Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

10. zadaća
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Linearna algebra 1 (smjer nastavnički)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crvenkapica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2007. (14:52:45)
Postovi: (AB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 24 - 13

PostPostano: 18:48 pet, 13. 6. 2008    Naslov: 10. zadaća Citirajte i odgovorite

Imam pitanje vezano za četvrti zadatak pod c. Zadatak glasi: Pomoću Cramerovog pravila odredite x1, a sustav je:
x1- 2x2 + x3=4
2x1 + 3x2 - x3=3
4x1 - x2 + x3=11

Dobila sam da je detA=0 i šta sad, ne možemo dobiti x1 preko Cramerovog pravila i ne znamo da li rješenje uopće postoji jer je detA=0, sad pitanje što sad trebam napisati, da se sustav ne može riješiti na taj način i ostaviti na miru ili ga trebam onda riješiti preko Gaussove metode eliminacije?
Imam pitanje vezano za četvrti zadatak pod c. Zadatak glasi: Pomoću Cramerovog pravila odredite x1, a sustav je:
x1- 2x2 + x3=4
2x1 + 3x2 - x3=3
4x1 - x2 + x3=11

Dobila sam da je detA=0 i šta sad, ne možemo dobiti x1 preko Cramerovog pravila i ne znamo da li rješenje uopće postoji jer je detA=0, sad pitanje što sad trebam napisati, da se sustav ne može riješiti na taj način i ostaviti na miru ili ga trebam onda riješiti preko Gaussove metode eliminacije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Juraj Siftar
Gost





PostPostano: 9:56 sub, 14. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pogledao sam zadatak - imate pravo. Trenutačno ne znam je li zadatak tako postavljen zabunom ili namjerno, no svakako je korektan odgovor da se ne može primijeniti Cramerovo pravilo.
Nije loše da ipak riješite zadatak na način koji se može primijeniti.

Juraj Šiftar
Pogledao sam zadatak - imate pravo. Trenutačno ne znam je li zadatak tako postavljen zabunom ili namjerno, no svakako je korektan odgovor da se ne može primijeniti Cramerovo pravilo.
Nije loše da ipak riješite zadatak na način koji se može primijeniti.

Juraj Šiftar


[Vrh]
Crvenkapica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2007. (14:52:45)
Postovi: (AB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 24 - 13

PostPostano: 10:57 sub, 14. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno Vam hvala na pomoći. Pozdrav.
Puno Vam hvala na pomoći. Pozdrav.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Linearna algebra 1 (smjer nastavnički) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan