Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

makroekonomika - pismeni ispit
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
0010
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 01. 2006. (14:08:08)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 14:01 uto, 9. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

jos uvjek mi nije nista odgovorio...

[size=9][color=#999999]Added after 2 hours 19 minutes:[/color][/size]

evo linka na profesorovu stranicu: http://www.efzg.hr/default.aspx?id=1885 tamo je i njegov mail pa neka mu proba jos netko dosadjivati :)
jos uvjek mi nije nista odgovorio...

Added after 2 hours 19 minutes:

evo linka na profesorovu stranicu: http://www.efzg.hr/default.aspx?id=1885 tamo je i njegov mail pa neka mu proba jos netko dosadjivati Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 9:18 pet, 12. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

nista od profesora :(
nadam se da je bar procito mail pa da ce u pon poslat ispite! :D
nista od profesora Sad
nadam se da je bar procito mail pa da ce u pon poslat ispite! Very Happy


[Vrh]
Gost






PostPostano: 18:45 pet, 12. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam isto poslao mail i zvao ali niko se ne javlja... :(
a sta sad,ispit mi je prijavljen...?
ja sam isto poslao mail i zvao ali niko se ne javlja... Sad
a sta sad,ispit mi je prijavljen...?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 18:33 uto, 16. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel bio ispit jucer?
jel bio ispit jucer?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:41 uto, 16. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da.
Da.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 9:50 čet, 18. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

bok!
jel moze netko stavit taj rok od 15.9.2008. na forum?!
plizzzzz

dal netko misli na dekanski?
bok!
jel moze netko stavit taj rok od 15.9.2008. na forum?!
plizzzzz

dal netko misli na dekanski?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 16:33 čet, 18. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

15.9.2008.
[b] KRATKI ROK[/b]
1. Na temelju IS-LM modela objasnite kako će na ravnotežni domaći proizvod i kamatnu stopu utjecati smanjenje poreza.
2. Na temelju IS-LM modela objasnite kako će na ravnotežni domaći proizvod i kamatnu stopu utjecati povećanje nominalne ponude novca.

[b] SREDNJI ROK[/b]
3. Na temelju AS i AD krivulje i IS-LM modela objasnite dinamiku prilogođavanja domaćeg proizvoda prema njegovoj prirodnoj razina ako dođe do povećanja nominalne ponude novca.
4. Na temelju AS i AD krivulje i IS-LM modela objasnite dinamiku prilogođavanja domaćeg proizvoda prema njegovoj prirodnoj razina ako dođe do povećanja budžetskog deficita.
5. Pokažite vezu između Phillipsove krivulje i prirodne stope nezaposlenosti.
6. Na temelju Okunovog zakona, Phillipsove krivulje i relacije agregatne potražnje pokažite i objasnite da je u srednjem inflacija jednaka prilagođenom nominalnom rastu novca.
[b]DUGI ROK[/b]
7. Uz pomoć grafikona objasnite kretanje kapitala po efektivnom zaposlenom i proizvodnje po efektivnom zaposlenom. Objasnite efekt povećanja stope štednje na proizvodnju po efektivnom zaposlenom.
8. Objasnite utjecaj smanjenja rasta produktivnosti na prirodnu stopu nezaposlenosti u slučaju kada se očekivanja o rastu produktivnosti sporo prilagođavaju.

[b]OČEKIVANJA[/b]
[u]Očekivanja, osobna potrošnja i investicije[/u]
9. Objasnite utjecaj rentalnog troška kapitala na f-ju investicija. Objasnite pojam rentalnog troška kapitala.
10. Analitički izvedite i objasnite da investicije ovise o očekivanoj sadašnjoj vrij. profita i o tekučoj veličini profita.
[u]Očekivanja, proizvodnja i ekonomska politika[/u]
11. Na temelju IS-LM modela objasnite učinak ekspazivne monetarne politike na tekući domaći proizvod u situaciji kada monetarna politika utječe na očekivanja.
12. Na temelju IS-LM modela objasnite učinak smanjenja državne potrošnje na tekući domaći proizvod u situaciji kada se uzme u obzir utjecaj smanjenja državne potrošnje na očekivanja.
[u]Tržište proizvoda u otvorenoj privredi I[/u]
13.Objasnite utjecaj smanjenja inozemne potražnje na domaći proizvod i trgovačku bilancu.
14. Objasnite utjecaj smanjenja poreza na domaći proizvod i trgovačku bilancu privrede koja je u recesiji.
[u]Tržište proizvoda u otvorenoj privredi II[/u]
15. Objasnite utjecaj deprecijacije na trgovačku bilancu.
16. Objasnite J-krivulju.
[u]Domaći proizvod, kamatna stopa i devizni tečaj[/u]
17. Na temelju IS-LM modela objasnite efekt restrektivne monetarne politike na domaći proizvod, kamatnu stopu i devizni tečaj.
18. Na temelju IS-LM modela objasnite efekt restrektivne fiskalne politike na privrednu aktivnost u uvjetima fiksnog tečaja.
[u]Režimi deviznog tečaja[/u]
19. Na temelju AS-AD modela u uvjetima fiksnog nominalnog deviznog tečaja objasnite proces prilagođavanja realnog deviznog tečaja u srednjem roku.
20. Objasnite kretanje tečaja u režimu fluktuirajućeg tečaja.
15.9.2008.
KRATKI ROK
1. Na temelju IS-LM modela objasnite kako će na ravnotežni domaći proizvod i kamatnu stopu utjecati smanjenje poreza.
2. Na temelju IS-LM modela objasnite kako će na ravnotežni domaći proizvod i kamatnu stopu utjecati povećanje nominalne ponude novca.

SREDNJI ROK
3. Na temelju AS i AD krivulje i IS-LM modela objasnite dinamiku prilogođavanja domaćeg proizvoda prema njegovoj prirodnoj razina ako dođe do povećanja nominalne ponude novca.
4. Na temelju AS i AD krivulje i IS-LM modela objasnite dinamiku prilogođavanja domaćeg proizvoda prema njegovoj prirodnoj razina ako dođe do povećanja budžetskog deficita.
5. Pokažite vezu između Phillipsove krivulje i prirodne stope nezaposlenosti.
6. Na temelju Okunovog zakona, Phillipsove krivulje i relacije agregatne potražnje pokažite i objasnite da je u srednjem inflacija jednaka prilagođenom nominalnom rastu novca.
DUGI ROK
7. Uz pomoć grafikona objasnite kretanje kapitala po efektivnom zaposlenom i proizvodnje po efektivnom zaposlenom. Objasnite efekt povećanja stope štednje na proizvodnju po efektivnom zaposlenom.
8. Objasnite utjecaj smanjenja rasta produktivnosti na prirodnu stopu nezaposlenosti u slučaju kada se očekivanja o rastu produktivnosti sporo prilagođavaju.

OČEKIVANJA
Očekivanja, osobna potrošnja i investicije
9. Objasnite utjecaj rentalnog troška kapitala na f-ju investicija. Objasnite pojam rentalnog troška kapitala.
10. Analitički izvedite i objasnite da investicije ovise o očekivanoj sadašnjoj vrij. profita i o tekučoj veličini profita.
Očekivanja, proizvodnja i ekonomska politika
11. Na temelju IS-LM modela objasnite učinak ekspazivne monetarne politike na tekući domaći proizvod u situaciji kada monetarna politika utječe na očekivanja.
12. Na temelju IS-LM modela objasnite učinak smanjenja državne potrošnje na tekući domaći proizvod u situaciji kada se uzme u obzir utjecaj smanjenja državne potrošnje na očekivanja.
Tržište proizvoda u otvorenoj privredi I
13.Objasnite utjecaj smanjenja inozemne potražnje na domaći proizvod i trgovačku bilancu.
14. Objasnite utjecaj smanjenja poreza na domaći proizvod i trgovačku bilancu privrede koja je u recesiji.
Tržište proizvoda u otvorenoj privredi II
15. Objasnite utjecaj deprecijacije na trgovačku bilancu.
16. Objasnite J-krivulju.
Domaći proizvod, kamatna stopa i devizni tečaj
17. Na temelju IS-LM modela objasnite efekt restrektivne monetarne politike na domaći proizvod, kamatnu stopu i devizni tečaj.
18. Na temelju IS-LM modela objasnite efekt restrektivne fiskalne politike na privrednu aktivnost u uvjetima fiksnog tečaja.
Režimi deviznog tečaja
19. Na temelju AS-AD modela u uvjetima fiksnog nominalnog deviznog tečaja objasnite proces prilagođavanja realnog deviznog tečaja u srednjem roku.
20. Objasnite kretanje tečaja u režimu fluktuirajućeg tečaja.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 19:15 čet, 18. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala punoooo! :D :D :D
Hvala punoooo! Very Happy Very Happy Very Happy


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:59 ned, 21. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

hoce netko ici na dekanski rok(29.09.)?
hoce netko ici na dekanski rok(29.09.)?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 18:35 čet, 25. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

sta nitko nece na dekanski?! :(
sta nitko nece na dekanski?! Sad


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:20 pet, 26. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav! Ja idem na ispit u pon, 29.9.!
jel treba javljat profesoru da pošalje ispite?
Pozdrav! Ja idem na ispit u pon, 29.9.!
jel treba javljat profesoru da pošalje ispite?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 19:00 pet, 26. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

da,samo mu posaljes mail.
sretno! :D
da,samo mu posaljes mail.
sretno! Very Happy


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:46 pet, 26. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel ima tko njegov mail? na njegovoj stranici ga nema
jel ima tko njegov mail? na njegovoj stranici ga nema


[Vrh]
Gost






PostPostano: 9:36 sub, 27. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

mail: cota na efzg.hr
mail: cota na efzg.hr


[Vrh]
Gost






PostPostano: 9:37 sub, 27. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, na studomatu piše da je pismeni iz makroekonomike u pon, 29.9. od 18:30-20:30 u 110! nadam se da je ovo službena informacija...
Evo, na studomatu piše da je pismeni iz makroekonomike u pon, 29.9. od 18:30-20:30 u 110! nadam se da je ovo službena informacija...


[Vrh]
Gost






PostPostano: 11:57 čet, 30. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako itko zna nes o rezultatima ovog roka iz makra (29.10.) pls nek javi ovdje! hvala:)
ako itko zna nes o rezultatima ovog roka iz makra (29.10.) pls nek javi ovdje! hvala:)


[Vrh]
Gost






PostPostano: 23:21 sri, 12. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

bila ja danas kod prof. Cote, i traži Ivu Opašić da mu se hitno javi, ja ju osobno ne znam pa ak vidi neko ko ju zna nek pls proslijedi, il stavi obavijest na fax (nisam u Zg)
bila ja danas kod prof. Cote, i traži Ivu Opašić da mu se hitno javi, ja ju osobno ne znam pa ak vidi neko ko ju zna nek pls proslijedi, il stavi obavijest na fax (nisam u Zg)


[Vrh]
Gost






PostPostano: 8:39 ned, 11. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel ide mozda netko na movaj rok u 1.mj :D
jel ide mozda netko na movaj rok u 1.mj Very Happy


[Vrh]
Stormbringer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 05. 2004. (21:38:56)
Postovi: (35)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 21:20 ned, 11. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]jel ide mozda netko na movaj rok u 1.mj :D[/quote]

ide moja individua :)
Anonymous (napisa):
jel ide mozda netko na movaj rok u 1.mj Very Happy


ide moja individua Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 0:36 pon, 12. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jupiiii nisam sam!
si slao mail profu?
jupiiii nisam sam!
si slao mail profu?


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan