Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Povijest matematike - link
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 20:19 pon, 8. 3. 2004    Naslov: Povijest matematike - link Citirajte i odgovorite

Ne zato da ne biste nis pitali, nego ak Vam se surfa, evo jedan link (vec naveden u forumu o Mat.analizi 1 i 2) na fakat super site o povijesti matematike:

[url]http://www-groups.dcs.st-and.ac.uk/~history/[/url] MacTutor History of Mathematics Archive

Pozdrav
FMB :patkica:
Ne zato da ne biste nis pitali, nego ak Vam se surfa, evo jedan link (vec naveden u forumu o Mat.analizi 1 i 2) na fakat super site o povijesti matematike:

http://www-groups.dcs.st-and.ac.uk/~history/ MacTutor History of Mathematics Archive

Pozdrav
FMB Patkica



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ziky_no1
Gost





PostPostano: 17:32 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel ima slucajno jos koji dobar link osim toga???? Moran napisat iz engleskog seminar o nekom matematicaru (po mogucnosti slavnom), ali ne znan koga bi izabrala??? Na ovon linku ih ima punooooo, previse
jel ima slucajno jos koji dobar link osim toga???? Moran napisat iz engleskog seminar o nekom matematicaru (po mogucnosti slavnom), ali ne znan koga bi izabrala??? Na ovon linku ih ima punooooo, previse


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 17:41 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ziky_no1"]jel ima slucajno jos koji dobar link osim toga???? Moran napisat iz engleskog seminar o nekom matematicaru (po mogucnosti slavnom), ali ne znan koga bi izabrala??? Na ovon linku ih ima punooooo, previse[/quote]

Gle, sad ćeš, umjesto previše matematičarâ, dobit previše odgovora na ovo, od kojih će svaki favorizirat nekog matematičara. :-o :-) Jesi li sigurna da to želiš?
ziky_no1 (napisa):
jel ima slucajno jos koji dobar link osim toga???? Moran napisat iz engleskog seminar o nekom matematicaru (po mogucnosti slavnom), ali ne znan koga bi izabrala??? Na ovon linku ih ima punooooo, previse


Gle, sad ćeš, umjesto previše matematičarâ, dobit previše odgovora na ovo, od kojih će svaki favorizirat nekog matematičara. Surprised Smile Jesi li sigurna da to želiš?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ziky_no1
Gost





PostPostano: 17:53 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma meni je zapravo svejedno, samo da mi je nekog dobrog matematicara.bilo kojeg! ajde na :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: pisi neki drugi link, please! :) :) :) :) :) :)
ma meni je zapravo svejedno, samo da mi je nekog dobrog matematicara.bilo kojeg! ajde na Wink Wink Wink Wink Wink Wink pisi neki drugi link, please! Smile Smile Smile Smile Smile Smile


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 18:19 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ziky_no1"]ma meni je zapravo svejedno, samo da mi je nekog dobrog matematicara.bilo kojeg! ajde na :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: pisi neki drugi link, please! :) :) :) :) :) :)[/quote]

Ok. Sama si to tražila.
[url=http://plato.stanford.edu/entries/hilbert-program/]David Hilbert[/url].
(-:
ziky_no1 (napisa):
ma meni je zapravo svejedno, samo da mi je nekog dobrog matematicara.bilo kojeg! ajde na Wink Wink Wink Wink Wink Wink pisi neki drugi link, please! Smile Smile Smile Smile Smile Smile


Ok. Sama si to tražila.
David Hilbert.
(-:


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:25 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Urgh.... :bow: [url=http://www-cs-faculty.stanford.edu/~knuth/]Donald E. Knuth[/url] :bow: tata TeXa i "[i]The Art of Computer Programming[/i]"-a. 8)
Urgh.... I bow before you Donald E. Knuth I bow before you tata TeXa i "The Art of Computer Programming"-a. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 18:50 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako hoces neku zanimljivu biografiju, preporucam Galoisa
http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Mathematicians/Galois.html
Ako hoces neku zanimljivu biografiju, preporucam Galoisa
http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Mathematicians/Galois.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:01 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja preporucam ovog striceka: [url=http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Mathematicians/Al-Khwarizmi.html]Abu Ja'far Muhammad ibn Musa Al-Khwarizmi[/url]. Idealna prilika da skrenes temu na aktualnu politicku situaciju u Iraku.
Ja preporucam ovog striceka: Abu Ja'far Muhammad ibn Musa Al-Khwarizmi. Idealna prilika da skrenes temu na aktualnu politicku situaciju u Iraku.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ziky_no1
Gost





PostPostano: 9:22 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ja preporucam ovog striceka: [url=http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Mathematicians/Al-Khwarizmi.html]Abu Ja'far Muhammad ibn Musa Al-Khwarizmi[/url].
Ovaj...mislin,triba to ime i [color=green]izgovorit[/color][color=yellow]!!!!!!!!!![/color] :shock:

i veky,nemoj me molin te citirat više, to ne volin

Uglavnom, [color=red]ljudi hvala,olakšali ste mi posao[/color], javit ću vam koga san izabrala!!!

bokić! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
[quote="krcko"]Ja preporucam ovog striceka: Abu Ja'far Muhammad ibn Musa Al-Khwarizmi.
Ovaj...mislin,triba to ime i izgovorit!!!!!!!!!! Shocked

i veky,nemoj me molin te citirat više, to ne volin

Uglavnom, ljudi hvala,olakšali ste mi posao, javit ću vam koga san izabrala!!!

bokić! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Wink Wink Wink Wink Wink Wink


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 12:42 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ziky_no1"]i veky,nemoj me molin te citirat više, to ne volin
[/quote]

Ups. :oops: :lol:

Nego, zašto ne voliš biti citirana?
ziky_no1 (napisa):
i veky,nemoj me molin te citirat više, to ne volin


Ups. Embarassed Laughing

Nego, zašto ne voliš biti citirana?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:54 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

...to je nesto poput ogledala :)

btw: Eulerov zivotopis je dosta interesantan?
...to je nesto poput ogledala Smile

btw: Eulerov zivotopis je dosta interesantan?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 8:29 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]...to je nesto poput ogledala :)

btw: Eulerov zivotopis je dosta interesantan?[/quote]

I Viete i osobito Cardano! A ni Abel nije za zanemarit...

FMB :patkica:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
...to je nesto poput ogledala Smile

btw: Eulerov zivotopis je dosta interesantan?


I Viete i osobito Cardano! A ni Abel nije za zanemarit...

FMB Patkica



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:36 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ni Dijkstru ne zaboraviti... 8)

P.S. Ne znam nista o Dirichletu, ali njegov princip me fascinira... :D
Ni Dijkstru ne zaboraviti... Cool

P.S. Ne znam nista o Dirichletu, ali njegov princip me fascinira... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 9:58 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam imao "mali" opis života GauSs-a! nije loše uopće!
ja sam imao "mali" opis života GauSs-a! nije loše uopće!



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ziky_no1
Gost





PostPostano: 11:02 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=red]Eto, pisala san o Galoisu i predala seminar danas!! Lik je legenda, šteta što je umra mlad! Hvala na prijedlozima i na susretljivosti! ljudi, zakon ste!!!! [/color] :D :D :D :D
8) 8) 8) 8)
:D :D :D :D :angel: :angel: :angel: :angel:
Eto, pisala san o Galoisu i predala seminar danas!! Lik je legenda, šteta što je umra mlad! Hvala na prijedlozima i na susretljivosti! ljudi, zakon ste!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Cool Cool Cool Cool
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Angel Angel Angel Angel


[Vrh]
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 12:54 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Steta! Da sam prije vidio ovaj post, predlozio bih Andre Blocha. Ako jos netko dobije slican seminar; svesrdno preporucujem. Bloch ima najzanimjliviju biografiju od svih matematicara ikad rodjenih. Nije cak bio ni los matematicar.
Steta! Da sam prije vidio ovaj post, predlozio bih Andre Blocha. Ako jos netko dobije slican seminar; svesrdno preporucujem. Bloch ima najzanimjliviju biografiju od svih matematicara ikad rodjenih. Nije cak bio ni los matematicar.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 14:37 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"]Steta! Da sam prije vidio ovaj post, predlozio bih Andre Blocha. Ako jos netko dobije slican seminar; svesrdno preporucujem. Bloch ima najzanimjliviju biografiju od svih matematicara ikad rodjenih. Nije cak bio ni los matematicar.[/quote]

http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Mathematicians/Bloch.html

Ova biografija je vrlo sazeta i naprosto nevjerojatna:
André Bloch je pohadjao École Polytechnique 1913, onda je unovacen 1914. Nesreca na ratistu ucinila ga je nesposobnim za vojnu sluzbu. 17 studenog 1917, za obiteljskim ruckom, ubio je jednog od svoje brace, strica i strinu...

Cudim se da jos nisu napravili film o njegovom zivotu.
Edo (napisa):
Steta! Da sam prije vidio ovaj post, predlozio bih Andre Blocha. Ako jos netko dobije slican seminar; svesrdno preporucujem. Bloch ima najzanimjliviju biografiju od svih matematicara ikad rodjenih. Nije cak bio ni los matematicar.


http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Mathematicians/Bloch.html

Ova biografija je vrlo sazeta i naprosto nevjerojatna:
André Bloch je pohadjao École Polytechnique 1913, onda je unovacen 1914. Nesreca na ratistu ucinila ga je nesposobnim za vojnu sluzbu. 17 studenog 1917, za obiteljskim ruckom, ubio je jednog od svoje brace, strica i strinu...

Cudim se da jos nisu napravili film o njegovom zivotu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 16:44 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravio si reci da je cijeli njegov, pozamasni, znanstveni opus nastao u umobolnici, sto ga nije nimalo smetalo..
Po njegovom zivotu nije snimljen film, ali je snimljen po zivotu Renata Caccioppolia, talijanskog matematicara koji je skoncao pucavsi sam sebi u glavu lovackom puskom, nakon sto je dio zivota proveo u umobolnici. I o zivotu J.Nasha, koji je bio (blago) poremecenog uma, ali to vec svi znate. U oba filma nema skoro uopce govora o dostignucima ove dvojice, vec se sve vrti oko njihova bizarnog ponasanja. Samo nam jos to treba.
Zaboravio si reci da je cijeli njegov, pozamasni, znanstveni opus nastao u umobolnici, sto ga nije nimalo smetalo..
Po njegovom zivotu nije snimljen film, ali je snimljen po zivotu Renata Caccioppolia, talijanskog matematicara koji je skoncao pucavsi sam sebi u glavu lovackom puskom, nakon sto je dio zivota proveo u umobolnici. I o zivotu J.Nasha, koji je bio (blago) poremecenog uma, ali to vec svi znate. U oba filma nema skoro uopce govora o dostignucima ove dvojice, vec se sve vrti oko njihova bizarnog ponasanja. Samo nam jos to treba.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 19:02 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"]U oba filma nema skoro uopce govora o dostignucima ove dvojice, vec se sve vrti oko njihova bizarnog ponasanja. Samo nam jos to treba.[/quote]

Zato mi je i bilo cudno sto nije snimljen film (jer obicno holivud iscrpi svaku iole profitabilnu ideju). Ponasanje mu je (Blochu) vrlo, vrlo bizarno. Vec vidim i nastavak u kojem bjezi iz ludnice i nastavlja zapoceta ubojstva.
Edo (napisa):
U oba filma nema skoro uopce govora o dostignucima ove dvojice, vec se sve vrti oko njihova bizarnog ponasanja. Samo nam jos to treba.


Zato mi je i bilo cudno sto nije snimljen film (jer obicno holivud iscrpi svaku iole profitabilnu ideju). Ponasanje mu je (Blochu) vrlo, vrlo bizarno. Vec vidim i nastavak u kojem bjezi iz ludnice i nastavlja zapoceta ubojstva.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:28 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="J J O'Connor and E F Robertson"]Bloch explained the murders to his doctor saying [i]It's a matter of mathematical logic. There had been mental illness in my family.[/i][/quote]

Covjek je jednim cinom uspio:
a) dokazati da u familiji stvarno ima ludjaka
b) sprijeciti da se geni prenesu u buduce narastaje.
Ima li ista ljepse nego zavrsiti obiteljsku raspravu nakon rucka tako uvjerljivim argumentima? :roll:
J J O'Connor and E F Robertson (napisa):
Bloch explained the murders to his doctor saying It's a matter of mathematical logic. There had been mental illness in my family.


Covjek je jednim cinom uspio:
a) dokazati da u familiji stvarno ima ludjaka
b) sprijeciti da se geni prenesu u buduce narastaje.
Ima li ista ljepse nego zavrsiti obiteljsku raspravu nakon rucka tako uvjerljivim argumentima? Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan