Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Demosi demosi svi su vrazi u vama
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:13 pet, 10. 6. 2005    Naslov: Demosi demosi svi su vrazi u vama Citirajte i odgovorite

Odmah na pocetku zelim istaknut da se ne radi o svima i vecina njih zasluzuje pohvale ali ima i par iznimaka...
Mislim da ce se svi moji kolege sloziti da im nije drago kad na studomatima stoji no video input ili sto vec i oni se lijepo zapute prema nekom od slobodnih praktikuma a tamo zakljucano....
Pa gdje je taj covjek/zena koji za to dobiva kako nacuh 800 kn.
Evo imam prijedlog za novu nagradnu igru!!
Umjesto gdje je jaje igramo gdje je demos
Odmah na pocetku zelim istaknut da se ne radi o svima i vecina njih zasluzuje pohvale ali ima i par iznimaka...
Mislim da ce se svi moji kolege sloziti da im nije drago kad na studomatima stoji no video input ili sto vec i oni se lijepo zapute prema nekom od slobodnih praktikuma a tamo zakljucano....
Pa gdje je taj covjek/zena koji za to dobiva kako nacuh 800 kn.
Evo imam prijedlog za novu nagradnu igru!!
Umjesto gdje je jaje igramo gdje je demos



_________________
postoji samo jedno mjesto iz kojeg izidjes a nikad se ne vratis cijeli!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:21 pet, 10. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Ako ovaj topic ima neku drugu svrhu osim prigovora na demose, molim da ju objasnis. :roll:

Ako ipak zelis "samo" prigovarati demosima, imas za to topic na [i]Fax. opcenitostima[/i].[/color] 8)
Ako ovaj topic ima neku drugu svrhu osim prigovora na demose, molim da ju objasnis. Rolling Eyes

Ako ipak zelis "samo" prigovarati demosima, imas za to topic na Fax. opcenitostima.
Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:37 pet, 10. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvar je u tome da ne zelim imenovati nikoga.
ali nerijetko se dogadje da je po rasporedu praktikum na raspolaganju studentima a u biti je zakljucan...
Primjer danas praktikum 1
Stvar je u tome da ne zelim imenovati nikoga.
ali nerijetko se dogadje da je po rasporedu praktikum na raspolaganju studentima a u biti je zakljucan...
Primjer danas praktikum 1



_________________
postoji samo jedno mjesto iz kojeg izidjes a nikad se ne vratis cijeli!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 21:35 pet, 10. 6. 2005    Naslov: Re: Demosi demosi svi su vrazi u vama Citirajte i odgovorite

[quote="mladen"]Pa gdje je taj covjek/zena koji za to dobiva kako nacuh 800 kn.[/quote]

:upset: :upset: :upset: :upset: :upset: :upset:
:upset: [b]I zena _je_ covjek !![/b] :upset:
:upset: :upset: :upset: :upset: :upset: :upset:

:roll:

:PPPP
mladen (napisa):
Pa gdje je taj covjek/zena koji za to dobiva kako nacuh 800 kn.


I'm upset! I'm upset! I'm upset! I'm upset! I'm upset! I'm upset!
I'm upset! I zena _je_ covjek !! I'm upset!
I'm upset! I'm upset! I'm upset! I'm upset! I'm upset! I'm upset!

Rolling Eyes

Blaeh!



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Asmodai
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (16:42:53)
Postovi: (C7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Gernsback Continuum

PostPostano: 22:44 pet, 10. 6. 2005    Naslov: Re: Demosi demosi svi su vrazi u vama Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]
I zena _je_ covjek !![/quote]

Znas sjecam se interesantnih lingvistickih ekskurzija iz Hrvatskog u srednjoj na tu temu... cist sa lingvisticke strane ima komplikacija :)
steelworker (napisa):

I zena _je_ covjek !!


Znas sjecam se interesantnih lingvistickih ekskurzija iz Hrvatskog u srednjoj na tu temu... cist sa lingvisticke strane ima komplikacija Smile



_________________
Take him to the labs and start the experiments at once... If you harm him in any way...

... you know you are doing something right!
-Blitzkrieg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:56 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladen"]Stvar je u tome da ne zelim imenovati nikoga.
ali nerijetko se dogadje da je po rasporedu praktikum na raspolaganju studentima a u biti je zakljucan...
Primjer danas praktikum 1[/quote]

htio-nehtio nista se nece promijeniti dok na adekvatnom mjestu ne upozoris na takvo dogadjanje

adekvatno mjesto je voditeljica demosa = doc. Goranka Nogo
posalji mejl sa tocnim vremenom i pratkikumom - ona ce znati tko je trebao biti unutra... bez da ti to napises
ako si pokusavao nekoliko puta - i to napisi....

a sto ce dalje biti, ovisi o prituzbama....
u svakom slucaju, ne moras se bojati da ce demos nagrabusiti ako je bio sprijecen i to najavio - takve obavijesti dodju do doc. Nogo

nazalost, jos uvijek nema adekvatnog nacina staviti obavijest na vrata ako hitno moras nekamo i ne stignes na fax, vec smsas frendu da salje na listu.... (koji ne mora biti na faxu, ofkors)
mladen (napisa):
Stvar je u tome da ne zelim imenovati nikoga.
ali nerijetko se dogadje da je po rasporedu praktikum na raspolaganju studentima a u biti je zakljucan...
Primjer danas praktikum 1


htio-nehtio nista se nece promijeniti dok na adekvatnom mjestu ne upozoris na takvo dogadjanje

adekvatno mjesto je voditeljica demosa = doc. Goranka Nogo
posalji mejl sa tocnim vremenom i pratkikumom - ona ce znati tko je trebao biti unutra... bez da ti to napises
ako si pokusavao nekoliko puta - i to napisi....

a sto ce dalje biti, ovisi o prituzbama....
u svakom slucaju, ne moras se bojati da ce demos nagrabusiti ako je bio sprijecen i to najavio - takve obavijesti dodju do doc. Nogo

nazalost, jos uvijek nema adekvatnog nacina staviti obavijest na vrata ako hitno moras nekamo i ne stignes na fax, vec smsas frendu da salje na listu.... (koji ne mora biti na faxu, ofkors)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:21 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]nazalost, jos uvijek nema adekvatnog nacina staviti obavijest na vrata ako hitno moras nekamo i ne stignes na fax, vec smsas frendu da salje na listu.... (koji ne mora biti na faxu, ofkors)[/quote]

Pa, ako se demosi tako dogovore, uvijek se moze otvoriti jedan announcement topic na [i]Rac.sustavima[/i]. 8)
Nesi (napisa):
nazalost, jos uvijek nema adekvatnog nacina staviti obavijest na vrata ako hitno moras nekamo i ne stignes na fax, vec smsas frendu da salje na listu.... (koji ne mora biti na faxu, ofkors)


Pa, ako se demosi tako dogovore, uvijek se moze otvoriti jedan announcement topic na Rac.sustavima. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:49 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

malo mi nije jasan dio kada se prica o sprjecenosti...
ja to shvacam kao i svaki drugi posao za koji su demosi placeni 15kn/h (ako je jos uvijek ta cifrra)...
Dakle, demos je placen za 4 sata taj dan... zaradio je 60kn da bude na raspolaganju studentima odredjeno vrijeme... ako je sprjecen da li se to njemu odbija od place??
ako je neki student cesce sprjecen, da li se njega skida s liste??
a paznju bih skrenuo i na dolazenje ujutro u praktikum, kada sam nekoliko puta (nazalost nisam zapisao datume) naisao na zatvorena vrata, a raspored govori suprotno...
A stvar nije ni puno drugacija kada se radi o dezurstvu navecer...
Radno vrijeme praktikuma je do 20h, a gotovo svaki demos napusta prostorije fakulteta oko 19:30...
student ulazi u praktikum u 19:30h a demos ga obavjestava da se praktikum zatvara... tko je tu lud???
javlja li se demos nakon toga voditelju praktikum i trazi da se odbije od place tih cca 7kn???
cisto sumnjam... svi znamo uzeti novac, no rijetko tko obavlja svoje duznosti kako treba...

zasto???
malo mi nije jasan dio kada se prica o sprjecenosti...
ja to shvacam kao i svaki drugi posao za koji su demosi placeni 15kn/h (ako je jos uvijek ta cifrra)...
Dakle, demos je placen za 4 sata taj dan... zaradio je 60kn da bude na raspolaganju studentima odredjeno vrijeme... ako je sprjecen da li se to njemu odbija od place??
ako je neki student cesce sprjecen, da li se njega skida s liste??
a paznju bih skrenuo i na dolazenje ujutro u praktikum, kada sam nekoliko puta (nazalost nisam zapisao datume) naisao na zatvorena vrata, a raspored govori suprotno...
A stvar nije ni puno drugacija kada se radi o dezurstvu navecer...
Radno vrijeme praktikuma je do 20h, a gotovo svaki demos napusta prostorije fakulteta oko 19:30...
student ulazi u praktikum u 19:30h a demos ga obavjestava da se praktikum zatvara... tko je tu lud???
javlja li se demos nakon toga voditelju praktikum i trazi da se odbije od place tih cca 7kn???
cisto sumnjam... svi znamo uzeti novac, no rijetko tko obavlja svoje duznosti kako treba...

zasto???



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:49 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]malo mi nije jasan dio kada se prica o sprjecenosti...
ja to shvacam kao i svaki drugi posao za koji su demosi placeni 15kn/h (ako je jos uvijek ta cifrra)...
Dakle, demos je placen za 4 sata taj dan... zaradio je 60kn da bude na raspolaganju studentima odredjeno vrijeme... ako je sprjecen da li se to njemu odbija od place?? [/quote]

da li se tvojoj majci odbija od place ako joj dijete mora hitno u bolnicu i ona ga mora odvesti? :-k
mislim, nije uvedeno pravilo, ali demosi, ako izostaju, izotaju opravdano (ispiti, operacije, hitni slucajevi u obitelji) - stvari zbog kojih bi i ti izostao cak i s ispita (tipa, da moras na operaciju)

[quote="Gogs"]ako je neki student cesce sprjecen, da li se njega skida s liste??[/quote]

kao sto rekoh - takvo pravilo nije uvedeno, sto ne znaci da ne moze biti....

[quote="Gogs"]a paznju bih skrenuo i na dolazenje ujutro u praktikum, kada sam nekoliko puta (nazalost nisam zapisao datume) naisao na zatvorena vrata, a raspored govori suprotno...
A stvar nije ni puno drugacija kada se radi o dezurstvu navecer...
Radno vrijeme praktikuma je do 20h, a gotovo svaki demos napusta prostorije fakulteta oko 19:30...
student ulazi u praktikum u 19:30h a demos ga obavjestava da se praktikum zatvara... tko je tu lud??? [/quote]

na tebi je da to prijavis nadleznim organima
ja se slazem da demosi trebaju obaviti svoj posao, isto kao sto i svatko drugi treba obaviti svoj...
ako ti nekog prijavis, a taj je vec poslao opravdanu ispirku i najavio svoj izostanak - nece biti nista gadno
ako je pak demos eskivirao 'na svoju ruku', moze biti sankcioniran u nekom obliku - to voditelj procjenjuje....

ja sam u prosjeku do 20:30-21:00 jer uglavnom imam svog posla, zadubim se i pustim ljude da rade (ako izdrze do tad :wink:)
nekad, kad mi se jako zuri, pitam ih jel imaju puno i ako im nije problem mozda se i pokupim ranije (desavalo mi se prosle godine) - tipa, 19:30-45
ali, ako mi idu na zivce, tipa - cijelo vrijeme opominjem da se smire i da puste druge da rade (pocetak semestra, praktikum, izrada stranica) - onda se praktikum zatvara u 20:00 (doduse, znali su neki biti upozoreni da ce biti primorani napusitti praktikum cim su ustrajali u ometanjima - tipa, kad popodne pocmu....)
nije mi problem izaci u susret, ali ne zelim izlaziti u susret ljudima koji onemogucavaju normalan rad meni i ostalim kolegama koji nesto pokusavaju raditi....

[quote="Gogs"]javlja li se demos nakon toga voditelju praktikum i trazi da se odbije od place tih cca 7kn???
cisto sumnjam... svi znamo uzeti novac, no rijetko tko obavlja svoje duznosti kako treba...
zasto???[/quote]

mislim da je jasno da za demose nema nekog pravila o skidanju para po satima izostanka....
Gogs (napisa):
malo mi nije jasan dio kada se prica o sprjecenosti...
ja to shvacam kao i svaki drugi posao za koji su demosi placeni 15kn/h (ako je jos uvijek ta cifrra)...
Dakle, demos je placen za 4 sata taj dan... zaradio je 60kn da bude na raspolaganju studentima odredjeno vrijeme... ako je sprjecen da li se to njemu odbija od place??


da li se tvojoj majci odbija od place ako joj dijete mora hitno u bolnicu i ona ga mora odvesti? Think
mislim, nije uvedeno pravilo, ali demosi, ako izostaju, izotaju opravdano (ispiti, operacije, hitni slucajevi u obitelji) - stvari zbog kojih bi i ti izostao cak i s ispita (tipa, da moras na operaciju)

Gogs (napisa):
ako je neki student cesce sprjecen, da li se njega skida s liste??


kao sto rekoh - takvo pravilo nije uvedeno, sto ne znaci da ne moze biti....

Gogs (napisa):
a paznju bih skrenuo i na dolazenje ujutro u praktikum, kada sam nekoliko puta (nazalost nisam zapisao datume) naisao na zatvorena vrata, a raspored govori suprotno...
A stvar nije ni puno drugacija kada se radi o dezurstvu navecer...
Radno vrijeme praktikuma je do 20h, a gotovo svaki demos napusta prostorije fakulteta oko 19:30...
student ulazi u praktikum u 19:30h a demos ga obavjestava da se praktikum zatvara... tko je tu lud???


na tebi je da to prijavis nadleznim organima
ja se slazem da demosi trebaju obaviti svoj posao, isto kao sto i svatko drugi treba obaviti svoj...
ako ti nekog prijavis, a taj je vec poslao opravdanu ispirku i najavio svoj izostanak - nece biti nista gadno
ako je pak demos eskivirao 'na svoju ruku', moze biti sankcioniran u nekom obliku - to voditelj procjenjuje....

ja sam u prosjeku do 20:30-21:00 jer uglavnom imam svog posla, zadubim se i pustim ljude da rade (ako izdrze do tad Wink)
nekad, kad mi se jako zuri, pitam ih jel imaju puno i ako im nije problem mozda se i pokupim ranije (desavalo mi se prosle godine) - tipa, 19:30-45
ali, ako mi idu na zivce, tipa - cijelo vrijeme opominjem da se smire i da puste druge da rade (pocetak semestra, praktikum, izrada stranica) - onda se praktikum zatvara u 20:00 (doduse, znali su neki biti upozoreni da ce biti primorani napusitti praktikum cim su ustrajali u ometanjima - tipa, kad popodne pocmu....)
nije mi problem izaci u susret, ali ne zelim izlaziti u susret ljudima koji onemogucavaju normalan rad meni i ostalim kolegama koji nesto pokusavaju raditi....

Gogs (napisa):
javlja li se demos nakon toga voditelju praktikum i trazi da se odbije od place tih cca 7kn???
cisto sumnjam... svi znamo uzeti novac, no rijetko tko obavlja svoje duznosti kako treba...
zasto???


mislim da je jasno da za demose nema nekog pravila o skidanju para po satima izostanka....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 9:10 ned, 19. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="Gogs"]malo mi nije jasan dio kada se prica o sprjecenosti...
ja to shvacam kao i svaki drugi posao za koji su demosi placeni 15kn/h (ako je jos uvijek ta cifrra)...
Dakle, demos je placen za 4 sata taj dan... zaradio je 60kn da bude na raspolaganju studentima odredjeno vrijeme... ako je sprjecen da li se to njemu odbija od place?? [/quote]

da li se tvojoj majci odbija od place ako joj dijete mora hitno u bolnicu i ona ga mora odvesti? :-k
mislim, nije uvedeno pravilo, ali demosi, ako izostaju, izotaju opravdano (ispiti, operacije, hitni slucajevi u obitelji) - stvari zbog kojih bi i ti izostao cak i s ispita (tipa, da moras na operaciju)
[/quote]

ako imas ispit nadji zamjenu. ako imas operaciju nadji zamjenu.
ako je bas iskrslo prije 5 min javi mobom.
tako se barem radi u civiliziranom drustvu.

@nesi: opravdanja su ti stvarno [b]katastrofa[/b]
Nesi (napisa):
Gogs (napisa):
malo mi nije jasan dio kada se prica o sprjecenosti...
ja to shvacam kao i svaki drugi posao za koji su demosi placeni 15kn/h (ako je jos uvijek ta cifrra)...
Dakle, demos je placen za 4 sata taj dan... zaradio je 60kn da bude na raspolaganju studentima odredjeno vrijeme... ako je sprjecen da li se to njemu odbija od place??


da li se tvojoj majci odbija od place ako joj dijete mora hitno u bolnicu i ona ga mora odvesti? Think
mislim, nije uvedeno pravilo, ali demosi, ako izostaju, izotaju opravdano (ispiti, operacije, hitni slucajevi u obitelji) - stvari zbog kojih bi i ti izostao cak i s ispita (tipa, da moras na operaciju)


ako imas ispit nadji zamjenu. ako imas operaciju nadji zamjenu.
ako je bas iskrslo prije 5 min javi mobom.
tako se barem radi u civiliziranom drustvu.

@nesi: opravdanja su ti stvarno katastrofa



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 11:23 ned, 19. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad bi se, cisto hipotetski, vjerovalo studentima kao punoljetnim ljudima koji nemaju intenciju unistavati opremu ili krasti [i]tostere[/i], moglo bi se jedan manji praktikum sa starijim/manje vrijednim racunalima uvijek ostaviti otvorenim, bez obzira bio tamo demos ili ne. Nazalost, tome nije slucaj, mozda i zato sto ima osoba koje bi bile u stanju baviti se recenim niskim aktivnostima, ili zato sto bi se netko upitao o svrsi demosa za taj praktikum ako je isti uvijek otvoren (mnogi zanemaruju cinjenicu da demos != kljucar).

No, u realnom svijetu, ipak su moguce promjene koje hopefully vode vecoj dostupnosti praktikuma. Kada bi svaki demos, prilikom inicijacije, odredio jednog zamjenika koji je takodjer kvalificiran biti demos, ali to iz bilo kojeg razloga nije, tada bi, u slucaju nemogucnosti dolaska na fax, demos javio svom zamjeniku (koji je, pozeljno, osoba cesto na faxu prisutna) da uzme kljuc i pripusti ljude u praktikum na to (krace) vrijeme sto izvorni demos izbiva. Time bi se automatski postigle dvije stvari:

Prvo, vodila bi se evidencija kada je stvarno demos i odradio svoj posao, a kada je tlacio zamjenika.

Drugo, praktikumi bi bili barem malo dostupniji, po cijeni 0 truda (i 0 Kn).

Naime, placen bi bio samo izvorni demos, za sate koje on i zamjenik odrade. Kako bi se njih dvoje/dvije/dvojca medjusobno poslije razracunali, nije stvar faxa.

Vec je i sad pomalo praksa da demosi mijenjaju demose, ali to nije pretjerano spretno. Izvrsno je dok je to moguce izvesti, ali recimo da je situacija u kojoj nekog demosa nema koji drugi zamijeniti, tada gornja ideja stupa u akciju.

Ali to su sve puste price. Za vrijeme rokova, kad je situacija s praktikumima (iz posve opravdanih razloga) poslovicno katastrofalna, volio bih da proizvoljni student, ako mu je hitno (npr. mail profesoru, print seminara i sl.), moze na 15 minuta do pola sata dobiti kljuc za takve emergency slucajeve namijenjenog praktikuma, ako isti nije otvoren, uz obavezno potpisivanje kakvih vec za to treba dokumenata.

Ali, naravno, to su samo zelje.
Kad bi se, cisto hipotetski, vjerovalo studentima kao punoljetnim ljudima koji nemaju intenciju unistavati opremu ili krasti tostere, moglo bi se jedan manji praktikum sa starijim/manje vrijednim racunalima uvijek ostaviti otvorenim, bez obzira bio tamo demos ili ne. Nazalost, tome nije slucaj, mozda i zato sto ima osoba koje bi bile u stanju baviti se recenim niskim aktivnostima, ili zato sto bi se netko upitao o svrsi demosa za taj praktikum ako je isti uvijek otvoren (mnogi zanemaruju cinjenicu da demos != kljucar).

No, u realnom svijetu, ipak su moguce promjene koje hopefully vode vecoj dostupnosti praktikuma. Kada bi svaki demos, prilikom inicijacije, odredio jednog zamjenika koji je takodjer kvalificiran biti demos, ali to iz bilo kojeg razloga nije, tada bi, u slucaju nemogucnosti dolaska na fax, demos javio svom zamjeniku (koji je, pozeljno, osoba cesto na faxu prisutna) da uzme kljuc i pripusti ljude u praktikum na to (krace) vrijeme sto izvorni demos izbiva. Time bi se automatski postigle dvije stvari:

Prvo, vodila bi se evidencija kada je stvarno demos i odradio svoj posao, a kada je tlacio zamjenika.

Drugo, praktikumi bi bili barem malo dostupniji, po cijeni 0 truda (i 0 Kn).

Naime, placen bi bio samo izvorni demos, za sate koje on i zamjenik odrade. Kako bi se njih dvoje/dvije/dvojca medjusobno poslije razracunali, nije stvar faxa.

Vec je i sad pomalo praksa da demosi mijenjaju demose, ali to nije pretjerano spretno. Izvrsno je dok je to moguce izvesti, ali recimo da je situacija u kojoj nekog demosa nema koji drugi zamijeniti, tada gornja ideja stupa u akciju.

Ali to su sve puste price. Za vrijeme rokova, kad je situacija s praktikumima (iz posve opravdanih razloga) poslovicno katastrofalna, volio bih da proizvoljni student, ako mu je hitno (npr. mail profesoru, print seminara i sl.), moze na 15 minuta do pola sata dobiti kljuc za takve emergency slucajeve namijenjenog praktikuma, ako isti nije otvoren, uz obavezno potpisivanje kakvih vec za to treba dokumenata.

Ali, naravno, to su samo zelje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:20 ned, 19. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="Nesi"][quote="Gogs"]malo mi nije jasan dio kada se prica o sprjecenosti...
ja to shvacam kao i svaki drugi posao za koji su demosi placeni 15kn/h (ako je jos uvijek ta cifrra)...
Dakle, demos je placen za 4 sata taj dan... zaradio je 60kn da bude na raspolaganju studentima odredjeno vrijeme... ako je sprjecen da li se to njemu odbija od place?? [/quote]

da li se tvojoj majci odbija od place ako joj dijete mora hitno u bolnicu i ona ga mora odvesti? :-k
mislim, nije uvedeno pravilo, ali demosi, ako izostaju, izotaju opravdano (ispiti, operacije, hitni slucajevi u obitelji) - stvari zbog kojih bi i ti izostao cak i s ispita (tipa, da moras na operaciju)
[/quote]

ako imas ispit nadji zamjenu. ako imas operaciju nadji zamjenu.
ako je bas iskrslo prije 5 min javi mobom.
tako se barem radi u civiliziranom drustvu.[/quote]

jel ti palo na pamet da je demosa ogranicen broj i da ljudi biraju termine koji im odgovaraju i da samo demos moze biti zamjena drugom demosu...
da, zbilja je moguce da nikome ne odgovara doci, jer oni kojima odgovara su vec tamo u nekom drugom praktikumu, a drugi imaju drugih obaveza
pogotovo sad preko rokova

ako ti nesto smeta po pitanju rada demosa - salji mejl prigovora :!:

[quote="GauSs_"]@nesi: opravdanja su ti stvarno [b]katastrofa[/b][/quote]

bitno da su tvoja rjesenja provediva :roll:
GauSs_ (napisa):
Nesi (napisa):
Gogs (napisa):
malo mi nije jasan dio kada se prica o sprjecenosti...
ja to shvacam kao i svaki drugi posao za koji su demosi placeni 15kn/h (ako je jos uvijek ta cifrra)...
Dakle, demos je placen za 4 sata taj dan... zaradio je 60kn da bude na raspolaganju studentima odredjeno vrijeme... ako je sprjecen da li se to njemu odbija od place??


da li se tvojoj majci odbija od place ako joj dijete mora hitno u bolnicu i ona ga mora odvesti? Think
mislim, nije uvedeno pravilo, ali demosi, ako izostaju, izotaju opravdano (ispiti, operacije, hitni slucajevi u obitelji) - stvari zbog kojih bi i ti izostao cak i s ispita (tipa, da moras na operaciju)


ako imas ispit nadji zamjenu. ako imas operaciju nadji zamjenu.
ako je bas iskrslo prije 5 min javi mobom.
tako se barem radi u civiliziranom drustvu.


jel ti palo na pamet da je demosa ogranicen broj i da ljudi biraju termine koji im odgovaraju i da samo demos moze biti zamjena drugom demosu...
da, zbilja je moguce da nikome ne odgovara doci, jer oni kojima odgovara su vec tamo u nekom drugom praktikumu, a drugi imaju drugih obaveza
pogotovo sad preko rokova

ako ti nesto smeta po pitanju rada demosa - salji mejl prigovora Exclamation

GauSs_ (napisa):
@nesi: opravdanja su ti stvarno katastrofa


bitno da su tvoja rjesenja provediva Rolling Eyes



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 9:14 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa ja svoja rjesenja provodim vec skoro dvije godine u racunalnoj na cvjetnom naselju i nitko ne mora na operaciju ili ispit u [b]zamisli[/b] 8 ujutro :twisted:
pa ja svoja rjesenja provodim vec skoro dvije godine u racunalnoj na cvjetnom naselju i nitko ne mora na operaciju ili ispit u zamisli 8 ujutro Twisted Evil



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:14 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]pa ja svoja rjesenja provodim vec skoro dvije godine u racunalnoj na cvjetnom naselju i nitko ne mora na operaciju ili [color=red]ispit[/color] u [b]zamisli[/b] [color=red]8 ujutro[/color] :twisted:[/quote]

Sta nisu pismeni u 9 ujutro? :-k
GauSs_ (napisa):
pa ja svoja rjesenja provodim vec skoro dvije godine u racunalnoj na cvjetnom naselju i nitko ne mora na operaciju ili ispit u zamisli 8 ujutro Twisted Evil


Sta nisu pismeni u 9 ujutro? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 11:58 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Sta nisu pismeni u 9 ujutro? :-k[/quote]

upravo tako :D
vsego (napisa):

Sta nisu pismeni u 9 ujutro? Think


upravo tako Very Happy



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:02 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]pa ja svoja rjesenja provodim vec skoro dvije godine u racunalnoj na cvjetnom naselju i nitko ne mora na operaciju ili ispit u [b]zamisli[/b] 8 ujutro :twisted:[/quote]

posalji sluzbeni prijedlog doc. Nogo
GauSs_ (napisa):
pa ja svoja rjesenja provodim vec skoro dvije godine u racunalnoj na cvjetnom naselju i nitko ne mora na operaciju ili ispit u zamisli 8 ujutro Twisted Evil


posalji sluzbeni prijedlog doc. Nogo



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:50 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

nesi fakat ponekad pretjeras... priznajte vise da vam se svidja kasnije dolaziti i ranije odlaziti (dobro mozda ne bas svima ali vecini) jer ionako smatrate da ujjutro i navecer nema studenata koji bi koristili praktikume...
a kad priznate, onda to ispravite... :)
nesi fakat ponekad pretjeras... priznajte vise da vam se svidja kasnije dolaziti i ranije odlaziti (dobro mozda ne bas svima ali vecini) jer ionako smatrate da ujjutro i navecer nema studenata koji bi koristili praktikume...
a kad priznate, onda to ispravite... Smile



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:05 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

primjeti da sam ja napisala da ja odlazim u PROSJEKU oko 20:30
a praktikum se zatvara u 20:00

nastojim doci na vrijeme
a kad sam dolazila ujutro, dolazila bih oko 7:45-7:55 (sad nemam nijedan takav termin jer mi se bioritam promijenio)

ako imas nesto protiv nekog drugog demosa - mejl doc. nogo
ja sam svoje rekla i fakat mi se vise neda nista objasnjavati
ako imas protiv mojih demonstratura, o tome mozemo raspraviti ovdje
primjeti da sam ja napisala da ja odlazim u PROSJEKU oko 20:30
a praktikum se zatvara u 20:00

nastojim doci na vrijeme
a kad sam dolazila ujutro, dolazila bih oko 7:45-7:55 (sad nemam nijedan takav termin jer mi se bioritam promijenio)

ako imas nesto protiv nekog drugog demosa - mejl doc. nogo
ja sam svoje rekla i fakat mi se vise neda nista objasnjavati
ako imas protiv mojih demonstratura, o tome mozemo raspraviti ovdje



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 9:16 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]pa ja svoja rjesenja provodim vec skoro dvije godine u racunalnoj na cvjetnom naselju[/quote]

samo da istaknem jednu razliku koja me ubola u oko :ouch: pretpostavljam da u racunalnoj u domu demosuju samo ljudi koji u istom tom domu i zive :? dakle, kad se radi o racunalnoj u domu, onda kad netko ne moze doc, njegova zamjena je 2 paviljona away (a ne na drugom kraju grada, il bar na sredini grada, sto je svejedno bar 40min puta). isto tako, kad zivis u domu, a imas bolesnog nekog u obitelji, nece ti se desit da je taj tvoj netko danas jako lose moras ostat doma brinut se za tog svog nekog jer si u domu, pa ti je obitelj u nekom drugom gradu. isto tako, kad zivis u domu, nece ti se desit da se put do racunalne oduzi jedno pola sata jer je grad upravo prometno kolabirao. i isto tako, demosi u racunalnoj u domu nisu svi na istom faxu pa ce se teze desit da ih nekoliko ima ispit u isto vrijeme. stvarno nije ista stvar.
GauSs_ (napisa):
pa ja svoja rjesenja provodim vec skoro dvije godine u racunalnoj na cvjetnom naselju


samo da istaknem jednu razliku koja me ubola u oko :ouch: pretpostavljam da u racunalnoj u domu demosuju samo ljudi koji u istom tom domu i zive Confused dakle, kad se radi o racunalnoj u domu, onda kad netko ne moze doc, njegova zamjena je 2 paviljona away (a ne na drugom kraju grada, il bar na sredini grada, sto je svejedno bar 40min puta). isto tako, kad zivis u domu, a imas bolesnog nekog u obitelji, nece ti se desit da je taj tvoj netko danas jako lose moras ostat doma brinut se za tog svog nekog jer si u domu, pa ti je obitelj u nekom drugom gradu. isto tako, kad zivis u domu, nece ti se desit da se put do racunalne oduzi jedno pola sata jer je grad upravo prometno kolabirao. i isto tako, demosi u racunalnoj u domu nisu svi na istom faxu pa ce se teze desit da ih nekoliko ima ispit u isto vrijeme. stvarno nije ista stvar.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 9:48 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]
samo da istaknem jednu razliku koja me ubola u oko :ouch: pretpostavljam da u racunalnoj u domu demosuju samo ljudi koji u istom tom domu i zive :? [/quote]
WRROOONNNNGGGGG :PP => ostatak nije ni potrebno komentirati
koryanshea (napisa):

samo da istaknem jednu razliku koja me ubola u oko :ouch: pretpostavljam da u racunalnoj u domu demosuju samo ljudi koji u istom tom domu i zive Confused

WRROOONNNNGGGGG Weeee-heeee!!! ⇒ ostatak nije ni potrebno komentirati



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan