Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izborni kolegiji (Bolonja) (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
travana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2010. (17:12:41)
Postovi: (16)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:33 ned, 13. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jos jedno pitanje vezano uz bioinformatiku.
dakle, ako upisem sad taj predmet, jel obavezno moram modul biologije upisati u 3. semestru ili ipak postoji mogucnost da neki drugi upisem?

i jel moguce ne upisati bioinformatiku iako smo pali jedan kolegij, tj imamo manje od 25 ectsa za upis?
jos jedno pitanje vezano uz bioinformatiku.
dakle, ako upisem sad taj predmet, jel obavezno moram modul biologije upisati u 3. semestru ili ipak postoji mogucnost da neki drugi upisem?

i jel moguce ne upisati bioinformatiku iako smo pali jedan kolegij, tj imamo manje od 25 ectsa za upis?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 9:36 pet, 1. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimaju me iskustva s ova 3 kolegija:
Teorija rizika
Teorija igara
Matematičko modeliranje

I koliko su primjereni statističarima.


EDIT: Krasno. Sad vidim da se 2 od ta 3 ne održavaju :roll: :roll: :roll:
Zanimaju me iskustva s ova 3 kolegija:
Teorija rizika
Teorija igara
Matematičko modeliranje

I koliko su primjereni statističarima.


EDIT: Krasno. Sad vidim da se 2 od ta 3 ne održavaju Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 13:33 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel može par komentara na kolegij: Uvod u paralelno računanje, jer njega mislim upisati kao izborni,
a s obzirom da moram još jedan dvoumim se između uvoda u optimizaciju i meta-heuristike, pa ako bi mogao ukratko netko prokomentirati ta dva. ( Kolko sam shvatio za te meta-heuristike nema nekakvog zanimanja ) Općenito više me zanima zanimljivost gradiva i eventualna korist kasnije od tih predmeta, a ne kakvi su profesori, kakva su predavanja... ( osim ak nije nešto što se mora napomenuti )

( eh da i među ostalim predmetima je i kombinatorika, no s obzirom da smo imali diskretnu jer ima smisla upisivati to ako se prema programu rada radi većina istih stvari? Mislim smisla u širenju svog znanja... )
Jel može par komentara na kolegij: Uvod u paralelno računanje, jer njega mislim upisati kao izborni,
a s obzirom da moram još jedan dvoumim se između uvoda u optimizaciju i meta-heuristike, pa ako bi mogao ukratko netko prokomentirati ta dva. ( Kolko sam shvatio za te meta-heuristike nema nekakvog zanimanja ) Općenito više me zanima zanimljivost gradiva i eventualna korist kasnije od tih predmeta, a ne kakvi su profesori, kakva su predavanja... ( osim ak nije nešto što se mora napomenuti )

( eh da i među ostalim predmetima je i kombinatorika, no s obzirom da smo imali diskretnu jer ima smisla upisivati to ako se prema programu rada radi većina istih stvari? Mislim smisla u širenju svog znanja... )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:35 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo mogu ja za Kombinatoriku i Optimizaciju.

I ja sam mislio da neću puno toga novoga naučiti na kombinatorici ali prevario sam se. Dosta zanimljivih stvari je tu bilo, a prof Svrtan uvijek kroz predavanja ima puno zanimljivih digresija i sa nekog kombinatornog problema prijeđe na neki srodan iz drugih područja matematike. Nije težak kolegij, relativno lako se dobije visoka ocjena, a profesor je odličan.

Za optimizaciju mislim da nećeš čuti puno lijepih riječi. Nadao sam se da će kolegij biti puno korisniji, sa nekim super primjerima, al nije bilo tako. Prvi dio gradiva pokriva Simplex algoritam, a drugi dio gradiva su konveksni skupovi, poliedarski skupovi, politopi i razne drugi skupovi i teoremi vezani uz njih. Ne bih preporučio za izborni.
Evo mogu ja za Kombinatoriku i Optimizaciju.

I ja sam mislio da neću puno toga novoga naučiti na kombinatorici ali prevario sam se. Dosta zanimljivih stvari je tu bilo, a prof Svrtan uvijek kroz predavanja ima puno zanimljivih digresija i sa nekog kombinatornog problema prijeđe na neki srodan iz drugih područja matematike. Nije težak kolegij, relativno lako se dobije visoka ocjena, a profesor je odličan.

Za optimizaciju mislim da nećeš čuti puno lijepih riječi. Nadao sam se da će kolegij biti puno korisniji, sa nekim super primjerima, al nije bilo tako. Prvi dio gradiva pokriva Simplex algoritam, a drugi dio gradiva su konveksni skupovi, poliedarski skupovi, politopi i razne drugi skupovi i teoremi vezani uz njih. Ne bih preporučio za izborni.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mona
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2010. (14:16:12)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 12:53 pon, 29. 8. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je netko slušao Teoriju igara kod prof. K. Šorić - ne mogu naći ni stranicu kolegiju, niti poznajem prof., pa bi bila zahvalna na bilokakvom komentaru ;)
Ako je netko slušao Teoriju igara kod prof. K. Šorić - ne mogu naći ni stranicu kolegiju, niti poznajem prof., pa bi bila zahvalna na bilokakvom komentaru Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:12 pon, 29. 8. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://www.efzg.unizg.hr/default.aspx?id=4425]Teorija igara[/url]
Teorija igara



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mona
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2010. (14:16:12)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 12:08 uto, 30. 8. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala :)
Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mlvich
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:37:34)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:02 sri, 7. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakva su iskustva s kolegijem Odlučivanje i teorija igara? I da li je velika razlika između tog kolegija i kolegija Teorija igara koji drži prof. Šorić?

I još, isplati li se upisati kolegij Društveni aspekti inform.-kom. tehnologije?
Hvala!
Kakva su iskustva s kolegijem Odlučivanje i teorija igara? I da li je velika razlika između tog kolegija i kolegija Teorija igara koji drži prof. Šorić?

I još, isplati li se upisati kolegij Društveni aspekti inform.-kom. tehnologije?
Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
xyz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2009. (11:14:15)
Postovi: (8A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 15 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:52 sri, 7. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel zna netko nešto o dinamičkim sustavima u ekonomiji? Ili barem kakav je profesor Šorić? :lol:
Jel zna netko nešto o dinamičkim sustavima u ekonomiji? Ili barem kakav je profesor Šorić? Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
čudo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2010. (23:31:54)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 16:01 sri, 7. 9. 2011    Naslov: Bioinformatika1/Normirani prostori Citirajte i odgovorite

Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..
Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..



_________________
Uđe derivacija u birtiju...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:44 sri, 7. 9. 2011    Naslov: Re: Bioinformatika1/Normirani prostori Citirajte i odgovorite

[quote="čudo"]Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..[/quote]


bioinformatika je lagana, mislim da nitko nije imao ocjenu ispod 4
normirani su (barem meni) malo čudni, treba se prebaciti na taj način razmišljanja. ja ih ne bih upisala :) Tu je [url=http://web.math.hr/nastava/np/]skripta[/url] iz normiranih pa pogledaj predavanja
čudo (napisa):
Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..



bioinformatika je lagana, mislim da nitko nije imao ocjenu ispod 4
normirani su (barem meni) malo čudni, treba se prebaciti na taj način razmišljanja. ja ih ne bih upisala Smile Tu je skripta iz normiranih pa pogledaj predavanja



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ivica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2007. (14:06:45)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 11:27 čet, 8. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolegij odlucivanje i teorija igara je predmet koji je puno vise koncentriran na samo podrucje odlucivanja. Odnosno ono sto se radi je uglavnom teorija vezana uz donosenje odluka.
Na njihovom webu [url]http://decision.math.hr/nastava/[/url] pod modeli u odlucivanju imas skriptu koja ti manje-vise pokriva gradivo predmeta, pa ako ti se svidja, samo upisi.
Meni je osobno bilo zanimljivo, ali ne spada bas medju najlakse predmete.
Kolegij odlucivanje i teorija igara je predmet koji je puno vise koncentriran na samo podrucje odlucivanja. Odnosno ono sto se radi je uglavnom teorija vezana uz donosenje odluka.
Na njihovom webu http://decision.math.hr/nastava/ pod modeli u odlucivanju imas skriptu koja ti manje-vise pokriva gradivo predmeta, pa ako ti se svidja, samo upisi.
Meni je osobno bilo zanimljivo, ali ne spada bas medju najlakse predmete.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 15:45 čet, 8. 9. 2011    Naslov: Re: Bioinformatika1/Normirani prostori Citirajte i odgovorite

[quote="čudo"]Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..[/quote]

Normirani su tipični teorijski kolegij. Teorija je dosta suhoparna, dosta dokaza sa namještanjem svega i svačega (ala Analiza 1). Upiši ako te baš jako zanima općenitija teorija vektorskih prostora.
čudo (napisa):
Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..


Normirani su tipični teorijski kolegij. Teorija je dosta suhoparna, dosta dokaza sa namještanjem svega i svačega (ala Analiza 1). Upiši ako te baš jako zanima općenitija teorija vektorskih prostora.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ahlimea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2010. (21:11:15)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 12:33 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

postoji li na pmf izborni njemacki jezik za pocetnike i ako ne postoji mogu li ga upisati na npr filozofskom i kako to sve skupa funkcionira ako sam vec upisala semestar, a na filozofskom upisi tek slijede...? molim vas odgovor! fala unaprid :D
postoji li na pmf izborni njemacki jezik za pocetnike i ako ne postoji mogu li ga upisati na npr filozofskom i kako to sve skupa funkcionira ako sam vec upisala semestar, a na filozofskom upisi tek slijede...? molim vas odgovor! fala unaprid Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 14:39 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ne postoji onda ne shvacam kakvi ljudi rade na ovom faxu..jer ipak njemacki jezik ima itekakve veze sa matematikom i to je jednostavno baza svega (ne analiza, linearna i slicno, vec njemacki). Pokusati cu uci u vijece sljedece godine da glasujem da se izbaci analiza i ubaci njemacki, da bi ljudi koji su upisali matematiku mogli uciti taj predmet!
Ako ne postoji onda ne shvacam kakvi ljudi rade na ovom faxu..jer ipak njemacki jezik ima itekakve veze sa matematikom i to je jednostavno baza svega (ne analiza, linearna i slicno, vec njemacki). Pokusati cu uci u vijece sljedece godine da glasujem da se izbaci analiza i ubaci njemacki, da bi ljudi koji su upisali matematiku mogli uciti taj predmet!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:03 uto, 20. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ahlimea: Mozes upisati njemacki, ruski, spanjolski... ne znam detalje, ali vidio sam ljudima u indeksu. Predlazem da se raspitas u referadi.

@Tomislav: karma--
@ahlimea: Mozes upisati njemacki, ruski, spanjolski... ne znam detalje, ali vidio sam ljudima u indeksu. Predlazem da se raspitas u referadi.

@Tomislav: karma--



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 8:32 sri, 21. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ahlimea"]postoji li na pmf izborni njemacki jezik za pocetnike i ako ne postoji mogu li ga upisati na npr filozofskom i kako to sve skupa funkcionira ako sam vec upisala semestar, a na filozofskom upisi tek slijede...? molim vas odgovor! fala unaprid :D[/quote]
Čak i ako ne možeš upisati, a dovoljno te zanima, po mom iskustvu ne bi trebao biti problem ni da neki kolegij samo slušaš.
ahlimea (napisa):
postoji li na pmf izborni njemacki jezik za pocetnike i ako ne postoji mogu li ga upisati na npr filozofskom i kako to sve skupa funkcionira ako sam vec upisala semestar, a na filozofskom upisi tek slijede...? molim vas odgovor! fala unaprid Very Happy

Čak i ako ne možeš upisati, a dovoljno te zanima, po mom iskustvu ne bi trebao biti problem ni da neki kolegij samo slušaš.



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 17:41 pon, 30. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kasno palim, ali moze se to (upisati strani jezik na filozofskom - bilo koji stupanj koji ima u ponudi) - lijepo ti ide u index i sve. Samo, po obicaju, trebas napisati molbu, i treba uz molbu priloziti napismeno od profesora/ice da je suglasan/na da slusas taj kolegij. I to je to. Ako ne prelazis 35ECTS-a, ne bi trebalo biti frke. :)
Kasno palim, ali moze se to (upisati strani jezik na filozofskom - bilo koji stupanj koji ima u ponudi) - lijepo ti ide u index i sve. Samo, po obicaju, trebas napisati molbu, i treba uz molbu priloziti napismeno od profesora/ice da je suglasan/na da slusas taj kolegij. I to je to. Ako ne prelazis 35ECTS-a, ne bi trebalo biti frke. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ivanaaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2011. (19:36:26)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 4

PostPostano: 22:04 sri, 1. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanjce u vezi izbornog modula na diplomskom 1. god nast. studija -> 4 su modula i nije mi jasno kak mogu biti u jednom tom modulu (računarstvo) oba predmeta u ljetnom semestru...jel onda nije trebalo ništa upisat u zimskom semestru pa oba sad il kaj (mislim, ak se netko odluči baš za taj) ? :?
pitanjce u vezi izbornog modula na diplomskom 1. god nast. studija -> 4 su modula i nije mi jasno kak mogu biti u jednom tom modulu (računarstvo) oba predmeta u ljetnom semestru...jel onda nije trebalo ništa upisat u zimskom semestru pa oba sad il kaj (mislim, ak se netko odluči baš za taj) ? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ddujmic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2009. (14:01:31)
Postovi: (75)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 1

PostPostano: 13:35 sub, 4. 2. 2012    Naslov: Nelinearni dinamički sustavi Citirajte i odgovorite

Zanima me, općenito, kakav je kolegij Nelinearni dinamički sustavi, koliko lako/teško se plaže, te ostale korisne informacije :)
Zanima me, općenito, kakav je kolegij Nelinearni dinamički sustavi, koliko lako/teško se plaže, te ostale korisne informacije Smile



_________________
Nothing lasts forever
Even cold November rain
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 7 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan