Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanje o kvaziparcijali (studij)
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 9:01 pon, 6. 10. 2008    Naslov: Pitanje o kvaziparcijali Citirajte i odgovorite

Ako upisem kolegij putem kvaziparcijale tj. na dipl. studiju i slucajno ne polozim, dal mogu upisati ponovo druge godine ?


Koliko godina mogu biti na diplomskom studiju uz potporu ministarstva ?

Hvala
Ako upisem kolegij putem kvaziparcijale tj. na dipl. studiju i slucajno ne polozim, dal mogu upisati ponovo druge godine ?


Koliko godina mogu biti na diplomskom studiju uz potporu ministarstva ?

Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:06 pon, 6. 10. 2008    Naslov: Re: Pitanje o kvaziparcijali Citirajte i odgovorite

[quote="Mali_42"]Ako upisem kolegij putem kvaziparcijale tj. na dipl. studiju i slucajno ne polozim, dal mogu upisati ponovo druge godine ?[/quote]

Da, s time da ces vjerojatno placati "ponovljene" ECTSove. :) Preporucam ne upisivati vise nego sto mozes poloziti, jer to ne sluzi nicemu (osim da Fakultet zakljuci da se kvaziparcijala ne isplati jer studenti masovno padaju, pa ju ukine :().

[quote="Mali_42"]Koliko godina mogu biti na diplomskom studiju uz potporu ministarstva ?[/quote]

Mislim tri; potrazi u Zakonu (o znanosti i visokom skolstvu ili tako nekako; ne da mi se traziti), mislim da tamo pise nesto poput 4/3 predvidjenog trajanja studija, zaokruzeno na gore. :)
Mali_42 (napisa):
Ako upisem kolegij putem kvaziparcijale tj. na dipl. studiju i slucajno ne polozim, dal mogu upisati ponovo druge godine ?


Da, s time da ces vjerojatno placati "ponovljene" ECTSove. Smile Preporucam ne upisivati vise nego sto mozes poloziti, jer to ne sluzi nicemu (osim da Fakultet zakljuci da se kvaziparcijala ne isplati jer studenti masovno padaju, pa ju ukine Sad).

Mali_42 (napisa):
Koliko godina mogu biti na diplomskom studiju uz potporu ministarstva ?


Mislim tri; potrazi u Zakonu (o znanosti i visokom skolstvu ili tako nekako; ne da mi se traziti), mislim da tamo pise nesto poput 4/3 predvidjenog trajanja studija, zaokruzeno na gore. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 12:13 pon, 6. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ja sam vec predao molbu za one kolegije za koje imam prethodnike.
Kome da sad kazem koje kolegije hocu uzeti tj. da mi ne stave previse kolegiju u ovom semestru .
Slusam jos SPA iz 2. godine.
A ja sam vec predao molbu za one kolegije za koje imam prethodnike.
Kome da sad kazem koje kolegije hocu uzeti tj. da mi ne stave previse kolegiju u ovom semestru .
Slusam jos SPA iz 2. godine.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 17:35 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima, za koje predmete se uopće isplati pisati molba za bilo koji smjer na diplomskom, a da postoje realne šanse da se dotični predmeti mogu slušati?
Mene zanima, za koje predmete se uopće isplati pisati molba za bilo koji smjer na diplomskom, a da postoje realne šanse da se dotični predmeti mogu slušati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 18:04 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako misliš ići na računarstvo, moći ćeš kvaziparcijalno slušati većinu predmeta.
Eventualno ove godine nećeš moći Građu računala, Baze podataka ili nešt slično.
Meni je tako pošlo za rukom položiti čak 6 predmeta.

Sa ostalih smjerova takvi su kolegiji veoma rjetki. Dakle trebaš tražiti izborne predmete koji se slušaju na jako malo smjerova (poželjno da je na samo jednom), i koji se studentima čine odbojnim (dakle traži nešto s kompliciranim imenom).
Ako misliš ići na računarstvo, moći ćeš kvaziparcijalno slušati većinu predmeta.
Eventualno ove godine nećeš moći Građu računala, Baze podataka ili nešt slično.
Meni je tako pošlo za rukom položiti čak 6 predmeta.

Sa ostalih smjerova takvi su kolegiji veoma rjetki. Dakle trebaš tražiti izborne predmete koji se slušaju na jako malo smjerova (poželjno da je na samo jednom), i koji se studentima čine odbojnim (dakle traži nešto s kompliciranim imenom).



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:48 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni su baze podataka prošle godine odobrene...mislim da za njih imas šanse jer se održavaju i na drugoj godini preddiplomskog profesora...
meni su baze podataka prošle godine odobrene...mislim da za njih imas šanse jer se održavaju i na drugoj godini preddiplomskog profesora...



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 20:04 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Joj hvala puno!
Joj hvala puno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 21:16 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

I meni su prošle godine odobrili Baze podataka, ali je nedavno na sjednici http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=13493&highlight= odlučeno da neće baš odobravati kvaziparcijalni upis na kolegije koje sluša više od 30 ljudi :(
I meni su prošle godine odobrili Baze podataka, ali je nedavno na sjednici http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=13493&highlight= odlučeno da neće baš odobravati kvaziparcijalni upis na kolegije koje sluša više od 30 ljudi Sad



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 21:31 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A joj :(
A joj Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
idoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2008. (15:57:42)
Postovi: (B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:55 pet, 4. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam i ja jedno pitanje...

Ako kvaziparcijalom sad položim toliko kolegija s prvog semestra prve godine diplomskog studija računarstva da mi ih, kad (i ako) upišem računarstvo, neće ostati dovoljno nepoloženih da u prvom semestru imam upisano 30 ECTS bodova, mogu li onda upisati neke kolegije s prvog semestra druge godine računarstva?

I osim toga, ako ih sad toliko položim, moram li onda u prvom semestru računarstva imati upisano 30 ECTS bodova?
Imam i ja jedno pitanje...

Ako kvaziparcijalom sad položim toliko kolegija s prvog semestra prve godine diplomskog studija računarstva da mi ih, kad (i ako) upišem računarstvo, neće ostati dovoljno nepoloženih da u prvom semestru imam upisano 30 ECTS bodova, mogu li onda upisati neke kolegije s prvog semestra druge godine računarstva?

I osim toga, ako ih sad toliko položim, moram li onda u prvom semestru računarstva imati upisano 30 ECTS bodova?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:05 sub, 5. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebao bi upisati izmedju 25 i 35 ECTS; ako vec imas nesto/puno polozenog, onda - kao i inace - mozes upisati one kolegije cije prethodnike imas polozene. 8)

Kvaziparcijala je bila moja izmisljotina, a sluzi upravo tome da vas manji padovi ne koce izmedju dva studija, nego da nastavljate studirati i cim prije zavrsite. :D
Trebao bi upisati izmedju 25 i 35 ECTS; ako vec imas nesto/puno polozenog, onda - kao i inace - mozes upisati one kolegije cije prethodnike imas polozene. Cool

Kvaziparcijala je bila moja izmisljotina, a sluzi upravo tome da vas manji padovi ne koce izmedju dva studija, nego da nastavljate studirati i cim prije zavrsite. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
idoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2008. (15:57:42)
Postovi: (B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 3:01 ned, 6. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, hvala. :)

I još nešto...

Za završiti diplomski studij treba imati bar 120 ECTS bodova (IIRC). Broje li se i kolegiji položeni na kvaziparcijali, dok je student još na preddiplomskom studiju, u tih 120 ECTS bodova koje se na diplomskom sdutiju treba skupiti da bi se diplomski studij završio?
Aha, hvala. Smile

I još nešto...

Za završiti diplomski studij treba imati bar 120 ECTS bodova (IIRC). Broje li se i kolegiji položeni na kvaziparcijali, dok je student još na preddiplomskom studiju, u tih 120 ECTS bodova koje se na diplomskom sdutiju treba skupiti da bi se diplomski studij završio?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:27 ned, 6. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Of course, no [b]samo tamo[/b] (dakle, ne broje se u onih 180 ECTS koje treba skupiti na preddiplomskom). 8) Ne znam treba li formalna molba za priznavanje tih bodova/kolegija, no to pitas u Referadi kad ti ustreba. :)
Of course, no samo tamo (dakle, ne broje se u onih 180 ECTS koje treba skupiti na preddiplomskom). Cool Ne znam treba li formalna molba za priznavanje tih bodova/kolegija, no to pitas u Referadi kad ti ustreba. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 13:29 ned, 6. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za priznavanje tih predmeta koristi se ista molba kao i za upis predmeta s vise godine. Procedura je također ista (ovjera kod tete Kosjenke + odnesti u referadu zajedno s indexom na upisu).
Za priznavanje tih predmeta koristi se ista molba kao i za upis predmeta s vise godine. Procedura je također ista (ovjera kod tete Kosjenke + odnesti u referadu zajedno s indexom na upisu).



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frances
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2006. (18:27:06)
Postovi: (39)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 1

PostPostano: 14:45 pon, 7. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam i ja pitanje.
Za upis kvaziparcijale pišem molbu, dakle, da mi odobre upis pojedinih kolegija. I uplatim nešto. Koliko, 100 kn? Što treba pisati na uplatnici? I onda to nosim u Referadu ili prvo teti Kosjenki?
Imam i ja pitanje.
Za upis kvaziparcijale pišem molbu, dakle, da mi odobre upis pojedinih kolegija. I uplatim nešto. Koliko, 100 kn? Što treba pisati na uplatnici? I onda to nosim u Referadu ili prvo teti Kosjenki?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 19:04 pon, 7. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="frances"]Imam i ja pitanje.
Za upis kvaziparcijale pišem molbu, dakle, da mi odobre upis pojedinih kolegija. I uplatim nešto. Koliko, 100 kn? Što treba pisati na uplatnici? I onda to nosim u Referadu ili prvo teti Kosjenki?[/quote]

Ja takodjer imam slicno pitanje - kuda s molbom - u referadu? Tko je teta Kosjenka?
frances (napisa):
Imam i ja pitanje.
Za upis kvaziparcijale pišem molbu, dakle, da mi odobre upis pojedinih kolegija. I uplatim nešto. Koliko, 100 kn? Što treba pisati na uplatnici? I onda to nosim u Referadu ili prvo teti Kosjenki?


Ja takodjer imam slicno pitanje - kuda s molbom - u referadu? Tko je teta Kosjenka?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 19:33 pon, 7. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam pisala malo drukciju molbu, al isto sam prvo isla do tete kosjenke, iza oglasne ploce vrata lijevo i stavila mi je stambilj i onda tek u referadu.
ja sam pisala malo drukciju molbu, al isto sam prvo isla do tete kosjenke, iza oglasne ploce vrata lijevo i stavila mi je stambilj i onda tek u referadu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frances
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2006. (18:27:06)
Postovi: (39)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 1

PostPostano: 20:10 pon, 7. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A hvala.
A i dalje me zanima ovo s uplatnicom, koliko kuna i šta treba pisati na njoj?
A hvala.
A i dalje me zanima ovo s uplatnicom, koliko kuna i šta treba pisati na njoj?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 20:46 pon, 7. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

U referadi dobite obrazac o kvaziparcijalnim predmetima, napišete koliko imate ECTS bodova i označite predmete koje bi htjeli slušati, as simple as that :)
U referadi dobite obrazac o kvaziparcijalnim predmetima, napišete koliko imate ECTS bodova i označite predmete koje bi htjeli slušati, as simple as that Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 0:52 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]U referadi dobite obrazac o kvaziparcijalnim predmetima, napišete koliko imate ECTS bodova i označite predmete koje bi htjeli slušati, as simple as that :)[/quote]

da li ovo vrijedi za parciijalu na diplomskom studiju ili samo za kvaziparcijalu sa prediplomskog na diplomski studij?
Charmed (napisa):
U referadi dobite obrazac o kvaziparcijalnim predmetima, napišete koliko imate ECTS bodova i označite predmete koje bi htjeli slušati, as simple as that Smile


da li ovo vrijedi za parciijalu na diplomskom studiju ili samo za kvaziparcijalu sa prediplomskog na diplomski studij?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan