Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Diskusija o prezentacijama
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Seminar 2 - Odabrane teme iz geometrije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
king_oberon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2008. (17:02:03)
Postovi: (22)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 12:56 sub, 14. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

umn da, ja se nadasve slazem s idejom o bodovanju, tj da oni koji izlazu dobiju vise bodova... :) a mislim da se i clanovi mog tima s time slazu(bas su tu pored mene, hehe, i radimo na tome, uuu, al smo konstruktivni) :) eto, da i ja dadnem glas! ;) pozz!
umn da, ja se nadasve slazem s idejom o bodovanju, tj da oni koji izlazu dobiju vise bodova... Smile a mislim da se i clanovi mog tima s time slazu(bas su tu pored mene, hehe, i radimo na tome, uuu, al smo konstruktivni) Smile eto, da i ja dadnem glas! Wink pozz!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:07 sri, 18. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Profesor Baltazar je razmisljao, razmisljao... i dosjetio se!

Evo kako trenutno izgleda plan ocjenjivanja prezentacija. Sami birate koliko ce clanova tima sudjelovati u izlaganju. Oni koji sudjeluju dobivaju 2 boda za dolazak i 10% vise bodova za prezentaciju. Dodavanje bodova pricalicama cini mi se "pedagoskijim" nego oduzimanje bodova sutljivcima :mrgreen:

Svaku odrzanju prezentaciju ocjenjuje publika i nastavnik prema prilozenom obrascu. Prosjecna ocjena dobiva se kao konveksna kombinacija ocjena publike i predavaca, s time da se ocjene publike sve mnoze istim koeficijentom, a ocjena predavaca nekim vecim koeficijentom. Ne iskljucujem mogucnost da je koeficijent publike 0, a predavaca 1 (to cu odluciti na kraju semestra) :mrgreen: :mrgreen:

Druga stvar koja ce ostati netransparentna do kraja semestra bit ce kako prosjecna ocjena utjece na bodove za prezentaciju. Primijenit cu neku rastucu funkciju koju cu vam reci tek kad svi odrze prezentacije :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ideja je da zelim postici odredjenu distribuciju ocjena, a to je dosta tesko s apsolutnom skalom kakva je navedena u pravilima ocjenjivanja. Iduce godine cu pravila napisati tako da za esej, prezentaciju i dolaske dobivate bodove i po tome se napravi rang lista. Gornjih 40% dobiva peticu, iducih 30% cetvorku, iducih 20% trojku i zadnjih 10% dvojku (od onih koji su izvrsili obaveze). Raspodjela mozda nece biti bas ta koju sam napisao.

Pazljivo pogledajte obrazac i prigovorite sto prije ako vam se nesto ne svidja. Argumentirani prigovori imaju vecu sansu biti uvazeni. Do iduceg tjedna pripremit cu upute za pripremu seminara u kojoj cu objasniti ocjenjivanje. Tada stvar postaje sluzbena.
Profesor Baltazar je razmisljao, razmisljao... i dosjetio se!

Evo kako trenutno izgleda plan ocjenjivanja prezentacija. Sami birate koliko ce clanova tima sudjelovati u izlaganju. Oni koji sudjeluju dobivaju 2 boda za dolazak i 10% vise bodova za prezentaciju. Dodavanje bodova pricalicama cini mi se "pedagoskijim" nego oduzimanje bodova sutljivcima Mr. Green

Svaku odrzanju prezentaciju ocjenjuje publika i nastavnik prema prilozenom obrascu. Prosjecna ocjena dobiva se kao konveksna kombinacija ocjena publike i predavaca, s time da se ocjene publike sve mnoze istim koeficijentom, a ocjena predavaca nekim vecim koeficijentom. Ne iskljucujem mogucnost da je koeficijent publike 0, a predavaca 1 (to cu odluciti na kraju semestra) Mr. Green Mr. Green

Druga stvar koja ce ostati netransparentna do kraja semestra bit ce kako prosjecna ocjena utjece na bodove za prezentaciju. Primijenit cu neku rastucu funkciju koju cu vam reci tek kad svi odrze prezentacije Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ideja je da zelim postici odredjenu distribuciju ocjena, a to je dosta tesko s apsolutnom skalom kakva je navedena u pravilima ocjenjivanja. Iduce godine cu pravila napisati tako da za esej, prezentaciju i dolaske dobivate bodove i po tome se napravi rang lista. Gornjih 40% dobiva peticu, iducih 30% cetvorku, iducih 20% trojku i zadnjih 10% dvojku (od onih koji su izvrsili obaveze). Raspodjela mozda nece biti bas ta koju sam napisao.

Pazljivo pogledajte obrazac i prigovorite sto prije ako vam se nesto ne svidja. Argumentirani prigovori imaju vecu sansu biti uvazeni. Do iduceg tjedna pripremit cu upute za pripremu seminara u kojoj cu objasniti ocjenjivanje. Tada stvar postaje sluzbena.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.



ocjenjivanje.pdf
 Description:

Download
 Filename:  ocjenjivanje.pdf
 Filesize:  26.85 KB
 Downloaded:  309 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 19:11 sri, 18. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

WOW, od kud sad to?? neznam za ostale ljude, al ovo bas i nisam ocekivala, da ce nam o drugim ocjena ovisit (mozda :))

neznam koliko ce to biti efikasno i objektivno. uvijek postoji mogucnost da ce netko "preko veze" (citaj prijateljstva) dobit bolju ocjenu (za razliku od tima koji je objektivno istog ranga). nema bas nacina za kontroliranje tako necega osim ic na to da ce svi biti fer.
WOW, od kud sad to?? neznam za ostale ljude, al ovo bas i nisam ocekivala, da ce nam o drugim ocjena ovisit (mozda Smile)

neznam koliko ce to biti efikasno i objektivno. uvijek postoji mogucnost da ce netko "preko veze" (citaj prijateljstva) dobit bolju ocjenu (za razliku od tima koji je objektivno istog ranga). nema bas nacina za kontroliranje tako necega osim ic na to da ce svi biti fer.



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 19:48 sri, 18. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne boj se...kao prvo,mislim da ocjene kolega nece imat ipak toliku tezinu :)...kao drugo,mislim da je velika vecina nasih kolega sposobna fer ocijeniti druge,a da se bas i dogodi da neka vrlo losa prezentacija dobije sve izvrsne ocjene ili obratno,kako je rekao krcko,sam ce onda na kraju realno ocjeniti a koeficijent publike ce biti 0 :)
ne boj se...kao prvo,mislim da ocjene kolega nece imat ipak toliku tezinu Smile...kao drugo,mislim da je velika vecina nasih kolega sposobna fer ocijeniti druge,a da se bas i dogodi da neka vrlo losa prezentacija dobije sve izvrsne ocjene ili obratno,kako je rekao krcko,sam ce onda na kraju realno ocjeniti a koeficijent publike ce biti 0 Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:49 sri, 18. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo mislim da je vrlo tesko "realno" ocijeniti prezentaciju od 15 minuta. Sigurno ce neke prezentacije biti bolje, druge losije, ali nema tu nekih apsolutnih kriterija. Meni se cini da ce prosjecna ocjena publike biti realna - tko uspije zabaviti 100-tinjak studenata dobro prezentiranom temom dobit ce puno petica. Ako se dogodi da sve prezentacije dobiju samo petice ili da dobre prezetacije masovno dobiju lose ocjene mogu spasiti stvar podebljavanjem koeficijenta nastavnika. Iskreno se nadam da to nece biti potrebno (u suprotnom sljedece godine necu pitati publiku).

Ne morate se bojati davati ocjene koje smatrate prikladnim. Kao prvo, tko odradi sve obaveze sigurno prolazi. Drugo, velika vecina ce imati petice i cetvorke. Sve one nedorecenosti ostavio sam zato da na kraju mogu porihtati distribuciju ocjena. Pritom cu paziti da porihtavanje bude posteno - koeficijenti publike i nastavnika bit ce isti za sve timove i funkcija koja prosjecnu ocjenu pretvara u bodove bit ce rastuca. Prevedeno na hrvatski, tko dobije vise ocjene imat ce vise bodova za prezentaciju.
Zapravo mislim da je vrlo tesko "realno" ocijeniti prezentaciju od 15 minuta. Sigurno ce neke prezentacije biti bolje, druge losije, ali nema tu nekih apsolutnih kriterija. Meni se cini da ce prosjecna ocjena publike biti realna - tko uspije zabaviti 100-tinjak studenata dobro prezentiranom temom dobit ce puno petica. Ako se dogodi da sve prezentacije dobiju samo petice ili da dobre prezetacije masovno dobiju lose ocjene mogu spasiti stvar podebljavanjem koeficijenta nastavnika. Iskreno se nadam da to nece biti potrebno (u suprotnom sljedece godine necu pitati publiku).

Ne morate se bojati davati ocjene koje smatrate prikladnim. Kao prvo, tko odradi sve obaveze sigurno prolazi. Drugo, velika vecina ce imati petice i cetvorke. Sve one nedorecenosti ostavio sam zato da na kraju mogu porihtati distribuciju ocjena. Pritom cu paziti da porihtavanje bude posteno - koeficijenti publike i nastavnika bit ce isti za sve timove i funkcija koja prosjecnu ocjenu pretvara u bodove bit ce rastuca. Prevedeno na hrvatski, tko dobije vise ocjene imat ce vise bodova za prezentaciju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Seminar 2 - Odabrane teme iz geometrije Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan