Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Promjena lozinke na studentu?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mibo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2007. (14:52:50)
Postovi: (51)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: /var/tmp

PostPostano: 18:56 uto, 18. 3. 2008    Naslov: Promjena lozinke na studentu? Citirajte i odgovorite

Spojen sam ssh-om na student-a i želio bih promjeniti svoju lozinku.
Smijem li?

[tt]$ passwd
ksh: passwd: cannot execute[/tt]

P.S. Pretpostavljam da je chmod-ano iz sigurnosnih razloga; no nije li istina da ionako [i]samo[/i] [b]root[/b] može mijenjati lozinke drugih korisnika (putem passwd-a)?
Spojen sam ssh-om na student-a i želio bih promjeniti svoju lozinku.
Smijem li?

$ passwd
ksh: passwd: cannot execute


P.S. Pretpostavljam da je chmod-ano iz sigurnosnih razloga; no nije li istina da ionako samo root može mijenjati lozinke drugih korisnika (putem passwd-a)?



_________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH
George Orwell: 1984
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 19:01 uto, 18. 3. 2008    Naslov: Re: Promjena lozinke na studentu? Citirajte i odgovorite

[quote="mibo"]Spojen sam ssh-om na student-a i želio bih promjeniti svoju lozinku.
Smijem li?

[tt]$ passwd
ksh: passwd: cannot execute[/tt]
[/quote]
Bas sam sad probao i meni se to takodjer dogadja. Vjerojatno je doslo do greske kod postavljanja permissiona.
mibo (napisa):
Spojen sam ssh-om na student-a i želio bih promjeniti svoju lozinku.
Smijem li?

$ passwd
ksh: passwd: cannot execute


Bas sam sad probao i meni se to takodjer dogadja. Vjerojatno je doslo do greske kod postavljanja permissiona.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 16:14 sri, 26. 3. 2008    Naslov: Re: Promjena lozinke na studentu? Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="mibo"]Spojen sam ssh-om na student-a i želio bih promjeniti svoju lozinku.
Smijem li?

[tt]$ passwd
ksh: passwd: cannot execute[/tt]
[/quote]
Bas sam sad probao i meni se to takodjer dogadja. Vjerojatno je doslo do greske kod postavljanja permissiona.[/quote]

Popravljeno. Sad znam i da su passwd i chfn na HP-UX-u isti binary...
mdoko (napisa):
mibo (napisa):
Spojen sam ssh-om na student-a i želio bih promjeniti svoju lozinku.
Smijem li?

$ passwd
ksh: passwd: cannot execute


Bas sam sad probao i meni se to takodjer dogadja. Vjerojatno je doslo do greske kod postavljanja permissiona.


Popravljeno. Sad znam i da su passwd i chfn na HP-UX-u isti binary...



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mibo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2007. (14:52:50)
Postovi: (51)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: /var/tmp

PostPostano: 9:27 pon, 31. 3. 2008    Naslov: Hvala Citirajte i odgovorite

Super. Hvala.
[size=1]
P.S. Zar sam u [i]manjini[/i] koja ima zdravu naviku promjene passworda, dok "većina" izmisli lozinku klase [tt]2203[/tt] (aka rođendan aka PIN) i mirno spava :-)?[/size]
Super. Hvala.

P.S. Zar sam u manjini koja ima zdravu naviku promjene passworda, dok "većina" izmisli lozinku klase 2203 (aka rođendan aka PIN) i mirno spava Smile?



_________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH
George Orwell: 1984
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:14 pon, 31. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

vjerujem da si u manjini, bar sto se navike promjene tice
osobno, da idem mijenjati passworde, svugdje gdje postoje, mislim da se iduci dan ne bi znala ulogirati :) (obzirom da na barem 50tak mjesta na netu imam accounte koji imaju svoju kombinacjiu uname+pass, gdje se i uname i pass cupaju iz more or less konacnog skupa, ali svejedno, ima puno kombinacija :) )

a sto se tice tezine passworda, meni to ovisi o tome koliko zelim da bude tesko probiti nekojeg, tj. koliko mi je bitno da se u neki ne provali na glupe nacine :)
znaci od dictionary worda + broja + velikih slova do (vizualno) random slova, brojeva, znakova fkors veliko/malo :)

najslabije mi je rijec koja meni ima znacenje, ali nije dictionary (jer ima tipfeler :) )

meni osobno je najgluplje iskustvo server u bivsoj firmi koji te tjera da SVAKIH mjesec dana mijenjas password :arrow: tjera te da budes glup i stavis neki counter, else se neces znati ulogirati next day, pogotovo ako masinu nemas obicaj gasiti/odlogiravati se 'osim ako' nesto.... glupost
umjesto da ljude nauce cemu passwordi sluze i kako se slazu i kako se pamte :)
vjerujem da si u manjini, bar sto se navike promjene tice
osobno, da idem mijenjati passworde, svugdje gdje postoje, mislim da se iduci dan ne bi znala ulogirati Smile (obzirom da na barem 50tak mjesta na netu imam accounte koji imaju svoju kombinacjiu uname+pass, gdje se i uname i pass cupaju iz more or less konacnog skupa, ali svejedno, ima puno kombinacija Smile )

a sto se tice tezine passworda, meni to ovisi o tome koliko zelim da bude tesko probiti nekojeg, tj. koliko mi je bitno da se u neki ne provali na glupe nacine Smile
znaci od dictionary worda + broja + velikih slova do (vizualno) random slova, brojeva, znakova fkors veliko/malo Smile

najslabije mi je rijec koja meni ima znacenje, ali nije dictionary (jer ima tipfeler Smile )

meni osobno je najgluplje iskustvo server u bivsoj firmi koji te tjera da SVAKIH mjesec dana mijenjas password Arrow tjera te da budes glup i stavis neki counter, else se neces znati ulogirati next day, pogotovo ako masinu nemas obicaj gasiti/odlogiravati se 'osim ako' nesto.... glupost
umjesto da ljude nauce cemu passwordi sluze i kako se slazu i kako se pamte Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mibo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2007. (14:52:50)
Postovi: (51)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: /var/tmp

PostPostano: 14:48 sri, 2. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]osobno, da idem mijenjati passworde, svugdje gdje postoje, mislim da se iduci dan ne bi znala ulogirati :)[/quote]

Osobno, važnije i 'ukradljive' lozinke mijenjam češće ('ukradljive' = one koje putuju nesigurnim (čitaj FTP, HTTP, etc.) kanalima češće nego rijeđe), dok za nebitne accounte gotovo nikad ne mijenjam lozinke; štoviše nebitni accounti su najčešće [i]jednokratni[/i] :lol:

[quote="Nesi"]najslabije mi je rijec koja meni ima znacenje, ali nije dictionary (jer ima tipfeler :) )[/quote]
Najslabija mi je alfanumerička dužine [i]d[/i] (8 < [i]d[/i] < 12); gdjegdje s kojim velikim slovom :twisted:

[quote="Nesi"]meni osobno je najgluplje iskustvo server u bivsoj firmi koji [b]te tjera[/b] da [b]SVAKIH mjesec dana[/b] mijenjas password :arrow: tjera te da budes glup[/quote]
U potpunosti se slažem.
Nesi (napisa):
osobno, da idem mijenjati passworde, svugdje gdje postoje, mislim da se iduci dan ne bi znala ulogirati Smile


Osobno, važnije i 'ukradljive' lozinke mijenjam češće ('ukradljive' = one koje putuju nesigurnim (čitaj FTP, HTTP, etc.) kanalima češće nego rijeđe), dok za nebitne accounte gotovo nikad ne mijenjam lozinke; štoviše nebitni accounti su najčešće jednokratni Laughing

Nesi (napisa):
najslabije mi je rijec koja meni ima znacenje, ali nije dictionary (jer ima tipfeler Smile )

Najslabija mi je alfanumerička dužine d (8 < d < 12); gdjegdje s kojim velikim slovom Twisted Evil

Nesi (napisa):
meni osobno je najgluplje iskustvo server u bivsoj firmi koji te tjera da SVAKIH mjesec dana mijenjas password Arrow tjera te da budes glup

U potpunosti se slažem.



_________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH
George Orwell: 1984
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan