Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pismeni-usmeni 4.7.
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
chiica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (20:13:17)
Postovi: (3D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1

PostPostano: 23:18 sub, 14. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima nas jos koji nismo u zg... jel bi mogao netko napisati koji dan od koliko do koliko sati je usmeni, da se znam pojaviti na pocetku, za slucaj da sam bas prva...
ima nas jos koji nismo u zg... jel bi mogao netko napisati koji dan od koliko do koliko sati je usmeni, da se znam pojaviti na pocetku, za slucaj da sam bas prva...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 7:37 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Počinju sutra od 11.
Počinju sutra od 11.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:52 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako se dokazuje da u polju Z/pZ ima svaki element inverz. se to gleda s obzirom na zbrajanje ili mnozenje. ako bi bilo za zbrajanje onda ako mi elemant [k] koji je 0<k<p ima inverz [p-k]. sta cu sa mnozenjem.

Neiymjerno sam yahvalan onome ko mi odgovori. hvala puno!!
Kako se dokazuje da u polju Z/pZ ima svaki element inverz. se to gleda s obzirom na zbrajanje ili mnozenje. ako bi bilo za zbrajanje onda ako mi elemant [k] koji je 0<k<p ima inverz [p-k]. sta cu sa mnozenjem.

Neiymjerno sam yahvalan onome ko mi odgovori. hvala puno!!


[Vrh]
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 12:34 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U polju [latex]\left( {R, + , \cdot } \right)[/latex] je [latex]\left( {R, + } \right)[/latex] abelova grupa, tak da svaki element ima inverz u odnosu na zbrajanje, ovdje je očito taj inverz [latex]a^{ - 1} = \left\{ \begin{gathered}
p - a,\forall a \in \left( {R/\left\{ 0 \right\}} \right) \hfill \\
0,a = 0 \hfill \\
\end{gathered} \right.[/latex]. E sad, za množenje ti treba da ostatak modulo p bude 1, točnije trebaš da [latex]\left( {\forall a \in R/\left\{ 0 \right\}} \right)\left( {\exists b \in R} \right)\left( {ab \equiv 1\left( {\bmod p} \right)} \right)[/latex]. Pretpostavimo suprotno, odnosno da postoji [latex]a[/latex], [latex]0 < a < p[/latex] takav da [latex]\forall b \in R[/latex] vrijedi da je ostatak od [latex]ab[/latex] različit od 1. Pokažimo da su ostaci [latex]ab[/latex], [latex]b \in \left\{ {1,...,p - 1} \right\}[/latex] svi međusobno različiti za fiksirani [latex]a[/latex], [latex]0 < a < p[/latex]. Pretpostavimo suprotno, odnosno da [latex]\exists b_1 ,b_2 \in \left\{ {1,...,p - 1} \right\}[/latex] takvi da je [latex]ab_1 \equiv ab_2 \left( {\bmod p} \right)[/latex] za različite [latex]b_1[/latex] i [latex]b_2[/latex]. Ali iz [latex]ab_1 \equiv ab_2 \left( {\bmod p} \right) \Rightarrow b_1 \equiv b_2 \left( {\bmod p} \right)[/latex] i [latex]b_1 ,b_2 \in \left\{ {1,...,p - 1} \right\}[/latex] slijedi [latex]b_1 = b_2[/latex]. Dakle svi ostaci su međusobno različiti. Također, ima ih [latex]p-1[/latex]. Dirichletov princip daje da [latex]\left( {\left( {\exists b \in R} \right)\left( {ab \equiv 1\left( {\bmod p} \right)} \right)[/latex]. [latex]a[/latex] je bio proizvoljan iz [latex]R[/latex], tak da svaki element ima inverz u odnosu na množenje.

E, može i ko što piše dolje.
U polju je abelova grupa, tak da svaki element ima inverz u odnosu na zbrajanje, ovdje je očito taj inverz . E sad, za množenje ti treba da ostatak modulo p bude 1, točnije trebaš da . Pretpostavimo suprotno, odnosno da postoji , takav da vrijedi da je ostatak od različit od 1. Pokažimo da su ostaci , svi međusobno različiti za fiksirani , . Pretpostavimo suprotno, odnosno da takvi da je za različite i . Ali iz i slijedi . Dakle svi ostaci su međusobno različiti. Također, ima ih . Dirichletov princip daje da . je bio proizvoljan iz , tak da svaki element ima inverz u odnosu na množenje.

E, može i ko što piše dolje.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine


Zadnja promjena: alen; 12:53 ned, 15. 7. 2007; ukupno mijenjano 8 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blatko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 07. 2007. (11:25:44)
Postovi: (5D)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 18 - 4

PostPostano: 12:40 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U POLJU svaki element ima inverz.

Evo ti uputa kako dokazati da je KOMUTATIVNI PRSTEN S JEDINICOM Z/pZ polje (ako je p prost).


S obzirom na teorem2.19(ii) iz skripte profesora Širole, dovoljno je dokazati da je pZ max. ideal. Svi ideali u Z su oblika mZ (m iz Z), dok su max.oni i samo oni za koje je m prost. To je to.
U POLJU svaki element ima inverz.

Evo ti uputa kako dokazati da je KOMUTATIVNI PRSTEN S JEDINICOM Z/pZ polje (ako je p prost).


S obzirom na teorem2.19(ii) iz skripte profesora Širole, dovoljno je dokazati da je pZ max. ideal. Svi ideali u Z su oblika mZ (m iz Z), dok su max.oni i samo oni za koje je m prost. To je to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:08 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala vam puno!!! nadam se da uzivate u zsluzenom odmoru.

Hvala kos jednom!
Hvala vam puno!!! nadam se da uzivate u zsluzenom odmoru.

Hvala kos jednom!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:49 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alen"]U polju [latex]\left( {R, + , \cdot } \right)[/latex] je [latex]\left( {R, + } \right)[/latex] abelova grupa, tak da svaki element ima inverz u odnosu na zbrajanje, ovdje je očito taj inverz [latex]a^{ - 1} = \left\{ \begin{gathered}
p - a,\forall a \in \left( {R/\left\{ 0 \right\}} \right) \hfill \\
0,a = 0 \hfill \\
\end{gathered} \right.[/latex]. E sad, za množenje ti treba da ostatak modulo p bude 1, točnije trebaš da [latex]\left( {\forall a \in R/\left\{ 0 \right\}} \right)\left( {\exists b \in R} \right)\left( {ab \equiv 1\left( {\bmod p} \right)} \right)[/latex]. Pretpostavimo suprotno, odnosno da postoji [latex]a[/latex], [latex]0 < a < p[/latex] takav da [latex]\forall b \in R[/latex] vrijedi da je ostatak od [latex]ab[/latex] različit od 1. Pokažimo da su ostaci [latex]ab[/latex], [latex]b \in \left\{ {1,...,p - 1} \right\}[/latex] svi međusobno različiti za fiksirani [latex]a[/latex], [latex]0 < a < p[/latex]. Pretpostavimo suprotno, odnosno da [latex]\exists b_1 ,b_2 \in \left\{ {1,...,p - 1} \right\}[/latex] takvi da je [latex]ab_1 \equiv ab_2 \left( {\bmod p} \right)[/latex] za različite [latex]b_1[/latex] i [latex]b_2[/latex]. Ali iz [latex]ab_1 \equiv ab_2 \left( {\bmod p} \right) \Rightarrow b_1 \equiv b_2 \left( {\bmod p} \right)[/latex] i [latex]b_1 ,b_2 \in \left\{ {1,...,p - 1} \right\}[/latex] slijedi [latex]b_1 = b_2[/latex]. Dakle svi ostaci su međusobno različiti. Također, ima ih [latex]p-1[/latex]. Dirichletov princip daje da [latex]\left( {\left( {\exists b \in R} \right)\left( {ab \equiv 1\left( {\bmod p} \right)} \right)[/latex]. [latex]a[/latex] je bio proizvoljan iz [latex]R[/latex], tak da svaki element ima inverz u odnosu na množenje.

E, može i ko što piše dolje.[/quote]

kako si dobio da ti je ab1=ab2(mod p)

Kako si dobio iz uvjeta da ako je b1=b2(mod p) i ako su b1 i b2 razliciti da su odjednom jednaki.
alen (napisa):
U polju je abelova grupa, tak da svaki element ima inverz u odnosu na zbrajanje, ovdje je očito taj inverz . E sad, za množenje ti treba da ostatak modulo p bude 1, točnije trebaš da . Pretpostavimo suprotno, odnosno da postoji , takav da vrijedi da je ostatak od različit od 1. Pokažimo da su ostaci , svi međusobno različiti za fiksirani , . Pretpostavimo suprotno, odnosno da takvi da je za različite i . Ali iz i slijedi . Dakle svi ostaci su međusobno različiti. Također, ima ih . Dirichletov princip daje da . je bio proizvoljan iz , tak da svaki element ima inverz u odnosu na množenje.

E, može i ko što piše dolje.


kako si dobio da ti je ab1=ab2(mod p)

Kako si dobio iz uvjeta da ako je b1=b2(mod p) i ako su b1 i b2 razliciti da su odjednom jednaki.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 14:12 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

"kako si dobio da ti je ab1=ab2(mod p) "


To je pretpostavka.


"Kako si dobio iz uvjeta da ako je b1=b2(mod p) i ako su b1 i b2 razliciti da su odjednom jednaki."

Ako p dijeli a*b1 - a*b2 = a*(b1-b2), i a je između 1 i p-1,
mora p dijeliti b1-b2.
"kako si dobio da ti je ab1=ab2(mod p) "


To je pretpostavka.


"Kako si dobio iz uvjeta da ako je b1=b2(mod p) i ako su b1 i b2 razliciti da su odjednom jednaki."

Ako p dijeli a*b1 - a*b2 = a*(b1-b2), i a je između 1 i p-1,
mora p dijeliti b1-b2.


[Vrh]
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 14:17 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tvrdim da ab1 i ab2 daju različit ostatak pri djeljenju s p za b1 i b2 međusobno različite.

Da bih to dokazo, pretpostavim suprotno, odnosno da su ab1 i ab2 kongruentni modulo p za različite b1 i b2 veće od 0 i manje od p, odnosno da daju isti ostatak. Znam da kongrunecija poštuje djeljenje (sada na trenutak gledam a kao da je realan broj, kongruenciji je to svejedno) i dobivam da je onda i b1 kongruentno b2 modulo p. Isto tak znam da su mi b1 i b2 veći od 0 i manji od p. Iz te dvije činjenice mi slijedi b1=b2. Ali to je suprotno pretpostavci da su oni različiti. Znači da mi je pretpostavka kriva, to jest ab1 i ab2 nisu kongruentni modulo p za b1 i b2 veće od 0 i manje od p međusobno različite. Dakle svi ostaci oblika ab pri djeljenju s p gdje je b veći od 0 i manji od p su međusobno različiti.
Tvrdim da ab1 i ab2 daju različit ostatak pri djeljenju s p za b1 i b2 međusobno različite.

Da bih to dokazo, pretpostavim suprotno, odnosno da su ab1 i ab2 kongruentni modulo p za različite b1 i b2 veće od 0 i manje od p, odnosno da daju isti ostatak. Znam da kongrunecija poštuje djeljenje (sada na trenutak gledam a kao da je realan broj, kongruenciji je to svejedno) i dobivam da je onda i b1 kongruentno b2 modulo p. Isto tak znam da su mi b1 i b2 veći od 0 i manji od p. Iz te dvije činjenice mi slijedi b1=b2. Ali to je suprotno pretpostavci da su oni različiti. Znači da mi je pretpostavka kriva, to jest ab1 i ab2 nisu kongruentni modulo p za b1 i b2 veće od 0 i manje od p međusobno različite. Dakle svi ostaci oblika ab pri djeljenju s p gdje je b veći od 0 i manji od p su međusobno različiti.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:24 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesu usmeni i u utorak, jer jedna mi je frendica javila da sam 17. (što je utorak) na redu, mene strah da se nije zabunila, jel netko možda zna dal se i u utorak odgovara.
jesu usmeni i u utorak, jer jedna mi je frendica javila da sam 17. (što je utorak) na redu, mene strah da se nije zabunila, jel netko možda zna dal se i u utorak odgovara.


[Vrh]
Greda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2006. (14:00:26)
Postovi: (44)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 22:46 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je profesor rekao da u utorak odgovaram,pa je onda vjerojatno da su usmeni i u utorak.

Ako netko netko bude sutra na faksu jel mi može javiti u koliko sati odgovaram u utorak jer mi se ne ide na faks samo zbog toga. Moje ime je Marko Gredičak. Hvala vam puno unaprijed.
Meni je profesor rekao da u utorak odgovaram,pa je onda vjerojatno da su usmeni i u utorak.

Ako netko netko bude sutra na faksu jel mi može javiti u koliko sati odgovaram u utorak jer mi se ne ide na faks samo zbog toga. Moje ime je Marko Gredičak. Hvala vam puno unaprijed.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 23:15 ned, 15. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako dokazati da je pZ maximalan u Z????
kako dokazati da je pZ maximalan u Z????


[Vrh]
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 7:09 pon, 16. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, sutra se isto odgovara. Greda ti si u 11 na redu. Dao mi je frend popis ko je kad, tak da ustvari znam za sve termine.
Da, sutra se isto odgovara. Greda ti si u 11 na redu. Dao mi je frend popis ko je kad, tak da ustvari znam za sve termine.



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Blatko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 07. 2007. (11:25:44)
Postovi: (5D)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 18 - 4

PostPostano: 7:59 pon, 16. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]kako dokazati da je pZ maximalan u Z????[/quote]

Treba dokazati ovo: ako je I<Z ideal različit od Z i pZ < I, onda je pZ = I (naravno, p je prost).
Pa neka je I<Z različit od Z t.d. pZ < I. Tada je I = mZ za neko m iz Z (jer je Z prsten glavnih ideala (štoviše, euklidova domena) i <n> = nZ za sve n iz Z ). Uočiš da je p iz pZ, pa je p iz mZ. Zato postoji k iz Z t.d. p = mk. Odavde slijedi m | p, pa kako m nije iz{ -1, 1} (inače bi bilo mZ = Z), slijedi da je m iz {-p, p}. Sada još koristiš -nZ = nZ za sve n iz Z.
Anonymous (napisa):
kako dokazati da je pZ maximalan u Z????


Treba dokazati ovo: ako je I<Z ideal različit od Z i pZ < I, onda je pZ = I (naravno, p je prost).
Pa neka je I<Z različit od Z t.d. pZ < I. Tada je I = mZ za neko m iz Z (jer je Z prsten glavnih ideala (štoviše, euklidova domena) i <n> = nZ za sve n iz Z ). Uočiš da je p iz pZ, pa je p iz mZ. Zato postoji k iz Z t.d. p = mk. Odavde slijedi m | p, pa kako m nije iz{ -1, 1} (inače bi bilo mZ = Z), slijedi da je m iz {-p, p}. Sada još koristiš -nZ = nZ za sve n iz Z.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Greda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2006. (14:00:26)
Postovi: (44)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 13:05 pon, 16. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti Andreao.

Jel pita profesor semidirektan produkt grupa, i što pita iz toga?
Hvala unaprijed
Hvala ti Andreao.

Jel pita profesor semidirektan produkt grupa, i što pita iz toga?
Hvala unaprijed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 13:17 pon, 16. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljudi moji, imam jednu tužnu vijest za sve vas koji mislite da ćete izaći u devetom mjesecu na onaj popravni. :( :( :(
Zbilja je za plakati. :smrc: :tuga:

Ovo vrijedi za sve koji u ovom tjednu imaju tzv. popravni. Naime, profesor je rekao da [b]neće svi imati pravo na popravni u devetom mjesecu[/b], nego će imati samo oni za koje on odredi, tj. to su oni ljudi za koje on smatra da mogu proći onaj u devetom mjesecu.
Najviše će odlučivati vaši ostvareni bodovi na kolokviju i blicu, vaš onaj testić šta ste pisali i vaš usmeni koji imate ili danas ili sutra tj. ovaj tjedan.
Bio je jedan dečko sada i nije znao niti jednu definiciju ni iskaz teorema do kraja izreći, nego se patio s time (imao je 28 bodova ukupno) i profesor mu je rekao da dođe na popravni.
Smatram da svi ljudi koji su sutra na popisu imaju manji broj bodova nego taj dečko tak da se vi morate extra potruditi da vam se odobri popravni u devetom mjesecu.
A evo i magičnih pitanja:
direktni produkt i suma za grupe i za prstene,tm o izo ama baš svi (iskaz + dokaz), kvocijentna grupa i prsten, kvocijentni skup (def. i pobliže mu objasniti relacije ekv. i kod grupa i kod prstena), A polje=>Id A={(0),A} (tu čitavu propoziciju za dokazati),normalna podgrupa, ideali, zbroj i produkt ideala def. i karakteristike, G1xG2 Abelova=>G1 Abelova i G2 Abelova. To su sva pitanja do mene.

Nadam se da vam nisam upropastila dan sa informacijom :puppydogeyes: pa se isto tako nadan da se to neće odraziti na mojoj karmi :puppydogeyes: jer sam i ovak u velikom minusu.

bok ljudi and God bless all of you! :widesmile2:
Ljudi moji, imam jednu tužnu vijest za sve vas koji mislite da ćete izaći u devetom mjesecu na onaj popravni. Sad Sad Sad
Zbilja je za plakati. Shmrc... Tuga

Ovo vrijedi za sve koji u ovom tjednu imaju tzv. popravni. Naime, profesor je rekao da neće svi imati pravo na popravni u devetom mjesecu, nego će imati samo oni za koje on odredi, tj. to su oni ljudi za koje on smatra da mogu proći onaj u devetom mjesecu.
Najviše će odlučivati vaši ostvareni bodovi na kolokviju i blicu, vaš onaj testić šta ste pisali i vaš usmeni koji imate ili danas ili sutra tj. ovaj tjedan.
Bio je jedan dečko sada i nije znao niti jednu definiciju ni iskaz teorema do kraja izreći, nego se patio s time (imao je 28 bodova ukupno) i profesor mu je rekao da dođe na popravni.
Smatram da svi ljudi koji su sutra na popisu imaju manji broj bodova nego taj dečko tak da se vi morate extra potruditi da vam se odobri popravni u devetom mjesecu.
A evo i magičnih pitanja:
direktni produkt i suma za grupe i za prstene,tm o izo ama baš svi (iskaz + dokaz), kvocijentna grupa i prsten, kvocijentni skup (def. i pobliže mu objasniti relacije ekv. i kod grupa i kod prstena), A polje⇒Id A={(0),A} (tu čitavu propoziciju za dokazati),normalna podgrupa, ideali, zbroj i produkt ideala def. i karakteristike, G1xG2 Abelova⇒G1 Abelova i G2 Abelova. To su sva pitanja do mene.

Nadam se da vam nisam upropastila dan sa informacijom #Puppy dog pa se isto tako nadan da se to neće odraziti na mojoj karmi #Puppy dog jer sam i ovak u velikom minusu.

bok ljudi and God bless all of you! Siroki osmjeh



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 13:17 pon, 16. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Do sada nisam čuo da je nekoga pitao semidirektan produkt grupa.
Moja pitanja danas :
1.direktan produkt grupa
2.Dokazati ako je GxH komutativan onda su G i H komutativne
3.Ako imamo skup (g,eH),g iz G je li on normalna podgrupa od GxH,dokazati
4.Kvocijentna grupa prstenova

I to je to. Sretno svima.
Do sada nisam čuo da je nekoga pitao semidirektan produkt grupa.
Moja pitanja danas :
1.direktan produkt grupa
2.Dokazati ako je GxH komutativan onda su G i H komutativne
3.Ako imamo skup (g,eH),g iz G je li on normalna podgrupa od GxH,dokazati
4.Kvocijentna grupa prstenova

I to je to. Sretno svima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 13:23 pon, 16. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

oke, ja se mozda malo kasno javljam...
imala sam usmeni u srijedu i imala sam pitanje sto je medju polje od R i C. tj. sta se nalazi izmedju R i C
i prof mi je davao neke upute u kojem smjeru razmisljat i tako to...i ja sam se jos vise izgubila i spetljala i...pala :oops:
medjutim jos uvijek neznam odgovor na to pitanje
mislim da je...nista?!:roll:
ako netko zna ovo, molila bih da mi da odgovor i da ga argumentira.
hvala! :wink:
oke, ja se mozda malo kasno javljam...
imala sam usmeni u srijedu i imala sam pitanje sto je medju polje od R i C. tj. sta se nalazi izmedju R i C
i prof mi je davao neke upute u kojem smjeru razmisljat i tako to...i ja sam se jos vise izgubila i spetljala i...pala Embarassed
medjutim jos uvijek neznam odgovor na to pitanje
mislim da je...nista?!Rolling Eyes
ako netko zna ovo, molila bih da mi da odgovor i da ga argumentira.
hvala! Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blatko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 07. 2007. (11:25:44)
Postovi: (5D)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 18 - 4

PostPostano: 14:15 pon, 16. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MystiC"]oke, ja se mozda malo kasno javljam...
imala sam usmeni u srijedu i imala sam pitanje sto je medju polje od R i C. tj. sta se nalazi izmedju R i C
i prof mi je davao neke upute u kojem smjeru razmisljat i tako to...i ja sam se jos vise izgubila i spetljala i...pala :oops:
medjutim jos uvijek neznam odgovor na to pitanje
mislim da je...nista?!:roll:
ako netko zna ovo, molila bih da mi da odgovor i da ga argumentira.
hvala! :wink:[/quote]


Pitanje moderatorici: da li ja mogu brisati svoje postove?
MystiC (napisa):
oke, ja se mozda malo kasno javljam...
imala sam usmeni u srijedu i imala sam pitanje sto je medju polje od R i C. tj. sta se nalazi izmedju R i C
i prof mi je davao neke upute u kojem smjeru razmisljat i tako to...i ja sam se jos vise izgubila i spetljala i...pala Embarassed
medjutim jos uvijek neznam odgovor na to pitanje
mislim da je...nista?!Rolling Eyes
ako netko zna ovo, molila bih da mi da odgovor i da ga argumentira.
hvala! Wink



Pitanje moderatorici: da li ja mogu brisati svoje postove?




Zadnja promjena: Blatko; 15:21 pon, 16. 7. 2007; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 14:30 pon, 16. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blatko"]
... gdje je Q je polje racionalnih brojeva
jedino pravo potpolje od R [/quote]

A Q[\sqrt(2)]?
Blatko (napisa):

... gdje je Q je polje racionalnih brojeva
jedino pravo potpolje od R


A Q[\sqrt(2)]?



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 5 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan