Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Četvrta zadaća (zadatak)
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 10:10 sub, 7. 6. 2008    Naslov: Četvrta zadaća Citirajte i odgovorite

Objavljena je 4. zadaća:
http://web.math.hr/~vpetrice/OP/Zadaca%2004.htm

Rok za predaju je nedjelja, 22.6.2008.

Vinko Petričević
Objavljena je 4. zadaća:
http://web.math.hr/~vpetrice/OP/Zadaca%2004.htm

Rok za predaju je nedjelja, 22.6.2008.

Vinko Petričević


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 21:25 ned, 8. 6. 2008    Naslov: pitanje u vezi zadace Citirajte i odgovorite

Pitanje: kod ispisa podatak za sator s ispisuje se :

Na Bundecki sator (Bundek) je bila radnja: Pjevanje Samo je jedno, Grupa Severina

Ne bi li ispis trebao biti:

Na Bundecki sator (Bundek) je bila radnja: Pjevanje samo je jedno
Pjevanje Samo je jedno, Grupa Severina

??
Pitanje: kod ispisa podatak za sator s ispisuje se :

Na Bundecki sator (Bundek) je bila radnja: Pjevanje Samo je jedno, Grupa Severina

Ne bi li ispis trebao biti:

Na Bundecki sator (Bundek) je bila radnja: Pjevanje samo je jedno
Pjevanje Samo je jedno, Grupa Severina

??


[Vrh]
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 2:47 pon, 9. 6. 2008    Naslov: Re: pitanje u vezi zadace Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Pitanje: kod ispisa podatak za sator s ispisuje se :

Na Bundecki sator (Bundek) je bila radnja: Pjevanje Samo je jedno, Grupa Severina

Ne bi li ispis trebao biti:

Na Bundecki sator (Bundek) je bila radnja: Pjevanje samo je jedno
Pjevanje Samo je jedno, Grupa Severina

??[/quote]
Da, hvala. Html mi se bio zbrčkao kad sam ga spremio, pa sam ručno ispravljao dio koda (u notepadu). Ispravit ću to sutra.

P.S. Ispravljeno.
Anonymous (napisa):
Pitanje: kod ispisa podatak za sator s ispisuje se :

Na Bundecki sator (Bundek) je bila radnja: Pjevanje Samo je jedno, Grupa Severina

Ne bi li ispis trebao biti:

Na Bundecki sator (Bundek) je bila radnja: Pjevanje samo je jedno
Pjevanje Samo je jedno, Grupa Severina

??

Da, hvala. Html mi se bio zbrčkao kad sam ga spremio, pa sam ručno ispravljao dio koda (u notepadu). Ispravit ću to sutra.

P.S. Ispravljeno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 17:13 sub, 14. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

i need help!

napravila sam prog i sve mi radi, sve ispisuje kako treba, osim onog zadnjeg destruktora


Karlovacko Korner (Klagenfurt) vise ne postoji


jel zna itko u cemu bi mogao biti problem?
sve sam destruktore stavila da budu virtualni
i need help!

napravila sam prog i sve mi radi, sve ispisuje kako treba, osim onog zadnjeg destruktora


Karlovacko Korner (Klagenfurt) vise ne postoji


jel zna itko u cemu bi mogao biti problem?
sve sam destruktore stavila da budu virtualni


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 18:31 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

it's oke! skuzila sam :lol:
it's oke! skuzila sam Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chiica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (20:13:17)
Postovi: (3D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1

PostPostano: 10:13 ned, 22. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam sator koji se sastoji od pozornice i sanka. pozornica i sank imaju mjesto, i sve se nasljedjuje kako je zadano u zadaci. kako napisati konstruktor za sator koji prima dva stringa, mjesto i adresu?
imam sator koji se sastoji od pozornice i sanka. pozornica i sank imaju mjesto, i sve se nasljedjuje kako je zadano u zadaci. kako napisati konstruktor za sator koji prima dva stringa, mjesto i adresu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
m00nblade
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2005. (13:26:10)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 20 - 0

PostPostano: 10:20 ned, 22. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="chiica"]imam sator koji se sastoji od pozornice i sanka. pozornica i sank imaju mjesto, i sve se nasljedjuje kako je zadano u zadaci. kako napisati konstruktor za sator koji prima dva stringa, mjesto i adresu?[/quote]

sator (string n, string a) : pozornica(n,a), sank(n,a), mjesto(n,a) {}
chiica (napisa):
imam sator koji se sastoji od pozornice i sanka. pozornica i sank imaju mjesto, i sve se nasljedjuje kako je zadano u zadaci. kako napisati konstruktor za sator koji prima dva stringa, mjesto i adresu?


sator (string n, string a) : pozornica(n,a), sank(n,a), mjesto(n,a) {}



_________________
Real programmers don't comment their code. If it was hard to write, it should be hard to read.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
chiica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (20:13:17)
Postovi: (3D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1

PostPostano: 10:31 ned, 22. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, tako sam i napisala.

kod debugiranja, kad napravim klasu sator, napise mi da pozornica i sank imaju svoje mjesto, i kad funkcijom iz pozornice promjenim nesto na mjestu, ne promjeni se na mjestu koje je u sanku.

pozornica i sank virtualno nasljedjuju mjesto, a sator virtualno sank i obicno pozornicu.

ne razumijem u cemu je problem.
da, tako sam i napisala.

kod debugiranja, kad napravim klasu sator, napise mi da pozornica i sank imaju svoje mjesto, i kad funkcijom iz pozornice promjenim nesto na mjestu, ne promjeni se na mjestu koje je u sanku.

pozornica i sank virtualno nasljedjuju mjesto, a sator virtualno sank i obicno pozornicu.

ne razumijem u cemu je problem.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
chiica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (20:13:17)
Postovi: (3D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1

PostPostano: 19:57 ned, 22. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

rjesila problem... :) weeee....

ali, ne radi mi sluzbeni mail. ima li jos netko tih problema? mozemo li mozda poslati zadacu s nekog drugog maila, pa ako treba, doci na zalbe i pokazati da smo sami rjesavali zadacu tako da odgovorimo na koje pitanje?
rjesila problem... Smile weeee....

ali, ne radi mi sluzbeni mail. ima li jos netko tih problema? mozemo li mozda poslati zadacu s nekog drugog maila, pa ako treba, doci na zalbe i pokazati da smo sami rjesavali zadacu tako da odgovorimo na koje pitanje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 20:15 ned, 22. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="chiica"]rjesila problem... :) weeee....

ali, ne radi mi sluzbeni mail. ima li jos netko tih problema? mozemo li mozda poslati zadacu s nekog drugog maila, pa ako treba, doci na zalbe i pokazati da smo sami rjesavali zadacu tako da odgovorimo na koje pitanje?[/quote]

može. rezultati će biti objavljeni vjerojatno u utorak ili srijedu, a žalbe će biti u četvrtak u podne. Tada ću imati i konzultacije, pa pitajte što vam nije jasno u vezi kolokvija.
chiica (napisa):
rjesila problem... Smile weeee....

ali, ne radi mi sluzbeni mail. ima li jos netko tih problema? mozemo li mozda poslati zadacu s nekog drugog maila, pa ako treba, doci na zalbe i pokazati da smo sami rjesavali zadacu tako da odgovorimo na koje pitanje?


može. rezultati će biti objavljeni vjerojatno u utorak ili srijedu, a žalbe će biti u četvrtak u podne. Tada ću imati i konzultacije, pa pitajte što vam nije jasno u vezi kolokvija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 19:45 sri, 25. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vinko"]rezultati će biti objavljeni vjerojatno u utorak ili srijedu, a žalbe će biti u četvrtak u podne. Tada ću imati i konzultacije, pa pitajte što vam nije jasno u vezi kolokvija.[/quote]

Rezultati će ipak biti objavljeni u petak ujutro, a žalbe će biti u petak u 14:30.

Ako netko želi doći sutra na konzultacije, neka mi to javi mailom, jer ih u protivnom nisam namjeravao obržati (a do sada se nitko nije javio).
Konzultacije možemo bolje imati u petak nakon žalbi.
vinko (napisa):
rezultati će biti objavljeni vjerojatno u utorak ili srijedu, a žalbe će biti u četvrtak u podne. Tada ću imati i konzultacije, pa pitajte što vam nije jasno u vezi kolokvija.


Rezultati će ipak biti objavljeni u petak ujutro, a žalbe će biti u petak u 14:30.

Ako netko želi doći sutra na konzultacije, neka mi to javi mailom, jer ih u protivnom nisam namjeravao obržati (a do sada se nitko nije javio).
Konzultacije možemo bolje imati u petak nakon žalbi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 9:54 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Objavljeni su rezultati zadaća:
http://web.math.hr/~vpetrice/OP/Zadace%20rezultati.htm

Žalbe će biti danas u 14:30.

Vinko Petričević
Objavljeni su rezultati zadaća:
http://web.math.hr/~vpetrice/OP/Zadace%20rezultati.htm

Žalbe će biti danas u 14:30.

Vinko Petričević


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 14:14 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vinko"]Objavljeni su rezultati zadaća:
http://web.math.hr/~vpetrice/OP/Zadace%20rezultati.htm

Žalbe će biti danas u 14:30.

Vinko Petričević[/quote]

Zahvaljujem na uočenim greškama u bodovima s prve zadaće. Nadam se da sam ih sada otklonio :oops: .

Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.
vinko (napisa):
Objavljeni su rezultati zadaća:
http://web.math.hr/~vpetrice/OP/Zadace%20rezultati.htm

Žalbe će biti danas u 14:30.

Vinko Petričević


Zahvaljujem na uočenim greškama u bodovima s prve zadaće. Nadam se da sam ih sada otklonio Embarassed .

Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 19:39 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vinko"]Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.[/quote]

Profac misli drugacije http://web.math.hr/nastava/opepp/polimorfizam.html#vm

Upucujem na cetvrtu tocku 'cinjenica' o virtualnim metodama:[quote]Funkciju je dovoljno deklarirati virtualnom samo u baznoj klasi. Sve njene prerađene verzije u proširenim klasama su tada također virtualne i bez eksplicitne uporabe ključne riječi virtual. [b]Ipak, radi bolje dokumentacije koda dobro je staviti virtual u deklaraciju prerađenih verzija[/b][/quote]
Saznajem (iz pouzdanog izvora) da je profac i na predavanjima rekao da se virtual uvijek stavlja jer je tako kod citljiviji.

Ne znam tko ce ispravljati ovaj kolokvij, ali volio bih znati sto je na kraju bolje; ponavljati virtual ili ne ponavljati.
vinko (napisa):
Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.


Profac misli drugacije http://web.math.hr/nastava/opepp/polimorfizam.html#vm

Upucujem na cetvrtu tocku 'cinjenica' o virtualnim metodama:
Citat:
Funkciju je dovoljno deklarirati virtualnom samo u baznoj klasi. Sve njene prerađene verzije u proširenim klasama su tada također virtualne i bez eksplicitne uporabe ključne riječi virtual. Ipak, radi bolje dokumentacije koda dobro je staviti virtual u deklaraciju prerađenih verzija

Saznajem (iz pouzdanog izvora) da je profac i na predavanjima rekao da se virtual uvijek stavlja jer je tako kod citljiviji.

Ne znam tko ce ispravljati ovaj kolokvij, ali volio bih znati sto je na kraju bolje; ponavljati virtual ili ne ponavljati.



_________________
1 2 3 4
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 19:54 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vinko"]
Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.[/quote]


bas sjajno...ako program radi bez greske i ako se kompajlira + cinjenica koja je napisana u gornjem postu, nije mi jasno cemu onda ljudima skidati bodove?
sto onda niste na pocetku rekli da cete za to skidati bodove pa da pazimo na to?
nekima je svaki bod bitan u ovom kolegiju
vinko (napisa):

Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.



bas sjajno...ako program radi bez greske i ako se kompajlira + cinjenica koja je napisana u gornjem postu, nije mi jasno cemu onda ljudima skidati bodove?
sto onda niste na pocetku rekli da cete za to skidati bodove pa da pazimo na to?
nekima je svaki bod bitan u ovom kolegiju


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 20:03 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mad Wilson"][quote="vinko"]Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.[/quote]

Profac misli drugacije http://web.math.hr/nastava/opepp/polimorfizam.html#vm

Upucujem na cetvrtu tocku 'cinjenica' o virtualnim metodama:[quote]Funkciju je dovoljno deklarirati virtualnom samo u baznoj klasi. Sve njene prerađene verzije u proširenim klasama su tada također virtualne i bez eksplicitne uporabe ključne riječi virtual. [b]Ipak, radi bolje dokumentacije koda dobro je staviti virtual u deklaraciju prerađenih verzija[/b][/quote]
Saznajem (iz pouzdanog izvora) da je profac i na predavanjima rekao da se virtual uvijek stavlja jer je tako kod citljiviji.

Ne znam tko ce ispravljati ovaj kolokvij, ali volio bih znati sto je na kraju bolje; ponavljati virtual ili ne ponavljati.[/quote]

Dakle ovako:

Ispričavam se... predavanja sam prelistao samo informativno, a i jedna od stvari na koje sam htio ukazati ovom zadaćom je zbog čega služi taj virtual, pa sam malo strože na njega gledao.

Oni koji su ga pisali i u naslijeđenim klasama (za funkciju koja i u baznoj treba biti virtual) će dobiti taj bod nazad.

Oni koji nisu napisali virtualni destruktor ga neće dobiti nazad, jer ovdje treba.

Oni koji su sve funkcije stavili kao virtual ga neće dobiti.

[size=7]A da ste se žalili što ste izgubili bod na prvom kolokviju zbog virtual destruktora, uvažio bi vam žalbu (jer sam vidio da je student koji je pitao za to znao čemu on služi i zašto ga nije stavio).[/size]

[size=9]Mislim da ću ja ispravljati kolokvij, tako da se možete u zadacima ograničiti samo na ono što se traži, a ne na neka možda naknadna nasljeđivanja (osim ako kojim slučajem ne bude drugačijie pisalo).[/size]
Mad Wilson (napisa):
vinko (napisa):
Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.


Profac misli drugacije http://web.math.hr/nastava/opepp/polimorfizam.html#vm

Upucujem na cetvrtu tocku 'cinjenica' o virtualnim metodama:
Citat:
Funkciju je dovoljno deklarirati virtualnom samo u baznoj klasi. Sve njene prerađene verzije u proširenim klasama su tada također virtualne i bez eksplicitne uporabe ključne riječi virtual. Ipak, radi bolje dokumentacije koda dobro je staviti virtual u deklaraciju prerađenih verzija

Saznajem (iz pouzdanog izvora) da je profac i na predavanjima rekao da se virtual uvijek stavlja jer je tako kod citljiviji.

Ne znam tko ce ispravljati ovaj kolokvij, ali volio bih znati sto je na kraju bolje; ponavljati virtual ili ne ponavljati.


Dakle ovako:

Ispričavam se... predavanja sam prelistao samo informativno, a i jedna od stvari na koje sam htio ukazati ovom zadaćom je zbog čega služi taj virtual, pa sam malo strože na njega gledao.

Oni koji su ga pisali i u naslijeđenim klasama (za funkciju koja i u baznoj treba biti virtual) će dobiti taj bod nazad.

Oni koji nisu napisali virtualni destruktor ga neće dobiti nazad, jer ovdje treba.

Oni koji su sve funkcije stavili kao virtual ga neće dobiti.

A da ste se žalili što ste izgubili bod na prvom kolokviju zbog virtual destruktora, uvažio bi vam žalbu (jer sam vidio da je student koji je pitao za to znao čemu on služi i zašto ga nije stavio).

Mislim da ću ja ispravljati kolokvij, tako da se možete u zadacima ograničiti samo na ono što se traži, a ne na neka možda naknadna nasljeđivanja (osim ako kojim slučajem ne bude drugačijie pisalo).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 20:11 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mad Wilson"]

Ne znam tko ce ispravljati ovaj kolokvij, ali volio bih znati sto je na kraju bolje; ponavljati virtual ili ne ponavljati.[/quote]

slazem se, recite nam onda prije kolokvija za cega cete skidati bodove, za cega cete davati bonus bodove pa da se barem znamo pripremiti
Mad Wilson (napisa):


Ne znam tko ce ispravljati ovaj kolokvij, ali volio bih znati sto je na kraju bolje; ponavljati virtual ili ne ponavljati.


slazem se, recite nam onda prije kolokvija za cega cete skidati bodove, za cega cete davati bonus bodove pa da se barem znamo pripremiti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 20:20 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MystiC"][quote="vinko"]
Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.[/quote]


bas sjajno...ako program radi bez greske i ako se kompajlira + cinjenica koja je napisana u gornjem postu, nije mi jasno cemu onda ljudima skidati bodove?
sto onda niste na pocetku rekli da cete za to skidati bodove pa da pazimo na to?
nekima je svaki bod bitan u ovom kolegiju[/quote]

Sori, možda je kod vas slučaj da sam pogrešno skinuo. Pogledat ću sutra (jer večeras još moram sastavit 2 kolokvija iz RP1).

Međutim bilo je ljudi koji u izvedenim klasama dodaju nove objekte (tipa string), a nemaju virtualni destruktor. To je greška koja se ne vidi.

A bilo je i onih kod kojih je sve virtual, pa sam to shvatio kao stilsku pogrešku.

Dakle:
Ako vam je destruktor virtualan (pa i u izvedenim klasama) i ako getNaziv i getZadnjaRadnja nisu virtualne, dobijete bod nazad.

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

[quote="MystiC"][quote="Mad Wilson"]

Ne znam tko ce ispravljati ovaj kolokvij, ali volio bih znati sto je na kraju bolje; ponavljati virtual ili ne ponavljati.[/quote]

slazem se, recite nam onda prije kolokvija za cega cete skidati bodove, za cega cete davati bonus bodove pa da se barem znamo pripremiti[/quote]

Sori što je na pravom bilo nejasnoća. Nadam se da će način ocjenjivanja biti jasan.
MystiC (napisa):
vinko (napisa):

Bilo je pitanja u vezi bodova četvrte zadaće. Oni koji su dobili 6 bodova su uglavnom pisali virtual i u nasljeđenim klasama i u nasljeđenim destruktorima, što nije potrebno.



bas sjajno...ako program radi bez greske i ako se kompajlira + cinjenica koja je napisana u gornjem postu, nije mi jasno cemu onda ljudima skidati bodove?
sto onda niste na pocetku rekli da cete za to skidati bodove pa da pazimo na to?
nekima je svaki bod bitan u ovom kolegiju


Sori, možda je kod vas slučaj da sam pogrešno skinuo. Pogledat ću sutra (jer večeras još moram sastavit 2 kolokvija iz RP1).

Međutim bilo je ljudi koji u izvedenim klasama dodaju nove objekte (tipa string), a nemaju virtualni destruktor. To je greška koja se ne vidi.

A bilo je i onih kod kojih je sve virtual, pa sam to shvatio kao stilsku pogrešku.

Dakle:
Ako vam je destruktor virtualan (pa i u izvedenim klasama) i ako getNaziv i getZadnjaRadnja nisu virtualne, dobijete bod nazad.

Added after 5 minutes:

MystiC (napisa):
Mad Wilson (napisa):


Ne znam tko ce ispravljati ovaj kolokvij, ali volio bih znati sto je na kraju bolje; ponavljati virtual ili ne ponavljati.


slazem se, recite nam onda prije kolokvija za cega cete skidati bodove, za cega cete davati bonus bodove pa da se barem znamo pripremiti


Sori što je na pravom bilo nejasnoća. Nadam se da će način ocjenjivanja biti jasan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 18:00 sub, 28. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da službeni forum nije mjesto za izražavanje nezadovoljstva bodovanjem zadaće.
Za to je najavljen i održan termin službenih žalbi, na kojima ste mogli pitati i objasniti sve što vas je zanimalo.

Jednaki sistem bez problema funkcionira za sve kolokvije, i nitko se ne žali na "nepravedno skinute bodove".

Jedini korektan prigovor bi mogao biti da vrijeme žalbi nije bilo pravovremeno i primjereno objavljeno - što nije istina.
Mislim da službeni forum nije mjesto za izražavanje nezadovoljstva bodovanjem zadaće.
Za to je najavljen i održan termin službenih žalbi, na kojima ste mogli pitati i objasniti sve što vas je zanimalo.

Jednaki sistem bez problema funkcionira za sve kolokvije, i nitko se ne žali na "nepravedno skinute bodove".

Jedini korektan prigovor bi mogao biti da vrijeme žalbi nije bilo pravovremeno i primjereno objavljeno - što nije istina.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 8:57 ned, 29. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hoce li biti objavljena sluzbena rijesenja zadaca?
Hoce li biti objavljena sluzbena rijesenja zadaca?



_________________
1 2 3 4
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan