Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

jos malo pa 2.kolokvij (2012.) (objasnjenje gradiva)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 14:59 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock: ups, da.... A zato mi jučer nije išlo, jer sam uzela to u obzir. Rješavah ponovno i ne ide baš.
Goranm, hvala!
Shocked ups, da.... A zato mi jučer nije išlo, jer sam uzela to u obzir. Rješavah ponovno i ne ide baš.
Goranm, hvala!



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
simon11
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (21:02:52)
Postovi: (7C)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
23 = 25 - 2
Lokacija: FunkyTown

PostPostano: 17:29 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel moze netko malo raspisati ili opisati samo kako se ovo rjesava

[size=24][latex] \lim\limits_{n\to\infty}({\frac{2n^2}{7}-\lfloor{\frac{2n^2}{7}}\rfloor}) [/latex][/size]
jel moze netko malo raspisati ili opisati samo kako se ovo rjesava




_________________
#Usa
getting recognized
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 17:44 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo, [latex]\frac {2n^2}{7}[/latex] nije ograničen odozgo, tj. ide u [tex]+\infty[/tex].

Promotri [latex]x -\lfloor{x}\rfloor}[/latex].
Za cjelobrojni x imaš x - x = 0.
Za x koji teži nekom cijelom broju, npr. 5, imaš [latex]x -\lfloor{x}\rfloor}[/latex] = 4.999999... - 4 = 0.9999999.... Dakle, [latex]0 \leq x-\lfloor{x}\rfloor<1[/latex], odnosno [latex]0 \leq \frac {2n^2}{7}-\lfloor{\frac {2n^2}{7}}\rfloor<1[/latex] se periodički ponavlja pa ne postoji limes u [tex]+\infty[/tex].

Evo i [url=http://www.wolframalpha.com/input/?i=lim+%28n--%3Einfinity%29+%28%282n%5E2%29%2F7+-+floor%28%282n%5E2%29%2F7%29%29]link [/url]na WA.

[size=9]Valjda je sve ok.[/size]
Prvo, nije ograničen odozgo, tj. ide u [tex]+\infty[/tex].

Promotri .
Za cjelobrojni x imaš x - x = 0.
Za x koji teži nekom cijelom broju, npr. 5, imaš = 4.999999... - 4 = 0.9999999.... Dakle, , odnosno se periodički ponavlja pa ne postoji limes u [tex]+\infty[/tex].

Evo i link na WA.

Valjda je sve ok.



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
simon11
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (21:02:52)
Postovi: (7C)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
23 = 25 - 2
Lokacija: FunkyTown

PostPostano: 17:51 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ispricavam se,krivo sam ga procitao :oops:

[latex] \lim\limits_{n\to\infty}\sup({\frac{2n^2}{7}-\lfloor{\frac{2n^2}{7}}\rfloor})[/latex]

koristeci ovo tvoje

[latex]0 \leq x-\lfloor{x}\rfloor<1 [/latex]

slijedi li da je rjesenje 1?
ispricavam se,krivo sam ga procitao Embarassed



koristeci ovo tvoje



slijedi li da je rjesenje 1?



_________________
#Usa
getting recognized
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 17:55 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jest. :)
Jest. Smile



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dalmatinčica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:46:54)
Postovi: (AC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 18:36 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni ispada 4/7
?
meni ispada 4/7
?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 18:47 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="PermutiranoPrase"]Prvo, [latex]\frac {2n^2}{7}[/latex] nije ograničen odozgo, tj. ide u [tex]+\infty[/tex].

Promotri [latex]x -\lfloor{x}\rfloor}[/latex].
Za cjelobrojni x imaš x - x = 0.
Za x koji teži nekom cijelom broju, npr. 5, imaš [latex]x -\lfloor{x}\rfloor}[/latex] = 4.999999... - 4 = 0.9999999.... Dakle, [latex]0 \leq x-\lfloor{x}\rfloor<1[/latex], odnosno [latex]0 \leq \frac {2n^2}{7}-\lfloor{\frac {2n^2}{7}}\rfloor<1[/latex] se periodički ponavlja pa ne postoji limes u [tex]+\infty[/tex].

Evo i [url=http://www.wolframalpha.com/input/?i=lim+%28n--%3Einfinity%29+%28%282n%5E2%29%2F7+-+floor%28%282n%5E2%29%2F7%29%29]link [/url]na WA.

[size=9]Valjda je sve ok.[/size][/quote]


Nije sve oke :D

On jest ograničen s 1, ali nisi dokazala da se može proizvoljno približiti jedinici (tj. da je najmanja ograda); ako ispišeš prvih par članova, vidjet ćeš da se ponavlja 3-4 člana; onda malo dokazivanja s modulom, tj. djeljivošću, raspisivanja kada je najveća moguća razlika i dobije se 4/7 :wink:

Evo, i kolegica je iznad reagirala dobro :D
PermutiranoPrase (napisa):
Prvo, nije ograničen odozgo, tj. ide u [tex]+\infty[/tex].

Promotri .
Za cjelobrojni x imaš x - x = 0.
Za x koji teži nekom cijelom broju, npr. 5, imaš = 4.999999... - 4 = 0.9999999.... Dakle, , odnosno se periodički ponavlja pa ne postoji limes u [tex]+\infty[/tex].

Evo i link na WA.

Valjda je sve ok.



Nije sve oke Very Happy

On jest ograničen s 1, ali nisi dokazala da se može proizvoljno približiti jedinici (tj. da je najmanja ograda); ako ispišeš prvih par članova, vidjet ćeš da se ponavlja 3-4 člana; onda malo dokazivanja s modulom, tj. djeljivošću, raspisivanja kada je najveća moguća razlika i dobije se 4/7 Wink

Evo, i kolegica je iznad reagirala dobro Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shaman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 09. 2011. (22:21:43)
Postovi: (76)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 18:56 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="simon11"]jel moze netko malo raspisati ili opisati samo kako se ovo rjesava

[size=24][latex] \lim\limits_{n\to\infty}({\frac{2n^2}{7}-\lfloor{\frac{2n^2}{7}}\rfloor}) [/latex][/size][/quote]

mozes rastaviti na slucajeve: n=7k n=7k-1 ... n=7k-6 dobit ces konvergentne podnizove (koji su cak i konstantni) i onda kako se trazi superior uzmes onog koji je maksimalan. također bitno je da si s tim skupovima obuhvatio cijeli N.
simon11 (napisa):
jel moze netko malo raspisati ili opisati samo kako se ovo rjesava



mozes rastaviti na slucajeve: n=7k n=7k-1 ... n=7k-6 dobit ces konvergentne podnizove (koji su cak i konstantni) i onda kako se trazi superior uzmes onog koji je maksimalan. također bitno je da si s tim skupovima obuhvatio cijeli N.



_________________
it was merely a setback
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
student_92
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2011. (16:31:46)
Postovi: (B9)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 22:22 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebam pomoć oko zadatka 4.25 a) ako netko zna. Evo link http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/analiza/files/lim2.pdf
Trebam pomoć oko zadatka 4.25 a) ako netko zna. Evo link http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/analiza/files/lim2.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 22:30 sub, 7. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na ispravku! Nisam išla sve raspisivati, morat ću drugi put prije davanja savjeta okolo. :-#
Hvala na ispravku! Nisam išla sve raspisivati, morat ću drugi put prije davanja savjeta okolo. Silenced



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
simon11
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (21:02:52)
Postovi: (7C)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
23 = 25 - 2
Lokacija: FunkyTown

PostPostano: 5:25 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

skuzio sam,hvala vam.i hvala permutiranoj na trudu,mi se medjusobno nadopunjavamo ;)
skuzio sam,hvala vam.i hvala permutiranoj na trudu,mi se medjusobno nadopunjavamo Wink



_________________
#Usa
getting recognized
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cupcake
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:52:00)
Postovi: (1B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 0 - 2

PostPostano: 9:50 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li je netko slucajno rijesio 4a zadataka iz 2009.
radi se o trećoj grupi, nikako ne znam kako se rijesiti ovog lncosx, sto god napravila ispada nula i na kraju dobijem neodređeni oblik :(
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/analiza/kol/ma1-0809-kol2.pdf
da li je netko slucajno rijesio 4a zadataka iz 2009.
radi se o trećoj grupi, nikako ne znam kako se rijesiti ovog lncosx, sto god napravila ispada nula i na kraju dobijem neodređeni oblik Sad
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/analiza/kol/ma1-0809-kol2.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 11:12 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

To bi se ovako nekako rijesilo:
[dtex] \lim_{x \to 0} \frac {\sin^2 x + x^2}{\ln \cos x} = \lim_{x \to 0} \frac {\sin^2 x}{\ln \cos x} + \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\ln \cos x} = \lim_{x \to 0} \frac {\sin^2 x}{x^2} \frac {x^2}{\ln \cos x} + \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\ln \cos x} = 2 \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\ln \cos x} = 2 \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\ln (\cos x - 1 + 1)} = 2 \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\cos x - 1} \frac {\cos x - 1}{\ln (\cos x - 1 + 1)} = -4 \lim_{x \to 0}\frac {\cos x - 1}{\ln (\cos x - 1 + 1)}[/dtex]

Sada uvodimo supstituciju [tex] t = \cos x - 1[/tex] i primjetimo da kada [tex]x \to 0[/tex] tada i [tex]t \to 0[/tex], pa imamo:
[dtex] -4 \lim_{t \to 0}\frac {t}{\ln (t + 1)} = -4[/dtex]
To bi se ovako nekako rijesilo:
[dtex] \lim_{x \to 0} \frac {\sin^2 x + x^2}{\ln \cos x} = \lim_{x \to 0} \frac {\sin^2 x}{\ln \cos x} + \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\ln \cos x} = \lim_{x \to 0} \frac {\sin^2 x}{x^2} \frac {x^2}{\ln \cos x} + \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\ln \cos x} = 2 \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\ln \cos x} = 2 \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\ln (\cos x - 1 + 1)} = 2 \lim_{x \to 0} \frac {x^2}{\cos x - 1} \frac {\cos x - 1}{\ln (\cos x - 1 + 1)} = -4 \lim_{x \to 0}\frac {\cos x - 1}{\ln (\cos x - 1 + 1)}[/dtex]

Sada uvodimo supstituciju [tex] t = \cos x - 1[/tex] i primjetimo da kada [tex]x \to 0[/tex] tada i [tex]t \to 0[/tex], pa imamo:
[dtex] -4 \lim_{t \to 0}\frac {t}{\ln (t + 1)} = -4[/dtex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
student_92
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2011. (16:31:46)
Postovi: (B9)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 12:23 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ponovit ću pitanje: Kako rijesiti zadatak 4.25 pod a) s navedene stranice?
Usput, nije mi jasno, ja postavim jedno pitanje u mjesec dana i ne dobijem odgovor :D
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/analiza/files/lim2.pdf
Ponovit ću pitanje: Kako rijesiti zadatak 4.25 pod a) s navedene stranice?
Usput, nije mi jasno, ja postavim jedno pitanje u mjesec dana i ne dobijem odgovor Very Happy
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/analiza/files/lim2.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 13:06 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

@student_92: to je slucajno :D
4.25 a)
Prvo si malo pojednostavimo nazivnik:
1-cos^3=(1-cos)(1+cos+cos^2)
Ova druga zagrada ocito tezi k 3 kad x -> 0, dakle nazivnik mozemo "zamijeniti" s 3(1-cos(x)) (formalno, uvijek kad govorimo o zamjeni ovdje, zapravo pomnozis i podijelis s onim sta ti fali, cime ne mijenjas limes)
Sad pomnozimo i podijelimo brojnik s e^arcsin(x) (Zato da bismo gore dobili poznatiji oblik e^nesto-1). Sada je brojnik jednak e^arcsin(x)* [e^(arctg-arcsin) -1]
Buduci da ovaj e^arcsin(x) koji stoji ispred tezi u 1, ne moramo ga vise ni pisati.

Sad na brojnik primjenimo poznati limes (e^t-1)/t -> 1 kad t-> 0 (t je kod nas arctgx-arcsinx)
Dakle, u brojniku umjesto e^t-1 mozemo pisati samo "t"

Trenutno imamo [arctg(x)-arcsin(x)] / 3(1-cos(x))

Koristimo jos jedan poznati: [1-cos(x)]/x^2 = 1/2 (*); pomocu njega u nazivniku umjesto 1-cos(x) zapisemo x^2 s odgovarajucom konstantom ispred (3/2)

Znamo i tg(x)/x -> 0 kad x-> 0 => mozemo "besplatno" primjeniti tangens na brojnik
primjenimo tangens i adicijsku formulu za njega, pritom koristimo tg(arctgx)=x, a tg(arcsinx)=x/cos(arcsinx)

Kad se sve uredi, trebao bi dobiti nesto tipa
(cos(arcsinx)-1) / const * x(cos(arcsinx)+x^2) (pritom ova zadnja zagrada ocito ide u 1 pa je mozemo zaboraviti)

Ovo u brojniku je [cos(nesto)-1]/nesto, nesto->0
Zbog toga cijeli brojnik (po (*)) mozemo zamijeniti s -0.5* x^2, iz cega dobivamo da sve
zajedno ide u 0.

Znam da je malo ruzno zapisano jer nisam koristio tex pa slobodno reci ak nesto treba dodatno raspisat
@student_92: to je slucajno Very Happy
4.25 a)
Prvo si malo pojednostavimo nazivnik:
1-cos^3=(1-cos)(1+cos+cos^2)
Ova druga zagrada ocito tezi k 3 kad x → 0, dakle nazivnik mozemo "zamijeniti" s 3(1-cos(x)) (formalno, uvijek kad govorimo o zamjeni ovdje, zapravo pomnozis i podijelis s onim sta ti fali, cime ne mijenjas limes)
Sad pomnozimo i podijelimo brojnik s e^arcsin(x) (Zato da bismo gore dobili poznatiji oblik e^nesto-1). Sada je brojnik jednak e^arcsin(x)* [e^(arctg-arcsin) -1]
Buduci da ovaj e^arcsin(x) koji stoji ispred tezi u 1, ne moramo ga vise ni pisati.

Sad na brojnik primjenimo poznati limes (e^t-1)/t → 1 kad t→ 0 (t je kod nas arctgx-arcsinx)
Dakle, u brojniku umjesto e^t-1 mozemo pisati samo "t"

Trenutno imamo [arctg(x)-arcsin(x)] / 3(1-cos(x))

Koristimo jos jedan poznati: [1-cos(x)]/x^2 = 1/2 (*); pomocu njega u nazivniku umjesto 1-cos(x) zapisemo x^2 s odgovarajucom konstantom ispred (3/2)

Znamo i tg(x)/x → 0 kad x→ 0 ⇒ mozemo "besplatno" primjeniti tangens na brojnik
primjenimo tangens i adicijsku formulu za njega, pritom koristimo tg(arctgx)=x, a tg(arcsinx)=x/cos(arcsinx)

Kad se sve uredi, trebao bi dobiti nesto tipa
(cos(arcsinx)-1) / const * x(cos(arcsinx)+x^2) (pritom ova zadnja zagrada ocito ide u 1 pa je mozemo zaboraviti)

Ovo u brojniku je [cos(nesto)-1]/nesto, nesto→0
Zbog toga cijeli brojnik (po (*)) mozemo zamijeniti s -0.5* x^2, iz cega dobivamo da sve
zajedno ide u 0.

Znam da je malo ruzno zapisano jer nisam koristio tex pa slobodno reci ak nesto treba dodatno raspisat


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 13:46 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

PBakic, hvala iako nisam ja pitala, meni ovi s arcusima nisu baš legli.

Nego, bilo je prije govora o 3.zadatku iz 2008., sa supremumom i infimumom. Mornik je na nekom lanjskom postu (tražila sam sada, ne mogu ga naći) rekao da se dan skup ne može rastaviti na neki lijepi umnožak, ali moj kolega je uspio, veli, u prilogu je slika postupka.
PBakic, hvala iako nisam ja pitala, meni ovi s arcusima nisu baš legli.

Nego, bilo je prije govora o 3.zadatku iz 2008., sa supremumom i infimumom. Mornik je na nekom lanjskom postu (tražila sam sada, ne mogu ga naći) rekao da se dan skup ne može rastaviti na neki lijepi umnožak, ali moj kolega je uspio, veli, u prilogu je slika postupka.



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.



2117.jpg
 Description:
Zadatak
 Filesize:  168.3 KB
 Viewed:  152 Time(s)

2117.jpg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:59:19)
Postovi: (87)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 8

PostPostano: 13:55 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="PermutiranoPrase"]PBakic, hvala iako nisam ja pitala, meni ovi s arcusima nisu baš legli.

Nego, bilo je prije govora o 3.zadatku iz 2008., sa supremumom i infimumom. Mornik je na nekom lanjskom postu (tražila sam sada, ne mogu ga naći) rekao da se dan skup ne može rastaviti na neki lijepi umnožak, ali moj kolega je uspio, veli, u prilogu je slika postupka.[/quote]

ja sam rastavila to ovako: (2m+1)/(m+1)+(n+2)/(5-2n)..
i isto sam dobila :)
PermutiranoPrase (napisa):
PBakic, hvala iako nisam ja pitala, meni ovi s arcusima nisu baš legli.

Nego, bilo je prije govora o 3.zadatku iz 2008., sa supremumom i infimumom. Mornik je na nekom lanjskom postu (tražila sam sada, ne mogu ga naći) rekao da se dan skup ne može rastaviti na neki lijepi umnožak, ali moj kolega je uspio, veli, u prilogu je slika postupka.


ja sam rastavila to ovako: (2m+1)/(m+1)+(n+2)/(5-2n)..
i isto sam dobila Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 14:18 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako malo bolje pogledaš, mornik je u brojniku imao +n, a tvoj kolega je riješio s -n :D
Što znači da je mornik, još uvijek, barem za sada, u pravu :D
Ako malo bolje pogledaš, mornik je u brojniku imao +n, a tvoj kolega je riješio s -n Very Happy
Što znači da je mornik, još uvijek, barem za sada, u pravu Very Happy



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 15:28 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

A u tome je caka. :D Bilo mi je sumnjivo kako Mornik nije uspio rastaviti, a kolega je uspio, a onda još i Anamarie. U međuvremenu sam pogubila i link na Mornikov post i svoje pokušaje pa nisam mogla usporediti s koleginim. Ovaj je zapravo iz 4.zadaće, a onaj nerastavljivi iz kolokvija...
A u tome je caka. Very Happy Bilo mi je sumnjivo kako Mornik nije uspio rastaviti, a kolega je uspio, a onda još i Anamarie. U međuvremenu sam pogubila i link na Mornikov post i svoje pokušaje pa nisam mogla usporediti s koleginim. Ovaj je zapravo iz 4.zadaće, a onaj nerastavljivi iz kolokvija...



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 16:02 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="PermutiranoPrase"]Ovaj je zapravo iz 4.zadaće, a onaj nerastavljivi iz kolokvija...[/quote]

Hahahaahahahaha. Da, istina. Smješno mi je :rotfl2:
PermutiranoPrase (napisa):
Ovaj je zapravo iz 4.zadaće, a onaj nerastavljivi iz kolokvija...


Hahahaahahahaha. Da, istina. Smješno mi je Rolling on the floor laughing



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 5 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan