Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

ocjena iz ETB

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> (Elementarna) teorija brojeva
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2005. (17:19:18)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:39 pet, 4. 7. 2008    Naslov: ocjena iz ETB Citirajte i odgovorite

Mene zanima sto s onima koji su na vjezbama skupili barem 10 bodova iz zadataka. Hocemo li mi dobiti samo ocjenu na temelju svega ili i moramo doci na usmeni?
Mene zanima sto s onima koji su na vjezbama skupili barem 10 bodova iz zadataka. Hocemo li mi dobiti samo ocjenu na temelju svega ili i moramo doci na usmeni?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 10:49 pet, 4. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se da je to objasnjeno u "Nacinu polaganja ispita" na [url=http://web.math.hr/~duje/utbprof.html]web stranici kolegija[/url]
Nadam se da je to objasnjeno u "Nacinu polaganja ispita" na web stranici kolegija


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matovillka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 03. 2009. (20:47:50)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 10:31 sub, 4. 7. 2009    Naslov: objašnjenje Citirajte i odgovorite

Ja sam od onih koji nisu skupili niti jedan [i]plusić[/i] na vježbama, pa me zanima zašto je nama ukupan broj bodova 200, a ne 180 ( 60+60+20(zadaće)+40(završni)) ionako nemamo te [i]plusiće[/i], čemu još tih 20 bodva što smo propustili :lol:
Ako nisam u pravu, sorry!
Ja sam od onih koji nisu skupili niti jedan plusić na vježbama, pa me zanima zašto je nama ukupan broj bodova 200, a ne 180 ( 60+60+20(zadaće)+40(završni)) ionako nemamo te plusiće, čemu još tih 20 bodva što smo propustili Laughing
Ako nisam u pravu, sorry!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 10:38 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

tih 20 bodova je aktivnost na nastavi, odnosno oni plusici koje smo skupljali :)
aktivnost na nastavi isto ulazi u kriterij bodovanja
tih 20 bodova je aktivnost na nastavi, odnosno oni plusici koje smo skupljali Smile
aktivnost na nastavi isto ulazi u kriterij bodovanja


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 11:46 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Re: objašnjenje Citirajte i odgovorite

[quote="matovillka"]Ja sam od onih koji nisu skupili niti jedan [i]plusić[/i] na vježbama, pa me zanima zašto je nama ukupan broj bodova 200, a ne 180 ( 60+60+20(zadaće)+40(završni)) ionako nemamo te [i]plusiće[/i], čemu još tih 20 bodva što smo propustili :lol:
Ako nisam u pravu, sorry![/quote]

Jer je ta aktivnost na nastavi element ocjene, kao sto su to i zadace. To sto te nitko nije silio da skupljas plusice ne znaci da oni ne ulaze u ocjenu. Uostalom, ne moras ni na usmeni ispit izaci , pa se to racuna kao 0 bodova i ocjena se racuna iz maksimuma od 200 bodova (ako nemas plusice). Po tvojoj logici bi se racunala iz maksimuma od 140 (odnosno 120 ako zanemarimo i plusice). Krivo percipiras plusice kao dodatne bodove, a oni nisu dodatni bodovi.
matovillka (napisa):
Ja sam od onih koji nisu skupili niti jedan plusić na vježbama, pa me zanima zašto je nama ukupan broj bodova 200, a ne 180 ( 60+60+20(zadaće)+40(završni)) ionako nemamo te plusiće, čemu još tih 20 bodva što smo propustili Laughing
Ako nisam u pravu, sorry!


Jer je ta aktivnost na nastavi element ocjene, kao sto su to i zadace. To sto te nitko nije silio da skupljas plusice ne znaci da oni ne ulaze u ocjenu. Uostalom, ne moras ni na usmeni ispit izaci , pa se to racuna kao 0 bodova i ocjena se racuna iz maksimuma od 200 bodova (ako nemas plusice). Po tvojoj logici bi se racunala iz maksimuma od 140 (odnosno 120 ako zanemarimo i plusice). Krivo percipiras plusice kao dodatne bodove, a oni nisu dodatni bodovi.



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 12:29 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

što se tiče tih skupljanja plusića.....
profesor kaže da će zadati zadatak....počne pisati pod a)
i već čuješ:
-Mogu ja !! JA!!! JA BI!!! Imamm pod f i pod e!!!


užas!!!!


a ja nisam ni u osnovnoj bila osoba koja će tako vrištat na satu!!!!

i nije da se bunim, jer ću zbog bodova na kolokviju i na usmenom dobit 5,tako da me baš briga.
al ovo je odgovor na ZASTO nije u redu da to bude element ocijenjivanja....
što se tiče tih skupljanja plusića.....
profesor kaže da će zadati zadatak....počne pisati pod a)
i već čuješ:
-Mogu ja !! JA!!! JA BI!!! Imamm pod f i pod e!!!


užas!!!!


a ja nisam ni u osnovnoj bila osoba koja će tako vrištat na satu!!!!

i nije da se bunim, jer ću zbog bodova na kolokviju i na usmenom dobit 5,tako da me baš briga.
al ovo je odgovor na ZASTO nije u redu da to bude element ocijenjivanja....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 12:47 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za ETB ne znam, ali za TB mogu reci da je samo na zadnjim dvjema vjezbama bilo dovoljno zadataka da bilo tko moze skupiti barem 10 bodova, bez potrebe za brzinom [size=7](moze se dvosmisleno shvatiti - hocu reci da vec ako gledamo samo te vjezbe bilo je lako skupiti bodove)[/size]. A sad ako 10/20 imas be prevelikog truda, onda je po meni u redu da za vise bodova se trebas malo vise potruditi, mozda recimo i unaprijed izvjezbati zadatke ili stogod ti vec pomaze.
Uostalolm, moze se staviti da su to dodatni bodovi, da se dakle maksimum racuna od 180 bodova, ali i rang ocjena staviti kako je normalno dakle 90/180 za 2, pa bi bilo ljudima jos gore :roll:
Za ETB ne znam, ali za TB mogu reci da je samo na zadnjim dvjema vjezbama bilo dovoljno zadataka da bilo tko moze skupiti barem 10 bodova, bez potrebe za brzinom (moze se dvosmisleno shvatiti - hocu reci da vec ako gledamo samo te vjezbe bilo je lako skupiti bodove). A sad ako 10/20 imas be prevelikog truda, onda je po meni u redu da za vise bodova se trebas malo vise potruditi, mozda recimo i unaprijed izvjezbati zadatke ili stogod ti vec pomaze.
Uostalolm, moze se staviti da su to dodatni bodovi, da se dakle maksimum racuna od 180 bodova, ali i rang ocjena staviti kako je normalno dakle 90/180 za 2, pa bi bilo ljudima jos gore Rolling Eyes



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
:::
Gost





PostPostano: 13:38 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

objasnite mi zašto oni koji su dobili te pluseve, praktički dobili 60 bodova,a ne samo 20
obzirom na postotak, njima treba 64 boda za 2, a nama smrtnicima 80
????
:?
objasnite mi zašto oni koji su dobili te pluseve, praktički dobili 60 bodova,a ne samo 20
obzirom na postotak, njima treba 64 boda za 2, a nama smrtnicima 80
????
Confused


[Vrh]
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 14:27 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zamisli to ovako - plus vrijedi 5 bodova osim ako skupis bar 3 i ne ides na usmeni. Tada vrijedi 7,5 bodova. U svakom slucaju, znam da sam bio ukupno triput (nije bas za pohvaliti se) na vjezbama i skupio sam 4 plusa (pa sami procijenite koliko je to tesko). Uostalom kriteriji na ovom kolegiju su ionako strahovito niski, pa mi je apsurdno da ljudi cak i ovdje prigovaraju
Zamisli to ovako - plus vrijedi 5 bodova osim ako skupis bar 3 i ne ides na usmeni. Tada vrijedi 7,5 bodova. U svakom slucaju, znam da sam bio ukupno triput (nije bas za pohvaliti se) na vjezbama i skupio sam 4 plusa (pa sami procijenite koliko je to tesko). Uostalom kriteriji na ovom kolegiju su ionako strahovito niski, pa mi je apsurdno da ljudi cak i ovdje prigovaraju



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 14:43 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da podržim Grgu ;)

Stvarno ne znam zašto se itko na ovo buni... neki kolegiji imaju bliceve, neki zadaće, neki popisuju na satu, i to sve ULAZI U OCJENU. Na TB i ETB u ocjenu ulazi rješavanje zadataka na satu. Tko nije rješavo, ne dobije bodove i treba više na kolokvijima za proć. A to što su oslobađajući od usmenog, bi trebalo biti samo još jedan motiv za rješavanje i praćenje na satu, znam da je meni bio, nakon što sam skupio 3 plusa, nisam pratio ništa. Zadataka je bilo jaaaako puno i svatko je mogao skupiti 2 ili 3 za oslobođenje, jedna frendica je u jednim vježbama skupila 4, s time da nije imala od prošlih godina nego je rješavala. Treba pokazat malo volje, a ne doć na sat i sjedit ko drvo 2 sata, i onda se bunit da zašto to ulazi u ocjenu...

Pretjerujete ljudi :D

A što se tiče onih koji imaju od prošlih godina pa skaču nakon sekundu što je zadatak napisan, samo ću reć :blju:
Jadno, stvarno jadno :roll:
Da podržim Grgu Wink

Stvarno ne znam zašto se itko na ovo buni... neki kolegiji imaju bliceve, neki zadaće, neki popisuju na satu, i to sve ULAZI U OCJENU. Na TB i ETB u ocjenu ulazi rješavanje zadataka na satu. Tko nije rješavo, ne dobije bodove i treba više na kolokvijima za proć. A to što su oslobađajući od usmenog, bi trebalo biti samo još jedan motiv za rješavanje i praćenje na satu, znam da je meni bio, nakon što sam skupio 3 plusa, nisam pratio ništa. Zadataka je bilo jaaaako puno i svatko je mogao skupiti 2 ili 3 za oslobođenje, jedna frendica je u jednim vježbama skupila 4, s time da nije imala od prošlih godina nego je rješavala. Treba pokazat malo volje, a ne doć na sat i sjedit ko drvo 2 sata, i onda se bunit da zašto to ulazi u ocjenu...

Pretjerujete ljudi Very Happy

A što se tiče onih koji imaju od prošlih godina pa skaču nakon sekundu što je zadatak napisan, samo ću reć Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?
Jadno, stvarno jadno Rolling Eyes



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 15:05 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije da se bunim...
rekoh, da me nije briga
sve pet za profesora, kolegij, niski kriterij i plusiće
i neka su oslobođeni usmenog i neka se plusići sakupljaju na satu,
neki ljudi (tipa ja) nikad nisam voljela ići na ploču, dizat ruku pod satom...i zato ću na usmeni...
moj komentar je na one studente .....mogu ja!! ja!!!! sljedeći zadatak koji ćete napisat!!! jer ga već imam riješeno u bilježnici!"!!!
njima :ok: svaka čast
nije da se bunim...
rekoh, da me nije briga
sve pet za profesora, kolegij, niski kriterij i plusiće
i neka su oslobođeni usmenog i neka se plusići sakupljaju na satu,
neki ljudi (tipa ja) nikad nisam voljela ići na ploču, dizat ruku pod satom...i zato ću na usmeni...
moj komentar je na one studente .....mogu ja!! ja!!!! sljedeći zadatak koji ćete napisat!!! jer ga već imam riješeno u bilježnici!"!!!
njima O-kay! svaka čast


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 15:21 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tygy"]nije da se bunim...
rekoh, da me nije briga
sve pet za profesora, kolegij, niski kriterij i plusiće
i neka su oslobođeni usmenog i neka se plusići sakupljaju na satu,
neki ljudi (tipa ja) nikad nisam voljela ići na ploču, dizat ruku pod satom...i zato ću na usmeni...
moj komentar je na one studente .....mogu ja!! ja!!!! sljedeći zadatak koji ćete napisat!!! jer ga već imam riješeno u bilježnici!"!!!
njima :ok: svaka čast[/quote]

To se slazem. Nisam ni znao da su zadaci ponovljeni i da to netko radi. Sad mi je bar jasnije kako su neki tako brzo uspjevali rijesit zadatke, kad sam ja radio najbrze sto sam mogao i jos pola toga u glavi i opet me prestigli dok sam dosao do pola zadatka :roll:
Sramota je da takvi postoje, ali nazalost jako je tesko sprijeciti one koji zele varati u tome, bilo za plusice ili na kolokviju. Jedino sto mozes je nadati se da ih bar malo pece savjest i da ce im se obiti o glavu to sto nisu naucili nego prevarili :evil:
Tygy (napisa):
nije da se bunim...
rekoh, da me nije briga
sve pet za profesora, kolegij, niski kriterij i plusiće
i neka su oslobođeni usmenog i neka se plusići sakupljaju na satu,
neki ljudi (tipa ja) nikad nisam voljela ići na ploču, dizat ruku pod satom...i zato ću na usmeni...
moj komentar je na one studente .....mogu ja!! ja!!!! sljedeći zadatak koji ćete napisat!!! jer ga već imam riješeno u bilježnici!"!!!
njima O-kay! svaka čast


To se slazem. Nisam ni znao da su zadaci ponovljeni i da to netko radi. Sad mi je bar jasnije kako su neki tako brzo uspjevali rijesit zadatke, kad sam ja radio najbrze sto sam mogao i jos pola toga u glavi i opet me prestigli dok sam dosao do pola zadatka Rolling Eyes
Sramota je da takvi postoje, ali nazalost jako je tesko sprijeciti one koji zele varati u tome, bilo za plusice ili na kolokviju. Jedino sto mozes je nadati se da ih bar malo pece savjest i da ce im se obiti o glavu to sto nisu naucili nego prevarili Evil or Very Mad



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 17:38 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sumnjam da takve peče savjest. :D

No, ne vidim razlog za bunu. Nisam baš bila redovita na predavanjima i vježbama, a i nisam baš nešto puno učila (blaže rečeno :D), a imam dovoljno bodova za 3 i bez završnog, kako sam izračunala. :D

Ova primjedba bi mogla koristiti jedino profesoru koji bi, ako ju shvati ozbiljno, mogao promijeniti zadatke iduće godine. :)
Sumnjam da takve peče savjest. Very Happy

No, ne vidim razlog za bunu. Nisam baš bila redovita na predavanjima i vježbama, a i nisam baš nešto puno učila (blaže rečeno Very Happy), a imam dovoljno bodova za 3 i bez završnog, kako sam izračunala. Very Happy

Ova primjedba bi mogla koristiti jedino profesoru koji bi, ako ju shvati ozbiljno, mogao promijeniti zadatke iduće godine. Smile



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 18:44 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne razumijem kak se netko moze buniti na kriterije,koji su stvarno i previse povoljni za nas...a profesoru svaka cast. iako ne mora,odgovara na sva pitanja i zahtjeve na forumu i jos se ispricava sta ga nece bit(a nije da nam se mora ispricavat)daje nam priliku da polozimo ovaj kolegij na sve moguce nacine i ne pokusava nas izludit jer vjerojatno zna da imamo sto stvari sad na pameti,i onda se nadje jos onih koji prigovaraju!
Ne razumijem kak se netko moze buniti na kriterije,koji su stvarno i previse povoljni za nas...a profesoru svaka cast. iako ne mora,odgovara na sva pitanja i zahtjeve na forumu i jos se ispricava sta ga nece bit(a nije da nam se mora ispricavat)daje nam priliku da polozimo ovaj kolegij na sve moguce nacine i ne pokusava nas izludit jer vjerojatno zna da imamo sto stvari sad na pameti,i onda se nadje jos onih koji prigovaraju!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 19:05 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

tko njemu prigovara, profesoru svaka cast!!!

aj citaj sto pise a ne sto mislis da je napisano
tko njemu prigovara, profesoru svaka cast!!!

aj citaj sto pise a ne sto mislis da je napisano


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 19:33 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam rekla da netko prigovara profesoru,nego nacinu ocjenjivanja,koji je i ovako izuzetno blag.Da,zahvaljujuci profesoru,pa sam ga zato spomenula!
Nisam rekla da netko prigovara profesoru,nego nacinu ocjenjivanja,koji je i ovako izuzetno blag.Da,zahvaljujuci profesoru,pa sam ga zato spomenula!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matovillka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 03. 2009. (20:47:50)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 20:58 sub, 4. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad mi je skroz loše što sam uopće spominjala te bodove!
Mislim da je prof zakoooon, da bar ima više takvih.
Izlazi nam u susret sa svim tim pogodnostima, ni na kraj pamenti mi nije bilo da kažem nešto protiv prof.
S ocijenom sam zadovoljna, samo me ta sitnica bunila
:oops:
Sad mi je skroz loše što sam uopće spominjala te bodove!
Mislim da je prof zakoooon, da bar ima više takvih.
Izlazi nam u susret sa svim tim pogodnostima, ni na kraj pamenti mi nije bilo da kažem nešto protiv prof.
S ocijenom sam zadovoljna, samo me ta sitnica bunila
Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> (Elementarna) teorija brojeva Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan