Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

druga zadaća
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 11:44 pon, 12. 5. 2008    Naslov: druga zadaća Citirajte i odgovorite

jel bi bilo moguće da se objasne neke funkcije , mislim na njihov rad iz prozor.cpp,mislim ne traba za onaj dio koji smo radili na vježbama..
ekran i iekran su mi potpuno jasni,al od prozora nadalje više niš ne kužim..misla sam da se dodaju neki komentari, jer mi je teško se tak snalazit..
jel bi bilo moguće da se objasne neke funkcije , mislim na njihov rad iz prozor.cpp,mislim ne traba za onaj dio koji smo radili na vježbama..
ekran i iekran su mi potpuno jasni,al od prozora nadalje više niš ne kužim..misla sam da se dodaju neki komentari, jer mi je teško se tak snalazit..



_________________
Jos jedna ovca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 14:45 pon, 12. 5. 2008    Naslov: Re: druga zadaća Citirajte i odgovorite

[quote="Debla"]jel bi bilo moguće da se objasne neke funkcije , mislim na njihov rad iz prozor.cpp,mislim ne traba za onaj dio koji smo radili na vježbama..
ekran i iekran su mi potpuno jasni,al od prozora nadalje više niš ne kužim..misla sam da se dodaju neki komentari, jer mi je teško se tak snalazit..[/quote]
Dobro. Večeras dolazim u ZG, pa ću onda malo detaljnije objasniti što koja funkcija radi.
Debla (napisa):
jel bi bilo moguće da se objasne neke funkcije , mislim na njihov rad iz prozor.cpp,mislim ne traba za onaj dio koji smo radili na vježbama..
ekran i iekran su mi potpuno jasni,al od prozora nadalje više niš ne kužim..misla sam da se dodaju neki komentari, jer mi je teško se tak snalazit..

Dobro. Večeras dolazim u ZG, pa ću onda malo detaljnije objasniti što koja funkcija radi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 0:18 uto, 13. 5. 2008    Naslov: Re: druga zadaća Citirajte i odgovorite

[quote="Debla"]jel bi bilo moguće da se objasne neke funkcije , mislim na njihov rad iz prozor.cpp,mislim ne traba za onaj dio koji smo radili na vježbama..
ekran i iekran su mi potpuno jasni,al od prozora nadalje više niš ne kužim..misla sam da se dodaju neki komentari, jer mi je teško se tak snalazit..[/quote]

Napisao sam neke komentare u prozori.cpp. Ako je i dalje nejasno, pitajte.
Debla (napisa):
jel bi bilo moguće da se objasne neke funkcije , mislim na njihov rad iz prozor.cpp,mislim ne traba za onaj dio koji smo radili na vježbama..
ekran i iekran su mi potpuno jasni,al od prozora nadalje više niš ne kužim..misla sam da se dodaju neki komentari, jer mi je teško se tak snalazit..


Napisao sam neke komentare u prozori.cpp. Ako je i dalje nejasno, pitajte.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 8:49 uto, 13. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ne mogu otvoriti prozor.cpp
tj. otvori ali pise samo
˙ţ#
ja ne mogu otvoriti prozor.cpp
tj. otvori ali pise samo
˙ţ#


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 9:23 uto, 13. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ni ja isto ni main,u cemu je problem?
ni ja isto ni main,u cemu je problem?


[Vrh]
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 9:49 uto, 13. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]ni ja isto ni main,u cemu je problem?[/quote]
Ajde probajte sada prozor.cpp
Izbacio sam specijalne znakove iz komentara. Ako sada radi, onda je u tome bio problem. Zbog toga sam stavio main.pdf, jer mislim da su tamo komentari važni.
Anonymous (napisa):
ni ja isto ni main,u cemu je problem?

Ajde probajte sada prozor.cpp
Izbacio sam specijalne znakove iz komentara. Ako sada radi, onda je u tome bio problem. Zbog toga sam stavio main.pdf, jer mislim da su tamo komentari važni.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 11:02 uto, 13. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni i dalje isto otvara
meni i dalje isto otvara


[Vrh]
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 11:29 uto, 13. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]meni i dalje isto otvara[/quote]
Nije mi jasno zašto neće. Evo .zip datoteka.

Mada, netko mi je rekao da je datoteke uspio bez problema otvoriti u VS, ali da nije uspio u DevCppu
Anonymous (napisa):
meni i dalje isto otvara

Nije mi jasno zašto neće. Evo .zip datoteka.

Mada, netko mi je rekao da je datoteke uspio bez problema otvoriti u VS, ali da nije uspio u DevCppu





zad2.zip
 Description:

Download
 Filename:  zad2.zip
 Filesize:  5.92 KB
 Downloaded:  137 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 15:27 uto, 13. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se u vimu sve otvara fantastično 8)
Meni se u vimu sve otvara fantastično Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nikola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2006. (11:10:47)
Postovi: (12)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 16 - 1

PostPostano: 23:14 uto, 13. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se čini da je u main.cpp zadnji crtež koji se ispisuje kriv jer se s1 nalazi na poziciji (1, 1) u Skrolu, a nacrtan je kao da je iznad i da su u ispisiProzore iznad tog crteža koordinate od s1 (0, -1), a ne (0, 2).
Meni se čini da je u main.cpp zadnji crtež koji se ispisuje kriv jer se s1 nalazi na poziciji (1, 1) u Skrolu, a nacrtan je kao da je iznad i da su u ispisiProzore iznad tog crteža koordinate od s1 (0, -1), a ne (0, 2).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 9:08 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nikola"]Meni se čini da je u main.cpp zadnji crtež koji se ispisuje kriv jer se s1 nalazi na poziciji (1, 1) u Skrolu, a nacrtan je kao da je iznad i da su u ispisiProzore iznad tog crteža koordinate od s1 (0, -1), a ne (0, 2).[/quote]
Ja mislim da je dobar (skrol je jednom pokamnut dolje, pa 4 puta gore). Pogledajte ono što ispiše naredba ispisiProzore. Ona iako se prozor skrola, zapamti njegove koordinate. Tako želim da radi i move naredba.

Pogledate li detaljnije kraj primjera vidjet ćete da je jedan prozor više uništen.

Dakle, ja sam zamislio (a to sam i rekao na vježbama) da bi vam najjednostavnije u skroll_prozor ubaciti jedan prozor(bez rubova) između njega i sadržaja prozora, pa da samo taj prozor mičete gore-dolje, sve potprozore u stvari dodajete tome prozoru, a slično treba raditi i getSljedeciPodprozor
Nikola (napisa):
Meni se čini da je u main.cpp zadnji crtež koji se ispisuje kriv jer se s1 nalazi na poziciji (1, 1) u Skrolu, a nacrtan je kao da je iznad i da su u ispisiProzore iznad tog crteža koordinate od s1 (0, -1), a ne (0, 2).

Ja mislim da je dobar (skrol je jednom pokamnut dolje, pa 4 puta gore). Pogledajte ono što ispiše naredba ispisiProzore. Ona iako se prozor skrola, zapamti njegove koordinate. Tako želim da radi i move naredba.

Pogledate li detaljnije kraj primjera vidjet ćete da je jedan prozor više uništen.

Dakle, ja sam zamislio (a to sam i rekao na vježbama) da bi vam najjednostavnije u skroll_prozor ubaciti jedan prozor(bez rubova) između njega i sadržaja prozora, pa da samo taj prozor mičete gore-dolje, sve potprozore u stvari dodajete tome prozoru, a slično treba raditi i getSljedeciPodprozor


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 10:44 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

dali je kad stvaramo dialog (pozivamo konstruktor) treba 'fizicki' naredbom dodajProzor dodati dva gumba, ili treba to samo implementirati u naredbi iscrtaj (tj. da samo naredba iscrtaj() nacrta 2 gumba u dialogu)?
dali je kad stvaramo dialog (pozivamo konstruktor) treba 'fizicki' naredbom dodajProzor dodati dva gumba, ili treba to samo implementirati u naredbi iscrtaj (tj. da samo naredba iscrtaj() nacrta 2 gumba u dialogu)?



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 10:54 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="shumi1"]dali je kad stvaramo dialog (pozivamo konstruktor) treba 'fizicki' naredbom dodajProzor dodati dva gumba, ili treba to samo implementirati u naredbi iscrtaj (tj. da samo naredba iscrtaj() nacrta 2 gumba u dialogu)?[/quote]

Ja bi bolje da ga fizički dodate. Pri tome naravno treba paziti na iznimke koje se mogu javiti, prilikom pokušaja iscrtavanja gumba..., jer dialog nije dodan na aplikaciju (nema ekran)...
shumi1 (napisa):
dali je kad stvaramo dialog (pozivamo konstruktor) treba 'fizicki' naredbom dodajProzor dodati dva gumba, ili treba to samo implementirati u naredbi iscrtaj (tj. da samo naredba iscrtaj() nacrta 2 gumba u dialogu)?


Ja bi bolje da ga fizički dodate. Pri tome naravno treba paziti na iznimke koje se mogu javiti, prilikom pokušaja iscrtavanja gumba..., jer dialog nije dodan na aplikaciju (nema ekran)...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nikola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2006. (11:10:47)
Postovi: (12)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 16 - 1

PostPostano: 15:23 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vinko"]Dakle, ja sam zamislio (a to sam i rekao na vježbama) da bi vam najjednostavnije u skroll_prozor ubaciti jedan prozor(bez rubova) između njega i sadržaja prozora, pa da samo taj prozor mičete gore-dolje, sve potprozore u stvari dodajete tome prozoru, a slično treba raditi i getSljedeciPodprozor[/quote]
Da li onda funkcija getBrojPodprozora vraća broj potprozora od tog prozora bez rubova?

Kako da namjestimo veličinu tog potprozora? Jer ako npr. dodamo scroll-prozoru potprozor na mjesto (0, -1), onda kod ispisa neće biti gornjeg ruba od tog potprozora. Ali ako sada napravimo jedan skrol dolje i iscrtamo, gornji rub bi se trebao pojaviti. Ali ako se taj potprozor nalazi unutar tog potprozora bez rubova i dalje na poziciji (0, -1), onda se njegov gornji rub ne bi ispisao? Ili da ne mijenjamo veličinu praznog potprozora, nego namjestimo da se ispisuje dio potprozora unutar scroll-prozora, tj. da promijenimo funkciju getEkran()?
vinko (napisa):
Dakle, ja sam zamislio (a to sam i rekao na vježbama) da bi vam najjednostavnije u skroll_prozor ubaciti jedan prozor(bez rubova) između njega i sadržaja prozora, pa da samo taj prozor mičete gore-dolje, sve potprozore u stvari dodajete tome prozoru, a slično treba raditi i getSljedeciPodprozor

Da li onda funkcija getBrojPodprozora vraća broj potprozora od tog prozora bez rubova?

Kako da namjestimo veličinu tog potprozora? Jer ako npr. dodamo scroll-prozoru potprozor na mjesto (0, -1), onda kod ispisa neće biti gornjeg ruba od tog potprozora. Ali ako sada napravimo jedan skrol dolje i iscrtamo, gornji rub bi se trebao pojaviti. Ali ako se taj potprozor nalazi unutar tog potprozora bez rubova i dalje na poziciji (0, -1), onda se njegov gornji rub ne bi ispisao? Ili da ne mijenjamo veličinu praznog potprozora, nego namjestimo da se ispisuje dio potprozora unutar scroll-prozora, tj. da promijenimo funkciju getEkran()?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 18:00 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nikola"]li onda funkcija getBrojPodprozora vraća broj potprozora od tog prozora bez rubova?[/quote]
Ne

[quote="Nikola"]Kako da namjestimo veličinu tog potprozora? Jer ako npr. dodamo scroll-prozoru potprozor na mjesto (0, -1), onda kod ispisa neće biti gornjeg ruba od tog potprozora. Ali ako sada napravimo jedan skrol dolje i iscrtamo, gornji rub bi se trebao pojaviti. Ali ako se taj potprozor nalazi unutar tog potprozora bez rubova i dalje na poziciji (0, -1), onda se njegov gornji rub ne bi ispisao? Ili da ne mijenjamo veličinu praznog potprozora, nego namjestimo da se ispisuje dio potprozora unutar scroll-prozora, tj. da promijenimo funkciju getEkran()?[/quote]

Ništa mi nije jasno i ne vidim ovdje nikakav problem.
Ja mislim da treba pripaziti jedino na naredbu move, i to stvarno ne puno. jedna naredba.
Nikola (napisa):
li onda funkcija getBrojPodprozora vraća broj potprozora od tog prozora bez rubova?

Ne

Nikola (napisa):
Kako da namjestimo veličinu tog potprozora? Jer ako npr. dodamo scroll-prozoru potprozor na mjesto (0, -1), onda kod ispisa neće biti gornjeg ruba od tog potprozora. Ali ako sada napravimo jedan skrol dolje i iscrtamo, gornji rub bi se trebao pojaviti. Ali ako se taj potprozor nalazi unutar tog potprozora bez rubova i dalje na poziciji (0, -1), onda se njegov gornji rub ne bi ispisao? Ili da ne mijenjamo veličinu praznog potprozora, nego namjestimo da se ispisuje dio potprozora unutar scroll-prozora, tj. da promijenimo funkciju getEkran()?


Ništa mi nije jasno i ne vidim ovdje nikakav problem.
Ja mislim da treba pripaziti jedino na naredbu move, i to stvarno ne puno. jedna naredba.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 19:10 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozete li mi reci u kojoj ste tocno verziji MS VS -a kompajlirali ovaj kod jer koristim MS Development Environment 2003 v7.1.3088 i imam probleme s kompajlerom.

(vracao mi neke exceptione prije nege se pocela izvrsavati bilo koja naredba koju sam sam implementirao ... debuggerom sam dosao da se exception dogadja kod dynamic_casta u konstruktoru podekrana. zamijenio sam sa obicnim castom, sto je proslo ali se javili drugi exceptioni)
Mozete li mi reci u kojoj ste tocno verziji MS VS -a kompajlirali ovaj kod jer koristim MS Development Environment 2003 v7.1.3088 i imam probleme s kompajlerom.

(vracao mi neke exceptione prije nege se pocela izvrsavati bilo koja naredba koju sam sam implementirao ... debuggerom sam dosao da se exception dogadja kod dynamic_casta u konstruktoru podekrana. zamijenio sam sa obicnim castom, sto je proslo ali se javili drugi exceptioni)



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DoTo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2007. (13:42:28)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 19:24 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="shumi1"]Mozete li mi reci u kojoj ste tocno verziji MS VS -a kompajlirali ovaj kod jer koristim MS Development Environment 2003 v7.1.3088 i imam probleme s kompajlerom.

(vracao mi neke exceptione prije nege se pocela izvrsavati bilo koja naredba koju sam sam implementirao ... debuggerom sam dosao da se exception dogadja kod dynamic_casta u konstruktoru podekrana. zamijenio sam sa obicnim castom, sto je proslo ali se javili drugi exceptioni)[/quote]



i meni se to dogodilo i pitao bih asistenta (ili tko god to zna) zasto. na VS 2005 mi radi bez problema, a na VS2003 imam isti problem kao i ti. na VS 2003 postoje samo jedni exceptioni i to su oni koji su navedeni da ih treba ukljuciti. to je ona prica:

Ako program kompajlirate u Visual Studiu, uključite SEH Exceptione (Solution Explorer, Propertys projekta, Configuration Propertys, C/C++, Code Generation, Enable C++ Exceptions) ili program kopajlirajte /EHa

i ja sam zakljucio da je do dynamic_cast-a...
shumi1 (napisa):
Mozete li mi reci u kojoj ste tocno verziji MS VS -a kompajlirali ovaj kod jer koristim MS Development Environment 2003 v7.1.3088 i imam probleme s kompajlerom.

(vracao mi neke exceptione prije nege se pocela izvrsavati bilo koja naredba koju sam sam implementirao ... debuggerom sam dosao da se exception dogadja kod dynamic_casta u konstruktoru podekrana. zamijenio sam sa obicnim castom, sto je proslo ali se javili drugi exceptioni)




i meni se to dogodilo i pitao bih asistenta (ili tko god to zna) zasto. na VS 2005 mi radi bez problema, a na VS2003 imam isti problem kao i ti. na VS 2003 postoje samo jedni exceptioni i to su oni koji su navedeni da ih treba ukljuciti. to je ona prica:

Ako program kompajlirate u Visual Studiu, uključite SEH Exceptione (Solution Explorer, Propertys projekta, Configuration Propertys, C/C++, Code Generation, Enable C++ Exceptions) ili program kopajlirajte /EHa

i ja sam zakljucio da je do dynamic_cast-a...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 19:35 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="DoTo"][quote="shumi1"]Mozete li mi reci u kojoj ste tocno verziji MS VS -a kompajlirali ovaj kod jer koristim MS Development Environment 2003 v7.1.3088 i imam probleme s kompajlerom.

(vracao mi neke exceptione prije nege se pocela izvrsavati bilo koja naredba koju sam sam implementirao ... debuggerom sam dosao da se exception dogadja kod dynamic_casta u konstruktoru podekrana. zamijenio sam sa obicnim castom, sto je proslo ali se javili drugi exceptioni)[/quote]



i meni se to dogodilo i pitao bih asistenta (ili tko god to zna) zasto. na VS 2005 mi radi bez problema, a na VS2003 imam isti problem kao i ti. na VS 2003 postoje samo jedni exceptioni i to su oni koji su navedeni da ih treba ukljuciti. to je ona prica:

Ako program kompajlirate u Visual Studiu, uključite SEH Exceptione (Solution Explorer, Propertys projekta, Configuration Propertys, C/C++, Code Generation, Enable C++ Exceptions) ili program kopajlirajte /EHa

i ja sam zakljucio da je do dynamic_cast-a...[/quote]

ja mislim da je to do iscrtavanja prozora prije nego što je dodan aplikaciji (dialog, scroll_prozor), gdje se namjerno baca exception, da ga hvatate u konstruktoru. I mislim da sam vec napomenuo to.
DoTo (napisa):
shumi1 (napisa):
Mozete li mi reci u kojoj ste tocno verziji MS VS -a kompajlirali ovaj kod jer koristim MS Development Environment 2003 v7.1.3088 i imam probleme s kompajlerom.

(vracao mi neke exceptione prije nege se pocela izvrsavati bilo koja naredba koju sam sam implementirao ... debuggerom sam dosao da se exception dogadja kod dynamic_casta u konstruktoru podekrana. zamijenio sam sa obicnim castom, sto je proslo ali se javili drugi exceptioni)




i meni se to dogodilo i pitao bih asistenta (ili tko god to zna) zasto. na VS 2005 mi radi bez problema, a na VS2003 imam isti problem kao i ti. na VS 2003 postoje samo jedni exceptioni i to su oni koji su navedeni da ih treba ukljuciti. to je ona prica:

Ako program kompajlirate u Visual Studiu, uključite SEH Exceptione (Solution Explorer, Propertys projekta, Configuration Propertys, C/C++, Code Generation, Enable C++ Exceptions) ili program kopajlirajte /EHa

i ja sam zakljucio da je do dynamic_cast-a...


ja mislim da je to do iscrtavanja prozora prije nego što je dodan aplikaciji (dialog, scroll_prozor), gdje se namjerno baca exception, da ga hvatate u konstruktoru. I mislim da sam vec napomenuo to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
DoTo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2007. (13:42:28)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 19:47 sri, 14. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja mislim da je to do iscrtavanja prozora prije nego što je dodan aplikaciji (dialog, scroll_prozor), gdje se namjerno baca exception, da ga hvatate u konstruktoru. I mislim da sam vec napomenuo to.[/quote]


Prekjucer sam to, na zalost sam morao otkriti, i nije do toga.To je u VS2005. U VS2003 u mainu zakomentiram sve osim pocetka maina (dakle, ostavio sam samo dio sa ekranima) i program zablokira. Prema tome, tu jos nigdje nema niti aplikacije niti prozora, a opet program zablokira...
ja mislim da je to do iscrtavanja prozora prije nego što je dodan aplikaciji (dialog, scroll_prozor), gdje se namjerno baca exception, da ga hvatate u konstruktoru. I mislim da sam vec napomenuo to.[/quote]


Prekjucer sam to, na zalost sam morao otkriti, i nije do toga.To je u VS2005. U VS2003 u mainu zakomentiram sve osim pocetka maina (dakle, ostavio sam samo dio sa ekranima) i program zablokira. Prema tome, tu jos nigdje nema niti aplikacije niti prozora, a opet program zablokira...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
aska
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2005. (20:01:50)
Postovi: (5B)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 18:05 čet, 15. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vinko"]ja mislim da je to do iscrtavanja prozora prije nego što je dodan aplikaciji (dialog, scroll_prozor), gdje se namjerno baca exception, da ga hvatate u konstruktoru. I mislim da sam vec napomenuo to.[/quote]

Meni se cini da bi trebalo u prozor.cpp u funkciji prozor::iscrtaj() trebalo dodati jos jedno bacanje iznimke?
Funkcija ne pazi na to je li m_parent NULL kad se poziva m_parent->getEkran() pa mi se kod din.stvaranja dijaloga program srusi prije bacanja iznimke u getEkran() (javi «unhandled exception»).
Ako dodam u prozor::iscrtaj()
if(!m_parent ) throw «nulpointer»;
sve radi kako treba.
vinko (napisa):
ja mislim da je to do iscrtavanja prozora prije nego što je dodan aplikaciji (dialog, scroll_prozor), gdje se namjerno baca exception, da ga hvatate u konstruktoru. I mislim da sam vec napomenuo to.


Meni se cini da bi trebalo u prozor.cpp u funkciji prozor::iscrtaj() trebalo dodati jos jedno bacanje iznimke?
Funkcija ne pazi na to je li m_parent NULL kad se poziva m_parent→getEkran() pa mi se kod din.stvaranja dijaloga program srusi prije bacanja iznimke u getEkran() (javi «unhandled exception»).
Ako dodam u prozor::iscrtaj()
if(!m_parent ) throw «nulpointer»;
sve radi kako treba.



_________________
Ovcica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan