je da radi po dvoje na kompu. Nedostatak mjesta mogao bi biti problem, ali ajmo pricekati da vidimo hoce li stvarno biti previse studenata. Inace, dolazak na vjezbe iz RP1 je obavezan. Zadaci koji ce se raditi se boduju, a bez dovoljno bodova nema izlaska na ispit.


cek, cek...
1. obavezno mi je doc
2. moram raditi zadatak
3. dvoje nas je na kompu?

tko je tu lud?!??!?!
ono, ne vjerujem da ce zadaci biti bas tako lagani da svakome treba max dva sata da ih napravi
ja ne mislim raditi umjeto nekoga niti isto ocekujem od nekoga, a vjerujem da se to i ocekuje
a glupo je da jedni zakidaju druge za vrijeme - ono - sporiji i brzi, i brzem treba sat i pol, a sporijem bi trebalo tri i pol sata, i naravno, sporiji nemre to stici...
ne kuzim koja je poanta takvih vjezbi... Rolling Eyes
ako si srednje i osnovne skole mogu dozvoliti imati racunalo po uceniku u grupi, nije mi jasno kako ovaj fakultet (koji je jedan od nekolicine koji bi kao trebao obrazovati i racunarsku stranu) jos nije to napravio kak spada... sta ce tek biti kad krene prolaziti jos vise ljudi i jos vise ih se upisivati?
sjedit ce po 5 ljudi za jendom kompomi svima ce sve biti jasno?
c'mon...

ako jedan mioc moze strpati 32 grupe za informatiku sa po 16tak ljudi u svakoj i jos imaju slobodno vrijeme (kad su ucione slobodne), i sve skupa je u dva turnusa, i svaka grupa ima jednom tjedno po dva sata (nije ona fora svaki drugi tjedan)
i imaju samo dvije ucione (to bi bilo 16 4satnih termina, no, kako se vidi, oni to uspjevaju)
nije mi jasno zasto se na ovom faxu ne moze dobro stvar organizirati

dakle, za rp1 bi trebalo recimo 11 grupa
termina po 4 sata u oba praktikuma ima tjedno 30
znaci, ostaje jos 19 termina po 4 sata
koliko vidim, na trecoj i cetvrtoj godini, nema nekog dijeljenja na grupe, a i da ima, u 19 termina stanu svi koji to upisu + jos ima mjesta za demonstrature

i zasto je onda toliki problem omoguciti da svatko radi kak spada, a ne da zvisi za ocjenu, jer je eto morao i kolega probati to rijesiti?
koliko sfatih, bodovi od zadataka se dobivaju odmah dokk ih se radi, prema tome, zbilja je moguce da za kompom sjedi dvoje ljudi kojima treba vise vremena, iz bilokojeg razloga, i jedno od njih zvisi za svoje bodove...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:54 pet, 27. 2. 2004    Naslov: Re: RASPORED za ljetni semestar Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]ono, ne vjerujem da ce zadaci biti bas tako lagani da svakome treba max dva sata da ih napravi[/quote]

Na jednim cetverosatnim vjezbama rade se 2 zadatka. Rjesava ih zajedno par studenata (tako se boduje). Negdje na pola zamijene se za mjesto, tako da ne sjedi samo jedan za tastaturom.

[quote="Nesi"]ja ne mislim raditi umjeto nekoga niti isto ocekujem od nekoga, a vjerujem da se to i ocekuje
a glupo je da jedni zakidaju druge za vrijeme - ono - sporiji i brzi, i brzem treba sat i pol, a sporijem bi trebalo tri i pol sata, i naravno, sporiji nemre to stici...
ne kuzim koja je poanta takvih vjezbi... :roll:[/quote]

Mozda da vas nauci timskom radu? :roll: Slazem se da bi bilo bolje kad bi svako radio sam, ali jednostavno nije moguce (vidi dolje). Na kraju ce biti kolokvij, koji ce se ocjenjivati i rjesavati individualno (i donosit ce najvise bodova).

[quote="Nesi"]ako si srednje i osnovne skole mogu dozvoliti imati racunalo po uceniku u grupi... <bla :prodike: bla :tso: > ...nije mi jasno zasto se na ovom faxu ne moze dobro stvar organizirati[/quote]

Ovaj put ne fali mjesta u racunalnim ucionicama, nego nastavnog osoblja.

[quote="Nesi"]dakle, za rp1 bi trebalo recimo 11 grupa[/quote]

Za 6 dodatnih grupa trebalo bi zaposliti 4 asistenta kojima bi RP1 "popapao" puno nastavno zaduzenje. Trenutno asistenata ima premalo i bez tih ekstra sati.
Nesi (napisa):
ono, ne vjerujem da ce zadaci biti bas tako lagani da svakome treba max dva sata da ih napravi


Na jednim cetverosatnim vjezbama rade se 2 zadatka. Rjesava ih zajedno par studenata (tako se boduje). Negdje na pola zamijene se za mjesto, tako da ne sjedi samo jedan za tastaturom.

Nesi (napisa):
ja ne mislim raditi umjeto nekoga niti isto ocekujem od nekoga, a vjerujem da se to i ocekuje
a glupo je da jedni zakidaju druge za vrijeme - ono - sporiji i brzi, i brzem treba sat i pol, a sporijem bi trebalo tri i pol sata, i naravno, sporiji nemre to stici...
ne kuzim koja je poanta takvih vjezbi... Rolling Eyes


Mozda da vas nauci timskom radu? Rolling Eyes Slazem se da bi bilo bolje kad bi svako radio sam, ali jednostavno nije moguce (vidi dolje). Na kraju ce biti kolokvij, koji ce se ocjenjivati i rjesavati individualno (i donosit ce najvise bodova).

Nesi (napisa):
ako si srednje i osnovne skole mogu dozvoliti imati racunalo po uceniku u grupi... <bla Drzim prodike bla Trudim Se Objasniti... > ...nije mi jasno zasto se na ovom faxu ne moze dobro stvar organizirati


Ovaj put ne fali mjesta u racunalnim ucionicama, nego nastavnog osoblja.

Nesi (napisa):
dakle, za rp1 bi trebalo recimo 11 grupa


Za 6 dodatnih grupa trebalo bi zaposliti 4 asistenta kojima bi RP1 "popapao" puno nastavno zaduzenje. Trenutno asistenata ima premalo i bez tih ekstra sati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:41 pet, 27. 2. 2004    Naslov: Re: RASPORED za ljetni semestar Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"]ono, ne vjerujem da ce zadaci biti bas tako lagani da svakome treba max dva sata da ih napravi[/quote]
Na jednim cetverosatnim vjezbama rade se 2 zadatka. Rjesava ih zajedno par studenata (tako se boduje). Negdje na pola zamijene se za mjesto, tako da ne sjedi samo jedan za tastaturom.[/quote]

ma odlicno :blju:
to znaci, ako ja napravim svoj zadatak u dva sata, a onaj drugi ne uspije svoj napraviti u zadanom vremenu, mi necemo dobiti bodove
ili, cu ja izgubiti strpljenje, ici sama krampati, i onda ce osoba koja nije prstom mrdnula dobiti defakto moje bodove?
mislim, organizacija na visini :roll:
ofkors, to nejde tebe, ok? :g:

[quote="krcko"][quote="Nesi"]ja ne mislim raditi umjeto nekoga niti isto ocekujem od nekoga, a vjerujem da se to i ocekuje
a glupo je da jedni zakidaju druge za vrijeme - ono - sporiji i brzi, i brzem treba sat i pol, a sporijem bi trebalo tri i pol sata, i naravno, sporiji nemre to stici...
ne kuzim koja je poanta takvih vjezbi... :roll:[/quote]

Mozda da vas nauci timskom radu? :roll: Slazem se da bi bilo bolje kad bi svako radio sam, ali jednostavno nije moguce (vidi dolje). Na kraju ce biti kolokvij, koji ce se ocjenjivati i rjesavati individualno (i donosit ce najvise bodova).[/quote]

ali ako ja/moj wannabe team, izgubimo zadatke zbog sporosti onoga drugog, onda nema 5ice na vidiku....
timski rad nije dijeljenje jedne tastature i zadanog vremena, AFAIK :roll:

smatram da je totalno glupo da ocjena jednog studenta ovisi o nekom drugom studentu

dakle, ako ja ZELIM svoja 3 boda, ja onda hocu i svo vrijeme koje imam na raspolaganju za 'osvojiti ih'
a pretpostavljam da bi bilo 'nekolegijalno' da onome, koga zapadne da sa mnom dijeli racunalo, jednostavno nedam vremena da tipka...
a s druge strane, to znaci da cu ja raditi, a on kupiti bodove, sto opet nije u redu

u svakom slucaju, mislim da je ideja JAKO JAKO JAKO losa

[quote="krcko"][quote="Nesi"]ako si srednje i osnovne skole mogu dozvoliti imati racunalo po uceniku u grupi... <bla :prodike: bla :tso: > ...nije mi jasno zasto se na ovom faxu ne moze dobro stvar organizirati[/quote]

Ovaj put ne fali mjesta u racunalnim ucionicama, nego nastavnog osoblja.[/quote]

onda nek se fax potrudi dobiti te asistente
koliko ja znam, bar dvoje ceka rjesenje...
mislim, da se izvrsi dovoljan pritisak na ministarstvo, trebali bi dobiti asistente... zar ne?
ili sam ja to u jaaako idealisticnom svijetu?

[quote="krcko"][quote="Nesi"]dakle, za rp1 bi trebalo recimo 11 grupa[/quote]

Za 6 dodatnih grupa trebalo bi zaposliti 4 asistenta kojima bi RP1 "popapao" puno nastavno zaduzenje. Trenutno asistenata ima premalo i bez tih ekstra sati.[/quote]

recimo, nek se fax udostoji ponuditi extra placu za taj rad (ako vec ministarstvo neda da uzmu jos asistenata)
i mislim da ce se naci ljudi kojima to ne bi bio problem odraditi...

uostalom, ako nisu u stanju pruziti posteno obrazovanje SVIMA, zasto toliko ljudi upisuju?


da, gnjevna sam i bijesna, jer smatram da nisam dovde dosla u zivotu i borila se za ikakav uspjeh, da bi mi na pola puta stvar mogla krepati zato jer 'nema dosta ljudi'
call me selfish, ali ja se oduvijek pouzdajem u ono sto ja napravim, i u srednjoj sam bila poznata po netipicnom kodu/sintaxi/nacinu pisanja/imenima varijabli i moj kod nitko nije smio kopirati i predati ga pod svoj, iako je bilo zainteresiranih koji su 'obecavali' da ce promijeniti varijable (no, oni to ne bi znali objasniti)
dakle, ono sto radim, i o cemu mi ovisi ocjena, radim sama
a sada to ocito necu moci, iz vec prije navedenih razloga

zasto se recimo studentski predstavnici ne pozabave time, vec ih uopce nema na sjednicama, ne rade nista, i nigdje ih se ne moze naci (ako netko od njih ovo procita, nek se osjeca prozvanim, pa onda mogu usput odgovoriti na pitanje sta je to s ljetnim rokom, sta ce biti s kolokvijima i extra rokom za prvu godinu - zasto nisu bili na sjednici i za to se izborili? i jos mnoga neodgovorena pitanja i nepoduzete akcije
da se samo sjetimo i ''obecanih' stolaca koji SE JOS UVIJEK NISU POJAVILI)
ja nazalost nisam predstavnik i nemam se formalno pravo nigdje buniti
mogu samo zvjerati okolo i bjesniti po hodnicima i slusati razna 'opravdanja'
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
ono, ne vjerujem da ce zadaci biti bas tako lagani da svakome treba max dva sata da ih napravi

Na jednim cetverosatnim vjezbama rade se 2 zadatka. Rjesava ih zajedno par studenata (tako se boduje). Negdje na pola zamijene se za mjesto, tako da ne sjedi samo jedan za tastaturom.


ma odlicno Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?
to znaci, ako ja napravim svoj zadatak u dva sata, a onaj drugi ne uspije svoj napraviti u zadanom vremenu, mi necemo dobiti bodove
ili, cu ja izgubiti strpljenje, ici sama krampati, i onda ce osoba koja nije prstom mrdnula dobiti defakto moje bodove?
mislim, organizacija na visini Rolling Eyes
ofkors, to nejde tebe, ok? Mr. Green

krcko (napisa):
Nesi (napisa):
ja ne mislim raditi umjeto nekoga niti isto ocekujem od nekoga, a vjerujem da se to i ocekuje
a glupo je da jedni zakidaju druge za vrijeme - ono - sporiji i brzi, i brzem treba sat i pol, a sporijem bi trebalo tri i pol sata, i naravno, sporiji nemre to stici...
ne kuzim koja je poanta takvih vjezbi... Rolling Eyes


Mozda da vas nauci timskom radu? Rolling Eyes Slazem se da bi bilo bolje kad bi svako radio sam, ali jednostavno nije moguce (vidi dolje). Na kraju ce biti kolokvij, koji ce se ocjenjivati i rjesavati individualno (i donosit ce najvise bodova).


ali ako ja/moj wannabe team, izgubimo zadatke zbog sporosti onoga drugog, onda nema 5ice na vidiku....
timski rad nije dijeljenje jedne tastature i zadanog vremena, AFAIK Rolling Eyes

smatram da je totalno glupo da ocjena jednog studenta ovisi o nekom drugom studentu

dakle, ako ja ZELIM svoja 3 boda, ja onda hocu i svo vrijeme koje imam na raspolaganju za 'osvojiti ih'
a pretpostavljam da bi bilo 'nekolegijalno' da onome, koga zapadne da sa mnom dijeli racunalo, jednostavno nedam vremena da tipka...
a s druge strane, to znaci da cu ja raditi, a on kupiti bodove, sto opet nije u redu

u svakom slucaju, mislim da je ideja JAKO JAKO JAKO losa

krcko (napisa):
Nesi (napisa):
ako si srednje i osnovne skole mogu dozvoliti imati racunalo po uceniku u grupi... <bla Drzim prodike bla Trudim Se Objasniti... > ...nije mi jasno zasto se na ovom faxu ne moze dobro stvar organizirati


Ovaj put ne fali mjesta u racunalnim ucionicama, nego nastavnog osoblja.


onda nek se fax potrudi dobiti te asistente
koliko ja znam, bar dvoje ceka rjesenje...
mislim, da se izvrsi dovoljan pritisak na ministarstvo, trebali bi dobiti asistente... zar ne?
ili sam ja to u jaaako idealisticnom svijetu?

krcko (napisa):
Nesi (napisa):
dakle, za rp1 bi trebalo recimo 11 grupa


Za 6 dodatnih grupa trebalo bi zaposliti 4 asistenta kojima bi RP1 "popapao" puno nastavno zaduzenje. Trenutno asistenata ima premalo i bez tih ekstra sati.


recimo, nek se fax udostoji ponuditi extra placu za taj rad (ako vec ministarstvo neda da uzmu jos asistenata)
i mislim da ce se naci ljudi kojima to ne bi bio problem odraditi...

uostalom, ako nisu u stanju pruziti posteno obrazovanje SVIMA, zasto toliko ljudi upisuju?


da, gnjevna sam i bijesna, jer smatram da nisam dovde dosla u zivotu i borila se za ikakav uspjeh, da bi mi na pola puta stvar mogla krepati zato jer 'nema dosta ljudi'
call me selfish, ali ja se oduvijek pouzdajem u ono sto ja napravim, i u srednjoj sam bila poznata po netipicnom kodu/sintaxi/nacinu pisanja/imenima varijabli i moj kod nitko nije smio kopirati i predati ga pod svoj, iako je bilo zainteresiranih koji su 'obecavali' da ce promijeniti varijable (no, oni to ne bi znali objasniti)
dakle, ono sto radim, i o cemu mi ovisi ocjena, radim sama
a sada to ocito necu moci, iz vec prije navedenih razloga

zasto se recimo studentski predstavnici ne pozabave time, vec ih uopce nema na sjednicama, ne rade nista, i nigdje ih se ne moze naci (ako netko od njih ovo procita, nek se osjeca prozvanim, pa onda mogu usput odgovoriti na pitanje sta je to s ljetnim rokom, sta ce biti s kolokvijima i extra rokom za prvu godinu - zasto nisu bili na sjednici i za to se izborili? i jos mnoga neodgovorena pitanja i nepoduzete akcije
da se samo sjetimo i ''obecanih' stolaca koji SE JOS UVIJEK NISU POJAVILI)
ja nazalost nisam predstavnik i nemam se formalno pravo nigdje buniti
mogu samo zvjerati okolo i bjesniti po hodnicima i slusati razna 'opravdanja'



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:20 pet, 27. 2. 2004    Naslov: Re: RASPORED za ljetni semestar Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]timski rad nije dijeljenje jedne tastature i zadanog vremena, AFAIK :roll:[/quote]

A sto bi po tebi bio timski rad?

[quote="Nesi"]call me selfish, ali ja se oduvijek pouzdajem u ono sto ja napravim, i u srednjoj sam bila poznata po netipicnom kodu/sintaxi/nacinu pisanja/imenima varijabli[/quote]

To ti je primjer lose prakse. Treba pisati kod tako da bude razumljiv svima, ne samo tebi. Ako ces ikad programirati za pare, sasvim sigurno se neces moci ponasati kao da se tvoj kod nikoga ne tice.

Mislim da ce tebi jako dobro doci vjezbanje timskog rada :twisted: Steta sto nisi u mojoj grupi, inace bi svaki put radila s nekim drugim (i to kao kazna onom drugom :verytwisted: )
Nesi (napisa):
timski rad nije dijeljenje jedne tastature i zadanog vremena, AFAIK Rolling Eyes


A sto bi po tebi bio timski rad?

Nesi (napisa):
call me selfish, ali ja se oduvijek pouzdajem u ono sto ja napravim, i u srednjoj sam bila poznata po netipicnom kodu/sintaxi/nacinu pisanja/imenima varijabli


To ti je primjer lose prakse. Treba pisati kod tako da bude razumljiv svima, ne samo tebi. Ako ces ikad programirati za pare, sasvim sigurno se neces moci ponasati kao da se tvoj kod nikoga ne tice.

Mislim da ce tebi jako dobro doci vjezbanje timskog rada Twisted Evil Steta sto nisi u mojoj grupi, inace bi svaki put radila s nekim drugim (i to kao kazna onom drugom Very twisted )



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Marijan
Gost





PostPostano: 0:29 sub, 28. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je to ok sto se tice timskog rada, ali tu bi trebalo povezat one dobre programere s losima jer ako dodju dva "losa" programera zajedno bit ce lose :cry: . A ovako bi "los" programer nesto naucio. Mozda ja to gledam iz krivog kuta jer volim objasnjavati ljudima programiranje, ali mislim da bi studenti trebali imat dovoljno strpljenja da pomognu svom timskom kolegi. Koliko ja znam :roll: na informatickim olimpijadama postoji natjecanje timova studenata pa i nije toliko losa ideja taj timski rad, nije da ce svi ic na olimpijadu ali treba probat taj nacin rada. Ali postoji "problemcic" ako cu ja ucit mog timskog kolegu da on skuzi zadatak i rjesenje te da pokusa sam rjesiti, trebat ce mi puno vremena i ili necemo stic rjesiti zadatke ili ce on bezrazumjevanja dobiti bodove. To bi se moglo [b]mozda [/b]rjesit na nacin da se zadaju zadaci jednake tezine pa da svatko jedan rjesava i da svatko za jedan bude ocjenjen, a usput se pomazu s idejama :D
Nego zanima me da li se mozemo unaprijed dogovorit s kim bi bili u timu? Necemo se valjda svaki put mjenjat? :?

Marijan
Mislim da je to ok sto se tice timskog rada, ali tu bi trebalo povezat one dobre programere s losima jer ako dodju dva "losa" programera zajedno bit ce lose Crying or Very sad . A ovako bi "los" programer nesto naucio. Mozda ja to gledam iz krivog kuta jer volim objasnjavati ljudima programiranje, ali mislim da bi studenti trebali imat dovoljno strpljenja da pomognu svom timskom kolegi. Koliko ja znam Rolling Eyes na informatickim olimpijadama postoji natjecanje timova studenata pa i nije toliko losa ideja taj timski rad, nije da ce svi ic na olimpijadu ali treba probat taj nacin rada. Ali postoji "problemcic" ako cu ja ucit mog timskog kolegu da on skuzi zadatak i rjesenje te da pokusa sam rjesiti, trebat ce mi puno vremena i ili necemo stic rjesiti zadatke ili ce on bezrazumjevanja dobiti bodove. To bi se moglo mozda rjesit na nacin da se zadaju zadaci jednake tezine pa da svatko jedan rjesava i da svatko za jedan bude ocjenjen, a usput se pomazu s idejama Very Happy
Nego zanima me da li se mozemo unaprijed dogovorit s kim bi bili u timu? Necemo se valjda svaki put mjenjat? Confused

Marijan


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:49 sub, 28. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

A bas sam htio izbjeci ovu raspravu... :(

Dakle, moj stav o ovakvoj organizaciji "ispita" je daleko od okvira akademskog ophodjenja, pa ga necu ovdje iznositi... :evil: I tako je prilicno ocito sto mislim o "cetverorucno programiranju".

[quote="Marijan"]Mislim da je to ok sto se tice timskog rada, ali tu bi trebalo povezat one dobre programere s losima jer ako dodju dva "losa" programera zajedno bit ce lose :cry: . A ovako bi "los" programer nesto naucio.[/quote]

NHF, Marijane, ali ova ti je izjava nevjerojatno naivna... :shock: Ti [b]stvarno[/b], ali bas ono - [b]iskreno[/b], mislis da bi "losiji" programer nesto naucio?!? :shock:

Pa, naucio bi... Gledati u strop, brojati bijele vrane i ruzicaste slonove :slonic: po praktikumu i sl. dok njegov "bolji" kolega nabrzinu, rutinski, kucka kôd za koji ce obojica biti ocjenjeni... :evil: Ne kazem da su svi takvi, neki bi i ucili, ali to je tako mali broj... Ako ih bude 5 po generaciji, ja cu biti iskreno iznenadjen odakle nam toliko studenata koji se ne zele "provlaciti". :?

Ja to na osnovu iskustva 5 godina studiranja i 2.5 godine "asistiranja"... :)

Jos jedan, eticki, problem... Tko je podoban na pocetku semestra reci koji su to "dobri" a koji "losi" studenti, pa ih po tom kljucu uparivati? :-k

Ah, da... Mislis li da ima dovoljno "dobrih", tj. da >=50% studenata mozes okarakterizirati kao "[i]dovoljno dobre programere da mogu poducavati svoje kolege[/i]"? :shock: Kad bi bilo tako, onda bi im odmah mogli dati ocjenu, pa bi "losih" ostalo cca 1 po racunalu... 8)

[quote="Marijan"]Mozda ja to gledam iz krivog kuta jer volim objasnjavati ljudima programiranje, ali mislim da bi studenti trebali imat dovoljno strpljenja da pomognu svom timskom kolegi.[/quote]

Volim i ja pomagati ljudima; to je bio i ostao kljucni motiv ovog Foruma (sad sam ja naivan ;)). Ali, jedno je [b]objasnjavati[/b] kolegi, a drugo je [b]riskirati svoju ocjenu[/b] jer je taj kolega, eto, "los"... :x

Btw, "dobri" studenti koji pomazu "losijim" kolegama se zovu [b]demonstratori[/b] i to rade bez rizika po svoj uspjeh na tom kolegiju. :D Inace, mozes ti i samoinicijativno kolegi nesto pokazati u praktikumu, ali van nastave - opet bez rizika po vlastiti uspjeh, ne?

Evo ti jos jedna eticka pitalica: Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi :bow: Larry Wall :bow:), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano). :-k

[quote="Marijan"]Koliko ja znam :roll: na informatickim olimpijadama postoji natjecanje timova studenata pa i nije toliko losa ideja taj timski rad, nije da ce svi ic na olimpijadu ali treba probat taj nacin rada.[/quote]

Ovo i [b]tebi[/b] i [b]Krcku[/b], a zapravo je ono sto me potaklo na ovaj post: [b]Timski rad se ne sastoji u zajednickom gledanju u isti ekran i zajednickom kuckanju po jednoj tastaturi[/b] :!: Timski rad znaci da svatko [b]SAMOSTALNO[/b] razvija manje dijelove projekta (naravno, uz obilnu komunikaciju s ostatkom tima) i onda se ti dijelovi spajaju u vecu cjelinu.

Kako bi vas dvojica timski programirali? Krcko lijevu, a Marijan desnu stranu tipkovnice? :lol: Ja sam to probao u MIOCu i bilo je prilicno zabavno, ali tipkovnicu sam dijelio s jednom jako slatkom curom iz razreda... :oops: Mozda da po tom kljucu podijelite studente? :twisted:

SmallTalk sam polagao u timskom radu. Rasporedili smo poslove koje treba obaviti i onda je svatko radio svoje. Ako su dva modula trebala "razgovarati", njihovi kreatori su dogovarali detalje komunikacije. Dijelove smo radili zajedno u praktikumu (ali svatko na svom racunalu), a dijelove doma. Kad je sve bilo gotovo, nasli smo se coporativno i slozili sve skupa u istu cjelinu. 8)

Na [i]Web programiranju[/i] smo omogucili studentima solo-rad ako su uzeli manji zadatak, odnosno timski za vece podvige. Cudna mi cuda - na timovima nismo ustedjeli ni jedno racunalo... :shock: :P

[quote="Marijan"]Nego zanima me da li se mozemo unaprijed dogovorit s kim bi bili u timu? Necemo se valjda svaki put mjenjat?[/quote]

Timski rad gdje nemas pojma tko ti je kolega u timu ni kakvim znanjima/mogucnostima doticni raspolaze? :-k




[b]Krcko[/b], ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba [b]odustati[/b] :!:

Mozda da uvedemo na UuRu da dva i dva studenta igraju par-nepar, pa da na kraju pobjednik automatski dobije ocjenu vise, a gubitnik ocjenu manje? :lol:

Da nije tragicno, bilo bi komicno... :evil:




[b]Disklejmer:[/b] Sad kad citam post, zvuci mi ostro. :? Nije mi namjera nikoga napadati, pogotovo ne vas dvojicu jer vas obojicu (ako sam dobro zakljucio tko je Marijan) cijenim. :) Jednostavno, smatram ovakvo "ispitivanje" izuzetno nepravednim po studente i to je jedino s cime se ovdje pokusavam "obracunati". Dakle, please, NHF neither of you. ;)
A bas sam htio izbjeci ovu raspravu... Sad

Dakle, moj stav o ovakvoj organizaciji "ispita" je daleko od okvira akademskog ophodjenja, pa ga necu ovdje iznositi... Evil or Very Mad I tako je prilicno ocito sto mislim o "cetverorucno programiranju".

Marijan (napisa):
Mislim da je to ok sto se tice timskog rada, ali tu bi trebalo povezat one dobre programere s losima jer ako dodju dva "losa" programera zajedno bit ce lose Crying or Very sad . A ovako bi "los" programer nesto naucio.


NHF, Marijane, ali ova ti je izjava nevjerojatno naivna... Shocked Ti stvarno, ali bas ono - iskreno, mislis da bi "losiji" programer nesto naucio?!? Shocked

Pa, naucio bi... Gledati u strop, brojati bijele vrane i ruzicaste slonove Rozi slonic po praktikumu i sl. dok njegov "bolji" kolega nabrzinu, rutinski, kucka kôd za koji ce obojica biti ocjenjeni... Evil or Very Mad Ne kazem da su svi takvi, neki bi i ucili, ali to je tako mali broj... Ako ih bude 5 po generaciji, ja cu biti iskreno iznenadjen odakle nam toliko studenata koji se ne zele "provlaciti". Confused

Ja to na osnovu iskustva 5 godina studiranja i 2.5 godine "asistiranja"... Smile

Jos jedan, eticki, problem... Tko je podoban na pocetku semestra reci koji su to "dobri" a koji "losi" studenti, pa ih po tom kljucu uparivati? Think

Ah, da... Mislis li da ima dovoljno "dobrih", tj. da >=50% studenata mozes okarakterizirati kao "dovoljno dobre programere da mogu poducavati svoje kolege"? Shocked Kad bi bilo tako, onda bi im odmah mogli dati ocjenu, pa bi "losih" ostalo cca 1 po racunalu... Cool

Marijan (napisa):
Mozda ja to gledam iz krivog kuta jer volim objasnjavati ljudima programiranje, ali mislim da bi studenti trebali imat dovoljno strpljenja da pomognu svom timskom kolegi.


Volim i ja pomagati ljudima; to je bio i ostao kljucni motiv ovog Foruma (sad sam ja naivan Wink). Ali, jedno je objasnjavati kolegi, a drugo je riskirati svoju ocjenu jer je taj kolega, eto, "los"... Mad

Btw, "dobri" studenti koji pomazu "losijim" kolegama se zovu demonstratori i to rade bez rizika po svoj uspjeh na tom kolegiju. Very Happy Inace, mozes ti i samoinicijativno kolegi nesto pokazati u praktikumu, ali van nastave - opet bez rizika po vlastiti uspjeh, ne?

Evo ti jos jedna eticka pitalica: Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi I bow before you Larry Wall I bow before you), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano). Think

Marijan (napisa):
Koliko ja znam Rolling Eyes na informatickim olimpijadama postoji natjecanje timova studenata pa i nije toliko losa ideja taj timski rad, nije da ce svi ic na olimpijadu ali treba probat taj nacin rada.


Ovo i tebi i Krcku, a zapravo je ono sto me potaklo na ovaj post: Timski rad se ne sastoji u zajednickom gledanju u isti ekran i zajednickom kuckanju po jednoj tastaturi Exclamation Timski rad znaci da svatko SAMOSTALNO razvija manje dijelove projekta (naravno, uz obilnu komunikaciju s ostatkom tima) i onda se ti dijelovi spajaju u vecu cjelinu.

Kako bi vas dvojica timski programirali? Krcko lijevu, a Marijan desnu stranu tipkovnice? Laughing Ja sam to probao u MIOCu i bilo je prilicno zabavno, ali tipkovnicu sam dijelio s jednom jako slatkom curom iz razreda... Embarassed Mozda da po tom kljucu podijelite studente? Twisted Evil

SmallTalk sam polagao u timskom radu. Rasporedili smo poslove koje treba obaviti i onda je svatko radio svoje. Ako su dva modula trebala "razgovarati", njihovi kreatori su dogovarali detalje komunikacije. Dijelove smo radili zajedno u praktikumu (ali svatko na svom racunalu), a dijelove doma. Kad je sve bilo gotovo, nasli smo se coporativno i slozili sve skupa u istu cjelinu. Cool

Na Web programiranju smo omogucili studentima solo-rad ako su uzeli manji zadatak, odnosno timski za vece podvige. Cudna mi cuda - na timovima nismo ustedjeli ni jedno racunalo... Shocked Razz

Marijan (napisa):
Nego zanima me da li se mozemo unaprijed dogovorit s kim bi bili u timu? Necemo se valjda svaki put mjenjat?


Timski rad gdje nemas pojma tko ti je kolega u timu ni kakvim znanjima/mogucnostima doticni raspolaze? Think




Krcko, ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba odustati Exclamation

Mozda da uvedemo na UuRu da dva i dva studenta igraju par-nepar, pa da na kraju pobjednik automatski dobije ocjenu vise, a gubitnik ocjenu manje? Laughing

Da nije tragicno, bilo bi komicno... Evil or Very Mad




Disklejmer: Sad kad citam post, zvuci mi ostro. Confused Nije mi namjera nikoga napadati, pogotovo ne vas dvojicu jer vas obojicu (ako sam dobro zakljucio tko je Marijan) cijenim. Smile Jednostavno, smatram ovakvo "ispitivanje" izuzetno nepravednim po studente i to je jedino s cime se ovdje pokusavam "obracunati". Dakle, please, NHF neither of you. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:50 sub, 28. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marijan"]Mislim da je to ok sto se tice timskog rada, ali tu bi trebalo povezat one dobre programere s losima jer ako dodju dva "losa" programera zajedno bit ce lose :cry:[/quote]

Za sparivanje vidim nekoliko strategija. Jedna je ta koju predlazes, ali tada bi bilo bolje da "los programer" cijelo vrijeme kucka, a "dobar" samo pomaze sa strane. Inace ce "dobar" na brzinu napraviti sav posao, a "los" nece nista nauciti. Druga varijanta je da spojimo dva gurua, oni na brzinu rijese stvar i oslobode mjesto za obicne smrtnike. Razmisljalo se cak da se gurui oslobode dolazenja na vjezbe, ali od tog se odustalo zbog nedostatka objektivnog kriterija.

[quote="Marijan"]Nego zanima me da li se mozemo unaprijed dogovorit s kim bi bili u timu? Necemo se valjda svaki put mjenjat? :? [/quote]

Ne znam, vidjet cemo u hodu. U pocetku cete vjerojatno moci birati partnera. Bilo bi zdravo povremeno promijeniti parove, ali ono s Nesi je naravno shala :mrgreen:

[quote="vsego"]Ovo i [b]tebi[/b] i [b]Krcku[/b], a zapravo je ono sto me potaklo na ovaj post: [b]Timski rad se ne sastoji u zajednickom gledanju u isti ekran i zajednickom kuckanju po jednoj tastaturi[/b] :!: Timski rad znaci da svatko [b]SAMOSTALNO[/b] razvija manje dijelove projekta (naravno, uz obilnu komunikaciju s ostatkom tima) i onda se ti dijelovi spajaju u vecu cjelinu.[/quote]

Timski rad takodjer podrazumijeva dogovaranje i zajednicko koristenje resursa. Tek kad se postigne dogovor moze se preci na fazu u kojoj svatko samostalno rjesava dio problema.

Ponavljam, slazem se da bi bilo bolje kad bi na RP1 svatko sjedio za svojim racunalom. No ne mislim da je tolika tragedija ako po dvoje radi zajedno.

[quote="vsego"]Timski rad gdje nemas pojma tko ti je kolega u timu ni kakvim znanjima/mogucnostima doticni raspolaze? :-k[/quote]

Da, to je isto dio price. Kad dodjes u neku firmu [b]ne[/b] odlucujes samostalno s kim ces i na kojem projektu raditi. Inace, generalno govoreci matematicari jesu individualci kojima nedostaju "social skills". Mozda RP1 moze dat mali doprinos ispravljanju toga.

[quote="vsego"][b]Krcko[/b], ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba [b]odustati[/b] :!:[/quote]

Brkas ispit i nastavu. Kod nas na vecini kolegija ocjena ovisi iskljucivo o ispitu. Vani je normalna stvar da se ocjenjuje i rad na vjezbama, domace zadace, individualni ili [b]timski[/b] projekti itd. Na RP1 od 100 bodova 70 otpada na kolokvije, koji se rade [b]individualno, svatko za svojim racunalom, "timski rad" se kaznjava[/b] :!: Preostalih 30 bodova otpada na rad na vjezbama, i to samo za programiranje u C-u (Unix i WWW dio ocjenjuju se samo na kolokviju). Tih 30 bodova ne dobiva se iskljucivo za ispravan kod, nego i za dolazak i zalaganje na vjezbama, pomaganje kolegama i slicno. Detalje pogledajte na [url=http://web.math.hr/~gmuic/praki/sadrzaj.html]web stranici[/url] kolegija.

Mislim da je koncepcija ovog praktikuma bolja od svih bivsih varijanti. Prije se RP1 radilo tako da studenti na vjezbama zapravo ne programiraju, nego gledaju i mijenjaju unaprijed pripremljene programe. Tako je bar bilo na FORTRAN dijelu kojeg sam jedne godine ja drzao. Koliko je meni poznato, ovo je prvi praktikum na kojem se ocjenjuje bas [b]rad na vjezbama[/b], a ne zadaci koje bi studenti trebali rjesavati "samostalno" u slobodno vrijeme. Znas i sam zasto je rijec [i]samostalno[/i] pod navodnicima.
Marijan (napisa):
Mislim da je to ok sto se tice timskog rada, ali tu bi trebalo povezat one dobre programere s losima jer ako dodju dva "losa" programera zajedno bit ce lose Crying or Very sad


Za sparivanje vidim nekoliko strategija. Jedna je ta koju predlazes, ali tada bi bilo bolje da "los programer" cijelo vrijeme kucka, a "dobar" samo pomaze sa strane. Inace ce "dobar" na brzinu napraviti sav posao, a "los" nece nista nauciti. Druga varijanta je da spojimo dva gurua, oni na brzinu rijese stvar i oslobode mjesto za obicne smrtnike. Razmisljalo se cak da se gurui oslobode dolazenja na vjezbe, ali od tog se odustalo zbog nedostatka objektivnog kriterija.

Marijan (napisa):
Nego zanima me da li se mozemo unaprijed dogovorit s kim bi bili u timu? Necemo se valjda svaki put mjenjat? Confused


Ne znam, vidjet cemo u hodu. U pocetku cete vjerojatno moci birati partnera. Bilo bi zdravo povremeno promijeniti parove, ali ono s Nesi je naravno shala Mr. Green

vsego (napisa):
Ovo i tebi i Krcku, a zapravo je ono sto me potaklo na ovaj post: Timski rad se ne sastoji u zajednickom gledanju u isti ekran i zajednickom kuckanju po jednoj tastaturi Exclamation Timski rad znaci da svatko SAMOSTALNO razvija manje dijelove projekta (naravno, uz obilnu komunikaciju s ostatkom tima) i onda se ti dijelovi spajaju u vecu cjelinu.


Timski rad takodjer podrazumijeva dogovaranje i zajednicko koristenje resursa. Tek kad se postigne dogovor moze se preci na fazu u kojoj svatko samostalno rjesava dio problema.

Ponavljam, slazem se da bi bilo bolje kad bi na RP1 svatko sjedio za svojim racunalom. No ne mislim da je tolika tragedija ako po dvoje radi zajedno.

vsego (napisa):
Timski rad gdje nemas pojma tko ti je kolega u timu ni kakvim znanjima/mogucnostima doticni raspolaze? Think


Da, to je isto dio price. Kad dodjes u neku firmu ne odlucujes samostalno s kim ces i na kojem projektu raditi. Inace, generalno govoreci matematicari jesu individualci kojima nedostaju "social skills". Mozda RP1 moze dat mali doprinos ispravljanju toga.

vsego (napisa):
Krcko, ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba odustati Exclamation


Brkas ispit i nastavu. Kod nas na vecini kolegija ocjena ovisi iskljucivo o ispitu. Vani je normalna stvar da se ocjenjuje i rad na vjezbama, domace zadace, individualni ili timski projekti itd. Na RP1 od 100 bodova 70 otpada na kolokvije, koji se rade individualno, svatko za svojim racunalom, "timski rad" se kaznjava Exclamation Preostalih 30 bodova otpada na rad na vjezbama, i to samo za programiranje u C-u (Unix i WWW dio ocjenjuju se samo na kolokviju). Tih 30 bodova ne dobiva se iskljucivo za ispravan kod, nego i za dolazak i zalaganje na vjezbama, pomaganje kolegama i slicno. Detalje pogledajte na web stranici kolegija.

Mislim da je koncepcija ovog praktikuma bolja od svih bivsih varijanti. Prije se RP1 radilo tako da studenti na vjezbama zapravo ne programiraju, nego gledaju i mijenjaju unaprijed pripremljene programe. Tako je bar bilo na FORTRAN dijelu kojeg sam jedne godine ja drzao. Koliko je meni poznato, ovo je prvi praktikum na kojem se ocjenjuje bas rad na vjezbama, a ne zadaci koje bi studenti trebali rjesavati "samostalno" u slobodno vrijeme. Znas i sam zasto je rijec samostalno pod navodnicima.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari_gost
Gost





PostPostano: 13:22 sub, 28. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na svim praktikumima na kojima sam ja prisustvovala, nije bilo dovoljno kompova da bi svatko mogao sjediti sam. Moram priznati da me to nije smetalo. Sjednes se s kim ti hoces i radite SKUPA zadatak. Nije bitno tko ima tastaturu. Onaj drugi nek gleda na ekran greske, a oboje mogu sudjelovati u procesu stvaranja ideje.
Moram priznati da sam tako naucila i poneku korisnu stvar. Mislim da to dijeljenje nije opce tako los koncept. Kad bi uvjeti bili idealni ( dovoljno asistenata, para, kompova, vremena ili cega vec ), svatko bi radio na svom kompu i nije ni to lose. Dapace. Ali eto, nemamo takve uvjete, a mislim da ni ovo nije lose.
Recimo kad sam ja imala RP1( prije 2 godine), u starom praktikumu1, sjedili smo po dvoje za kompom i nismo nista programirali nego gledali u primjere na ekranu, a asistent je tumacio 'sto je pjesnik htio reci'. Mislim da je taj nacin ucenja jezika i programiranja puno gori nego ovaj danasnji gdje stvarno stjecete praksu.
I mislim da Nesi nece izgubiti nikakve bodove zbog toga. Sjest ces se s nekim kolegom ili kolegicom, u cije sposobnosti imas povjerenja i mozda pokupiti nesto korisno. Ili nauciti njega.
Na svim praktikumima na kojima sam ja prisustvovala, nije bilo dovoljno kompova da bi svatko mogao sjediti sam. Moram priznati da me to nije smetalo. Sjednes se s kim ti hoces i radite SKUPA zadatak. Nije bitno tko ima tastaturu. Onaj drugi nek gleda na ekran greske, a oboje mogu sudjelovati u procesu stvaranja ideje.
Moram priznati da sam tako naucila i poneku korisnu stvar. Mislim da to dijeljenje nije opce tako los koncept. Kad bi uvjeti bili idealni ( dovoljno asistenata, para, kompova, vremena ili cega vec ), svatko bi radio na svom kompu i nije ni to lose. Dapace. Ali eto, nemamo takve uvjete, a mislim da ni ovo nije lose.
Recimo kad sam ja imala RP1( prije 2 godine), u starom praktikumu1, sjedili smo po dvoje za kompom i nismo nista programirali nego gledali u primjere na ekranu, a asistent je tumacio 'sto je pjesnik htio reci'. Mislim da je taj nacin ucenja jezika i programiranja puno gori nego ovaj danasnji gdje stvarno stjecete praksu.
I mislim da Nesi nece izgubiti nikakve bodove zbog toga. Sjest ces se s nekim kolegom ili kolegicom, u cije sposobnosti imas povjerenja i mozda pokupiti nesto korisno. Ili nauciti njega.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:08 sub, 28. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Timski rad takodjer podrazumijeva dogovaranje i zajednicko koristenje resursa. Tek kad se postigne dogovor moze se preci na fazu u kojoj svatko samostalno rjesava dio problema.[/quote]

Resursi koji se dijele su obicno mreza, disk i sl. Ne radno mjesto. :evil:

[quote="krcko"]Da, to je isto dio price. Kad dodjes u neku firmu [b]ne[/b] odlucujes samostalno s kim ces i na kojem projektu raditi.[/quote]

Ali, ni ne mijenjas "partnera" svaki tjedan. :roll:

[quote="krcko"]Inace, generalno govoreci matematicari jesu individualci kojima nedostaju "social skills". Mozda RP1 moze dat mali doprinos ispravljanju toga.[/quote]

To mi je poznato, ali mislim da ce ovo imati negativne posljedice i da ce neki (vecina?) zamrziti timski rad kao:

a) tip rada gdje me netko koci, pa na kraju izvisim

b) tip rada gdje se netko "slepa" na moje znanje

[quote="krcko"][quote="vsego"][b]Krcko[/b], ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba [b]odustati[/b] :!:[/quote]
Brkas ispit i nastavu.[/quote]

Ne brkam. :roll: Ja govorim o onom dijelu nastave o kojem ovisi ocjena. To spada pod ispit, iako se odvija u doba nastave... :)

[quote="krcko"]Vani je normalna stvar da se ocjenjuje i rad na vjezbama, domace zadace, individualni ili [b]timski[/b] projekti itd.[/quote]

Vani je normalna stvar i da ljudi imaju uvjete za rad, sto kod nas - po tvom vlastitom priznanju - nije slucaj. :(

[quote="krcko"]Na RP1 od 100 bodova 70 otpada na kolokvije, koji se rade [b]individualno, svatko za svojim racunalom, "timski rad" se kaznjava[/b] :!: Preostalih 30 bodova otpada na rad na vjezbama, i to samo za programiranje u C-u (Unix i WWW dio ocjenjuju se samo na kolokviju).[/quote]

Pogledah navedenu web stranicu. U extremnoj situaciji, ako netko "dobar" izgubi te bodove zbog "loseg" kolege s kojim je prisiljen (ako to uvedete) raditi, onda taj "dobar" automatski ne moze imati vise od trojke... :shock: :x

[quote="krcko"]Tih 30 bodova ne dobiva se iskljucivo za ispravan kod, nego i za dolazak i zalaganje na vjezbama, pomaganje kolegama i slicno. Detalje pogledajte na [url=http://web.math.hr/~gmuic/praki/sadrzaj.html]web stranici[/url] kolegija.[/quote]

[quote="Web kolegija RP1"][i][b]Aktivnost na vjezbama.[/b] U dijelu vjezbi o programiranju u C-u ocjenjivat ce se aktivnost u izradi programa. Svake vjezbe student ce biti duzan izraditi C program koji ce biti bodovan na ovaj nacin [b]0, 1, 2 ili 3[/b] boda. Najveci moguci broj bodova ovdje je [b]30 bodova.[/b][/i][/quote]

Mozes li mi objasniti kako ce se to onda ocjenjivati? Sto, dobije se 1 bod ako se samo dodje, 2 ako se nesto napise, a 3 ako nekim cudom i radi? :-k

[b]Ma, ja zapravo prigovaram principu da o studentovoj ocjeni ne odlucuju samo njegovi/njezini rad, zalaganje i znanje, nego ovisi i o drugom kolegi...[/b] :roll:

[quote="krcko"]Mislim da je koncepcija ovog praktikuma bolja od svih bivsih varijanti.[/quote]

Apsolutno; tu nemamo sto raspravljati. ;)

[quote="krcko"]Koliko je meni poznato, ovo je prvi praktikum na kojem se ocjenjuje bas [b]rad na vjezbama[/b], a ne zadaci koje bi studenti trebali rjesavati "samostalno" u slobodno vrijeme. Znas i sam zasto je rijec [i]samostalno[/i] pod navodnicima.[/quote]

Znam zasto i s tim se takodjer slazem, ali mislim da iste navodnike zasluzuje ovakav "timski" rad... :(

Ako mi mozes ti odgovoriti na pitanje postavljeno Marijanu:

[quote="vsego"]Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi :bow: Larry Wall :bow:), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano). :-k[/quote]

[quote="krcko"]ono s Nesi je naravno shala[/quote]

I to okrutna shala... Vec vidim Forumase kako vriste od straha da ce im "uvaliti" da rade s (protiv?) Nesi... :twisted: (NHF, Nesi ;))
krcko (napisa):
Timski rad takodjer podrazumijeva dogovaranje i zajednicko koristenje resursa. Tek kad se postigne dogovor moze se preci na fazu u kojoj svatko samostalno rjesava dio problema.


Resursi koji se dijele su obicno mreza, disk i sl. Ne radno mjesto. Evil or Very Mad

krcko (napisa):
Da, to je isto dio price. Kad dodjes u neku firmu ne odlucujes samostalno s kim ces i na kojem projektu raditi.


Ali, ni ne mijenjas "partnera" svaki tjedan. Rolling Eyes

krcko (napisa):
Inace, generalno govoreci matematicari jesu individualci kojima nedostaju "social skills". Mozda RP1 moze dat mali doprinos ispravljanju toga.


To mi je poznato, ali mislim da ce ovo imati negativne posljedice i da ce neki (vecina?) zamrziti timski rad kao:

a) tip rada gdje me netko koci, pa na kraju izvisim

b) tip rada gdje se netko "slepa" na moje znanje

krcko (napisa):
vsego (napisa):
Krcko, ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba odustati Exclamation

Brkas ispit i nastavu.


Ne brkam. Rolling Eyes Ja govorim o onom dijelu nastave o kojem ovisi ocjena. To spada pod ispit, iako se odvija u doba nastave... Smile

krcko (napisa):
Vani je normalna stvar da se ocjenjuje i rad na vjezbama, domace zadace, individualni ili timski projekti itd.


Vani je normalna stvar i da ljudi imaju uvjete za rad, sto kod nas - po tvom vlastitom priznanju - nije slucaj. Sad

krcko (napisa):
Na RP1 od 100 bodova 70 otpada na kolokvije, koji se rade individualno, svatko za svojim racunalom, "timski rad" se kaznjava Exclamation Preostalih 30 bodova otpada na rad na vjezbama, i to samo za programiranje u C-u (Unix i WWW dio ocjenjuju se samo na kolokviju).


Pogledah navedenu web stranicu. U extremnoj situaciji, ako netko "dobar" izgubi te bodove zbog "loseg" kolege s kojim je prisiljen (ako to uvedete) raditi, onda taj "dobar" automatski ne moze imati vise od trojke... Shocked Mad

krcko (napisa):
Tih 30 bodova ne dobiva se iskljucivo za ispravan kod, nego i za dolazak i zalaganje na vjezbama, pomaganje kolegama i slicno. Detalje pogledajte na web stranici kolegija.


Web kolegija RP1 (napisa):
Aktivnost na vjezbama. U dijelu vjezbi o programiranju u C-u ocjenjivat ce se aktivnost u izradi programa. Svake vjezbe student ce biti duzan izraditi C program koji ce biti bodovan na ovaj nacin 0, 1, 2 ili 3 boda. Najveci moguci broj bodova ovdje je 30 bodova.


Mozes li mi objasniti kako ce se to onda ocjenjivati? Sto, dobije se 1 bod ako se samo dodje, 2 ako se nesto napise, a 3 ako nekim cudom i radi? Think

Ma, ja zapravo prigovaram principu da o studentovoj ocjeni ne odlucuju samo njegovi/njezini rad, zalaganje i znanje, nego ovisi i o drugom kolegi... Rolling Eyes

krcko (napisa):
Mislim da je koncepcija ovog praktikuma bolja od svih bivsih varijanti.


Apsolutno; tu nemamo sto raspravljati. Wink

krcko (napisa):
Koliko je meni poznato, ovo je prvi praktikum na kojem se ocjenjuje bas rad na vjezbama, a ne zadaci koje bi studenti trebali rjesavati "samostalno" u slobodno vrijeme. Znas i sam zasto je rijec samostalno pod navodnicima.


Znam zasto i s tim se takodjer slazem, ali mislim da iste navodnike zasluzuje ovakav "timski" rad... Sad

Ako mi mozes ti odgovoriti na pitanje postavljeno Marijanu:

vsego (napisa):
Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi I bow before you Larry Wall I bow before you), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano). Think


krcko (napisa):
ono s Nesi je naravno shala


I to okrutna shala... Vec vidim Forumase kako vriste od straha da ce im "uvaliti" da rade s (protiv?) Nesi... Twisted Evil (NHF, Nesi Wink)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:22 sub, 28. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ali, ni ne mijenjas "partnera" svaki tjedan. :roll:[/quote]

Ali, ne radis zadatke koji se mogu rijesiti u 2 sata. Osim toga tko kaze da ce se mijenjati svaki tjedan?

[quote="vsego"][quote="krcko"][quote="vsego"][b]Krcko[/b], ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba [b]odustati[/b] :!:[/quote]
Brkas ispit i nastavu.[/quote]
Ne brkam. :roll: Ja govorim o onom dijelu nastave o kojem ovisi ocjena. To spada pod ispit, iako se odvija u doba nastave... :)[/quote]

Brkas. Pogledaj recimo [url=http://faculty.rmc.edu/jrabung/csc.212/syll01.212.html]ovdje[/url] (pod grade determination). Ispit = midterm test i final exam (kod nas su to kolokviji). Ostalo nije ispit, ali se ipak ocjenjuje.

[quote="vsego"][quote="krcko"]Vani je normalna stvar da se ocjenjuje i rad na vjezbama, domace zadace, individualni ili [b]timski[/b] projekti itd.[/quote]
Vani je normalna stvar i da ljudi imaju uvjete za rad, sto kod nas - po tvom vlastitom priznanju - nije slucaj. :([/quote]

Gdje je to priznanje? :roll: Dva studenta na jedno racunalo su primjereni uvjeti (nisu idealni, ali sto se moze).

[quote="vsego"]Pogledah navedenu web stranicu. U extremnoj situaciji, ako netko "dobar" izgubi te bodove zbog "loseg" kolege s kojim je prisiljen (ako to uvedete) raditi, onda taj "dobar" automatski ne moze imati vise od trojke... :shock: :x[/quote]

Bodove ne daje robot, nego asistent. Ajmo pretpostaviti da se zadaci boduju binarno (1.5 bodova svaki). "Dobar" i "los" se zamijene na pola vjezba, tj. svatko radi jedan zadatak. Dobar svoj zadatak napravi, ali u preostalom vremenu nikako ne uspije pomoci losem. Asistent-robot ne kuzi situaciju i daje mu samo 1.5 bodova. Tada ce na tom dijelu Dobrica imati 15 bodova, znaci moze skupiti max. 85, a to je jos uvijek 5.

[quote="vsego"]Mozes li mi objasniti kako ce se to onda ocjenjivati? Sto, dobije se 1 bod ako se samo dodje, 2 ako se nesto napise, a 3 ako nekim cudom i radi? :-k[/quote]

Pa, mislim da je to tocniji opis nego ono gore s robotom :lol:

[quote="vsego"][b]Ma, ja zapravo prigovaram principu da o studentovoj ocjeni ne odlucuju samo njegovi/njezini rad, zalaganje i znanje, nego ovisi i o drugom kolegi...[/b] :roll:[/quote]

Da, vec sam skuzio da ti [i]zapravo[/i] prigovaras timskom radu. :twisted:

[quote="vsego"]Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi :bow: Larry Wall :bow:), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano). :-k[/quote]

Student A dobiva 3 boda na vjezbama, student B 1 bod. Nisam rekao da clanovi tima moraju imati istu ocjenu :P
vsego (napisa):
Ali, ni ne mijenjas "partnera" svaki tjedan. Rolling Eyes


Ali, ne radis zadatke koji se mogu rijesiti u 2 sata. Osim toga tko kaze da ce se mijenjati svaki tjedan?

vsego (napisa):
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Krcko, ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba odustati Exclamation

Brkas ispit i nastavu.

Ne brkam. Rolling Eyes Ja govorim o onom dijelu nastave o kojem ovisi ocjena. To spada pod ispit, iako se odvija u doba nastave... Smile


Brkas. Pogledaj recimo ovdje (pod grade determination). Ispit = midterm test i final exam (kod nas su to kolokviji). Ostalo nije ispit, ali se ipak ocjenjuje.

vsego (napisa):
krcko (napisa):
Vani je normalna stvar da se ocjenjuje i rad na vjezbama, domace zadace, individualni ili timski projekti itd.

Vani je normalna stvar i da ljudi imaju uvjete za rad, sto kod nas - po tvom vlastitom priznanju - nije slucaj. Sad


Gdje je to priznanje? Rolling Eyes Dva studenta na jedno racunalo su primjereni uvjeti (nisu idealni, ali sto se moze).

vsego (napisa):
Pogledah navedenu web stranicu. U extremnoj situaciji, ako netko "dobar" izgubi te bodove zbog "loseg" kolege s kojim je prisiljen (ako to uvedete) raditi, onda taj "dobar" automatski ne moze imati vise od trojke... Shocked Mad


Bodove ne daje robot, nego asistent. Ajmo pretpostaviti da se zadaci boduju binarno (1.5 bodova svaki). "Dobar" i "los" se zamijene na pola vjezba, tj. svatko radi jedan zadatak. Dobar svoj zadatak napravi, ali u preostalom vremenu nikako ne uspije pomoci losem. Asistent-robot ne kuzi situaciju i daje mu samo 1.5 bodova. Tada ce na tom dijelu Dobrica imati 15 bodova, znaci moze skupiti max. 85, a to je jos uvijek 5.

vsego (napisa):
Mozes li mi objasniti kako ce se to onda ocjenjivati? Sto, dobije se 1 bod ako se samo dodje, 2 ako se nesto napise, a 3 ako nekim cudom i radi? Think


Pa, mislim da je to tocniji opis nego ono gore s robotom Laughing

vsego (napisa):
Ma, ja zapravo prigovaram principu da o studentovoj ocjeni ne odlucuju samo njegovi/njezini rad, zalaganje i znanje, nego ovisi i o drugom kolegi... Rolling Eyes


Da, vec sam skuzio da ti zapravo prigovaras timskom radu. Twisted Evil

vsego (napisa):
Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi I bow before you Larry Wall I bow before you), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano). Think


Student A dobiva 3 boda na vjezbama, student B 1 bod. Nisam rekao da clanovi tima moraju imati istu ocjenu Razz



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:04 sub, 28. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"][quote="krcko"][quote="vsego"][b]Krcko[/b], ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba [b]odustati[/b] :!:[/quote]
Brkas ispit i nastavu.[/quote]
Ne brkam. :roll: Ja govorim o onom dijelu nastave o kojem ovisi ocjena. To spada pod ispit, iako se odvija u doba nastave... :)[/quote]
Brkas. Pogledaj recimo [url=http://faculty.rmc.edu/jrabung/csc.212/syll01.212.html]ovdje[/url] (pod grade determination). Ispit = midterm test i final exam (kod nas su to kolokviji). Ostalo nije ispit, ali se ipak ocjenjuje.[/quote]

Tamo nigdje ne pise da rade dvojica na jednom racunalu, tj. da jedan drugome "kradu vrijeme". :roll:

[quote="krcko"][quote="vsego"]Vani je normalna stvar i da ljudi imaju uvjete za rad, sto kod nas - po tvom vlastitom priznanju - nije slucaj. :([/quote]
Gdje je to priznanje? :roll: Dva studenta na jedno racunalo su primjereni uvjeti (nisu idealni, ali sto se moze).[/quote]

Ok, da preformuliram: vani je normalna stvar da ocjena pojedinca ovisi o njemu/njoj, a ne o jos nekim kolegama... :roll:

[quote="krcko"]Tada ce na tom dijelu Dobrica imati 15 bodova, znaci moze skupiti max. 85, a to je jos uvijek 5.[/quote]

Yupi! "Dobrica" nam mora biti bezgresan da bi dobio 5! Bas lijepo... :evil:

Ok, prihvacam da je to hipoteza, ali ne prihvacam da je dobar protuargument onome sto tvrdim... :roll:

[quote="krcko"]Da, vec sam skuzio da ti [i]zapravo[/i] prigovaras timskom radu. :twisted:[/quote]

To ti namjerno ignoriras moje natpise? :evil: Prigovaram ovakvom, [b]iskrivljenom[/b] timskom radu. :x

Kao da na tjelesnom svezu lijevu nogu jednog i desnu nogu drugog studenta i onda ih puste da se utrkuju... :roll:

[quote="krcko"]Student A dobiva 3 boda na vjezbama, student B 1 bod. Nisam rekao da clanovi tima moraju imati istu ocjenu :P[/quote]

:shock: Mislis kamerom snimati tko je sto, koliko i kako radio ili kako drugacije mislis razlikovati tu dvojicu na racun zadatka koji "zajednicki" rijese? :-k
krcko (napisa):
vsego (napisa):
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Krcko, ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba odustati Exclamation

Brkas ispit i nastavu.

Ne brkam. Rolling Eyes Ja govorim o onom dijelu nastave o kojem ovisi ocjena. To spada pod ispit, iako se odvija u doba nastave... Smile

Brkas. Pogledaj recimo ovdje (pod grade determination). Ispit = midterm test i final exam (kod nas su to kolokviji). Ostalo nije ispit, ali se ipak ocjenjuje.


Tamo nigdje ne pise da rade dvojica na jednom racunalu, tj. da jedan drugome "kradu vrijeme". Rolling Eyes

krcko (napisa):
vsego (napisa):
Vani je normalna stvar i da ljudi imaju uvjete za rad, sto kod nas - po tvom vlastitom priznanju - nije slucaj. Sad

Gdje je to priznanje? Rolling Eyes Dva studenta na jedno racunalo su primjereni uvjeti (nisu idealni, ali sto se moze).


Ok, da preformuliram: vani je normalna stvar da ocjena pojedinca ovisi o njemu/njoj, a ne o jos nekim kolegama... Rolling Eyes

krcko (napisa):
Tada ce na tom dijelu Dobrica imati 15 bodova, znaci moze skupiti max. 85, a to je jos uvijek 5.


Yupi! "Dobrica" nam mora biti bezgresan da bi dobio 5! Bas lijepo... Evil or Very Mad

Ok, prihvacam da je to hipoteza, ali ne prihvacam da je dobar protuargument onome sto tvrdim... Rolling Eyes

krcko (napisa):
Da, vec sam skuzio da ti zapravo prigovaras timskom radu. Twisted Evil


To ti namjerno ignoriras moje natpise? Evil or Very Mad Prigovaram ovakvom, iskrivljenom timskom radu. Mad

Kao da na tjelesnom svezu lijevu nogu jednog i desnu nogu drugog studenta i onda ih puste da se utrkuju... Rolling Eyes

krcko (napisa):
Student A dobiva 3 boda na vjezbama, student B 1 bod. Nisam rekao da clanovi tima moraju imati istu ocjenu Razz


Shocked Mislis kamerom snimati tko je sto, koliko i kako radio ili kako drugacije mislis razlikovati tu dvojicu na racun zadatka koji "zajednicki" rijese? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:04 sub, 28. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="krcko"]Da, vec sam skuzio da ti [i]zapravo[/i] prigovaras timskom radu. :twisted:[/quote]

To ti namjerno ignoriras moje natpise? :evil: Prigovaram ovakvom, [b]iskrivljenom[/b] timskom radu. :x[/quote]

Napisao si da prigovaras tome sto ocjena ne ovisi iskljucivo o vlastitom znanju, nego i o kolegi. Meni je bas to definicija timskog rada (kad rezultati ne ovise samo o tebi).

Zapravo, ne znam o cemu uopce raspravljamo. Slazemo se da bi bilo bolje kad bi svako radio sa svojim kompjuterom. Slazemo se da je organizacija kolegija bolja nego sto je bila prije. Nismo ni spomenuli brand-new racunalnu ucionicu u podrumu, s 20-tak novih masinica, LCD ekranima, crnim tastaturama, [size=20]Linuxom[/size] (toga nije bilo lani).
happytux

Naravno da bi i meni bilo draze kad bi u grupi imao 20 umjesto 40 studenata. Ne samo zbog pravednijeg ocjenjivanja, nego bih imao upola manje posla :wink: Ali ni ti ni ja ne mozemo utjecati na zaposljavanje asistenata i velicinu grupa - i to je kraj price.

Pokusat cu u danim okolnostima odrzati sto bolje vjezbe i postici da studenti [b]dolaze[/b] i da [b]rade[/b]. Ako mi ne uspije, necu okrivljavati nedostatak radnih mjesta. Slozili smo se da su uvjeti za rad i asistentima i studentima bolji nego sto su ikad bili (sto ne znaci da ne mogu biti jos bolji).
vsego (napisa):
krcko (napisa):
Da, vec sam skuzio da ti zapravo prigovaras timskom radu. Twisted Evil


To ti namjerno ignoriras moje natpise? Evil or Very Mad Prigovaram ovakvom, iskrivljenom timskom radu. Mad


Napisao si da prigovaras tome sto ocjena ne ovisi iskljucivo o vlastitom znanju, nego i o kolegi. Meni je bas to definicija timskog rada (kad rezultati ne ovise samo o tebi).

Zapravo, ne znam o cemu uopce raspravljamo. Slazemo se da bi bilo bolje kad bi svako radio sa svojim kompjuterom. Slazemo se da je organizacija kolegija bolja nego sto je bila prije. Nismo ni spomenuli brand-new racunalnu ucionicu u podrumu, s 20-tak novih masinica, LCD ekranima, crnim tastaturama, Linuxom (toga nije bilo lani).
Tux, doing some gymnastics

Naravno da bi i meni bilo draze kad bi u grupi imao 20 umjesto 40 studenata. Ne samo zbog pravednijeg ocjenjivanja, nego bih imao upola manje posla Wink Ali ni ti ni ja ne mozemo utjecati na zaposljavanje asistenata i velicinu grupa - i to je kraj price.

Pokusat cu u danim okolnostima odrzati sto bolje vjezbe i postici da studenti dolaze i da rade. Ako mi ne uspije, necu okrivljavati nedostatak radnih mjesta. Slozili smo se da su uvjeti za rad i asistentima i studentima bolji nego sto su ikad bili (sto ne znaci da ne mogu biti jos bolji).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Marijan
Gost





PostPostano: 0:23 ned, 29. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ti stvarno, ali bas ono - iskreno, mislis da bi "losiji" programer nesto naucio?!?
[/quote]
Pa, DA zaista mislim da bi barem nesto naucio.

[quote]
Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi Larry Wall ), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano).
[/quote]
Mozda ce u pocetku se student B provuci, ali nisu ni asistenti sljepi, pa jednom kada ga vidi trebao bi ga imati na oku :shock: , i cuj ako nezna objasnit program u detalje, meni bi to bio dovoljan razlog da mu dam 0 :twisted: bodova. Cilj timskog rada bi po meni bio da dvoje studenata uspiju kao tim , u tome se trebaju oboje potrudit. Slazem se da ovo nije idealan timski rad, ali sto se moze....

[quote]Kako bi vas dvojica timski programirali? Krcko lijevu, a Marijan desnu stranu tipkovnice? [/quote]
Moja ideja bi bila ja uzmem jedan zadatak Krcko drugi. Dok jedan odmah kodira, drugi razradjuje zadatak na papiru. :D
:2pivce:

Marijan
Citat:
Ti stvarno, ali bas ono - iskreno, mislis da bi "losiji" programer nesto naucio?!?

Pa, DA zaista mislim da bi barem nesto naucio.

Citat:

Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi Larry Wall ), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano).

Mozda ce u pocetku se student B provuci, ali nisu ni asistenti sljepi, pa jednom kada ga vidi trebao bi ga imati na oku Shocked , i cuj ako nezna objasnit program u detalje, meni bi to bio dovoljan razlog da mu dam 0 Twisted Evil bodova. Cilj timskog rada bi po meni bio da dvoje studenata uspiju kao tim , u tome se trebaju oboje potrudit. Slazem se da ovo nije idealan timski rad, ali sto se moze....

Citat:
Kako bi vas dvojica timski programirali? Krcko lijevu, a Marijan desnu stranu tipkovnice?

Moja ideja bi bila ja uzmem jedan zadatak Krcko drugi. Dok jedan odmah kodira, drugi razradjuje zadatak na papiru. Very Happy
Neka zvone case!

Marijan


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 4:04 ned, 29. 2. 2004    Naslov: Re: RASPORED za ljetni semestar Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"]timski rad nije dijeljenje jedne tastature i zadanog vremena, AFAIK :roll:[/quote]

A sto bi po tebi bio timski rad?[/quote]

mislim da je to vec dobro objasnjeno
u svakom slucaju, po meni, timski rad NIJE dijeljenje istog racunala u istom vremenu
tj, ciljam na ono iz fizike 'dva tijela ne mogu biti istovremeno na istom mjestu'

u svakom slucaju, timski rad nije takav da moja ocjena ovisi o necijoj nesposobnosti, ili da necija ocjena ovisi o mojoj nesposobnosti
u timskom radu svako radi svoj komad posla i to se ona spaja, ak nes ne valja, zna se tko je odgovoran

[quote="krcko"][quote="Nesi"]call me selfish, ali ja se oduvijek pouzdajem u ono sto ja napravim, i u srednjoj sam bila poznata po netipicnom kodu/sintaxi/nacinu pisanja/imenima varijabli[/quote]

To ti je primjer lose prakse. Treba pisati kod tako da bude razumljiv svima, ne samo tebi. Ako ces ikad programirati za pare, sasvim sigurno se neces moci ponasati kao da se tvoj kod nikoga ne tice.[/quote]

ako moj kod radi, i ako ga onaj tko treba, razumije
zasto bi ga morao razumjeti onaj koji u zivotu nije isprogramirao nista i samo se zeli izvuci?

[quote="krcko"]Mislim da ce tebi jako dobro doci vjezbanje timskog rada :twisted: Steta sto nisi u mojoj grupi, inace bi svaki put radila s nekim drugim (i to kao kazna onom drugom :verytwisted: )[/quote]

mozda timskog, ali definitivno ne ovo sta se sprema na rp1
ovo na sto se sprema rp1, je po meni jedna velika glupost, bar kako izgleda, a sto se praxe tice, sumnjam da ce me iakko razvujeriti
a da mi to napravis, jako jako jako bih ti zamjerila
i tebi, i svima ostalima
i zbilja zalim onoga tko ce sjediti za mnom :verytwisted:
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
timski rad nije dijeljenje jedne tastature i zadanog vremena, AFAIK Rolling Eyes


A sto bi po tebi bio timski rad?


mislim da je to vec dobro objasnjeno
u svakom slucaju, po meni, timski rad NIJE dijeljenje istog racunala u istom vremenu
tj, ciljam na ono iz fizike 'dva tijela ne mogu biti istovremeno na istom mjestu'

u svakom slucaju, timski rad nije takav da moja ocjena ovisi o necijoj nesposobnosti, ili da necija ocjena ovisi o mojoj nesposobnosti
u timskom radu svako radi svoj komad posla i to se ona spaja, ak nes ne valja, zna se tko je odgovoran

krcko (napisa):
Nesi (napisa):
call me selfish, ali ja se oduvijek pouzdajem u ono sto ja napravim, i u srednjoj sam bila poznata po netipicnom kodu/sintaxi/nacinu pisanja/imenima varijabli


To ti je primjer lose prakse. Treba pisati kod tako da bude razumljiv svima, ne samo tebi. Ako ces ikad programirati za pare, sasvim sigurno se neces moci ponasati kao da se tvoj kod nikoga ne tice.


ako moj kod radi, i ako ga onaj tko treba, razumije
zasto bi ga morao razumjeti onaj koji u zivotu nije isprogramirao nista i samo se zeli izvuci?

krcko (napisa):
Mislim da ce tebi jako dobro doci vjezbanje timskog rada Twisted Evil Steta sto nisi u mojoj grupi, inace bi svaki put radila s nekim drugim (i to kao kazna onom drugom Very twisted )


mozda timskog, ali definitivno ne ovo sta se sprema na rp1
ovo na sto se sprema rp1, je po meni jedna velika glupost, bar kako izgleda, a sto se praxe tice, sumnjam da ce me iakko razvujeriti
a da mi to napravis, jako jako jako bih ti zamjerila
i tebi, i svima ostalima
i zbilja zalim onoga tko ce sjediti za mnom Very twisted



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 4:05 ned, 29. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Razmisljalo se cak da se gurui oslobode dolazenja na vjezbe, ali od tog se odustalo zbog nedostatka objektivnog kriterija.[/quote]

ja se ne smatram nikakvim guruom
ali smatram da je ideja dijeljenja kompova notorna glupost
zasto se onda recimo rp1 ne drzi po dva sata, nas se podijeli na duplo vise grupa i tocka?
jer, ionako ce svatko raditi cca 2 sata, i cca jedan zadatak (ako su dva u igri) pa ce ionako biti zakinut za taj dio gradiva... zas onda bar ne bi radio ko covjek?

[quote="krcko"][quote="Marijan"]Nego zanima me da li se mozemo unaprijed dogovorit s kim bi bili u timu? Necemo se valjda svaki put mjenjat? :? [/quote]

Ne znam, vidjet cemo u hodu. U pocetku cete vjerojatno moci birati partnera. Bilo bi zdravo povremeno promijeniti parove, ali ono s Nesi je naravno shala :mrgreen:[/quote]

mozda i nije bila sala
kak je krenulo, valjda cu se toliko nabrusiti protiv rp1 da tko god da bude sjedio sa mnom, nece mu biti lako... ak nis drugo, stlano cu zvocati,a vjerujte mi, TO je naporno

jos uviejk tvrdim da je takav oblik rada glup, glup i dozlaboga glup
tako smo radili u osnovnoj, onaj 'drugi' nikad nije nista radio... osim kad smo se igrali
cak i kad smo radili zavrsni zadatak, jedan je citao, drugi pisao (uglavnom onaj koji je najcesce pisao)

[quote="krcko"]Ponavljam, slazem se da bi bilo bolje kad bi na RP1 svatko sjedio za svojim racunalom. No ne mislim da je tolika tragedija ako po dvoje radi zajedno.[/quote]

ja i dalje mislim da je i necete me tako jednsotavno uvjeriti u suprotno
bila je tragedija u doba kad smo samo 'obradjivali' text u osnovnoj
ovdje se ocekuje programiranje
u miocu imas svoj mir, svoj komp... smijes ga rusiti koliko te volja... nema nikog da ti puse za vratom i gleda ti preko ramena sto radis, niti se ikome moras opravdavati zasto si to tako napisao...
ne kazem da ce ovjde tako biti, to uopce nije bitno
no, programiranje i bilokakvo baratanje s racunalom je individualna stvar
i ako nejde drugacije, mozda ono da se podijelimo na grupe i da svaka grupa radi dva sata te zadatke, nije tako neizvedivo?
zadaci se prilagode, ok, asistenti ce morati dvaputa ponoviti gradivo... ali ce svatko barem raditi kak spada

[quote="krcko"]Da, to je isto dio price. Kad dodjes u neku firmu [b]ne[/b] odlucujes samostalno s kim ces i na kojem projektu raditi. Inace, generalno govoreci matematicari jesu individualci kojima nedostaju "social skills". Mozda RP1 moze dat mali doprinos ispravljanju toga.[/quote]

mislim zbilja... opet se vracamo na pricu o tome da sam ja krumpir
kad ce ljudi shvatiti da POSTOJE ljudi koji zbilja JAKO ne vole raditi s nekim, vole obaviti svoj posao, ako zapnu, pitaju onoga tko je za to zaduzen, a to vjerujem da ipak nije kolega iz klupe
ja se MRZIM prisilno socijalizirati
vjerujem da nisam jedina, ali sam vjerojatno jedian koja to pise javno

[quote="krcko"] Na RP1 od 100 bodova 70 otpada na kolokvije, koji se rade [b]individualno, svatko za svojim racunalom, "timski rad" se kaznjava[/b] :!: Preostalih 30 bodova otpada na rad na vjezbama, i to samo za programiranje u C-u (Unix i WWW dio ocjenjuju se samo na kolokviju). Tih 30 bodova ne dobiva se iskljucivo za ispravan kod, nego i za dolazak i zalaganje na vjezbama, pomaganje kolegama i slicno. Detalje pogledajte na [url=http://web.math.hr/~gmuic/praki/sadrzaj.html]web stranici[/url] kolegija.[/quote]

to znaci, da ako moj kolega ne zna nis, a ja radimko konj (ili obrnuto) da nema sanase da imam 5....
oprosti, ali MOJA oocjena ovisi o NEKOME drugome
i u tom slucaju slobodno na kraju mogu reci, makar i ne bilo istina, da ja nemam 5 jer onaj s kim sam radila nije valjao, a za to je kriv program za rp1 (ofkors, ako su bodovi pogubljeni medju tih 30 bodova)

[quote="sajt"]Aktivnost na vjezbama. U dijelu vjezbi o programiranju u C-u ocjenjivat ce se aktivnost u izradi programa. [b]Svake vjezbe student[/b] ce biti duzan izraditi C program koji ce biti bodovan na ovaj nacin 0, 1, 2 ili 3 boda. Najveci moguci broj bodova ovdje je 30 bodova.[/quote]

oprosti ali ovdje pise da ce svatko biti ocjenjen za C program
to meni znaci da svatko dobije svoj zadatak i bodove na njemu
a ti sad pricas da dva zadataka dobiju dvojica u istom vremenu i na istom stroju
onda se ustanovi da dobijaju bodove ovisno o uspjesnosti
a na kraju ispadne da ne dobiju isto bodova

[quote="krcko"]Koliko je meni poznato, ovo je prvi praktikum na kojem se ocjenjuje bas [b]rad na vjezbama[/b], a ne zadaci koje bi studenti trebali rjesavati "samostalno" u slobodno vrijeme. Znas i sam zasto je rijec [i]samostalno[/i] pod navodnicima.[/quote]

RAD na vjezbama NIJE isto sto i KOLICINA RJESENIH zadataka na vjezbama ako to ovisi o dvojici ljudi
a ono sto cete vi bodovati je ovo drugo, a mislite da bodujete ovo prvo
krcko (napisa):
Razmisljalo se cak da se gurui oslobode dolazenja na vjezbe, ali od tog se odustalo zbog nedostatka objektivnog kriterija.


ja se ne smatram nikakvim guruom
ali smatram da je ideja dijeljenja kompova notorna glupost
zasto se onda recimo rp1 ne drzi po dva sata, nas se podijeli na duplo vise grupa i tocka?
jer, ionako ce svatko raditi cca 2 sata, i cca jedan zadatak (ako su dva u igri) pa ce ionako biti zakinut za taj dio gradiva... zas onda bar ne bi radio ko covjek?

krcko (napisa):
Marijan (napisa):
Nego zanima me da li se mozemo unaprijed dogovorit s kim bi bili u timu? Necemo se valjda svaki put mjenjat? Confused


Ne znam, vidjet cemo u hodu. U pocetku cete vjerojatno moci birati partnera. Bilo bi zdravo povremeno promijeniti parove, ali ono s Nesi je naravno shala Mr. Green


mozda i nije bila sala
kak je krenulo, valjda cu se toliko nabrusiti protiv rp1 da tko god da bude sjedio sa mnom, nece mu biti lako... ak nis drugo, stlano cu zvocati,a vjerujte mi, TO je naporno

jos uviejk tvrdim da je takav oblik rada glup, glup i dozlaboga glup
tako smo radili u osnovnoj, onaj 'drugi' nikad nije nista radio... osim kad smo se igrali
cak i kad smo radili zavrsni zadatak, jedan je citao, drugi pisao (uglavnom onaj koji je najcesce pisao)

krcko (napisa):
Ponavljam, slazem se da bi bilo bolje kad bi na RP1 svatko sjedio za svojim racunalom. No ne mislim da je tolika tragedija ako po dvoje radi zajedno.


ja i dalje mislim da je i necete me tako jednsotavno uvjeriti u suprotno
bila je tragedija u doba kad smo samo 'obradjivali' text u osnovnoj
ovdje se ocekuje programiranje
u miocu imas svoj mir, svoj komp... smijes ga rusiti koliko te volja... nema nikog da ti puse za vratom i gleda ti preko ramena sto radis, niti se ikome moras opravdavati zasto si to tako napisao...
ne kazem da ce ovjde tako biti, to uopce nije bitno
no, programiranje i bilokakvo baratanje s racunalom je individualna stvar
i ako nejde drugacije, mozda ono da se podijelimo na grupe i da svaka grupa radi dva sata te zadatke, nije tako neizvedivo?
zadaci se prilagode, ok, asistenti ce morati dvaputa ponoviti gradivo... ali ce svatko barem raditi kak spada

krcko (napisa):
Da, to je isto dio price. Kad dodjes u neku firmu ne odlucujes samostalno s kim ces i na kojem projektu raditi. Inace, generalno govoreci matematicari jesu individualci kojima nedostaju "social skills". Mozda RP1 moze dat mali doprinos ispravljanju toga.


mislim zbilja... opet se vracamo na pricu o tome da sam ja krumpir
kad ce ljudi shvatiti da POSTOJE ljudi koji zbilja JAKO ne vole raditi s nekim, vole obaviti svoj posao, ako zapnu, pitaju onoga tko je za to zaduzen, a to vjerujem da ipak nije kolega iz klupe
ja se MRZIM prisilno socijalizirati
vjerujem da nisam jedina, ali sam vjerojatno jedian koja to pise javno

krcko (napisa):
Na RP1 od 100 bodova 70 otpada na kolokvije, koji se rade individualno, svatko za svojim racunalom, "timski rad" se kaznjava Exclamation Preostalih 30 bodova otpada na rad na vjezbama, i to samo za programiranje u C-u (Unix i WWW dio ocjenjuju se samo na kolokviju). Tih 30 bodova ne dobiva se iskljucivo za ispravan kod, nego i za dolazak i zalaganje na vjezbama, pomaganje kolegama i slicno. Detalje pogledajte na web stranici kolegija.


to znaci, da ako moj kolega ne zna nis, a ja radimko konj (ili obrnuto) da nema sanase da imam 5....
oprosti, ali MOJA oocjena ovisi o NEKOME drugome
i u tom slucaju slobodno na kraju mogu reci, makar i ne bilo istina, da ja nemam 5 jer onaj s kim sam radila nije valjao, a za to je kriv program za rp1 (ofkors, ako su bodovi pogubljeni medju tih 30 bodova)

sajt (napisa):
Aktivnost na vjezbama. U dijelu vjezbi o programiranju u C-u ocjenjivat ce se aktivnost u izradi programa. Svake vjezbe student ce biti duzan izraditi C program koji ce biti bodovan na ovaj nacin 0, 1, 2 ili 3 boda. Najveci moguci broj bodova ovdje je 30 bodova.


oprosti ali ovdje pise da ce svatko biti ocjenjen za C program
to meni znaci da svatko dobije svoj zadatak i bodove na njemu
a ti sad pricas da dva zadataka dobiju dvojica u istom vremenu i na istom stroju
onda se ustanovi da dobijaju bodove ovisno o uspjesnosti
a na kraju ispadne da ne dobiju isto bodova

krcko (napisa):
Koliko je meni poznato, ovo je prvi praktikum na kojem se ocjenjuje bas rad na vjezbama, a ne zadaci koje bi studenti trebali rjesavati "samostalno" u slobodno vrijeme. Znas i sam zasto je rijec samostalno pod navodnicima.


RAD na vjezbama NIJE isto sto i KOLICINA RJESENIH zadataka na vjezbama ako to ovisi o dvojici ljudi
a ono sto cete vi bodovati je ovo drugo, a mislite da bodujete ovo prvo



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 4:05 ned, 29. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]Ali, ni ne mijenjas "partnera" svaki tjedan. :roll:[/quote]

Ali, ne radis zadatke koji se mogu rijesiti u 2 sata. Osim toga tko kaze da ce se mijenjati svaki tjedan?[/quote]

jos bolje, znaci, trebat ce mi hrpa dragocjenog vremena, a ja cu iz kolegijalnosti morati cekati dok to netko boge-te-pita-tko nakuca?

ok, ovak, proglasavam se lucidnom, shizofrenicnom, sa utjecajima manicne depresije, asocijalnom, sociopatom, sklonom namjernom zavaravanju okoline, iskrivljavanju stvarnosti, vampirom, zambijem...
tko SAD zeli sjediti sa mnom :verytwisted: ?

[quote="krcko"][quote="vsego"][quote="krcko"][quote="vsego"][b]Krcko[/b], ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba [b]odustati[/b] :!:[/quote]
Brkas ispit i nastavu.[/quote]
Ne brkam. :roll: Ja govorim o onom dijelu nastave o kojem ovisi ocjena. To spada pod ispit, iako se odvija u doba nastave... :)[/quote]

Brkas. Pogledaj recimo [url=http://faculty.rmc.edu/jrabung/csc.212/syll01.212.html]ovdje[/url] (pod grade determination). Ispit = midterm test i final exam (kod nas su to kolokviji). Ostalo nije ispit, ali se ipak ocjenjuje.[/quote]

ma daaaaj.....
mos ti meni ocjenjivati bilosta, al mi daj prave uvjete za rad
hoces ocjenjivati timski rad? ok, super, al onda neka svaki clan tima ima iste uvjete, pa ce se moci korektnije ocijeniti rad pojedinog clana

[quote="krcko"][quote="vsego"][quote="krcko"]Vani je normalna stvar da se ocjenjuje i rad na vjezbama, domace zadace, individualni ili [b]timski[/b] projekti itd.[/quote]
Vani je normalna stvar i da ljudi imaju uvjete za rad, sto kod nas - po tvom vlastitom priznanju - nije slucaj. :([/quote]

Gdje je to priznanje? :roll: Dva studenta na jedno racunalo su primjereni uvjeti (nisu idealni, ali sto se moze).[/quote]

ja rekoh sto se moze (da jedna grupa ima 2 sata pr1 tjedno i da ima duplo vise grupa, da je tempo mozda malo zesci, ali radimo kak spada)
ili, opcija 2, na vjezbama cemo lupati gluposti, a za doma nek budu zadaci za bodove - a vi onda ispitujete jel osoba sama to radila (znate vi to skuziti, ne sumnjam uopce)
s druge strane, opcija 2 i ono sto ce se kao raditi dovode do toga da ce ljudi gubiti vrijeme na tim vjezbama (dok cekaju kolegu da nes napravi)
i smatram da uvjeti nisu primjereni
zamisli npr ispit iz elementarne, ima tri dijela, i jedan dio kaze - na vjezbama se rjesavaju zadaci, rjesava se po dva zadataka u neko vrijeme, dvoje studenata po zadataku, svaki jedan zadatak, a ukupan broj bodova je ono sto prvi dobije na prvom + sto drugi dobije na drugom zadataku (jedan rjesava, drugi sugerira, nije da jedan sve sam radi)
jel to korektno i primjereno?

[quote="krcko"]Bodove ne daje robot, nego asistent. [/quote]

koji ce tocno znati sto je koji od 40tak ljudi radio?
svaka vam cast ako to mozete...

[quote="krcko"]Ajmo pretpostaviti da se zadaci boduju binarno (1.5 bodova svaki). "Dobar" i "los" se zamijene na pola vjezba, tj. svatko radi jedan zadatak. Dobar svoj zadatak napravi, ali u preostalom vremenu nikako ne uspije pomoci losem. Asistent-robot ne kuzi situaciju i daje mu samo 1.5 bodova. Tada ce na tom dijelu Dobrica imati 15 bodova, znaci moze skupiti max. 85, a to je jos uvijek 5.[/quote]

ako apsolutno nigdje ne fula i ono sto rjesava zna sva savrseno rijesiti
hello, pricamo o zivim ljudima, koji imaju los dan, koji zablokiraju...

[quote="krcko"][quote="vsego"]Mozes li mi objasniti kako ce se to onda ocjenjivati? Sto, dobije se 1 bod ako se samo dodje, 2 ako se nesto napise, a 3 ako nekim cudom i radi? :-k[/quote]

Pa, mislim da je to tocniji opis nego ono gore s robotom :lol: [/quote]

tragicno

[quote="krcko"][quote="vsego"][b]Ma, ja zapravo prigovaram principu da o studentovoj ocjeni ne odlucuju samo njegovi/njezini rad, zalaganje i znanje, nego ovisi i o drugom kolegi...[/b] :roll:[/quote]

Da, vec sam skuzio da ti [i]zapravo[/i] prigovaras timskom radu. :twisted: [/quote]

krcko, zar je tako tesko shvatiti da postoje pojedinci koji NE ZELE da njihova ocjena ovisi o bilokome drugome, osim o njima samima, i onima koji ispituju?

[quote="krcko"][quote="vsego"]Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi :bow: Larry Wall :bow:), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano). :-k[/quote]

Student A dobiva 3 boda na vjezbama, student B 1 bod. Nisam rekao da clanovi tima moraju imati istu ocjenu :P[/quote]

a rjesavaju iste zadatke?
cek, kako cete vi znati TKO je kako rijesio zadatak i tko je brojao ruzicaste slonove, a tko je zbilja kucao kod?
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Ali, ni ne mijenjas "partnera" svaki tjedan. Rolling Eyes


Ali, ne radis zadatke koji se mogu rijesiti u 2 sata. Osim toga tko kaze da ce se mijenjati svaki tjedan?


jos bolje, znaci, trebat ce mi hrpa dragocjenog vremena, a ja cu iz kolegijalnosti morati cekati dok to netko boge-te-pita-tko nakuca?

ok, ovak, proglasavam se lucidnom, shizofrenicnom, sa utjecajima manicne depresije, asocijalnom, sociopatom, sklonom namjernom zavaravanju okoline, iskrivljavanju stvarnosti, vampirom, zambijem...
tko SAD zeli sjediti sa mnom Very twisted ?

krcko (napisa):
vsego (napisa):
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Krcko, ako se "ispit" ne moze provesti kako spada, tj. ravnopravno za sve studente i to na nacin da ocjena pojedinca ovisi o njemu, a ne (i) o kolegi i stajaznam cemu, onda od toga treba odustati Exclamation

Brkas ispit i nastavu.

Ne brkam. Rolling Eyes Ja govorim o onom dijelu nastave o kojem ovisi ocjena. To spada pod ispit, iako se odvija u doba nastave... Smile


Brkas. Pogledaj recimo ovdje (pod grade determination). Ispit = midterm test i final exam (kod nas su to kolokviji). Ostalo nije ispit, ali se ipak ocjenjuje.


ma daaaaj.....
mos ti meni ocjenjivati bilosta, al mi daj prave uvjete za rad
hoces ocjenjivati timski rad? ok, super, al onda neka svaki clan tima ima iste uvjete, pa ce se moci korektnije ocijeniti rad pojedinog clana

krcko (napisa):
vsego (napisa):
krcko (napisa):
Vani je normalna stvar da se ocjenjuje i rad na vjezbama, domace zadace, individualni ili timski projekti itd.

Vani je normalna stvar i da ljudi imaju uvjete za rad, sto kod nas - po tvom vlastitom priznanju - nije slucaj. Sad


Gdje je to priznanje? Rolling Eyes Dva studenta na jedno racunalo su primjereni uvjeti (nisu idealni, ali sto se moze).


ja rekoh sto se moze (da jedna grupa ima 2 sata pr1 tjedno i da ima duplo vise grupa, da je tempo mozda malo zesci, ali radimo kak spada)
ili, opcija 2, na vjezbama cemo lupati gluposti, a za doma nek budu zadaci za bodove - a vi onda ispitujete jel osoba sama to radila (znate vi to skuziti, ne sumnjam uopce)
s druge strane, opcija 2 i ono sto ce se kao raditi dovode do toga da ce ljudi gubiti vrijeme na tim vjezbama (dok cekaju kolegu da nes napravi)
i smatram da uvjeti nisu primjereni
zamisli npr ispit iz elementarne, ima tri dijela, i jedan dio kaze - na vjezbama se rjesavaju zadaci, rjesava se po dva zadataka u neko vrijeme, dvoje studenata po zadataku, svaki jedan zadatak, a ukupan broj bodova je ono sto prvi dobije na prvom + sto drugi dobije na drugom zadataku (jedan rjesava, drugi sugerira, nije da jedan sve sam radi)
jel to korektno i primjereno?

krcko (napisa):
Bodove ne daje robot, nego asistent.


koji ce tocno znati sto je koji od 40tak ljudi radio?
svaka vam cast ako to mozete...

krcko (napisa):
Ajmo pretpostaviti da se zadaci boduju binarno (1.5 bodova svaki). "Dobar" i "los" se zamijene na pola vjezba, tj. svatko radi jedan zadatak. Dobar svoj zadatak napravi, ali u preostalom vremenu nikako ne uspije pomoci losem. Asistent-robot ne kuzi situaciju i daje mu samo 1.5 bodova. Tada ce na tom dijelu Dobrica imati 15 bodova, znaci moze skupiti max. 85, a to je jos uvijek 5.


ako apsolutno nigdje ne fula i ono sto rjesava zna sva savrseno rijesiti
hello, pricamo o zivim ljudima, koji imaju los dan, koji zablokiraju...

krcko (napisa):
vsego (napisa):
Mozes li mi objasniti kako ce se to onda ocjenjivati? Sto, dobije se 1 bod ako se samo dodje, 2 ako se nesto napise, a 3 ako nekim cudom i radi? Think


Pa, mislim da je to tocniji opis nego ono gore s robotom Laughing


tragicno

krcko (napisa):
vsego (napisa):
Ma, ja zapravo prigovaram principu da o studentovoj ocjeni ne odlucuju samo njegovi/njezini rad, zalaganje i znanje, nego ovisi i o drugom kolegi... Rolling Eyes


Da, vec sam skuzio da ti zapravo prigovaras timskom radu. Twisted Evil


krcko, zar je tako tesko shvatiti da postoje pojedinci koji NE ZELE da njihova ocjena ovisi o bilokome drugome, osim o njima samima, i onima koji ispituju?

krcko (napisa):
vsego (napisa):
Studenti A i B rade timski (svakom pola jednog racunala). Student A je The Faca (i.e. mladi I bow before you Larry Wall I bow before you), a student B se pita kako je tu uopce zalutao i sve sto zeli je dobiti dva i ici dalje... Molim, predlozi pravednu ocjenu za taj tim (bez obzira na koji nacin bi oni (ne)rijesili zadano). Think


Student A dobiva 3 boda na vjezbama, student B 1 bod. Nisam rekao da clanovi tima moraju imati istu ocjenu Razz


a rjesavaju iste zadatke?
cek, kako cete vi znati TKO je kako rijesio zadatak i tko je brojao ruzicaste slonove, a tko je zbilja kucao kod?



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:39 ned, 29. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sorry Nes, ne stignem na sve odgovarati. Samo ovo...

[quote="Nesi"]ja rekoh sto se moze (da jedna grupa ima 2 sata pr1 tjedno i da ima duplo vise grupa, da je tempo mozda malo zesci, ali radimo kak spada)[/quote]

[url=http://web.math.hr/~gmuic/nastava.html]Ovdje[/url] pise [i]Racunarski praktikum I (0+0 2+4)[/i]. Cetvorka znaci da imate 4 sata vjezbi u drugom semestru. Ja to ne mogu samoinicijativno mijenjati. Mislim da ne moze ni profesor, tj. treba odobrenje Fakultetskog vijeca, Sveucilisnog senata ili cega vec.

Inace, osobno mislim da su bolja 4 sata vjezbi u paru nego 2 samostalno.

[quote="Nesi"]zamisli npr ispit iz elementarne, ima tri dijela, i jedan dio kaze - na vjezbama se rjesavaju zadaci, rjesava se po dva zadataka u neko vrijeme, dvoje studenata po zadataku[/quote]

Pred dosta godina bio sam na [url=http://www.math.unifi.it/~smi/]ljetnoj skoli matematike[/url] u Cortoni. Rjesavali smo zadatke u grupama od 4-5. Prvo smo nabacivali ideje, onda smo ih raspisivali na ploci i gledali koja vodi k rjesenju. To mi je jedno od ljepsih matematickih iskustava, stvarno sam imao osjecaj da kao grupa mozemo vise nego svaki pojedinacno. Na tecaju je bilo najvise Talijana i Rumunja koji nisu bas dobro znali engleski, ali to nas nije smetalo.
Sorry Nes, ne stignem na sve odgovarati. Samo ovo...

Nesi (napisa):
ja rekoh sto se moze (da jedna grupa ima 2 sata pr1 tjedno i da ima duplo vise grupa, da je tempo mozda malo zesci, ali radimo kak spada)


Ovdje pise Racunarski praktikum I (0+0 2+4). Cetvorka znaci da imate 4 sata vjezbi u drugom semestru. Ja to ne mogu samoinicijativno mijenjati. Mislim da ne moze ni profesor, tj. treba odobrenje Fakultetskog vijeca, Sveucilisnog senata ili cega vec.

Inace, osobno mislim da su bolja 4 sata vjezbi u paru nego 2 samostalno.

Nesi (napisa):
zamisli npr ispit iz elementarne, ima tri dijela, i jedan dio kaze - na vjezbama se rjesavaju zadaci, rjesava se po dva zadataka u neko vrijeme, dvoje studenata po zadataku


Pred dosta godina bio sam na ljetnoj skoli matematike u Cortoni. Rjesavali smo zadatke u grupama od 4-5. Prvo smo nabacivali ideje, onda smo ih raspisivali na ploci i gledali koja vodi k rjesenju. To mi je jedno od ljepsih matematickih iskustava, stvarno sam imao osjecaj da kao grupa mozemo vise nego svaki pojedinacno. Na tecaju je bilo najvise Talijana i Rumunja koji nisu bas dobro znali engleski, ali to nas nije smetalo.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Matko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 06. 2003. (01:56:38)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 14:06 ned, 29. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pokusao bih malo obrazloziti jedno (nadam se barem malo) objektivnije misljenje vezano uz problematiku timskog rada, odnosno rada dva covjeka na jednom racunalu. Dakle, prije svega timski rad ne mora nuzno iskljucivati rad dva covjeka na jednom racunalu. Nikako ne stoji tvrdnja da je tako nesto "notorna glupost" ili slicno. Postoji jedan veliki pravac u teoriji softverskog inzenjerstva koji se naziva Agile Software Development, cija je vjerojatno najpoznatija metodologija XP (eXtreme Programming), za koju ste mozda neki od vas vjerojatno culi. Jedna od bazicnih tehnika koja se propisuje u takvoj metodologiji rada jest upravo pair programming, tj. rad dva programera na jednom racunalu. Postoje brojni razlozi zasto takav pristup ima smisla (koga zanima mogu ga uputiti na daljnju literaturu o tome), no, ono sto je bitno jest da su vrlo iskusni i pametni ljudi ustanovili da se takav princip rada itekako isplati, te on danas kao takav sve vise uzima maha i u klasicnim konzervativnijim (citaj: birokratskije orjentiranim) metodologijama. Nadam se da ce biti dovoljno spomenuti da RUP (Rational Unified Process (by IBM), jedan od najjacih industrijskih standarada koji kompletno pokriva softverski razvojni proces) u novoj inkarniciji gotovo u potpunosti inkorporira sve najbitnije znacajke XP-a. Pri tome, pair programming samo je jedan malen dio kompletne metodologije - takav nacin kodiranja potrebno je upotpuniti sa vrlo cestim testiranjem (primjenom tzv. unit testing alata), zatim konstantnom refaktorizacijom koda i brojnim drugim tehnikama kojima je cilj odrzati kod cistim i po mogucnosti sa sto je manje bugova. Ono sto hocu reci jest da rad dva covjeka na jednom racunalu je nesto sto itekako ima smisla i brojne velike firme (kod kojih sigurno svaki zaposlenik ima svoje racunalo, ako ne i vise njih) prakticiraju takav pristup jer se on u mnogim situacijama pokazao produktivnijim nego klasicni pristupi.

Ono sto je naravno problem u ovoj argumentaciji jest da se navedeni koncept rada primjenjuje kod ljudi koji su vec gotovi programeri i racunarski strucnjaci (tj. imaju zavrseno neko temeljno obrazovanje). Daleko od toga da ce se na vjezbama iz RP1 uciti o XP, no, zelio sam nekako dati malo siri pogled na tu problematiku. Naravno da tu sad moze biti diskutabilno koliko jedna takva paradigma ima smisla u edukacijskom kontekstu (djelomicno zbog nekih od razloga koje je navela Nesi), no, opet, barem na temelju mog proslogodisnjeg iskustva mogu reci da stvar u praksi uopce nije prolazila lose, te mislim da su prosle godine studenti generalno bili sasvim zadovoljni s ovim kolegijem, te da se pogotovo nije desavalo da su neki od studenata ostali zakinuti za ocjenu (barem ne sto se tice vjezbi, o usmenima ne mogu govoriti).

(bilo bi jako lijepo ako bi se javili neki od studenata koji su prosle godine slusali RP1, pa podijelili s nama svoje misljenje o tome... to bi bilo znatno vjerodostojnije).
Pokusao bih malo obrazloziti jedno (nadam se barem malo) objektivnije misljenje vezano uz problematiku timskog rada, odnosno rada dva covjeka na jednom racunalu. Dakle, prije svega timski rad ne mora nuzno iskljucivati rad dva covjeka na jednom racunalu. Nikako ne stoji tvrdnja da je tako nesto "notorna glupost" ili slicno. Postoji jedan veliki pravac u teoriji softverskog inzenjerstva koji se naziva Agile Software Development, cija je vjerojatno najpoznatija metodologija XP (eXtreme Programming), za koju ste mozda neki od vas vjerojatno culi. Jedna od bazicnih tehnika koja se propisuje u takvoj metodologiji rada jest upravo pair programming, tj. rad dva programera na jednom racunalu. Postoje brojni razlozi zasto takav pristup ima smisla (koga zanima mogu ga uputiti na daljnju literaturu o tome), no, ono sto je bitno jest da su vrlo iskusni i pametni ljudi ustanovili da se takav princip rada itekako isplati, te on danas kao takav sve vise uzima maha i u klasicnim konzervativnijim (citaj: birokratskije orjentiranim) metodologijama. Nadam se da ce biti dovoljno spomenuti da RUP (Rational Unified Process (by IBM), jedan od najjacih industrijskih standarada koji kompletno pokriva softverski razvojni proces) u novoj inkarniciji gotovo u potpunosti inkorporira sve najbitnije znacajke XP-a. Pri tome, pair programming samo je jedan malen dio kompletne metodologije - takav nacin kodiranja potrebno je upotpuniti sa vrlo cestim testiranjem (primjenom tzv. unit testing alata), zatim konstantnom refaktorizacijom koda i brojnim drugim tehnikama kojima je cilj odrzati kod cistim i po mogucnosti sa sto je manje bugova. Ono sto hocu reci jest da rad dva covjeka na jednom racunalu je nesto sto itekako ima smisla i brojne velike firme (kod kojih sigurno svaki zaposlenik ima svoje racunalo, ako ne i vise njih) prakticiraju takav pristup jer se on u mnogim situacijama pokazao produktivnijim nego klasicni pristupi.

Ono sto je naravno problem u ovoj argumentaciji jest da se navedeni koncept rada primjenjuje kod ljudi koji su vec gotovi programeri i racunarski strucnjaci (tj. imaju zavrseno neko temeljno obrazovanje). Daleko od toga da ce se na vjezbama iz RP1 uciti o XP, no, zelio sam nekako dati malo siri pogled na tu problematiku. Naravno da tu sad moze biti diskutabilno koliko jedna takva paradigma ima smisla u edukacijskom kontekstu (djelomicno zbog nekih od razloga koje je navela Nesi), no, opet, barem na temelju mog proslogodisnjeg iskustva mogu reci da stvar u praksi uopce nije prolazila lose, te mislim da su prosle godine studenti generalno bili sasvim zadovoljni s ovim kolegijem, te da se pogotovo nije desavalo da su neki od studenata ostali zakinuti za ocjenu (barem ne sto se tice vjezbi, o usmenima ne mogu govoriti).

(bilo bi jako lijepo ako bi se javili neki od studenata koji su prosle godine slusali RP1, pa podijelili s nama svoje misljenje o tome... to bi bilo znatno vjerodostojnije).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
defar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2004. (01:37:19)
Postovi: (152)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 14:07 ned, 29. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ha! nekako mi je ipak laknulo sto se ova rasprava na mene ne odnosi, al evo da malo ipak gurnem njusku gdje joj nije mjesto...
krcko, shvacam kako gledas na stvari, i to je u osnovi moj favorit.
najme, postoje manje vise dva nacina rijesavanja problema: projektni i procesni. ovaj procesni, o kojem ti pricas, je kreativniji, lijepsi za sudionike, pa valjda onda i produktivniji, ali kljucna stvar je da nema striktnog vremenskog ogranicenja, ili je barem dano dosta vremena. osim toga, nekako mi se cini da funkcionira samo ako su svi igraci podjednako (snazno) motivirani, tu cak i nije toliko bitno prethodno znanje svakoga od njih.
medjutim, u grupi od 40 studenata, ili koliko ce ih vec redovito dolazit na vjezbe, ne samo da nece svi biti jednako motivirani, nego je motivacija takodjer u korelaciji s prijasnjim ocjenama i znanjem. tu kuzim nesi.
ali, evo kompromisa:
pretpostavimo da ce se nakon nekog vremena grupe uhodati, i medju sobom particionirati tako da ce svaka podgrupa biti maksimalno funkcionalna.
takodjer je za programera bitno da nauci raditi u skupini, sto krcko kaze, pa se nakon brainstorminga i vijecanja oko okvirne strategije rijesavanja mogu procedure podijeliti medju tih pa ljudi koji rijesavaju isti program.
bice sve okej, u zivotu nikad nije idealna situacija, uvijek ima tu svega, a onda se na kraju stvar iskristalizira. :D
ha! nekako mi je ipak laknulo sto se ova rasprava na mene ne odnosi, al evo da malo ipak gurnem njusku gdje joj nije mjesto...
krcko, shvacam kako gledas na stvari, i to je u osnovi moj favorit.
najme, postoje manje vise dva nacina rijesavanja problema: projektni i procesni. ovaj procesni, o kojem ti pricas, je kreativniji, lijepsi za sudionike, pa valjda onda i produktivniji, ali kljucna stvar je da nema striktnog vremenskog ogranicenja, ili je barem dano dosta vremena. osim toga, nekako mi se cini da funkcionira samo ako su svi igraci podjednako (snazno) motivirani, tu cak i nije toliko bitno prethodno znanje svakoga od njih.
medjutim, u grupi od 40 studenata, ili koliko ce ih vec redovito dolazit na vjezbe, ne samo da nece svi biti jednako motivirani, nego je motivacija takodjer u korelaciji s prijasnjim ocjenama i znanjem. tu kuzim nesi.
ali, evo kompromisa:
pretpostavimo da ce se nakon nekog vremena grupe uhodati, i medju sobom particionirati tako da ce svaka podgrupa biti maksimalno funkcionalna.
takodjer je za programera bitno da nauci raditi u skupini, sto krcko kaze, pa se nakon brainstorminga i vijecanja oko okvirne strategije rijesavanja mogu procedure podijeliti medju tih pa ljudi koji rijesavaju isti program.
bice sve okej, u zivotu nikad nije idealna situacija, uvijek ima tu svega, a onda se na kraju stvar iskristalizira. Very Happy



_________________
`To begin with, a dog's not mad. You grant that? 'Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan