Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Samostalan rad

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 14:30 sri, 21. 11. 2007    Naslov: Samostalan rad Citirajte i odgovorite

Dakle ovako. Brucos sam koji se priprema za prvi kolokvij iz EM. I gledam ja tako kolokvij iz 2002 godine kad u njemu jednadžbe s kongruencijama. I sad istina je da smo mi i na predavanjima i na vježbama definirali zapis a==b(mod c) ali nismo rjesavali nikakve kongruencije s nepoznanicama. Ja sam prilično siguran da to neće doći u kolokviju jer smo mi (valjda) mjesto toga radili indukciju... ali ne mora nuzno značit. Dakle ono što me zanima od starijih studenata: Da li se na kolokviju pojavljuju stvari koje niste nikad prije vidjeli (u srednjoškolsko znanje neću ulaziti... ovdje sve ide od početka). Tj. da li treba sam tražiti po knjigama, vjezbati sve moguće zadatke koji vam dođu pod ruku ili se uzdat u asistente i njihov odabir. Za primjer bih uzeo sad već prošli kolokvij iz Analize. Asistenti su napravili pravu stvar. Kolokvij je bio šala mala. Zadaci potpuno isti onima s vježbi (ne isti isti, ali znate što mislim), čak i onaj peti, jedini koji je tražio neku idejicu, u principu je bio odrađen na vježbama.
Dakle da sumiram :wink: . Ako mi je jasno sve što se događa na vježbama i zadaću uspješno rješim, da li je potrebno tražit neku dodatnu literaturu za vježbanje. Ne govorim sada o razvijanju rutina rješavanja zadataka nekog tipa, već o tome da li tražiti druge tipove, one koji nisu eksplicitno dani na vježbama.
Dakle ovako. Brucos sam koji se priprema za prvi kolokvij iz EM. I gledam ja tako kolokvij iz 2002 godine kad u njemu jednadžbe s kongruencijama. I sad istina je da smo mi i na predavanjima i na vježbama definirali zapis a==b(mod c) ali nismo rjesavali nikakve kongruencije s nepoznanicama. Ja sam prilično siguran da to neće doći u kolokviju jer smo mi (valjda) mjesto toga radili indukciju... ali ne mora nuzno značit. Dakle ono što me zanima od starijih studenata: Da li se na kolokviju pojavljuju stvari koje niste nikad prije vidjeli (u srednjoškolsko znanje neću ulaziti... ovdje sve ide od početka). Tj. da li treba sam tražiti po knjigama, vjezbati sve moguće zadatke koji vam dođu pod ruku ili se uzdat u asistente i njihov odabir. Za primjer bih uzeo sad već prošli kolokvij iz Analize. Asistenti su napravili pravu stvar. Kolokvij je bio šala mala. Zadaci potpuno isti onima s vježbi (ne isti isti, ali znate što mislim), čak i onaj peti, jedini koji je tražio neku idejicu, u principu je bio odrađen na vježbama.
Dakle da sumiram Wink . Ako mi je jasno sve što se događa na vježbama i zadaću uspješno rješim, da li je potrebno tražit neku dodatnu literaturu za vježbanje. Ne govorim sada o razvijanju rutina rješavanja zadataka nekog tipa, već o tome da li tražiti druge tipove, one koji nisu eksplicitno dani na vježbama.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 15:39 sri, 21. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ono što ste radili na vježbama i predavanjima je više nego dosta za briljirat na kolokviju. gledaj si po knjigama samo neke extra zadatke ako smatraš da neznaš dovoljno. ja kad sam to polagala uglavnom je bilo ono što se radilo na vježbama, tak da si bez beda.
ono što ste radili na vježbama i predavanjima je više nego dosta za briljirat na kolokviju. gledaj si po knjigama samo neke extra zadatke ako smatraš da neznaš dovoljno. ja kad sam to polagala uglavnom je bilo ono što se radilo na vježbama, tak da si bez beda.



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
dvičak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2006. (17:55:13)
Postovi: (60)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
18 = 19 - 1
Lokacija: dj-zg

PostPostano: 15:49 sri, 21. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gradivo koje su svi radili ulazi u kolokvij, a težina zadataka je druga stvar,...
Gradivo koje su svi radili ulazi u kolokvij, a težina zadataka je druga stvar,...



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2005. (20:41:07)
Postovi: (89)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 9:28 čet, 22. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

andreao, aha:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10349 :lol:


Dobro, ne znam kako će njima biti, ali nije baš uvijek tako...
andreao, aha:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10349 Laughing


Dobro, ne znam kako će njima biti, ali nije baš uvijek tako...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 13:55 čet, 22. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma najvise ovisi od asist: koliko je on mastovit i kolko dobro barata gradivom i kolko mu se da ispravljat.
ma najvise ovisi od asist: koliko je on mastovit i kolko dobro barata gradivom i kolko mu se da ispravljat.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan