Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

reagiranje -> 2. kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Numerička matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
iaugust
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:36:49)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 0:01 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bug"][quote="kika"]

zasto nema nikoga od asistenata na forumu??nitko od njih nista ne komentira.

mislim da ne mozemo bas puno napraviti u vezi svega ovoga :cry:[/quote]

Zato sta ih uopce ne zanimaju studenti ocito...

A da ne mozemo puno napraviti to je istina...

PA pogledajte na sta taj fax izgleda... Pravila se mjenjaju kako njima odgovara, kao idu nam na ruku, a rade kak je njima bolje! Ma sramota! Nije mi samo jasno kak to da su svi faxevi bolonju uveli ko nest dobro samo kod nas sux-a... Bas me zanima u cemu [i](kome)[/i] je problem, ne vjerujem da je krivica samo studentska!!![/quote]

slažem se da možemo nešto napravit, i ne samo da možemo već trebamo, no nećemo uspjeti ako imamo samo dobru namjeru ili se jadamo jedni drugima na ovaj ili onaj način, treba nešto konkretno poduzet, i to što prije...
Bug (napisa):
kika (napisa):


zasto nema nikoga od asistenata na forumu??nitko od njih nista ne komentira.

mislim da ne mozemo bas puno napraviti u vezi svega ovoga Crying or Very sad


Zato sta ih uopce ne zanimaju studenti ocito...

A da ne mozemo puno napraviti to je istina...

PA pogledajte na sta taj fax izgleda... Pravila se mjenjaju kako njima odgovara, kao idu nam na ruku, a rade kak je njima bolje! Ma sramota! Nije mi samo jasno kak to da su svi faxevi bolonju uveli ko nest dobro samo kod nas sux-a... Bas me zanima u cemu (kome) je problem, ne vjerujem da je krivica samo studentska!!!


slažem se da možemo nešto napravit, i ne samo da možemo već trebamo, no nećemo uspjeti ako imamo samo dobru namjeru ili se jadamo jedni drugima na ovaj ili onaj način, treba nešto konkretno poduzet, i to što prije...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 1:17 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kika"]zasto nema nikoga od asistenata na forumu??nitko od njih nista ne komentira.
[/quote]
Jer imaju pametnijeg posla i službene mail adrese za službene komentare.

[quote="kika"]
mislim da ne mozemo bas puno napraviti u vezi svega ovoga
[/quote]
Ma ne, forumi su poznati kao učinkovit način za stvarne promjene u životu :lol:.
kika (napisa):
zasto nema nikoga od asistenata na forumu??nitko od njih nista ne komentira.

Jer imaju pametnijeg posla i službene mail adrese za službene komentare.

kika (napisa):

mislim da ne mozemo bas puno napraviti u vezi svega ovoga

Ma ne, forumi su poznati kao učinkovit način za stvarne promjene u životu Laughing.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:47 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma ne može se ništa napravit! Uvijek se nasmijem kad se sjetim kako je jedan frend rekao, stvar je u tome da smo mi njih molili da se upišemo na (njihovu) bolonju!!! :rotfl2:
A ovo kak nam mijenjaju uvjete kako i kad im se sviđa! Predobro!! :rotfl2:
Ali naime, u zadnjih dva tjedna mi je sve palo u vodu, za mišju dlaku sam pao fiziku, imam 56% iz integralnog i idem na završni (koji ću past), kolokviram algebarske s 46 bodova, pa saznam da imam klasični usmeni, onda čak i dobro napišem numeričku, ali vjerojatno će me i to nekako zeznut; tako da ja baš i nisam uračunljiv.

Preostaje mi samo :gluglu: i zapjevat onu staru: Pijano sam đubre...!!!

:D :D :D
Ma ne može se ništa napravit! Uvijek se nasmijem kad se sjetim kako je jedan frend rekao, stvar je u tome da smo mi njih molili da se upišemo na (njihovu) bolonju!!! Rolling on the floor laughing
A ovo kak nam mijenjaju uvjete kako i kad im se sviđa! Predobro!! Rolling on the floor laughing
Ali naime, u zadnjih dva tjedna mi je sve palo u vodu, za mišju dlaku sam pao fiziku, imam 56% iz integralnog i idem na završni (koji ću past), kolokviram algebarske s 46 bodova, pa saznam da imam klasični usmeni, onda čak i dobro napišem numeričku, ali vjerojatno će me i to nekako zeznut; tako da ja baš i nisam uračunljiv.

Preostaje mi samo Pijem... i zapjevat onu staru: Pijano sam đubre...!!!

Very Happy Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 13:42 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mah...kolokvij je bio ispitivanje znanja iz svega ostalog osim iz numericke.
a sto se tice masovnog rjesavanja studenata da bi smanjili guzvu na trecoj godini, kakva ce onda biti na drugoj godini? sta ce onda njima radit??
i zasto su nas pobogu toliko upisali ako nas se sad planiraju rijesiti???
i nije mi jasno to mijenjanje pravila kako njima odgovara. ja razumijem da je tesko predvidjeti kako ce neki sustav funkcionirat i da smo mi trenutno pokusni kunici, ali da se bas sve mora tak izmjenjivat, nije mi bas jasno. i mislim da si jedan ovakav faks takvu neorganiziranost ne bi smio dopustiti!
e sad jos samo cekam da se javi neki student s neke vise godine i pocne pljuvat po bolonjcima kak mi uvijek nesto izvoljevamo, kak se nijedna generacija ne zali ni na sta toliko koliko bolonjci i slicno...[b]e pa bas me zanima kako biste vi reagirali da ste u nasoj kozi!!![/b]
mah...kolokvij je bio ispitivanje znanja iz svega ostalog osim iz numericke.
a sto se tice masovnog rjesavanja studenata da bi smanjili guzvu na trecoj godini, kakva ce onda biti na drugoj godini? sta ce onda njima radit??
i zasto su nas pobogu toliko upisali ako nas se sad planiraju rijesiti???
i nije mi jasno to mijenjanje pravila kako njima odgovara. ja razumijem da je tesko predvidjeti kako ce neki sustav funkcionirat i da smo mi trenutno pokusni kunici, ali da se bas sve mora tak izmjenjivat, nije mi bas jasno. i mislim da si jedan ovakav faks takvu neorganiziranost ne bi smio dopustiti!
e sad jos samo cekam da se javi neki student s neke vise godine i pocne pljuvat po bolonjcima kak mi uvijek nesto izvoljevamo, kak se nijedna generacija ne zali ni na sta toliko koliko bolonjci i slicno...e pa bas me zanima kako biste vi reagirali da ste u nasoj kozi!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 13:45 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Incognito"]Ma ne može se ništa napravit! Uvijek se nasmijem kad se sjetim kako je jedan frend rekao, stvar je u tome da smo mi njih molili da se upišemo na (njihovu) bolonju!!! :rotfl2:
[/quote]


Predobro! #rofl :ok:
Incognito (napisa):
Ma ne može se ništa napravit! Uvijek se nasmijem kad se sjetim kako je jedan frend rekao, stvar je u tome da smo mi njih molili da se upišemo na (njihovu) bolonju!!! Rolling on the floor laughing



Predobro! #Rofl O-kay!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pingu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2007. (23:27:29)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:12 sub, 30. 6. 2007    Naslov: reagiranje -> 2. kolokvij Citirajte i odgovorite

Je li ima neka dobra dusica koja bi mi mogla objasniti kako se trebao rjesiti 3. zd u kolokviju, iz grupe koja je imala integral od nule do jedan? :bigcry: :stars:
Je li ima neka dobra dusica koja bi mi mogla objasniti kako se trebao rjesiti 3. zd u kolokviju, iz grupe koja je imala integral od nule do jedan? Very sad Vidim sve zvijezdice


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 14:20 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da to imas raspisano stranicu prije.
Mislim da to imas raspisano stranicu prije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 14:35 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

raspisan je drugi zadatak
raspisan je drugi zadatak



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 15:35 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako ako se dobro sijecam bila je e na najvece cijelo od x neka je to g(x)

to je terasasta fja. Znas kak izgleda najvece cijelo od x? Ova isto samo od [0,1> je 1 od [1,2> je e itd
S druge strane je bilo |sin|x||+0.5 ak se ne varam(nek je to h(x)).

Tu gledas dakle slucaj x>=0 i ova |sinx|+o.5 to ti je obicni sinus samo sta svi dolovi postanu bregovi (a brijegovi ostaju brijegovi ) pa imas samo bijegove i spiceve i jos pomaknes za 0.5 po y osi
Sad ova fja se nalazi izmedju [0.5 , 1.5] tako da za x>1 nema presjeka sa g.
Zasto bas 1 jer otuda vrijedi da je g(x)>=e a to je vece od 1.5 sad malo se diskutira i dobis da je u [0,1> jedna nultocka jer je g konstanta a h strogo rastuca i h(0)<g(0) i h(0.9)>g(0.9)

a kad gledas x<0 tu je opet h unutar [0.5 , 1.5] dok je g(x)<=e^(-1) sto je manje od 0.5 pa tu nema presjeka

ugl rez je pi/6, a dobi se rao rezultat neke od metoda na f(x)=sinx -0.5 na 0,0.9 (ja sam 0.9 jer u 1 je ova e pa mi nest gore nije bvrijedilo)

nadam se da nisam nesto zbrljala... slobodno me ispravite....
Ovako ako se dobro sijecam bila je e na najvece cijelo od x neka je to g(x)

to je terasasta fja. Znas kak izgleda najvece cijelo od x? Ova isto samo od [0,1> je 1 od [1,2> je e itd
S druge strane je bilo |sin|x||+0.5 ak se ne varam(nek je to h(x)).

Tu gledas dakle slucaj x>=0 i ova |sinx|+o.5 to ti je obicni sinus samo sta svi dolovi postanu bregovi (a brijegovi ostaju brijegovi ) pa imas samo bijegove i spiceve i jos pomaknes za 0.5 po y osi
Sad ova fja se nalazi izmedju [0.5 , 1.5] tako da za x>1 nema presjeka sa g.
Zasto bas 1 jer otuda vrijedi da je g(x)>=e a to je vece od 1.5 sad malo se diskutira i dobis da je u [0,1> jedna nultocka jer je g konstanta a h strogo rastuca i h(0)<g(0) i h(0.9)>g(0.9)

a kad gledas x<0 tu je opet h unutar [0.5 , 1.5] dok je g(x)⇐e^(-1) sto je manje od 0.5 pa tu nema presjeka

ugl rez je pi/6, a dobi se rao rezultat neke od metoda na f(x)=sinx -0.5 na 0,0.9 (ja sam 0.9 jer u 1 je ova e pa mi nest gore nije bvrijedilo)

nadam se da nisam nesto zbrljala... slobodno me ispravite....



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce


Zadnja promjena: nana; 15:43 sub, 30. 6. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
željac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2006. (21:59:49)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 1

PostPostano: 15:42 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da se i ja pridruzim kukanju...

Dvije su me stvari stvarno zasmetale vezane uz ovaj kolokvij...

1. Kako moze prvi kolokvij nosit 35 bodova, a drugi 20 bodova vise (time i 20% ocjene vise)? Ako je profesor vec odustao od usmenog, zasto i drugi nije mogao nosit 35 bodova pa se prema tome radit skala?

2. Ajde, to bi sve bilo ok, da nije postojao prokleti drugi zadatak u nasoj grupi (mislim na onaj od 0 do 1). Em sta izgubis zivce, brojevi su nemoguci, treba ti zaista barem sat i 10 min (svaka cast Alenu na prezentiranju rjesenja). Ja, osobno, nisam ni procitala 4.zadatak. A vrhunac svega je sto je druga grupa imala zadatak koji se komotno uz veliku paznju i provjeru rijesi za pola sata maksimalno. Dakle, prolaz na kolokviju ne ovisi o mojoj pripremljenosti i znanju, nego o mjestu gdje ce me asistent posjesti. Ponovno pisanje kolokvija bi bilo u redu, ali, molim vas, zar mi moramo ispastati toliko zbog lijenosti pojedinih asistenata kojima se nije dalo rijesiti zadatak koji su zadali? A uzmite u obzir da imamo jos i usmeni iz algebarskih, fizike, a koliko sam cula ni profesora nece biti do kraja roka (za one koje misle jos na usmeni iz numericke)?

Stvarno zabavno...

Plus sto pad jednog predmeta povlaci i pad godine... Divota..

Bas je prekrasno studirati po bolonji...

P.S.: Mislim da bi u ponedjeljak, kad dodju rezultati, trebali doc asistentima, profesoru i njima se obratit da se nesto promjeni jer kukanjem na forumu ne budemo nista promijenili...
Da se i ja pridruzim kukanju...

Dvije su me stvari stvarno zasmetale vezane uz ovaj kolokvij...

1. Kako moze prvi kolokvij nosit 35 bodova, a drugi 20 bodova vise (time i 20% ocjene vise)? Ako je profesor vec odustao od usmenog, zasto i drugi nije mogao nosit 35 bodova pa se prema tome radit skala?

2. Ajde, to bi sve bilo ok, da nije postojao prokleti drugi zadatak u nasoj grupi (mislim na onaj od 0 do 1). Em sta izgubis zivce, brojevi su nemoguci, treba ti zaista barem sat i 10 min (svaka cast Alenu na prezentiranju rjesenja). Ja, osobno, nisam ni procitala 4.zadatak. A vrhunac svega je sto je druga grupa imala zadatak koji se komotno uz veliku paznju i provjeru rijesi za pola sata maksimalno. Dakle, prolaz na kolokviju ne ovisi o mojoj pripremljenosti i znanju, nego o mjestu gdje ce me asistent posjesti. Ponovno pisanje kolokvija bi bilo u redu, ali, molim vas, zar mi moramo ispastati toliko zbog lijenosti pojedinih asistenata kojima se nije dalo rijesiti zadatak koji su zadali? A uzmite u obzir da imamo jos i usmeni iz algebarskih, fizike, a koliko sam cula ni profesora nece biti do kraja roka (za one koje misle jos na usmeni iz numericke)?

Stvarno zabavno...

Plus sto pad jednog predmeta povlaci i pad godine... Divota..

Bas je prekrasno studirati po bolonji...

P.S.: Mislim da bi u ponedjeljak, kad dodju rezultati, trebali doc asistentima, profesoru i njima se obratit da se nesto promjeni jer kukanjem na forumu ne budemo nista promijenili...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 16:15 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]asistent velcic, koliko je meni poznato ne posjecuje forum :)
a odgovor zasto nikojega nema vjerojatno lezi u tome sta je petak navecer :) rjetki smo doma veceras :)
za ostale asistente ne znan, ali koliko se sican, zvone posjecuje forum...
mozda su se dogovorili ne komentirat nista, ili mozda cekaju jos nekoliko ljudi da se javi... nikad ne znas :)[/quote]

mislim da nema bas veze s petkom...
nego sam skuzila i opcenito kad su se komentirale i zadace i zadaci nitko od njih nije komentirao nista...
a i na 1pm koji sam poslala nisam bas dobila neki narocit odogovor :cry:
sorrow (napisa):
asistent velcic, koliko je meni poznato ne posjecuje forum Smile
a odgovor zasto nikojega nema vjerojatno lezi u tome sta je petak navecer Smile rjetki smo doma veceras Smile
za ostale asistente ne znan, ali koliko se sican, zvone posjecuje forum...
mozda su se dogovorili ne komentirat nista, ili mozda cekaju jos nekoliko ljudi da se javi... nikad ne znas Smile


mislim da nema bas veze s petkom...
nego sam skuzila i opcenito kad su se komentirale i zadace i zadaci nitko od njih nije komentirao nista...
a i na 1pm koji sam poslala nisam bas dobila neki narocit odogovor Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mujo
Gost





PostPostano: 16:41 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... :lol:
znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... Laughing


[Vrh]
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 16:44 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A bilo bi stvarno kul i kad bi zalbe bile u neko vrijeme kad svi mogu doci, a ne u ponedjeljak u 12 kad se pise zavrsni iz integralnog.
....i prije nego me netko uputi da se pozalim asistentu - vec sam poslala mail i nisam dobila nikakav odgovor.
A bilo bi stvarno kul i kad bi zalbe bile u neko vrijeme kad svi mogu doci, a ne u ponedjeljak u 12 kad se pise zavrsni iz integralnog.
....i prije nego me netko uputi da se pozalim asistentu - vec sam poslala mail i nisam dobila nikakav odgovor.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Greda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2006. (14:00:26)
Postovi: (44)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 17:30 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mujo"]znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... :lol:[/quote]

više me ništa nemože iznenaditi pa se tako i nebi čudio da moram na usmeni iz toga :wink:
mujo (napisa):
znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... Laughing


više me ništa nemože iznenaditi pa se tako i nebi čudio da moram na usmeni iz toga Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pingu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2007. (23:27:29)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:33 sub, 30. 6. 2007    Naslov: reagiranje -> 2. kolokvij Citirajte i odgovorite

puno ti hvala nana, sad sam shvatila koju sam glupost napravila, sad se mogu samo :wacky:
puno ti hvala nana, sad sam shvatila koju sam glupost napravila, sad se mogu samo Tup, tup, tup,...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 9:34 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedno pitanje asistentima, ako ovo uopce citaju.
Jel mozemo barem ocekivati kolokvije (ako je vec nemoguce staviti i rjesenja) na webu tako da bar imamo odakle uciti za 9. mjesec?
Jedno pitanje asistentima, ako ovo uopce citaju.
Jel mozemo barem ocekivati kolokvije (ako je vec nemoguce staviti i rjesenja) na webu tako da bar imamo odakle uciti za 9. mjesec?



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 9:37 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mujo"]znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... :lol:[/quote]

cuj, "student uvijek mora biti spreman" :lol: :lol:
mujo (napisa):
znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... Laughing


cuj, "student uvijek mora biti spreman" Laughing Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 9:54 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MystiC"][quote="mujo"]znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... :lol:[/quote]

cuj, "student uvijek mora biti spreman" :lol: :lol:[/quote]

pa nismo mi vojnici! :D
MystiC (napisa):
mujo (napisa):
znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... Laughing


cuj, "student uvijek mora biti spreman" Laughing Laughing


pa nismo mi vojnici! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:43 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Ovako ako se dobro sijecam bila je e na najvece cijelo od x neka je to g(x)

to je terasasta fja. Znas kak izgleda najvece cijelo od x? Ova isto samo od [0,1> je 1 od [1,2> je e itd
S druge strane je bilo |sin|x||+0.5 ak se ne varam(nek je to h(x)).

Tu gledas dakle slucaj x>=0 i ova |sinx|+o.5 to ti je obicni sinus samo sta svi dolovi postanu bregovi (a brijegovi ostaju brijegovi ) pa imas samo bijegove i spiceve i jos pomaknes za 0.5 po y osi
Sad ova fja se nalazi izmedju [0.5 , 1.5] tako da za x>1 nema presjeka sa g.
Zasto bas 1 jer otuda vrijedi da je g(x)>=e a to je vece od 1.5 sad malo se diskutira i dobis da je u [0,1> jedna nultocka jer je g konstanta a h strogo rastuca i h(0)<g(0) i h(0.9)>g(0.9)

a kad gledas x<0 tu je opet h unutar [0.5 , 1.5] dok je g(x)<=e^(-1) sto je manje od 0.5 pa tu nema presjeka

ugl rez je pi/6, a dobi se rao rezultat neke od metoda na f(x)=sinx -0.5 na 0,0.9 (ja sam 0.9 jer u 1 je ova e pa mi nest gore nije bvrijedilo)

nadam se da nisam nesto zbrljala... slobodno me ispravite....[/quote]

zar nije bila funkcija h(x) = | sin|x| + 0.5 | ??
Ti si ovdje dokazivala da je najveća nultočka u intervalu [0, 0.9], što mislim da nije bilo potrebno napraviti u zadatku.
Mislim da si mogla iz slike zaključiti da je tako, a ono što je trebalo dokazati (i što nisam znao napraviti) je činjenica da ta jednadžba ima beskonačno mnogo korijena.

Da li to netko zna dokazati? Ako da, bi li mu bilo teško?

Pozdrav.
nana (napisa):
Ovako ako se dobro sijecam bila je e na najvece cijelo od x neka je to g(x)

to je terasasta fja. Znas kak izgleda najvece cijelo od x? Ova isto samo od [0,1> je 1 od [1,2> je e itd
S druge strane je bilo |sin|x||+0.5 ak se ne varam(nek je to h(x)).

Tu gledas dakle slucaj x>=0 i ova |sinx|+o.5 to ti je obicni sinus samo sta svi dolovi postanu bregovi (a brijegovi ostaju brijegovi ) pa imas samo bijegove i spiceve i jos pomaknes za 0.5 po y osi
Sad ova fja se nalazi izmedju [0.5 , 1.5] tako da za x>1 nema presjeka sa g.
Zasto bas 1 jer otuda vrijedi da je g(x)>=e a to je vece od 1.5 sad malo se diskutira i dobis da je u [0,1> jedna nultocka jer je g konstanta a h strogo rastuca i h(0)<g(0) i h(0.9)>g(0.9)

a kad gledas x<0 tu je opet h unutar [0.5 , 1.5] dok je g(x)⇐e^(-1) sto je manje od 0.5 pa tu nema presjeka

ugl rez je pi/6, a dobi se rao rezultat neke od metoda na f(x)=sinx -0.5 na 0,0.9 (ja sam 0.9 jer u 1 je ova e pa mi nest gore nije bvrijedilo)

nadam se da nisam nesto zbrljala... slobodno me ispravite....


zar nije bila funkcija h(x) = | sin|x| + 0.5 | ??
Ti si ovdje dokazivala da je najveća nultočka u intervalu [0, 0.9], što mislim da nije bilo potrebno napraviti u zadatku.
Mislim da si mogla iz slike zaključiti da je tako, a ono što je trebalo dokazati (i što nisam znao napraviti) je činjenica da ta jednadžba ima beskonačno mnogo korijena.

Da li to netko zna dokazati? Ako da, bi li mu bilo teško?

Pozdrav.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 11:14 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kus"][quote="MystiC"][quote="mujo"]znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... :lol:[/quote]

cuj, "student uvijek mora biti spreman" :lol: :lol:[/quote]

pa nismo mi vojnici! :D[/quote]

cini se da jesmo :roll:
kus (napisa):
MystiC (napisa):
mujo (napisa):
znate sta bi stvarno bilo kul..? Da npr. na zalbama saznamo da svi moramo na usmeni, obavezno...mislim, nikad ne znas... Laughing


cuj, "student uvijek mora biti spreman" Laughing Laughing


pa nismo mi vojnici! Very Happy


cini se da jesmo Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Numerička matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 3 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan