Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1. zadaca
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 8:13 sri, 14. 11. 2007    Naslov: 1. zadaca Citirajte i odgovorite

Molila bih malu pomoc...

Za zadacu sam dobila implementirati a.t.p. QUEUE pomocu vezane liste. Vezana lista je implementirana pomocu kursora.
Znam da mi nitko ovdje ne moze rijesiti zadatak, ali moze li mi bar netko pomoci u rjesavanju nedoumice sto znaci ovo pomocu kursora. :neznam:
Gledam u skripti, ima implementacija pomocu cirkularnog polja i pomocu pintera. Ne znam uopce odakle bih krenula. :? :(
Molila bih malu pomoc...

Za zadacu sam dobila implementirati a.t.p. QUEUE pomocu vezane liste. Vezana lista je implementirana pomocu kursora.
Znam da mi nitko ovdje ne moze rijesiti zadatak, ali moze li mi bar netko pomoci u rjesavanju nedoumice sto znaci ovo pomocu kursora. Ja to stvarno ne znam
Gledam u skripti, ima implementacija pomocu cirkularnog polja i pomocu pintera. Ne znam uopce odakle bih krenula. Confused Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dvičak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2006. (17:55:13)
Postovi: (60)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
18 = 19 - 1
Lokacija: dj-zg

PostPostano: 9:15 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Radili smo na vježbama impl. liste pomoću kursora, to ti je polje struktura koje se sastoje od potrebnog elementtype i int-a koji sadrži poziciju u polju člana koji ide poslije trenutnog (tj. taj int je kursor).Onda to prilagodiš QUEUE-u,...
Radili smo na vježbama impl. liste pomoću kursora, to ti je polje struktura koje se sastoje od potrebnog elementtype i int-a koji sadrži poziciju u polju člana koji ide poslije trenutnog (tj. taj int je kursor).Onda to prilagodiš QUEUE-u,...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Fisher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2007. (23:38:24)
Postovi: (41)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5
Lokacija: split

PostPostano: 10:44 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam i ja par pitanja:

dobio sam implementaciju bin. stabla pomoću polja pa me sad zanima koje funkcije ne moram (tj. ne mogu implementirati).
Čitao sam o tome u starijim topicima, ali ima više informacija pa me zanima koja je točna..
I kako ćemo definirati prioritete ona tri operatora (&, |, ^)?

I još jedno pitanje u vezi kompajliranja samog zadatka: jel to znači da trebamo imati otvoren korisnički račun u rc-u jer ja ga naravno nemam zbog lijenosti? može netko pobliže opisati sam proces kompajliranja i spremanja (gdje i kako)?
imam i ja par pitanja:

dobio sam implementaciju bin. stabla pomoću polja pa me sad zanima koje funkcije ne moram (tj. ne mogu implementirati).
Čitao sam o tome u starijim topicima, ali ima više informacija pa me zanima koja je točna..
I kako ćemo definirati prioritete ona tri operatora (&, |, ^)?

I još jedno pitanje u vezi kompajliranja samog zadatka: jel to znači da trebamo imati otvoren korisnički račun u rc-u jer ja ga naravno nemam zbog lijenosti? može netko pobliže opisati sam proces kompajliranja i spremanja (gdje i kako)?



_________________
.. sve bi seke ljubile mornare, ali mame, mame brane to ..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 11:10 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dvičak"]Radili smo na vježbama impl. liste pomoću kursora, to ti je polje struktura koje se sastoje od potrebnog elementtype i int-a koji sadrži poziciju u polju člana koji ide poslije trenutnog (tj. taj int je kursor).Onda to prilagodiš QUEUE-u,...[/quote]

Ma nasla sam taj neki zadatak u biljeznici iz vjezbi gdje se spominje kursor, ali mi bas i ne pomaze... :oops:
Uzalud mi dobra ocjena iz programiranja kad sam ja ovdje potpuno izgubljena. :/ Uopce ne znam odakle krenuti. :(
dvičak (napisa):
Radili smo na vježbama impl. liste pomoću kursora, to ti je polje struktura koje se sastoje od potrebnog elementtype i int-a koji sadrži poziciju u polju člana koji ide poslije trenutnog (tj. taj int je kursor).Onda to prilagodiš QUEUE-u,...


Ma nasla sam taj neki zadatak u biljeznici iz vjezbi gdje se spominje kursor, ali mi bas i ne pomaze... Embarassed
Uzalud mi dobra ocjena iz programiranja kad sam ja ovdje potpuno izgubljena. Ehm? Uopce ne znam odakle krenuti. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 11:25 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="desire"]Uzalud mi dobra ocjena iz programiranja kad sam ja ovdje potpuno izgubljena. :/ Uopce ne znam odakle krenuti. :([/quote]

Ako te tješi, ima nas još koji imamo puno iz C-a a ne znamo otkud krenut... :cry:
desire (napisa):
Uzalud mi dobra ocjena iz programiranja kad sam ja ovdje potpuno izgubljena. Ehm? Uopce ne znam odakle krenuti. Sad


Ako te tješi, ima nas još koji imamo puno iz C-a a ne znamo otkud krenut... Crying or Very sad



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 18:06 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Fisher"]imam i ja par pitanja:

dobio sam implementaciju bin. stabla pomoću polja pa me sad zanima koje funkcije ne moram (tj. ne mogu implementirati).
Čitao sam o tome u starijim topicima, ali ima više informacija pa me zanima koja je točna.. [/quote]

kolko sam ja skužila, bin. stablo preko polja je ustvari potpuno bin. stablo s posebno označenim nepostojećim čvorovima. e sad u skripti piše da se za potpuna bin. stabla ne implementiraju fje create, left_child i right_child jer rezultat više ne bi bio potpuno btree.. :?

mislim, kako se uopće gradi stablo ako ne možeš niš u njega ubacivat niti možeš spajat dva stabla.. :lol:

aaaa :cry:
Fisher (napisa):
imam i ja par pitanja:

dobio sam implementaciju bin. stabla pomoću polja pa me sad zanima koje funkcije ne moram (tj. ne mogu implementirati).
Čitao sam o tome u starijim topicima, ali ima više informacija pa me zanima koja je točna..


kolko sam ja skužila, bin. stablo preko polja je ustvari potpuno bin. stablo s posebno označenim nepostojećim čvorovima. e sad u skripti piše da se za potpuna bin. stabla ne implementiraju fje create, left_child i right_child jer rezultat više ne bi bio potpuno btree.. Confused

mislim, kako se uopće gradi stablo ako ne možeš niš u njega ubacivat niti možeš spajat dva stabla.. Laughing

aaaa Crying or Very sad



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dvičak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2006. (17:55:13)
Postovi: (60)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
18 = 19 - 1
Lokacija: dj-zg

PostPostano: 21:39 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Baš smo to danas radili na vježbama i fora ti je u tome da redom numeriraš čvorove po nivoima, pa ti je LEFT_CHILD n-tog čvora (2*n+1)-i čvor, RIGHT_CHILD (2*n+2)-i (provjeri mat. indukcijom :D ), za create nisam siguran
Baš smo to danas radili na vježbama i fora ti je u tome da redom numeriraš čvorove po nivoima, pa ti je LEFT_CHILD n-tog čvora (2*n+1)-i čvor, RIGHT_CHILD (2*n+2)-i (provjeri mat. indukcijom Very Happy ), za create nisam siguran


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 21:43 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lyra"][quote="Fisher"]
kolko sam ja skužila, bin. stablo preko polja je ustvari potpuno bin. stablo s posebno označenim nepostojećim čvorovima. e sad u skripti piše da se za potpuna bin. stabla ne implementiraju fje create, left_child i right_child jer rezultat više ne bi bio potpuno btree.. :?

mislim, kako se uopće gradi stablo ako ne možeš niš u njega ubacivat niti možeš spajat dva stabla.. :lol:

aaaa :cry:[/quote]

pogledaj upute za one koji su dobili zadatak s BTREE (na stranici, tamo di si našla zadatak)
implementira se sve to i to puno jednostavnije
[quote="lyra"]
Fisher (napisa):

kolko sam ja skužila, bin. stablo preko polja je ustvari potpuno bin. stablo s posebno označenim nepostojećim čvorovima. e sad u skripti piše da se za potpuna bin. stabla ne implementiraju fje create, left_child i right_child jer rezultat više ne bi bio potpuno btree.. Confused

mislim, kako se uopće gradi stablo ako ne možeš niš u njega ubacivat niti možeš spajat dva stabla.. Laughing

aaaa Crying or Very sad


pogledaj upute za one koji su dobili zadatak s BTREE (na stranici, tamo di si našla zadatak)
implementira se sve to i to puno jednostavnije


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ivanzub
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (11:16:46)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 22:15 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dvičak"]Radili smo na vježbama impl. liste pomoću kursora, to ti je polje struktura koje se sastoje od potrebnog elementtype i int-a koji sadrži poziciju u polju člana koji ide poslije trenutnog (tj. taj int je kursor).Onda to prilagodiš QUEUE-u,...[/quote]

mi to nismo radili na vjezbama (grupa R-Ž)..mozes napisat bar jednu f-ju koju ste implementirali? nije mi to nis bas jasno.. :(
dvičak (napisa):
Radili smo na vježbama impl. liste pomoću kursora, to ti je polje struktura koje se sastoje od potrebnog elementtype i int-a koji sadrži poziciju u polju člana koji ide poslije trenutnog (tj. taj int je kursor).Onda to prilagodiš QUEUE-u,...


mi to nismo radili na vjezbama (grupa R-Ž)..mozes napisat bar jednu f-ju koju ste implementirali? nije mi to nis bas jasno.. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Fisher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2007. (23:38:24)
Postovi: (41)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5
Lokacija: split

PostPostano: 22:17 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma znam, bio sam i ja na današnjim vježbama, ali asistent je pojasnio sve osim create, l_subtree i r_subtree koje nisu baš trivijalne jer zahtijevaju dosta petljanja s indeksima.. i one mene muče, ne nalazim neku ideju kako da ih rješim, pa je eto svaka pomoć dobrodošla..
ma znam, bio sam i ja na današnjim vježbama, ali asistent je pojasnio sve osim create, l_subtree i r_subtree koje nisu baš trivijalne jer zahtijevaju dosta petljanja s indeksima.. i one mene muče, ne nalazim neku ideju kako da ih rješim, pa je eto svaka pomoć dobrodošla..



_________________
.. sve bi seke ljubile mornare, ali mame, mame brane to ..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 22:26 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

tnx teja i dvičak al baš te create, insert_left, l_subtree i slične fje ne kužim. lako je nešto nać u tom binarnom-stablu-preko-polja, ali kreirat novo (konkretno: tako da predstavlja postfix izraz) i baratat s komadima stabla.. ne znam baš.. :lol:
tnx teja i dvičak al baš te create, insert_left, l_subtree i slične fje ne kužim. lako je nešto nać u tom binarnom-stablu-preko-polja, ali kreirat novo (konkretno: tako da predstavlja postfix izraz) i baratat s komadima stabla.. ne znam baš.. Laughing



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dvičak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2006. (17:55:13)
Postovi: (60)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
18 = 19 - 1
Lokacija: dj-zg

PostPostano: 22:39 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Implementirali smo preko polja, koje smo stavili u strukturu
[code:1]typedef struct{
labeltype LABELS[maxlenght];
}BTREE;
typedef int node;
[/code:1]
znači, svaki čvor nam je index u polju, korijen je na 0, njegov lijevi na 1, desni na 2,...
a vrijednosti u čvorovima su sadržane u polju LABELS, a fiktivni čvorovi (oni kojima smo popunili) sadrže vrijednost '-'
funkcije ti izgledaju ovako
[code:1]node ROOT(BTREE T){
return 0;}
node LEFT_CHILD(node n,BTREE T){
return 2*n+1;}
void INSERT_RIGHT_CHILD(labeltype x,node n,BTREE *T){
T->LABELS[2*n+2]=x;}
void DELETE(node n,BTREE *T){
T->LABELS[N]='-';} [/code:1]
itd.
jednostavno

edit: create mislim da ne postoji u toj impl, jer čim deklariraš polje napravio si korijen, jer uvijek znaš što je LABLES[0],isto tako ne postoje l_subtree i r_subtree
Implementirali smo preko polja, koje smo stavili u strukturu
Kod:
typedef struct{
       labeltype LABELS[maxlenght];
}BTREE;
typedef int node;

znači, svaki čvor nam je index u polju, korijen je na 0, njegov lijevi na 1, desni na 2,...
a vrijednosti u čvorovima su sadržane u polju LABELS, a fiktivni čvorovi (oni kojima smo popunili) sadrže vrijednost '-'
funkcije ti izgledaju ovako
Kod:
node ROOT(BTREE T){
       return 0;}
node LEFT_CHILD(node n,BTREE T){
       return  2*n+1;}
void INSERT_RIGHT_CHILD(labeltype x,node n,BTREE *T){
       T->LABELS[2*n+2]=x;}
void DELETE(node n,BTREE *T){
       T->LABELS[N]='-';}

itd.
jednostavno

edit: create mislim da ne postoji u toj impl, jer čim deklariraš polje napravio si korijen, jer uvijek znaš što je LABLES[0],isto tako ne postoje l_subtree i r_subtree




Zadnja promjena: dvičak; 22:52 čet, 15. 11. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Fisher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2007. (23:38:24)
Postovi: (41)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5
Lokacija: split

PostPostano: 22:51 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dvičak"]void INSERT_RIGHT_CHILD(labeltype x,node n,BTREE *T){
T->LABELS[2*n+2]=x;}



zar nebi ova funkcija trebala nešto vratit (u skripti piše da vraća taj novi čvor) tako da bi umjesto void trebalo stajati node, i trebalo bi biti return 2n+2 ako se ne varam, a možda se i varam, hm...
[quote="dvičak"]void INSERT_RIGHT_CHILD(labeltype x,node n,BTREE *T){
T→LABELS[2*n+2]=x;}



zar nebi ova funkcija trebala nešto vratit (u skripti piše da vraća taj novi čvor) tako da bi umjesto void trebalo stajati node, i trebalo bi biti return 2n+2 ako se ne varam, a možda se i varam, hm...



_________________
.. sve bi seke ljubile mornare, ali mame, mame brane to ..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dvičak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2006. (17:55:13)
Postovi: (60)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
18 = 19 - 1
Lokacija: dj-zg

PostPostano: 22:55 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Fisher"]zar nebi ova funkcija trebala nešto vratit (u skripti piše da vraća taj novi čvor) tako da bi umjesto void trebalo stajati node, i trebalo bi biti return 2n+2 ako se ne varam, a možda se i varam, hm...[/quote]
imaš pravo, nisam gledao skriptu :oops:
Fisher (napisa):
zar nebi ova funkcija trebala nešto vratit (u skripti piše da vraća taj novi čvor) tako da bi umjesto void trebalo stajati node, i trebalo bi biti return 2n+2 ako se ne varam, a možda se i varam, hm...

imaš pravo, nisam gledao skriptu Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 0:34 pet, 16. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto nama kod funkcija MAKE_NULL, PUSH i još nekih kod implementacije stoga pomoču pointera treba STACK * s, znači pointer na pointer koji pokazuje na strukturu cell.
Šta mi onda radi *s=novi, to je kao **s, gdje je s tipa cell. I koja je razlika između (*s==NULL) i (s==NULL), ako je STACK *s u prvom,a STACK s u drugom slučaju?
Pointeri posvuda, više neznam šta mi radi šta. :gloom:
Dali se općenito u mainu deklarira STACK s ili STACK *s?
Prema funkcijama s vježbi mislim da bi trebalo STACK *s, no programi mi se redovito ruše. :(
:bricks:
Zašto nama kod funkcija MAKE_NULL, PUSH i još nekih kod implementacije stoga pomoču pointera treba STACK * s, znači pointer na pointer koji pokazuje na strukturu cell.
Šta mi onda radi *s=novi, to je kao **s, gdje je s tipa cell. I koja je razlika između (*s==NULL) i (s==NULL), ako je STACK *s u prvom,a STACK s u drugom slučaju?
Pointeri posvuda, više neznam šta mi radi šta. Malo sam lose volje...
Dali se općenito u mainu deklarira STACK s ili STACK *s?
Prema funkcijama s vježbi mislim da bi trebalo STACK *s, no programi mi se redovito ruše. Sad
Uh-oh-jao...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 0:26 sub, 17. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U vezi zadace... da li netko zna kako izvuci viseznamenkaste brojeve iz stringa delimitirane sa nekim znakom?
npr. "135 2 3 522 25 23"
Ili kako uopće izvući broj iz stringa koji sadržava znamenke samo?

...onak... ovo je kao kolegij struktura podataka i algoritma, a daleko najviše problema u zadaći mi zadaje parsiranje stringa.
U vezi zadace... da li netko zna kako izvuci viseznamenkaste brojeve iz stringa delimitirane sa nekim znakom?
npr. "135 2 3 522 25 23"
Ili kako uopće izvući broj iz stringa koji sadržava znamenke samo?

...onak... ovo je kao kolegij struktura podataka i algoritma, a daleko najviše problema u zadaći mi zadaje parsiranje stringa.



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 0:44 sub, 17. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]U vezi zadace... da li netko zna kako izvuci viseznamenkaste brojeve iz stringa delimitirane sa nekim znakom?
[/quote]
[url=http://www.acm.uiuc.edu/webmonkeys/book/c_guide/2.12.html#scanf]sscanf[/url]
MKova (napisa):
U vezi zadace... da li netko zna kako izvuci viseznamenkaste brojeve iz stringa delimitirane sa nekim znakom?

sscanf



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
shimija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 01. 2007. (18:33:54)
Postovi: (138)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
53 = 55 - 2
Lokacija: Spljit

PostPostano: 10:35 sub, 17. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

može li mi neko reći u kojoj se datoteci nalazi funkcija error() ?
može li mi neko reći u kojoj se datoteci nalazi funkcija error() ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 11:07 sub, 17. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da moras sam napisat tu funkciju.

Skužio sam zašto mi se program ruši, ruši se kada got deklariram bilo koju varijablu tipa string, inače sve funkcije vezane uz STACK sam provjerio i rade, međutim kada deklariram nešto kao string iako ništa ne radim s njim program se ruši već na MAKE_NULL(s); :shock:
U čemu je problem, dali se to može rješiti? (Izbaci mi onaj microsoft error, "program has encounterd a problem and needs to close..."). :(
Mislim da moras sam napisat tu funkciju.

Skužio sam zašto mi se program ruši, ruši se kada got deklariram bilo koju varijablu tipa string, inače sve funkcije vezane uz STACK sam provjerio i rade, međutim kada deklariram nešto kao string iako ništa ne radim s njim program se ruši već na MAKE_NULL(s); Shocked
U čemu je problem, dali se to može rješiti? (Izbaci mi onaj microsoft error, "program has encounterd a problem and needs to close..."). Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
dvičak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2006. (17:55:13)
Postovi: (60)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
18 = 19 - 1
Lokacija: dj-zg

PostPostano: 11:20 sub, 17. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

a da staviš MAKE_NULL(&S), ako je s stog, naravno
a da staviš MAKE_NULL(&S), ako je s stog, naravno



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan