Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2.kolokvij 2011/2012. (zadatak)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 10:04 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kosani"][quote="ceps"]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2010-11/kolokvij2.pdf

5. zadatak

Ploha s kojom radimo je nekakav plašt stošca. Moje pitanje je: što bi bio rub te plohe?
(Po teoremu o rotaciji trebamo računati [latex]\int_{\delta D} F \cdot T ds[/latex], gdje je D ta ploha).[/quote]

Gdje se nalazi taj teorem uopće?[/quote]

Zadnja cjelina.
kosani (napisa):
ceps (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2010-11/kolokvij2.pdf

5. zadatak

Ploha s kojom radimo je nekakav plašt stošca. Moje pitanje je: što bi bio rub te plohe?
(Po teoremu o rotaciji trebamo računati , gdje je D ta ploha).


Gdje se nalazi taj teorem uopće?


Zadnja cjelina.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kikzmyster
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (13:35:08)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
45 = 46 - 1

PostPostano: 11:06 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

to sam se isto pitao, sto je rub ovih "zatvorenih" ploha (kao, sta je rub sfere?), i jedino sto mi se cini da moze bit je slika ruba od skupa Q nad kojim djeluje parametrizacija. Npr, ako parametriziramo sferu, onda gledamo [tex]\varphi \colon Q=[0,\pi]\times[0,2\pi] \rightarrow \mathbb(R)^3[/tex], pa je onda rub sfere slika od [tex]\partial Q[/tex] (dobije se desna polovica kruznice uz z-os).

Mislim, meni je i dalje logicnije da je rub sfere ta cijela sfera, ali bi onda svaka ploha u R^3 bila sama svoj rub

EDIT: ili sfera jednostavno nema rub (pogledaj http://www.physicsforums.com/archive/index.php/t-74187.html), pa bi onda po ovome rub stosca valjda bila ona kruznica baze i tocka na vrhu

@A_je_to - dakle kao sto si rekao, imamo parametrizacije za ove dvije kruznice [tex]\gamma_1(t) = (\cos t + 1, \sin t) \, , \, \gamma_2(t) = (\cos t, \sin t + 1) [/tex], ali sad, kako gledamo samo ovaj vanjski rub njihove unije, za [tex]\gamma_1[/tex] ce bit [tex]t \in [- \pi, \pi/2][/tex], a za [tex]\gamma_2[/tex] ce bit [tex]t \in [0,3\pi /2] [/tex]. Znaci racunamo [tex]\displaystyle \int_{\gamma_1} \omega + \int_{\gamma_2} \omega = \int_{-\pi}^{\pi /2}\omega(\gamma_1(t))\cdot \gamma_1
'(t)\, dt + \int_{0}^{3\pi /2}\omega(\gamma_2(t))\cdot \gamma_2
'(t)\, dt [/tex].
to sam se isto pitao, sto je rub ovih "zatvorenih" ploha (kao, sta je rub sfere?), i jedino sto mi se cini da moze bit je slika ruba od skupa Q nad kojim djeluje parametrizacija. Npr, ako parametriziramo sferu, onda gledamo [tex]\varphi \colon Q=[0,\pi]\times[0,2\pi] \rightarrow \mathbb(R)^3[/tex], pa je onda rub sfere slika od [tex]\partial Q[/tex] (dobije se desna polovica kruznice uz z-os).

Mislim, meni je i dalje logicnije da je rub sfere ta cijela sfera, ali bi onda svaka ploha u R^3 bila sama svoj rub

EDIT: ili sfera jednostavno nema rub (pogledaj http://www.physicsforums.com/archive/index.php/t-74187.html), pa bi onda po ovome rub stosca valjda bila ona kruznica baze i tocka na vrhu

@A_je_to - dakle kao sto si rekao, imamo parametrizacije za ove dvije kruznice [tex]\gamma_1(t) = (\cos t + 1, \sin t) \, , \, \gamma_2(t) = (\cos t, \sin t + 1) [/tex], ali sad, kako gledamo samo ovaj vanjski rub njihove unije, za [tex]\gamma_1[/tex] ce bit [tex]t \in [- \pi, \pi/2][/tex], a za [tex]\gamma_2[/tex] ce bit [tex]t \in [0,3\pi /2] [/tex]. Znaci racunamo [tex]\displaystyle \int_{\gamma_1} \omega + \int_{\gamma_2} \omega = \int_{-\pi}^{\pi /2}\omega(\gamma_1(t))\cdot \gamma_1
'(t)\, dt + \int_{0}^{3\pi /2}\omega(\gamma_2(t))\cdot \gamma_2
'(t)\, dt [/tex].


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 12:16 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

@kikzmyster

Da, čini mi se da si u pravu jer taj teorem u skripti kaže nekako ''Neka je D orijentirana kompaktna 2-ploha[b] s rubom[/b]'', što implicira da nemaju baš sve plohe rub. :)

A rub 2-plohe bi trebala biti neka krivulja (1D objekt), tako da mi nije baš logično da je neka ploha ''sama sebi rub''.
@kikzmyster

Da, čini mi se da si u pravu jer taj teorem u skripti kaže nekako ''Neka je D orijentirana kompaktna 2-ploha s rubom'', što implicira da nemaju baš sve plohe rub. Smile

A rub 2-plohe bi trebala biti neka krivulja (1D objekt), tako da mi nije baš logično da je neka ploha ''sama sebi rub''.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Joker
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2010. (10:19:16)
Postovi: (8C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 11

PostPostano: 12:32 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2008-09/kolokvij2.pdf

kak ide ovo s normalom,6.?
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2008-09/kolokvij2.pdf

kak ide ovo s normalom,6.?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 13:09 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/pred/p_o21.pdf

Na vrhu zadnje stranice ti piše kako se definira jedinična normala. Tebi u ovom zadatku normala ne treba biti jedinična (kažu da mora biti oblika [latex]c(1,1,1)[/latex] ), pa možeš zanemariti ovo dijeljenje normom.

Ti trebaš ''namjestiti'' parametrizaciju tako da bude pravilno orijentirana. Napiši si na početku parametrizaciju kakvu god hoćeš, dobit ćeš normalu oblika [latex]c(1,1,1)[/latex] ili [latex]-c(1,1,1)[/latex].
Ako je ovaj prvi oblik, super. Ako dobiješ ovaj drugi, trebaš samo ''promijeniti smjer'' (promijeniti orijentaciju) parametrizacije.

Javi ako zapneš negdje.
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/pred/p_o21.pdf

Na vrhu zadnje stranice ti piše kako se definira jedinična normala. Tebi u ovom zadatku normala ne treba biti jedinična (kažu da mora biti oblika ), pa možeš zanemariti ovo dijeljenje normom.

Ti trebaš ''namjestiti'' parametrizaciju tako da bude pravilno orijentirana. Napiši si na početku parametrizaciju kakvu god hoćeš, dobit ćeš normalu oblika ili .
Ako je ovaj prvi oblik, super. Ako dobiješ ovaj drugi, trebaš samo ''promijeniti smjer'' (promijeniti orijentaciju) parametrizacije.

Javi ako zapneš negdje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 16:20 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="markos"]jel netko moze rjesiti 1.,4. i 5. zad iz kolokvija2011
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2010-11/kolokvij2.pdf
i nije mi bas jasno, kako, ako znamo potencijal podintegralne funkcije, dobiti integral....npr u 2. postu ove teme???[/quote]
Pogledaj Tm 16.10.

[quote="ceps"]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2010-11/kolokvij2.pdf

5. zadatak

Ploha s kojom radimo je nekakav plašt stošca. Moje pitanje je: što bi bio rub te plohe?
(Po teoremu o rotaciji trebamo računati , gdje je D ta ploha).[/quote]
Rub je kružnica [latex]x^2 + y^2 = 4[/latex], [latex]z = 0[/latex].

[quote="Joker"]imam pitanje u vezi treceg zadatka ovdje, http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/ma34/ma4/2005-06/rj3.pdf
( ovo su rješenja ali je napisani tekst zadatka prije svakog)

zasto smo kasnije mogli zamijeniti parametrizaciju y(t)=(a/2*cost, 0, a*sint)[/quote]
Rečeno je, [latex]F[/latex] ne ovisi o [latex]y[/latex], pa je sasvim svejedno što se nalazi na 2. komponenti.

[quote="Joker"]sa parametrizacijom y(t)=(cost,0,sint) ?[/quote]
Pogađam da, kako se radi o MA4, što je vjerojatno predavao prof. Ungar, da su oni na raspolaganju imali neke teoreme o homotopnim putevima...

[quote="Joker"]i na kraju,jel rješenje 18pi ako se ovako rjesava a ne 9pi?[/quote]
Da, rješenje je [latex]18\pi[/latex].

[quote="Joker"]takoder, jesmo li mogli napisati samo parametrizaciju od npr -pi do pi i pomnoziti s 9 na kraju?[/quote]
Da, jer se radi o zbrajanju puteva.

[quote="kikzmyster"]to sam se isto pitao, sto je rub ovih "zatvorenih" ploha (kao, sta je rub sfere?), i jedino sto mi se cini da moze bit je slika ruba od skupa Q nad kojim djeluje parametrizacija. Npr, ako parametriziramo sferu, onda gledamo [tex]\varphi \colon Q=[0,\pi]\times[0,2\pi] \rightarrow \mathbb(R)^3[/tex], pa je onda rub sfere slika od [tex]\partial Q[/tex] (dobije se desna polovica kruznice uz z-os).

Mislim, meni je i dalje logicnije da je rub sfere ta cijela sfera, ali bi onda svaka ploha u R^3 bila sama svoj rub[/quote]
[quote="ceps"]@kikzmyster

Da, čini mi se da si u pravu jer taj teorem u skripti kaže nekako ''Neka je D orijentirana kompaktna 2-ploha s rubom'', što implicira da nemaju baš sve plohe rub.

A rub 2-plohe bi trebala biti neka krivulja (1D objekt), tako da mi nije baš logično da je neka ploha ''sama sebi rub''.[/quote]
Po ovome zaključujem, kao ni prošle godine, na predavanju nisu objašnjeni rubovi, pa vam ne mogu dati točan odgovor. Da, prirodno je uzeti da je rub plohe slika ruba domene neke parametrizacije. Problem nam se onda javlja kod sfere jer za nju postoji više parametrizacija, što bi povlačilo da rub ovisi o parametrizaciji, a to nije dobro. Htjeli bi, naravno, da rub ovisi samo o plohi. Ono što mi je čudno što se definira da karta za domenu mora imati zatvoreni kvadar. Mislim da kad bi se dopuštali samo otvoreni skupovi za domene (kao što se radi na MMF-u), onda bi imali neku vrstu jedinstvenosti (možda se grdno varam). Tada sfera ne bi bila ni 2-čelija.
Moj vam je savjet da se držite intuicije. :) Znači, rub je ono gdje se možete porezati. :D
markos (napisa):
jel netko moze rjesiti 1.,4. i 5. zad iz kolokvija2011
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2010-11/kolokvij2.pdf
i nije mi bas jasno, kako, ako znamo potencijal podintegralne funkcije, dobiti integral....npr u 2. postu ove teme???

Pogledaj Tm 16.10.

ceps (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2010-11/kolokvij2.pdf

5. zadatak

Ploha s kojom radimo je nekakav plašt stošca. Moje pitanje je: što bi bio rub te plohe?
(Po teoremu o rotaciji trebamo računati , gdje je D ta ploha).

Rub je kružnica , .

Joker (napisa):
imam pitanje u vezi treceg zadatka ovdje, http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/ma34/ma4/2005-06/rj3.pdf
( ovo su rješenja ali je napisani tekst zadatka prije svakog)

zasto smo kasnije mogli zamijeniti parametrizaciju y(t)=(a/2*cost, 0, a*sint)

Rečeno je, ne ovisi o , pa je sasvim svejedno što se nalazi na 2. komponenti.

Joker (napisa):
sa parametrizacijom y(t)=(cost,0,sint) ?

Pogađam da, kako se radi o MA4, što je vjerojatno predavao prof. Ungar, da su oni na raspolaganju imali neke teoreme o homotopnim putevima...

Joker (napisa):
i na kraju,jel rješenje 18pi ako se ovako rjesava a ne 9pi?

Da, rješenje je .

Joker (napisa):
takoder, jesmo li mogli napisati samo parametrizaciju od npr -pi do pi i pomnoziti s 9 na kraju?

Da, jer se radi o zbrajanju puteva.

kikzmyster (napisa):
to sam se isto pitao, sto je rub ovih "zatvorenih" ploha (kao, sta je rub sfere?), i jedino sto mi se cini da moze bit je slika ruba od skupa Q nad kojim djeluje parametrizacija. Npr, ako parametriziramo sferu, onda gledamo [tex]\varphi \colon Q=[0,\pi]\times[0,2\pi] \rightarrow \mathbb(R)^3[/tex], pa je onda rub sfere slika od [tex]\partial Q[/tex] (dobije se desna polovica kruznice uz z-os).

Mislim, meni je i dalje logicnije da je rub sfere ta cijela sfera, ali bi onda svaka ploha u R^3 bila sama svoj rub

ceps (napisa):
@kikzmyster

Da, čini mi se da si u pravu jer taj teorem u skripti kaže nekako ''Neka je D orijentirana kompaktna 2-ploha s rubom'', što implicira da nemaju baš sve plohe rub.

A rub 2-plohe bi trebala biti neka krivulja (1D objekt), tako da mi nije baš logično da je neka ploha ''sama sebi rub''.

Po ovome zaključujem, kao ni prošle godine, na predavanju nisu objašnjeni rubovi, pa vam ne mogu dati točan odgovor. Da, prirodno je uzeti da je rub plohe slika ruba domene neke parametrizacije. Problem nam se onda javlja kod sfere jer za nju postoji više parametrizacija, što bi povlačilo da rub ovisi o parametrizaciji, a to nije dobro. Htjeli bi, naravno, da rub ovisi samo o plohi. Ono što mi je čudno što se definira da karta za domenu mora imati zatvoreni kvadar. Mislim da kad bi se dopuštali samo otvoreni skupovi za domene (kao što se radi na MMF-u), onda bi imali neku vrstu jedinstvenosti (možda se grdno varam). Tada sfera ne bi bila ni 2-čelija.
Moj vam je savjet da se držite intuicije. Smile Znači, rub je ono gdje se možete porezati. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Joker
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2010. (10:19:16)
Postovi: (8C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 11

PostPostano: 16:49 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ceps"]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/pred/p_o21.pdf

Na vrhu zadnje stranice ti piše kako se definira jedinična normala. Tebi u ovom zadatku normala ne treba biti jedinična (kažu da mora biti oblika [latex]c(1,1,1)[/latex] ), pa možeš zanemariti ovo dijeljenje normom.

Ti trebaš ''namjestiti'' parametrizaciju tako da bude pravilno orijentirana. Napiši si na početku parametrizaciju kakvu god hoćeš, dobit ćeš normalu oblika [latex]c(1,1,1)[/latex] ili [latex]-c(1,1,1)[/latex].
Ako je ovaj prvi oblik, super. Ako dobiješ ovaj drugi, trebaš samo ''promijeniti smjer'' (promijeniti orijentaciju) parametrizacije.

Javi ako zapneš negdje.[/quote]
...pa ako ti se da,jel bi mogao to raspisat,nisam sigurna bas u to :-/
ceps (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/pred/p_o21.pdf

Na vrhu zadnje stranice ti piše kako se definira jedinična normala. Tebi u ovom zadatku normala ne treba biti jedinična (kažu da mora biti oblika ), pa možeš zanemariti ovo dijeljenje normom.

Ti trebaš ''namjestiti'' parametrizaciju tako da bude pravilno orijentirana. Napiši si na početku parametrizaciju kakvu god hoćeš, dobit ćeš normalu oblika ili .
Ako je ovaj prvi oblik, super. Ako dobiješ ovaj drugi, trebaš samo ''promijeniti smjer'' (promijeniti orijentaciju) parametrizacije.

Javi ako zapneš negdje.

...pa ako ti se da,jel bi mogao to raspisat,nisam sigurna bas u to :-/


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 17:10 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Joker: jedna moguca parametrizacija je [tex]\varphi(u,v) = (u, v, 1-u-v)[/tex], za [tex](u,v)[/tex] iz trokuta u [tex]\mathbb{R}^2[/tex] s vrhovima [tex](0,0), (0,1), (1,0)[/tex].

Edit: Rješenje ispadne 1/6.
@Joker: jedna moguca parametrizacija je [tex]\varphi(u,v) = (u, v, 1-u-v)[/tex], za [tex](u,v)[/tex] iz trokuta u [tex]\mathbb{R}^2[/tex] s vrhovima [tex](0,0), (0,1), (1,0)[/tex].

Edit: Rješenje ispadne 1/6.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kikzmyster
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (13:35:08)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
45 = 46 - 1

PostPostano: 18:46 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

bi li mogao neko raspisat Lemu 17.17.1 ? treba mi samo jedan lijepo raspisan dokaz u vezi ovih povlaka. treba se valjda primijenit zamjena varijabli kao u 17.17.2, ali kad, gdje... hvala
bi li mogao neko raspisat Lemu 17.17.1 ? treba mi samo jedan lijepo raspisan dokaz u vezi ovih povlaka. treba se valjda primijenit zamjena varijabli kao u 17.17.2, ali kad, gdje... hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 19:10 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Probaj sam. Ima hrpe pisanja, ali samo koristiš definiciju integrala diferencijalne 1-forme. Jedina "fora" je ta da, ako s [latex]\gamma_1, \ldots, \gamma_4[/latex] parametriziraš stranice jediničnog kvadrata, sa [latex]\gamma_1 + \ldots + \gamma_4[/latex] si parametrizirao [latex]\partial I^2[/latex], a sa [latex]F \circ \gamma_1 + \ldots + F \circ \gamma_4[/latex] si onda parametrizirao [latex]\partial D[/latex].
Probaj sam. Ima hrpe pisanja, ali samo koristiš definiciju integrala diferencijalne 1-forme. Jedina "fora" je ta da, ako s parametriziraš stranice jediničnog kvadrata, sa si parametrizirao , a sa si onda parametrizirao .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 20:17 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, evo ga. U prilogu je izvod koji sam prošle godine natipkao za svoju radost. Ne bi se moglo reći da obiluje objašnjenjima, pa tko ima pitanje, neka pita. :D
Aha, evo ga. U prilogu je izvod koji sam prošle godine natipkao za svoju radost. Ne bi se moglo reći da obiluje objašnjenjima, pa tko ima pitanje, neka pita. Very Happy





povlak.pdf
 Description:

Download
 Filename:  povlak.pdf
 Filesize:  80.59 KB
 Downloaded:  574 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jabuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2009. (15:53:14)
Postovi: (7C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 20:43 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

kolko treba ispast 2.a?
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2009-10/kolokvij2.pdf
hvala
kolko treba ispast 2.a?
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2009-10/kolokvij2.pdf
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 20:55 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jabuka"]kolko treba ispast 2.a?
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2009-10/kolokvij2.pdf
hvala[/quote]
[latex]\displaystyle \frac{3\pi}{8}[/latex]
jabuka (napisa):
kolko treba ispast 2.a?
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2009-10/kolokvij2.pdf
hvala



[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 21:08 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pmli"]Aha, evo ga. U prilogu je izvod koji sam prošle godine natipkao za svoju radost. Ne bi se moglo reći da obiluje objašnjenjima, pa tko ima pitanje, neka pita. :D[/quote]

Ja ne vidim taj prilog. :?
pmli (napisa):
Aha, evo ga. U prilogu je izvod koji sam prošle godine natipkao za svoju radost. Ne bi se moglo reći da obiluje objašnjenjima, pa tko ima pitanje, neka pita. Very Happy


Ja ne vidim taj prilog. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 21:12 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ceps"][quote="pmli"]Aha, evo ga. U prilogu je izvod koji sam prošle godine natipkao za svoju radost. Ne bi se moglo reći da obiluje objašnjenjima, pa tko ima pitanje, neka pita. :D[/quote]

Ja ne vidim taj prilog. :?[/quote]
Refresh-aj ili nešto. Već se to meni par puta desilo. :/
ceps (napisa):
pmli (napisa):
Aha, evo ga. U prilogu je izvod koji sam prošle godine natipkao za svoju radost. Ne bi se moglo reći da obiluje objašnjenjima, pa tko ima pitanje, neka pita. Very Happy


Ja ne vidim taj prilog. Confused

Refresh-aj ili nešto. Već se to meni par puta desilo. Ehm?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
yellow submarine
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2010. (19:28:03)
Postovi: (34)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 22:16 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što je jedinična vanjska normala, kako se računa i gdje se nalazi njena definicija u skripti?

Edit: Pronašla sve u skripti - dokazu Teorema o divergenciji za n = 2.
Što je jedinična vanjska normala, kako se računa i gdje se nalazi njena definicija u skripti?

Edit: Pronašla sve u skripti - dokazu Teorema o divergenciji za n = 2.




Zadnja promjena: yellow submarine; 2:15 uto, 5. 6. 2012; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kiwi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2012. (00:48:44)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:51 uto, 5. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2010-11/kolokvij2.pdf

MOže li pomoć sa 3.zadatkom ? Tj, pitanje je treba li to sve po definiciji rješavati ili postoji neki brži način ( kao kod kutne forme je integral jednak kutu kojem obiđemo oko ishodišta a pošto ovo izgledom podsjeća na to )
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2010-11/kolokvij2.pdf

MOže li pomoć sa 3.zadatkom ? Tj, pitanje je treba li to sve po definiciji rješavati ili postoji neki brži način ( kao kod kutne forme je integral jednak kutu kojem obiđemo oko ishodišta a pošto ovo izgledom podsjeća na to )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kobila krsto
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2009. (16:55:08)
Postovi: (6A)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 16 - 18

PostPostano: 2:22 uto, 5. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kikzmyster"]Napisi ovaj integral kao [tex]\int_\gamma(e^x\sin y + y)\, dx + (e^x\cos y + x)\, dy - \int_\gamma 3y \,dx [/tex]. Sad se prvi integral lako dobije, jer je potencijal podintegralne funkcije [tex]e^x \sin y + xy [/tex], a drugi integral isto izgleda lagan 8)[/quote]

zar ovo nije lakše preko greena samo ? :)

EDIT : @ kiwi ja bi tu provjerio je li omega zatvorena ( jest ) i pokazao da nije egzaktna ( da integral bude != 0 ) i dobije se integral 2pi kad parametriziraš kružnicu. b) dio uradiš ko na vježbama onaj dio s elipsom ;)
argumentiraš ono da nitegral ne ovisi o putu integracije pa ti valjda isto ispadne ( jer su oba područja na koja rastavimo kardioidu 1-povezana ). samo ne znam je li ovo po definiciji pa ako nije nek me neko ispravi jer onda i mene zanima :)
kikzmyster (napisa):
Napisi ovaj integral kao [tex]\int_\gamma(e^x\sin y + y)\, dx + (e^x\cos y + x)\, dy - \int_\gamma 3y \,dx [/tex]. Sad se prvi integral lako dobije, jer je potencijal podintegralne funkcije [tex]e^x \sin y + xy [/tex], a drugi integral isto izgleda lagan Cool


zar ovo nije lakše preko greena samo ? Smile

EDIT : @ kiwi ja bi tu provjerio je li omega zatvorena ( jest ) i pokazao da nije egzaktna ( da integral bude != 0 ) i dobije se integral 2pi kad parametriziraš kružnicu. b) dio uradiš ko na vježbama onaj dio s elipsom Wink
argumentiraš ono da nitegral ne ovisi o putu integracije pa ti valjda isto ispadne ( jer su oba područja na koja rastavimo kardioidu 1-povezana ). samo ne znam je li ovo po definiciji pa ako nije nek me neko ispravi jer onda i mene zanima Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jabuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2009. (15:53:14)
Postovi: (7C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 8:23 uto, 5. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze pomoc? 7.a
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2007-08/IFVVkol2_2008.pdf
moze pomoc? 7.a
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2007-08/IFVVkol2_2008.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rimidalv1991
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 07. 2009. (21:14:20)
Postovi: (22)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 8:58 uto, 5. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jabuka"]moze pomoc? 7.a
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2007-08/IFVVkol2_2008.pdf[/quote]

Vrijedi ti z=f(x,y), i sad koristis parametrizaciju F(x,y)=(x,y,f(x,y)) i dalje ides po formuli.
jabuka (napisa):
moze pomoc? 7.a
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/difraf/int/2007-08/IFVVkol2_2008.pdf


Vrijedi ti z=f(x,y), i sad koristis parametrizaciju F(x,y)=(x,y,f(x,y)) i dalje ides po formuli.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan