Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

5. zadaca
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 16:25 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pupi"][quote="frutabella"]8. zad b) 2[/quote]Meni je ovdje 1. :)

[quote="frutabella"]9. zad: b) 0[/quote]A ovdje : e^0=1.
[quote="frutabella"]10. zad: b) pi[/quote] pi/ln10[/quote]



Da, pod 9. sam pogresno prepisala, pod 10. sam isto nasla kod sebe gresku (zagradice :roll: ) a ovo ne znam gdje sam pogrijesila, sve mi se je nastimalo lijepo pa sam dobila takav rezultat.


Pod 10 b) sam uzela supstituciju t=x-3 i ubacila, i onda gore i dole pomnozila s pi kako bi dobila poznati limes, dobijem limes pi * log (1+pi(t+3)) / pi(t+3), kad djelujemo s limesom ostane samo pi.
Ili grijesim negdje?
pupi (napisa):
frutabella (napisa):
8. zad b) 2
Meni je ovdje 1. Smile

frutabella (napisa):
9. zad: b) 0
A ovdje : e^0=1.
frutabella (napisa):
10. zad: b) pi
pi/ln10




Da, pod 9. sam pogresno prepisala, pod 10. sam isto nasla kod sebe gresku (zagradice Rolling Eyes ) a ovo ne znam gdje sam pogrijesila, sve mi se je nastimalo lijepo pa sam dobila takav rezultat.


Pod 10 b) sam uzela supstituciju t=x-3 i ubacila, i onda gore i dole pomnozila s pi kako bi dobila poznati limes, dobijem limes pi * log (1+pi(t+3)) / pi(t+3), kad djelujemo s limesom ostane samo pi.
Ili grijesim negdje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 16:42 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Buki"][quote="pupi"][quote="frutabella"]8. zad b) 2[/quote]Meni je ovdje 1. :)

[quote="frutabella"]9. zad: b) 0[/quote]A ovdje : e^0=1.
[quote="frutabella"]10. zad: b) pi[/quote] pi/ln10[/quote]

[b]jel mozes raspisati taj 9.b jer ja dobijem e^lim((cosx-1)/(x+sinx)) i ne znam sta sad[/b][/quote]

pomnozi s x^2/x^2 i dobit ces poznate limese.

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

@frutabella

sto ce ti subsittucija u 10.b? x ide u 0.
Buki (napisa):
pupi (napisa):
frutabella (napisa):
8. zad b) 2
Meni je ovdje 1. Smile

frutabella (napisa):
9. zad: b) 0
A ovdje : e^0=1.
frutabella (napisa):
10. zad: b) pi
pi/ln10


jel mozes raspisati taj 9.b jer ja dobijem e^lim((cosx-1)/(x+sinx)) i ne znam sta sad


pomnozi s x^2/x^2 i dobit ces poznate limese.

Added after 2 minutes:

@frutabella

sto ce ti subsittucija u 10.b? x ide u 0.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 16:44 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"][latex]\lim_{x\to0}\frac{ln(1-2sin^2x)}{x^2}=ln\lim_{x\to0}(1-2sin^2x)^\frac{1}{x^2}[/latex]
Cime da potenciram?[/quote]
Ne moraš ničime, možeš odmah na početku pomnožiti gore i dolje sa -2 (sin x)^2, pa ćeš dobiti umnožak dva tablična limesa.
A-tom (napisa):

Cime da potenciram?

Ne moraš ničime, možeš odmah na početku pomnožiti gore i dolje sa -2 (sin x)^2, pa ćeš dobiti umnožak dva tablična limesa.



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 16:48 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Boris B."][quote="A-tom"][latex]\lim_{x\to0}\frac{ln(1-2sin^2x)}{x^2}=ln\lim_{x\to0}(1-2sin^2x)^\frac{1}{x^2}[/latex]
Cime da potenciram?[/quote]
Ne moraš ničime, možeš odmah na početku pomnožiti gore i dolje sa -2 (sin x)^2, pa ćeš dobiti umnožak dva tablična limesa.[/quote]

Hvala! Mozes li mi samo da znam za ubuduce reci s cime da potenciram?
s (1+sin^2x)?
Boris B. (napisa):
A-tom (napisa):

Cime da potenciram?

Ne moraš ničime, možeš odmah na početku pomnožiti gore i dolje sa -2 (sin x)^2, pa ćeš dobiti umnožak dva tablična limesa.


Hvala! Mozes li mi samo da znam za ubuduce reci s cime da potenciram?
s (1+sin^2x)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pupi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2009. (11:03:15)
Postovi: (92)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5

PostPostano: 16:49 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="frutabella"]Pod 10 b) sam uzela supstituciju t=x-3 i ubacila, i onda gore i dole pomnozila s pi kako bi dobila poznati limes, dobijem limes pi * log (1+pi(t+3)) / pi(t+3), kad djelujemo s limesom ostane samo pi.
Ili grijesim negdje?[/quote]Zasto supstitucija ako limes x ide u 0? I mislim da poznati limes nije isto kad je umijesto ln, log10. Kad je log mislim da ide u loge.
Ja sam prebacija log u ln i onda koristila poznati limes.
frutabella (napisa):
Pod 10 b) sam uzela supstituciju t=x-3 i ubacila, i onda gore i dole pomnozila s pi kako bi dobila poznati limes, dobijem limes pi * log (1+pi(t+3)) / pi(t+3), kad djelujemo s limesom ostane samo pi.
Ili grijesim negdje?
Zasto supstitucija ako limes x ide u 0? I mislim da poznati limes nije isto kad je umijesto ln, log10. Kad je log mislim da ide u loge.
Ja sam prebacija log u ln i onda koristila poznati limes.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 17:01 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"]Hvala! Mozes li mi samo da znam za ubuduce reci s cime da potenciram?
s (1+sin^2x)?[/quote]
Mozes koristiti ono zadnje "pravilo" odavde: [url]http://web.math.hr/nastava/analiza/files/tablim.pdf[/url].
U ovom slucaju, imas limes oblika 1^(+beskonacno), tako da se na zadatak odnosi tocka 3, pa dobijes:
[latex]\displaystyle \log e^{ \lim_{x \to 0} - \frac{2 \sin^2 x}{x^2}}[/latex]
sto na kraju naravno opet dodje na isto, tj. na -2.
A-tom (napisa):
Hvala! Mozes li mi samo da znam za ubuduce reci s cime da potenciram?
s (1+sin^2x)?

Mozes koristiti ono zadnje "pravilo" odavde: http://web.math.hr/nastava/analiza/files/tablim.pdf.
U ovom slucaju, imas limes oblika 1^(+beskonacno), tako da se na zadatak odnosi tocka 3, pa dobijes:

sto na kraju naravno opet dodje na isto, tj. na -2.



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 17:09 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala Boris!

U ovom 10.b. sam dobila log(e^pi)≈1.36. Gledam ovdje rjesnja i neki su dobili kao ja. http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=14193&postdays=0&postorder=asc&&start=20

Mathematica izbacuje pi.

Gdje sam fulala u postupku?
Hvala Boris!

U ovom 10.b. sam dobila log(e^pi)≈1.36. Gledam ovdje rjesnja i neki su dobili kao ja. http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=14193&postdays=0&postorder=asc&&start=20

Mathematica izbacuje pi.

Gdje sam fulala u postupku?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 17:21 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"]Hvala Boris!

U ovom 10.b. sam dobila log(e^pi)≈1.36. Gledam ovdje rjesnja i neki su dobili kao ja. http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=14193&postdays=0&postorder=asc&&start=20

Mathematica izbacuje pi.

Gdje sam fulala u postupku?[/quote]
Mathematica izbacuje pi, jer Log interpretira kao prirodni logaritam. Upotreba oznake ln za prirodni logaritam nije baš proširena praksa izvan hrvatskoga (i možda još nekoga drugoga) govornoga područja, nego se obično koristi samo log.
A-tom (napisa):
Hvala Boris!

U ovom 10.b. sam dobila log(e^pi)≈1.36. Gledam ovdje rjesnja i neki su dobili kao ja. http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=14193&postdays=0&postorder=asc&&start=20

Mathematica izbacuje pi.

Gdje sam fulala u postupku?

Mathematica izbacuje pi, jer Log interpretira kao prirodni logaritam. Upotreba oznake ln za prirodni logaritam nije baš proširena praksa izvan hrvatskoga (i možda još nekoga drugoga) govornoga područja, nego se obično koristi samo log.



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 17:24 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"][latex]\lim_{x\to0}\frac{ln(1-2sin^2x)}{x^2}=ln\lim_{x\to0}(1-2sin^2x)^\frac{1}{x^2}[/latex]
Cime da potenciram?[/quote]


Ja sam ovako uradila, taj ln(f(x)) gore sto imas (kad uvrstis 0, vidis da f(x) ide u 1), posto f(x)--->1, to mozes zapisati kao ln(f(x)) / f(x)-1,


znaci sad imamo [ ln(1-2(sin(x))^2) ] / [-2(sin(x))^2] ...to napisi zasebno, a onda moras ponistiti taj nazivnik, pa tako da mnozis

sa [-2(sin(x))^2 ] / x^2 (taj x^2 je jos onaj od pocetka zadatka), tu -2 opet izdvojis i ostane ti poznati limes sinx/x i onaj tamo ln

nadam se da ces se snaci...

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="pupi"][quote="frutabella"]Pod 10 b) sam uzela supstituciju t=x-3 i ubacila, i onda gore i dole pomnozila s pi kako bi dobila poznati limes, dobijem limes pi * log (1+pi(t+3)) / pi(t+3), kad djelujemo s limesom ostane samo pi.
Ili grijesim negdje?[/quote]Zasto supstitucija ako limes x ide u 0? I mislim da poznati limes nije isto kad je umijesto ln, log10. Kad je log mislim da ide u loge.
Ja sam prebacija log u ln i onda koristila poznati limes.[/quote]

Ma ja blento, vide se da je bilo kasno, stavila da x---> 3, u pravu si, i ja sam sad tako dobila. :wink:
A-tom (napisa):

Cime da potenciram?



Ja sam ovako uradila, taj ln(f(x)) gore sto imas (kad uvrstis 0, vidis da f(x) ide u 1), posto f(x)→1, to mozes zapisati kao ln(f(x)) / f(x)-1,


znaci sad imamo [ ln(1-2(sin(x))^2) ] / [-2(sin(x))^2] ...to napisi zasebno, a onda moras ponistiti taj nazivnik, pa tako da mnozis

sa [-2(sin(x))^2 ] / x^2 (taj x^2 je jos onaj od pocetka zadatka), tu -2 opet izdvojis i ostane ti poznati limes sinx/x i onaj tamo ln

nadam se da ces se snaci...

Added after 2 minutes:

pupi (napisa):
frutabella (napisa):
Pod 10 b) sam uzela supstituciju t=x-3 i ubacila, i onda gore i dole pomnozila s pi kako bi dobila poznati limes, dobijem limes pi * log (1+pi(t+3)) / pi(t+3), kad djelujemo s limesom ostane samo pi.
Ili grijesim negdje?
Zasto supstitucija ako limes x ide u 0? I mislim da poznati limes nije isto kad je umijesto ln, log10. Kad je log mislim da ide u loge.
Ja sam prebacija log u ln i onda koristila poznati limes.


Ma ja blento, vide se da je bilo kasno, stavila da x→ 3, u pravu si, i ja sam sad tako dobila. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 17:25 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Boris B."][quote="A-tom"]Hvala Boris!

U ovom 10.b. sam dobila log(e^pi)≈1.36. Gledam ovdje rjesnja i neki su dobili kao ja. http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=14193&postdays=0&postorder=asc&&start=20

Mathematica izbacuje pi.

Gdje sam fulala u postupku?[/quote]
Mathematica izbacuje pi, jer Log interpretira kao prirodni logaritam. Upotreba oznake ln za prirodni logaritam nije baš proširena praksa izvan hrvatskoga (i možda još nekoga drugoga) govornoga područja, nego se obično koristi samo log.[/quote]

Dakle moje rjesenje je tocno? Ako zelim log sto da utipkam u mathematicu, tj. wolfram?

Iako sam primjetila da Amerikanci koriste ln kao natural logarithm tako da me zacuduje sto ga Mathematica ne prepoznaje.

Hvala Frutabella na trudu, u meduvremenu sam ga rjesila.
Boris B. (napisa):
A-tom (napisa):
Hvala Boris!

U ovom 10.b. sam dobila log(e^pi)≈1.36. Gledam ovdje rjesnja i neki su dobili kao ja. http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=14193&postdays=0&postorder=asc&&start=20

Mathematica izbacuje pi.

Gdje sam fulala u postupku?

Mathematica izbacuje pi, jer Log interpretira kao prirodni logaritam. Upotreba oznake ln za prirodni logaritam nije baš proširena praksa izvan hrvatskoga (i možda još nekoga drugoga) govornoga područja, nego se obično koristi samo log.


Dakle moje rjesenje je tocno? Ako zelim log sto da utipkam u mathematicu, tj. wolfram?

Iako sam primjetila da Amerikanci koriste ln kao natural logarithm tako da me zacuduje sto ga Mathematica ne prepoznaje.

Hvala Frutabella na trudu, u meduvremenu sam ga rjesila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pupi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2009. (11:03:15)
Postovi: (92)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5

PostPostano: 17:28 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"]Ako zelim log sto da utipkam u mathematicu, tj. wolfram?[/quote]Možeš log10 :D
A-tom (napisa):
Ako zelim log sto da utipkam u mathematicu, tj. wolfram?
Možeš log10 Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 17:35 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"]Dakle moje rjesenje je tocno? Ako zelim log sto da utipkam u mathematicu, tj. wolfram?

Iako sam primjetila da Amerikanci koriste ln kao natural logarithm tako da me zacuduje sto ga Mathematica ne prepoznaje.[/quote]
Je, točno je :)

Za logaritam po bazi b u Mathematici pišeš Log[b, x].

I ne znam, ja sam uglavnom uvijek viđao log za ln u engleskim tekstovima. Naravno, ako je riječ o nečemu što nije primjenjena matematika, onda teško da i može biti išta osim prirodnoga logaritma, pa rijetko može doći do zabune.
A-tom (napisa):
Dakle moje rjesenje je tocno? Ako zelim log sto da utipkam u mathematicu, tj. wolfram?

Iako sam primjetila da Amerikanci koriste ln kao natural logarithm tako da me zacuduje sto ga Mathematica ne prepoznaje.

Je, točno je Smile

Za logaritam po bazi b u Mathematici pišeš Log[b, x].

I ne znam, ja sam uglavnom uvijek viđao log za ln u engleskim tekstovima. Naravno, ako je riječ o nečemu što nije primjenjena matematika, onda teško da i može biti išta osim prirodnoga logaritma, pa rijetko može doći do zabune.



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
hstojanovic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 10. 2010. (18:00:01)
Postovi: (30)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
12 = 19 - 7

PostPostano: 21:54 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel se meni samo čini ili 23. zadatak iz 5. zadaće nije dobro zadan?

ako recimo [latex]f[/latex] nije neprekidna (a ne piše nigdje da mora biti) onda funkcije [latex]g(x)=x[/latex] i [latex]f(x)[/latex] takva da [latex]f(0)=1[/latex] i [latex]f(x)=0[/latex] za [latex]x>0[/latex] za zadovoljavaju [latex]f o g=g o f[/latex] i pritom ne postoji [latex]x_0 [/latex] takav da [latex]f(x_0)=g(x_0)[/latex]
jel se meni samo čini ili 23. zadatak iz 5. zadaće nije dobro zadan?

ako recimo nije neprekidna (a ne piše nigdje da mora biti) onda funkcije i takva da i za za zadovoljavaju i pritom ne postoji takav da


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 22:40 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A cemu je jednaka sama funkcija f(x)?

P.s. Prepostavi da su neprekinute...
A cemu je jednaka sama funkcija f(x)?

P.s. Prepostavi da su neprekinute...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Togepi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2010. (14:31:41)
Postovi: (2B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 17:17 pet, 7. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako smo u 3 pod a) zaključili da je rješenje baš -∞?
Kako smo u 3 pod a) zaključili da je rješenje baš -∞?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 18:15 pet, 7. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[latex]\lim_{x\to0}\frac{(tanx-sinx)^2}{x^6}[/latex]

Rastavila sam tan i sin^2 na sve moguce kombinacije i nikak da dodem do zeljenog rjesenja. Moze neki hint molim vas? :(


Rastavila sam tan i sin^2 na sve moguce kombinacije i nikak da dodem do zeljenog rjesenja. Moze neki hint molim vas? Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 18:34 pet, 7. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Promatraj [latex]\lim_{x\to0}\frac{(tanx-sinx)}{x^3}[/latex].

Izlucis [latex]\frac{sin(x)}{x}[/latex], pa ostaje [latex]\frac{\frac{1}{cos(x)}-1}{x^2}[/latex], pa imas [latex]\lim_{x\to0}\frac{1-cos(x)}{x^2}[/latex], te je limes jednak [latex]\frac{1}{2}[/latex].

Konacan limes je [latex]\frac{1}{4}[/latex].
Promatraj .

Izlucis , pa ostaje , pa imas , te je limes jednak .

Konacan limes je .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 18:51 pet, 7. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Promatraj [latex]\lim_{x\to0}\frac{(tanx-sinx)}{x^3}[/latex].

Izlucis [latex]\frac{sin(x)}{x}[/latex], pa ostaje [latex]\frac{\frac{1}{cos(x)}-1}{x^2}[/latex], pa imas [latex]\lim_{x\to0}\frac{1-cos(x)}{x^2}[/latex], te je limes jednak [latex]\frac{1}{2}[/latex].

Konacan limes je [latex]\frac{1}{4}[/latex].[/quote]

:twisted:

Hvala!:karma ++:
Tomislav (napisa):
Promatraj .

Izlucis , pa ostaje , pa imas , te je limes jednak .

Konacan limes je .


Twisted Evil

Hvala!:karma ++:


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 19:10 pet, 7. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"][quote="Tomislav"]Promatraj [latex]\lim_{x\to0}\frac{(tanx-sinx)}{x^3}[/latex].

Izlucis [latex]\frac{sin(x)}{x}[/latex], pa ostaje [latex]\frac{\frac{1}{cos(x)}-1}{x^2}[/latex], pa imas [latex]\lim_{x\to0}\frac{1-cos(x)}{x^2}[/latex], te je limes jednak [latex]\frac{1}{2}[/latex].

Konacan limes je [latex]\frac{1}{4}[/latex].[/quote]

:twisted:

Hvala!:karma ++:[/quote]

Nista :)..i hvala na karmi (makar ionako to nece znaciti puno posto me neki nadobudni "genijalci" konstantno krcaju sa osudama :x - iako se nesjecam da sam ikad ista krivo rijesio tu na forumu (a drugi razlog za osudu ne postoji)...)
A-tom (napisa):
Tomislav (napisa):
Promatraj .

Izlucis , pa ostaje , pa imas , te je limes jednak .

Konacan limes je .


Twisted Evil

Hvala!:karma ++:


Nista Smile..i hvala na karmi (makar ionako to nece znaciti puno posto me neki nadobudni "genijalci" konstantno krcaju sa osudama Mad - iako se nesjecam da sam ikad ista krivo rijesio tu na forumu (a drugi razlog za osudu ne postoji)...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 19:34 pet, 7. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@tomislav

np, zasluzujes je. na svako pitanje si mi odg kak spada. hvala.
haha ne znam ko to daje, sam od 5-0 bila dosla do 5-5 mislim.

OT: kolkovij bu bio zanimljiv :lol:

Kada se ocekuju popravni? Isti tjedan ili?
@tomislav

np, zasluzujes je. na svako pitanje si mi odg kak spada. hvala.
haha ne znam ko to daje, sam od 5-0 bila dosla do 5-5 mislim.

OT: kolkovij bu bio zanimljiv Laughing

Kada se ocekuju popravni? Isti tjedan ili?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 3 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan