Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

hp kalkulatori
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ketz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (01:12:03)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: a thousand kisses deep

PostPostano: 16:53 pon, 1. 12. 2003    Naslov: hp kalkulatori Citirajte i odgovorite

je l' se isplati nabavit stvarcicu u perspektivi fakultetskog menija, i koju verziju? cijena nije zasada bitna.
je l' se isplati nabavit stvarcicu u perspektivi fakultetskog menija, i koju verziju? cijena nije zasada bitna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:11 pon, 1. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

cuj, ja imam HP49G vec par godina
i moram priznati da ga je kadkad zabavno koristiti
ali ga nisam nikad izucavala do kraja
tako da je to jedna vrlo skupa igracka koju ne koristim (cijena mu je bila 2400 kn, sada mislim da je oko 1500)
navodno da je HP odustao od daljnje proizvodnje kalkulatora

otkad sam na faxu, ja ga bas i ne upotrebljavam, osim jednom na kolokviju iz elementarne (kad se covjek navine na postfix notaciju, malo mu je teze vratiti se na infix :mrgreen:) ali trebalo mi je zbilja samo za puko mnozenje i zbrajanje :)

uostalom, programabilne kalkove na faxu nije dozvoljeno koristiti barem na prve dvije godine

ako si zelis skupu igracku, koju, da bi iskoristio, trebas provesti par mjeseci temeljito ju proucavajuci i uceci...
meni se to nije dalo
ali mi je kalk i dalje jedan od najboljih...

sto me podsjetilo... trebala bih mu promijeniti baterije :)

ukratko, ako zbilja nemas kamo s lovom, i hoces fancy igracku, kupi si ga....
ako ga zelis, a svjestan si da ga neces jos koristiti, pricekaj vrijeme kada ce ti zatrebati, pa ga onda kupi
u svakom slucaju, najvjerojatnije ga neces moci koristiti na kolokvijima i ispitima (znas, to cudo ima ponesto svoje memorije :mrgreen:)

ehda, recimo, jedan podatak... HP48GX (ako se ne varam) i ovo moje cudo HP49G se izvana jako razlikuju, do te mjere da se ja na ovom koji nije moj nisam uspjela snaci niti toliko dabih zbrojila dva broja..... :lol:

i da, naravno, mozes imati postavljeno na klasicni, infix, oblik aritmetickih izraza (primjer a+b)
a mozes biti fancy, i koristiti RPN (reverse polish notation) olitiga postfix oblik (primjer: ab+)
postfix je zgodan za koristenje nekih resursa koje kalk pruza i da ipak sebe natjeras da sudjelujes u izracunavanju.... sto hoce biti cak i zabavno

mislim da ti detalje moze Veky reci, jer koliko se sjecam, si je relativno nedavno nabavio istu igrackicu :)
cuj, ja imam HP49G vec par godina
i moram priznati da ga je kadkad zabavno koristiti
ali ga nisam nikad izucavala do kraja
tako da je to jedna vrlo skupa igracka koju ne koristim (cijena mu je bila 2400 kn, sada mislim da je oko 1500)
navodno da je HP odustao od daljnje proizvodnje kalkulatora

otkad sam na faxu, ja ga bas i ne upotrebljavam, osim jednom na kolokviju iz elementarne (kad se covjek navine na postfix notaciju, malo mu je teze vratiti se na infix Mr. Green) ali trebalo mi je zbilja samo za puko mnozenje i zbrajanje Smile

uostalom, programabilne kalkove na faxu nije dozvoljeno koristiti barem na prve dvije godine

ako si zelis skupu igracku, koju, da bi iskoristio, trebas provesti par mjeseci temeljito ju proucavajuci i uceci...
meni se to nije dalo
ali mi je kalk i dalje jedan od najboljih...

sto me podsjetilo... trebala bih mu promijeniti baterije Smile

ukratko, ako zbilja nemas kamo s lovom, i hoces fancy igracku, kupi si ga....
ako ga zelis, a svjestan si da ga neces jos koristiti, pricekaj vrijeme kada ce ti zatrebati, pa ga onda kupi
u svakom slucaju, najvjerojatnije ga neces moci koristiti na kolokvijima i ispitima (znas, to cudo ima ponesto svoje memorije Mr. Green)

ehda, recimo, jedan podatak... HP48GX (ako se ne varam) i ovo moje cudo HP49G se izvana jako razlikuju, do te mjere da se ja na ovom koji nije moj nisam uspjela snaci niti toliko dabih zbrojila dva broja..... Laughing

i da, naravno, mozes imati postavljeno na klasicni, infix, oblik aritmetickih izraza (primjer a+b)
a mozes biti fancy, i koristiti RPN (reverse polish notation) olitiga postfix oblik (primjer: ab+)
postfix je zgodan za koristenje nekih resursa koje kalk pruza i da ipak sebe natjeras da sudjelujes u izracunavanju.... sto hoce biti cak i zabavno

mislim da ti detalje moze Veky reci, jer koliko se sjecam, si je relativno nedavno nabavio istu igrackicu Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 21:02 pon, 1. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"](cut iscrpan izvještaj o HP49G :)
mislim da ti detalje moze Veky reci, jer koliko se sjecam, si je relativno nedavno nabavio istu igrackicu :)[/quote]

Stvarno ne znam što bih detaljnije od ovoga... :-)

Meni uglavnom služi kao podsjetnik, sat, dnevnik, budilica, telefonski imenik, ispitivač raznih math-hipotezâ koje mi padnu na pamet u tramvaju/redu_u_menzi/gdjegod, korisno učilo stack-načina razmišljanja, sugovornik u beskrajnim mechanical-math-diskusijama, primjer stroja koji već zna nešto matha ali ga se može puno toga naučiti, efektan ubijač vremena kad mi se stvarno ne da niš drugo raditi, a to čudo izgleda ima toliko skrivenih stvari da mislim da će mi trebati nekih godinu dana da ga "provalim" (usporedbe radi, Casio 7400G sam potpuno "disasemblirao" za nekoliko dana).

Uskoro mislim nabaviti i PC Conectivity Kit, pa ću moći i mailove pisati na njemu (ne samo mailove Nesi preko IR porta;). A mislim da će i solidan dio magistarskog nastati na njemu...
No dobro, ja sam čudan (in case you didn't notice before:). :-)
Nesi (napisa):
(cut iscrpan izvještaj o HP49G Smile
mislim da ti detalje moze Veky reci, jer koliko se sjecam, si je relativno nedavno nabavio istu igrackicu Smile


Stvarno ne znam što bih detaljnije od ovoga... Smile

Meni uglavnom služi kao podsjetnik, sat, dnevnik, budilica, telefonski imenik, ispitivač raznih math-hipotezâ koje mi padnu na pamet u tramvaju/redu_u_menzi/gdjegod, korisno učilo stack-načina razmišljanja, sugovornik u beskrajnim mechanical-math-diskusijama, primjer stroja koji već zna nešto matha ali ga se može puno toga naučiti, efektan ubijač vremena kad mi se stvarno ne da niš drugo raditi, a to čudo izgleda ima toliko skrivenih stvari da mislim da će mi trebati nekih godinu dana da ga "provalim" (usporedbe radi, Casio 7400G sam potpuno "disasemblirao" za nekoliko dana).

Uskoro mislim nabaviti i PC Conectivity Kit, pa ću moći i mailove pisati na njemu (ne samo mailove Nesi preko IR porta;). A mislim da će i solidan dio magistarskog nastati na njemu...
No dobro, ja sam čudan (in case you didn't notice before:). Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:50 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam kalkulator fx-6300G (Casio) i taj kalkulator je po dosta pitanja upotrebljiviji od svih tih HP-ovih mini kompjutera koji se kriju iza naziva "kalkulator".
Svakako preporučam za nabaviti (ako ga nađete igdje, ipak je star dobrih 8 godina) ;)
Ja imam kalkulator fx-6300G (Casio) i taj kalkulator je po dosta pitanja upotrebljiviji od svih tih HP-ovih mini kompjutera koji se kriju iza naziva "kalkulator".
Svakako preporučam za nabaviti (ako ga nađete igdje, ipak je star dobrih 8 godina) Wink



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:53 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Meni uglavnom služi kao podsjetnik, sat, dnevnik, budilica, telefonski imenik[/quote]

ahda... poznato...
dok nisam nabavila mob koji ima podrusku za podosta takvih stvari :mrgreen:
sad se pak od moba ne odvajam, i iskreno se pribojavam sto ce mi se dogoditi ako ga izgubim (sve sto moram baviti, budjenja, telefoni, sve statistike, poruke.... etc etc etc)

[quote="veky"]korisno učilo stack-načina razmišljanja[/quote]

yup! :mrgreen:
olitiga RPN :)
to zbilja volim kog tog kalkulatora...
i nije mi gust isto to vidjeti na nekom drugom kalku.... jerbo.. ovaj ima dusu :)

[quote="veky"]to čudo izgleda ima toliko skrivenih stvari da mislim da će mi trebati nekih godinu dana da ga "provalim" (usporedbe radi, Casio 7400G sam potpuno "disasemblirao" za nekoliko dana).[/quote]

pacijent :)
i da, trebat ce ti dobra godina kopanja po njemu da ga provalis potpuno
btw, ako negdje nadjes.... ufff... koja je funkcija bila...
ahda... povrhe... ono, n povrh k... javi :)
ja nisam uspjela naci pa mi je jedan tehnofrik isprogramirao (koristeci samo stack, i dvije naredbe.... pacijent, rekoh :lol:, steta sto je sad na FERu pa ga ne mogu iskoristavati za takve stvari :) )

[quote="veky"]Uskoro mislim nabaviti i PC Conectivity Kit, pa ću moći i mailove pisati na njemu [/quote]

hoces da ti to posudim, pa istestiras i uvidis koliko ti to treba?
ono, meni se pokazalo kao JAKO solidna stvar... ali dosta kosta, pa ono, u slucaju da ti ne radi... da ne bacis lovu uzalud....

[quote="veky"](ne samo mailove Nesi preko IR porta;). [/quote]

bravo ti...
ja sam ostala na kablovskom spajanju dva kalkulatora
IR port nisam uspjela upogoniti... a nije da sam se nesto trudila....

[quote="veky"]A mislim da će i solidan dio magistarskog nastati na njemu...
No dobro, ja sam čudan (in case you didn't notice before:). :-)[/quote]

jadan on ako nije :) (skuzio to vec prije :) )

e, btw, sjecam li se dobro da si ti svoga HPicha platio 1500 kn? (ja svoga pamtim kao nekadasnjih 600 maraka kad je marka bila 4 kune => aproximacija i jednog i drugog, ali daju vrlo tocnu svotu)


:!: eee... ketz :!:
jos nesto....
ne isplati ti ga se kupovati ako mu se ne mislis posvetiit kao kucnom ljubimcu (ili curi, ovisi cemu se vise posvecujes :mrgreen:)
zbilja trazi jako puno vremena, ali daje jako puno, puno vise nego sto mozes zamisliti.... :)
veky (napisa):
Meni uglavnom služi kao podsjetnik, sat, dnevnik, budilica, telefonski imenik


ahda... poznato...
dok nisam nabavila mob koji ima podrusku za podosta takvih stvari Mr. Green
sad se pak od moba ne odvajam, i iskreno se pribojavam sto ce mi se dogoditi ako ga izgubim (sve sto moram baviti, budjenja, telefoni, sve statistike, poruke.... etc etc etc)

veky (napisa):
korisno učilo stack-načina razmišljanja


yup! Mr. Green
olitiga RPN Smile
to zbilja volim kog tog kalkulatora...
i nije mi gust isto to vidjeti na nekom drugom kalku.... jerbo.. ovaj ima dusu Smile

veky (napisa):
to čudo izgleda ima toliko skrivenih stvari da mislim da će mi trebati nekih godinu dana da ga "provalim" (usporedbe radi, Casio 7400G sam potpuno "disasemblirao" za nekoliko dana).


pacijent Smile
i da, trebat ce ti dobra godina kopanja po njemu da ga provalis potpuno
btw, ako negdje nadjes.... ufff... koja je funkcija bila...
ahda... povrhe... ono, n povrh k... javi Smile
ja nisam uspjela naci pa mi je jedan tehnofrik isprogramirao (koristeci samo stack, i dvije naredbe.... pacijent, rekoh Laughing, steta sto je sad na FERu pa ga ne mogu iskoristavati za takve stvari Smile )

veky (napisa):
Uskoro mislim nabaviti i PC Conectivity Kit, pa ću moći i mailove pisati na njemu


hoces da ti to posudim, pa istestiras i uvidis koliko ti to treba?
ono, meni se pokazalo kao JAKO solidna stvar... ali dosta kosta, pa ono, u slucaju da ti ne radi... da ne bacis lovu uzalud....

veky (napisa):
(ne samo mailove Nesi preko IR porta;).


bravo ti...
ja sam ostala na kablovskom spajanju dva kalkulatora
IR port nisam uspjela upogoniti... a nije da sam se nesto trudila....

veky (napisa):
A mislim da će i solidan dio magistarskog nastati na njemu...
No dobro, ja sam čudan (in case you didn't notice before:). Smile


jadan on ako nije Smile (skuzio to vec prije Smile )

e, btw, sjecam li se dobro da si ti svoga HPicha platio 1500 kn? (ja svoga pamtim kao nekadasnjih 600 maraka kad je marka bila 4 kune ⇒ aproximacija i jednog i drugog, ali daju vrlo tocnu svotu)


Exclamation eee... ketz Exclamation
jos nesto....
ne isplati ti ga se kupovati ako mu se ne mislis posvetiit kao kucnom ljubimcu (ili curi, ovisi cemu se vise posvecujes Mr. Green)
zbilja trazi jako puno vremena, ali daje jako puno, puno vise nego sto mozes zamisliti.... Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:01 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Ja imam kalkulator fx-6300G (Casio) i taj kalkulator je po dosta pitanja upotrebljiviji od svih tih HP-ovih mini kompjutera koji se kriju iza naziva "kalkulator".
Svakako preporučam za nabaviti (ako ga nađete igdje, ipak je star dobrih 8 godina) ;)[/quote]

necu se dati isprovocirati
necu
necu necu
:mrgreen:

aaaaaaaaaaaaaa hocuuuuuuuu :!: :!:

KAKO mozes reci da je NESTO upotrebljivije od nasih volejnih HPicha?!?!?!
pa to tvoje NESTO nema dusu :P

:PP

no, ajmo sada normalnije dalje :mrgreen:

uostalom, slazem se da je za rutinsko racunanje zbilja 'normalan' kalk bolji, utoliko sto se brzo da pronaci koja je to funkcija koju trebas i tako
manji broj opcija hoce biti korisnija stvar, ovisno za sto ti treba

ali cinjenica je da HP (i vecina ostalih programabilnih kalkova, mini kompaca kako ih ti zoves :) ) nudi daleko vise, samo je i daleko kompliciranije doci do toga.... i zahtjeva puno ulozenog vremena u razumijevanje, sto vecina zapravo ne zeli.....
vecina zeli masinu koja ce ze njih obaviti rutinski dio posla
a ne osobu koja ce s njima zivjeti kroz dan.... :)

ahda, i jedna pojava....
kad si na nekom fancy kalku neko vrijeme (citaj: koristis postfix sustav) onda se solidno tesko prebaciti 'nazad' na infix (meni je ukucavanje zbrajanja vise od dva broja bilo veliki problem kad jednom, u srednjoj, na testu iz kemije, nisam smjela korisitti svoj kalk, vec sam morala posuditi 'neki obicni' kako je profa rekla.... to je bila trauma.... ufff...)
C'Tebo (napisa):
Ja imam kalkulator fx-6300G (Casio) i taj kalkulator je po dosta pitanja upotrebljiviji od svih tih HP-ovih mini kompjutera koji se kriju iza naziva "kalkulator".
Svakako preporučam za nabaviti (ako ga nađete igdje, ipak je star dobrih 8 godina) Wink


necu se dati isprovocirati
necu
necu necu
Mr. Green

aaaaaaaaaaaaaa hocuuuuuuuu Exclamation Exclamation

KAKO mozes reci da je NESTO upotrebljivije od nasih volejnih HPicha?!?!?!
pa to tvoje NESTO nema dusu Razz

Weeee-heeee!!!

no, ajmo sada normalnije dalje Mr. Green

uostalom, slazem se da je za rutinsko racunanje zbilja 'normalan' kalk bolji, utoliko sto se brzo da pronaci koja je to funkcija koju trebas i tako
manji broj opcija hoce biti korisnija stvar, ovisno za sto ti treba

ali cinjenica je da HP (i vecina ostalih programabilnih kalkova, mini kompaca kako ih ti zoves Smile ) nudi daleko vise, samo je i daleko kompliciranije doci do toga.... i zahtjeva puno ulozenog vremena u razumijevanje, sto vecina zapravo ne zeli.....
vecina zeli masinu koja ce ze njih obaviti rutinski dio posla
a ne osobu koja ce s njima zivjeti kroz dan.... Smile

ahda, i jedna pojava....
kad si na nekom fancy kalku neko vrijeme (citaj: koristis postfix sustav) onda se solidno tesko prebaciti 'nazad' na infix (meni je ukucavanje zbrajanja vise od dva broja bilo veliki problem kad jednom, u srednjoj, na testu iz kemije, nisam smjela korisitti svoj kalk, vec sam morala posuditi 'neki obicni' kako je profa rekla.... to je bila trauma.... ufff...)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:17 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]uostalom, slazem se da je za rutinsko racunanje zbilja 'normalan' kalk bolji, utoliko sto se brzo da pronaci koja je to funkcija koju trebas i tako
manji broj opcija hoce biti korisnija stvar, ovisno za sto ti treba

ali cinjenica je da HP (i vecina ostalih programabilnih kalkova, mini kompaca kako ih ti zoves :) ) nudi daleko vise, samo je i daleko kompliciranije doci do toga.... i zahtjeva puno ulozenog vremena u razumijevanje, sto vecina zapravo ne zeli.....[/quote]
Ajde sad da se otkrijem.....
Kalkulator Casio FX-6300G je kalkulator sasvim običnog izgleda. Kad sam rekao upotrebljiviji, mislio sam na točno ono na što ti misliš kad kažeš da HP ima puno više funkcija od ovog mog ljubimca. Istina je zapravo daleko od toga. Tvoj kalkulator (HP) nema puno više funkcija od mojeg, to jest, ima. Ima puno više funkcija od mojeg, ali te funkcije, više manje nisu pretjerano korisne, one koje su korisne (pisanje simple programa, crtanje grafova) ima i moj (istina ne može crtat 3D grafove, al' šta sad). No moj ima jednu funkciju koju taj HP nema: funkcija upotrebljivosti na ispitima. Kad ti doneseš to svoje đubre veličine omanjeg (ovećeg?) mobitela i tvrdiš da je to kalkulator, nekako asistenti imaju tu tendenciju da uoče taj kalkulator (znam pouzdano da imaju tu tendenciju uočavanja na FER-u, ovdje to nisam uočio, iako neki ljudi tvrde da se ne smije imat). Kad ja izvadim svoj mali kalkulatorčić dimenzija i težine omanjeg mobitela na stol, izgledom sasvim istovjetnim svim ostalim kalkulatorima u prostoriji, nitko neće posumnjat da taj kalkulator može grafove crtat, a samo jako detaljnim proučavanjem će iskočiti na vidjelo da se mogu programi u njega pisat. :D:lol:
Po tom pitanju je upotrebljiviji ;)
Nesi (napisa):
uostalom, slazem se da je za rutinsko racunanje zbilja 'normalan' kalk bolji, utoliko sto se brzo da pronaci koja je to funkcija koju trebas i tako
manji broj opcija hoce biti korisnija stvar, ovisno za sto ti treba

ali cinjenica je da HP (i vecina ostalih programabilnih kalkova, mini kompaca kako ih ti zoves Smile ) nudi daleko vise, samo je i daleko kompliciranije doci do toga.... i zahtjeva puno ulozenog vremena u razumijevanje, sto vecina zapravo ne zeli.....

Ajde sad da se otkrijem.....
Kalkulator Casio FX-6300G je kalkulator sasvim običnog izgleda. Kad sam rekao upotrebljiviji, mislio sam na točno ono na što ti misliš kad kažeš da HP ima puno više funkcija od ovog mog ljubimca. Istina je zapravo daleko od toga. Tvoj kalkulator (HP) nema puno više funkcija od mojeg, to jest, ima. Ima puno više funkcija od mojeg, ali te funkcije, više manje nisu pretjerano korisne, one koje su korisne (pisanje simple programa, crtanje grafova) ima i moj (istina ne može crtat 3D grafove, al' šta sad). No moj ima jednu funkciju koju taj HP nema: funkcija upotrebljivosti na ispitima. Kad ti doneseš to svoje đubre veličine omanjeg (ovećeg?) mobitela i tvrdiš da je to kalkulator, nekako asistenti imaju tu tendenciju da uoče taj kalkulator (znam pouzdano da imaju tu tendenciju uočavanja na FER-u, ovdje to nisam uočio, iako neki ljudi tvrde da se ne smije imat). Kad ja izvadim svoj mali kalkulatorčić dimenzija i težine omanjeg mobitela na stol, izgledom sasvim istovjetnim svim ostalim kalkulatorima u prostoriji, nitko neće posumnjat da taj kalkulator može grafove crtat, a samo jako detaljnim proučavanjem će iskočiti na vidjelo da se mogu programi u njega pisat. Very HappyLaughing
Po tom pitanju je upotrebljiviji Wink



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:36 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]od ovog mog ljubimca.[/quote]

ma, nije bitno kakav je kalk, dok god ga smatras ljubimcem :mrgreen:
evo, ovo je pravi vlasnik :!: ;) be proud :)

[quote="C'Tebo"]Kad ti doneseš to svoje [b]đubre[/b][/quote]

ovo cu smatrati tepanjem :lol:

[quote="C'Tebo"] veličine omanjeg (ovećeg?) mobitela i tvrdiš da je to kalkulator, [/quote]

oprosti, ali nema toga mobitela koji se moze mjeriti sa ovim kalkulatorom :!:
da si rekao pola prosjecnog noteboooka, to bi jos moglo proci :)

cuj, nema on uzalud zeljeznu unutarnju konstrukciju i valjda vise od pola kile :)

[quote="C'Tebo"]nekako asistenti imaju tu tendenciju da uoče taj kalkulator (znam pouzdano da imaju tu tendenciju uočavanja na FER-u, ovdje to nisam uočio, iako neki ljudi tvrde da se ne smije imat). [/quote]

nama nisu dali
a sto se FERa tice, sjecam se ja istinitih prica da su neki ljudi dolazili na ispite sa dva slicna kalka (HP48GX) u djepu, sa ukucanim rjesenim zadatcima, i uredno prosli kroz ispit.... bez iakkvih problema sa 'asistent uocio kalk'
tj, tada se smjelo...

[quote="C'Tebo"]Kad ja izvadim svoj mali kalkulatorčić dimenzija i težine omanjeg mobitela na stol, izgledom sasvim istovjetnim svim ostalim kalkulatorima u prostoriji, nitko neće posumnjat da taj kalkulator može grafove crtat, a samo jako detaljnim proučavanjem će iskočiti na vidjelo da se mogu programi u njega pisat. :D:lol:[/quote]

cuj, meni su se daleko vise svidjale mogucnosti deriviranja i integriranja.... koje nisam nikad imala vremena prouciti do upotrebljivosti (mozda zato sto tada nisam imala blage veze o tome kako se derivira i integrira.... 'tada' je vrijeme kad sam dobila svoju igrackicu :) )
i unosenje matrica
i rjesavanja kobasicastih sustava jednadzbi
brojevi u fizicarskom i matematicarskom svijetu (kad je korijen iz 2 bas to, korjen iz dva, ili kad je to 1.4nesto)

[quote="C'Tebo"]Po tom pitanju je upotrebljiviji ;)[/quote]

aj, nek ti bude :)
C'Tebo (napisa):
od ovog mog ljubimca.


ma, nije bitno kakav je kalk, dok god ga smatras ljubimcem Mr. Green
evo, ovo je pravi vlasnik Exclamation Wink be proud Smile

C'Tebo (napisa):
Kad ti doneseš to svoje đubre


ovo cu smatrati tepanjem Laughing

C'Tebo (napisa):
veličine omanjeg (ovećeg?) mobitela i tvrdiš da je to kalkulator,


oprosti, ali nema toga mobitela koji se moze mjeriti sa ovim kalkulatorom Exclamation
da si rekao pola prosjecnog noteboooka, to bi jos moglo proci Smile

cuj, nema on uzalud zeljeznu unutarnju konstrukciju i valjda vise od pola kile Smile

C'Tebo (napisa):
nekako asistenti imaju tu tendenciju da uoče taj kalkulator (znam pouzdano da imaju tu tendenciju uočavanja na FER-u, ovdje to nisam uočio, iako neki ljudi tvrde da se ne smije imat).


nama nisu dali
a sto se FERa tice, sjecam se ja istinitih prica da su neki ljudi dolazili na ispite sa dva slicna kalka (HP48GX) u djepu, sa ukucanim rjesenim zadatcima, i uredno prosli kroz ispit.... bez iakkvih problema sa 'asistent uocio kalk'
tj, tada se smjelo...

C'Tebo (napisa):
Kad ja izvadim svoj mali kalkulatorčić dimenzija i težine omanjeg mobitela na stol, izgledom sasvim istovjetnim svim ostalim kalkulatorima u prostoriji, nitko neće posumnjat da taj kalkulator može grafove crtat, a samo jako detaljnim proučavanjem će iskočiti na vidjelo da se mogu programi u njega pisat. Very HappyLaughing


cuj, meni su se daleko vise svidjale mogucnosti deriviranja i integriranja.... koje nisam nikad imala vremena prouciti do upotrebljivosti (mozda zato sto tada nisam imala blage veze o tome kako se derivira i integrira.... 'tada' je vrijeme kad sam dobila svoju igrackicu Smile )
i unosenje matrica
i rjesavanja kobasicastih sustava jednadzbi
brojevi u fizicarskom i matematicarskom svijetu (kad je korijen iz 2 bas to, korjen iz dva, ili kad je to 1.4nesto)

C'Tebo (napisa):
Po tom pitanju je upotrebljiviji Wink


aj, nek ti bude Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:53 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]aj, nek ti bude :)[/quote]
Jeeeeeeeeeeeeej, viktori :D

Diclaimer za đubre: i mislio sam si da sam možda malo tamo pretjerao (takav rječnik koristim u every-day govoru) i mislio sam si da li da to editiram ili ne....
No offence ment.

[color=darkred][b]Thy Admin speaks[/b]: Please, ne vise... :roll:[/color]
Nesi (napisa):
aj, nek ti bude Smile

Jeeeeeeeeeeeeej, viktori Very Happy

Diclaimer za đubre: i mislio sam si da sam možda malo tamo pretjerao (takav rječnik koristim u every-day govoru) i mislio sam si da li da to editiram ili ne....
No offence ment.

Thy Admin speaks: Please, ne vise... Rolling Eyes



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 2:14 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]btw, ako negdje nadjes.... ufff... koja je funkcija bila...
ahda... povrhe... ono, n povrh k... javi :)[/quote]

MTH NXT PROB COMB

Meni je HP isto prirastao srcu, ali mislim da vrijeme grafickih kalkulatora lagano prolazi. Pocket PC-ji samo sto nisu dovoljno mocni da se na njima zavrti Mathematica (ili vec jesu? :shock: )

Oko pitanja sto je dozvoljeno na pismenima uvijek su se vodile diskusije. Moj generalni stav je da bi trebalo dozvoliti sve manje od laptopa (recimo malo preciznije, lakse od 1 kg :) ) Naravno, nece se svi asistenti/profesori sloziti, niti je moje misljenje mjerodavno (cak i na kolegijima iz kojih drzim vjezbe).
Nesi (napisa):
btw, ako negdje nadjes.... ufff... koja je funkcija bila...
ahda... povrhe... ono, n povrh k... javi Smile


MTH NXT PROB COMB

Meni je HP isto prirastao srcu, ali mislim da vrijeme grafickih kalkulatora lagano prolazi. Pocket PC-ji samo sto nisu dovoljno mocni da se na njima zavrti Mathematica (ili vec jesu? Shocked )

Oko pitanja sto je dozvoljeno na pismenima uvijek su se vodile diskusije. Moj generalni stav je da bi trebalo dozvoliti sve manje od laptopa (recimo malo preciznije, lakse od 1 kg Smile ) Naravno, nece se svi asistenti/profesori sloziti, niti je moje misljenje mjerodavno (cak i na kolegijima iz kojih drzim vjezbe).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 9:17 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da se i ja malko ubacim na ovu temu :) Vec sam parg god ponosni vlasnik TI68 :) koji je jaaako dobar plain calculator s malom miljardom funkcija koje jednostavne neznam kako di kada zasto iskoristit , razmisljao sam o kupnji grafickog ali mi ne treba jednostavno :)

[quote="Nesi"]ahda... poznato...
dok nisam nabavila mob koji ima podrusku za podosta takvih stvari
sad se pak od moba ne odvajam, i iskreno se pribojavam sto ce mi se dogoditi ako ga izgubim (sve sto moram baviti, budjenja, telefoni, sve statistike, poruke.... etc etc etc)[/quote]

Zasto mi je to poznato , od kada sam si piknuo nokiju 6600 ne odvajam se od nje , k'o da sam se odvajao od ijednog drugog moba , sam trazim neku dobru matematicku app. za njega i nikaj drugo mi nece vise trebat posto je mob preopak :)
Da se i ja malko ubacim na ovu temu Smile Vec sam parg god ponosni vlasnik TI68 Smile koji je jaaako dobar plain calculator s malom miljardom funkcija koje jednostavne neznam kako di kada zasto iskoristit , razmisljao sam o kupnji grafickog ali mi ne treba jednostavno Smile

Nesi (napisa):
ahda... poznato...
dok nisam nabavila mob koji ima podrusku za podosta takvih stvari
sad se pak od moba ne odvajam, i iskreno se pribojavam sto ce mi se dogoditi ako ga izgubim (sve sto moram baviti, budjenja, telefoni, sve statistike, poruke.... etc etc etc)


Zasto mi je to poznato , od kada sam si piknuo nokiju 6600 ne odvajam se od nje , k'o da sam se odvajao od ijednog drugog moba , sam trazim neku dobru matematicku app. za njega i nikaj drugo mi nece vise trebat posto je mob preopak Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 10:24 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad si ti zadnji put na ovom faksu trebao kalkulator?
kad si ti zadnji put na ovom faksu trebao kalkulator?



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 18:56 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Ja imam kalkulator fx-6300G (Casio) i taj kalkulator je po dosta pitanja upotrebljiviji od svih tih HP-ovih mini kompjutera koji se kriju iza naziva "kalkulator".
Svakako preporučam za nabaviti (ako ga nađete igdje, ipak je star dobrih 8 godina) ;)[/quote]

Kmek... ah, uspomene... :-)
Srednja škola... kad je četvrtina razreda išla kupit taj kalkulator nakon što sam isprogramirao tenis na njemu... 391 byte (od 400) - da, znam za memorijska suženja, ali meni su varijable također bile dio koda:-o... tako da dok je taj tenis bio gore, niš drugo se nije moglo radit na njemu. Ali kog je to bilo briga... :-))

Ako želiš vidjet kako izgleda kad mu se sruši operativni sustav, donesi ga meni na 30ak sekundi... čisto softverski. :-) Možda bih ti mogao i ovako napisati, ali nisam siguran da se najbolje sjećam svih koraka... :-)

Ali, kao što rekoh, prerastao sam ga. Kad sam u svakom trenutku znao koju instrukciju izvršava, i kad je on za mene postao konačni automat, više nije bilo zanimljivo... onda sam nabavio fx-7400. Ali to nikad više nije bilo to... upisivanje matha okrenulo je moj život u drugom pravcu, i nikad više nisam postigao tu hackersku nirvanu... that is, dok nisam otkrio P*rl. ;-)

No dobro, zabrazdih. Nostalgija... :-)
inače, mislim da još uvijek negdje imam taj tenis... ako želiš... ;-)
C'Tebo (napisa):
Ja imam kalkulator fx-6300G (Casio) i taj kalkulator je po dosta pitanja upotrebljiviji od svih tih HP-ovih mini kompjutera koji se kriju iza naziva "kalkulator".
Svakako preporučam za nabaviti (ako ga nađete igdje, ipak je star dobrih 8 godina) Wink


Kmek... ah, uspomene... Smile
Srednja škola... kad je četvrtina razreda išla kupit taj kalkulator nakon što sam isprogramirao tenis na njemu... 391 byte (od 400) - da, znam za memorijska suženja, ali meni su varijable također bile dio koda:-o... tako da dok je taj tenis bio gore, niš drugo se nije moglo radit na njemu. Ali kog je to bilo briga... Smile)

Ako želiš vidjet kako izgleda kad mu se sruši operativni sustav, donesi ga meni na 30ak sekundi... čisto softverski. Smile Možda bih ti mogao i ovako napisati, ali nisam siguran da se najbolje sjećam svih koraka... Smile

Ali, kao što rekoh, prerastao sam ga. Kad sam u svakom trenutku znao koju instrukciju izvršava, i kad je on za mene postao konačni automat, više nije bilo zanimljivo... onda sam nabavio fx-7400. Ali to nikad više nije bilo to... upisivanje matha okrenulo je moj život u drugom pravcu, i nikad više nisam postigao tu hackersku nirvanu... that is, dok nisam otkrio P*rl. Wink

No dobro, zabrazdih. Nostalgija... Smile
inače, mislim da još uvijek negdje imam taj tenis... ako želiš... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 20:21 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Psy"]kad si ti zadnji put na ovom faksu trebao kalkulator?[/quote]

Bolje je pitanje "Kada si ti zadnji puta bio na ovom faxu" :))))))))))))))))))
Psy (napisa):
kad si ti zadnji put na ovom faksu trebao kalkulator?


Bolje je pitanje "Kada si ti zadnji puta bio na ovom faxu" :))))))))))))))))))
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:55 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]No dobro, zabrazdih. Nostalgija... :-)
inače, mislim da još uvijek negdje imam taj tenis... ako želiš... ;-)[/quote]
Uuhuhu
Kako, kako???
Oću, please :lilangel:
veky (napisa):
No dobro, zabrazdih. Nostalgija... Smile
inače, mislim da još uvijek negdje imam taj tenis... ako želiš... Wink

Uuhuhu
Kako, kako???
Oću, please #Lil angel



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 10:20 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]
Bolje je pitanje "Kada si ti zadnji puta bio na ovom faxu" :))))))))))))))))))[/quote]


ja cam ti na faksu redovito svaki dan od 8 ujutro :)
fly (napisa):

Bolje je pitanje "Kada si ti zadnji puta bio na ovom faxu" Smile)))))))))))))))))



ja cam ti na faksu redovito svaki dan od 8 ujutro Smile



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 16:41 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Psy"]Bolje je pitanje "Kada si ti zadnji puta bio na ovom faxu" :))))))))))))))))))[/quote]

:twisted: :twisted: :twisted: Ma to je bilo meni upuceno posto se vise niti ne sjecam kako fax izgleda :) :twisted: :twisted: :twisted:
Psy (napisa):
Bolje je pitanje "Kada si ti zadnji puta bio na ovom faxu" Smile)))))))))))))))))


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ma to je bilo meni upuceno posto se vise niti ne sjecam kako fax izgleda Smile Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 11:33 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

broDo
broDo



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:34 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]navodno da je HP odustao od daljnje proizvodnje kalkulatora[/quote]
HP nije odustao od proizvodnje kalkulatora! :-D
Nove modele možete vidjeti na: [url]http://www.hpcalc.org/hp49gplus.php[/url]
Darko
--
RPN je zakon! ;-)
Nesi (napisa):
navodno da je HP odustao od daljnje proizvodnje kalkulatora

HP nije odustao od proizvodnje kalkulatora! Very Happy
Nove modele možete vidjeti na: http://www.hpcalc.org/hp49gplus.php
Darko

RPN je zakon! Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
darko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2003. (13:56:00)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:18 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Meni je HP isto prirastao srcu, ali mislim da vrijeme grafickih kalkulatora lagano prolazi.[/quote]HP48 je meni još uvijek puno upotrebljiviji od svih kalkulatora koje sam vidio na PalmOS i PocketPC uređajima, prvenstveno zbog dobro dizajnirane tipkovnice. Stylus i nabadanje po ekranu je još uvijek nespretno i sporo u odnosu na HP48 i druge slične kalkulatore.
[quote="krcko"]Pocket PC-ji samo sto nisu dovoljno mocni da se na njima zavrti Mathematica (ili vec jesu? :shock: ) [/quote]Novi HP49G+ ima ARM procesor (200MHz-ni, ali spušten na 75MHz kako bi baterije duže trajale) koji se koristi u PocketPC i novijim PalmOS uređajima. Kad se sjetim kako je Mathematica 2.x većinu "kalkulatorskih" funkcija radila prihvatljivom brzinom i na 486-icama, mislim da su sadašnji ARM procesori i više nego dovoljno brzi. Pitanje je samo je li se Wolfram Researchu isplati portati Mathematicu i koliko bi naplaćivali licencu.

Darko
krcko (napisa):
Meni je HP isto prirastao srcu, ali mislim da vrijeme grafickih kalkulatora lagano prolazi.
HP48 je meni još uvijek puno upotrebljiviji od svih kalkulatora koje sam vidio na PalmOS i PocketPC uređajima, prvenstveno zbog dobro dizajnirane tipkovnice. Stylus i nabadanje po ekranu je još uvijek nespretno i sporo u odnosu na HP48 i druge slične kalkulatore.
krcko (napisa):
Pocket PC-ji samo sto nisu dovoljno mocni da se na njima zavrti Mathematica (ili vec jesu? Shocked )
Novi HP49G+ ima ARM procesor (200MHz-ni, ali spušten na 75MHz kako bi baterije duže trajale) koji se koristi u PocketPC i novijim PalmOS uređajima. Kad se sjetim kako je Mathematica 2.x većinu "kalkulatorskih" funkcija radila prihvatljivom brzinom i na 486-icama, mislim da su sadašnji ARM procesori i više nego dovoljno brzi. Pitanje je samo je li se Wolfram Researchu isplati portati Mathematicu i koliko bi naplaćivali licencu.

Darko




Zadnja promjena: darko; 15:28 pet, 5. 12. 2003; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan