Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Eutanazija
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 18:59 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jirrxj"]
TKO SI TI DA GOVORIŠ U MOJE IME? Ja se kao dio društva nisam složila s tim da se nekoga može ubiti. A i ogroman broj ljudi dijeli moje mišljenje, zato nemaš pravo govoriti tako nešto i još se tome smijati.[/quote]

Ne govorim ja, nego zakoni, koji su doneseni na demokratski način. Zato kažem da smo se kao društvo složili oko toga. Naravno, nije se radilo o stopostotnoj suglasnosti. Ako ti se ne sviđa ta odluka, osnuj političku stranku i počni mijenjati stvari. Ili maltretiraj žene ispred bolnica u kojima se provode abortusi :roll:

U svakom slučaju, shvati da ni ti, ni bilo koja druga bijesna-i-zgrožena manjina ne možete uložiti nekakav instant veto na odluke koje se tiču slobode svih pojedinaca u ovoj državi.
jirrxj (napisa):

TKO SI TI DA GOVORIŠ U MOJE IME? Ja se kao dio društva nisam složila s tim da se nekoga može ubiti. A i ogroman broj ljudi dijeli moje mišljenje, zato nemaš pravo govoriti tako nešto i još se tome smijati.


Ne govorim ja, nego zakoni, koji su doneseni na demokratski način. Zato kažem da smo se kao društvo složili oko toga. Naravno, nije se radilo o stopostotnoj suglasnosti. Ako ti se ne sviđa ta odluka, osnuj političku stranku i počni mijenjati stvari. Ili maltretiraj žene ispred bolnica u kojima se provode abortusi Rolling Eyes

U svakom slučaju, shvati da ni ti, ni bilo koja druga bijesna-i-zgrožena manjina ne možete uložiti nekakav instant veto na odluke koje se tiču slobode svih pojedinaca u ovoj državi.



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jirrxj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2009. (17:24:06)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 19:29 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Voljela bih provjeriti da li sam stvarno manjina (u što sumnjam), ali nemam kako.

Glupi, ali jedini mogući pokušaj je da sam u facebook tražilicu utipkala pobačaj(i još neke kombinacije) i ono što se vidi da grupe koje su protiv pobačaja broje nekoliko tisuća članova (ima više takvih grupa), dok one koje su za pobačaj teško da imaju koju stotinu. Naravno da to ne može biti moj argument, ali ne znam na temelju čega ti mene možeš zvati manjinom :?
Voljela bih provjeriti da li sam stvarno manjina (u što sumnjam), ali nemam kako.

Glupi, ali jedini mogući pokušaj je da sam u facebook tražilicu utipkala pobačaj(i još neke kombinacije) i ono što se vidi da grupe koje su protiv pobačaja broje nekoliko tisuća članova (ima više takvih grupa), dok one koje su za pobačaj teško da imaju koju stotinu. Naravno da to ne može biti moj argument, ali ne znam na temelju čega ti mene možeš zvati manjinom Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:34 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jirrxj"]Moji izvori nisu portali, nego ljudi.[/quote]

Ah, pa sto nisi odmah rekla da ti predstavljas Ljude i da mi zagovornici osobnih sloboda mozemo biti samo tiho pred takvim kozmickim argumentom? :lol:

Probat cu povuci taj argument u iducem clanku... "moji izvori nisu tudji clanci nego Ljudi, pa mi imate prihvatiti teoreme bez dokaza". :lol:

Srecom po nas, pa Ljudi znaju bolje od T-portala sto je i koga Ustavni sud pitao. :znoj:
jirrxj (napisa):
Moji izvori nisu portali, nego ljudi.


Ah, pa sto nisi odmah rekla da ti predstavljas Ljude i da mi zagovornici osobnih sloboda mozemo biti samo tiho pred takvim kozmickim argumentom? Laughing

Probat cu povuci taj argument u iducem clanku... "moji izvori nisu tudji clanci nego Ljudi, pa mi imate prihvatiti teoreme bez dokaza". Laughing

Srecom po nas, pa Ljudi znaju bolje od T-portala sto je i koga Ustavni sud pitao. Kako je vruce... Zasto netko ne upali klimu?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:39 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jirrxj"]Moji izvori nisu portali, nego ljudi.[/quote]
A ti ljudi su sigurno negdje ostavili pisani trag o tome, kao što se u znanosti/legislativi i radi pa bih molio barem nazive dokumenata na koje se pozivaš jer u jednom trenutku kažeš da u RH postoji konsenzus o "početku života" i da ga je donijela grupa liječnika, a onda malo kasnije kažeš da je odluku te grupe ustavni sud osporio - ima li tu nakraju konsenzusa ili nema?

Isto tako, prvo kažeš da je to etičko povjerenstvo raspravljalo o temi počekta života kada se pričalo o zakonu o zamrzavanju zametaka, a kasnije kažeš kako se radilo o zakonu o pobačaju. Što je ispravno? Zato želim vidjeti reference jer nekonzistentna si u izlaganju informacija. :)
[quote="jirrxj"]Ako među njima ima onih koji su za pobačaj, onda su oni svjesni da su to, nazovimo ih "mala" ubojstva. Isto tako bi i zagovornici pobačaja na ovom forumu trebali biti fer i to priznati.[/quote]
Kako ti znaš što bi određeni član povjerenstva mislio i čega je svjestan ili nije? To što pišeš je čisto nagađanje i nema potrebe da itko potvrđuje spekulacije.
jirrxj (napisa):
Moji izvori nisu portali, nego ljudi.

A ti ljudi su sigurno negdje ostavili pisani trag o tome, kao što se u znanosti/legislativi i radi pa bih molio barem nazive dokumenata na koje se pozivaš jer u jednom trenutku kažeš da u RH postoji konsenzus o "početku života" i da ga je donijela grupa liječnika, a onda malo kasnije kažeš da je odluku te grupe ustavni sud osporio - ima li tu nakraju konsenzusa ili nema?

Isto tako, prvo kažeš da je to etičko povjerenstvo raspravljalo o temi počekta života kada se pričalo o zakonu o zamrzavanju zametaka, a kasnije kažeš kako se radilo o zakonu o pobačaju. Što je ispravno? Zato želim vidjeti reference jer nekonzistentna si u izlaganju informacija. Smile
jirrxj (napisa):
Ako među njima ima onih koji su za pobačaj, onda su oni svjesni da su to, nazovimo ih "mala" ubojstva. Isto tako bi i zagovornici pobačaja na ovom forumu trebali biti fer i to priznati.

Kako ti znaš što bi određeni član povjerenstva mislio i čega je svjestan ili nije? To što pišeš je čisto nagađanje i nema potrebe da itko potvrđuje spekulacije.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jirrxj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2009. (17:24:06)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 19:49 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo mi izgleda ko da se miš i mačka nateravaju oko stola u nedogled.
Ja ne kažem da na tportalu ne piše točno, nego sam dodala na to cijelu priču, na tportalu piše samo dio. Kako god bilo, ako uzmemo u obzir samo ono što piše na tportalu ponavljam:
[quote="jirrxj"]Oni su jednoglasno potvrdili da život počinje začećem. Međutim, budući da ih se nije pitalo da li su za ili protiv pobačaja, o tome nisu ni odgovarali. Ako među njima ima onih koji su za pobačaj, onda su oni svjesni da su to, nazovimo ih "mala" ubojstva. Isto tako bi i zagovornici pobačaja na ovom forumu trebali biti fer i to priznati.
[/quote]

Okej? Kužiš? Poanta je da jedino u slučaju silovanja i izrazito rizične trudnoće za majku jesam za mogućnost pobačaja, svi ostali slučajevi su neodgovornost i nema dovoljno dobrog razloga za pobačaj (a ti ostali slučajevi su većina).
Ovo mi izgleda ko da se miš i mačka nateravaju oko stola u nedogled.
Ja ne kažem da na tportalu ne piše točno, nego sam dodala na to cijelu priču, na tportalu piše samo dio. Kako god bilo, ako uzmemo u obzir samo ono što piše na tportalu ponavljam:
jirrxj (napisa):
Oni su jednoglasno potvrdili da život počinje začećem. Međutim, budući da ih se nije pitalo da li su za ili protiv pobačaja, o tome nisu ni odgovarali. Ako među njima ima onih koji su za pobačaj, onda su oni svjesni da su to, nazovimo ih "mala" ubojstva. Isto tako bi i zagovornici pobačaja na ovom forumu trebali biti fer i to priznati.


Okej? Kužiš? Poanta je da jedino u slučaju silovanja i izrazito rizične trudnoće za majku jesam za mogućnost pobačaja, svi ostali slučajevi su neodgovornost i nema dovoljno dobrog razloga za pobačaj (a ti ostali slučajevi su većina).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 19:49 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bi napravila pobačaj bilokad

a ono sto me zapravo zelim reci je: goranm! imas poruku na msn u. nije uopce hitno, ali mi je dosadno
ja bi napravila pobačaj bilokad

a ono sto me zapravo zelim reci je: goranm! imas poruku na msn u. nije uopce hitno, ali mi je dosadno



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:10 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jirrxj"]Poanta je da jedino...[/quote]

...da izvlacis tudje tvrdnje i izvrces "cinjenice" kako ti paše:

[quote="jirrxj"]Ja ne kažem da na tportalu ne piše točno,...[/quote]
[quote="jirrxj"]Ono što se dogodilo je sljedeće.
Budući da je zakon o pobačaju jako star, puno se ljudi na njega žalilo (u smislu da pobačaj uopće ne bi smio biti legalan). Zato je Ustavni sud morao ocijeniti valjanost tog zakona[/quote]
[quote="[url=http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/38279/Stav-lijecnika-iz-Petrove-zivot-pocinje-od-zaceca.html]T-Portal[/url]"]To je ujedno odgovor na upit Ustavnog suda koji ima je upućen zbog zahtjeva za ocjenu ustavnosti Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji[/quote]

Ako ti ne vidis kontradikciju prve i druge tvrdnje u svjetlu tada vec polinkane trece, ja ti ne mogu pomoci.

Ostatak necu komentirati jer je vec visestruko prezvakan i mogu se samo ponavljati.

@Glupko_3.14: privatne poruke...
jirrxj (napisa):
Poanta je da jedino...


...da izvlacis tudje tvrdnje i izvrces "cinjenice" kako ti paše:

jirrxj (napisa):
Ja ne kažem da na tportalu ne piše točno,...

jirrxj (napisa):
Ono što se dogodilo je sljedeće.
Budući da je zakon o pobačaju jako star, puno se ljudi na njega žalilo (u smislu da pobačaj uopće ne bi smio biti legalan). Zato je Ustavni sud morao ocijeniti valjanost tog zakona

T-Portal (napisa):
To je ujedno odgovor na upit Ustavnog suda koji ima je upućen zbog zahtjeva za ocjenu ustavnosti Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji


Ako ti ne vidis kontradikciju prve i druge tvrdnje u svjetlu tada vec polinkane trece, ja ti ne mogu pomoci.

Ostatak necu komentirati jer je vec visestruko prezvakan i mogu se samo ponavljati.

@Glupko_3.14: privatne poruke...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jirrxj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2009. (17:24:06)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 20:38 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]
A ti ljudi su sigurno negdje ostavili pisani trag o tome, kao što se u znanosti/legislativi i radi pa bih molio barem nazive dokumenata na koje se pozivaš jer u jednom trenutku kažeš da u RH postoji konsenzus o "početku života" i da ga je donijela grupa liječnika, a onda malo kasnije kažeš da je odluku te grupe ustavni sud osporio - ima li tu nakraju konsenzusa ili nema?

Isto tako, prvo kažeš da je to etičko povjerenstvo raspravljalo o temi počekta života kada se pričalo o zakonu o zamrzavanju zametaka, a kasnije kažeš kako se radilo o zakonu o pobačaju. Što je ispravno? Zato želim vidjeti reference jer nekonzistentna si u izlaganju informacija. :)
[/quote]
Za odgovor na sve ovo bit će dovoljno da si pročitaš članak na koji je vsego dao link. Nadam se da je referenca dovoljna budući da ju je navela tvoja strana.

Radilo se inače o oba zakona, a na tportalu piše samo o zakonu o medicinski potpomognutoj oplodnji i nemam pisani dokaz za ovaj drugi zakon, ali ti su zakoni jako slične stvari i povlače to veliko pitanje o kojem raspravljamo.

Malo mi je smiješno da ja moram sve svoje tvrdnje potkrijepiti, a to je teško budući da mi ustavni sud ne šalje na mail sve svoje dokumente, a vsego može bubnuti da je stav službene medicine takav i takav bez referenci pa ga ja pitam di to piše, pa veli „ma ne znam, jedan forumaš je to već prije rekao“ i na kraju se ispostavi da službenog stava u najmanju ruku nema, ukoliko etičko povjerenstvo petrove bolnice ne priznajete.
[quote="goranm"]
Kako ti znaš što bi određeni član povjerenstva mislio i čega je svjestan ili nije? To što pišeš je čisto nagađanje i nema potrebe da itko potvrđuje spekulacije.[/quote]
HALO, matematičaru, malo razmisli.
Ako su potvrdili da život počinje začećem, onda namjerni prekid trudnoće smatraju ubojstvom jer je to prekid života.
goranm (napisa):

A ti ljudi su sigurno negdje ostavili pisani trag o tome, kao što se u znanosti/legislativi i radi pa bih molio barem nazive dokumenata na koje se pozivaš jer u jednom trenutku kažeš da u RH postoji konsenzus o "početku života" i da ga je donijela grupa liječnika, a onda malo kasnije kažeš da je odluku te grupe ustavni sud osporio - ima li tu nakraju konsenzusa ili nema?

Isto tako, prvo kažeš da je to etičko povjerenstvo raspravljalo o temi počekta života kada se pričalo o zakonu o zamrzavanju zametaka, a kasnije kažeš kako se radilo o zakonu o pobačaju. Što je ispravno? Zato želim vidjeti reference jer nekonzistentna si u izlaganju informacija. Smile

Za odgovor na sve ovo bit će dovoljno da si pročitaš članak na koji je vsego dao link. Nadam se da je referenca dovoljna budući da ju je navela tvoja strana.

Radilo se inače o oba zakona, a na tportalu piše samo o zakonu o medicinski potpomognutoj oplodnji i nemam pisani dokaz za ovaj drugi zakon, ali ti su zakoni jako slične stvari i povlače to veliko pitanje o kojem raspravljamo.

Malo mi je smiješno da ja moram sve svoje tvrdnje potkrijepiti, a to je teško budući da mi ustavni sud ne šalje na mail sve svoje dokumente, a vsego može bubnuti da je stav službene medicine takav i takav bez referenci pa ga ja pitam di to piše, pa veli „ma ne znam, jedan forumaš je to već prije rekao“ i na kraju se ispostavi da službenog stava u najmanju ruku nema, ukoliko etičko povjerenstvo petrove bolnice ne priznajete.
goranm (napisa):

Kako ti znaš što bi određeni član povjerenstva mislio i čega je svjestan ili nije? To što pišeš je čisto nagađanje i nema potrebe da itko potvrđuje spekulacije.

HALO, matematičaru, malo razmisli.
Ako su potvrdili da život počinje začećem, onda namjerni prekid trudnoće smatraju ubojstvom jer je to prekid života.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:46 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jirrxj"]Ako su potvrdili da život počinje začećem, onda namjerni prekid trudnoće smatraju ubojstvom jer je to prekid života.[/quote]

Iz cega smo vec zakljucili da je i amputacija raka umorstvo, jer se nigdje ne pita da je taj zivot ljudsko bice. :lol:
jirrxj (napisa):
Ako su potvrdili da život počinje začećem, onda namjerni prekid trudnoće smatraju ubojstvom jer je to prekid života.


Iz cega smo vec zakljucili da je i amputacija raka umorstvo, jer se nigdje ne pita da je taj zivot ljudsko bice. Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:18 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jirrxj"]Nadam se da je referenca dovoljna budući da ju je navela tvoja strana.[/quote]
Opet nagađaš - niti u jednom svom postu nisam napisao koji je moj stav oko svega.
[quote]ali ti su zakoni jako slične stvari i povlače to veliko pitanje o kojem raspravljamo. [/quote]
Ja bih rekao da je obratno - pitanje o kojem raspravljamo povlači validnost zakona.
[quote]
Malo mi je smiješno da ja moram sve svoje tvrdnje potkrijepiti, a to je teško budući da mi ustavni sud ne šalje na mail sve svoje dokumente, a vsego može bubnuti da je stav službene medicine takav i takav bez referenci pa ga ja pitam di to piše, pa veli „ma ne znam, jedan forumaš je to već prije rekao“ i na kraju se ispostavi da službenog stava u najmanju ruku nema, ukoliko etičko povjerenstvo petrove bolnice ne priznajete.[/quote]
Nije li poanta argumentirane diskusije imati argumente za svoje izjave? Zašto ti je to toliko smiješno? Diskusija između vsege i tebe se mene ne tiče - svoje argumente ću ja priložit, a za tvoje, odnosno vsegine argumente nisam ja odgovoran. :) Btw. nigdje nisam tražio da referenca bude specifično sa Ustavnog suda - i ovaj tportal članak bi mi bio dovoljan.
[quote="goranm"]
HALO, matematičaru, malo razmisli.
Ako su potvrdili da život počinje začećem, onda namjerni prekid trudnoće smatraju ubojstvom jer je to prekid života.[/quote]
Što po tebi onda znači:
[quote="tportal"]Što se tiče pobačaja, nismo željeli ulaziti u taj problem. Neka zakonodavac odluči kad je ta granica i kad se pobačaj smije obaviti', rekao je Slavko Orešković, predstojnik Petrove bolnice.

'Za mene osobno ovdje nema sumnje - počinje začećem. Osobno sam od onih koji ne rade pobačaje, no držim se zakona i u Petrovoj se može obaviti i taj zahvat. I ubuduće ću činiti kako zakon kaže', istaknuo je Orešković. [/quote]
Meni je ovdje očito da Orešković priznaje zakon i time ne smatra da je pobačaj ubojstvo i da lopticu prebacuje na zakonodavce - gdje ti ovdje iščitavaš da on ujedno smatra pobačaj ubojstvom jer je to prekid života?

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

[quote="jirrxj"]Za odgovor na sve ovo bit će dovoljno da si pročitaš članak na koji je vsego dao link.[/quote]
Dakle, konsenzusa zapravo nema (suprotno onome što si tvrdila). Postoji samo mišljenje etičkog povjerenstva Petrove bolnice koje ustavni sud nije prihvatio.
jirrxj (napisa):
Nadam se da je referenca dovoljna budući da ju je navela tvoja strana.

Opet nagađaš - niti u jednom svom postu nisam napisao koji je moj stav oko svega.
Citat:
ali ti su zakoni jako slične stvari i povlače to veliko pitanje o kojem raspravljamo.

Ja bih rekao da je obratno - pitanje o kojem raspravljamo povlači validnost zakona.
Citat:

Malo mi je smiješno da ja moram sve svoje tvrdnje potkrijepiti, a to je teško budući da mi ustavni sud ne šalje na mail sve svoje dokumente, a vsego može bubnuti da je stav službene medicine takav i takav bez referenci pa ga ja pitam di to piše, pa veli „ma ne znam, jedan forumaš je to već prije rekao“ i na kraju se ispostavi da službenog stava u najmanju ruku nema, ukoliko etičko povjerenstvo petrove bolnice ne priznajete.

Nije li poanta argumentirane diskusije imati argumente za svoje izjave? Zašto ti je to toliko smiješno? Diskusija između vsege i tebe se mene ne tiče - svoje argumente ću ja priložit, a za tvoje, odnosno vsegine argumente nisam ja odgovoran. Smile Btw. nigdje nisam tražio da referenca bude specifično sa Ustavnog suda - i ovaj tportal članak bi mi bio dovoljan.
goranm (napisa):

HALO, matematičaru, malo razmisli.
Ako su potvrdili da život počinje začećem, onda namjerni prekid trudnoće smatraju ubojstvom jer je to prekid života.

Što po tebi onda znači:
tportal (napisa):
Što se tiče pobačaja, nismo željeli ulaziti u taj problem. Neka zakonodavac odluči kad je ta granica i kad se pobačaj smije obaviti', rekao je Slavko Orešković, predstojnik Petrove bolnice.

'Za mene osobno ovdje nema sumnje - počinje začećem. Osobno sam od onih koji ne rade pobačaje, no držim se zakona i u Petrovoj se može obaviti i taj zahvat. I ubuduće ću činiti kako zakon kaže', istaknuo je Orešković.

Meni je ovdje očito da Orešković priznaje zakon i time ne smatra da je pobačaj ubojstvo i da lopticu prebacuje na zakonodavce - gdje ti ovdje iščitavaš da on ujedno smatra pobačaj ubojstvom jer je to prekid života?

Added after 4 minutes:

jirrxj (napisa):
Za odgovor na sve ovo bit će dovoljno da si pročitaš članak na koji je vsego dao link.

Dakle, konsenzusa zapravo nema (suprotno onome što si tvrdila). Postoji samo mišljenje etičkog povjerenstva Petrove bolnice koje ustavni sud nije prihvatio.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jirrxj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2009. (17:24:06)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 21:36 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako dobijem nešto čime mogu potkrijepiti da se dogodilo kako sam napisala. Samo, što će to uopće vama značiti? Vi ste stava kojeg jeste i nikakvo mišljenje nekog tamo etičkog povjerenstva ne će to promijeniti.
Ako dobijem nešto čime mogu potkrijepiti da se dogodilo kako sam napisala. Samo, što će to uopće vama značiti? Vi ste stava kojeg jeste i nikakvo mišljenje nekog tamo etičkog povjerenstva ne će to promijeniti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:56 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="jirrxj"]Za odgovor na sve ovo bit će dovoljno da si pročitaš članak na koji je vsego dao link.[/quote]
Dakle, konsenzusa zapravo nema (suprotno onome što si tvrdila). Postoji samo mišljenje etičkog povjerenstva Petrove bolnice koje ustavni sud nije prihvatio.[/quote]

Kako nije prihvatio? Nije ponistio zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji zbog kojeg je to i pitao, zar ne? Ili sam nesto krivo shvatio...
goranm (napisa):
jirrxj (napisa):
Za odgovor na sve ovo bit će dovoljno da si pročitaš članak na koji je vsego dao link.

Dakle, konsenzusa zapravo nema (suprotno onome što si tvrdila). Postoji samo mišljenje etičkog povjerenstva Petrove bolnice koje ustavni sud nije prihvatio.


Kako nije prihvatio? Nije ponistio zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji zbog kojeg je to i pitao, zar ne? Ili sam nesto krivo shvatio...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:02 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Kako nije prihvatio? Nije ponistio zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji zbog kojeg je to i pitao, zar ne? Ili sam nesto krivo shvatio...[/quote]
Koliko sam ja shvatio članak, mišljenje povjerenstva nije uvaženo:
[quote]'Stav Petrove bolnice, kao najveće takve ustanove kod nas, svakako ima odgovarajuću težinu, no Ustavni je sud dužan svako mišljenje samo razmotriti, a ne i prihvatiti', kazao je za Jutarnji.hr jedan sudac Ustavnog suda.

[u]I kad bi Ustavni sud prihvatio stav[/u] da život počinje spojem jajne stanice i spermija, objašnjava sudac(...)[/quote]
vsego (napisa):
Kako nije prihvatio? Nije ponistio zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji zbog kojeg je to i pitao, zar ne? Ili sam nesto krivo shvatio...

Koliko sam ja shvatio članak, mišljenje povjerenstva nije uvaženo:
Citat:
'Stav Petrove bolnice, kao najveće takve ustanove kod nas, svakako ima odgovarajuću težinu, no Ustavni je sud dužan svako mišljenje samo razmotriti, a ne i prihvatiti', kazao je za Jutarnji.hr jedan sudac Ustavnog suda.

I kad bi Ustavni sud prihvatio stav da život počinje spojem jajne stanice i spermija, objašnjava sudac(...)



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 2:34 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto, odlučim zbog ispita ignorirati zanimljivu temu, i tema se promijeni.

Ja bih bio protiv pobačaja da mi se desi situacija, ali znam za slučajeve gdje su ljudi bili u takvim životnim okolnostima da su se odlučili drugačije. I imali su potpuno pravo na takvu odluku, a također im nije bio nikakav faktor što je pobačaj bio ilegalan u zemlji u kojoj su živjeli.

E sad, etičke rasprave na stranu, nisam uhvatio jeste l' se dotakli toga koliko je pobačaj riskantan zahvat, čak i ako se izvede stručno i u dobrim uvjetima. To je onako prilično bitan faktor, jer žena može ostati neplodna, ili kasnije u životu imati komplikacija u trudnoći. Psihički ožiljci su također jako vjerojatna stvar.

Tak da u svakom slučaju treba to legalizirati da bi se tim ženama mogla pružiti adekvatna njega i informiranost.

A on topic: Da se zamislim u situaciji gdje sam na samrti, u strašnim bolovima, i izvjesno je da ću umrijeti ovih dana, zadnje što bih si želio je da umrem, nego bi vjerojatno jako htio otrpit te bolove da još to malo vremena koje mi je ostalo provedem sa svojim voljenima. To je patnja koja se isplati, bez pretenzija na svetost.

Ako pak govorimo o situaciji iz američke drame, gdje netko leži na aparatima besvjestan, i drže ga ti aparati jedino na životu, onda mi ima smisla klauzula di ti potpisuješ da ne želiš da te tako održavaju poluživim.

Ostalo su mutne vode. Je li umirući čovjek dovoljno priseban da odluči da želi da ga se "uspava"? Možda mu šteka nagon za samoodržanjem. Je li u biti svejedno koliko je priseban, kad mu je smrt i tako sigurna (kud nam ode etika onda?!)? I liječnik koji je specijalizirao eutanaziju, kakav je on u glavi; jako milosrdan ili pomalo psycho? Mislim, uz disklejmer da naravno umirući ima pravo izbora što će sa svojim životom. Iako se posve slažem s Krckovim komentarom da nije u redu tražiti od nekoga da skrati tvoj život.
Eto, odlučim zbog ispita ignorirati zanimljivu temu, i tema se promijeni.

Ja bih bio protiv pobačaja da mi se desi situacija, ali znam za slučajeve gdje su ljudi bili u takvim životnim okolnostima da su se odlučili drugačije. I imali su potpuno pravo na takvu odluku, a također im nije bio nikakav faktor što je pobačaj bio ilegalan u zemlji u kojoj su živjeli.

E sad, etičke rasprave na stranu, nisam uhvatio jeste l' se dotakli toga koliko je pobačaj riskantan zahvat, čak i ako se izvede stručno i u dobrim uvjetima. To je onako prilično bitan faktor, jer žena može ostati neplodna, ili kasnije u životu imati komplikacija u trudnoći. Psihički ožiljci su također jako vjerojatna stvar.

Tak da u svakom slučaju treba to legalizirati da bi se tim ženama mogla pružiti adekvatna njega i informiranost.

A on topic: Da se zamislim u situaciji gdje sam na samrti, u strašnim bolovima, i izvjesno je da ću umrijeti ovih dana, zadnje što bih si želio je da umrem, nego bi vjerojatno jako htio otrpit te bolove da još to malo vremena koje mi je ostalo provedem sa svojim voljenima. To je patnja koja se isplati, bez pretenzija na svetost.

Ako pak govorimo o situaciji iz američke drame, gdje netko leži na aparatima besvjestan, i drže ga ti aparati jedino na životu, onda mi ima smisla klauzula di ti potpisuješ da ne želiš da te tako održavaju poluživim.

Ostalo su mutne vode. Je li umirući čovjek dovoljno priseban da odluči da želi da ga se "uspava"? Možda mu šteka nagon za samoodržanjem. Je li u biti svejedno koliko je priseban, kad mu je smrt i tako sigurna (kud nam ode etika onda?!)? I liječnik koji je specijalizirao eutanaziju, kakav je on u glavi; jako milosrdan ili pomalo psycho? Mislim, uz disklejmer da naravno umirući ima pravo izbora što će sa svojim životom. Iako se posve slažem s Krckovim komentarom da nije u redu tražiti od nekoga da skrati tvoj život.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 13:06 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]
Ako pak govorimo o situaciji iz američke drame, gdje netko leži na aparatima besvjestan, i drže ga ti aparati jedino na životu, onda mi ima smisla klauzula di ti potpisuješ da ne želiš da te tako održavaju poluživim.
[/quote]

pa to se bas i ne bi svrstalo pod eutanaziju.
Mislim u ovom slucaju si ti vec klinicki mrtav ( osim u americkim, meksickim... serijama ) i samo te aparati drze na zivotu ( barem je to danas medicinsko misljenje ), a kod eutanizije si ti ziv i (ne)svjesno zelis da ti se skonca zivot prije vremena.
Blockflöte (napisa):

Ako pak govorimo o situaciji iz američke drame, gdje netko leži na aparatima besvjestan, i drže ga ti aparati jedino na životu, onda mi ima smisla klauzula di ti potpisuješ da ne želiš da te tako održavaju poluživim.


pa to se bas i ne bi svrstalo pod eutanaziju.
Mislim u ovom slucaju si ti vec klinicki mrtav ( osim u americkim, meksickim... serijama ) i samo te aparati drze na zivotu ( barem je to danas medicinsko misljenje ), a kod eutanizije si ti ziv i (ne)svjesno zelis da ti se skonca zivot prije vremena.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 23:38 pon, 25. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako je George Carlin rekao: How come when it's us, it's abortion, when it's a chicken it's an omlet?

Baš sam morao ovo ovdje staviti :)
Kako je George Carlin rekao: How come when it's us, it's abortion, when it's a chicken it's an omlet?

Baš sam morao ovo ovdje staviti Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 13:47 uto, 26. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Haha, pa je isto - i jedno i drugo je abortus (pod uvjetom da je taj "omlet" bio oplodjen prije nego sto je postao omlet) - samo sto vecina nas bas i ne jede "abortirane" ljude :P

Isto kao sto je ubojstvo i ubijanje zivotinja da ih se pojede i ubijanje ljudi (ne nuzno da se pojedu :lol:)...isto kao sto je eutanazija uspavljivanje i zivotinja i ljudi.

To je sve po meni jedno te isto. Samo sto ce vecina nas puno lakse/prije ubiti/uspavati/abortirati zivotinju nego osobu. Osobno, mislim da ne mogu uciniti niti jedno od toga (a opet, vjerojatno bi se pod odredjenim okolnostima i to moglo/moralo uraditi), a unatoc tomu, i dalje jedem jaja/meso/mlijecne proizvode/biljke - svasta sto je nekad bilo zivo ili dio neceg zivog.
Haha, pa je isto - i jedno i drugo je abortus (pod uvjetom da je taj "omlet" bio oplodjen prije nego sto je postao omlet) - samo sto vecina nas bas i ne jede "abortirane" ljude Razz

Isto kao sto je ubojstvo i ubijanje zivotinja da ih se pojede i ubijanje ljudi (ne nuzno da se pojedu Laughing)...isto kao sto je eutanazija uspavljivanje i zivotinja i ljudi.

To je sve po meni jedno te isto. Samo sto ce vecina nas puno lakse/prije ubiti/uspavati/abortirati zivotinju nego osobu. Osobno, mislim da ne mogu uciniti niti jedno od toga (a opet, vjerojatno bi se pod odredjenim okolnostima i to moglo/moralo uraditi), a unatoc tomu, i dalje jedem jaja/meso/mlijecne proizvode/biljke - svasta sto je nekad bilo zivo ili dio neceg zivog.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 15:45 uto, 26. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]
To je sve po meni jedno te isto. Samo sto ce vecina nas puno lakse/prije ubiti/uspavati/abortirati zivotinju nego osobu. Osobno, mislim da ne mogu uciniti niti jedno od toga (a opet, vjerojatno bi se pod odredjenim okolnostima i to moglo/moralo uraditi), a unatoc tomu, i dalje jedem jaja/meso/mlijecne proizvode/biljke - svasta sto je nekad bilo zivo ili dio neceg zivog.[/quote]
I muhe, i pauci, i komarice (da, ženke su krvopije :)), i mravi i pčele su životinje. Hjoooj, kad sam bio mali napravih toliki holokaust hodajući okolo i gazeći po mravima i pčelama (al bolilo to i mene, sunce li joj, al dobro, ne baš ko što je nju, mislim, s obzirom da kad ubode umre)

Ma sve to bude čudno na kraju nekak, i malo se izgubim u tome
Crazylamb1 (napisa):

To je sve po meni jedno te isto. Samo sto ce vecina nas puno lakse/prije ubiti/uspavati/abortirati zivotinju nego osobu. Osobno, mislim da ne mogu uciniti niti jedno od toga (a opet, vjerojatno bi se pod odredjenim okolnostima i to moglo/moralo uraditi), a unatoc tomu, i dalje jedem jaja/meso/mlijecne proizvode/biljke - svasta sto je nekad bilo zivo ili dio neceg zivog.

I muhe, i pauci, i komarice (da, ženke su krvopije Smile), i mravi i pčele su životinje. Hjoooj, kad sam bio mali napravih toliki holokaust hodajući okolo i gazeći po mravima i pčelama (al bolilo to i mene, sunce li joj, al dobro, ne baš ko što je nju, mislim, s obzirom da kad ubode umre)

Ma sve to bude čudno na kraju nekak, i malo se izgubim u tome



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 17:31 uto, 26. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je, u pravu si. No, cak imam i "poteskoce" s ubijanjem kukaca. Uglavnom iz straha. Komarac ako je na meni, ipak, instinktivno zamahnem da ga ubijem (tj. nju :P). Ostalo uglavnom ne ubijam.

Pauka se toliko bojim da ako ih i mislim ubiti moram biti par metara od njih i onda ih ubiti necim sto ce funkcionirati na daljinu (npr. jednom mi bio veliki pauk na podu sobe, i ja uzmem OGROMNU knjigu tvrdih korica i bacim na njega, i tek onda pridjem i pocnem skakati po knjizi da ne bi slucajno izvirio van - a i dalje se bojim podici knjigu i provjeriti je li ziv).

Pcele ubijem jedino ako je npr. u kuci i nece da izadje i imam dobru priliku da me ne ubode - cisto jer imam alergiju na njihov ubod. A muhe jednostavno ili ignoriram ili pokusam istjerati kroz prozor.

Tako da - ipak, ubijem "po potrebi" ali izbjegavam to. A sve osim kukaca nikako ni ne ubijam (hmm...mozda biljke kad uberem cvijet ili nesto).
Je, u pravu si. No, cak imam i "poteskoce" s ubijanjem kukaca. Uglavnom iz straha. Komarac ako je na meni, ipak, instinktivno zamahnem da ga ubijem (tj. nju Razz). Ostalo uglavnom ne ubijam.

Pauka se toliko bojim da ako ih i mislim ubiti moram biti par metara od njih i onda ih ubiti necim sto ce funkcionirati na daljinu (npr. jednom mi bio veliki pauk na podu sobe, i ja uzmem OGROMNU knjigu tvrdih korica i bacim na njega, i tek onda pridjem i pocnem skakati po knjizi da ne bi slucajno izvirio van - a i dalje se bojim podici knjigu i provjeriti je li ziv).

Pcele ubijem jedino ako je npr. u kuci i nece da izadje i imam dobru priliku da me ne ubode - cisto jer imam alergiju na njihov ubod. A muhe jednostavno ili ignoriram ili pokusam istjerati kroz prozor.

Tako da - ipak, ubijem "po potrebi" ali izbjegavam to. A sve osim kukaca nikako ni ne ubijam (hmm...mozda biljke kad uberem cvijet ili nesto).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:48 uto, 26. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]Pauka se toliko bojim da ako ih i mislim ubiti moram biti par metara od njih i onda ih ubiti necim sto ce funkcionirati na daljinu (npr. jednom mi bio veliki pauk na podu sobe, i ja uzmem OGROMNU knjigu tvrdih korica i bacim na njega, i tek onda pridjem i pocnem skakati po knjizi da ne bi slucajno izvirio van - a i dalje se bojim podici knjigu i provjeriti je li ziv).[/quote]

Ovako nekako:
[url=http://failblog.org/2011/04/18/epic-fail-photos-killing-a-spider-fail-gif-a-spider-fail/][img]http://chzgifs.files.wordpress.com/2011/04/youresupposedtocatchp1.gif[/img][/url]
? :lol:

Ubijanje pauka i dr. bestija je u mojoj kuci zabranjeno. Moze se mlatiti komarce (samoobrana) i moljce (obrana imovine... je l' te, odjece). Ostalo se njezno hvata i izbacuje van (cak i one odvratne [url=http://androidathlete.files.wordpress.com/2009/12/house-centipede.jpg]kucne stonoge[/url], mada one ponekad slucajno stradaju u procesu jer su poprilicno brze). Osim ako je zima, onda pauka uhvatim i hitim iza racunala, da mu bude toplo. 8)

Nemam problem s time da se nesto umlati, ali onda za hranu, samoobranu,... nikako ne (samo) za rogove, kožu, kljove,... ili - jos gore - samo zbog ubijanja.

No, ne vidim kako ovo spada pod teme topica... ubijanje onih koji to zele (eutanazija) i sprjecavanje da se netko uopce rodi (prekid trudnoce) i mlacenje buba i dr. zivotinja koje jesu rodjene (kojom god metodom) i nisu iskazale zelju da se to okonca... nije mi bas isto.
Crazylamb1 (napisa):
Pauka se toliko bojim da ako ih i mislim ubiti moram biti par metara od njih i onda ih ubiti necim sto ce funkcionirati na daljinu (npr. jednom mi bio veliki pauk na podu sobe, i ja uzmem OGROMNU knjigu tvrdih korica i bacim na njega, i tek onda pridjem i pocnem skakati po knjizi da ne bi slucajno izvirio van - a i dalje se bojim podici knjigu i provjeriti je li ziv).


Ovako nekako:

? Laughing

Ubijanje pauka i dr. bestija je u mojoj kuci zabranjeno. Moze se mlatiti komarce (samoobrana) i moljce (obrana imovine... je l' te, odjece). Ostalo se njezno hvata i izbacuje van (cak i one odvratne kucne stonoge, mada one ponekad slucajno stradaju u procesu jer su poprilicno brze). Osim ako je zima, onda pauka uhvatim i hitim iza racunala, da mu bude toplo. Cool

Nemam problem s time da se nesto umlati, ali onda za hranu, samoobranu,... nikako ne (samo) za rogove, kožu, kljove,... ili - jos gore - samo zbog ubijanja.

No, ne vidim kako ovo spada pod teme topica... ubijanje onih koji to zele (eutanazija) i sprjecavanje da se netko uopce rodi (prekid trudnoce) i mlacenje buba i dr. zivotinja koje jesu rodjene (kojom god metodom) i nisu iskazale zelju da se to okonca... nije mi bas isto.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 7 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan