Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zna li mozda neko

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 15:06 pet, 19. 12. 2003    Naslov: zna li mozda neko Citirajte i odgovorite

znate li mozda kako upast na SRCE i slusat tecaj unixa probala sam preko neta pa nije uspjelo onda sam otisla tamo da se prijavim uzeli su moje ime i prezime i broj iksice i onda su mi rekli da dodem za tjedan dana i dosla sam za tjedan dana i onda su mi rekli da me nema na popisu pa dal molim vas ima neko neko rijesenje kako da upadnem u SRCE i slusam UNIX
hvala unaprijed..... :(
znate li mozda kako upast na SRCE i slusat tecaj unixa probala sam preko neta pa nije uspjelo onda sam otisla tamo da se prijavim uzeli su moje ime i prezime i broj iksice i onda su mi rekli da dodem za tjedan dana i dosla sam za tjedan dana i onda su mi rekli da me nema na popisu pa dal molim vas ima neko neko rijesenje kako da upadnem u SRCE i slusam UNIX
hvala unaprijed..... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 16:49 pet, 19. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tecaje iz osnova UNIXa drzi Aron tu na faksu kod nas. Jesi li probala s time?

Mislim da ti je najbolje da odes dolje u RC (o podrumu, nasuprot knjiznice) i tamo postavis ovo pitanje.
Tecaje iz osnova UNIXa drzi Aron tu na faksu kod nas. Jesi li probala s time?

Mislim da ti je najbolje da odes dolje u RC (o podrumu, nasuprot knjiznice) i tamo postavis ovo pitanje.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:51 pet, 26. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Tecaje iz osnova UNIXa drzi Aron tu na faksu kod nas. Jesi li probala s time?

Mislim da ti je najbolje da odes dolje u RC (o podrumu, nasuprot knjiznice) i tamo postavis ovo pitanje.[/quote]


cuj ti Robi nisi li ti to dobro razumio moje pitanje kao prvoa ja sam napisala da bi htjela unox slusat na SRCU a ne na matematici kod Arona kod kojeg sam ga i odslusala pa mi nije bilo dosta jer ipak to su samo osnove al ja bi htjela znat vise....
razumijes li sada sto sam htjela reci
steelworker (napisa):
Tecaje iz osnova UNIXa drzi Aron tu na faksu kod nas. Jesi li probala s time?

Mislim da ti je najbolje da odes dolje u RC (o podrumu, nasuprot knjiznice) i tamo postavis ovo pitanje.



cuj ti Robi nisi li ti to dobro razumio moje pitanje kao prvoa ja sam napisala da bi htjela unox slusat na SRCU a ne na matematici kod Arona kod kojeg sam ga i odslusala pa mi nije bilo dosta jer ipak to su samo osnove al ja bi htjela znat vise....
razumijes li sada sto sam htjela reci


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:52 pet, 26. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Tecaje iz osnova UNIXa drzi Aron tu na faksu kod nas. Jesi li probala s time?

Mislim da ti je najbolje da odes dolje u RC (o podrumu, nasuprot knjiznice) i tamo postavis ovo pitanje.[/quote] :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:
steelworker (napisa):
Tecaje iz osnova UNIXa drzi Aron tu na faksu kod nas. Jesi li probala s time?

Mislim da ti je najbolje da odes dolje u RC (o podrumu, nasuprot knjiznice) i tamo postavis ovo pitanje.
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:50 sub, 27. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

bily, nema potrebe da spamas :roll:

kao drugo, mislim da je Steel sa ovime da se obratis RCu mislio i na tvoje pitanje u vezi tecaja UNIXa na SRCu.... jer, cinimise da je netko u RCu predstavnik SRCa ili CARNETa.... sto ti ga dodje na isto ako trebas ovakvu neku informaciju

nego, reci, jesi li se potrudila pitati nekoga u podrumu, ili samo ocekujes da ce ti netko servirati rjesnje?

u svakom slucaju, da je netko znao odgovor, vjerojatno bi ga vec poslao
a onima koji su se potrudili dati ti nekakav savjet, mogla bi i zahvaliti, a ne gundjati :roll:

uostalom, sto te zanima od osnova?
mislim da na ovom Forumu ima dosta ljudi koji ti mogu pomoci
da, nije neki organizirani tecaj, ali rekose mi da je UNIX najbolje uciti na vlastitoj kozhi....
prosle godine je taj osnovni tecaj bio blago receno nedostatan za ikakvo suvislo koristenje racunala.... a kamoli nekog editora :roll: (da, Veky, oni su nas pokusali nauciti VI u 15 minuta :o) )
to je jako brzi pregled (kojeg, btw, nema na netu, a mislim da bi cak koristilo da si ljudi mogu negdje to i pogledati u miru, a ne brzotrcecim korakom u tih sat i pol ili koliko vec tecaj traje - ja imam nekek skice, al kad sad to pogledam, pitam se sto smo mi to tamo slusali sat i pol) od kojeg nema koristi ako ga ne pregledas bolje

a UNIX/LINUX sto god, je po mom misljenju, bolje uciti polako (metodom pokusaja i pogresaka), nego brzati... jer, ako ucis polako, pitas kako se ovo radi, a kako ono.... (a ne da dobijes sve servirano) bolje ces shvatiti i ostat ce ti trajnije u memoriji...
uostalom, u skriptarnici ima ona knjiga osnove UNIXa.... koje bi kao trebalo znati, pa mozes otale poceti ako zelis sama mozda probati (ja sam se oslonila na frendove i njihovo znanje, i cinimise da se sasvim dobro snalazim :) )

ovaj txt sluzi tome da te utjesi kako nije svijet propao ako si propustila tecaj na SRCu :wink: i da ti kaze da ovdje ima ljudi koji su ti spremni pomoci u prvim koracima s UNIXoidnim stvarima :mrgreen:
bily, nema potrebe da spamas Rolling Eyes

kao drugo, mislim da je Steel sa ovime da se obratis RCu mislio i na tvoje pitanje u vezi tecaja UNIXa na SRCu.... jer, cinimise da je netko u RCu predstavnik SRCa ili CARNETa.... sto ti ga dodje na isto ako trebas ovakvu neku informaciju

nego, reci, jesi li se potrudila pitati nekoga u podrumu, ili samo ocekujes da ce ti netko servirati rjesnje?

u svakom slucaju, da je netko znao odgovor, vjerojatno bi ga vec poslao
a onima koji su se potrudili dati ti nekakav savjet, mogla bi i zahvaliti, a ne gundjati Rolling Eyes

uostalom, sto te zanima od osnova?
mislim da na ovom Forumu ima dosta ljudi koji ti mogu pomoci
da, nije neki organizirani tecaj, ali rekose mi da je UNIX najbolje uciti na vlastitoj kozhi....
prosle godine je taj osnovni tecaj bio blago receno nedostatan za ikakvo suvislo koristenje racunala.... a kamoli nekog editora Rolling Eyes (da, Veky, oni su nas pokusali nauciti VI u 15 minuta Big nose )
to je jako brzi pregled (kojeg, btw, nema na netu, a mislim da bi cak koristilo da si ljudi mogu negdje to i pogledati u miru, a ne brzotrcecim korakom u tih sat i pol ili koliko vec tecaj traje - ja imam nekek skice, al kad sad to pogledam, pitam se sto smo mi to tamo slusali sat i pol) od kojeg nema koristi ako ga ne pregledas bolje

a UNIX/LINUX sto god, je po mom misljenju, bolje uciti polako (metodom pokusaja i pogresaka), nego brzati... jer, ako ucis polako, pitas kako se ovo radi, a kako ono.... (a ne da dobijes sve servirano) bolje ces shvatiti i ostat ce ti trajnije u memoriji...
uostalom, u skriptarnici ima ona knjiga osnove UNIXa.... koje bi kao trebalo znati, pa mozes otale poceti ako zelis sama mozda probati (ja sam se oslonila na frendove i njihovo znanje, i cinimise da se sasvim dobro snalazim Smile )

ovaj txt sluzi tome da te utjesi kako nije svijet propao ako si propustila tecaj na SRCu Wink i da ti kaze da ovdje ima ljudi koji su ti spremni pomoci u prvim koracima s UNIXoidnim stvarima Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenadk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 05. 2003. (23:30:13)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: sava

PostPostano: 0:38 pon, 29. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

pozdrav,

kako se smatram kompetentnim da kazem neke stvari o tecaju na srcu (obzirom da isti i drzim - od ove akademske godine to je tecaj uvod u linux/unix), evo par mudrosti od mene.
* ne znam kako su ti kolege mogli uzeti broj x-ice prije sluzbenih prijava na tecaj, obzirom da se prijave rade za mjesec dana unaprijed - konkretno, informacije o tecajevima su na:
[url=http://www.srce.hr/tecajevi/]Ovom mjestu[/url]
informacije o prijavljivanju su:
[url=http://www.srce.hr/tecajevi/pravila.html]Ovdje[/url]
Dakle, prije nego prijave za sljedeci mjesec krenu, na primjeru 1. mjeseca to je recimo bilo 13. ili 14. na webu se objavi da taj i taj dan krecu prijave za tecajeve - za 1. mjesec to je bilo 19. To je dan kada se uzimaju prijave za tecaj. Nazalost, prijave ljudi koji dodju osobno taj dan (a dodju oko cca 7h ujutro) imaju prioritet. :cry:
Dakle, moj savjet je da pratis od 5-15. u mjesecu kada ce biti prijave i da taj dan dodjes ujutro se prijaviti, i sigurno ces upasti. Ipak, ovo su sve moja misljenja, a ne sluzbeni stav SRCE-a, za bilo sto takvo ipak pisi na helpdesk@srce.hr ili tecajevi@srce.hr, tamo ces dobiti sluzbeni odgovor od nekog sa srca.
sad kad sam gotov sa ovim, prelazim na drugo, vjerojatno bitnije. :lol: :lol:
* tecaj je dvodnevni od ove akademske godine, novo napravljen (ja sam autor, pa znam... :lol: :lol: :lol: :lol: ), a sastoji se od 9 poglavlja, u nekim se ide u vecu sirinu, u nekima u manju. i da - da ne zaboravim napomenuti - posto je i to [u]OSNOVNI [/u] tecaj Linuxa/Unixa, nemoj ocekivati da ces odjednom nauciti administraciju servera na njemu. daleko od toga. takodjer, sam tecaj dosta razradjuje konceptualnu stranu odredjene problematike, obzirom da kad bi se sve konkretno razradjivalo, trebao bi 100dnevni tecaj, a ne dvodnevni.
dakle, nadam se da sam razrijesio nedoumice glede tecaja, na bilo kakva pitanja u svezi tecaja cu rado odgovoriti putem e-maila, ali cisto [u]OSOBNO[/u], dakle, ne kao sluzbeni stav SRCE-a ili slicno.

pozdrav,
nenad
nex[at]srce.hr

p.s. i da - na tecaju se ne radi vi, :lol: ili :cry: ? za mene :lol:
p.p.s. i josh jednom za kraj napomena da su stavovi ovdje moji osobni i NE predstavljaju stavove firmi ili institucija za koje radim
pozdrav,

kako se smatram kompetentnim da kazem neke stvari o tecaju na srcu (obzirom da isti i drzim - od ove akademske godine to je tecaj uvod u linux/unix), evo par mudrosti od mene.
* ne znam kako su ti kolege mogli uzeti broj x-ice prije sluzbenih prijava na tecaj, obzirom da se prijave rade za mjesec dana unaprijed - konkretno, informacije o tecajevima su na:
Ovom mjestu
informacije o prijavljivanju su:
Ovdje
Dakle, prije nego prijave za sljedeci mjesec krenu, na primjeru 1. mjeseca to je recimo bilo 13. ili 14. na webu se objavi da taj i taj dan krecu prijave za tecajeve - za 1. mjesec to je bilo 19. To je dan kada se uzimaju prijave za tecaj. Nazalost, prijave ljudi koji dodju osobno taj dan (a dodju oko cca 7h ujutro) imaju prioritet. Crying or Very sad
Dakle, moj savjet je da pratis od 5-15. u mjesecu kada ce biti prijave i da taj dan dodjes ujutro se prijaviti, i sigurno ces upasti. Ipak, ovo su sve moja misljenja, a ne sluzbeni stav SRCE-a, za bilo sto takvo ipak pisi na helpdesk@srce.hr ili tecajevi@srce.hr, tamo ces dobiti sluzbeni odgovor od nekog sa srca.
sad kad sam gotov sa ovim, prelazim na drugo, vjerojatno bitnije. Laughing Laughing
* tecaj je dvodnevni od ove akademske godine, novo napravljen (ja sam autor, pa znam... Laughing Laughing Laughing Laughing ), a sastoji se od 9 poglavlja, u nekim se ide u vecu sirinu, u nekima u manju. i da - da ne zaboravim napomenuti - posto je i to OSNOVNI tecaj Linuxa/Unixa, nemoj ocekivati da ces odjednom nauciti administraciju servera na njemu. daleko od toga. takodjer, sam tecaj dosta razradjuje konceptualnu stranu odredjene problematike, obzirom da kad bi se sve konkretno razradjivalo, trebao bi 100dnevni tecaj, a ne dvodnevni.
dakle, nadam se da sam razrijesio nedoumice glede tecaja, na bilo kakva pitanja u svezi tecaja cu rado odgovoriti putem e-maila, ali cisto OSOBNO, dakle, ne kao sluzbeni stav SRCE-a ili slicno.

pozdrav,
nenad
nex[at]srce.hr

p.s. i da - na tecaju se ne radi vi, Laughing ili Crying or Very sad ? za mene Laughing
p.p.s. i josh jednom za kraj napomena da su stavovi ovdje moji osobni i NE predstavljaju stavove firmi ili institucija za koje radim



_________________

>>Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived.<<

by Jean-Luc Picard
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 14:46 čet, 8. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"](da, Veky, oni su nas pokusali nauciti VI u 15 minuta :o) )[/quote]

Ajme. Kao da mene netko pokusa naučit bantu u 15 minuta. :-o [:-)]
Nesi (napisa):
(da, Veky, oni su nas pokusali nauciti VI u 15 minuta Big nose )


Ajme. Kao da mene netko pokusa naučit bantu u 15 minuta. Surprised [Smile]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan