Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Demonstrature iz Difrafa - 2012./13.
WWW:
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Phoenix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 05. 2010. (18:46:07)
Postovi: (164)16
Sarma: -

PostPostano: 9:00 čet, 20. 9. 2012    Naslov: Demonstrature iz Difrafa - 2012./13. Citirajte i odgovorite

Pozdrav, kolege! :)

Moje ime je Mario Stipčić i ove akademske godine držat ću demonstrature iz Diferencijalnog računa.
Demonstrature će biti [b]preko foruma[/b] i službeni termin je [b]ponedjeljak, 17-19 sati[/b].
Pitanja mi možete postavljati i na bilo kakav drugi način, primjerice možete mi poslati pitanje u inbox foruma, na mail (mstipcic [AT] student.math.hr), pa i ako me na faksu uhvatite za rukav dok sam u prolazu.

Pošto su demonstrature na forumu novi koncept, da ukratko napišem kako to izgleda...
Dakle, kao što i inače studenti prakticiraju, ako imate kakvo pitanje, postavite ga u ovom dijelu foruma - postate u neki već postojeći topic ili otvorite novi, ovisno o potrebi. I, ne preduhitri li me netko od kolega, ja odgovaram na njega. (A ako me netko i preduhitri, samo ću provjeriti da nešto nije pogrešno napisano ili da je rješenje krivo.) I to je to! :)
U gore zadanom terminu odgovaram na pitanja koja su do tog termina postavljena, dakle do ponedjeljka u 17 sati.
I naravno, podsjećam, ako ste slučajno, na primjer, sramežljivi, mislite da je pitanje blesavo, ne da vam se raditi account na forumu - podsjećam da uvijek imate inbox na ovom forumu, kao i mail gore naveden. Nemojte se ustručavati - zato i imate demonstratore! ;)

Inače, možete slobodno postavljati pitanja bilo kada kroz tjedan - redovito sam na forumu pa ću nastojati na neka pitanja i ranije odgovoriti.
Isto tako, u kolokvijskim tjednima se inače ne održavaju demonstrature, ali potrudit ću se odgovarati na pitanja koliko mi samo vrijeme dozvoli, s obzirom na ispite. Najsigurniji ste ako ne postavljate pitanja u posljednji čas. :D

Dobrodošli na Difraf i ugodno vam polaganje kolegija! 8)
Pozdrav, kolege! Smile

Moje ime je Mario Stipčić i ove akademske godine držat ću demonstrature iz Diferencijalnog računa.
Demonstrature će biti preko foruma i službeni termin je ponedjeljak, 17-19 sati.
Pitanja mi možete postavljati i na bilo kakav drugi način, primjerice možete mi poslati pitanje u inbox foruma, na mail (mstipcic [AT] student.math.hr), pa i ako me na faksu uhvatite za rukav dok sam u prolazu.

Pošto su demonstrature na forumu novi koncept, da ukratko napišem kako to izgleda...
Dakle, kao što i inače studenti prakticiraju, ako imate kakvo pitanje, postavite ga u ovom dijelu foruma - postate u neki već postojeći topic ili otvorite novi, ovisno o potrebi. I, ne preduhitri li me netko od kolega, ja odgovaram na njega. (A ako me netko i preduhitri, samo ću provjeriti da nešto nije pogrešno napisano ili da je rješenje krivo.) I to je to! Smile
U gore zadanom terminu odgovaram na pitanja koja su do tog termina postavljena, dakle do ponedjeljka u 17 sati.
I naravno, podsjećam, ako ste slučajno, na primjer, sramežljivi, mislite da je pitanje blesavo, ne da vam se raditi account na forumu - podsjećam da uvijek imate inbox na ovom forumu, kao i mail gore naveden. Nemojte se ustručavati - zato i imate demonstratore! Wink

Inače, možete slobodno postavljati pitanja bilo kada kroz tjedan - redovito sam na forumu pa ću nastojati na neka pitanja i ranije odgovoriti.
Isto tako, u kolokvijskim tjednima se inače ne održavaju demonstrature, ali potrudit ću se odgovarati na pitanja koliko mi samo vrijeme dozvoli, s obzirom na ispite. Najsigurniji ste ako ne postavljate pitanja u posljednji čas. Very Happy

Dobrodošli na Difraf i ugodno vam polaganje kolegija! Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vuja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (12:57:07)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 14:32 čet, 20. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Osim slanja pitanja tebi u inbox, koja je razlika između forum-demonstratura i uobičajenog postanja pitanja na forum? :D Mudro izvedeno... :P
Osim slanja pitanja tebi u inbox, koja je razlika između forum-demonstratura i uobičajenog postanja pitanja na forum? Very Happy Mudro izvedeno... Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 18:30 čet, 20. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vuja"]Osim slanja pitanja tebi u inbox, koja je razlika između forum-demonstratura i uobičajenog postanja pitanja na forum? :D Mudro izvedeno... :P[/quote]
Razlika je u tome što je odgovaranje na prethodna pitanja bila čista dobra volja kolege Phoenix, a sada je obaveza.
vuja (napisa):
Osim slanja pitanja tebi u inbox, koja je razlika između forum-demonstratura i uobičajenog postanja pitanja na forum? Very Happy Mudro izvedeno... Razz

Razlika je u tome što je odgovaranje na prethodna pitanja bila čista dobra volja kolege Phoenix, a sada je obaveza.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marin123
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (12:10:29)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 20:36 čet, 20. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Demonstrature iz Diferencijalnog racuna ce se odrzavati [b]srijedom, 14-16 sati[/b]. Najava je obavezna, mejl je marinp[at]student.math.hr. Nademo se pred oglasnom plocom pa trazimo ucionicu.

Marin Petkovic
Demonstrature iz Diferencijalnog racuna ce se odrzavati srijedom, 14-16 sati. Najava je obavezna, mejl je marinp[at]student.math.hr. Nademo se pred oglasnom plocom pa trazimo ucionicu.

Marin Petkovic


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:01 čet, 20. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"][quote="vuja"]Osim slanja pitanja tebi u inbox, koja je razlika između forum-demonstratura i uobičajenog postanja pitanja na forum? :D Mudro izvedeno... :P[/quote]
Razlika je u tome što je odgovaranje na prethodna pitanja bila čista dobra volja kolege Phoenix, a sada je obaveza.[/quote]

da :) ali realno gledajući, na gotovo svako pitanje postavljeno na forumu postoji odgovor tj netko odgovara :) plus, mnogima više odgovara objašnjenje lice-u-lice nego nečije pisanje po forumu :) lice-u-lice je bolje jer odmah možeš postaviti hrpu podpitanja (i podpodpitanja...) i na njih [u]odmah[/u] dobiti odgovor (a ne čekati idući tjedan) :)
Zenon (napisa):
vuja (napisa):
Osim slanja pitanja tebi u inbox, koja je razlika između forum-demonstratura i uobičajenog postanja pitanja na forum? Very Happy Mudro izvedeno... Razz

Razlika je u tome što je odgovaranje na prethodna pitanja bila čista dobra volja kolege Phoenix, a sada je obaveza.


da Smile ali realno gledajući, na gotovo svako pitanje postavljeno na forumu postoji odgovor tj netko odgovara Smile plus, mnogima više odgovara objašnjenje lice-u-lice nego nečije pisanje po forumu Smile lice-u-lice je bolje jer odmah možeš postaviti hrpu podpitanja (i podpodpitanja...) i na njih odmah dobiti odgovor (a ne čekati idući tjedan) Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:54 čet, 20. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemojmo biti pesimistični :P
Na forumu svako pitanje bude više manje odgovoreno zato što ima nas koji imamo volje i znanja (kako vezanog uz pitanje, tako i uz [tex]\LaTeX[/tex] da ga napišemo), ali to ne znači da ćemo uvijek imati vremena odgovoriti na sve. Baš ovim postupkom osiguravamo da će netko morati imati vremena odgovoriti.
Nadalje, ovako studenti mogu anonimno postaviti "glupa pitanja" što se većinom stide u živo.
S druge strane, na demonstraturama u živo znalo se dogoditi (što je sasvim normalno) da demonstrator ne zna odgovoriti u tom trenutku ili tom vremenskom razdoblju. Ovako će naš kolega Phoenix imati više vremena za razmisliti o rješenju zadatka ili načinu na koji će objasniti teoriju studentu koji ju ne shvaća. Uz to, gledajući realno, na demonstraturama u tih dva sata postavimo konačan broj bitanja i na sva se ne stigne odgovoriti (jer ih demonstrator treba napisati na ploču, objasniti, ako vidi neki teži zadatak treba naći ideju, itd.), a ovim putem će se moći postaviti veći broj pitanja i na njih će biti odgovoreno.
Ne zaboravimo da što kolega Phoenix riješi na forumu ostaje na forumu, što je korisno ne samo aktualnoj generaciji nego i sljedećima, a i na taj način se izbjegava ponavljanje jednih te istih pitanja na demonstraturama što je dosadno, kako demonstratorima, tako i studentima koji su više od jednom došli na demonstrature.

Između ostaloga, demonstrature uživo nisu zakinute - za njih se brine kolega Petković. U svakom slučaju svi studenti imaju izbor, jedno ili drugo ili oboje, što im najviše odgovara.

Vi ljudi jednostavno nikada niste zadovoljni :lol:
Nemojmo biti pesimistični Razz
Na forumu svako pitanje bude više manje odgovoreno zato što ima nas koji imamo volje i znanja (kako vezanog uz pitanje, tako i uz [tex]\LaTeX[/tex] da ga napišemo), ali to ne znači da ćemo uvijek imati vremena odgovoriti na sve. Baš ovim postupkom osiguravamo da će netko morati imati vremena odgovoriti.
Nadalje, ovako studenti mogu anonimno postaviti "glupa pitanja" što se većinom stide u živo.
S druge strane, na demonstraturama u živo znalo se dogoditi (što je sasvim normalno) da demonstrator ne zna odgovoriti u tom trenutku ili tom vremenskom razdoblju. Ovako će naš kolega Phoenix imati više vremena za razmisliti o rješenju zadatka ili načinu na koji će objasniti teoriju studentu koji ju ne shvaća. Uz to, gledajući realno, na demonstraturama u tih dva sata postavimo konačan broj bitanja i na sva se ne stigne odgovoriti (jer ih demonstrator treba napisati na ploču, objasniti, ako vidi neki teži zadatak treba naći ideju, itd.), a ovim putem će se moći postaviti veći broj pitanja i na njih će biti odgovoreno.
Ne zaboravimo da što kolega Phoenix riješi na forumu ostaje na forumu, što je korisno ne samo aktualnoj generaciji nego i sljedećima, a i na taj način se izbjegava ponavljanje jednih te istih pitanja na demonstraturama što je dosadno, kako demonstratorima, tako i studentima koji su više od jednom došli na demonstrature.

Između ostaloga, demonstrature uživo nisu zakinute - za njih se brine kolega Petković. U svakom slučaju svi studenti imaju izbor, jedno ili drugo ili oboje, što im najviše odgovara.

Vi ljudi jednostavno nikada niste zadovoljni Laughing



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:00 pet, 21. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ooo ja sam sve samo ne pesimistična! :D
argumenti ti nisu loši ali mi se ovo i dalje čini kao potenciranje asocijalnosti današnjeg društva :)

ne znam kako je s vama mlađima, ali kada sam ja išla na demostrature, uvijek se na svako pitanje stiglo odgovoriti (izuzev zadnjeg tjedna prije kolokvija, ali to je ionako greška onih koji nisu redovito radili)...zapravo se, u pravilu, sve stiglo u pola sata-sat srediti :)
ooo ja sam sve samo ne pesimistična! Very Happy
argumenti ti nisu loši ali mi se ovo i dalje čini kao potenciranje asocijalnosti današnjeg društva Smile

ne znam kako je s vama mlađima, ali kada sam ja išla na demostrature, uvijek se na svako pitanje stiglo odgovoriti (izuzev zadnjeg tjedna prije kolokvija, ali to je ionako greška onih koji nisu redovito radili)...zapravo se, u pravilu, sve stiglo u pola sata-sat srediti Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 11:42 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]kada sam ja išla na demostrature, uvijek se na svako pitanje stiglo odgovoriti[/quote]
Ovo jednostavno nije realna situacija, jer dok sam ja išao u prvom semestru na demonstrature, na hrpu mojih pitanja se nije stiglo odgovoriti.

[quote="tihana"]ali mi se ovo i dalje čini kao potenciranje asocijalnosti današnjeg društva :)
[/quote]
Iskreno, i dalje ne vidim u čemu je problem s obzirom da demonstrature u ŽIVO postoje. Svi mogu kako hoće, bilo forum, bilo u živo. Asocijalnost nije uvijek nužno loša stvar. :P

Meni se i sviđa ideja da ako imam tipa samo jedno dva pitanja ne moram dolaziti na faks kada mi ne odgovara ili ostajati duže na istom da bih dobio odgovore, već pitanje postavim na forumu, odem spavati, probudem se i tadaaa :D
tihana (napisa):
kada sam ja išla na demostrature, uvijek se na svako pitanje stiglo odgovoriti

Ovo jednostavno nije realna situacija, jer dok sam ja išao u prvom semestru na demonstrature, na hrpu mojih pitanja se nije stiglo odgovoriti.

tihana (napisa):
ali mi se ovo i dalje čini kao potenciranje asocijalnosti današnjeg društva Smile

Iskreno, i dalje ne vidim u čemu je problem s obzirom da demonstrature u ŽIVO postoje. Svi mogu kako hoće, bilo forum, bilo u živo. Asocijalnost nije uvijek nužno loša stvar. Razz

Meni se i sviđa ideja da ako imam tipa samo jedno dva pitanja ne moram dolaziti na faks kada mi ne odgovara ili ostajati duže na istom da bih dobio odgovore, već pitanje postavim na forumu, odem spavati, probudem se i tadaaa Very Happy



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:36 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Iskreno, i dalje ne vidim u čemu je problem[/quote]
Problem bi mogao biti u tome sto niste jos stekli dovoljno iskustva u tome kako se matematika zapisuje na "papir" da bi jednostavno mogli zamijeniti zive demonstrature.

Dosta rjesenja na forumu su, uvjetno receno, traljavo zapisana jer uglavnom se pokusava imitirati pisanje na ploci, sto nije dobra praksa.

Kolege Phoenixa se mozda to ne tice jer po sjecanju na njegove prethodne postove, stvari budu jasno objasnjene, iako njegovi postovi takodjer znaju patiti od npr. nedostatka referenciranja. :)

[quote]Svi mogu kako hoće[/quote]
A i u ovome je problem. :) Trebalo bi se s malo vise od "idi i 2 sata tjedno odgovaraj na nasumicna pitanja" pozabaviti demonstraturama i demonstratorima ako se zeli osigurati kvaliteta studija.
Zenon (napisa):
Iskreno, i dalje ne vidim u čemu je problem

Problem bi mogao biti u tome sto niste jos stekli dovoljno iskustva u tome kako se matematika zapisuje na "papir" da bi jednostavno mogli zamijeniti zive demonstrature.

Dosta rjesenja na forumu su, uvjetno receno, traljavo zapisana jer uglavnom se pokusava imitirati pisanje na ploci, sto nije dobra praksa.

Kolege Phoenixa se mozda to ne tice jer po sjecanju na njegove prethodne postove, stvari budu jasno objasnjene, iako njegovi postovi takodjer znaju patiti od npr. nedostatka referenciranja. Smile

Citat:
Svi mogu kako hoće

A i u ovome je problem. Smile Trebalo bi se s malo vise od "idi i 2 sata tjedno odgovaraj na nasumicna pitanja" pozabaviti demonstraturama i demonstratorima ako se zeli osigurati kvaliteta studija.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 14:59 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Problem bi mogao biti u tome sto niste jos stekli dovoljno iskustva u tome kako se matematika zapisuje na "papir" da bi jednostavno mogli zamijeniti zive demonstrature.
[/quote]

Mislim da su za to više zaduženi profesori i asistenti kroz 20+ sati tjedno koje drže, a ne demonstrator sa svoja 2 sata tjedna na koja nismo ni obavezni dolaziti.

[quote="goranm"]A i u ovome je problem. :) Trebalo bi se s malo vise od "idi i 2 sata tjedno odgovaraj na nasumicna pitanja" pozabaviti demonstraturama i demonstratorima ako se zeli osigurati kvaliteta studija.[/quote]

Slažem se, no 2 sata tjedno demonstratura (* broj različitih demonstratora), 2 sata konzultacija tjedno kod asistenata, 2-4 sata konuzltacija tjedno kod profesora, forum, email preko kojeg također asistenti odgovaraju i ostale stvari su sasvim dovoljne za sve one studente koji žele raditi. Samo kada zbrojimo nabrojane opcije gore, studenti imaju minimalno (i to nerealno minimalno, jer sigurno imaju i više) 6 sati tjedno pomoći oko svega što ima padne na pamet u vezi studiranja i napretka u struci.
Ako već treba nešto promijeniti i poboljšati, onda bi bilo dobro da se jasno i glasno kaže kakve promijene bi to trebale biti, jer nekako imam osjećaj da naš narod samo to i radi, priča o tome kako je loše i treba nešto mijenjati, a zapravo rijetko tko zna što treba i predlaže to, a još manje ljudi se trudi provesti to u dijelo. Osobno, iskreno, ni ne znam što bih još učinio kao demonstrator da bi situacija bila bolja. I'm open for suggestions! :D
goranm (napisa):
Problem bi mogao biti u tome sto niste jos stekli dovoljno iskustva u tome kako se matematika zapisuje na "papir" da bi jednostavno mogli zamijeniti zive demonstrature.


Mislim da su za to više zaduženi profesori i asistenti kroz 20+ sati tjedno koje drže, a ne demonstrator sa svoja 2 sata tjedna na koja nismo ni obavezni dolaziti.

goranm (napisa):
A i u ovome je problem. Smile Trebalo bi se s malo vise od "idi i 2 sata tjedno odgovaraj na nasumicna pitanja" pozabaviti demonstraturama i demonstratorima ako se zeli osigurati kvaliteta studija.


Slažem se, no 2 sata tjedno demonstratura (* broj različitih demonstratora), 2 sata konzultacija tjedno kod asistenata, 2-4 sata konuzltacija tjedno kod profesora, forum, email preko kojeg također asistenti odgovaraju i ostale stvari su sasvim dovoljne za sve one studente koji žele raditi. Samo kada zbrojimo nabrojane opcije gore, studenti imaju minimalno (i to nerealno minimalno, jer sigurno imaju i više) 6 sati tjedno pomoći oko svega što ima padne na pamet u vezi studiranja i napretka u struci.
Ako već treba nešto promijeniti i poboljšati, onda bi bilo dobro da se jasno i glasno kaže kakve promijene bi to trebale biti, jer nekako imam osjećaj da naš narod samo to i radi, priča o tome kako je loše i treba nešto mijenjati, a zapravo rijetko tko zna što treba i predlaže to, a još manje ljudi se trudi provesti to u dijelo. Osobno, iskreno, ni ne znam što bih još učinio kao demonstrator da bi situacija bila bolja. I'm open for suggestions! Very Happy



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:38 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"][quote="goranm"]Problem bi mogao biti u tome sto niste jos stekli dovoljno iskustva u tome kako se matematika zapisuje na "papir" da bi jednostavno mogli zamijeniti zive demonstrature.
[/quote]
Mislim da su za to više zaduženi profesori i asistenti kroz 20+ sati tjedno koje drže, a ne demonstrator sa svoja 2 sata tjedna na koja nismo ni obavezni dolaziti.[/quote]
I da 25min tjedno drzite, i dalje sluzbeno radite sa studentima i morate znati iskomunicirati gradivo. To sto niste obavezni dolaziti je drugi par carapa.
[quote] Samo kada zbrojimo nabrojane opcije gore, studenti imaju minimalno (i to nerealno minimalno, jer sigurno imaju i više) 6 sati tjedno pomoći[/quote]
To sto termini traju 2 sata ne znaci da student ima pravo na puna 2 sata. Ako se dva studenta pojave na konzultacijama, nece sa svakim profesor/asistent pricati/rjesavati zadatke 2 sata.
[quote]Ako već treba nešto promijeniti i poboljšati, onda bi bilo dobro da se jasno i glasno kaže kakve promijene bi to trebale biti, jer nekako imam osjećaj da naš narod samo to i radi, priča o tome kako je loše i treba nešto mijenjati, a zapravo rijetko tko zna što treba i predlaže to, a još manje ljudi se trudi provesti to u dijelo. Osobno, iskreno, ni ne znam što bih još učinio kao demonstrator da bi situacija bila bolja. I'm open for suggestions! :D[/quote]
Za pocetak, mozes traziti studente za povratnu informaciju i pitati njih sto bi jos mogao uciniti.

Sa one formalne strane, ja bih vam na prvom mjestu zabranio najavu mailom kao uvjet za odrzavanje demonstratura. Ako se nitko ne pojavi, Ok, ili cete biti placeni za 2 sata buljenja u plocu ili cete 2 sata uciti vlastito gradivo, biti na rucku itd. i opet biti placeni za to.

Vjerojatno bi ih izmijenio na nacin da 1 sat prati neki unaprijed odredjen program, a 1 sat su pitanja, koja mogu i ne moraju biti unaprijed postavljena mailom, i odgovori. Uveo bih anketu i za demonstrature/demonstratore, ne samo za kolegije/nastavnike. Sudjelovanje na forumu bih adekvatno nagradio.
Zenon (napisa):
goranm (napisa):
Problem bi mogao biti u tome sto niste jos stekli dovoljno iskustva u tome kako se matematika zapisuje na "papir" da bi jednostavno mogli zamijeniti zive demonstrature.

Mislim da su za to više zaduženi profesori i asistenti kroz 20+ sati tjedno koje drže, a ne demonstrator sa svoja 2 sata tjedna na koja nismo ni obavezni dolaziti.

I da 25min tjedno drzite, i dalje sluzbeno radite sa studentima i morate znati iskomunicirati gradivo. To sto niste obavezni dolaziti je drugi par carapa.
Citat:
Samo kada zbrojimo nabrojane opcije gore, studenti imaju minimalno (i to nerealno minimalno, jer sigurno imaju i više) 6 sati tjedno pomoći

To sto termini traju 2 sata ne znaci da student ima pravo na puna 2 sata. Ako se dva studenta pojave na konzultacijama, nece sa svakim profesor/asistent pricati/rjesavati zadatke 2 sata.
Citat:
Ako već treba nešto promijeniti i poboljšati, onda bi bilo dobro da se jasno i glasno kaže kakve promijene bi to trebale biti, jer nekako imam osjećaj da naš narod samo to i radi, priča o tome kako je loše i treba nešto mijenjati, a zapravo rijetko tko zna što treba i predlaže to, a još manje ljudi se trudi provesti to u dijelo. Osobno, iskreno, ni ne znam što bih još učinio kao demonstrator da bi situacija bila bolja. I'm open for suggestions! Very Happy

Za pocetak, mozes traziti studente za povratnu informaciju i pitati njih sto bi jos mogao uciniti.

Sa one formalne strane, ja bih vam na prvom mjestu zabranio najavu mailom kao uvjet za odrzavanje demonstratura. Ako se nitko ne pojavi, Ok, ili cete biti placeni za 2 sata buljenja u plocu ili cete 2 sata uciti vlastito gradivo, biti na rucku itd. i opet biti placeni za to.

Vjerojatno bi ih izmijenio na nacin da 1 sat prati neki unaprijed odredjen program, a 1 sat su pitanja, koja mogu i ne moraju biti unaprijed postavljena mailom, i odgovori. Uveo bih anketu i za demonstrature/demonstratore, ne samo za kolegije/nastavnike. Sudjelovanje na forumu bih adekvatno nagradio.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 20:52 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Ako se nitko ne pojavi, Ok, ili cete biti placeni za 2 sata buljenja u plocu ili cete 2 sata uciti vlastito gradivo, biti na rucku itd. i opet biti placeni za to.
[/quote]
Stvarno ne vidim svrhu ovoga. Zašto bih, ako nitko ne planira doći, išao na faks dva sata ranije i radio nešto što mogu i kod kuće u puno ljepšem okruženju svoje sobe? To je kao da se vozam po gradu besciljno u službenom autu pizzerije iako nitko nije naručio pizzu, samo zato što sam plaćen da razvozim pizze.
A sad da će se netko u 7 ujutro sjetiti da bi možda bilo dobro doći na demonstrature u 9, to su gluposti i nije realna situacija. Ako netko nema obaveza u 8-9, onda sigurno neće biti ni budan u 7 bez ikakvog razloga i baš onda poželjeti doći na demonstrature. Da, naravno da postoji takav scenarij, ali kome god da padne na pamet izdvajati ga... Bitch, please! xD

[quote="goranm"]Uveo bih anketu i za demonstrature/demonstratore, ne samo za kolegije/nastavnike.
[/quote]
Također.
goranm (napisa):
Ako se nitko ne pojavi, Ok, ili cete biti placeni za 2 sata buljenja u plocu ili cete 2 sata uciti vlastito gradivo, biti na rucku itd. i opet biti placeni za to.

Stvarno ne vidim svrhu ovoga. Zašto bih, ako nitko ne planira doći, išao na faks dva sata ranije i radio nešto što mogu i kod kuće u puno ljepšem okruženju svoje sobe? To je kao da se vozam po gradu besciljno u službenom autu pizzerije iako nitko nije naručio pizzu, samo zato što sam plaćen da razvozim pizze.
A sad da će se netko u 7 ujutro sjetiti da bi možda bilo dobro doći na demonstrature u 9, to su gluposti i nije realna situacija. Ako netko nema obaveza u 8-9, onda sigurno neće biti ni budan u 7 bez ikakvog razloga i baš onda poželjeti doći na demonstrature. Da, naravno da postoji takav scenarij, ali kome god da padne na pamet izdvajati ga... Bitch, please! xD

goranm (napisa):
Uveo bih anketu i za demonstrature/demonstratore, ne samo za kolegije/nastavnike.

Također.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:11 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Stvarno ne vidim svrhu ovoga. Zašto bih, ako nitko ne planira doći, išao na faks dva sata ranije i radio nešto što mogu i kod kuće u puno ljepšem okruženju svoje sobe? To je kao da se vozam po gradu besciljno u službenom autu pizzerije iako nitko nije naručio pizzu, samo zato što sam plaćen da razvozim pizze.[/quote]
Pa nitko te ne tjera da budes demonstrator. Ali ako si vec odlucio prihvatiti se toga, onda je po meni normalno za ocekivati da si svjestan toga da 2 sata vise tjedno imas obvezu biti na fakultetu.

Nije poanta demonstratura da se ti kao demonstrator osjecas korisno. Poanta je pomoci studentima, a po meni ta pomoc ne bi smjela biti uz prethodnu najavu, vec sastavni dio rasporeda svakog studenta.
[quote]A sad da će se netko u 7 ujutro sjetiti da bi možda bilo dobro doći na demonstrature u 9, to su gluposti i nije realna situacija. Ako netko nema obaveza u 8-9, onda sigurno neće biti ni budan u 7 bez ikakvog razloga i baš onda poželjeti doći na demonstrature. Da, naravno da postoji takav scenarij, ali kome god da padne na pamet izdvajati ga... Bitch, please! xD[/quote]
Ne vidim kako je ovaj scenarij argument za ista.
Zenon (napisa):
Stvarno ne vidim svrhu ovoga. Zašto bih, ako nitko ne planira doći, išao na faks dva sata ranije i radio nešto što mogu i kod kuće u puno ljepšem okruženju svoje sobe? To je kao da se vozam po gradu besciljno u službenom autu pizzerije iako nitko nije naručio pizzu, samo zato što sam plaćen da razvozim pizze.

Pa nitko te ne tjera da budes demonstrator. Ali ako si vec odlucio prihvatiti se toga, onda je po meni normalno za ocekivati da si svjestan toga da 2 sata vise tjedno imas obvezu biti na fakultetu.

Nije poanta demonstratura da se ti kao demonstrator osjecas korisno. Poanta je pomoci studentima, a po meni ta pomoc ne bi smjela biti uz prethodnu najavu, vec sastavni dio rasporeda svakog studenta.
Citat:
A sad da će se netko u 7 ujutro sjetiti da bi možda bilo dobro doći na demonstrature u 9, to su gluposti i nije realna situacija. Ako netko nema obaveza u 8-9, onda sigurno neće biti ni budan u 7 bez ikakvog razloga i baš onda poželjeti doći na demonstrature. Da, naravno da postoji takav scenarij, ali kome god da padne na pamet izdvajati ga... Bitch, please! xD

Ne vidim kako je ovaj scenarij argument za ista.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:33 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]
[quote] Samo kada zbrojimo nabrojane opcije gore, studenti imaju minimalno (i to nerealno minimalno, jer sigurno imaju i više) 6 sati tjedno pomoći[/quote]
To sto termini traju 2 sata ne znaci da student ima pravo na puna 2 sata. Ako se dva studenta pojave na konzultacijama, nece sa svakim profesor/asistent pricati/rjesavati zadatke 2 sata.[/quote]

Istina. Isto tako, iz perspektive nekog studenta studenta: ne odgovaraju mi svi termini svih demonstratura pa tako realno gledajući nemam opciju biranja demonstratora :(


[quote="Zenon"]Stvarno ne vidim svrhu ovoga. Zašto bih, ako nitko ne planira doći, išao na faks dva sata ranije i radio nešto što mogu i kod kuće u puno ljepšem okruženju svoje sobe? To je kao da se vozam po gradu besciljno u službenom autu pizzerije iako nitko nije naručio pizzu, samo zato što sam plaćen da razvozim pizze.[/quote]

Vrlo jednostavno - zato što si za to plaćen. Katkada ćeš i na posao morati otići znajući da nećeš imati što raditi - ali ćeš morati doći. A gdje je vozač pizza kada ne vozi? Na poslu u pizzeriji čeka da ga netko zatreba. Nije baš doma u okruženju svoje sobe.

Uglavnom, slažem se sa SVIME što je napisao goramn :) :karma:
goranm (napisa):

Citat:
Samo kada zbrojimo nabrojane opcije gore, studenti imaju minimalno (i to nerealno minimalno, jer sigurno imaju i više) 6 sati tjedno pomoći

To sto termini traju 2 sata ne znaci da student ima pravo na puna 2 sata. Ako se dva studenta pojave na konzultacijama, nece sa svakim profesor/asistent pricati/rjesavati zadatke 2 sata.


Istina. Isto tako, iz perspektive nekog studenta studenta: ne odgovaraju mi svi termini svih demonstratura pa tako realno gledajući nemam opciju biranja demonstratora Sad


Zenon (napisa):
Stvarno ne vidim svrhu ovoga. Zašto bih, ako nitko ne planira doći, išao na faks dva sata ranije i radio nešto što mogu i kod kuće u puno ljepšem okruženju svoje sobe? To je kao da se vozam po gradu besciljno u službenom autu pizzerije iako nitko nije naručio pizzu, samo zato što sam plaćen da razvozim pizze.


Vrlo jednostavno - zato što si za to plaćen. Katkada ćeš i na posao morati otići znajući da nećeš imati što raditi - ali ćeš morati doći. A gdje je vozač pizza kada ne vozi? Na poslu u pizzeriji čeka da ga netko zatreba. Nije baš doma u okruženju svoje sobe.

Uglavnom, slažem se sa SVIME što je napisao goramn Smile karma++



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:05 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Pa nitko te ne tjera da budes demonstrator. Ali ako si vec odlucio prihvatiti se toga, onda je po meni normalno za ocekivati da si svjestan toga da 2 sata vise tjedno imas obvezu biti na fakultetu.
[/quote]
I jesam svjestan i spreman sam svaki tjedan doći na demonstrature ako ikome treba pomoć, bilo to 20 studenata ili samo jedan student. Spreman sam provesti 2 sata više na fakultetu ako se za tim ukaže potreba. Ono što je [u][b]besmisleno[/b][/u] je provesti 2 sata više na fakultetu ništa ne radeći. Uvjeren sam da se od mene kao od demonstratora očekuje da pomognem studentima, a ne da sjedim u predavaonici slušajući mp3.
[quote="goranm"]Poanta je pomoci studentima, a po meni ta pomoc ne bi smjela biti uz prethodnu najavu, vec sastavni dio rasporeda svakog studenta.
[/quote]
S obzirom da ne razumijem kako su ovdje studenti[b] [u]i na koji način zakinuti[/u][/b] i kako im je zahtjevom za najavu pomoć onemogućena, htio bih da ovo malo bolje objasniš, jer ja zaista ne vidim problem.
goranm (napisa):
Pa nitko te ne tjera da budes demonstrator. Ali ako si vec odlucio prihvatiti se toga, onda je po meni normalno za ocekivati da si svjestan toga da 2 sata vise tjedno imas obvezu biti na fakultetu.

I jesam svjestan i spreman sam svaki tjedan doći na demonstrature ako ikome treba pomoć, bilo to 20 studenata ili samo jedan student. Spreman sam provesti 2 sata više na fakultetu ako se za tim ukaže potreba. Ono što je besmisleno je provesti 2 sata više na fakultetu ništa ne radeći. Uvjeren sam da se od mene kao od demonstratora očekuje da pomognem studentima, a ne da sjedim u predavaonici slušajući mp3.
goranm (napisa):
Poanta je pomoci studentima, a po meni ta pomoc ne bi smjela biti uz prethodnu najavu, vec sastavni dio rasporeda svakog studenta.

S obzirom da ne razumijem kako su ovdje studenti i na koji način zakinuti i kako im je zahtjevom za najavu pomoć onemogućena, htio bih da ovo malo bolje objasniš, jer ja zaista ne vidim problem.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:22 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]S obzirom da ne razumijem kako su ovdje studenti[b] [u]i na koji način zakinuti[/u][/b] i kako im je zahtjevom za najavu pomoć onemogućena, htio bih da ovo malo bolje objasniš, jer ja zaista ne vidim problem.[/quote]

zanimisli ovaj scenarij:
netko želi doći na demonstrature koje su u srijedu u 12h za koje se mora najaviti do utorka u 18h.
i radi taj student doma, sve mu je jasno, ne mora on na demonstrature. u 19h skuži da mu ipak nije nešto jasno - mora čekati idući tjedan. ili skuži da mu nešto nije jasno u srijedu u 11h (razgovara s kolegom i skuži da je nešto totalno krivo shvatio i zaključio). i sav sretan on pomisli " joj kako super! za sat vremena su demonstrature, mogu pročekati sat vremena i pitati demosa :) " kad ono - ne baš :?

ne pričam bezveze, ova 2 scenarija su se meni nekoliko puta dogodila :(
tako da ovo "[b] [u]i na koji način zakinuti[/u][/b]" možeš bez pol beda obrisati...
Zenon (napisa):
S obzirom da ne razumijem kako su ovdje studenti i na koji način zakinuti i kako im je zahtjevom za najavu pomoć onemogućena, htio bih da ovo malo bolje objasniš, jer ja zaista ne vidim problem.


zanimisli ovaj scenarij:
netko želi doći na demonstrature koje su u srijedu u 12h za koje se mora najaviti do utorka u 18h.
i radi taj student doma, sve mu je jasno, ne mora on na demonstrature. u 19h skuži da mu ipak nije nešto jasno - mora čekati idući tjedan. ili skuži da mu nešto nije jasno u srijedu u 11h (razgovara s kolegom i skuži da je nešto totalno krivo shvatio i zaključio). i sav sretan on pomisli " joj kako super! za sat vremena su demonstrature, mogu pročekati sat vremena i pitati demosa Smile " kad ono - ne baš Confused

ne pričam bezveze, ova 2 scenarija su se meni nekoliko puta dogodila Sad
tako da ovo " i na koji način zakinuti" možeš bez pol beda obrisati...



_________________
I aim to misbehave


Zadnja promjena: tihana; 23:23 sub, 22. 9. 2012; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:23 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]Vrlo jednostavno - zato što si za to plaćen.
[/quote]
:lol: Osobno ne znam niti jednu osobu kojoj je motiv za držanje demonstratura bio "plaća". Što se mene tiče, ne moraju mi je niti dati. Mislim da smo svi ovdje svjesni da za dvosatne repeticije tjedno možemo dobiti i do 6 puta više nego što dobijemo za 2 sata držanja demonstratura tjedno uz puno bolje uvjete tipa da ta osoba dođe nama, a ne mi njoj.
Između ostaloga, plaćen sam da pomognem studentima, a ne da sjedim na faksu i ne radim ništa. Da se od mene očekuje da zaista budem ta dva sata na faksu čekajući da se netko pojavi, onda bi mi faks to i omogućio, dao bi mi predavaonicu ili nešto gdje bi studenti znali da trebaju ići. Teoretski meni nitko ne garantira da ću ja imati slobodnu predavaonicu i da neću držati demonstrature na ploči na drugom katu (što se događalo više puta). Već iz toga se vidi da se zapravo to od nas ni ne očekuje. Da se očekuje, bio bi nam dan nekakav raspored slobodnih predavaonica tako da se znamo organizirati i da bi takve akcije bile moguće.

[quote="tihana"]A gdje je vozač pizza kada ne vozi? Na poslu u pizzeriji čeka da ga netko zatreba. Nije baš doma u okruženju svoje sobe.
[/quote]
Baš kao što sam naveo gore, nama nitko nije obezbijedio "pizzeriju" u kojoj ćemo čekati.
tihana (napisa):
Vrlo jednostavno - zato što si za to plaćen.

Laughing Osobno ne znam niti jednu osobu kojoj je motiv za držanje demonstratura bio "plaća". Što se mene tiče, ne moraju mi je niti dati. Mislim da smo svi ovdje svjesni da za dvosatne repeticije tjedno možemo dobiti i do 6 puta više nego što dobijemo za 2 sata držanja demonstratura tjedno uz puno bolje uvjete tipa da ta osoba dođe nama, a ne mi njoj.
Između ostaloga, plaćen sam da pomognem studentima, a ne da sjedim na faksu i ne radim ništa. Da se od mene očekuje da zaista budem ta dva sata na faksu čekajući da se netko pojavi, onda bi mi faks to i omogućio, dao bi mi predavaonicu ili nešto gdje bi studenti znali da trebaju ići. Teoretski meni nitko ne garantira da ću ja imati slobodnu predavaonicu i da neću držati demonstrature na ploči na drugom katu (što se događalo više puta). Već iz toga se vidi da se zapravo to od nas ni ne očekuje. Da se očekuje, bio bi nam dan nekakav raspored slobodnih predavaonica tako da se znamo organizirati i da bi takve akcije bile moguće.

tihana (napisa):
A gdje je vozač pizza kada ne vozi? Na poslu u pizzeriji čeka da ga netko zatreba. Nije baš doma u okruženju svoje sobe.

Baš kao što sam naveo gore, nama nitko nije obezbijedio "pizzeriju" u kojoj ćemo čekati.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:29 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]:lol: Osobno ne znam niti jednu osobu kojoj je motiv za držanje demonstratura bio "plaća". Što se mene tiče, ne moraju mi je niti dati. [/quote]

onda nemoj biti demos pa drži besplatne instrukcije kada, gdje i na koji način ti to želiš


[quote="Zenon"]Da se od mene očekuje da zaista budem ta dva sata na faksu čekajući da se netko pojavi, onda bi mi faks to i omogućio, dao bi mi predavaonicu ili nešto gdje bi studenti znali da trebaju ići.[/quote]


istina ali tu moraš uzeti realnu situaciju -- nažalost fax (niti država, a fax nam je državni a ne privatni) nam nije bogat pa nema višak love. ipak, kao što možeš vidjeti, radi se na povećanju faxa i na broju predavaonica.
i uvijek imaš 102 kao opciju - nastava je tamo prioritet. ako je ona puna studenata koji tamo samo sjede, zure u sunce i/ili surfaju, ti kao demos uđeš, sve obavijestiš da će se tu držati demonstrature. i ti si u tom slučaju glavni (ja sam par puta tamo išla na demonstrature)
Zenon (napisa):
Laughing Osobno ne znam niti jednu osobu kojoj je motiv za držanje demonstratura bio "plaća". Što se mene tiče, ne moraju mi je niti dati.


onda nemoj biti demos pa drži besplatne instrukcije kada, gdje i na koji način ti to želiš


Zenon (napisa):
Da se od mene očekuje da zaista budem ta dva sata na faksu čekajući da se netko pojavi, onda bi mi faks to i omogućio, dao bi mi predavaonicu ili nešto gdje bi studenti znali da trebaju ići.



istina ali tu moraš uzeti realnu situaciju – nažalost fax (niti država, a fax nam je državni a ne privatni) nam nije bogat pa nema višak love. ipak, kao što možeš vidjeti, radi se na povećanju faxa i na broju predavaonica.
i uvijek imaš 102 kao opciju - nastava je tamo prioritet. ako je ona puna studenata koji tamo samo sjede, zure u sunce i/ili surfaju, ti kao demos uđeš, sve obavijestiš da će se tu držati demonstrature. i ti si u tom slučaju glavni (ja sam par puta tamo išla na demonstrature)



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:38 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]zanimisli ovaj scenarij:
netko želi doći na demonstrature koje su u srijedu u 12h za koje se mora najaviti do utorka u 18h.
[/quote]
S obzirom da je dotični student svjestan do kada se mora najaviti, onda će si valjda bolje rasporediti vrijeme i ranije vježbati pa do 18 znati treba li ili ne treba ići. Dakle, zakinut je jedino svojim neradom i ostavljanjem svega za zadnji čas.

[quote="tihana"]ili skuži da mu nešto nije jasno u srijedu u 11h (razgovara s kolegom i skuži da je nešto totalno krivo shvatio i zaključio). i sav sretan on pomisli " joj kako super! za sat vremena su demonstrature, mogu pročekati sat vremena i pitati demosa :) " kad ono - ne baš :?
[/quote]
Ako studentu nešto nije jasno, trebao bi pročitati literaturu više puta, pogledati zadatke, razmisliti ako treba i tri dana, pa tek onda ići na demonstrature kada vidi da sam nije u stanju riješiti problem, a ne nakon sat vremena odustati. Isto kao što te nitko ne može naučiti programirati nego moraš sam tipkati kod, tako bi i objašnjavanje svega bez da student utroši dovoljno truda u sam problem nije produktivno. Slažem se da bih ja kao demonstrator trebao biti u mogućnosti u svom terminu čak i u takvim situacijama pružiti pomoć, ali moj termin je 9-11, a brucoši prije toga nemaju nastave, a najvjerojatnije neće ni biti budni, ako već nisu planirali doći. Ako u drugom semestru moj termin bude takav da brucoši imaju prije njega nastavu, bit ću na faksu i naći način da se zna u kojoj predavaonici sam dostupan. Za ovaj semestar mislim da to nema potrebe.

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="tihana"]ti kao demos uđeš, sve obavijestiš da će se tu držati demonstrature. i ti si u tom slučaju glavni (ja sam par puta tamo išla na demonstrature)[/quote]
Zanemarimo sada stidljivost studenata i ostale nepogodnosti, ali ako bi se drugi studenti zaista pridržavali ovoga, onda bi ovo za mene kao za demonstratora bilo odlično i zapravo super, jer u 102 je više manje uvijek zabavno i slobodno pa čekanje studenata ne bi trebao biti problem. Eto, riješili smo i taj problem :bighug:
tihana (napisa):
zanimisli ovaj scenarij:
netko želi doći na demonstrature koje su u srijedu u 12h za koje se mora najaviti do utorka u 18h.

S obzirom da je dotični student svjestan do kada se mora najaviti, onda će si valjda bolje rasporediti vrijeme i ranije vježbati pa do 18 znati treba li ili ne treba ići. Dakle, zakinut je jedino svojim neradom i ostavljanjem svega za zadnji čas.

tihana (napisa):
ili skuži da mu nešto nije jasno u srijedu u 11h (razgovara s kolegom i skuži da je nešto totalno krivo shvatio i zaključio). i sav sretan on pomisli " joj kako super! za sat vremena su demonstrature, mogu pročekati sat vremena i pitati demosa Smile " kad ono - ne baš Confused

Ako studentu nešto nije jasno, trebao bi pročitati literaturu više puta, pogledati zadatke, razmisliti ako treba i tri dana, pa tek onda ići na demonstrature kada vidi da sam nije u stanju riješiti problem, a ne nakon sat vremena odustati. Isto kao što te nitko ne može naučiti programirati nego moraš sam tipkati kod, tako bi i objašnjavanje svega bez da student utroši dovoljno truda u sam problem nije produktivno. Slažem se da bih ja kao demonstrator trebao biti u mogućnosti u svom terminu čak i u takvim situacijama pružiti pomoć, ali moj termin je 9-11, a brucoši prije toga nemaju nastave, a najvjerojatnije neće ni biti budni, ako već nisu planirali doći. Ako u drugom semestru moj termin bude takav da brucoši imaju prije njega nastavu, bit ću na faksu i naći način da se zna u kojoj predavaonici sam dostupan. Za ovaj semestar mislim da to nema potrebe.

Added after 3 minutes:

tihana (napisa):
ti kao demos uđeš, sve obavijestiš da će se tu držati demonstrature. i ti si u tom slučaju glavni (ja sam par puta tamo išla na demonstrature)

Zanemarimo sada stidljivost studenata i ostale nepogodnosti, ali ako bi se drugi studenti zaista pridržavali ovoga, onda bi ovo za mene kao za demonstratora bilo odlično i zapravo super, jer u 102 je više manje uvijek zabavno i slobodno pa čekanje studenata ne bi trebao biti problem. Eto, riješili smo i taj problem Jako veliki zagrljaj



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:59 sub, 22. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Ono što je [u][b]besmisleno[/b][/u] je provesti 2 sata više na fakultetu ništa ne radeći[/quote]
Ta tvrdnja je istinita bez obzira na to bio ti demonstrator ili ne. Na kraju, ti biras kako ces ta 2 sata provesti u slucaju da se nitko ne pojavi.
[quote]S obzirom da ne razumijem kako su ovdje studenti[b] [u]i na koji način zakinuti[/u][/b] i kako im je zahtjevom za najavu pomoć onemogućena, htio bih da ovo malo bolje objasniš, jer ja zaista ne vidim problem.[/quote]
Npr. ja ne zelim voditi brigu o tome kome i do kada se moram javiti ako zelim prisustvovati nastavi koja je namijenjena meni. Ne zelim razmisljati da li je demonstrator vidio moj mail i da li uopce pregledava faksovski mail ili mu se poruka treba poslati na privatni gmail kojeg ne znam. Ne zelim kopati po nesluzbenom forumu kako bih dosao do informacije o tome sto ja trebam napraviti da se demonstrature odrze. Ne zelim biti zakinut za demonstrature ako sam u situaciji da mi internet nije pri ruci.
[quote="Zenon"]Da se od mene očekuje da zaista budem ta dva sata na faksu čekajući da se netko pojavi, onda bi mi faks to i omogućio, dao bi mi predavaonicu ili nešto gdje bi studenti znali da trebaju ići. Teoretski meni nitko ne garantira da ću ja imati slobodnu predavaonicu i da neću držati demonstrature na ploči na drugom katu (što se događalo više puta). Već iz toga se vidi da se zapravo to od nas ni ne očekuje. Da se očekuje, bio bi nam dan nekakav raspored slobodnih predavaonica tako da se znamo organizirati i da bi takve akcije bile moguće.[/quote]
To je sve nagadjanje s tvoje strane. Sto se od demonstratora ocekuje na pojedinom kolegiju trebalo bi pitati voditelja kolegija. To sto fakultet nema uvjete za odrzavanje demonstratura je problem voditelja studija, a rjesenje nije dati demonstratorima da u trenutnoj situaciji improviziraju po volji.

[quote="Zenon"]S obzirom da je dotični student svjestan do kada se mora najaviti, onda će si valjda bolje rasporediti vrijeme i ranije vježbati pa do 18 znati treba li ili ne treba ići. Dakle, zakinut je jedino svojim neradom i ostavljanjem svega za zadnji čas.

Ako studentu nešto nije jasno, trebao bi pročitati literaturu više puta, pogledati zadatke, razmisliti ako treba i tri dana, pa tek onda ići na demonstrature(...)
[/quote]
Jer u stvarnom svijetu sve uvijek ide po spagi. Najbolje bi bilo da studenti dolaze na demonstrature i sami odgovaraju na vlastita pitanja. A onda tebi fakultet jos i plati za to. :P
Zenon (napisa):
Ono što je besmisleno je provesti 2 sata više na fakultetu ništa ne radeći

Ta tvrdnja je istinita bez obzira na to bio ti demonstrator ili ne. Na kraju, ti biras kako ces ta 2 sata provesti u slucaju da se nitko ne pojavi.
Citat:
S obzirom da ne razumijem kako su ovdje studenti i na koji način zakinuti i kako im je zahtjevom za najavu pomoć onemogućena, htio bih da ovo malo bolje objasniš, jer ja zaista ne vidim problem.

Npr. ja ne zelim voditi brigu o tome kome i do kada se moram javiti ako zelim prisustvovati nastavi koja je namijenjena meni. Ne zelim razmisljati da li je demonstrator vidio moj mail i da li uopce pregledava faksovski mail ili mu se poruka treba poslati na privatni gmail kojeg ne znam. Ne zelim kopati po nesluzbenom forumu kako bih dosao do informacije o tome sto ja trebam napraviti da se demonstrature odrze. Ne zelim biti zakinut za demonstrature ako sam u situaciji da mi internet nije pri ruci.
Zenon (napisa):
Da se od mene očekuje da zaista budem ta dva sata na faksu čekajući da se netko pojavi, onda bi mi faks to i omogućio, dao bi mi predavaonicu ili nešto gdje bi studenti znali da trebaju ići. Teoretski meni nitko ne garantira da ću ja imati slobodnu predavaonicu i da neću držati demonstrature na ploči na drugom katu (što se događalo više puta). Već iz toga se vidi da se zapravo to od nas ni ne očekuje. Da se očekuje, bio bi nam dan nekakav raspored slobodnih predavaonica tako da se znamo organizirati i da bi takve akcije bile moguće.

To je sve nagadjanje s tvoje strane. Sto se od demonstratora ocekuje na pojedinom kolegiju trebalo bi pitati voditelja kolegija. To sto fakultet nema uvjete za odrzavanje demonstratura je problem voditelja studija, a rjesenje nije dati demonstratorima da u trenutnoj situaciji improviziraju po volji.

Zenon (napisa):
S obzirom da je dotični student svjestan do kada se mora najaviti, onda će si valjda bolje rasporediti vrijeme i ranije vježbati pa do 18 znati treba li ili ne treba ići. Dakle, zakinut je jedino svojim neradom i ostavljanjem svega za zadnji čas.

Ako studentu nešto nije jasno, trebao bi pročitati literaturu više puta, pogledati zadatke, razmisliti ako treba i tri dana, pa tek onda ići na demonstrature(...)

Jer u stvarnom svijetu sve uvijek ide po spagi. Najbolje bi bilo da studenti dolaze na demonstrature i sami odgovaraju na vlastita pitanja. A onda tebi fakultet jos i plati za to. Razz



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan