Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Crtanje automata i uključivanje u LaTeX dokument (informacija)
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematička teorija računarstva
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 0:42 ned, 10. 2. 2008    Naslov: Crtanje automata i uključivanje u LaTeX dokument Citirajte i odgovorite

Budući da se bliži nova domaća zadaća, bliži se i potreba za crtanjem automata i uključivanjem u LaTeX dokument. Skrenuo bih vam pozornost na zgodan programčić koji može uvelike olakšati stvar, a da rezultat bude prilično dobar. Programčić se zove [url=http://tug.ctan.org/cgi-bin/ctanPackageInformation.py?id=finomaton]finomaton[/url].

Da biste ga mogli pokrenuti, potreban vam je Tcl/TK. Korisnici GNU/Linuxa će ga vjerojatno pronaći u svom paketnom sustavu, a korisnici Windowsa će morati skinuti i instalirati [url=http://www.activestate.com/store/activetcl/]ActiveTcl[/url].

Evo ukratko kako se koristi finomaton:

Pokreće se naredbom [tt]wish finomaton.tcl[/tt]. Prilično je jednostavan i intuitivan. (Tip of the day: kad dodate stanje, odaberite Select i dvaput kliknite na njega.) Nakon što ste nacrtali svoj automat, eksportajte ga u MetaPost. Recimo da ste ga nazvali [tt]mojautomat.mp[/tt].

Sljedeća stvar je izvršavanje [tt]mpost mojautomat.mp[/tt]. Rezultat toga je novi fajl koji se zove [tt]mojautomat.1[/tt].

Slika se dodaje u LaTeX dokument tako da se uključi paket [tt]graphicx[/tt] i na željeno mjesto doda naredba [tt]\includegraphics{mojautomat.1}[/tt].

Eto, probajte malo eksperimentirati. Nadam se da će vam stvar biti od pomoći.
Budući da se bliži nova domaća zadaća, bliži se i potreba za crtanjem automata i uključivanjem u LaTeX dokument. Skrenuo bih vam pozornost na zgodan programčić koji može uvelike olakšati stvar, a da rezultat bude prilično dobar. Programčić se zove finomaton.

Da biste ga mogli pokrenuti, potreban vam je Tcl/TK. Korisnici GNU/Linuxa će ga vjerojatno pronaći u svom paketnom sustavu, a korisnici Windowsa će morati skinuti i instalirati ActiveTcl.

Evo ukratko kako se koristi finomaton:

Pokreće se naredbom wish finomaton.tcl. Prilično je jednostavan i intuitivan. (Tip of the day: kad dodate stanje, odaberite Select i dvaput kliknite na njega.) Nakon što ste nacrtali svoj automat, eksportajte ga u MetaPost. Recimo da ste ga nazvali mojautomat.mp.

Sljedeća stvar je izvršavanje mpost mojautomat.mp. Rezultat toga je novi fajl koji se zove mojautomat.1.

Slika se dodaje u LaTeX dokument tako da se uključi paket graphicx i na željeno mjesto doda naredba \includegraphics{mojautomat.1}.

Eto, probajte malo eksperimentirati. Nadam se da će vam stvar biti od pomoći.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 1:55 ned, 10. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Budući da se bliži nova domaća zadaća[/quote]
:weee: :weee: :weee:

[quote="Melkor"]bliži se i potreba za crtanjem automata i uključivanjem u LaTeX dokument[/quote]
:yesss: :yesss: :yesss:
Melkor (napisa):
Budući da se bliži nova domaća zadaća

Weeeeeee!!!!!!!!!!! Weeeeeee!!!!!!!!!!! Weeeeeee!!!!!!!!!!!

Melkor (napisa):
bliži se i potreba za crtanjem automata i uključivanjem u LaTeX dokument

Yes Yes Yes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
petrich
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2005. (22:23:35)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 20 - 2

PostPostano: 12:58 ned, 10. 2. 2008    Naslov: Re: Crtanje automata i uključivanje u LaTeX dokument Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Budući da se bliži nova domaća zadaća, bliži se i potreba za crtanjem automata i uključivanjem u LaTeX dokument. Skrenuo bih vam pozornost na zgodan programčić koji može uvelike olakšati stvar, a da rezultat bude prilično dobar. Programčić se zove [url=http://tug.ctan.org/cgi-bin/ctanPackageInformation.py?id=finomaton]finomaton[/url].

Da biste ga mogli pokrenuti, potreban vam je Tcl/TK. Korisnici GNU/Linuxa će ga vjerojatno pronaći u svom paketnom sustavu, a korisnici Windowsa će morati skinuti i instalirati [url=http://www.activestate.com/store/activetcl/]ActiveTcl[/url].

Evo ukratko kako se koristi finomaton:

Pokreće se naredbom [tt]wish finomaton.tcl[/tt]. Prilično je jednostavan i intuitivan. (Tip of the day: kad dodate stanje, odaberite Select i dvaput kliknite na njega.) Nakon što ste nacrtali svoj automat, eksportajte ga u MetaPost. Recimo da ste ga nazvali [tt]mojautomat.mp[/tt].

Sljedeća stvar je izvršavanje [tt]mpost mojautomat.mp[/tt]. Rezultat toga je novi fajl koji se zove [tt]mojautomat.1[/tt].

Slika se dodaje u LaTeX dokument tako da se uključi paket [tt]graphicx[/tt] i na željeno mjesto doda naredba [tt]\includegraphics{mojautomat.1}[/tt].

Eto, probajte malo eksperimentirati. Nadam se da će vam stvar biti od pomoći.[/quote]

Moram priznati da nisam uopce razmisljala o tome..
:thankyou: Hvala na ovome. Iznimno korisno. karma :karma:
Melkor (napisa):
Budući da se bliži nova domaća zadaća, bliži se i potreba za crtanjem automata i uključivanjem u LaTeX dokument. Skrenuo bih vam pozornost na zgodan programčić koji može uvelike olakšati stvar, a da rezultat bude prilično dobar. Programčić se zove finomaton.

Da biste ga mogli pokrenuti, potreban vam je Tcl/TK. Korisnici GNU/Linuxa će ga vjerojatno pronaći u svom paketnom sustavu, a korisnici Windowsa će morati skinuti i instalirati ActiveTcl.

Evo ukratko kako se koristi finomaton:

Pokreće se naredbom wish finomaton.tcl. Prilično je jednostavan i intuitivan. (Tip of the day: kad dodate stanje, odaberite Select i dvaput kliknite na njega.) Nakon što ste nacrtali svoj automat, eksportajte ga u MetaPost. Recimo da ste ga nazvali mojautomat.mp.

Sljedeća stvar je izvršavanje mpost mojautomat.mp. Rezultat toga je novi fajl koji se zove mojautomat.1.

Slika se dodaje u LaTeX dokument tako da se uključi paket graphicx i na željeno mjesto doda naredba \includegraphics{mojautomat.1}.

Eto, probajte malo eksperimentirati. Nadam se da će vam stvar biti od pomoći.


Moram priznati da nisam uopce razmisljala o tome..
Thank you Hvala na ovome. Iznimno korisno. karma karma++



_________________
Pcelica Just buzzing by 2 say hi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 13:18 ned, 10. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Melkor: :karma:
Sladak programcic.

Moj osobni izbor za takve rabote je [url=http://www.graphviz.org/]Graphviz[/url], ali s ovim je sw lakse podesavati pozicije lukova.
@Melkor: karma++
Sladak programcic.

Moj osobni izbor za takve rabote je Graphviz, ali s ovim je sw lakse podesavati pozicije lukova.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 23:52 pon, 3. 3. 2008    Naslov: Re: Crtanje automata i uključivanje u LaTeX dokument Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Budući da se bliži nova domaća zadaća, bliži se i potreba za crtanjem automata i uključivanjem u LaTeX dokument. Skrenuo bih vam pozornost na zgodan programčić koji može uvelike olakšati stvar, a da rezultat bude prilično dobar. Programčić se zove [url=http://tug.ctan.org/cgi-bin/ctanPackageInformation.py?id=finomaton]finomaton[/url].

Da biste ga mogli pokrenuti, potreban vam je Tcl/TK. Korisnici GNU/Linuxa će ga vjerojatno pronaći u svom paketnom sustavu, a korisnici Windowsa će morati skinuti i instalirati [url=http://www.activestate.com/store/activetcl/]ActiveTcl[/url].

Evo ukratko kako se koristi finomaton:

Pokreće se naredbom [tt]wish finomaton.tcl[/tt]. Prilično je jednostavan i intuitivan. (Tip of the day: kad dodate stanje, odaberite Select i dvaput kliknite na njega.) Nakon što ste nacrtali svoj automat, eksportajte ga u MetaPost. Recimo da ste ga nazvali [tt]mojautomat.mp[/tt].

Sljedeća stvar je izvršavanje [tt]mpost mojautomat.mp[/tt]. Rezultat toga je novi fajl koji se zove [tt]mojautomat.1[/tt].

Slika se dodaje u LaTeX dokument tako da se uključi paket [tt]graphicx[/tt] i na željeno mjesto doda naredba [tt]\includegraphics{mojautomat.1}[/tt].

Eto, probajte malo eksperimentirati. Nadam se da će vam stvar biti od pomoći.[/quote]

jel ti programi rade ikaj drugo osim crtanja?
Melkor (napisa):
Budući da se bliži nova domaća zadaća, bliži se i potreba za crtanjem automata i uključivanjem u LaTeX dokument. Skrenuo bih vam pozornost na zgodan programčić koji može uvelike olakšati stvar, a da rezultat bude prilično dobar. Programčić se zove finomaton.

Da biste ga mogli pokrenuti, potreban vam je Tcl/TK. Korisnici GNU/Linuxa će ga vjerojatno pronaći u svom paketnom sustavu, a korisnici Windowsa će morati skinuti i instalirati ActiveTcl.

Evo ukratko kako se koristi finomaton:

Pokreće se naredbom wish finomaton.tcl. Prilično je jednostavan i intuitivan. (Tip of the day: kad dodate stanje, odaberite Select i dvaput kliknite na njega.) Nakon što ste nacrtali svoj automat, eksportajte ga u MetaPost. Recimo da ste ga nazvali mojautomat.mp.

Sljedeća stvar je izvršavanje mpost mojautomat.mp. Rezultat toga je novi fajl koji se zove mojautomat.1.

Slika se dodaje u LaTeX dokument tako da se uključi paket graphicx i na željeno mjesto doda naredba \includegraphics{mojautomat.1}.

Eto, probajte malo eksperimentirati. Nadam se da će vam stvar biti od pomoći.


jel ti programi rade ikaj drugo osim crtanja?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 0:52 uto, 4. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Markec: Kak to misliš? Finomaton osim crtanja konačnih automata ne omogućuje ništa posebno...
@Markec: Kak to misliš? Finomaton osim crtanja konačnih automata ne omogućuje ništa posebno...



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 1:28 uto, 4. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]@Markec: Kak to misliš? Finomaton osim crtanja konačnih automata ne omogućuje ništa posebno...[/quote]

da skratim pricu:
dali isto mogu postici koristeci npr [url=http://office.microsoft.com/en-us/visio/HA101656401033.aspx]Visio[/url] ?

evo to bi izgledalo ovako: (7. zad)
Melkor (napisa):
@Markec: Kak to misliš? Finomaton osim crtanja konačnih automata ne omogućuje ništa posebno...


da skratim pricu:
dali isto mogu postici koristeci npr Visio ?

evo to bi izgledalo ovako: (7. zad)





zadaca.pdf
 Description:

Download
 Filename:  zadaca.pdf
 Filesize:  103.89 KB
 Downloaded:  413 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 4:52 uto, 4. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

vidjeh nacrtan automat sa ovim Melkorovim (jos nisam instalirala sebi) i sto se izgleda tice, puno bolje izgleda nego tvoje, Markec
sta jes, jes, stanja kod tebe su mi onak, disproporcionalna u odnosu na npr petlju :)

no to je samo sto se estetike tice :g:
sto se tice samog rjesavanja i texiranja, sto se mene tice, dok god ja dobijem ps/eps koji radi besprijekorno (na mojoj masini - grozno, jelda...) i koji je dovoljne velicine da mu mogu raditi sto hocu i da ce se sve uredno vidjeti - mozes crtati i rucno i skenirati sto se mene tice :)

vjerujem da i ostali admini dijele isti stav.... mislim ono, stvar treba elektronizirati, nije zadan standard kako to treba obaviti

ako je rjesenje krivo, ja, a vjerujem niti bilo tko od nas, nemam namjeru to ispravljati - crtate si sami
ako iz bilo kojeg razloga do deadlinea ne dodje ispravno nacrtano i prikazivo rjesenje - it's not my problem anymore

dakle, u cemu god da se crta, nije bitno (IMO)
format mora biti ono sto latex native podrzava (ps ili eps, nikad to necu upamtiti)
mora se moci dovoljno resizeati (do A4 npr) i da se sve dobro vidi, te dovoljno smanjiti i da se i dalje sve dobro vidi (a ne da ima buhice)
i mora biti tocno rjesenje, else ide na ispravak, a ja ne namjeravam ijedan pixel na tome izmijeniti

e sad, pitanje vise nije u cemu je lako nacrtati (nacrtam ja to u paintu ako treba) - vec u cemu se to da izmijeniti.... i sa cime se covjek zna dovoljno dobro sluziti da tu izmjenu napravi kak spada i u dozvoljenom vremenu

points: [list][*]ukoliko se admini sloze da se u necemu mora crtati, podrzat cu (obzirom da nitko nije vristao 'mora u tome, mora u tome' zakljucujem da nismo standardizirali nista)
[*]dok god standarda nema - svejedno se mora ispravno prikazati i rjesenje mora biti tocno
[*]ako se ispostavi da rjesenje nije tocno, a ne ispravite na vrijeme - to je vas problem (a taj problem je ionako prilicno neovisan o alatu s kojim crtate)[/list:u]
vidjeh nacrtan automat sa ovim Melkorovim (jos nisam instalirala sebi) i sto se izgleda tice, puno bolje izgleda nego tvoje, Markec
sta jes, jes, stanja kod tebe su mi onak, disproporcionalna u odnosu na npr petlju Smile

no to je samo sto se estetike tice Mr. Green
sto se tice samog rjesavanja i texiranja, sto se mene tice, dok god ja dobijem ps/eps koji radi besprijekorno (na mojoj masini - grozno, jelda...) i koji je dovoljne velicine da mu mogu raditi sto hocu i da ce se sve uredno vidjeti - mozes crtati i rucno i skenirati sto se mene tice Smile

vjerujem da i ostali admini dijele isti stav.... mislim ono, stvar treba elektronizirati, nije zadan standard kako to treba obaviti

ako je rjesenje krivo, ja, a vjerujem niti bilo tko od nas, nemam namjeru to ispravljati - crtate si sami
ako iz bilo kojeg razloga do deadlinea ne dodje ispravno nacrtano i prikazivo rjesenje - it's not my problem anymore

dakle, u cemu god da se crta, nije bitno (IMO)
format mora biti ono sto latex native podrzava (ps ili eps, nikad to necu upamtiti)
mora se moci dovoljno resizeati (do A4 npr) i da se sve dobro vidi, te dovoljno smanjiti i da se i dalje sve dobro vidi (a ne da ima buhice)
i mora biti tocno rjesenje, else ide na ispravak, a ja ne namjeravam ijedan pixel na tome izmijeniti

e sad, pitanje vise nije u cemu je lako nacrtati (nacrtam ja to u paintu ako treba) - vec u cemu se to da izmijeniti.... i sa cime se covjek zna dovoljno dobro sluziti da tu izmjenu napravi kak spada i u dozvoljenom vremenu

points:
  • ukoliko se admini sloze da se u necemu mora crtati, podrzat cu (obzirom da nitko nije vristao 'mora u tome, mora u tome' zakljucujem da nismo standardizirali nista)
  • dok god standarda nema - svejedno se mora ispravno prikazati i rjesenje mora biti tocno
  • ako se ispostavi da rjesenje nije tocno, a ne ispravite na vrijeme - to je vas problem (a taj problem je ionako prilicno neovisan o alatu s kojim crtate)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 10:59 uto, 4. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Melkor
Ak nije problem, molim te zaljepi ovdje nekakav automat napravljen u tom Finomatonu
@Melkor
Ak nije problem, molim te zaljepi ovdje nekakav automat napravljen u tom Finomatonu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dhrestak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2007. (22:16:05)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3

PostPostano: 16:03 uto, 4. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je od Markeca automat super i ja cu isto tak napravit i dok god asistent ne kaze da se mora crtat u nekom odredenom programu dotle je svejedno u cem crtas...
Meni je od Markeca automat super i ja cu isto tak napravit i dok god asistent ne kaze da se mora crtat u nekom odredenom programu dotle je svejedno u cem crtas...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jadni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (16:01:46)
Postovi: (30)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 19 - 4

PostPostano: 18:26 uto, 4. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je ja bum crtal na papiru pa bum stavil jpg fajl, tak je fakat najjednostvanije. Za to samo treba inkludat graphicx :wink:
Ako netko treba posudit skener, jeftin sam!
Je ja bum crtal na papiru pa bum stavil jpg fajl, tak je fakat najjednostvanije. Za to samo treba inkludat graphicx Wink
Ako netko treba posudit skener, jeftin sam!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 0:01 sri, 5. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Markec:
Jednu hrpicu primjera imaš u službenoj dokumentaciji [url=http://tug.ctan.org/tex-archive/graphics/finomaton/examples/finomaton.pdf]ovdje[/url]. Dva automata iz zadaće se mogu vidjeti u priloženim dokumentima. Uz PDF sam stavio i PostScript verziju koja kod mene nešto bolje izgleda.

@jadni:
Zapravo, kad sam krenuo tražiti program za crtanje automata, namjera mi je bila pronaći nešto dovoljno jednostavno da ručno crtanje i skeniranje ispadne kompliciranije. ;)
@Markec:
Jednu hrpicu primjera imaš u službenoj dokumentaciji ovdje. Dva automata iz zadaće se mogu vidjeti u priloženim dokumentima. Uz PDF sam stavio i PostScript verziju koja kod mene nešto bolje izgleda.

@jadni:
Zapravo, kad sam krenuo tražiti program za crtanje automata, namjera mi je bila pronaći nešto dovoljno jednostavno da ručno crtanje i skeniranje ispadne kompliciranije. Wink



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.



dz-2008-03-10-neoriginalno.ps
 Description:

Download
 Filename:  dz-2008-03-10-neoriginalno.ps
 Filesize:  189.03 KB
 Downloaded:  315 Time(s)


dz-2008-03-10-neoriginalno.pdf
 Description:

Download
 Filename:  dz-2008-03-10-neoriginalno.pdf
 Filesize:  68.41 KB
 Downloaded:  320 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
jadni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (16:01:46)
Postovi: (30)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 19 - 4

PostPostano: 11:50 sri, 5. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Melkore jos uvijek mi je jednostavnije nacrtat i skenirat... Moze .tex fajl?
Melkore jos uvijek mi je jednostavnije nacrtat i skenirat... Moze .tex fajl?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 13:02 sri, 5. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]format mora biti ono sto latex native podrzava (ps ili eps, nikad to necu upamtiti)[/quote]

meni bi jako odgovaralo da mogu ubacivati .jpg, .gif, .png slicice jer me doma zeza miktex kad pokusam ubaciti .eps (kaze da ne prepoznaje .eps format- stagod to znacilo)

nevidim razloga (ako je slika dovoljno velika) da se zabranjuju ne-eps formati...
Nesi (napisa):
format mora biti ono sto latex native podrzava (ps ili eps, nikad to necu upamtiti)


meni bi jako odgovaralo da mogu ubacivati .jpg, .gif, .png slicice jer me doma zeza miktex kad pokusam ubaciti .eps (kaze da ne prepoznaje .eps format- stagod to znacilo)

nevidim razloga (ako je slika dovoljno velika) da se zabranjuju ne-eps formati...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dubravkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 12. 2006. (16:34:35)
Postovi: (29)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 16:31 sri, 5. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj favorit: [url=http://www.cs.usfca.edu/~jbovet/vas.html]Visual Automata Simulator[/url]
Moj favorit: Visual Automata Simulator


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 16:42 sri, 5. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dubravkor"]Moj favorit: [url=http://www.cs.usfca.edu/~jbovet/vas.html]Visual Automata Simulator[/url][/quote]
sta nisi prije reko za ovo?


eto ti jedna sarma od mene
dubravkor (napisa):
Moj favorit: Visual Automata Simulator

sta nisi prije reko za ovo?


eto ti jedna sarma od mene


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 17:26 sri, 5. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

epsovi se ne vide u .dviu vec treba koristiti pdflatex i gledati pdf, jel ti mozda zbog toga ne radi? :-k

ono sto je IMO najbitnije je da stvar radi na svim racunalima
hoce li ps/eps nastati konverzijom iz jpg-a ili iz metaposta, who cares :)
znam da na faxu nisam nikako uspjela skompajlirati .tex fajl sa direktno includeanim jpg slikama, a sa epsovima je radilo i tad sam zakljucila da to sa obicnim slikama cini se da bas i nije 'odmah' na svim masinama

ako ce raditi meni i asistentu, slobodno
al ako meni ne bude radilo, mozete ili popraviti ili cekati hoce li asistent zakljuciti da on ne zeli prihvatiti zadacu jer ni njemu ne radi....
epsovi se ne vide u .dviu vec treba koristiti pdflatex i gledati pdf, jel ti mozda zbog toga ne radi? Think

ono sto je IMO najbitnije je da stvar radi na svim racunalima
hoce li ps/eps nastati konverzijom iz jpg-a ili iz metaposta, who cares Smile
znam da na faxu nisam nikako uspjela skompajlirati .tex fajl sa direktno includeanim jpg slikama, a sa epsovima je radilo i tad sam zakljucila da to sa obicnim slikama cini se da bas i nije 'odmah' na svim masinama

ako ce raditi meni i asistentu, slobodno
al ako meni ne bude radilo, mozete ili popraviti ili cekati hoce li asistent zakljuciti da on ne zeli prihvatiti zadacu jer ni njemu ne radi....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
dubravkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 12. 2006. (16:34:35)
Postovi: (29)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 18:24 sri, 5. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"]sta nisi prije reko za ovo?[/quote]
Vidjeh temu neki dan al nisam imao vremena kopat po hardu i trazit.
Inace ima jos simulatora Turingovog stroja koji znaju i za konacni automat, pa ak se nekom da kopat i istrazivat: [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Turing_machine#Simulators]http://en.wikipedia.org/wiki/Turing_machine#Simulators[/url]

[quote]eto ti jedna sarma od mene[/quote]
fala, fala :wink:
Markec (napisa):
sta nisi prije reko za ovo?

Vidjeh temu neki dan al nisam imao vremena kopat po hardu i trazit.
Inace ima jos simulatora Turingovog stroja koji znaju i za konacni automat, pa ak se nekom da kopat i istrazivat: http://en.wikipedia.org/wiki/Turing_machine#Simulators

Citat:
eto ti jedna sarma od mene

fala, fala Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 19:53 sri, 5. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@jadni: Evo i LaTeX fajla (gzipanog).
@jadni: Evo i LaTeX fajla (gzipanog).



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.



dz-2008-03-10-neoriginalno.tex.gz
 Description:

Download
 Filename:  dz-2008-03-10-neoriginalno.tex.gz
 Filesize:  1.7 KB
 Downloaded:  319 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
jadni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (16:01:46)
Postovi: (30)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 19 - 4

PostPostano: 9:01 čet, 6. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Merci Melkor.
Nitko nije napomenuo da se .1 fajl nece vidjet ako nemate zdravu konfiguraciju LaTex editora ili ako nemate GhostScript :oops:

... ali takvi ni nejdu na ovaj forum... molim da mi se podjele posude!
Merci Melkor.
Nitko nije napomenuo da se .1 fajl nece vidjet ako nemate zdravu konfiguraciju LaTex editora ili ako nemate GhostScript Embarassed

... ali takvi ni nejdu na ovaj forum... molim da mi se podjele posude!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematička teorija računarstva Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan