Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problem sa spajanjem na CMU
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
EnigmaQ
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2005. (15:29:30)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:35 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Problem sa spajanjem na CMU Citirajte i odgovorite

Imam problem s CMU-om.. Iako sam promijenio login u korisnicko_ime@math.hr kao sto je obavjest na studentu, imam problem sa spajanjem odnosno u terminalu pise Authentification failed. Stovise ni na webu od CMU-a se ne mogu ulogirat...
Ima li neki dublji razlog tome? Inace nisam bas na faksu pa mi odogovor odi u RC nece bas pomoci iako mi se cini da ce se na kraju svesti na to...

Jos pitanje RC-u jel rijesavaju probleme emailom :wink:

Hvala
Imam problem s CMU-om.. Iako sam promijenio login u korisnicko_ime@math.hr kao sto je obavjest na studentu, imam problem sa spajanjem odnosno u terminalu pise Authentification failed. Stovise ni na webu od CMU-a se ne mogu ulogirat...
Ima li neki dublji razlog tome? Inace nisam bas na faksu pa mi odogovor odi u RC nece bas pomoci iako mi se cini da ce se na kraju svesti na to...

Jos pitanje RC-u jel rijesavaju probleme emailom Wink

Hvala



_________________
Koliko treba muhi da pojede Zirafu u Africi?
5 dana, Stari moj! 5 dana!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 14:23 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

probaj poslat mail na beta(a)student.math.hr
to je mail od Štaleca.....Mozda rijesi problem putem maila
by
probaj poslat mail na beta(a)student.math.hr
to je mail od Štaleca.....Mozda rijesi problem putem maila
by



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:18 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Same here. Spajanje sa korisnickoime@math.hr ne radi, ali jos uvijek prolazi korisnickoime.math. Zato jos nisam gnjavio RC.
Same here. Spajanje sa korisnickoime@math.hr ne radi, ali jos uvijek prolazi korisnickoime.math. Zato jos nisam gnjavio RC.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:52 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Same here. Spajanje sa korisnickoime@math.hr ne radi, ali jos uvijek prolazi korisnickoime.math. Zato jos nisam gnjavio RC.[/quote]
Meni par sati nije radilo ni username.math ni username@math.hr, ali sada sve radi :roll:
krcko (napisa):
Same here. Spajanje sa korisnickoime@math.hr ne radi, ali jos uvijek prolazi korisnickoime.math. Zato jos nisam gnjavio RC.

Meni par sati nije radilo ni username.math ni username@math.hr, ali sada sve radi Rolling Eyes



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
EnigmaQ
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2005. (15:29:30)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:10 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok sad i meni radi, nisam morao slati mejl... Ali jedna stvar je zanimljiva - prije par dana sam mijenjao password na cmu-u i sada mi se vratio onaj stari, izgleda da su uzimali stariji backup baze?
ok sad i meni radi, nisam morao slati mejl... Ali jedna stvar je zanimljiva - prije par dana sam mijenjao password na cmu-u i sada mi se vratio onaj stari, izgleda da su uzimali stariji backup baze?



_________________
Koliko treba muhi da pojede Zirafu u Africi?
5 dana, Stari moj! 5 dana!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:10 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Same here. Spajanje sa korisnickoime@math.hr ne radi, ali jos uvijek prolazi korisnickoime.math. Zato jos nisam gnjavio RC.[/quote]


na carnetovoj stranicu pise da ova stara verzija vrijedi jos mjesec dana... :lol:
krcko (napisa):
Same here. Spajanje sa korisnickoime@math.hr ne radi, ali jos uvijek prolazi korisnickoime.math. Zato jos nisam gnjavio RC.



na carnetovoj stranicu pise da ova stara verzija vrijedi jos mjesec dana... Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 15:50 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se svake prijestupne mogu spojit iz studentskog doma, sa onim korisnicko_ime@math.hr. o ssh da ne pricam. ljudi sa drugih fakulteta su uredno spojeni. znaci, problem je vjerojatno kod nas na fakultetu. dakle molim vas ako neko to moze popravit. ili barem napisati u cemu je problem.
ja se svake prijestupne mogu spojit iz studentskog doma, sa onim korisnicko_ime@math.hr. o ssh da ne pricam. ljudi sa drugih fakulteta su uredno spojeni. znaci, problem je vjerojatno kod nas na fakultetu. dakle molim vas ako neko to moze popravit. ili barem napisati u cemu je problem.


[Vrh]
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 16:37 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

bas cudnovato ja uvijek kad bi se spajala iz studenskog doma uvijek bi uspijela u tome.Ali kako se rijetko spajam mozda me bas igrom slucaja poklopi.
:roll:

pitam pa javim!
bas cudnovato ja uvijek kad bi se spajala iz studenskog doma uvijek bi uspijela u tome.Ali kako se rijetko spajam mozda me bas igrom slucaja poklopi.
Rolling Eyes

pitam pa javim!



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:27 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije do moga korisnickoga racuna. znam dosta ljudi sa nasega faxa iz doma koji se ne mogu spojiti. prvo nece, nece, pa onda spoji, pa onda nece, i tako se natezete satima. poanta je da to nije dobro rjesenje. ocito je da ima problema.
nije do moga korisnickoga racuna. znam dosta ljudi sa nasega faxa iz doma koji se ne mogu spojiti. prvo nece, nece, pa onda spoji, pa onda nece, i tako se natezete satima. poanta je da to nije dobro rjesenje. ocito je da ima problema.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:37 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za CMU ne znam; sto se SSH tice, koristis li IP adresu ili bas naziv [tt]student...[/tt]? :-k Ako ovo je drugo, potrazi malo po Forumu kako se taj problem rjesava. 8)
Za CMU ne znam; sto se SSH tice, koristis li IP adresu ili bas naziv student...? Think Ako ovo je drugo, potrazi malo po Forumu kako se taj problem rjesava. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:11 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

za ssh koristim ip adresu. i naravno da nece. i sve postavke su mi dobre jer se od mog kompa sa svim tim postavkama spaja na druge fakseve. hoce tek kad se spojim na neki drugi faks, pa se telnetiram na nas. ljudi imaju problema opcenito sa netom, al uzmu neciji drugi account i spajaju se, mada se to ne bi kao smjelo. i onda svi zaborave da imamo problem, i misli se da je sve u redu. a nije.
za ssh koristim ip adresu. i naravno da nece. i sve postavke su mi dobre jer se od mog kompa sa svim tim postavkama spaja na druge fakseve. hoce tek kad se spojim na neki drugi faks, pa se telnetiram na nas. ljudi imaju problema opcenito sa netom, al uzmu neciji drugi account i spajaju se, mada se to ne bi kao smjelo. i onda svi zaborave da imamo problem, i misli se da je sve u redu. a nije.


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:20 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni isto CMU steka vec mjesecima. Autentikacija cesto ne uspije, a kad uspije veza puca za 10-tak minuta. Iskon radi bez greske pa nije stvar u modemu i/ili zicama.
Meni isto CMU steka vec mjesecima. Autentikacija cesto ne uspije, a kad uspije veza puca za 10-tak minuta. Iskon radi bez greske pa nije stvar u modemu i/ili zicama.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:00 pet, 3. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hmm, i meni se zadnjih tjedan-dva pocel CMU pucat iz cista mira. :/
Hmm, i meni se zadnjih tjedan-dva pocel CMU pucat iz cista mira. Ehm?



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 1:28 pet, 3. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

drugim rijecima Štaleca podhitno treba potrazit i pitat ga da nam objasni u cemu je tocno problem! :roll: :roll: :roll:
drugim rijecima Štaleca podhitno treba potrazit i pitat ga da nam objasni u cemu je tocno problem! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:27 pon, 6. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim vas da netko sazna u čemu je problem kod spajanja na CMU i da se to što prije riješi jer mi je već dosadilo žicati accounte od ljudi s drugih fakulteta.
Molim vas da netko sazna u čemu je problem kod spajanja na CMU i da se to što prije riješi jer mi je već dosadilo žicati accounte od ljudi s drugih fakulteta.


[Vrh]
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 11:31 pon, 6. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bila sam kod Štaleca i on je reko da mu se malo bolje i potanko objasni u cemu je tocno problem kad se spajas na CMU.
Štalec je reko da će obavijstit i srce pa ce javit u cemu je problem.... :roll:
Bila sam kod Štaleca i on je reko da mu se malo bolje i potanko objasni u cemu je tocno problem kad se spajas na CMU.
Štalec je reko da će obavijstit i srce pa ce javit u cemu je problem.... Rolling Eyes



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 12:48 pon, 6. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]za ssh koristim ip adresu. i naravno da nece. i sve postavke su mi dobre jer se od mog kompa sa svim tim postavkama spaja na druge fakseve. hoce tek kad se spojim na neki drugi faks, pa se telnetiram na nas. ljudi imaju problema opcenito sa netom, al uzmu neciji drugi account i spajaju se, mada se to ne bi kao smjelo. i onda svi zaborave da imamo problem, i misli se da je sve u redu. a nije.[/quote]

problem je sto nema svaka ip adresa pravo pristupa studentu. mislim da je to bio problem SD share i ne znam da li je sredjen.
ukoliko je to problem moras otici Stalecu i pokusati ga nagovoriti da omoguci pristup
Anonymous (napisa):
za ssh koristim ip adresu. i naravno da nece. i sve postavke su mi dobre jer se od mog kompa sa svim tim postavkama spaja na druge fakseve. hoce tek kad se spojim na neki drugi faks, pa se telnetiram na nas. ljudi imaju problema opcenito sa netom, al uzmu neciji drugi account i spajaju se, mada se to ne bi kao smjelo. i onda svi zaborave da imamo problem, i misli se da je sve u redu. a nije.


problem je sto nema svaka ip adresa pravo pristupa studentu. mislim da je to bio problem SD share i ne znam da li je sredjen.
ukoliko je to problem moras otici Stalecu i pokusati ga nagovoriti da omoguci pristup



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 13:01 pon, 6. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja imam problema sa spajanjem na CMU u zadnje vrijeme.
Ne bih rekao da je problem u spajanju na konkretan stroj.
Veza se kao uspostavi, ali nikakav promet ne ide.

Sljedeći puta ću pokušati vidjeti gdje je točnije problem (DNS, routing, ...).
Rekao bih da stvari zapnu na samom početku, čim modem uspostavi vezu.
TCP/IP mislim da još ne proradi.

Tek toliko malo i od mene - da nas je više :)
Spajam se preko ISDNa.

(Već sam počeo provjeravati HW :-)

- Nenad
I ja imam problema sa spajanjem na CMU u zadnje vrijeme.
Ne bih rekao da je problem u spajanju na konkretan stroj.
Veza se kao uspostavi, ali nikakav promet ne ide.

Sljedeći puta ću pokušati vidjeti gdje je točnije problem (DNS, routing, ...).
Rekao bih da stvari zapnu na samom početku, čim modem uspostavi vezu.
TCP/IP mislim da još ne proradi.

Tek toliko malo i od mene - da nas je više Smile
Spajam se preko ISDNa.

(Već sam počeo provjeravati HW Smile

- Nenad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 18:59 pon, 6. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja imam problema. Imam modem, i spajala sam se na CMU mjesecima bez problema. Onda je dosla ova promjena usernamea, i iznenada vise ne ide. Zapne [i]uvijek[/i] dok pregledava username i password. Ili kaze da "remote machine did not respond in time" (nakon sto mi minutama na ekranu stoji poruka "Verifying username and password..."), ili kaze "Your username or password are invalid on this domain". To, naravno, radi za [i]oba[/i] usernamea- stari i novi.
I ja imam problema. Imam modem, i spajala sam se na CMU mjesecima bez problema. Onda je dosla ova promjena usernamea, i iznenada vise ne ide. Zapne uvijek dok pregledava username i password. Ili kaze da "remote machine did not respond in time" (nakon sto mi minutama na ekranu stoji poruka "Verifying username and password..."), ili kaze "Your username or password are invalid on this domain". To, naravno, radi za oba usernamea- stari i novi.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:44 pon, 6. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako vas stogod tjesi, ove prijave ce biti korisne.

[quote="Janez Stalec"]Nova imenicka shema radi na nasem faksu od 31.1 (od 1.2. prema striktnoj imenickoj formi login@math.hr). Prema logovima nas server radi bez prekida (osim jednog reboota 1.2 u 12:29).
U logovima koji prate pokusaje autorizacije su vidljivi periodi u kojima nije bilo pokusaja. Problem sam prijavio i cekam odgovor.[/quote]

Nisam prije proslijedjivao, jer je netko vec napisao da je bio kod njega. :) Ipak, ovo malo predugo traje, pa eto... tjesim vas. :tapsh: ;)
Ako vas stogod tjesi, ove prijave ce biti korisne.

Janez Stalec (napisa):
Nova imenicka shema radi na nasem faksu od 31.1 (od 1.2. prema striktnoj imenickoj formi login@math.hr). Prema logovima nas server radi bez prekida (osim jednog reboota 1.2 u 12:29).
U logovima koji prate pokusaje autorizacije su vidljivi periodi u kojima nije bilo pokusaja. Problem sam prijavio i cekam odgovor.


Nisam prije proslijedjivao, jer je netko vec napisao da je bio kod njega. Smile Ipak, ovo malo predugo traje, pa eto... tjesim vas. Tapsh, tapsh,... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan