Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Promjena faksa?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 0:37 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Promjena faksa? Citirajte i odgovorite

Ako ima itko ovdje da ima iskustva sa mjenjanjem faksa bio bih zahvalan na pomoci i informacijama. Dakle studiram na FERu i htio bih se prebaciti na PMF matematiku. Zanima me koji su uvjeti i kada je to moguce, samo na kraju akademske godine ili i na kraju zimskog semestra?
Ako ima itko ovdje da ima iskustva sa mjenjanjem faksa bio bih zahvalan na pomoci i informacijama. Dakle studiram na FERu i htio bih se prebaciti na PMF matematiku. Zanima me koji su uvjeti i kada je to moguce, samo na kraju akademske godine ili i na kraju zimskog semestra?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 9:26 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da ti je puno, puno sigurnije to raditi na pocetku akademske godine. naime, mnogi kolegiji se vezu jedni na druge.....pa ako sada ne slusas (i ne polozis) kolegije iz zimskog semestra sa matematike, ne bi mogao upisati kolegije iz ljetnog semestra. doduse, ne znam kako je sada na matematici....nekoc se upisivala cijela godina odjednom.....ne znam upisuje li se sada semestar po semestar....

i za kraj :arrow: :referada:
mislim da ti je puno, puno sigurnije to raditi na pocetku akademske godine. naime, mnogi kolegiji se vezu jedni na druge.....pa ako sada ne slusas (i ne polozis) kolegije iz zimskog semestra sa matematike, ne bi mogao upisati kolegije iz ljetnog semestra. doduse, ne znam kako je sada na matematici....nekoc se upisivala cijela godina odjednom.....ne znam upisuje li se sada semestar po semestar....

i za kraj Arrow Referada je tvoj prijatelj...



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:30 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK do sada su se ljudi prebacivali na kraju godine. Sto vise kolegija polozis, vece su ti sanse. Problem je sto kolegiji iz 2. semestra mahom imaju prethodnike u 1. semestru pa je upitno sto bi uopce mogao slusati da se prebacis usred godine. Sve to pod pretpostavkom da si prva godina.

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="kenny"]nekoc se upisivala cijela godina odjednom.....ne znam upisuje li se sada semestar po semestar....[/quote]

Od ove godine presli smo na semestralni upis.
AFAIK do sada su se ljudi prebacivali na kraju godine. Sto vise kolegija polozis, vece su ti sanse. Problem je sto kolegiji iz 2. semestra mahom imaju prethodnike u 1. semestru pa je upitno sto bi uopce mogao slusati da se prebacis usred godine. Sve to pod pretpostavkom da si prva godina.

Added after 1 minutes:

kenny (napisa):
nekoc se upisivala cijela godina odjednom.....ne znam upisuje li se sada semestar po semestar....


Od ove godine presli smo na semestralni upis.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 11:47 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da razumjem, raspitao sam se dobro o tome koje gradivo se prolazi na prvom semestru (i da 1. godina sam), sto se tice programiranja to smo cjelo gradivo 1. semestra na pmfu mi presli u prvih 5 tjedana tako da ce to biti najmanji problem, stvari se zakompliciraju kada nama na feru oni elementarnu, analizu i linearnu ukomponiraju u jednu matematiku pa se u 2 tjedna naprave limesi, u jednom tjednu funkcije.. i to se onda sve povrsno obavi tek toliko da znamo rjesiti zadatke na zadacama i meduispitima. Dvoumim se zato dali je bolje (ako ce biti moguce) na semestru se prebaciti, jer tu jos ne zaostajemo toliko sa sirinom gradiva, ili ako cu moci tek na kraju godine dali je pametnije onda ici na prijemni i upisati 1. godinu ponovno jer mislim da se mozda stvori prevelika razlika u godinu dana?
Da razumjem, raspitao sam se dobro o tome koje gradivo se prolazi na prvom semestru (i da 1. godina sam), sto se tice programiranja to smo cjelo gradivo 1. semestra na pmfu mi presli u prvih 5 tjedana tako da ce to biti najmanji problem, stvari se zakompliciraju kada nama na feru oni elementarnu, analizu i linearnu ukomponiraju u jednu matematiku pa se u 2 tjedna naprave limesi, u jednom tjednu funkcije.. i to se onda sve povrsno obavi tek toliko da znamo rjesiti zadatke na zadacama i meduispitima. Dvoumim se zato dali je bolje (ako ce biti moguce) na semestru se prebaciti, jer tu jos ne zaostajemo toliko sa sirinom gradiva, ili ako cu moci tek na kraju godine dali je pametnije onda ici na prijemni i upisati 1. godinu ponovno jer mislim da se mozda stvori prevelika razlika u godinu dana?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:53 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cisto znatizelje radi, kako ste ugurali brojevne sustave, prikaz brojeva u racunalu, racun logike sudova, Turingove strojeve, osnove racunarstva i osnove C-a (do funkcija) u samo 5 tjedana? :-k

Ne shalim se; ja bih stvarno htio znati kako se to moze efikasno napraviti tako brzo, pa da studentima ostane vise vremena za teze gradivo (ono koje je sada u drugom semestru). :)
Cisto znatizelje radi, kako ste ugurali brojevne sustave, prikaz brojeva u racunalu, racun logike sudova, Turingove strojeve, osnove racunarstva i osnove C-a (do funkcija) u samo 5 tjedana? Think

Ne shalim se; ja bih stvarno htio znati kako se to moze efikasno napraviti tako brzo, pa da studentima ostane vise vremena za teze gradivo (ono koje je sada u drugom semestru). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 12:08 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako nam je semestar podjeljen u 3 ciklusa prvi je taj od 5 tjedana, a kolegij programiranja funkcionira tako da u 3. i 5. tjednu imamo testove na racunalu i onda 6. tjedan je bio meduispit. Imamo 4 sata programiranja tjedno, na prvom testu smo pisali brojevne sustave, jednostruku, dvostruku preciznost IEEE 754... drugi test je vec bio redoslijed obavljanja operacija, konverzija tipova, logicki izrazi, numeričke pogreške, if else, a na prvom meduispitu smo morali vec 4 kompletna c programa napisati (naravno stvarno jednostavna) jer smo na kraju ciklusa tek zavrsili sa petljama tako da nisu jos mogli nista tesko dati. I ljudima je to jedan od najlaksih predmeta, jednostavno svi skoro znaju programirat pa im je taj tempo odgovarajuci, dapace u nekim trenucima (pogotovo sad kad napokon programiramo i prespor). Kad gledam opis predmeta uvod u racunarstvo jedino sto vidim da jos nismo radili a da je tamo na popisu su potprogrami, pokazivaci i algoritmi za sort. Btw pishe da tek na programiranj u udrugom semestru ucite scanf i printf... znaci sami pocetak C-a, pa pretpostavljam da onda u prvom semestru samo ucite programe u pseudokodu ili?
Kako nam je semestar podjeljen u 3 ciklusa prvi je taj od 5 tjedana, a kolegij programiranja funkcionira tako da u 3. i 5. tjednu imamo testove na racunalu i onda 6. tjedan je bio meduispit. Imamo 4 sata programiranja tjedno, na prvom testu smo pisali brojevne sustave, jednostruku, dvostruku preciznost IEEE 754... drugi test je vec bio redoslijed obavljanja operacija, konverzija tipova, logicki izrazi, numeričke pogreške, if else, a na prvom meduispitu smo morali vec 4 kompletna c programa napisati (naravno stvarno jednostavna) jer smo na kraju ciklusa tek zavrsili sa petljama tako da nisu jos mogli nista tesko dati. I ljudima je to jedan od najlaksih predmeta, jednostavno svi skoro znaju programirat pa im je taj tempo odgovarajuci, dapace u nekim trenucima (pogotovo sad kad napokon programiramo i prespor). Kad gledam opis predmeta uvod u racunarstvo jedino sto vidim da jos nismo radili a da je tamo na popisu su potprogrami, pokazivaci i algoritmi za sort. Btw pishe da tek na programiranj u udrugom semestru ucite scanf i printf... znaci sami pocetak C-a, pa pretpostavljam da onda u prvom semestru samo ucite programe u pseudokodu ili?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:43 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, te stvari su rearanzirane, a nas web je poznat po svojoj "azurnosti". Za pocetak, ako si igdje nasao "U vodu racunarstvo", toga nema vec trecu ili cetvrtu godinu... sad se zove "Programiranje 1", a sto se radi mozes vidjeti [url=http://degiorgi.math.hr/prog1/content.php]ovdje[/url] (redovito azurirano), s time da je to zapravo sadrzaj predavanja (do C-a, vjezbe pokrivaju drugo gradivo). :)

Testovi na racunalu... to mi se svidja. :D Koliko (otprilike) racunala rasporedjenih u koliko labosa koristite za takav ispit? :-k I koliko je vas? :-k

Hvala! :)
Ne, te stvari su rearanzirane, a nas web je poznat po svojoj "azurnosti". Za pocetak, ako si igdje nasao "U vodu racunarstvo", toga nema vec trecu ili cetvrtu godinu... sad se zove "Programiranje 1", a sto se radi mozes vidjeti ovdje (redovito azurirano), s time da je to zapravo sadrzaj predavanja (do C-a, vjezbe pokrivaju drugo gradivo). Smile

Testovi na racunalu... to mi se svidja. Very Happy Koliko (otprilike) racunala rasporedjenih u koliko labosa koristite za takav ispit? Think I koliko je vas? Think

Hvala! Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 17:57 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ah lol da dosta se razlikuje, ono sto sam ja procitao je na pmf math pod studiji preddiplomski i tam pod opis kolegija programiranje 1 kao. Tamo pise da se pol tog u drugom semestru radi na programiranju 2 :D.
Sto se tice naseg programiranja taj test se odrzava u 2 dana i koriste se pc labovi u kojima je nekih 25 kompova u svakom labu, imash 12 zadataka i 30 min za rjesit, a pisemo prek sistema ahyco koji automatski ispravi test po zavrsetku pisanja. Kak nas ima preko 800 na godini se ti testovi jedan za drugim cjeli dan skoro provode ta 2 dana.
Ah lol da dosta se razlikuje, ono sto sam ja procitao je na pmf math pod studiji preddiplomski i tam pod opis kolegija programiranje 1 kao. Tamo pise da se pol tog u drugom semestru radi na programiranju 2 Very Happy.
Sto se tice naseg programiranja taj test se odrzava u 2 dana i koriste se pc labovi u kojima je nekih 25 kompova u svakom labu, imash 12 zadataka i 30 min za rjesit, a pisemo prek sistema ahyco koji automatski ispravi test po zavrsetku pisanja. Kak nas ima preko 800 na godini se ti testovi jedan za drugim cjeli dan skoro provode ta 2 dana.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan