Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pomoc: odabir smjera?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mops
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (20:55:07)
Postovi: (1F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: osijek

PostPostano: 17:42 čet, 20. 3. 2008    Naslov: Pomoc: odabir smjera? Citirajte i odgovorite

Mozda ce se ovo pitanje nekima ciniti glupo ili smijesno ali nadam se da ce mi netko pomoci.
Studiram matematiku na PMF-u u Splitu , po bolonji (nazalost :( ).
Kako me ponudeni smjerovi ovdje pretjerano ne zanimaju (a i htjela bi otici s ovog faxa) malo sam gledala vase.
zanima me je li dobro (po vasem misljenju) da osoba koju zanimaju dijelovi matematike poput kombinatorike i vjerojatnosti upise statisticki smjer? :?: :? :?:
i hoce li biti neka nazovimo prezenatacij smjerova(nesto kao dan fakulteta kada se upisujes na prvu godinu) gdje bi mogla saznati sve informacije koje me zanimaju?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru :D
Mozda ce se ovo pitanje nekima ciniti glupo ili smijesno ali nadam se da ce mi netko pomoci.
Studiram matematiku na PMF-u u Splitu , po bolonji (nazalost Sad ).
Kako me ponudeni smjerovi ovdje pretjerano ne zanimaju (a i htjela bi otici s ovog faxa) malo sam gledala vase.
zanima me je li dobro (po vasem misljenju) da osoba koju zanimaju dijelovi matematike poput kombinatorike i vjerojatnosti upise statisticki smjer? Question Confused Question
i hoce li biti neka nazovimo prezenatacij smjerova(nesto kao dan fakulteta kada se upisujes na prvu godinu) gdje bi mogla saznati sve informacije koje me zanimaju?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:20 čet, 20. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Već je bilo nešto slično tome, a i bit će još toga. Btw i na danima otv vrata se upoznaje buduće studente sa diplomskim studijima...bar je tako bilo prije nego sam ja upisao prvu godinu...

A ako te zanima vjerojatnost i kombinatorika, to je definitivno + za statistiku... ;)
Već je bilo nešto slično tome, a i bit će još toga. Btw i na danima otv vrata se upoznaje buduće studente sa diplomskim studijima...bar je tako bilo prije nego sam ja upisao prvu godinu...

A ako te zanima vjerojatnost i kombinatorika, to je definitivno + za statistiku... Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 21:56 čet, 20. 3. 2008    Naslov: Re: Pomoc: odabir smjera? Citirajte i odgovorite

[quote="mops"] osoba koju zanimaju dijelovi matematike poput kombinatorike i vjerojatnosti upise statisticki smjer? [/quote]
Ako uz to ide i analiza (jer u vjerojatnosti se sve vrti oko integrala i mjere), izbor je dobar. Do sada je smjer izgledao tako da je imao kolegije iz vjerojatnosti i statistike (statistika, slucajni procesi, statisticki praktikum,...), analize (metricki prostori, normirani prostori,...) i racunarsko-numericke kolegije (baze podatka, praktikum primijenjene matematike,...). Vrhunac vjerojatnosnih kolegija je zavrsavao s teorijom vjerojatnosti :D u kojoj se vrlo precizno obrađuju brojni vazni rezultati koji su u mnogim prethodnim kolegijima navodjeni bez dokaza. Tu se koristi puno analize.

Ako vise volis primjene, ni financijska nije los izbor. (Molim ostale kolege koji ciljaju na ovaj smjer da mi ne zamjere :wink:)
mops (napisa):
osoba koju zanimaju dijelovi matematike poput kombinatorike i vjerojatnosti upise statisticki smjer?

Ako uz to ide i analiza (jer u vjerojatnosti se sve vrti oko integrala i mjere), izbor je dobar. Do sada je smjer izgledao tako da je imao kolegije iz vjerojatnosti i statistike (statistika, slucajni procesi, statisticki praktikum,...), analize (metricki prostori, normirani prostori,...) i racunarsko-numericke kolegije (baze podatka, praktikum primijenjene matematike,...). Vrhunac vjerojatnosnih kolegija je zavrsavao s teorijom vjerojatnosti Very Happy u kojoj se vrlo precizno obrađuju brojni vazni rezultati koji su u mnogim prethodnim kolegijima navodjeni bez dokaza. Tu se koristi puno analize.

Ako vise volis primjene, ni financijska nije los izbor. (Molim ostale kolege koji ciljaju na ovaj smjer da mi ne zamjere Wink)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mops
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (20:55:07)
Postovi: (1F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: osijek

PostPostano: 13:12 sub, 22. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

znas li mozda kada su ti dani otvorenih vrata?
znas li mozda kada su ti dani otvorenih vrata?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 13:47 sub, 22. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozes probat saznat puno informacija na smotri sveucilista koja ti je od 12-15.travnja u zagrebu u studenskom centru...Znalo se uvijek i takove savjete davat...
Ja mislim da bi isto trebala apelirat na stitistiku i financijsku...:-)
mozes probat saznat puno informacija na smotri sveucilista koja ti je od 12-15.travnja u zagrebu u studenskom centru...Znalo se uvijek i takove savjete davat...
Ja mislim da bi isto trebala apelirat na stitistiku i financijsku...Smile



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mops
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (20:55:07)
Postovi: (1F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: osijek

PostPostano: 14:35 uto, 15. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala vam na odgovorima. :D cula sam se i sa prodekanicom za nastavu.samo jos molim da mi netko javi kada se sazna tocan datum kada ce biti u svibnju otvoreni dani matematickog odjela.
HVALA!!!!!!! :D
hvala vam na odgovorima. Very Happy cula sam se i sa prodekanicom za nastavu.samo jos molim da mi netko javi kada se sazna tocan datum kada ce biti u svibnju otvoreni dani matematickog odjela.
HVALA!!!!!!! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan