Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanje u vezi zadatka
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 10:35 pon, 20. 11. 2006    Naslov: pitanje u vezi zadatka Citirajte i odgovorite

imam mali problem.napisala sam zadatak iz zadace,koji radi to sto treba,ali kad unesem vise od 8znakova mi ispisuje [color=black]\nettiS[/color] i u nastavku ono sto treba ispisati.
da li mi netko moze reci u cemu je problem,da li je stvar u mom programu,da li sam slucajno negdje postavila neko ogranicenje ili nesto trece? :(
imam mali problem.napisala sam zadatak iz zadace,koji radi to sto treba,ali kad unesem vise od 8znakova mi ispisuje \nettiS i u nastavku ono sto treba ispisati.
da li mi netko moze reci u cemu je problem,da li je stvar u mom programu,da li sam slucajno negdje postavila neko ogranicenje ili nesto trece? Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 13:37 pon, 20. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tesko da ce ti netko moci na to pitanje odgovoriti bez uvida u problematicni dio koda.
Tesko da ce ti netko moci na to pitanje odgovoriti bez uvida u problematicni dio koda.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 15:22 pon, 20. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

tu sam na faksu probala i tu se sve ok i nemam vise tih cudnih znakova...
svejedno hvala:-)
tu sam na faksu probala i tu se sve ok i nemam vise tih cudnih znakova...
svejedno hvala:-)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 22:02 pon, 20. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se da su asistenti iz spa već zapamtili koji ja zadatak imam pa bi ih molila ako mi mogu dat još primjer dva za provjeru? ja sam ga napokon završila ([size=9]bio je ovo dug tjedan i naporan al jubav moja :inlove: od zadatka je napokon među nama [size=7](hehe kad se sjetim da mi je prije 2 dana imala 40 grešaka) [/size][/size]) i radi mi za primjer koji mi je dan no pošto znam sebe postoji mogučnost da radi za ovaj a ne i za ostale. sad se vjerovatno pitate zašto ja sama nemrem smislit? zato što sam već smislila 3 i 2 su mi ispala točno (tj moje rješenje i ono što komp izbaci se poklapa) a 1 ne (sad ili ja to nisam dobro izvrtila ili program) pa bih molila ako nije problem. ako je vidjet ćemo na predaji dal radi a usput možemo vježbat za vjerovatnost i računat koja je vjerovatnost da radi hehe :twisted:
Nadam se da su asistenti iz spa već zapamtili koji ja zadatak imam pa bi ih molila ako mi mogu dat još primjer dva za provjeru? ja sam ga napokon završila (bio je ovo dug tjedan i naporan al jubav moja In love od zadatka je napokon među nama [size=7](hehe kad se sjetim da mi je prije 2 dana imala 40 grešaka) [/size]) i radi mi za primjer koji mi je dan no pošto znam sebe postoji mogučnost da radi za ovaj a ne i za ostale. sad se vjerovatno pitate zašto ja sama nemrem smislit? zato što sam već smislila 3 i 2 su mi ispala točno (tj moje rješenje i ono što komp izbaci se poklapa) a 1 ne (sad ili ja to nisam dobro izvrtila ili program) pa bih molila ako nije problem. ako je vidjet ćemo na predaji dal radi a usput možemo vježbat za vjerovatnost i računat koja je vjerovatnost da radi hehe Twisted Evil



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 10:04 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne otvaram novu temu.

Da li kod mora biti lijep, elegantan, optimalan

npr. svaka moja funkcija ima drugačije imenovane varijable, imam puno koda koji se ne izvršava, imam puno funkcija koje nikad neće biti pozvane, imam program od 200 linija koda koji bi se mogao svest na 80, puno nepotrebnih komentara ...

Ali program radi ono kaj bi trebal!

Hoće li to utjecat na rezultat moje prezentacije u srijedu?
I da li moram implementirat sve funkcije atp-a, u mom slučaju bin stabla
Da ne otvaram novu temu.

Da li kod mora biti lijep, elegantan, optimalan

npr. svaka moja funkcija ima drugačije imenovane varijable, imam puno koda koji se ne izvršava, imam puno funkcija koje nikad neće biti pozvane, imam program od 200 linija koda koji bi se mogao svest na 80, puno nepotrebnih komentara ...

Ali program radi ono kaj bi trebal!

Hoće li to utjecat na rezultat moje prezentacije u srijedu?
I da li moram implementirat sve funkcije atp-a, u mom slučaju bin stabla


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 10:26 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

možda bolje da ti odgovori neko stručniji i upučeniji al zašto ne pobrišeš funkcije koje ti ne trebaju? ja sam kad sam počela pisat zadatak prvo napisala sve moguče funkcije za BTREE i STACK s tim da sam za STACK imala dupel funkcije, al onda kad sam napisala i ostatak zad tj kad je napokon proradio onda sam pobrisala išak funkcija. za optimalnost ti ne znam
možda bolje da ti odgovori neko stručniji i upučeniji al zašto ne pobrišeš funkcije koje ti ne trebaju? ja sam kad sam počela pisat zadatak prvo napisala sve moguče funkcije za BTREE i STACK s tim da sam za STACK imala dupel funkcije, al onda kad sam napisala i ostatak zad tj kad je napokon proradio onda sam pobrisala išak funkcija. za optimalnost ti ne znam



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 10:27 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pero"]Da li kod mora biti lijep, elegantan, optimalan [/quote]
Ne, ne i ne :) Nazalost :klik-klak: Ali asistenti bi bili jako zahvalni kad bi kod bio takav, i puno bi blagonaklonije gledali na nj. A i vjerojatno bismo te manje gnjavili jer je takav kod moguce lakse i brze skuziti.

Dakle, sam izgled koda, dok god nije rijec o totalnom dzumbusu i dok su sve funkcije iz atp-a na broju (osim, ponovno, LEFT/RIGHT_SUBTREE kod implementacije BTREE pomocu polja) nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti.
pero (napisa):
Da li kod mora biti lijep, elegantan, optimalan

Ne, ne i ne Smile Nazalost Klackanjeeeee! Ali asistenti bi bili jako zahvalni kad bi kod bio takav, i puno bi blagonaklonije gledali na nj. A i vjerojatno bismo te manje gnjavili jer je takav kod moguce lakse i brze skuziti.

Dakle, sam izgled koda, dok god nije rijec o totalnom dzumbusu i dok su sve funkcije iz atp-a na broju (osim, ponovno, LEFT/RIGHT_SUBTREE kod implementacije BTREE pomocu polja) nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 10:50 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]
al zašto ne pobrišeš funkcije koje ti ne trebaju?
[/quote]

[quote="Zvone"]
dok su sve funkcije iz atp-a na broju (osim, ponovno, LEFT/RIGHT_SUBTREE kod implementacije BTREE pomocu polja) nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti
[/quote]

znači, sve funkcije moraju biti tu?
Problem mi je jer nemam komp u zg, pa moram dolazit na faks da si zbigecam program
mladac (napisa):

al zašto ne pobrišeš funkcije koje ti ne trebaju?


Zvone (napisa):

dok su sve funkcije iz atp-a na broju (osim, ponovno, LEFT/RIGHT_SUBTREE kod implementacije BTREE pomocu polja) nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti


znači, sve funkcije moraju biti tu?
Problem mi je jer nemam komp u zg, pa moram dolazit na faks da si zbigecam program


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
weirdie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2005. (15:39:31)
Postovi: (69)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: na svom aršinu prostora

PostPostano: 11:16 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zvone"] nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti.[/quote]

kak, broj bodova?
sta nece samo biti - dobio si 7% ili dobio si 0%? :shock:
Zvone (napisa):
nece utjecati na broj bodova koji cete dobiti.


kak, broj bodova?
sta nece samo biti - dobio si 7% ili dobio si 0%? Shocked



_________________
don't let them change ya!
or even rearrange ya!
we've got a life to live. they say: only-only-only th fittest of the fittest shall survive!
stay alive! eh!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:19 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="weirdie"]
kak, broj bodova?
sta nece samo biti - dobio si 7% ili dobio si 0%? :shock:[/quote]

nope :wink:
gle [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=66161#66161] ovdje[/url]
weirdie (napisa):

kak, broj bodova?
sta nece samo biti - dobio si 7% ili dobio si 0%? Shocked


nope Wink
gle ovdje



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 11:19 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zvone"]Bodovanje zadaca ce biti parcijalno, tj. bit ce moguce dobiti i nesto izmedju 0 i 7. [/quote]
Zvone (napisa):
Bodovanje zadaca ce biti parcijalno, tj. bit ce moguce dobiti i nesto izmedju 0 i 7.



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
weirdie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2005. (15:39:31)
Postovi: (69)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: na svom aršinu prostora

PostPostano: 11:22 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

tenk ju veri mač. ove sekunde sam i ja to vidjela. :D
tenk ju veri mač. ove sekunde sam i ja to vidjela. Very Happy



_________________
don't let them change ya!
or even rearrange ya!
we've got a life to live. they say: only-only-only th fittest of the fittest shall survive!
stay alive! eh!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
weirdie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2005. (15:39:31)
Postovi: (69)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: na svom aršinu prostora

PostPostano: 11:38 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

i jopet, da ne započinjem novu temu:
kod implementacije LIST pomoću kursora, naredba koja vraća prvu poziciju u listi jest space[0].next,
ako je space neka struktura sastavljena od elementa i kursora?
i jopet, da ne započinjem novu temu:
kod implementacije LIST pomoću kursora, naredba koja vraća prvu poziciju u listi jest space[0].next,
ako je space neka struktura sastavljena od elementa i kursora?



_________________
don't let them change ya!
or even rearrange ya!
we've got a life to live. they say: only-only-only th fittest of the fittest shall survive!
stay alive! eh!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 12:25 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]kod implementacije LIST pomoću kursora, naredba koja vraća prvu poziciju u listi jest space[0].next[/quote]

Ne! U polju SPACE cuvamo sve liste u nasem programu; nije nuzno da ijedna od njih pocinje na indexu 0. Tip LIST je definiran kao int i listu poistovjecujemo sa indexom na kojem se nalazi header celija (uoci: to je po definiciji implementacije sa kursorima i pointerima upravo pozicija prvog elementa liste). Dakle, funkcija [tt]position FIRST(LIST L)[/tt] koja vraca poziciju prvog elementa liste, treba vratiti upravo parametar L koji je dobila :)
Citat:
kod implementacije LIST pomoću kursora, naredba koja vraća prvu poziciju u listi jest space[0].next


Ne! U polju SPACE cuvamo sve liste u nasem programu; nije nuzno da ijedna od njih pocinje na indexu 0. Tip LIST je definiran kao int i listu poistovjecujemo sa indexom na kojem se nalazi header celija (uoci: to je po definiciji implementacije sa kursorima i pointerima upravo pozicija prvog elementa liste). Dakle, funkcija position FIRST(LIST L) koja vraca poziciju prvog elementa liste, treba vratiti upravo parametar L koji je dobila Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
weirdie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2005. (15:39:31)
Postovi: (69)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: na svom aršinu prostora

PostPostano: 12:41 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala puno.
dal se smije napraviti polje pointera na liste, tj. polje tih l-ova, pa po tome operirati dalje (sort, traženje minimuma i sl.), dal ce bit priznato u zadaći? recimo, meni bi tako bilo lakše.
hvala puno.
dal se smije napraviti polje pointera na liste, tj. polje tih l-ova, pa po tome operirati dalje (sort, traženje minimuma i sl.), dal ce bit priznato u zadaći? recimo, meni bi tako bilo lakše.



_________________
don't let them change ya!
or even rearrange ya!
we've got a life to live. they say: only-only-only th fittest of the fittest shall survive!
stay alive! eh!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:05 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]ja sam kad sam počela pisat zadatak prvo napisala sve moguče funkcije za BTREE i STACK s tim da sam za STACK imala dupel funkcije, al onda kad sam napisala i ostatak zad tj kad je napokon proradio onda sam pobrisala išak funkcija.[/quote]

Ako sam dobro shvatio tebe i kolegu Bujanovica, ti si malo prevec brisala:

[quote="Zvone"]...i dok su sve funkcije iz atp-a na broju...[/quote]

@Zvone: grijesim li? :-k
mladac (napisa):
ja sam kad sam počela pisat zadatak prvo napisala sve moguče funkcije za BTREE i STACK s tim da sam za STACK imala dupel funkcije, al onda kad sam napisala i ostatak zad tj kad je napokon proradio onda sam pobrisala išak funkcija.


Ako sam dobro shvatio tebe i kolegu Bujanovica, ti si malo prevec brisala:

Zvone (napisa):
...i dok su sve funkcije iz atp-a na broju...


@Zvone: grijesim li? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:40 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa što će mi funkcije u zadatku koje mi ne trebaju? :?
logično mi je da ja napišem funkcije koje mi trebaju i koje su doslovno kopirane iz skripte? nije li? mislim ak nisam u pravu lako ja kopiram funkcije iz skripte :D
mislim imam preko 200 linija u programu zar trebam još :shock: (imam duplo za stogove jer primaju različite tipove i još za btree al samo ovi na koje se pozivam)

je li to dobro? program radi
pa što će mi funkcije u zadatku koje mi ne trebaju? Confused
logično mi je da ja napišem funkcije koje mi trebaju i koje su doslovno kopirane iz skripte? nije li? mislim ak nisam u pravu lako ja kopiram funkcije iz skripte Very Happy
mislim imam preko 200 linija u programu zar trebam još Shocked (imam duplo za stogove jer primaju različite tipove i još za btree al samo ovi na koje se pozivam)

je li to dobro? program radi



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 19:08 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolko sam ja shvatila, smisao određenog atp-a je da ga implementiramo standardno, tj. uključimo u program (neovisno o tome hoćemo li ih baš sve koristiti) SVE funkcije kojima smo ga opisali.
Uostalom, negdje je spomenuto da se smiju izostaviti eventualno 2-3 f-je kod binarnih stabala koje su dosta kompliciranije za implementirat, a nepotrebne su za podijeljene zadatke.

primjer: da implementiraš atp COMPLEX (kompleksne brojeve), zar bi izostavila f-ju koja množi 2 kompleksna broja samo zato jer ju nećeš koristiti ?! :? pa onda taj atp nije specifičan za kompleksne brojeve nego iza neku drugu vrstu struktura, recimo, vektore u R2...!?

mladac, kak možeš uopće imat "duple" f-je?...
pa nabrojiš ih, tj. implementiraš sve za stack i sve za btree (osim možda onih za koje je asistent napomenuo da nisu nužne), a koristiš ih po potrebi.
Kolko sam ja shvatila, smisao određenog atp-a je da ga implementiramo standardno, tj. uključimo u program (neovisno o tome hoćemo li ih baš sve koristiti) SVE funkcije kojima smo ga opisali.
Uostalom, negdje je spomenuto da se smiju izostaviti eventualno 2-3 f-je kod binarnih stabala koje su dosta kompliciranije za implementirat, a nepotrebne su za podijeljene zadatke.

primjer: da implementiraš atp COMPLEX (kompleksne brojeve), zar bi izostavila f-ju koja množi 2 kompleksna broja samo zato jer ju nećeš koristiti ?! Confused pa onda taj atp nije specifičan za kompleksne brojeve nego iza neku drugu vrstu struktura, recimo, vektore u R2...!?

mladac, kak možeš uopće imat "duple" f-je?...
pa nabrojiš ih, tj. implementiraš sve za stack i sve za btree (osim možda onih za koje je asistent napomenuo da nisu nužne), a koristiš ih po potrebi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 19:16 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa zato što i imam dvije implementacije stoga. jer mi jedan stog prima karaktere a jedan binarnarno stablo. pa time i imam posebne funkcije za obje (ma to je ok reko mi je asistent već u onoj pomoći da ću morat imat duple) nogo molila bi asitenta da potvrdi to da moram imat i funkcije koje ne koristim? nije mi problem ih dodat al ak netrebam rađe ne bi, a zapravo kad pogledam većinu i imam al ipak...
pa zato što i imam dvije implementacije stoga. jer mi jedan stog prima karaktere a jedan binarnarno stablo. pa time i imam posebne funkcije za obje (ma to je ok reko mi je asistent već u onoj pomoći da ću morat imat duple) nogo molila bi asitenta da potvrdi to da moram imat i funkcije koje ne koristim? nije mi problem ih dodat al ak netrebam rađe ne bi, a zapravo kad pogledam većinu i imam al ipak...



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 19:18 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo pricao sam sa Krunom i dogovor je otprilike ovakav: iako je pozeljno, ne morate imati napisane bas sve funkcije iz atp-a, vec samo one koje koristite. Medjutim, ako neku funkciju niste napisali, trebate biti u stanju napisati ih na licu mjesta (to ne znaci da cemo svakog tko nema neku funkciju traziti da ju i napise, ali se moze dogoditi da nekog pitamo i to :)).

Inace, kao sto je i spomenuto na samoj stranici od zadaca, vasi programi da bi napravili ono sto se u zadatku trazi (dakle, npr. nasli sve cvorove sa jednim djetetom, pretvarali infix u postfix pomocu stabala, spajali liste i sl.) __moraju__ koristiti funkcije definirane u atp-u -- ako npr usred Dijkstrinog algoritma pise T->label = ch; necete moci dobiti maximum bodova. U biti sve sto nije dio samog atp-a treba biti napravljeno neovisno o implementaciji.
Iznimka od ovog pravila je generiranje bin. stabla iz ulaza zadanog preorder obilaskom upotpunjenim NULL-oznakama (oni koji imaju ovakav zadatak, znaju o cemu je rijec) -- tu zbog dosta zapetljane rekurzije ipak smijete napraviti unos ovisan o implementaciji.
Evo pricao sam sa Krunom i dogovor je otprilike ovakav: iako je pozeljno, ne morate imati napisane bas sve funkcije iz atp-a, vec samo one koje koristite. Medjutim, ako neku funkciju niste napisali, trebate biti u stanju napisati ih na licu mjesta (to ne znaci da cemo svakog tko nema neku funkciju traziti da ju i napise, ali se moze dogoditi da nekog pitamo i to Smile).

Inace, kao sto je i spomenuto na samoj stranici od zadaca, vasi programi da bi napravili ono sto se u zadatku trazi (dakle, npr. nasli sve cvorove sa jednim djetetom, pretvarali infix u postfix pomocu stabala, spajali liste i sl.) __moraju__ koristiti funkcije definirane u atp-u -- ako npr usred Dijkstrinog algoritma pise T->label = ch; necete moci dobiti maximum bodova. U biti sve sto nije dio samog atp-a treba biti napravljeno neovisno o implementaciji.
Iznimka od ovog pravila je generiranje bin. stabla iz ulaza zadanog preorder obilaskom upotpunjenim NULL-oznakama (oni koji imaju ovakav zadatak, znaju o cemu je rijec) -- tu zbog dosta zapetljane rekurzije ipak smijete napraviti unos ovisan o implementaciji.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan