Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dvi, ps, tex
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:25 pet, 9. 7. 2004    Naslov: dvi, ps, tex Citirajte i odgovorite

Trebal' bi linkove na stranice gdje mogu skinut' viewere za te fileove. Hvala
Trebal' bi linkove na stranice gdje mogu skinut' viewere za te fileove. Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 6:54 pet, 9. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlican dvi viewer je yap, koji dolazi s [url=http://www.miktex.org]MikTeX[/url] distribucijom. Za ps downloadaj Ghostview (mislim da treba cijeli [url=http://www.cs.wisc.edu/~ghost]Ghostscript[/url]). TeX/LaTeX fajlovi su obicne tekstualne datoteke, pa ti je za gledanje dovoljan bilo koji editor. Ako hoces nesto s njima raditi, treba ti neka od TeX/LaTeX distribucija, recimo spomenuti [url=http://www.miktex.org]MikTeX[/url].
Odlican dvi viewer je yap, koji dolazi s MikTeX distribucijom. Za ps downloadaj Ghostview (mislim da treba cijeli Ghostscript). TeX/LaTeX fajlovi su obicne tekstualne datoteke, pa ti je za gledanje dovoljan bilo koji editor. Ako hoces nesto s njima raditi, treba ti neka od TeX/LaTeX distribucija, recimo spomenuti MikTeX.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:55 pon, 30. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj trebam sve updateati ak' hoću raditi tex (latex) fileove?
Kaj trebam sve updateati ak' hoću raditi tex (latex) fileove?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:14 pon, 30. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

Čudno. Kad sam postal' ovaj prethodni post, javilo mi je nekakvu [i]generalnu grešku[/i]. :shock:
Off-topic

Čudno. Kad sam postal' ovaj prethodni post, javilo mi je nekakvu generalnu grešku. Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:19 pon, 30. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda zato sto je pitanje prilicno nejasno :roll:

Kad instaliras MikTeX imas sve sto je potrebno da bi .tex fajl pretvorio u .dvi .ps ili .pdf. Za gledati .ps trebat ce ti Ghostscript, a za .pdf Acrobat reader.
Mozda zato sto je pitanje prilicno nejasno Rolling Eyes

Kad instaliras MikTeX imas sve sto je potrebno da bi .tex fajl pretvorio u .dvi .ps ili .pdf. Za gledati .ps trebat ce ti Ghostscript, a za .pdf Acrobat reader.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:15 pon, 30. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Mozda zato sto je pitanje prilicno nejasno :roll:

Kad instaliras MikTeX imas sve sto je potrebno da bi .tex fajl pretvorio u .dvi .ps ili .pdf. Za gledati .ps trebat ce ti Ghostscript, a za .pdf Acrobat reader.[/quote]

Da, ali mene zanima pisanje u TeX-u (LaTex-u).
krcko (napisa):
Mozda zato sto je pitanje prilicno nejasno Rolling Eyes

Kad instaliras MikTeX imas sve sto je potrebno da bi .tex fajl pretvorio u .dvi .ps ili .pdf. Za gledati .ps trebat ce ti Ghostscript, a za .pdf Acrobat reader.


Da, ali mene zanima pisanje u TeX-u (LaTex-u).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 1:31 uto, 31. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"][quote="krcko"]Mozda zato sto je pitanje prilicno nejasno :roll:

Kad instaliras MikTeX imas sve sto je potrebno da bi .tex fajl pretvorio u .dvi .ps ili .pdf. Za gledati .ps trebat ce ti Ghostscript, a za .pdf Acrobat reader.[/quote]

Da ali mene zanima pisanje u tex-u ili latex-u.[/quote]
Hehe :) fileovi u texu i latexu se "kompajliraju" iz tekstualnog src koda (poput onog na forumu, skoro ;)) u neki drugi, to su, obicno, dvi, ps i pdf. Za svakodnevno pisanje preporucam neki procesorski jednostavni "izlaz", npr. ps il dvi, iako vecina ljudi preporucuje dvi bez daljnjeg (mog) razumijevanja te tematike. ...za daljnju distribuciju, npr. prijateljima, internetom.. najbolje koristiti pdf (zbog viisoke portabilnost, dobre kompresije i ucestalosti softvera za citanje)

Tj. napises mali tex fajl za probu, pokrenes neki egzekutabilni fajl da ti to prebaci u neki "graficki citljiv" format, npr. dvi i pogledas sto si dobio pomocu nekog dvi viewera (koji je valjda ukljucen u MikTeX?)-reload opcija jako pozeljna :roll:. Za distribuciju se okoristis pdf-om i to je t.

PS. svaka linux distribucija, a dosta sam siguran da to ukljucuje i knoppix, dolaze sa tex/latex/mpost paketima. Takodjer, mislim da sam vidio i tex/latex i ps/dvi/pdf viewer pakete prilikom instalacije [url=http://www.cygwin.com/]Cygwina[/url] (to je win32 aplikacija koja omogucava pokretanje nekih grafickih(ali ne i samo grafickih) aplikacija dizajniranih za POSIX-sustave(unixi, linuxi, ...))
Instalacijski program ima, mislim, manje od 1MB (ali se onda nacekas za download paketa :roll:, ovisi sto sve zelis, ali od 1 do nekoliko sati)
Crni (napisa):
krcko (napisa):
Mozda zato sto je pitanje prilicno nejasno Rolling Eyes

Kad instaliras MikTeX imas sve sto je potrebno da bi .tex fajl pretvorio u .dvi .ps ili .pdf. Za gledati .ps trebat ce ti Ghostscript, a za .pdf Acrobat reader.


Da ali mene zanima pisanje u tex-u ili latex-u.

Hehe Smile fileovi u texu i latexu se "kompajliraju" iz tekstualnog src koda (poput onog na forumu, skoro Wink) u neki drugi, to su, obicno, dvi, ps i pdf. Za svakodnevno pisanje preporucam neki procesorski jednostavni "izlaz", npr. ps il dvi, iako vecina ljudi preporucuje dvi bez daljnjeg (mog) razumijevanja te tematike. ...za daljnju distribuciju, npr. prijateljima, internetom.. najbolje koristiti pdf (zbog viisoke portabilnost, dobre kompresije i ucestalosti softvera za citanje)

Tj. napises mali tex fajl za probu, pokrenes neki egzekutabilni fajl da ti to prebaci u neki "graficki citljiv" format, npr. dvi i pogledas sto si dobio pomocu nekog dvi viewera (koji je valjda ukljucen u MikTeX?)-reload opcija jako pozeljna Rolling Eyes. Za distribuciju se okoristis pdf-om i to je t.

PS. svaka linux distribucija, a dosta sam siguran da to ukljucuje i knoppix, dolaze sa tex/latex/mpost paketima. Takodjer, mislim da sam vidio i tex/latex i ps/dvi/pdf viewer pakete prilikom instalacije Cygwina (to je win32 aplikacija koja omogucava pokretanje nekih grafickih(ali ne i samo grafickih) aplikacija dizajniranih za POSIX-sustave(unixi, linuxi, ...))
Instalacijski program ima, mislim, manje od 1MB (ali se onda nacekas za download paketa Rolling Eyes, ovisi sto sve zelis, ali od 1 do nekoliko sati)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 2:11 uto, 31. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MOJ OFFTOPIC"][quote="Crni"]Čudno. Kad sam postal' ovaj prethodni post, javilo mi je nekakvu generalnu grešku.
[/quote]

[quote="Krcko"]Mozda zato sto je pitanje prilicno nejasno :roll:[/quote]

:biglol:
Krcko je Bog! (ne brkati s nekom vjerom, to se tak veli :roll:)
[/quote]

[quote="Crni"]Da, ali mene zanima pisanje u TeX-u (LaTex-u).[/quote]

:lol:
Da, ali TeX je radio [url=http://www-cs-faculty.stanford.edu/~knuth/]stricek Knuth[/url], a ne M$. Moras delat ovo kaj ti Zub veli. :twisted:

[quote="Zeleni Zubek"]Tj. napises mali tex fajl za probu, pokrenes neki egzekutabilni fajl da ti to prebaci u neki "graficki citljiv" format, npr. dvi i pogledas sto si dobio pomocu nekog dvi viewera (koji je valjda ukljucen u MikTeX?)-reload opcija jako pozeljna :roll:.[/quote]

Ako se ne varam s MikTeX-om dolazi WinEdit editor. U njemu si mozes pisati kôd i imas gumbice za prevodjenje tog kôda u koji vec format zelis i gumbice za otvaranje toga dobivenog u pripadnom pregledniku. Tak da s WinEdit-om radis sve s jednog mjesta. :banana:

P.S. Naravno, podrazumjeva se, kao i uvijek, preporucljivo je da se nauce kratice na tipkovnici, a ne da se klika misom po gumbicima... To nije kul. 8)

[i]v_mis(pozvati_prevoditelja) >= 1.5000000000000000000001s + gubitak koncentracije na micanje glave da nadjes misa i onda pracenje strelice po ekranu

v_tipkovnica(pozvati_prevoditelja) >= 0.183458s[/i]

P.P.S. Gore navedene ocjene brzina su [i]odokativne[/i].
MOJ OFFTOPIC (napisa):
Crni (napisa):
Čudno. Kad sam postal' ovaj prethodni post, javilo mi je nekakvu generalnu grešku.


Krcko (napisa):
Mozda zato sto je pitanje prilicno nejasno Rolling Eyes


Uber-zabavno!
Krcko je Bog! (ne brkati s nekom vjerom, to se tak veli Rolling Eyes)


Crni (napisa):
Da, ali mene zanima pisanje u TeX-u (LaTex-u).


Laughing
Da, ali TeX je radio stricek Knuth, a ne M$. Moras delat ovo kaj ti Zub veli. Twisted Evil

Zeleni Zubek (napisa):
Tj. napises mali tex fajl za probu, pokrenes neki egzekutabilni fajl da ti to prebaci u neki "graficki citljiv" format, npr. dvi i pogledas sto si dobio pomocu nekog dvi viewera (koji je valjda ukljucen u MikTeX?)-reload opcija jako pozeljna Rolling Eyes.


Ako se ne varam s MikTeX-om dolazi WinEdit editor. U njemu si mozes pisati kôd i imas gumbice za prevodjenje tog kôda u koji vec format zelis i gumbice za otvaranje toga dobivenog u pripadnom pregledniku. Tak da s WinEdit-om radis sve s jednog mjesta. Dancing banana

P.S. Naravno, podrazumjeva se, kao i uvijek, preporucljivo je da se nauce kratice na tipkovnici, a ne da se klika misom po gumbicima... To nije kul. Cool

v_mis(pozvati_prevoditelja) >= 1.5000000000000000000001s + gubitak koncentracije na micanje glave da nadjes misa i onda pracenje strelice po ekranu

v_tipkovnica(pozvati_prevoditelja) >= 0.183458s


P.P.S. Gore navedene ocjene brzina su odokativne.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:02 uto, 31. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]Da, ali mene zanima pisanje u TeX-u (LaTex-u).[/quote]

Zeleni je vec napisao, ponovit cu da bude jasnije. TeX/LaTeX fajlovi su obicne tekstualne datoteke, samo se umjesto ekstenzije .txt obicno koristi .tex. Mozes ih kreirati s bilo kojim ASCII-editorom. Notepad ti je sasvim dovoljan.

[quote="steelworker"]Ako se ne varam s MikTeX-om dolazi WinEdit editor. U njemu si mozes pisati kôd i imas gumbice za prevodjenje tog kôda u koji vec format zelis i gumbice za otvaranje toga dobivenog u pripadnom pregledniku. Tak da s WinEdit-om radis sve s jednog mjesta. :banana:[/quote]

Varas se. [url=http://www.winedt.com/]WinEdt[/url] je shareware koji nakon mjesec dana probnog rada pocne gnjavit da se registriras, a MikTeX je potpuno besplatan.

[quote="steelworker"]P.S. Naravno, podrazumjeva se, kao i uvijek, preporucljivo je da se nauce kratice na tipkovnici, a ne da se klika misom po gumbicima... To nije kul. 8)[/quote]

Uh, ja sam se naviko na klikanje po gumbicima... ne znam kratice na tipkovnici :oops:
Crni (napisa):
Da, ali mene zanima pisanje u TeX-u (LaTex-u).


Zeleni je vec napisao, ponovit cu da bude jasnije. TeX/LaTeX fajlovi su obicne tekstualne datoteke, samo se umjesto ekstenzije .txt obicno koristi .tex. Mozes ih kreirati s bilo kojim ASCII-editorom. Notepad ti je sasvim dovoljan.

steelworker (napisa):
Ako se ne varam s MikTeX-om dolazi WinEdit editor. U njemu si mozes pisati kôd i imas gumbice za prevodjenje tog kôda u koji vec format zelis i gumbice za otvaranje toga dobivenog u pripadnom pregledniku. Tak da s WinEdit-om radis sve s jednog mjesta. Dancing banana


Varas se. WinEdt je shareware koji nakon mjesec dana probnog rada pocne gnjavit da se registriras, a MikTeX je potpuno besplatan.

steelworker (napisa):
P.S. Naravno, podrazumjeva se, kao i uvijek, preporucljivo je da se nauce kratice na tipkovnici, a ne da se klika misom po gumbicima... To nije kul. Cool


Uh, ja sam se naviko na klikanje po gumbicima... ne znam kratice na tipkovnici Embarassed



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:15 uto, 31. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

OK, hvala vam puno svima (najviše Zubu). Proučil' bum dobro vaše upute, pa se još javim ovdje ak' kaj zašteka. :)

[size=9]P.S. za slučaj neke dodatne informacije, moje okruženje je WinXP.[/size]
OK, hvala vam puno svima (najviše Zubu). Proučil' bum dobro vaše upute, pa se još javim ovdje ak' kaj zašteka. Smile

P.S. za slučaj neke dodatne informacije, moje okruženje je WinXP.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:19 uto, 31. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Hehe fileovi u texu i latexu se "[b]kompajliraju[/b]" iz tekstualnog src koda (poput onog na forumu, skoro ) u neki drugi, to su, obicno, dvi, ps i pdf.[/quote]

OK, sad me zanima kak' da ga kompajliram? Čime?
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Hehe fileovi u texu i latexu se "kompajliraju" iz tekstualnog src koda (poput onog na forumu, skoro ) u neki drugi, to su, obicno, dvi, ps i pdf.


OK, sad me zanima kak' da ga kompajliram? Čime?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 8:15 sri, 1. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=18136#18136]ovo Krcko rece[/url]

mozda ti ipak sad treba samo naredba kojom kompajliras.... ne kuzim se u tex - neka mudriji odgovore :g:

a mozda bi ti zbilja bilo vrijeme da procitas knjizicu prof. Ungara [url=http://web.math.hr/~ungar/lkratko2e_internet.pdf]Ne bas tako kratak uvod u TeX i LaTeX2e[/url]

na strani 89 imas kako se iz .tex dobije .dvi fajl pa dalje...
ovo Krcko rece

mozda ti ipak sad treba samo naredba kojom kompajliras.... ne kuzim se u tex - neka mudriji odgovore Mr. Green

a mozda bi ti zbilja bilo vrijeme da procitas knjizicu prof. Ungara Ne bas tako kratak uvod u TeX i LaTeX2e

na strani 89 imas kako se iz .tex dobije .dvi fajl pa dalje...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 9:13 sri, 1. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Krc"]Varas se. WinEdt je shareware koji nakon mjesec dana probnog rada pocne gnjavit da se registriras, a MikTeX je potpuno besplatan.[/quote]

Da gnjavator. :roll: A kad ih ja nabavio na CD od frenda koji ih je vec skinuo s neta. TNX na isprafci. :D (Mozda sam trebao napisati [i]Mislim da na CDu koji nabavljas (naravno sam zato da si ne stancas racun na skidanje MikTeX paketa :lilangel: ) od frenda, s MikTeX-om dolazi i WinEdit...[/i]) :lol:

[quote="Crni"]OK, sad me zanima kak' da ga kompajliram? Čime?[/quote]

Zato ja mislim da ti je najbolje nabavit WinEdit jer ti on klikom na gumbic sam poziva [i]kompajler[/i] da kompajlira tvoj .tex [i]file[/i], pa se ne moras jadan zezati da [i]pjeske[/i] pozivas [i]kompajler[/i].

Al zapravo Nesi ti najbolje veli. Pogledaj si knjizicu od prof. Ungara i sve ce ti biti jasno.
Krc (napisa):
Varas se. WinEdt je shareware koji nakon mjesec dana probnog rada pocne gnjavit da se registriras, a MikTeX je potpuno besplatan.


Da gnjavator. Rolling Eyes A kad ih ja nabavio na CD od frenda koji ih je vec skinuo s neta. TNX na isprafci. Very Happy (Mozda sam trebao napisati Mislim da na CDu koji nabavljas (naravno sam zato da si ne stancas racun na skidanje MikTeX paketa #Lil angel ) od frenda, s MikTeX-om dolazi i WinEdit...) Laughing

Crni (napisa):
OK, sad me zanima kak' da ga kompajliram? Čime?


Zato ja mislim da ti je najbolje nabavit WinEdit jer ti on klikom na gumbic sam poziva kompajler da kompajlira tvoj .tex file, pa se ne moras jadan zezati da pjeske pozivas kompajler.

Al zapravo Nesi ti najbolje veli. Pogledaj si knjizicu od prof. Ungara i sve ce ti biti jasno.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:34 sri, 1. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]OK, sad me zanima kak' da ga kompajliram? Čime?[/quote]

Naredba se zove latex :roll: :roll:
Crni (napisa):
OK, sad me zanima kak' da ga kompajliram? Čime?


Naredba se zove latex Rolling Eyes Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:26 čet, 2. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Crni"]OK, sad me zanima kak' da ga kompajliram? Čime?[/quote]

Naredba se zove latex :roll: :roll:[/quote]

OK, uspio sam. Sad me zanima kak' da ga stavim u pdf?
krcko (napisa):
Crni (napisa):
OK, sad me zanima kak' da ga kompajliram? Čime?


Naredba se zove latex Rolling Eyes Rolling Eyes


OK, uspio sam. Sad me zanima kak' da ga stavim u pdf?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:52 čet, 2. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas steta, ocekivao sam pitanje gdje se tocno nalazi slovo x na tastaturi :D

Za dobit pdf imas dva nacina:

1. Pozovi pdflatex umjesto latex. Brzi nacin, ali ne mozes direktno includat postscript slike (zato mozes jpegove).

2. Pretvori cijeli dokument u postscript sa dvips, zatim ga konvertiraj sa ps2pdf. Prije se na taj nacin dobivalo malo zdrmane fontove, ali u novijim verzijama MikTeXa to je popravljeno.
Bas steta, ocekivao sam pitanje gdje se tocno nalazi slovo x na tastaturi Very Happy

Za dobit pdf imas dva nacina:

1. Pozovi pdflatex umjesto latex. Brzi nacin, ali ne mozes direktno includat postscript slike (zato mozes jpegove).

2. Pretvori cijeli dokument u postscript sa dvips, zatim ga konvertiraj sa ps2pdf. Prije se na taj nacin dobivalo malo zdrmane fontove, ali u novijim verzijama MikTeXa to je popravljeno.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:20 čet, 2. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala puno. Budem sad još u narednih par dana proučil' Ungarovu skriptu, pa se javim. :)
Hvala puno. Budem sad još u narednih par dana proučil' Ungarovu skriptu, pa se javim. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:01 sub, 17. 11. 2007    Naslov: Latex-download Citirajte i odgovorite

Pošto sam tek brucoš i nisam se prije služio LaTex-om zanima me gdje mogu besplatno downloadati sve što mi treba za koristiti LaTex ?
Može netko staviti link na stranicu na kojoj nađem sve šta mi treba?
Hvala :wink:
Pošto sam tek brucoš i nisam se prije služio LaTex-om zanima me gdje mogu besplatno downloadati sve što mi treba za koristiti LaTex ?
Može netko staviti link na stranicu na kojoj nađem sve šta mi treba?
Hvala Wink


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:09 sub, 17. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas link na ovom istom topicu. :? Procitaj Krckov prvi post. 8)
Imas link na ovom istom topicu. Confused Procitaj Krckov prvi post. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 15:19 sub, 17. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mala pomoć za latex u attachmentu
Mala pomoć za latex u attachmentu



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy



Symbols.pdf
 Description:

Download
 Filename:  Symbols.pdf
 Filesize:  255.35 KB
 Downloaded:  150 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan