Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Scientific English?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 9:09 pet, 31. 10. 2008    Naslov: Scientific English? Citirajte i odgovorite

Postoji li na Sveucilstu u Zagrebu neki kolegij na razini barem Mastera, dakle bilo sto od cetvrte godine navise koji se bavi engleskim jezikom u znanosti, dakle naziv mu je nesto kao
"[b]Communication skills in Scientific English[/b]"
ili nesto slicno na tu temu?

Nije bitan fakultet.

Hvala unaprijed na odgovorima.

PS. Koliko se sjecam engleski je kod nas sad na drugoj i trecoj godini, jel tako?
Postoji li na Sveucilstu u Zagrebu neki kolegij na razini barem Mastera, dakle bilo sto od cetvrte godine navise koji se bavi engleskim jezikom u znanosti, dakle naziv mu je nesto kao
"Communication skills in Scientific English"
ili nesto slicno na tu temu?

Nije bitan fakultet.

Hvala unaprijed na odgovorima.

PS. Koliko se sjecam engleski je kod nas sad na drugoj i trecoj godini, jel tako?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 9:53 pet, 31. 10. 2008    Naslov: Re: Scientific English? Citirajte i odgovorite

[quote="tp"]PS. Koliko se sjecam engleski je kod nas sad na drugoj i trecoj godini, jel tako?[/quote]

sad je kod nas engleski samo na drugoj godini. u oba semestra.
ali daleko od toga da ga se može nazvati "scientific", nažalost. problem je u tome da se zapravo kreće od osnova jer nemaju svi studenti iste razine znanja na početku. naučili smo nekoliko matematičkih pojmova i to je to. ali opet, bolje išta nego ništa. ionako se kroz praksu najviše uči.
tp (napisa):
PS. Koliko se sjecam engleski je kod nas sad na drugoj i trecoj godini, jel tako?


sad je kod nas engleski samo na drugoj godini. u oba semestra.
ali daleko od toga da ga se može nazvati "scientific", nažalost. problem je u tome da se zapravo kreće od osnova jer nemaju svi studenti iste razine znanja na početku. naučili smo nekoliko matematičkih pojmova i to je to. ali opet, bolje išta nego ništa. ionako se kroz praksu najviše uči.



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 10:12 pet, 31. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najviše nekog znanstvenijeg engleskog kojeg sam se ja dotakla dosad je bilo prošle godine na izbornom predmetu Odabrane primjene vjerojatnosti i statistike gdje smo kao projektni zadatak imali za odabrati neki članak, dio znanstvenog rada ili slično i onda ga obraditi i prilagoditi izlaganju na hrvatskom (uz obradu i razumijevanje teme).

Engleski na 2. godini je bio poprilično nezahtjevan za svakoga sa dobrim predznanjem, ali to je iz razloga što nas je bilo puno pa su i kriteriji bili prilagođeni.

Evo, naišla sam na ovo: http://www.poslovniforum.hr/about02/profesor_83.asp pa možda priupitati navedenu profesoricu postoji li takav predmet uopće na sveučilištima u Hrvatskoj...

Pitati naše profesorice engleskog na PMF-MO-u ili direktno na Filozofskom na katedri za anglistiku (prevoditeljstvo je čak i postdiplomski studij ako se ne varam)...
Najviše nekog znanstvenijeg engleskog kojeg sam se ja dotakla dosad je bilo prošle godine na izbornom predmetu Odabrane primjene vjerojatnosti i statistike gdje smo kao projektni zadatak imali za odabrati neki članak, dio znanstvenog rada ili slično i onda ga obraditi i prilagoditi izlaganju na hrvatskom (uz obradu i razumijevanje teme).

Engleski na 2. godini je bio poprilično nezahtjevan za svakoga sa dobrim predznanjem, ali to je iz razloga što nas je bilo puno pa su i kriteriji bili prilagođeni.

Evo, naišla sam na ovo: http://www.poslovniforum.hr/about02/profesor_83.asp pa možda priupitati navedenu profesoricu postoji li takav predmet uopće na sveučilištima u Hrvatskoj...

Pitati naše profesorice engleskog na PMF-MO-u ili direktno na Filozofskom na katedri za anglistiku (prevoditeljstvo je čak i postdiplomski studij ako se ne varam)...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 14:41 pet, 31. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na savjetima.

Mozda nisam pojasnio, nije da posebno zelim ici na predavanja da bih naucio nesto o takvom engleskom (na internetu ima dovoljno materijala), nego trebam potvrdu da sam odslusao nesto tog tipa u odredenom broju sati.
Hvala na savjetima.

Mozda nisam pojasnio, nije da posebno zelim ici na predavanja da bih naucio nesto o takvom engleskom (na internetu ima dovoljno materijala), nego trebam potvrdu da sam odslusao nesto tog tipa u odredenom broju sati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan